Suikeraccijns wordt niet verlaagd VRIJDAG so NOVEMBER 1938 TWEEDE BLAD PAG. 5 Die zware verkoudheid 1 Neem tijdig Kinine' Poeder pillen /A A F L U K I N 'W s morgens twee Jf en sovonds Cf«* C. SMEENK 25 jaar redacteur van „Patrimonium" Maandag 30 November zal het 25 jaar geleden zijn, dat de heer C. Smeenk te Arnhem zijn functie als redacteur van „Patrimonium", het orgaan van het Ned. Werklieden-Verbond van dien naam, aanvaardde. Week aan week heeft de heer Smeenk de kolommen van dit blad gevuld en zijn tal looze artikelen heb ben niet nagelaten grooten invloed uil te oefenen op den gang van de Chris- telijk-Sociale ont wikkeling in ons land. Enkele artikelen reeksen zijn later in boekvorm versche nen en inzonderheid wordt daarbij ge dacht aan het stan daardwerk van twee deelen „Christelijk- Sociale Beginselen", waarin de schrijver een toelichting op het program van Patrimo nium gaf. „Patrimonium" neemt nu nog, door de frischheid die er uit ademt en om de ac tualiteit die het steeds betracht, een eerste plaats in de rij der Christelijke weekbla den in. De man daarvan is de heer Smeenk. In het orgaan van deze week deelt het Verbondsbestuur mede, dat ter ge- legenhéid van de herdenking van dit zilveren jubileum een receptie zal wor den gehouden op Maandag 30 Novem ber a.s. in het Jaarbeursrestaurant te Utrecht van 3—5 uur n.m. Het merkwaardige is dat dit jubileum samenvalt met een ander gedenkwaardig feit. Op 5 November jl. was het namelijk 50 jaar geleden dat het eerste nummer van Patrimonium verscheen. Met recht kan dus gesproken worden van een dubbel jubileum! VERKOOPT GROVE METWORST (gerookt ol ongerookt) en GROVE SN IJ WORST van de N.V.DRENTSCHE EXPORTSLACHTERIJ De stertocht naar de Moerdijkbrug Ook voor treintoeristen De A.N.W.B. schrijft ons: Het blijkt ons, dat vele liefhebbers den door den Kon. Nederl. Toeristenbond A.N.W.B. ter gelegenheid van de opening der Moerdijkbrug te houden stertocht, niet weten, dat ook treintoeristen aan dezen tocht kunnen deelnemen. Het station van aankomst voor dezen is Dordrecht en ook voor hen zijn twee groepen, één voor deelnemers, die reeds op Vrijdag 11 Dec. aankomen, de feestelijkheden te Dor drecht bijwonen en den volgenden dag per autobus naar de Moerdijkbrug worden ge bracht, en één voor degenen, die op Zater dag 12 Dec. komen en zich op het Stations plein bij de gereedstaande autobussen ver eenigen. Alle treintoeristen worden per autobus van Dordrecht naar de Moerdijkbrug gebracht, trekken, na de openstelling daar van, gezamenlijk met de automobilisten de brug over en lijden dan verder door naar Breda. De terugreis geschiedt per trein. Er wordt een laag inleggeld geheven en de ge ringe kosten van den autobusrit worden over de deelnemers omgeslagen. De deelneming is ook voor deze groep opengesteld zoowel voor leden als voor niet- leden van den A.N.W.B. Het aantal deelnemers, dat zich voor den A.N.W.B.-stertocht heeft laten in schrijven, is thans reeds tot over de 2500 gestegen. Alle vormen van toeris me zijn daarbij vertegenwoordigd, zoo wel de automobilisten en motorrijders, als wielrijders, wandelaars, ruiters, trein-, water- en luchttoeristen zullen er aan deelnemen, terwijl ook inschrij vingen zijn ontvangen van deelnemers, die met paard en rijtuig den tocht zul len ondernemen. Het gedenkboek van het Vorstelijk huwelijk Koning Leopold teekent in Naar wij vernemen, heeft het Z. M. den Koning van België behaagd, in te teekenen in het gedenkboek, dat ter gelegenheid van het huwelijk van Prinses Juliana onder redactie van r»e pó, vm-Q^Wn. Onze Schoenindustrie WAALWIJK GROOTSTE KEUS NIEUWSTE CREATIES Wijziging van de Tabakswet aanstaande Reisbelasting-ontwerp wordt ingetrokken Alweer de