DONDERDAG 19 NOVEMBER 1936 TWEEDE BLAD PAG. 7 Brutale inbraak in de Oegstgeesterlaan Een brutale inbraak werd gisteravond gepleegd ten huize van een bewoner van de Oegstgeesterlaan alhier. Omstreeks negen uur wilde de heer A. J. A. zijn woning binnengaan, maar tot zijn verbazing bemerkte hij, dat de voordeur aan de binnenzijde met de knip was afge sloten. Met behulp van een surveilleerend agent van politie- stelde hij een onderzoek in, waarbij bleek, dat inbrekers zich aan de achterzijde, door de keukendeur, toegang tot zijn woning hadden verschaft. Het geheele huis was overhoop ge haald en verkeerde in groote wanorde. Een geldkistje was opengebroken en hieruit had men een bedrag van ruim f 1000 aan geldswaardige papieren ont vreemd, die echter voor den dader grootendeels waardeloos zijn, terwijl bovendien eenige gouden sieraden ver dwenen bleken te zijn. De politie stelt een onderzoek in. Melkcontrole en veeverbetering Dinsdagavond heeft de vereen iging tot be strijding van tuberculose onder het rundvee haar tweede jaarvergadering gehouden in „Den Burcht'' Na het afhandelen van ver schillende huishoudelijke zaken deelde de voorzitter, de heer C. van Vliet, mede, dat Ir. P. Verhoeven uit Den Haag een lezing houden over vee verbetering en melkcontrole onderwerpen (lie noodzakelijk moeten vol gen op de in de vorige vergadering gehou den lezing over T.B.C.-best.rijaing em het be smettelijk verwerpen, door de Hoeren dieren artsen N. A. Commandeur en J. van Zij- verden. Met verschillende voorbeelden maakte spr. duidelijk de resultaten van melkcontrole en veoverbeteiing; door een dagelijksche con trole op de melkgift van elke koe kan iedere veehouder qui del ijk worden gemaakt, wat zijn beste dieren zijn. Uiteindelijk kan en zal dan komen een veestapel die kan voldoen aan hooge eischen aangezien door een dergelijk overzicht het vee dat een kleine melkgift geeft, dat melk geeft ^riet een gering vetgehalte zal worden opgeruimd. Een zeer belangrijk onderdeel van deze lering vormde ook „oe veeverbetering". Het resultaat van den avond was dat opgericht is geworden een vereeniging voor melkcon trole. De heer van Vliet dankte ook namens de vergadering den spreker hartelijk voor zijn keurige inleiding. Na de benoeming van een commissie van voorbereiding werd de vergadering gesloten. Th. B. J. Wilmer Op 1 December a.s. zal de heer Th. B. J. Wilmer, hoofdredacteur van de R. K. Leid- gohe Courant den dag herdenken waarop hij voor 25 jaar aan dit blad werd verbonden. Op dien dag zal de gelegenheid bestaan tem te zijnen huize Apothekersdijk 5 tus sen 2 en 5 uur gelukwenschcn aan te Damclub „Leiden" De uitslagen der gespeelde wedstrijden, gehouden in hotel „Rijnland", luiden als volgt: Bodevabeker: P. LigttvoetP. J. Lemair 02 W. F. Olivier—F. Zijlstxa afgebr S. v. d. ReekC. J. Koree C. J. Koree—W. Olicier P. LigtvoetS. vTrl. Reek P. Olivier—P. J. Lemair 2e Groep: D. Laterveer—N. Wassenaar 2—0 W. LeeflangP. Voorkamp 11 A. PronkD. Laterveer 2—0 W. LeeflangW. Nijenhuls 02 3e Groep: m. KruiderP. Wilschut 20 D. LadanP. Wilschut 11 J. de Vink—J. v. Wezel tg est. UIT DEN OMTREK ALPHEN a.d. RIJN de aanstaande feesten In ons bericht betreffende de installatie yan de verschillende commissies moeten de volgende wijzigingen komen: Van het inzamelingscomité valt af de naam van den heer L. N. van Dien. Er bij komen de burgemeester P. A. Colijn en de heeF G. Bergshoeff. Bij het werkcomité moet geschrapt de naam van mevr. Duinker. Erbij komen mevr. Stoop en mevr. Meijer. De schoolcommissie wordt aangevuld met den heer C. den Uil. In de vcrlichtings- aissie namen nog zitting dc heeren N. Samson, J. F. Allart en A. Hoekstra. Bij die commissie voor muziek en zang komen de heeren F. W. Goedhart, C. v. d. Laken en J. A. Bruines. ij de vermakelijkheidsbelasting valt af heer D. van Dien, terwijl de heeren L. N. van Dien en J. F. Allart hierbij komen. de alphensche ijsbaan Dat men hier, ondanks de twee zachte Winners, die achter de mg zijn, toch de hoop op een strengere