SiroopFamel QUAKER HAVERMOUT ALLE HEN// BLOOKER's CACAO \Yüjc,N3DAG i3 No v liivtBËR DLRE>E BLAD PAf; o GEMENGD NIEUWS Contracten in het visscherij- bedrijf opgezegd Overleg met nieuwe overeenkomsten Naar wij vernemen hebben de organisaties van werknemers in het visscherijbedrijf do met de Reedersver- eeniging afgesloten contracten van de zeevisschers en visohlossers opgezegd. De hoofdbesturen plegen thans nog overleg met de besturen van de betrok- ken vakgroepen over de voorwaarden, waarop eventueel nieuwe overeenkom sten met de reeders oullen worden af gesloten. GROOTE KNOEIERIJ BIJ INVOER Partijen Italiaansche amandelen in beslag genomen Werden als Franscbe amandelen ingevoerd Te Amsterdam hebben ambtenaren van de douane groote knoeierijen bij de in- voer van amandelen ontdekt. Zij heeft verschillende partijen, bestaande uit honder den balen, die als Fransche amandelen over •zee hier aangevoerd waren, in beslag gena io men. De importeurs hadden een andere her- komst opgegeven en om ontdekking van het bedrog te ontgaan de Italiaansche amandelen jnet wat Fransche amandelen vermengd, met de bedoeling om aan betaling door de clea ring tusschen Nederland en Italië, buiten welke om invoer uit dit land in het onze niet is toegestaan, te ontkomen. Het moet reeds vroeger in veel gevallen gelukt zijn. De ramp met de SCH 68 Teraardebestelling Woutetr Verbaan Zeer velen hadden zich gistermiddag op de algemeene begraafplaats te Scheve- n i n g e n rondom de groeve van den stuur man van de „SCII 6S", Wouter Verbaan, ge schaard, om met de familie en ae geredde leden der bemanning aan zijn stoffelijk over schot de laatste eer te bewijzen. Namens de reederij was de heer P. den Duik aanwezig. Te voren was door Ds Boer ten sterfhuize een rouwdienst gehouden. Nadat de kist in het graf was neergelaten, sprak de heer Ter Avest, godsdienstleeraar der Ned. Herv. Gemeente, woorden van troost en bemoediging tot de nabestaanden, waarna de aanwezigen Ps. 42 3 zongen. Een familielid dankte voor de betoonde deelneming. ACCOUNTANT VERDUISTERT EFFECTEN 1: Als verdacht van verduistering van effec- l'ten ter waarde van 1500 is te Gronin gen gearresteerd de 43-jarige accountant fj). J. de J. Hij zal ter beschikking van de 4"- Sfctie worden gesteld. Half elf - 11 looker tijd Een goede gewoonte, die dagelijks meer ingang vindt! Het voordeeligste der voorname merkert Auto tegen boom Omstreeks zeven uur is gisteravond op den rijksweg V e n 1 o—N ij m e g e n een ernstig ongeluk geschied, waarbij een 40- jarigc inwoner van Leeuwarden het loven heeft gelaten, en een autobestuurder werd gewond. Ter hoogte van Well reed een vracht auto, bestuurd door zekeren O., uit Leeu warden, aie in Echt dakpannen en steouen in zijn wagen had geladen, teneinde ze naar Leeuwarden te vervoeren. Door onopgehelderde oorzaak raakte O. de macht over zijn stuur kwijt en reed tegen twee hoornen, waarna hij vervolgens tegen een derde tot stilstand kwam. De naast den chauffeur zittende 40-jarige D. uit Leeuwarden werd op slag gedooa. O. bekwam verwondingen aan gelaat en armen. Het stoffelijk overschot is, evenals de gewon de chauffeur, naar het ziekenhuis te Well vervoerd. O. kon na verbonden te zijn de in richting verlaten. De Zondagavond-inbraken in het Gooi De achtste arrestatie De politie van Huizen heeft gisteravond aangehouden den 24-jarigen D. S., verdacht van inklimming en diefstal in de woning van den heer Veerman aan de Haardstede laan, in welk perceel op 4 Nov. jl., terwijl de bewoners naar de avondkerk waren, werd ingebroken. Bij deze inbraak werd ƒ50 ont- vireemd. S. heeft bekend deze inbraak te hebben