De haven van Barcelona wordt geblokkeerd $el AKKERTJES"™" VRIJDAG 20 NOVEMBER 1936 EERSTE BI .AD PAG a GARANTIE-STANDGROEN GARANTIE.STAND BRUIN GARANTIE.STAND ROOD GARANTIE. STANDZWART GARANTIE-STANDBLAUW I Speciaal product voor Buitenwerk. HOUDT HET UZER ROESTVRIJ en BESCHERMT HET I HOUT. Wordt 5 JAAR GEGARANDEERD I Levering uitsluitend aan den Handel Wed. Boonstoppel Zn. Lak- en Vernisfabriek WADDINXVEEN - TELEF. 50 BUITENLAND Italiaansche activiteit in Yemen? Laboor-blad doet onthullingen De „Daily Herald" maakt melding van Italiaansche activiteit in het koninklijk Yemen, dat gelegen is aan de Roode Zee, tegenover de Italiaan sche bezittingen in Afrika. Italiaansche agenten doen volgens het Labour-blad hun best daar een burgeroorlog te ontketenen en rivali teit tusschien de drie zonen van den beiaarden Imam te scheppen. Indien er een burgeroorlog zou uitbreken, zou Italië zeeker de gelegenheid aan grijpen om door het zenden van troe pen over de Roode Zee tusschenbeide j te komen Wanneer Italië heer en meester in Yemen eou zijn, zou het in de Roode Zee in een domineerende positie verkeeren, en zou de belangrijkheid van Aden aanzienlijk ver minderen. De krachten van den Imam worden als gevolg van zijn hoogen leeftijd, minder. Zijn oudste zoon, prins Sef el Mam Ahmad, is een man met een heerschersnatuur. Hij ligt overhoop met zijn jongere broeders. Tiet leger is den troonopvolger gunstig ge zind, doch de stammen geven de voorkeur aan de jongere prinsen, die zachtaardiger zijn. Wanneer de Imam overlijdt, schijnt n conflict tusschen den troonopvoger en het leger aan den eenen kant en de jongere prinsen, die gesteund worden door het volk, onvermijdelijk, in verband met de activi teit, die de Italiaansabe agenten in het land voeren. Prins Sef el Islam Ahmad schijnt Mus solini in de kaart te willen spefllen. De prins is een bewonderaar van Mussolini, en in geval van een burgeroorlog zou hem Ita liaansche interventie te zijnen gunste niet onwelkom zijn. Men gelooft in Egypte., zoo schrijft de „Daily Herald" verder, dat Italië tegelijker tijd linke en rechts in dit gebied wapens uitdeelt, zoodat, wanneer er een botsing mocht komen, deze zoo uitgebreid zou zijn. 'diat het zenden van troepen over de Roode Zee door Italië om aan de slachting een eind te maken, gerechtvaardigd zou schijnen Er hebben geruchten de ronde gedaan, iiat de jongere prinsen onlangs door hun ouderen broer gevangen genomen waren, doch dit acht men onwaarschijnlijk, daar de Imam, ofschoon hij reeds zeer bejaard is, de hoogste macht in het land vertegen woordigt en een dergelijk gedrag van zijn opvolger niet zou dulden. Schmidt voert besprekingen te Berlijn De Oostenrijksche minister van buiten- landsche zaken Schmidt vertoeft mo menteel te Berlijn, alwaar hij besprekingen voert met den Duitschen minister van bui tenlandsche zaken Von Neurath. Gisteren heeft Hitler Schmidt ontvan gen, met wien hij zich bijna 2 uur onder hield over de politieke kwesties van den dag. Von Neurath, de Oostenrijksche gezant te Berlijn, Tauschitz, von Papen en staats secretaris Meisner waren bij het onderhoud aanwezig. Schmidt stelde daarna zijn medewerkers aan Hitier voor, n.l. dr. Wilner directeur van de afdeeling handel en Hoffinger van de afdeeling midden-Europa van het mi nisterie van buitenlandsche zaken. Anti-joodsche beweging in Polen Studenten beginnen hongerstaking De studenten van de universiteit te Wilna hebben zich ingesloten in het studenten huis. Zij weigeren voorraden levensmidde len in ontvangst te nemen en