winter niet laat zaa wordt wel bewezen door het feit, dat de aanvraag om kaarten ook dit jaar weer groot is, zoodat er dezen winter slechts een zeer beperkt aantal dagkaarten beschik baar gesteld zal worden. rusland-avond In de kerk aan de De Ruyterstraat werd een Rusland-avond gehouden, georgani seerd door het Necorus-comité. Dit comitó stelt zich ten doel gelden in te zamelen om de vervolgde Christenen in Rusland daadwerkelijke steun te ver- leenen. Als spreker trad op Pastor W. Jack, van Wernigerodc, met het onderwerp: „De macht van het Evangelie in alle nood en Vervolging". Dit samenzijn werd door Ds J. II. A. Bosch geopend, waarna Mevr. van I-IaselenSmit, öe presidente van het plui'i'selijk Necorus- comité een inleidend woord sprak, waarin zii de doelstelling van het rnini nader uit eenzette. Vervolgens kreeg Pastor Jack gelegen heid tot het uitspreken van zijn rede. Spr. werd op keurige wijze vertaald door den heer H Spreij. Na .een inleidend persoonlijk .woord. waarin spr. liet uitkomen de zegeningen, die het Christenvolk van Nederland nog geniet, teekemde spr. de nood van het Rus sische volk. Spr. toonde aan hoe het moge lijk was, dat het Russische volk, zoo'n ge makkelijke prooi werd voor het atheïsme. De Tariaarsche overheersching, de Tsa ristische knoet, bovenal de veruitwendiging van de Grieksch-orthodoxe kerk. werkten daartoe mede. En als dan na de groote revolutie Lenlti eerst de Christenen weer vrijheid geeft, om dat ook zij slachtoffers waren van het Tsa- risisch bewind, -dan volgt al spoedig weer een fellere vervolging, omdat men God als hoogste Souverein meer gehoorzaam is dan de menschen. En die strijd duurt tot op dezen dag. Op vaak roerende wijze verhaalde spr. van de gruweldaden, die er gebeuren. Ln toch zijn er duizenden, die. evenals m dr dagen van Elia, dc knie voor Baal niet daarom wekte spr. op om in 't gebed, maar ook met de daad de nood van de Christe nen in Rusland te gedenken. Ds. Bosch vestigde in zijn slotwoord nog weer de nadruk op het werk van dit co mité, en wekte op dit comité te steunen. Nadat onder het zingen van twee verzen van Ps. 42 gecollecteerd was, eindigde Ds. Bosch met dankgebed. AANRIJDING In de Bruggestraat werd de wielrijder W Z. aangereden. Het rijwiel werd zwaar be schadigd. De automobilist die de aanrijding veroorzaakte, weigerde schadevergoeding te geven, zoodat dit zaakje voor het Kan tongerecht moet uitgezocht worden. MICA-HOOFDPRIJS Een der hoofdprijzen van de Landelijke Middenstandscampagne, nl. de Chevrolet- auto is gewonnen door onze plaatsgenoot A van Toorn, in de Raadhuisstraat. Indien de winnaar van de auto geen gebruik wil maken, zal hem hiervoor een bedrag van 1000.worden uitgekeerd. HILLEGOM JAARFEEST M.V. EN K.V. Dinsdagavond j.l. hielden de meisjesver- eeniging „Klein in Kracht" en de knapen vereeniging „Benjamin" hun gecombineer de feestelijke jaarvergadering in Patrimo nium. Ondanks het ongunstige weer was dc zaal tot in de uiterste hoeken bezet, wel een bewijs, dat deze jaarvergaderingen zeer de belangstelling hebben. De leider der knapenvereeniging, de heer G. Troost, die van deze avond de leiding had, opende op de gebruikelijke wijze. In zijn openings woord heeette hij de aanwezigen hartelijk welkom, ook de afgevaardigden der ver schillende vereenigingen. Hij feliciteerde de Meisjesvereoniging met haar 5-jarig be staan en tevens de dames W. Buurman, G. v. d. Hoogt en W. A. Vermeer als leidsters. Na een tweetal goede jaarverslagen volg de een inleiding (Bijb. Gesch.) van S. v. Dijk en daarna een inleiding (Vad. Gesch.) van Jan Hylkema. Beide inleidingen stem den tot tevredenheid. Daarna werd het programma voortgezet. Het was zeer veel, wat werd geboden: voordrachten, samen spraken e. ,d. volgden elkaar in bonte volgorde op.' Apart, genoemd mogen wel worden do „12 maanden" van de Meisjes- vereeniglng- terwijl de Knapenvereeniging met „De rechtbank" een groot succes oogstte. Het was al bijna half 12 toen Ds. Krabbe een slotwoord sprak, waaron hij den heer Troost