JULIANA VAN ORANJE DRUKKERIJ LIBERTAS KERK EN ZENDING WOENSDAG 18 NOVEMBER ig.36 EERSTE BLAD PAG. 3 GEREF. KERKEN Tweetal: Te Huizum (2e pred.pl.), W. v. d. Heide te Stadskanaal en S. Wouters te Soest. NED. HERV. KERK Drietal: Te Arnhem, J. H. F. Engel te Alblasserdam, J. Loos te Oudega en J. R. Wolfensberger te Sneek. Beroepen: Te Franeker, P. Prins v. Wijngaarden te Terwolde (bij Apeldoorn). BEROEPBAAR De onlangs tot den Dienst des Woords toegelaten cand. D. Roest, van Maassluis, .verzoekt ons mede te deelen dat hij zich terstond beroepbaar stelt. Zijn adres is Nieuwe Kerkstraat 27, Maassluis, Tel. 86. AFSCHEID, BEVESTIGING, INTREDE HaskerliorneOudehaske De heer P. A. v. S temp voort, cand. t. d. H. D., Apeldoorn, hoopt Zondag 13 Dec. a.s. zijn intrede te doen bij de Ned. Herv. Kerk te Ilaskerhorne—Oud - haske. na des morgens bevestigd te zijn door Ds. C. M. L ut e ij n, van Groningen. Ransdorp en Schellingwoude De bevestiging en intrede van cand. S. S. M. A ertsen, beroepen predikant der Ned. Herv. Gemeenten te Ransdorp en Schelling wou de, zullen plaats vin den op Zondag 6 December a.s., 10 uur v.m.. bevestiging door Dr. H. J. O 11 h u s, van Rotterdam. Twee uur nam. intrede. Beide diensten in de kerk te Ransdorp. Harkstede en Scharmer Ds G. J. J. R e n s i n k', Ned. Hervormd ipred. van Harkstede en Scharmer hoopt 6 December a.s. afscheid te nemen van zijn tegenwoordige gemeente, en op Zondag 13 Dec. d.o.v. zijn intree te doen te D w i n g e 1 o o, na des yoormiddagsbeves tigd te zijn door- den consulent, Ds. F. A. Westhoff, van Diever. Tzum De Geref. Kerk Van Tzum heeft Zondag j.L een nieuwen leeraar ontvangen in Cand. T. C o 1 e n b r a n d e r, die door zijn vader Ds. J. F. Colenbrander van Vriezenveen werd bevestigd na een leerrede over 1 Cor. 42. De jonge leeraar deed zijn intrede met een predikatie over Jerem. 42 16. Toespraken werden gehouden door ouder ling KooistraenW. deBoervan Achlum als consulent en vertegenwoordiger van de classis. Aanwezige ambtsbroeders Ds. W. H. den Hou ting van Huizum en Ds. H. Veldkamp van Sneek. Voorts was aanwe zig de burgemeester en een wethouder van de gemeente Franekeradeel. Zweeloo Cand. J. R. J. Schut is Zondag j.L be- réstïgd'ats prédikant der Ned. Herv. gemeen te, te Zweeloo door den consulent Ds. C. A. Schenk van Westerbork met een tekst woord uit Micha „Ik zal spreken hetgeen de Heer tot mij zeggen zal". Des middags deed in een overvolle samen komst drs Schut intrede naar aanleiding van Gen. 1 26a: En God sprak: „Laat ons men- Schen maken naar ons beeld, onze gelijkenis". De nieuwe predikant werd toegesproken door Ds. T. E. Gerritsen namens Prov. K B. en ring en Ds. C. A. S c h e n k namens Class. Bestuur en de gemeente en door den heer Slager namens de jongeren in de Rijzende Kerk. De gemeente zong den nieu wen predikant toe uit Gez. 224. Ds. A. MULDER Zaterdag a.s. zal Ds. X. Mulder, em.-pred. cler Geref Kerk van Abcoude en wonen de te Zeist, den dag mogen herdenken, waar op hij 5 Ojaar geleden te Bolnes het pre dikambt aanvaardde. Ds. Mulder, die 76 jaar oud is, heeft ook de Kerken van Schoonrewoerd en Strijen gediend, en heeft SO Juni 1925 emeritaat verkregen. Daarna heeft hij nog enkele jaren huldpdienst ver richt te Asperen. Ds. N. DUURSEMA Op 26 November zal Ds. N. Duursema zijn 25-jarigen arbeid als predikant der Geref. Kerk van N i e u w-A msterdam herden ken. Ds. Duursema is in 1875 geboren en is 1898 candidaat geworden. Zijn eerste ge meente was Pieterburen. Sedert 1917 was hij telkens lid der Gen. Synode; hij is cu rator der Theol. Hoogeschool te