gepleegd. Dit is de achtste arrestatie in verband met de bekende Zondagavond-inbraken. S. werd Goor de politie reeds eenigen tijd ver dacht. RUZIE IN EN OM GERECHTS GEBOUW Wraakneming van zoon van een verdachte Nadat gistermiddag voor de politierechter te Groningen een strafzaak was behan deld tegen een zekeren G. te Oostwold Oldambt ontstond in de vestibule van het gerechtsgebouw ruzie tusschen den benadeel de B. en den zoon van verdachte G. Om een vechtpartij te voorkomen werd de zoon van G. verwijderd. Even later toen B. met een kennis het gebouw had verlaten, reed een auto, bestuurd door den zoon van G., recht op B. aan het trottoir op. Door tijdig opzij te springen wisten beide personen aan een overrijding te voorkomen. Op verzoek van den commissaris van poli tie te Groningen is de 24-jarige G. te Win schoten aangehouden en naar Groningen gebracht. Hij zal vervolgd worden wegens poging tot doodslag en zal ter beschikking van de justitie gesteld worden. De steek met het mes Drie jaar geëischt De arbeider A. S. uit Beverwijk en de vrouw van den caféhouder H. Roozen- daal uit Enkmuizen hadden al lang ernstige oneenigheid met elkaar en het was A. S. ter oore gekomen, dat Roozemdaal tegen zijn vrouw gezegd zou hebben, dat hij S. met een mes zou kunnen -doodsteken, S. wilde daar het zijne van hebben en versterkt door de alcohol, trok hij in den avond van 26 September j.l. naar Enkhui zen, stapte het café binnen en wilde Roo- zendenaal een mes in de hand stoppen met de woorden: „Als jij niet durft te ste ken, doe ik het". Toen Roozendaal zich om draaide' kreeg hij van S. een steekt' met het gevolg, d5t R. ernstig gewond werd en maar op het kantje af aan den dood ontsnapte. Voor de rechtbank ie Alkmaar beken de S. thans, doch hij ontkende, dat hier opzet in het spel was geweest. Hij had niet de bedoeling gehad, om R. te dooden. De officier eischte drie jaar ge vangenisstraf. Uitspraak 24 Novem ber. INBRAAK IN SIGARENFABRIEK In de sigarenfabriek van de gebr. Bouwens te Beek is een diefstal met inbraak ge pleegd. Daarbij zijn ten nadeele van de fa brikanten ruim 70 kistjes of 3500 sigaren, ge merkt Ovana, gestolen, ter waarde van 250. Gistermorgen werd de inbraak ontdekt, waarna de marechaussee een onderzoek heeft ingesteld. De brigadie-commandant verzoekt bij het eventueel ten verkoop aanbieden van deze sigaren, welke het ringnummer dragen 5530, hem daarmee in kennis te stellen. WAGONS ONTSPOORD Tusschen Eindhoven en Nunen zijn gisterochtend van een goederentrein, die 7 uur uit Eindhoven naar Helmond was ver trokken, bij het rangeeren twee wagons ge derailleerd. Materieele schade heeft zich daarbij niet voorgedaan. Na verloop van anderhalf uur was de lijn weer geheel vrij. „Dignitas" had radio aan boord Nu met aan zekerheid grenzende waar schijnlijkheid vaststaat, dat het Italiaan sche s.s. ..Dignitas", hetwelk op 3 Nov. Gi braltar gepasseerd is op weg naar IJmuiden, het schip een laaing ijzererts moest lossen, met man en muis is vergaan, doet zioh het vreemde feit voor, dat van de dig nitas" geen enkel s.o.s.-sein is opgevangen. Vaststaat dat dit schip van ruim 5300 bru to registerton een radio-inrichting aan boord had. Zoo is internationaal geregeld, dat elk passagiersschip radio aan boord moet heb ben, terwijl dit, wat vrachtschepen betreft, het geval moet zijn met schepen van 1600 bruto registorton en daarboven. Alleen voor zeeschepen, die gesleept worden, is een radio inrichting niet verplicht Van deskundige zijde werd medegedeeld, dat met erts geladen vrachtvaarders, zooals dat in de zeemanstaal heet, „zwaarmoedige" schepen zijn, d.w.z. schepen, die moeilijk