dankte voor zijn leiding, benevens leidsters en leider voor hun veel en moeilijk werk. Nadat hij de vereenigngen had opge wekt met alle macht te trachten hun leden tal op te voeren, ging Ds. Krabbe in dank zegging voor. KATWIJK AAN DE RIJN A.R. KIESVEREENIGING EN PROPAGANDACLUB Gisteravond was in de zaal der Geref. Kerk door de A.R. Kiesvcreen. en Propogan- daclub een gecombineerde vergadering be legd» Voor deze vergadering bestond groote belangstelling. De Voorzitter der K. V., de heer G. v. d. Perk, opende de vergadering op de gebruike lijke wijze en sprak een kort openings woord. Spr. heette de aanwezigen hartelijk welkom en sprak er zijn blijdschap over uit dat de opkomst zoo groot was. Dit is bemoe digend voor de groote verkiezingsstrijd, die aanstaande iè. De 2e secretaris las vervolgens de notu len van de vorige vergadering, welke onver anderd werden goedgekeurd. Hierna verkreeg de heer Wi. L. Noordijk jt woord, die een uitvoerige causerie hield over het Plan van den Arbeid. Nooit is er een program gepubliceerd en met zulk een bezieling voorgedragen als het Plan van den Arbeid der S.D.A.P. Hoeveel kritiek spr. ook op dit plan zal moeten uit brengen, dit mag niet weerhouden van een woord van waardeering voor het werk.de studie, die er aan ten grondslag liggen. Met dit plan is de S.D.A.P. afgestapt van haar Marxistisch beginsel, de klassenstrijd. De heer Oudegeest, de vroegere voorzitter der S.D.A.P., heeft het steeds luide ver kondigd, dat de huidige crisis de schuld is van het kapitalisme. En daarom rustte ook op dat kapitalisme de taak uit de crisis op te heffen. De S.D.A.P. wilde alleen breken en niet bouwen aan de kapitalistische maatschap pij,. Met het Plan van den Arbeid echter verlaat zij haar standpunt. De hand ter redding wordt uitgestoken tot heel het Nederlandsche volk. Maar dan is het ook noodig, dat het volk aan de S.D.A.P. de regeermacht in handen geeft. Op deze wijze tracht men kiezers te lokken. Voor de pro paganda dus van de grootste waarde. Nu is dit laten varen van haar uiterste revo lutionaire standpunt door de S.D.A.P. een navolging van de partijgenooten in België, waar I-Ieiman de Man het Belgische Plan ran den Arbeid heeft ontworpen. Spr. zette hierna de inhoud van het Plan uiteen. De eerste deelen, de beheersching e ordening brengen weinig nieuws. Om vallend is het groote aantal staatscommis sies. Het derde deel, of het 600-millioen- plan is het meest geschikt om kiezers te lokken. Bij uitvoering daarvan zal de crisis voor altijd verbannen worden. Dit is het ei van Columbus. Dat Dr. Colijn daar niet aan heeft gedacht! Uitvoerig staat spr. bij de onderdeelen hiervan stil. Duidelijk laat hij uitkomen, dat het goede wat er in gevonden wordt, reeds door de Regeering wordt nagestreefd. Ook het vooze 'an de verhoogde koopkracht wordt aange- streefd. Hoogstens is er sprake van ver plaatste koopkracht. De regeering heeft in 15 jaar 1500 mil- lioen besteed aan werken, die in het plan worden aanbevolen, dat is gemiddeld 100 millioen per jaar. Spr. behandelt ook de scherpe kritiek uit eigen kring, o.a. van Mr. v. d. Tempel. Bij uitvoering zou het plan dan ook niet brengen wat de S.D.A.P. denkt. Ten slotte behandelde spa nog het prin- cipieele bezwaar, van het stellen van ons ln eigen hand, in plaats van in Gods Op dit uitnemende referaat, dat van groote studie getuigde, volgde een uitge breide en leerzame bespreking Een tiental vragen werden gesteld. Nadat nog enkele huishoudelijke zaken waren behandeld, werd deze uitstekend ge slaagde vergadering met dankgebed gee- sloten. KATWIJK AAN ZEE PREDIKBEURT Geref. Gemeente. Hedenavond om half 8 Ds. Honkoop van Den Haag. COLLECTE Do opbrengst van de collecte tot aanbie ding van een nationaal huwelijksgeschenk aan Prinses Juliana en Prins Bernhard be droeg in onze gemeente i 595.84V&- Namens het werkcomité wordt aan alle dames- collectanten bij dezen bijzondere dank ge bracht voor de moeite die ze zich hebben getroost. KOUDEKERK NEDERLAND EN ORANJE Vrijdag 20 November a.s., des avonds te 8 uur, hoopt de prop.