verklaren een voedingsstaking te zullen beginnen, tenein de aan den toevloed van joden tot de uni versiteit paal en perk te stellen. In verband met deze demonstratie heeft 'de rector van de universiteit te Wilna een oproep tot de studenten gericht. Hij verklaart daarin, dat de universiteit geen terrein kan vormen, waar de rechten der burgers een beperking zouden kunnen ondergaan. Het reserveeren van speciale plaatsen voor Joodsche studenten kan niet m overeenstemming worden gebracht met de traditie en de zeden der universiteit. De rector en de senaat der universiteit verzoeken den studenten derhalve hun on wettige betoogingen te staken. Engelsch vliegtuig neergestort Twee dooden De .British Airways" deelt officieel mede, dat nabij Crawley het postvliegtuig dat de mail van Scandinavië en Duitschland naar Engeland bracht, is verongelukt De beide piloten, Hattersly en Breden kamp, zijn om het leven gekomen. De mail is niet beschadigd en werd per trein naar Londen gebracht. ,Het toestel Vervoerde geen passagiers. De radio-telegrafist en de mecanicien Werden slechts licht gewond. De oorzaak van het ongeval is niet be kend. Men vermoedt dat de mist het uit zicht van den bestuurder heeft belemmerd. Naar wij vernemen is het verongelukte naehtpostvliegluig van de British Airways een oude F. 12 van de K.L.M. de „Duif" of de „Havik" welke toestallen eenige weken geleden door de Engelsche maat schappij zijn gekocht De Spaansche burgeroorlog TOESTAND TE MADRID De blokkade van Barcelona ONGEW IJZIGD jj0 j}rj(SCile regeering bestudeert op het oogenblik ook de kwestie, welke houding Engelands politieke houding zij zal aannemen ten aanzien van de door Franco aan alle buitenlandsche regeeringen gerichte waarschuwing, dat zij haar sche pen uit de haven van Barcelona moeten terugtrekken. Men herinnert te London eraan dat de Britsche regeering in Augustus zoowel te Burgos al te Madrid officieel heeft laten weten, dat zij een verstoring van de Britsche scheepvaart buiten de drie ipijlen-zóne niet zou toe laten. Wat de houding van Italië ten aanzien van deze aangelegenheid betreft, te Rome, aldus meldt Reuter, ontkent men, dat Ita lië voornemens zou zijn, zelf een blokkade tegen schepen van de volksfrontregeering toe te passen, doch wel zal de Italiaansche regeering, zoo noodig, draconische maat regelen nemen, om de rechten en belangen in haar onderdanen in Spanje te bescher- Italiaanscho oorlogsschepen bevinden zich in de buurt van Barcelona en andere Spaansche havens, teneinde de Italiaansche belangen te beschermen. Italië zal echter de non-interventie-com missie niet verlaten. De stemming in Italic Naar aanleiding van het feit, dat een van de Britsche bladen in de erkenning van de Franco-regeering door Italië een nieuwe schending van artikel 10 van het volkenbondshandvest ziet schrijft do „Gior- nale d'Italia", dat Italië zich in het vervolg in het geheel niet meer interesseert voor hetgeen te Genè\e gedaan of gezegd wordt. Men kan er slechts aan herinneren, dat dit artikel 10 betreffende de eerbiediging van de politieke en nationale integriteit van de staten het ernstigst wordt geschonden door Rusland, waar rrien, tegen den wil van het Spaansche volk, een roode invasie in Span je voorbereidt De erkenning floor Berlijn en Kome ver duidelijkt de positie van Spanje en zijn wettig bewind op het internationale plan, ook ten aanzien van de niet-inmengings- commissie te Londen. Do erkenning is niet een daad van partijdigheid maar van ge rechtigheid. Het gevolg is geen complicatie maar