met de zeeën op en neer gaan en dienten gevolge bij stormweer veel water over krijgen. De mogelijkheid bestaat ook dat aan boord van de „Dignitas" de radio defect is geweest, doch in dat geval zou het onberijpelijk zijn, dat van geen van de kustplaatsen een praai- rapport is ontvangen. Waarschijnlij- kor is dan ook, dat het schip zich niet uit een over hem komende water berg heeft kunnen oprichten en in een zeer kort tijdsbestek met de opvaren den in de diepte is verdwenen. De Haagsche zedenzaak De commissie van rapporteurs van de Tweede Kamer over de begrooting van Jus titie 1937 vestigt er in het verslag over deze begrooting de aandacht op, Jat in het Voor- loopig Verslag bij de bespreking van de z.g, Haagsohe zedenzaak een opmerking is ge maakt en een vraag gesteld, waarop de mi nister niet is ingegaan. De opmerking be treft de volgende zinsnede: „Deze leden meenden te weten, dat de geheele aanklacht steunde op de verklaringen van één minder jarigen getuige, op wiens betrouwbaarheid zeer veel, zoo niet alles, af te dingen valt" Hoewel daaraan niet de vorm van een uit drukkelijke vraag gegeven is, was hot onge twijfeld de bedoeling van de leden, die deze opmerking maakten, van den minister te vernemen, of deze voorstelling van zaken juist is. De vraag, waarop geen antwoord is gege ven, is die, „of de minister heeft overwo gen om eerst een onderzoek te doen instel len naar de betrouwbaarheid van oen ge tuige, op wiens verklaringen de aanklacht rustte". De commissie van rapporteurs meent, dat een goede basis voor de openbare behande ling van deze zaak ontbreekt, zoolang fei telijke mededeelingen daaromtrent vanwege de regecring ontbreken. Prof. Mengelberg had pech Een koffertje met partituren weggeraakt Naar het Boedapester avondblad ..Magyafv orszag" weet mede te deelen, heeft Prof. Dr Willem Mengelberg, die vorige week te Boed apest arriveerde, voor het daar door hem te geven concert, enorme pech gehad. Bij aankomst bleek namelijk, dat een koffertje, waarin de partituren, welke hij voor het programma te Boedapest noodig tad, spoorloos uit den bagagewagen dwenen was. Heit gevolg was, dat het programma voor het concert van Maandag geheel moest woi^ den gewijzigd, aangezien het Mengelberg door het ontbreken van het noodigc mate riaal niet mogelijk was, het oorspronkelijk de guitigste van de Canadeesche vijfling, verlangt naar haar QUAKER HAVERMOUT! Cécile is een van de beroemde vijf zusjes, die op 28 Mei 1934 te Callender (Canada) werden geboren. Het is een zeldzaamheid, dat deze vijfling in leven is gebleven. Flink, krachtig en gezond zijn ze nu. De geboorte van een vijfling is buiten gewoon zeldzaam en komt slechts 1 keer op 57 millioen geboorten voor. De Dionne vijfling mag daarom wel een wereldwonder heeten en al le eer komt De voeding van de Dionne'tjes was na tuurlijk een van de moeilijkste problemen, welke door de doctoren moest worden op gelost. Zij bepaalden hun keus op het Quaker Havermout, dat reeds voor den eersten verjaardag van de vijfling voor hen werd voorgeschreven. Denk er eens aan, wat dit ook voor uw kinderen en uw geheele gezin beteekent. Quaker Havermout is bijzonder smakelijk, heeft een hooge voedingswaarde en is ge makkelijk verteerbaar. Geen ander ontbijt kan versch gekookt en warm opgediend Quaker Havermout vervangen. Quaker wordt uitsluitend int lakken met garantiezegel verkocht, opdat J het zuiver en in prima conditie ontvangt. Vraag naar vlugkokend Quaker en U kunt dit smakelijk ontbijt in een paar minuten bereiden. vastgestelde programma nog eens met het orkest door te nemen. De verandering van het programma kwam hierop neer, dat