Kampen en is zoowel op onderwijs- als politiek gebied een krachtig medewerker. Ds. J. VERKÜYL Door den Raad der Geref. Kerk te Leiden werd als missionair Dienaar des Woords beroepen Ds J. Verkuyl te Laren. ONTSTELLENDE CIJFERS Een referendum, onlangs uitgeschreven Onder de 5000 studenten van de Keiz. Uni versiteit te Tokio over him Godsdienstige gezindheid bracht aan het licht, dat acht studenten behoorden tot het Confucianisme, acht tot het Shintoïsme (de nationale Ja- pansche Godsdienst), zestig tot 't Christen dom, 300 tot het Buddhisme, 1500 tot het Atheïsme en 3000 tot het Agnosticisme, ALBERT SCHWEITZER Albert Schweitzer, de groote Zendingsman Van Lambarene, is nog niet daarheen terug gekeerd. Hij meldt echter uit Günsbach in den Elzas, dat hij binnenkort zijn taak in Europa voltooid denkt te hebben en dan weer naar het Zendingsveld gaat. BALDADIGHEID OF ERGER? Zondagavond is, naar Fr. Dagbl. meldt, de godsdienstoefening in de Ned. Herv. Evang. kerk te Huizum op baldadige wijze ver stoord. Juist toen ds. J. C. Laarman zijn predikatie wilde beginnen werden steenen tegen de ramen van het gebouw gegooid en de deuren aan de voorzijde geopend en dicht geklapt. De chef-veldwachter, die zich onder de kerkbezoekers bevond, slaagde er in eenige opgeschoten jongens te arresteeren, die in het politie-bureau zijn opgesloten. Uiteraard verwekte dit incident onder het auditorium nogal eenige beroering en veroor zaakte het geruimen tijd oponthoud in den tiienst. Algem. Syn. Commissie der Ned. Herv. Kerk le Zitting. Met gebed werd deze eerste zitting geopend. De leden werden weikon geheeten, in het bizonder degenen, die op nieuw zitting namen: Prof. Dr W. J. Aalders en Ds J. Barbas. De Algem. Syn, Commissie is aldus samen gesteld: Dr P. Smit, pred. te Heumen, pre sident; Ds D. den Breems, secretaris; Ds P. Bokma, vice-president; Ds J. Barbas, Ds F. Tammens, Ds. J. \V. J. Addink, Prof. Dr. W. J. Aalders, Mr J. JE. A. Lisman en Ir P. Wolffensperger. Uit het verslag der tussohentijds afgedane zaken bleek, dat vooral de ernstige krank heid van Prof. Dr v. Veldhuizen veel cor respondentie gevraagd had om te komen tot een bevredigende oplossing van college-uren en regeling van de examina. In de commissie voor de kleine toelagen worden benoemd: Ds J. Barbas en de heer Ir P. Wolffensperger. In die voor de schraal ste predikantst/ractemènten: Ds J. W. J. Ad dink en Ds D. den Breems. In die voor het studiefonds: Prof. E>c, W. J. Aalders. De collectebrief zal worden opgesteld door Ds J. Barbas, Tot correspondenten voor de verschillende provinciën worden benoemd: voor Gelder land: Prof. Dr W. J. Aaidcrs, Zuid-Hol lant: Ir P. Wolffensperger, Noord-Holland: Ds J. W. J. Addink, Utrecht: Dr P. Smit, Zeeland: Ds F. Tammens, Friesland: Ds P. Bokma, Overijssel: Dr P. Smit, Groningen en Drente: Ds J. Barbas, Noord-Brabant met Limburg; Mr J. JE, A. Lisman. Uit de opneming van de stemmen, uitge bracht door dé leden der Proy. Kerkbesturen en de Waalsche, commissie, blijkt," dat de voorloopig aangenomen voorstellen, alsook het reglement op de "süppletiebeurs voor Predikantsweduwen en -weezen aangenomen zijn en dus op 1 Januari 1937 in werking treden. Aan de Synode van 1937 zal voorgesteld worden in verband met art. 40 yan dit laat ste reglemént in art. 70 van 't Algëm. Syn. Reglement een kleine wjjziging aan .te breu- Sen- Eenige commissies worden benoemd', om rapport uit te brengen in de Mei-vergadering over door de Synode opgedragen zaken. In de Synode van 1936 was op voorstel van den president besloten tot herdenking van het belangrijke feit, dat