zaak Ries In de memorie van antwoord aan de Tweede Kamer op het voorloopig verslag over de begrootiiüg van financiën 193? deelt de Minister- mede, dat cle bruto per ceptiekosten van den belastingdienst over 1935 gemiddeld 4 pet. van alle ontvangsten bedroegen. De Minister is van meening, dat een reohtstreeksch staatstoezicht op het bank wezen niet wensohelijk is. Zoodanig toe zicht kan veel beter door tusschenkomst van de NederlanicLsohe Bank worden uit geoefend. Belastingen Naar de meening van den Minister biedt de wet op de personeele belasting den ge meentebesturen voldoende gelegenheid, zoo noodig den druk der belasting voor restau rants en oafé's te verlichten. Het vroeger reeds door den Minister in uitzicht gestelde ontwerp tot technische herziening van de Omzetbelasting-wet Is thans in een vergaand stadium van voor bereiding gekomen. De Minister is voornemens de intrek- kin van het wetsontwerp tot heffing van een reisbelasting te bevorderen. Naar het oordeel van dien Minister kan met het oog op den toestand van de geldmiddelen van het rijk niet tot verlaging van dien suikeraccijns worden overgegaan. Het vraagstuk van de belasting voor on gehuwden is thans nog in onderzoek bij een op 11 Juni 1936 door den Minister ingestelde com missie. Met betrekking tot de ten aanzien van de tabakswet kenbaar gemaakte wensohen, meent de Minister te mo gen volstaan met de mededeeling, dat een ontwerp van wet, houdende wijziging van de tabakswet In een vergevorderd stadium van voorbe reiding verkeert. De zaak Ries Inderdaad is de Minister vóór d«e arres tatie van den thesaurier-generaal niet on kundig geweest vam het feit, dat deze hoofd ambtenaar van strafbare handelingen werd verdacht. Het zich op de hoogte stellen of de verklaringen van den in het verslag be doelden getuige vertrouwen verdienden, laa zeker niet op zijn weg; hij zou zich daar jnede hebben begeven op een terrein, niet ho zijne, doch dat van. politie en j'us- title is. De minister is stellig overtuigd,^ dat dé regeering, ware zij tot zoodanig ingrijpen overgegaan., schromelijk in haar plicht zon zijn tekort geschoten. Het hier vermelde ontslag, evenals dat uit het lidmaatschap van een aantal andere commissies, was de noodzakelijke conse quentie van de schorsing in het ambt van thesaurier-generaal, omdat deze hoofd ambtenaar daardoor het gezag had verloren dat voor ie richtige vervulling van het lid maatschap van commissies, welker werk zaamheden ten nauwste met zijn hoofd ambt samenhangen, wondt vereasoht. Samenvoeging registratie en dir. belastingen Wat betreft het 6tadiium, waarin de sa menvoeging van de registratie en de di recte belastingen thans verkeert, kan wor den opgemerkt, dat in October j.l. de eerste surnumerairs voor het vakexamen zijn ge slaagd, die in de toekomst met heit beheer zoowel van een kantoor der registratie en domeinen als van een kantoor der directe belastingen en accijnzien en der registratie ku-nmen worden belast. Het zal derhalve nog wel eenige jaren duren voor een aan vang kan worden gemaakt met de samen voeging van kleine kantoren der directe belastingen en accijnzen en der registratie en domeinen. De dienst der grondbelasting zal gelei delijk worden opgeheven. De vraag of en in hoeverre de wijziging der monetaire politiek van invloed op de srrensfraude zal zijn, kan thans nog be zwaarlijk worden beantwoord. De Minister is van oordeel dat de bezetting van de grenzen op het oogenblik in het algemeen aan redelijke eischen voldoet. Domeinen Met de reorganisatie vaoa de kantoren deT registratie en domeinen en de voorgeko men instelling van een inspectie der do- mennen beoogt de Minister een meer doel matige organisatie van den dienst, die tevens tot