opheldering, aldus besluit het Itali aansche blad. De Spaansche nationalistische regee ring heeft aan de buitenlandsche regee- ringen veraoebt, hun schepen uit de haven van Barcelona terug te trekken, daar generaal Franco heeft besloten, met alle middelen de aanvoer van oor logsmateriaal aldaar te verhinderen. Reuter bericht uit Marseille, dat do gouverneur van Palma de Malorca naar men meent, reeds Zattrdag de Britsche marine-autoriteiten op Pal- ma ervan in kennis heeft gesteld, dat de witten ingeval van militaire opera ties tegen Barcelona, Tarragona, Valen cia, Alicante en Cartagena slechts een veilige ankerplaats konden waarborgen in bepaalde, nader omschreven wateren. In de verschillende gevallen zullen de ankerplaatsen zich op eenige mijlen van de betreffende havens bevinden. Volgens een officieele Duitsche mededee- ling zijn thans alle Duitsche consuls in de gebieden waar de volksfronters zich nog handhaven, teruggeroepen. Voorts is Woens dag aan de Duitsche en Italiaansche tndev- danen de order gegeven, uit Barcelona te vertrekken, met het oog op het gevaar van bombar dem en ten. In den nacht van Woensdag op Donder dag heeft daarop de kruiser „Canarias" de stad tweemalen onder vuur genomen. D9 bevolking zou van het bombardement niets bemerkt hebben, daar juist een hevig on weder woedde. Volgens het Parijsche blad „Le Journal" is de „Canarias" reeds Dinsdagmiddag voor het aan de Catalaansche kust gelegen havenstadje Palamos verschenen. De kruiser nam toen een klein Spaansch handelsschip onder vuur en dwong het de haven uit loopen. In aansluiting daarop heeft de kruiser de Catalaansche havens Palafrugell en Escala beschoten, om ten slottie voer de grensstad Port-Bou tc verschijnen, die evenwel niet onder vuur werd genomen. De Duitsche zaakgelastigde bij de Franco- regeering zal eerst over twee dagen officieel benoemd worden. Waarschijnlijk zal het von Stohrer zijn, die kort voor het uitbreken van den burgeroorlog tot gezant te Madrid be noemd werd, doch zich toen niet naar zijn post kon begeven. Eberhard von Stohrer was van 1913 tot 1919 reeds als gezantschapssecretaris te Madrid werkzaam. In kringen, die met het ministerie van buitenlandsche zaken te Ber lijn in nauwe relatie staan, neemt men aan. dat de nieuwe zaakgdlastigda zich reeds in het begin van de volgende week naar de ra sidentie van de Franco-regeering zal begeven Engeland en de erkenning van Franco De kwestie van de erkenning van het nationale regime in Spanje door Duitsch land en Italië blijft iotusschen ook de Brit sche officieele kringen bezig houden. In het Lagerhuis legde Eden gisteren eenige verklaringen dienaangaande af. Op een desbetreffende vraag van den lei der der Labouroppositie A111 e e, antwoord de hij, dat de houding der Engelsche regee- ring blijft zooals die tevoren is gedefinieerd. Toen Atflee daarop vroeg of er van den kant der Engelsche regeering eenig voor nemen bestond om de rcgeering-Franco te erkennen, antwoordde Eden: „Het Lagerhuis zal zich er rekenschap van geven, dat er een onderscheid bestaat tusschen de erken ning van een belligerent en de erkenning van de eene partij of de andere als regeering van Spanje en wat dat aangaat heb ik niets toe te voegen aan hetgeen is gezegd heb". In antwoord op de vraag, of de verklaring van Duitschland en Italië geen weloverwo gen schending vormt van 't niet-inmengings- accoord zeide Eden: „Het is mogelijk een •nietrinmengingspolitiek te voeren ten aan zien van de wapenlevering met gelijktijdige erkenning van de regeering der eene of