-commissie „Neder land en Oranje" een ledenvergadering to houden in het lokaal achter dc Geref. Kerk alhier. RAADSAGENDA De Raad dezer gemeente komt Vrijdag 20 November a-s», des avonds te 7.45 uur, in openbare vergadering bijeen. Onderwerpen ter behandeling: 1. Notulen. 2. Ingekomen stukken. 3. On- derhandsche verhuur van een stukje tuin grond naast de Alg. Begraafplaats aan G. G. Vet te Hazerswoude. 4. Opnieuw vast stelling verordeningen op de heffing en in vordering van schoolgeld voor het gewoon lager onderwijs in deze gemeente. 5. Vast stelling verordening op de heffing en invor dering van opcenten op de hoofdsom der gemeentefondsbelasting 1937—1938. 6. Vast stelling aantal te heffen opcenten hoofdsom personeele belasting 1937. 7. Vaststelling pen siocngrondslagen. 8. Wijziging gemeente rekening dienst 1934. 9i Wijziging gemeente- begrooting dienst 1936. Voorstel van de leden Lie verse en Oppelaar inzake aankoop van een autospuit en reorganisatie van de brandweer. 11. Adres van G. Verheul te Hazerswoude ogi subsidie voor beschikbaar stelling van een ziekenauto voor vervoer van zieken naar het ziekenhuis. 12. Wijziging verordening, regelende de eischen van be noembaarheid en de bezoldiging van de veldwachters dezer gemeente. 13. Voorstel houdende verzoek om ontheffing van de ver plichting tot vaststelling eener z.g. capitu- lan ten verordening. LEIDERDORP PROPAGANDA-AVOND C.N.V. De Christelijke Besturenbond organiseer de een der C.N.V. propaganda-avonden in het gebouw Irene. Deze bijeenkomst stoni onder leiding van den heer Jac. de Jong. Na diens openingswoord behandelden de heeren E. Bod en J. H. Wernsen de bekende onderwerpen „De nood van onzen tijd" en „de eisch van ons beginsel". Met groote aandacht werden de sprekers beluisterd. Ter afwisseling werden door de rederijkers eenige voordrachten gegeven. Ds. Dijk sprak een slotwoord en eindigde me' dankgebed. LEIDSCHENDAM VERGADERING A.R. PROP. CLUB Dinsdagavond kwam de anti-rev. Prop- club in vergadering bijeen. De opkomst was waarschijnlijk door het onstuimige weer en de groote afstanden iets minder bo viedigend dan gewoonlijk het geval is. Na opening op gebruikelijke wijze, waar bij de voorzitter, de heer K. Vink er op wees, dat de aanstaande vereeniging der gemeenten Stompwijk en Veur de anti-rev. partij voor nieuwe en misschien wel moei lijke problemen stelt, gaf Mr. J. W. Note- boom, directeur van het Kuyperhuis, een breede toelichting op het „Verkiezings manifest 1937." Gewezen werd op het ken merkend onderscheid tusschen deze oproip en die van 1933; toen zag men niets dan crisis, nu mag men hopen dat langzaam economisch herstel begonnen is en daarmee dient rekening gehouden te worden. Ge- zagshandhaving tegenover extremisten van links: N.S.B. en communisten; een verant woorde defensie- en welvaartspolitiek met handhaving van de Christelijke grondtoon van ons volkskarakter; dèt moet het regeeringsprogram voor de volgende perioue zijn. De opmerkingen en vragen van een tien tal aanwezigen gaven den spreker gelegen heid. somm.g!' vraagstukken van het lu-den toe te lichtru. In de volgende vergadering, welke Dins dag 15 Dec. a.s. gehouden zal worden, hoopt de heer T. Borst de caricaturen van Dr. Colijn te „verlilmen", terwijl de heer R. A. den Ouden deze van passende expli caties zal voorzien. Dat wordt een mooie avond voor mannen en vrouwen. INZAMELING VORSTELIJK HUWELIJK Door de leden van het plaatselijk comité al hier zal op Donderdag a.s. een collecte worg den gehouden voor het Nat. huwelijksge schenk voor Prinses Juliana en Prins Bernard VISSCHEN ZONDER VERGUNNING Door de rijksveldwachters van Leidschen- dam en Zoetermeer werd proces-verbaal op gemaakt tegen den 26-jarigen D. P., den 34- jarigen T. H., den 18-jarigen L. S., allen uit Den Haag, den 32-jarigen C. K. en den 32- jairgen H. W. G., beiden uit Voorburg wegens het visschen zonder acte of vergunning. De hengels werden in beslag genomen. LISSE NED. BIJBELGENOOTSCHAP