voor driehon derd jaar de eerste Statenvertaling van don Bijbel verscheen. Nu ook het Nederl. Bijbel genootschap zulk een herdenking houdt, be sloot men de üitnoodiging van dit Genoot schap te aanvaarden, opdat men met allen, die bij dat Woord leven en dat liefhebben mede kan doen. Ds D. den Breems, de secretaris, werd be noemd als lid van de Centrale Commissie. De vergadering wordt verdaagd tot Woens dagmorgen 10 uur. Tegen Karl Barth Een merkwaardige samenkomst vond te Bethel bij Bielefeld in de theologische school der stichtingen van=>dr. Friedrich von Bodelschwïngh plaats. Vt>or dè uit heel Duitschhnd saamgekomen Luthersche theo logen der belijdenisbeweging hielden eener- zijds dr. Merz (Barthiaansch docent tc Bethel) prof. dr. Iwand en ds. Hopf, ander zijds prof. dr. Althaus en prof. dr. Sasse de referaten, alle handelend over de bekende „Barnier theologische verklaring", waarmee de belijdenisbeweging haar groote strijd in dertijd begon. Deze verklaring was geheel van Karl Barth. Te Bethel stelde men vast, dat de te Barmen in de vrije synode op gestelde theologische verklaring ,,een algrenzing beduidt, welke de verdere ge schiedenis der kerk bepalen zal, naar dat de beslissing voltrokken moet wor den in getrouwheid aan de be lijdenissen der Luthersche kerk, dat wil zeggen, dat men zich verzetten moet tegen de valsche interpreta tie der Barmer stellingen, welke het Barmer woord als een relativeering der Luthersche en Gereformeerde belij denisschriften opvat en daardoor voor het gevaar van dweperij de deur open zet." Deze verklaring is, naar het N. C. P. meldt, gericht tegen de richting-dr. Martin Niemölier en de beide Hesse's (Elberfeld), welke op voetspoor van Ivarl Barth van do algeheele theologische en kerkelijke samen werking van Lutherschen en Gereformeer den uitgaat, zoodat bijv. aan de Gerefor meerde theologische hoogeschool te Elber- feld ook Luthersche docenten benoemd wer den, idem aan het seminarie te Berlijn Ge reformeerde docenten, en men vóór de oud- Pruisische Uniekerk, waarin ruim een eeuw geleden Luthersch en Gereformeerd geamal gameerd werden, zich herhaaldelijk uit sprak. Kerk en Staat in Duitschland Openbaar protest van R.K. zijde Kardinaal Schulte, aartsbisschop van Keulen, en de -isschop van Padeihorn, B er- n i n g, hebben in alle kerken van hun bis dommen een herderlijk schrijven doen voor lezen, waarin zij hun ongerustheid uitsnre- pen omtrent de opvoeding van de jeugd. De bisschoppen beklagen zich over pressie, welke wordt uitgeoefend op het geweten der geloovigen. Zij verklaren, dat kinderen te gen hun ouders worden opgezet en lat vele volwassenen blootstaan aan matarieelen druk, om hen te verplichten te handelen in strijd met hun geweten. De bisschoppen herinneren aan tal van verzoekschriften, welke zij tot de autoriteiten hebben gericht. Zij voegen hieraan toe, dat deze petities vergeefs zijn geformuleerd en dat thans de tijd is gekomen in het openbaar oe stem te verheffen. Tenslotte verklaren zij: „Wij zullen voortgaan de R.-K. geloofsbelij denis te prediken en de geloovigen le her inneren aan de grondslagen van ons geloof. Niets ter wereld zal ons verplichten af te wijken van onzen geheiligden plicht. Wij zijn ervan overtuigd, dat de R.