der andere partij. Dat is, wat alle naties tof dusverre hebben gedaan met de erkenning van de Spaansche regeering. Wat de ni&t-inmenging aangaat, ver klaar ik categorisch, dat ik van meening ben, dat er andere regeeringen zijn. die meer zijn te laken dan die van Duitsch land en Italië", Vervolgens werd Eden de waag gesteld, of hij zich in verbinding zou stellen met de regeeringen van Duitschland en Italië, ten einde van haar de verzekering te krijgen, dat deze erkenning niet beteekent, dat zij zich vrij zullen gaan beschouwen, om wa pens te leveren. Eden antwoordde hierbp, dat hij dit zeker doen zou. Ons geheele doei, zeide hij, is de niet-inmenging te doen functionneeren en te dien einde rekenen wij op de medewerking van alle belanghebben de regeeringen, onafhankelijk 'vah hun ideo logieën. KON ZIJN HAAR NIET KAMMEN Nu van alle rheumatiek bevrijd. Dit briefje, dat wij van een 77-iorigen heer ontvingen, bewijst dat Kruschen Salts ook op hoogoren leeftijd zijn plicht doet. „In mijn krant werd eens de vraag gesteld of er voor iemand van 58 ook een middel tegen rheumatiek bestaat liet antwoord luidde: „Zoodra iemand wat ouder gaat worden neen". Maar in hetzelfde blad las ik dat Kruschen Salts bij velen rheuma- tische pijn verdreven had! Ik zei tot tnijn vrouw: „Wij zullen een.-, kijken, wi©. van de twee gelijk heeft". Ik begon met Kruschen Salts, verbruikte drie flacons en voelde mij een ander tnensch Vroeger had ik 's nachts geregeld last van pijn in mijn linkerbeen en wanneer ik in mijn stoel zat te dutten, werd mijn been stijf, zoodat het vrij lang duurde, voordat ik weer kon staan Als mijn schouders pijn deden, moest ik altijd mijn hoofd heel laag buigen om mijn haar te kammen. Dat was ongeveer twee jaar ge leden. maar nu liPb ik geen pijn meer, en kan 7 A 8 K.M. aan één stuk loopen". W Y. te S. Wanneer zich in het lichaam de afval stoffen ophoopen, ontstaat een teveel aan urinezuur. Dit oefent, spoedig slechten invloed uit op spieren en gewrichten, en de rheumatische pijn doet haar intrede. Maar er is hulp voor UI Kruschen Salts spoort de ingewanden. lever en nieren aan tot intensievere werking, zoodat de afvalstoffen geregeld verwijden worden. Het bloed wordt beter gezuiverd en de pijnen hou den op. Kruschen Salts is uitsluitend verkrijgbaar bij alle apothekers en erkende drogisten a 0.40, 0.75 en 1.60 per flacon, omzet belasting inbegrepen Let op, dat op het etiket op de flesch, zoowel als op de buiten verpakking de naam Rowntree Handels Maatschappij, Amsterdam voorkomt. (Adv.) LUXE DAMESSCHOENEN IN ELKE SOLIEDE ZAAK VERKRIJGBAAR Madrid onder de bommen De correspondent van de „Diario de Lis boa" meldt, dat volgens officieele mededee- lingen in de laatste acht- en-veertig uren ruim honderd ton bommen en andere springstoffen op Madrid zijn geworpen. De Carcel Modelo en de Montana-kazerne zijn nog steeds niet in de handen van de witte troepen gevallen, ondanks de ononderbro ken aanvallen, die sedert twee nagen op beide gebouwen gericht worden. Wel staan zij in brand. Het persbureau van het oppercommando in Salamanca publiceert een verklaring, waarin wordt medegedeeld, dat den 31sten October j.L drie-duizend buitenlanders, voor het meerendeel Sovjet-Russen, de Fransche grens bij Perpignan in de richting van Bar celona hebben overschreden, om zich bij de roode militie te voegen. Voor het transport van deze manschappen heeft men zich be diend van Fransche autobussen. Zij zijn toen vermoedelijk ingelijfd bij de „buiten landsche groep", die door de nationalisten later