Door de afd. Hillegom van het Ned. Bij belgenootschap werd in de Geref. Kerk al hier een openbare propaganda-vergaderlng gehouden, waarin als spreker optrad Ds. G. Waardenburg van Haarlem,. Ds. Tiche laar sprak vooraf een kort inleidend woord. Komend tot zijn onderwerp merkte spr. op, dat het Bijbelgenootschap zulk een ge wichtige taak heeft en deze organisatie niet, zooals vele andere vereenigingen, kunstma tig in het leven gehouden behoeft te wor den. Deze arbeid strekt zich uit tot de over- zeesche gewesten, waar vooraanstaande taal geleerden bezig zijn de Bijbel te brengen in alle talen. Dankbaar herinnerde sor. aan het feit dat Luther den Bijbel reeds in vele talen heeft overgezet en eveneens zijn wij dankbaar dat de Statenvertalers ons den Blibel hebben gegeven. Da. Waardenburg sprak voorts over het zendingswerk, dat in de 20ste eeuw een groote roeping heeft. Zending is broodnoo- nig. doch dat zendingswerk heeft ook weer noodig de steun van het Bijbelgenootschap dat den Bijbel doet vytalen in de. taal der Hel AmsterdamsGhe Effectenkantoor Anna Paulownastraat 49 's-Gravcnhage biedt aan: 4 (belastingvrij) Gereform. Kerk, Den Haag-West 99Vfc 4% 's Heeren Loo k 100 4y2 Montessorischool Schiebroek (le hypoth.) k 100 4 Gron. Hypotheek Bank a 99 4Geref. Kerk Dicmen k 100 heidenvolken. God zegene de arbeid van het Bijbelgenootschap. Na deze opwekkende rede werd gezongen ..Een vaste Burcht", waarna de jaarverga dering gehouden werd en verschillende huis houdeliike zaken afgehandeld. WEEKDIENST In do avonddienst in liet gebouw der Geref. Gemeente zal niet Ds. Lichtenberg voorgaan, doch leeskerk gehouden worden CENTRALE KERKVERWARMING De Chr. Geref. Kerk aan de Veldhorst- straat wordt van centrale verwarming voor zien. Men is thans druk met den aanleg ervan bezig. In verband daarmede kunnen voorloopig de Donderdagavondkcrkdiensten nog niet worden gehouden. MOOIE COLLECTE Wii vernemen dat bij de eerste telling van de wintercollecte voor de diaconie der Ned. Hcrv. Kerk een som was bijeen ge bracht van f 1555 (vorig jaar f 1400). Voor zeker een resultaat dat bemoedigend is in dezen tijd. KIESCOLLEGE NED. HERV. KERK Ter vervulling van de 3 vacatures vap het kiescollege der Ned. Herv. Kerk werden gekozen de heeren H. C. Albers, W. van. Blitterswijk Azn. en B. v. d. Linden. NOORDWIJK AAN ZEE TROUW AAN HET BEGINSEL Met als onderwerp „Trouw aan het be ginsel" sprak gisteravond in de Geref. Kerk Ds. de Bondt van Leiden voor de vereeni ging Patrimonium. De voorzitter van Pa trimonium opende met het lezen van 1 Kor. 15>. Ds. de Bondt wees er op, dat men in alles Christelijk moet doen en denken en vooral daarbij het beginsel van Gods Woord uitdragen. Vooral pu, in dezen verwarden en verdwaasden tijd, moet men vóór alles standvastig zijn en geheel handelen vol gens de beginselen van den wil Gods. Met het zingen van Psalm 84 6 en 7 werd deze bijeenkomst besloten. OEGSTGEEST TE WEINIG GELD VOOR HET FEESTPLAN Mochten wij reeds vermelden, dat het be stuur van de Oranjevereeniging een voor loopig feestplan had samengesteld ter ge legenheid van het a.s. Vorstelijk huwelijk thans wordt ons gemeld, dat helaas hierin ingrijpende veranderingen zullen gebracht moeten worden. De oorzaak hiervan is n.l., dat het resul taat van de gehouden inzameling hetwelk thans vrijwel bekend is, niet onbelangrijk beneden dc verwachtingen is gebleven, hoe wel de raming van de kosten zeker niet overdreven, maar zoo zuinig mogelijk was opgemaakt. Het bijeengebrachte bedrag blijkt in elk geval onvoldoende om de ontworpen plan nen zoo uit te voeren als het bestuur zich had voorgesteld- Er zal heel wat gewijzigd en vereenvou digd moeten worden en vele en groote moei lijkheden overwonnen om een eenigszins waardig avondprogramma samen te stellen. Waar de burgerij in gebreke is gebleven, tot eendrachtige en offervaardige mede werking, .kan en mag de burgerij nu geen eischen meer stellen, tenzij velen nog hun tekortkoming in dezen willen goedmaken, door hun bijdrage te doen toekomen