bezuiniging kan leiden, doordat het beheer van groote complexen domeinen, gelegen in een bepaalde 6treek in één hand wordt vereenigd. Het bekend geworden gunstige resultaat van de met Fransche zaal-oesters genomen nroef. heeft de regeering er toe doen be sluiten deze proef op ruimere 6chaal te herhalen. Daartoe zal alsnog een bedrag van ƒ150.000 voor den aankoop van Fran sche zaai-oesters worden aangevraagd. De Minister vraagt f8000 aan, teneinde aan de Middenstandsbank een tegemoet koming in de voor haar uit de crisiscrediet- verleening voortvloeiende kosten te kunnen ♦oekennen. ROFFELRIJMEN. UITSTEKEND Burgemeester P. A. Troost, van Waddinxveen, heeft zich per brief tot de hoofden van de zes in deza gemeente bestaande scholen gewend met het verzoek te bevorderen, dat de Wadflinxveenéche jeugd aan de musschenjacht niet zal mededoen. „Laat mea in de lente de nesten verstoren en do eieren uithalen, dan bereikt men immers ook zfln «loei, al zal dit wat meer geld kosten", zegt de heer Troost, Dagbladbericht. De Waddinxveensche musschenjacht, Die noodig schijnt te wezen Omdat men voor het graangewas Veel schade heeft te vreezen, Wordt tot mijn vreugde voor de jeugd. Op hoog hevel gesloten. Ik heb van bovenstaand bericht Echt ouderwetsch genoten. De Waddinxveensche magistraat Toont helder te beseffen Dat niet het middel hier de kivaal In scha mag overtreffen, En ongetwijfeld zal de school Er hartelijk naar streven Om aan des burgemeesters wensch Verdiende steun te geven. O zeker, 't is maar een verzoek, Ik wil dat niet vergeten, Maar durf een wensch van d' overheid Wel een bevel te heeten. Het is alevel erg genoeg Dat menschen zich vermoeien Het vroolijke gevogelte In massa uit te roeien. (Nadruk verboden) LEO LENS Op de Canarische eilanden geweest zijn en dan zonder een \anarie terugkomen, dat gaat niet, dachten de leden van ie bemanning van het Engelsche oorlogsschip Leander Onze Sigarenindustrie Voor Sint Nicolaas MIJLPAALTJES SIGAREN Speciale Assortiment kisten van f 1en f 2.— Ook verpakkingen van 25 stuks vanaf f 1.— Overal verkrijgbaar Uitvaartcertificaten trawlvisscherij Van bevoegde zijde deelt men ons mede, 'dat het, ter voorkoming van teleurstelling, aanbeveling verdient, alvorens over te gaan tot het koopen of doen bouwen van een vaar tuig, hetwelk zal deelnemen aan de trawl visscherij, zich ervan te vergewissen, dat een hitvaarcertificaat voor een dgl. vaartuig kan Worden verstrekt Belanghebbenden wordt in ovemveging ge geven, zich in dgl. gevallen vooraf te wenden tot de Ned. Visscherijcentrale te 's-Graven- hage. HULPVERLENING VEEHOUDERIJ Aan L. Buckmann is eervol ontslag verleend els regeeringscommissaris voor de hulpver leening aan do melkveehnu-WnT In Amsterdam werd gisteren aangevangen met de inzame ling voor het huwelijksgeschenk der Amsterdamsche vrouwen aan het vorstelijk paar. Een der eerstendie dooi: zijn vrouw als afgevoardigde werd gestuurd. De commandobrug van de vroegere Enkhuizer spoorboot werd te Zaltbommel zoolang in het water gedeponeerd om over eemgen tijd op de omgebouwde spoorpont té. 'Afvordert geplaatst» In allen eenvoud begaf de Engelsche koning zich onder, de bevolking van het door de crisis getroffen mijnbouw- district in Zuid-Wales en onderhield zich met de menschen Hallo hier. IOheerlukE SI&AREH Het bombardement van Madrid. Buitenlandsche journalisten en filmoperateurs volgen vanaf het dak van een huis in een der voorsteden van Madrid het bombardement, dat door de vliegtuigen der vationalen plaats vindtRechts: het beeld, dat de filmoperateur tijdens een explosie- van een voltreffer kon opnemen. Rechts van de rookwolk is het Koninklijk Paleis zichtbaar.

Nieuwe Leidsche Courant | 1936 | | pagina 5