in plaats van de zevende symphonie van Mahler de eerste symphonie van Brahms werd uitgevoerd en in plaats van Bach het concerto grosso van Vivaldi. „Les préludes van Liszt" kon blijven ge handhaafd. Ten slotte werd de bekende pianiste Annie Fischer, die ook onder Mengelbergs leiding te Amsterdam speelde, op het laatste moment uitgenoodigd om het d-moli-concert van Mozart ten beste te geven. Hoog water op het binnen-IJ Door den abnormaal hoogen waterstand (op het binnen-IJ is gistermiddag het stoom gemaal te SeheMingwoude in wer king gesteld. Door den aanhoudenden Wes tenwind was het niet mogelijk het overtollige boezemwater te IJmuiden te spuien. EEN BRUTAAL HEERSCHAP Oplichter gearresteerd Een zekere V., uit Hoorn,, die te Heer len verblijf had gekozen in een pension, vervoegde zich bij de firma Hollenkamp, teneinde een overjas en een costuum te koopen. Met het oog op den korten tijd ver zocht hij om een zichtzending naar zijn pension. Vervolgens wendde hij zich tot het bur gerlijk armbestuur en verzocht reiskosten HeerlenHoorn te mogen ontvangen aange zien hij voorgaf onbemiddeld te zijn en wenschte terug te keeren naar zijn woon plaats. 's Avonds deed hij een keuze uit de zicht zending en den volgenden morgen verdween hij, gestoken in een nieuw costuum en over jas, naar Hoorn. De firma Hollekamp kwam bij informatie tot de onaangename ontdekking, dat V. met de noorderzon vertrokken was. De pension houdster, die door V. was gedupeerd, deed aangifte bij de politie, evenals de genoemde firma. De politie had spoedig succes. In Utrecht werd V. door de plaatselijke recherche ge arresteerd. Hij had in Utrecht nog het reis biljet ingeruild en het bedrag van de reis UtrechtHoorn ad f 1.40 terug ontvangen. Nadat V. op transport was gesteld naar Heerlen en aldaar in het politiebureau was opgesioten, is bij thans naar Maastricht overgebracht om voorgeleid te worden voor den officier van justitie. De opgelichte firma kreeg haar costuum en overjas terug. Jeugdige dieven Offerblokken gelicht De politie te Veghel is tot arrestatie overgegaan van de gebr. R. uit Gemert, twee jongens van 13 en 14 jaar, verdacht van diefstal van een offerblok uit het zus terklooster te Veghel. De beide verdachten zijn opgesloten en hebben een bekentenis afgelegd. Verder bekenden zij nog 'n soort gelijke diefstal van een offerblok uit het zusterklooster te Rijkevoort te hebben pleegd. Het buitgemaakte geld hadden zij verbrast Zij zullen ter beschikking van justitie te 's-Hertogenbosch worden gesteld. DIEVEN GEGREPEN TE VENLO Verdacht van diefstal met inbraak ten na deele van den bakker H. in.de Jodenstraat te V e n 1 o heeft de gemeentepolitie aldaar aangehouden den arbeider B. en den werk- looze H. B. die in zijn woning werd gearresteerd DONDERDAG 19 NOVEMBER HILVERSUM I 1875 M. 8.00—9.15 KRO. 10.00 NCRV. 11.00 KRO. 2.00—11.30 NCRV. 8.00—9.15 en 10.00 Gram.pl. 10.13 Morgendienst te leiden door Ds. H. P. Rutgers, Geref. predikant te Vinkeveen. 10.45 Gram.pl. 11.3012.00 Godsd. half uur. 12.15 Gram.pl. 12.30 KRO-Orkest en Gr.pl. 2.00 Handwerkcursus. 3.00 Gr.pl. 3.153.45 Vrouwenhalfuur. 4.00 Bijbelle zing door Ds W. Spliethoff, Ev. Luth. pred. te Deventer. 5.00 Handenarbeid v. d. jeugd. 5.30 Viool en piano. 6.30 Cause rie vanwege het Leger des Heils. 7.00 Berichten. 7.15 Journ. weekoverzicht. 7.45 Reportage. 8.00 Berichten ANP. 8.15 Or gelconcert. 9.00 „Een vaste burcht", cau serie. 9.30 Amsterd. Salonorkest. (Orai 10.00 Berichten ANP). 11.00—11.30 Gr.pl. Schriftlezing. HILVERSUM U 301 M. AVRO-Uitzending. 8.00 Gram.pl. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Gram.pl. 10.30 Orgelconcert en zang. 11.15 Lyra-Trio. 12.00 Het Omroeporkest en gram.pl. 2.00 Voor de Vrouw. 2.80 Gram.pl. 3.00 Naaicursus. 3.45 Gram.pl. 4.00 Ziekenhalfuur. 4.30 Orgelspel. 4.50 Hoorspel voor de kinderen. 5.30 Kovacs Lajos' orkest. 7.00 Voor de kinderen. 7.30 Engelsche les. 8.00 Berichten ANP. 8.10 -Kovacs Lajos' orkest en orgelspel. 9.15 Het Omroeporkest, solist èn het Hollandsch Vocaal kwartet. 11.00 Berich ten ANP. DROITWICH 1500 M. 12.10 BBC-orkest mm.v. soliste. 1.05 De BBC-Zangers mmv solist. 3.35 Orkest mjn.v. solist. 5.35 Band. 7.00 BBC-Orkest m.m.v. soliste. 10.20 Kerkdienst. 10.40 BBC-Orkest m.m.v. so liste. 11.35 Band. RADIO PARIS 1648 M. 9.50 Orgelconcert. 11.20 Omroeporkest. 4.20 Zang. 8.20 Zang en piano. 9.05 Nat. Orkest, zangsolistan en vocaal kwartet. KEULEN 456 M. 5.50 Marschenconcert 9.20 Volksliederen. 11.20 Kapel. 12.35—1.20 Omroep-orkest 3.20 Kamerkwintet. <t.20 Orkest. 6.20 Kleinorkest en solisten. 9.50 Italiaansche Volksliederen. BRUSSEL 322 en 484 M. 322 M.: 12.50 Om roeporkest. 1.15 Omroeporkest. 1.30 Klein orkest. 5.20 Omroeporkest. 8.20 Operette „Das Dorf ohne Glocke". 484 M.: 12.50 Klein-orkest. 1.302.20 Klein-orkest en zang. 6.35 Salon-orkest. 8.20 Nat. orkest. 9.35 Vervolg concert. DEUTSCHLANDSENDER 1571 M. 8.20 Om* roeporkest. 9.50 Hobo, hoorn en piano. zag kans te ontsnappen, doch werd door de agenten achtervolgd en spoedig gegrepen. Beiden zijn voorloopig op het politiebureau ingesloten en later op transport gesteld naar Roermond, teneinde voor den officier van ju* stitie te worden geleid. ONDER ZAKKEN GEDROOGD BLOED In de afdeeling bloeddrogerij aan het abat toir te Amsterdam is een arbeider on der eenige van een hoogen stapel naar bene* den gestorte zakken gedroogd bloed bedol ven. De geneeskundige dienst heeft de man naar het Binnengasthuis gebracht, waar hij met een wervelfractuur is opgenomen. DE AVONTUREN VAN P1EPNEUS EN BIBBERSN0ET door G. TH. I.0TMAN 41. Met z'n eene been In z'n handen hup pelt Hein weg, steeds jankend, zoodat we bijna medelijden met hem krijgen. Gelukkig schijnt hij niet te aenken, dat we 't er om gedaan hebben. In elk geval geeft hij ons geen standje. Door de zijdeur verdwijnt hij in zijn slaapkamer. Wij zijn intusschen weer uit onze schuilhoeken te voorschijn geko men en wachten met kloppend hart af, wat er verder gebeuren zal. 42. Even later roept Hein ons. Hij heeft „en rol verbandlappen voor den dag gehaald, en ligt te bed. „Jullie moeten me helpen!" kreunt hij; „ik kan dat verband er zelf niet om krijgen. O, o, wat doet dat "n zeer!" Nu. wij aan den slag; eerst trekken we z'n pan toffels uit, aan stroopen we z'n broekspijpen voorzichtig op en gaan aan 't verbinden (Wordt vervolgd ..UIT +-IET-& -iqulANDSCHE yfsSCHERSLEVEN DOOB&.VAN"TEUL1NGEN :<s Die steentjes?O, nou herinner ikde bakker vroeg of die keien uit de zak, zóó klein genoeg gemale waren. Met een smak viel de deur dicht. De kuipers hoorden den jongen buiten schateren. Ze scholden en raasden. Tenslotte erkenden ze, dat het jong een handige goozer was. En blijf dan eens boos? Dat gaat immers niet!" Tegen den middag nam Kees afscheid, bedankte den baas, groette de knechts. Goeje reis, Keesl Niet zeeziek worden, hoorl Pas op de haaiel Denk om het water, 't Is erg dun! Dat kan wezen. Maar klinkers hebben ze daar hief, 9 riep Kees en vertrok. Lollige kerels, dacht hij. m Goede reis Vader en Kees zochten den schipper op. Met z'n drieën gingen ze naar den waterschout, den commissaris van politie. Monsteren. De jongen had zich deze gebeurtenis veel ern stiger voorgesteld. Het ging zoo gauw: „Ziezoo Kees, nou ben je zeeman op de monsterrol. Op papier. We zullen pro- beeren het op 't water ook in orde te maken, hè?" Ja schipper. Hij trilde van blijdschap, vond het jammer, dat z'n vriend jes hem niet uit het bureau zagen komen, naast den schipper met de glimmende klakpet. Zeg Poot, als je een paar gulden noodig heb' om laar zen en een velletje te koopen, kan je misschien wat opnemen bij de heeren van 't kantoor. 