aan den penningmeester der O.V., den heer J. M. Pos, Julianalaan 22. Wij hopen dat de O.V. niet wordt teleur gesteld. SASSENHEIM OPENBARE VERKOOPING Gisteren had in Het Bruine Paard alhier de openbare vrijwillige verkooping plaats van een huis en erf met tuin en eenige perceelen bloembollenland ten overstaan van notaris P. H. Romeijn te Warmond. Perceel 1. Een huis en erf met tuin in de Hoofdstraat no. 224 alhier, bevattende voor- en achterkamer en suite, gang, keu ken en tuin, boven voorkamer, achterkamer en bergruimte, groot 2 A. 32 c.A. In bod op f 4000, gemijnd op f 800 door den heer H. J. van Breda q.q. Perceel 2. Een perceel best bollenland aan den ouden Heerenweg te Voorhout bij de Jacoba van Beierenlaan, zijnde de meest Z.W. akker in den Beekpolder, benevens een houtwaal. In bod op f 2000. Niet gemijnd. Perceel 3. Een perceel best bollenland, ge legen naast no. 2. In bod op f 1900. Niet gemijnd. Perceel 4. Een perceel best bollenland, ge legen naast no. 3. In bod op f 1900. Niot gemijnd. Perceel 5. Een perceel best bollenland, ge legen naast no. 4, zijnde dit bollenland te Voorhout, totaal groot 1 H.A. 37 A. In bod op f 1950. Niet gemijnd. De perceelen 2 tot en met 5, totaal in bod op f 7750, gemijnd op i 850 door den heer S. Verdegaal. Perceel 6. Een perceel best bollenland in den Simonspolder te Warmond, groot 1 H.A. 30 c.A. In bod op f 1300. Gemijnd op f 300 door den heer S. Verdegaal. Alle perceelen zijn gegund. CHR. KINDERKOOR LENTEKLOKJES GEEFT EEN UITVOERING Een avond die slaagde Het Chr. Kinderkoor ..Lenteklokjes" mot afdeeling Meisjeskoor gaf in de Geref. Kerk de vierde uitvoering onder leiding van mej. Riek Meijering, met medewerking van den heer Han Zirkzee van Leiden, die de begeleiding verzorgde. De opening geschiedde door Ds. P. D. Kuiper. Spr. heette de belangstellenden-har telijk welkom en gewaagde van hoogge spannen verwachtingen voor deze vierde uitvoering. Deze verwachtingen zijn weder over troffen. Het kinderkoor had als vorige jaren een flink aantal met zorg gekozen versjes Inge studeerd, hoewel het Meisjeskoor ook niet achterbleef; integendeel, deze jonge dames gaven blijk niet alleen de zangkunst mach tig te zijn, doch ook de moderne talen, waarbij het Esperanto niet was vergeten, te kunnen spreken. Als .verrassing kregen 'de aanwezigen 'n aardig spel te zien, hetgeen op keurige wijze is opgevoerd. De jaargetijden waren uitgebeeld door vier sopraantjes, die correct en met duidelijke stem de solo-partijtjes Het zou te ver voeren ieder nummer dat ten beste is gegeven afzonderlijk te bespre ken. Wij kunnen echter vaststellen dat het geheel een keurige indruk maakte en deze uitvoering van een zeer degelijke voor studie getuigde. Als glanspunt van den avond mag zeker genoemd worden, toen wij werden vergast op het Poppenwiegelied van Cath. van Rennes, gezongen door Leni van der Neut. Dit sopraantje zong zeer duidelijk en was tot achter in het kerkgebouw duidelijk te hooren. Een hartelijk applaus was dan ook wel verdiend. Dc heer Han Zirkzee zorgde voor een uit stekende begeleiding en gaf bovendien nog een piano-solo, nl. Herfstschetsen van Wil son G. Smith. De heer J. Wiepkema sloot dezen zeer ge slaagden avond met een kort woord, waar in spr. de. jeugdige zangeressen hartelijk dankte voor deze schitterende uitvoering. Tevens werd dank gebracht aan de diri- gente mej. Riek Meijering, die voor de ge meente Sassenheim geen onbekende meer is en spr. riep de vereeniging oen hartelijk ..Tot weerziens" toe, waarna hij voorging xn dankgebed. Jaarvergadering De A. R. Propaganda- en Studieclub ..Groen van Prinsterer" hield haar jaarver gadering onder voorzitterschap van den heer A. Vogelaar. De voorzitter opende op de gebruikelijke wijze en sprak na Schriftlezing een woord van welkom. Spr. constateerde met dank baarheid dat zoovele jonge vrienden ter vergadering waren gekomen. Hierna ging men over tot het afwerken van de agenda. Na de jaarverslagen van secretaris en penningmeester volgde bestuursverkiezing. Aftredend