in de omgeving van Madrid in de pan gehakt werd. In de verklaring wordt verder erop ge wezen, dat den 7en November het Spaan sche stoomschip „Villa de Madrid" uit Mar seille vertrokken is. Men heeft kunnen vaststellen, dat bij het vertrek uit de haven op het dek tal van vrijwilligers, voor hét meerendeel van Fransche nationaliteit, in militaire formatie stonden opgesteld. NIEUWE TIJDSCHRIFTEN Uitgeverij en Drukkerij AGAR, te Apeldoorn, drukt tijdschriften 30 k 40 goedkoper dan wie ook. Vrijblijvend modellen en prijs opgave vooral voor verenigingen van groot belangl (Adv.) De Plaza de Cataluna te Barcelona, de staddie thans plotseling in, 't centrum van, de wereld-belangstelling is gekomen. EEN STUWDAM BREEKT IN JAPAN i2oo PERSONEN IN HUN SLAAP VERRAST Minstens 300 dooden Hedenochtend vroeg is in het Ja- pansche district Akita, boven de Osa- roesawa-kopermijnen, een stuwdam gebroken. De watermassa stortte om laag en spoelde 300 huizen mee. Een twaalfhonderd menschen werden door den stortvloed in hun slaap verrast. Er zijn minstens 300 dooden: nog velen worden vermist. Natde rwordt uit Tokio gemeld: Men vreest, dat bij de ramp te Osaroesawa meer dan duizend personen om het leven zijn ge komen. Tot nu toe zijn 250 lijken geborgen; ruim duizend personen worden nog vermist. Onder de lijken welke geborgen werden zijn ook die van vrouwen, welke hun kinderen nog teg enzioh aandrukten. Achttien perso nen werden gered, doch zij lijden aan ver giftiging, aangezien het water koperhou- dend was. De Locarno-voorbereiding Gisteravond is een nieuwe Britsche nota inzake het Locarno-vraagstuk te Londen overhandigd aan do Fransche, Duitsche en Belgische ambassadeurs en aan den Itali- aanschen zaakgelastigde. De nota bevat voorstellen ter overbrug ging van de meeningsverschillen zooals die bestaan volgens de verschillende antwoor den op de Britsche nota van 18 September. De pers en de laster De Fransche regeering is voornemens Dinsdag a.s. bij het bureau van de Kamer een ontwerp-perswet in te dienen. Hierin zal met name een nieuwe proce dure worden opgenomen ten aanzien van de laster. De regeering zal de Kamer verzoeken dit ontwerp binnen zoo kort mogelijken tijd in behandeling te nemen. De onrust in Beiroet Gistermiddag heeft te Beiroet een troep onruststokers uit Tripoli een aanval ge pleegd op verschillende militaire posten, waarop zij revolver- en geweerschoten losten. De militairen beantwoordden het vuur; onder de troepen zijn eenige slachtoffers gevallen. Het is niet bekend of onder de aanvallers gewonden zijn gemaakt. Om vier uur des middags was de rust hersteld. GEMENGD NIEUWS Botsing tusschen personenauto en melkauto Twee personen gewond Gisteravona heeft op den Kennemerstraat- weg te Alkmaar een ernstig verkeers- Teval plaats gehad. De ongeveer 25-jarige handelsreiziger W uit Alkmaar reed met zijn auto in een file van wagens. Toen hij plotseling naar links uitweek, teneinde de voor hem rijdende auto's te passeeren, kwam hij in botsing met een uit tegengestelde richting komende melkauto. W. werd uit zijn auto geslingerd en moest met ernstige verwondingen in het Centraal Ziekenhuis worden opgenomen. Een naast hem gezeten dame werd licht gewond en is eveneens naar het ziekenhuis vervoerd, van waar zij, na verbonden te zijn, huiswaarts kon keeren. De personenauto is geheel vernield. Nog een arrestatie In verband met de aanhouding van den 43-jarigen D. J. de J. wegens verduistering van effecten ter waarde van vijftienhon derd gulden is gearresteerd de 34-jarige S van G. te