'k Zal zien, hoever ik het zelf klaar kan spelen, Volk. Al vast bedankt. 's Avonds kocht vader bij een uitdrager een paar gebruikte „waterproof-laarzen, een oliejasje en een zuidwester. Thuis paste Kees zijn uitrusting. In dolle sprongen bomde hij door de kamer. Tot groot genoegen van zijn broertjes. Zelfs moeder lachte, ondanks haar droefheid. Na een onrustigen nacht met verwarde droomen, stond Kees vroeg in den morgen op. Hij opende het dakraampje. Guur weer. Een venijnige motregen sloeg in zijn gezicht Hij bekeek z'n laarzen, zette den zuidwester op, legde hem weer neer, trok de olie jas aan en uit. Beneden waren Poot en zijn vrouw opgestaan. Hij maakte de kachel aan. Zij zette den waterketel op het kookstel. Beiden zwegen. 's Morgens vroeg praatten ze nooit veel. Nu zouden ze echter graag iets gezegd hebben. Hun gedachten waren met het vertrek van Kees bezig. Daarover spreken? Ze durfden niet. Of die kachel nooit doortrekt 't Lijkt wel, of het hout nat is. Dat zou wel kunnen. Ze hoorden gestommel op zolder. Hij was ook al wakker. Was het eigenlijk goed, dat hij toegestemd had, piekerde vader. Had ze maar niet toegegeven, volgehouden, dat hij niet weg mocht, dacht moeder. Hè, nou gooide ze suiker in het melkkannetje! Kees kwam beneden. Dag. moe, vaderl Dag Keesl Zwijgend aten ze. Traag maalden hun kaken. Ver* velend, die stilte. Weeit Uwes wie er ook op vaart? Nee?! Flip Wilt! Hij is reepschieter. Ken je 'em? Dat is fijn, niet? En of! Hij zei, dat de schipper een reuze kerel was. O, ja? En de anderen vielen ook mee. Hij vertelde niet, dat Flip gezegd had niet meer naar zee te gaan; dat het zijn laatste reis was. Vuiligheid op zee. Hard werken in kou en nat. Waarom zou hij dit vertellen? Geloofde er geen steek van. En dan, moeder zou hem nog hier houden, als ze het hoorde. Nee, dat ging niet. Zijn naam stond op de monsterrol. In ieder geval zou ze bang worden. Hij hield het liever voor zich, wilde zelf zien, zelf meemaken. Het ontbijt duurde langer dan ooit. En juist nu wilden ze zoo snel mogelijk klaar zijn. Eer vader naar de werkplaats ging, hielp hij Kees bij het inpakken van de stoppekist Een stel ondergoed, oud plunje als werkpak, een naaidoosje. een blikje met zuurtjes, een bonkje kaas. Moeder gaf z'n bijbeltje voor den dienst We zullen die kist eerst naar het schip brengen. Dag moeder! Dag jongen. Er waren reeds matrozen aan boord. Hein riep: Daar hebbe' we onze afhouwer, geloof ik. Zoo is het, zei vader. Kees lachte een weinig verlegen, keek de mannen onderzoekend aan. Hij voelde hun blikken eveneens. Confrontatie van weerskanten. Hein dook met het tweetal in het vrondel. Het was er duister, kil en ongezellig. Er hing een benauwde geur. Door de patent-glazen drong schaars licht. De kachel brandt nog niet. Een beetje somber, hè? Maar als 'ie snort, een pul koffie op tafel, man, dan is er niks beter dan op zee te zitten. Hein knipoogde, wreef in z'n handen. Hier is jouw kooi. Hij schoof een verschoten gordijntje opzij. 't Dichtst bij de trap, zooals je ziet Dat 's altijd gemakkelijk. An den overkant slaapt Flip. Flip Wilt. Ken je den reepschieter? Jawel, 'k heb gisteren nog inet em gepraat Kees was blij iets te kunnen zeggen. [(Wordt vervolgd];

Nieuwe Leidsche Courant | 1936 | | pagina 9