waren de heeren M. Zandbergen G. Kruik en W. van Zonneveld. Gekozen werden de heeren F. Limburg, B. J. v. d Sijs en M. van Diggel e. In de pauze werden de boeken van den penningmeester gecontroleerd door de hee ren J. Barendrccht en JVI. Vercoutex<m, en in orde bevonden Dc heer A. Vogelaar sprak daarna over: „De a.s. verkiezingen" Spr. begon met een korte terugblik te ge ven op de vier afgeloopcn regeeringsjaren van het kabinet-Colijn, welke kabinet, een voorbeeld is van hard werken. Wij kunnen God danken in hetgegn Hij ons in dit ka binet heeft gegeven. Tijdens deze werkperiode was er een groep in ons land. die niet heeft opge houden met modder te gooien naar onzen Minister President, die tegenwoordig van al hetgeen niet naar den zin gaat de schuld krijgt. De keuze Fascisme of Communisme, die door de N.S.B. wordt opgedrongen en door onnadenkenden wordt herhaald, gaat geluk kig in ons land niet op. In de eerste plaats heeft het communisme in Holland niet zulk een vlucht gemaakt als in andere landen en in de tweede plaats als er nog een partij bestaat als de A. R. Partij, die leelt uit haar beginsel en daarvoor wil strijden zal er voor de N.S.B. geen plaats zijn. Spr. gaat de diverse houdingen na welke de verschillende partijen tegenover het ka binet-Colijn innemen. De A. R. Partij blijft een principieel? po litiek voeren. Het Verkiezingsmanifest laat ook in dit opzicht een zuiver geluid hoo ren. Spr. gaat do inhoud van hot Mani fest na» In de zes punten, waaruit het Manifest bestaat, wordt aangegeven hoe we ons land en bovenal onzen God willen dienen. Als wij de strijd aanvangen, welke aanstaande is, moeten wij voor oogen houden dat het niet alleen gaat om zooveel mogelijk leden in onze Volksvertegenwoordiging, doch hoe wij bovenal tot Gods eer werkzaam kunnen zijn Een flinke bespreking volgde, waarbij di verse praktische vragen op duidelijke wijze werden beantwoord. Hierna werd nog gezongen Ps. 89 8 en volgde sluiting met dankgebed door den spreker van den avond. WOUBRUGGE Afscheid van den heer Boot De Raad vergaderde gister. Onder de in gekomen stukken is o.m. een vei-zoek van J. Witteman te Hoogmade om vei-laging van den aanslag personeele belasting bil jarten en een aanslag van het vergunnings recht De heer Van Ruiten is verwonderd over het voorstel van B. en W. om op het verzoek afwijzend te beschikken. Reeds en kele malen in voorgaande jai-en is een soortgelijk verzoek ingekomen en steeds vvordon dezelfde argumenten voor afwij zing aangevoerd. Spr. vindt het niet juist om de biljarten te belasten; deze vormen immers een onderdeel van den bedrijfs voorraad voor den caféhouder. Evenmin als de materialen voor boeren en tuinders be last worden, behooren biljarten belast te worden. De voor-z. zegt,, dat het verzoek om verlaging van den aanslag voor biljarten vóór 1 September afgehandeld n\oet zijn. Of er mogelijkheid bestaat voor verlaging in volgende jaren betwijfelt Spr. De belastin gen zijn alle tot het maximale opgevoerd en verlaging van een onderdeel zal wel geen goedkeuring verwerven. Daarbij merkt spr. op, dat de aanslag voor het vergunnings recht zeer soepel is toegepast; een lagere tieffing dan f 40 staat de wet niet toe, zoo dat adressant, die dit minimum betaalt, geen beroep op den Raad kan doen. Hierna leest de voorz. een verzoek voor van den heer Boot, waarbij deze ontslag vraagt als ambtenaar van den burgei'lijken stand, terwijl tevens mede deel ing geschiedt van de ontslagname als lid van den Raad. Het ontslag als ambtenaar van den B. S. wordt eervol verleend. De voorz. meent namens den Raad te spreken als hij den heer Boot dankt voor hetgeen hij gedurende een 18-jarige periode voor de gemeente heeft gedaan. Van zijn deskundige adviezen en zijn medewerking op alle gebied is door het Gc.