Groningen, die een deel van de opbrengst van de verduisterde effecten in ontvangst heeft genomen, ter betalinsi van een schuld van de J. voornoemd. Van G. is, als verdacht van heling, ter beschikking van den Officier van Justitie gesteld, AUTO BOTST OP DRAAIORGEL Onvoldoende verlichting de oorzaak Twee gewonden Gisteravond omstreeks half negen is nabij M u i d e n een aanrijding voorgevallen, welke haai' oorzaak vond in de afwezigheid een behoorlijke verlichting op een draai- argel. Het draaiorgel, dat op den drukken rijks straatweg niet voldoenoe rechts reed, werd de richting Bussum voortgeduwd door den 43-jarigen T. D. en den 16-jarigen G. G. T., beiden uit Amersfoort. Bij de brug over de Vecht., bezuiden Muiden, had het tweetal aan den brugwachter gevraagd hun lantaarn te willen nazien, omdat deze nu en aan haper de Nadat dit was geschied, werd de lan taarn weer aan de voorzijde van het orgel opgehangen en in den feilen noordoosten wind werd de tocht voortgezet Ongeveer 500 meter verder op den weg kwam een auto, bestuurd door don heer B. uit Groningen, hen tegemoet De heer B. zag geen licht en geen or gel en een hevige botsing ontstond tussahen de auto en het orgel, waarbij D. links en T. rechts van den weg wer den geslingerd. Het orgel sloeg om, zoodat de stukken houtwerk en de muziekboeken over den weg verspreid lagen. De aanrijdende auto, die aan de voorzijde werd beschadigd, maakte een zwaai naar links en kwam op den berm tot stilstand. T. bekwam bloedende hoofdwonden, D., die waarschijnlijk een klap van den boom van het orgel had gekregen, bleek inwendige kneuzingen te hebben opgeloopen. In afwach ting van de komst van medische hulp, be schutten voorbijkomende automobilisten de gewonden met plaids tegen de koude. Per ziekenauto uit Weesp zijn beide ge wonden naar hte Binnengasthuis te Amster dam vervoerd. De rijkspolitie, die weldra ter plaatse van hot ongeval verscheen, maakte proces-ver baal over het gebeurde op en regelde het verkeer. Beleedigend artikel in de Tribune Eén maand tegen drukker reëlscht Voor de vijfde kamer der rechtbank te Amsterdam had zich de drukkerspatroon T. D. te verantwoorden, verdacht van belee- diging van het openbaar gezag. In de „Tribune" van 10 Maart j.l. heeft verd., die toen nog leider van de drukkerij was, waar het communistische blad wordt gedrukt, een artikel „Hitier dreigt met oor log", „Manifest der Communistische Partij Nederland" doen afdrukken en verspreiden. Dit artikel bevat naar de meening van het O. M. uitlatingen in beleedigenden vorm over het openbaar gezag en wel over de regee ring van Nederland, zulks terwijl de persoon op wiens last bedoeld artikel gedrukt was, noch bekend was, noch op de eerste aanma ning bekend was gemaakt. De drukker werd dus voor het artikel aan sprakelijk gesteld. De officier mr. B. Kist requireerde een maand gevangenisstraf tegen verd. Mr. S. de Jong, optredende voor verd. voerde aan, dat de werkelijke opdrachtgever tot het plaatsen van het stuk onmiddellijk is genoemd. Hij had dus vervolgd moeten wor den en niet deze drukker, die thans uitge treden is uit de firma, die de „Tribune" drukt. Ook behandelde pl. den inhoud van het artikel en meende dat dit niet beleedi gend was voor het openbaar gezag, doch slechts een objectief historisch feit consta teerde. Tenslotte behandelde pL den inhoud de „Tribune", waarop strafrechtelijk niets meer is aan te merken. Pl. concludeerde tot vrijspraak. Vonnis 3 December „Prinses Juliana" behouden In de haven van Terschelling Gister is het motorvaartuig „Prinses Juliana" van de reederij P.J. Balk te Gronin gen, dat in nood heeft verkeerd, door de sleepboot „Holland" van de firma Doeksan in de haven van Terschelling binnen gebracht Het schip, dat met een lading graan op weg was naar Zweden, maakte, zoo als gemeld, slagzij en had een defect aan het roer. De reddingbooten „Brandaris en „In- sulinde", die resp. 16 en 13 uur in touw wa ren, zijn op hun standplaatsen teruggekeerd. De vrouw en kinderen van den kapitein van het motorschip waren door de „Branda ris" aan boord genomen. Het herstel van de Cunerakerk Ged. Staten van Utrecht stellen Profv. Staten voor, aan kerkvoogden der Ned. Herv. Gemeente te R h e n e n, ten behoeve van de uitwendige restauratie van de Cu nerakerk uit ae provinciale middelen een subsidie te verleenen van ten hoogste ijfoar g^IdkwgJt K maarniet cLepyn,... 9 zich Het bedot- sich iets anderi .AKKERTJE" In en Het stoppen. want die alleen bevatten de bijzonder» samenstelling volgens recept van Apoth. Dumont. welke verrassend snel werkt bij hoofdpijn, kiespijn, zenuwpijn, griep, enz, Koker met 12 stuks 52 ct. Zakdoosje, 3 stuks 20 ct. (Advj ITALIAANSCHE OPLICHTER GEARRESTEERD Dezer dagen werd bij een agent van een Noorsche Scheepvaart Maatschappij te Am- ster d a m een rekening ingediend voor re- tie aan een schip dezer maatschappij. De rekening was afgeteekend door den ge- .gvoerder van het schip. De rekening werd voldaan, maar al spoedig bleek van deze herstellingen aan het vaartuig niets waar te zijn. Een onderzoek der politie voerde naar het adres van een Italiaan, die bekend staat als internationale oplichter. De man is in arrest gesteld. Officieele Berichten DESKUNDIGEN VOOR DE RIJNVAART De Minister van Waterstaat heeft voor de« tijd van vflf Jaren ln de commissie van deskun digen voor de Rijnvaart te Dordrecht benoemd: tot Hd en voorzitter: L. W. IJzerman te Dor- drecht; tot leden de heeren B. H. Hoebeo t« Dordrecht: L. H. Gellssen te Dordrecht Voor de Rijnvaart te Rotterdam tot lid en voorzitter den heer A. Kortlandt te Rotterdam; tot leden de heeren H. Kortlandt te Rotterdam: H. G. L Yaux te Rotterdam en G. C. Nuy te Rotterdam, Voor de Rijn' Goedkoop D.zn. allen te Amsterdam. BURGEMEESTERS M. P. J. v. Vlokhoven: Idem van Ammerzodea H. A B. de Leeuw; Idem van Stad aan 't Hal rlngvliet, F. Nleborg; idem van Edam. T. C. P CAN HELPEN WU ELKAAR! N.V. DOROREGHTSGHE ASPHALTFABRIE ORANJESTRAAT 11 DES HAAG TENNISBANEN VIJVER-ISOLEERINGEI H. LANG ZOON - ULFT (Gld.) RIETMEUBELFABRIEK „INDUSTRIA" Opgericht 1875. Tel 21A Rietmeubelen voor serre's, terrassen, schepen, xJo> kerfbuizen, sanatoria, etc Levering door den bande) <2*05*^ voor Triplex N.V. ï.ti. D. MATAK FONTEIN HARLINGEN.TEL.22S DE AVONTUREN VAN P>EPNEUS EN BIBBERSNOE< dooi Q. TH. „OTMAN rff j Hj'ir iïj° ft 1 1 ÉL u ÉS' 43. We doen het zeker een beetje hard handig. Brandwonden doen zeer; maar uo vendien is Heins humeur, cat toch al mm van het beste is, er door het gebeurde nlof op verbeterd. Hoe het zij, hij begint in eens te razen en geeft ons allebei een 6chop tegen onze snuit, zoodat we achterover val len, „Scheidt er uit!" roept hij, „pakt je weg, allebei!" 44. Wij er vandoor. Als we in de kei keu zijn, fluis'ert Bibhersnoet: „Laten i er vandoor gaan; met zijn verbrande been- kan hij ons toch niet acbtorna somen Da's verstandig gesproken, denk ik kleeden ons gauw aan en zoeken het hee huis af naar een buitendeur, die open ka Maar ach, elke deur, waar we voor kome' is op slot. /(Wordt vervolgd

Nieuwe Leidsche Courant | 1936 | | pagina 2