- meentebestuur steeds een ruim gebruik ge maakt kunnen worden- wat de gemeente tot voordeel heeft gestrekt. Het spijt spr. dat redenen van gezondheid en zakendrukte den heer Boot dezen stap deden nemen. Hij vertrouwt, dat eventueel niet tevergeefs een beroep op hem wordt gedaan bij het zitting nemen in commissie enz. De heer Boot dankt den voorz. voor de tot hem gespro ken woorden. Spr. stelt er px-ijs op te ver klaren dat er een goede harmonie heeft be staan tusschen de leden. Ilij dankt hen voor het vertrouwen, dat men hem heeft ge schonken en hoopt, dat de belangen der ge meente bij den Raad steeds veilig zullen zijn. Hierna heeft het onderzoek plaats der geloofsbrieven van bet nieuwe benoemde lid J. Walraven. De bi'ieven worden in orde bevonden. Bij de rondvraag informeert de heer An ker naar het inbeslag genomen vet in de gemeente. Spr. heeft gehoord, dat voortaan het ingevoerde vleesch op een bepaalde plaats in de gemeente gekeurd moet worden. De voorz. zegt, dat hiervan niets bekend is. Blijkens een door B. en W. gedane af kondiging vindt de keuring plaats in de lokalen der slagers of in de particuliere woningen, mits hiervan te voren kennis wordt gegeven ter secxetarie. De keurings dienst is op dit punt zeer actief en is steeds bereid behulpzaam te zijn bij het aanvra gen van keuringen van ingevoerd vleesch. De hoer Zwetsloot zegt vernomen te hebben dat dc deurwaarder bij een ingezetene is geweest, die achterstallig zou zijn in de be taling van hondenbelasting. Deze persoon zou echter een vordering op de gemeente hebbeix, welke verrekend had kunnen wor den. Spr. vraagt of de ontvanger de bevoegd heid heeft, eigenmachtig tot dwangmiddelen over te gaan. De Voorz. antwooi-dt hierop dat volgens de gemeentewet de gemeente ontvanger belast is met een tijdige inning der gemeentegelden. Waar de Raad den ter mijn voor de inning der hondenbelasting heeft vastgesteld, heeft de ontvanger zich aan dezen termijn te houden. Verrekening met rekeningen kan niet worden toegestaan. Indien men periodiek en tijdig de nota in dient worden deze binnen korten tijd betaal baar gesteld. De heer Donker vraagt of de gemeente vooiuiemens is eenige uitkeering te doen aan armlastigen en werkloozen bij gelegenheid van het huwelijk van de Prin ses. De voorz. antwoordt dat afgewacht wordt of de Minister, evenals bij de ver loving van het Vorstelijk Paar, een extra uitkeering zal doen. Gediscussieerd wordt nog over de distributie over de boter en gehakt De heer Anker zegt, dat de winke liers niet bijzonder gesteld zijn op den ver koop van deze producten, doch zij houden de distributie gaarne aan zich. Hierna volgt sluiting. Burgerlijke Standen LISSE. Bevallen: M de Haas—v d Zwet d- K M UrlingsQuaks z. Ondertrouwd: B Baartae en A Blüleven. Gehuwd; j v Dlest en A O Bus: PSehullen- burg en J C Frauenfelder; J v Dorsten en H Beukers. ^LEIDERDORP. Bevallen: H J van Driel—v. Overleden: W de Jong 77 J wednr van E J van Genderen. Gehuwd: K van Vliet en J C Trujjers; K J J Boers en A van ToL KATWIJK. Bevallen: "W van Eg-mondvan Dubn d; D HoekVooIJs d.; A Jonker—de Jong d.; E HoekVooljs z.; A v Duünvan Beeien d; C v d PlasBlonk -t C Varkevlsser van Duyvenboda z. Overleden: D M v d Gugten man «7 J. Ondertrouwd: H Haasnoot en A den Hollan der; H aselaar en J J Koelewün- Gehuwd: E Smit en T van Dub'venbode. HAZERSWOUDE. Bevallen: s Slappendel1 Bregman d; W BinnendijkStigter d.; M G van StaverenEerkheij d; A VoetsQualm d.; L B van den BoschDorsman z - B J van Gent Bazel dr; Ondertrouwd: P J A A A Daems 38 J en T M VerkleU 33 J. J W Gommerse en 31 j en T J Verburg 28 j. M Slappendel 33 en D J Kool man 30 jaar. Gehuwd: M A Gordijn 26 en M C Haagen 23 J H Slootweg 26 en W P WUkrnan 24 J. Overleden: L G Zandbergen 2 d.; H Dekker echtgenoote van P Tirnm 57 j. In ijzeren pen gevallen Aan de gevolgen overleden Gistermiddag is bij de firma Groenevcld van de Poll aan den overkant van het IJ te Amsterdam een 16-jarige jongen spelende in een ijzeren pen gevallen. Ilij werd duarbij ernstig aan het hoofd gewond en is tenge volge van die verwonding ovorleden. Prins Bernhard bracht vanmorgen een la hgdutig bezoek aan het vliegveld Waal- haven. De aankomst

Nieuwe Leidsche Courant | 1936 | | pagina 7