-K. trouw zullen blijven aan hun <eloof, zelfs onder den ern- stigsten druk en dat zij tot de grootste op offeringen bereid zullen zijn. Onderwijs en Opvoeding SCHOOL EN STAAT IN DUITSCHLAND Het eenheidsleesboek Eerst de Staat, dan de Godsdienst Zooals we in ons blad van 13 Nov. j.I. kort gemeld hebben, heeft de Duitsche Minister vari Onderwijs bij de opening van 8 nieuwe Kweekscholen te Triër eenige principieele dingen gezegd over de vorming der Duitsche jeugd op school. Al was zijn uiteenzetting geen openbaring van nieuwe gezichtspunten, als waardemeter van de thans geldende op vattingen ter plaatse waar de lakens uitge deeld worden, en ook als zeer duidelijke ver klaring van de oppositie der R.K. kerkelijke leiders (zie ons blad van 13 en 14 Nov. j.L), is zij van beteekenis. Een breedere beschouwing van deze in terne rede vinden wij in de NR.C., welker Berlijnsche correspondent daaruit o.m. ci teert, dat na verloop van zekeren tijd de Duitsche school een vormings- en opvoe dingsinstituut van het nationaal-socialismel zal zijn geworden. Daarn aas Wrijft echter de kameraadschappelijke opvoeding in de na- tionaal-socialistische jeugdbeweging in vol len omvang bestaan. De school deelt haar opvoedingstaak met die jeugdbeweging en in zoo ver ondergaat haar veld van paedagogi- sche werkzaamheid in den nationaal-socialis- tischen staat een zekere beperking. An derzijds wordt de taak door overneming van een deel van hetgeen tot dus ver als werk zaamheid der kerk werd beschouwd, zeer uit gebreid. - De verschillen in het leerprogram der Scholen en in den vorm der scholen moeten verdwijnen. Wel blijven de gewestelijke eigen aardigheden bestaan, wel moet ook in de toekomst de individueele aanleg van -het kin'1 worden ontwikkeld, maar de algemeene volksche kijk op de wereld en d'e Duitsche geschiedvoor- stelling moeten voor de komende ge slachten een en hetzelfde zijn. Teneinde dit „ideaal" te bereiken, is o.a. noMig eenheid indeschoolboeh D - respondent heeft het eenheidsleesboek, dal de2300 bestaande moet vervangen, doorgezien en zegt ervan: „Dit leesboek bestemd voor de Duitsche school van de toe komst, die niet belijdenisschool, maar de eenheids- of simultaanschool zal zijn, waar protestante en R.K. kinderen naast elkander in alle vakken op den grondslag van de nationaal-socialistische we reldbeschouwing onderwijs van dezelfd onderwijzers zullen ontvangen en alleen zullen worden gescheiden voor het Gods dienstonderwijs. Het leesboek begint met: „Das walte Gott, der helfen kann! Mit Gott fang ich dit Arbeit an, mit Gott nur geht es glücklich fort: drum sei auch dies mein erstes Wort: das walte Gott!" De betrekking tot de moeder volgt. Eerst als vader aar* de beurt komt, hoort heL kind terloops iets over de zegening van werkverschaffing in het gezin van den werk- looze. Dan komt de betrekking van het kind tot het speelgoed aan de beurt. Op eenvou dige wijze worden verder de jaargetijden en de natuurverschijnselen in het leven van het kind behandeld en zoo gaat het dan over het Kerstfeest en dierenwereld heen naar sprookjes van Grimm en anderen. Volgens de circulaire van Minister Frick in 1934 is dit leerboek tevens voorbereidend ge schiedenisboek: „Van het tweede schooljaar af moeten als inleiding in het verleden Duitsche sprookjes en van het derde af Duit sche heldensagen worden behandeld. In het vijfde schooljaar kan. men reeds met eenvou dige geschiedkundige platen van de voorge schiedenis en vroegste geschiedenis beginnen, school bijzonder intensief worden behan- school bijzonder intensier worden behan- deld" Daarop volgt dan volgens de circulaire voor het meer uitgebreid lager onderwijs en de middelbare school het voorhistorische tijd perk, de beteekenis van het ras, de volksche gedachte en de volksburgerlijke gedachte. Wat nu het Godsdienstonderwijs betreft, de Duitsche school zal zich ontwikkelen in de richting van een eenheids- of simultaan school, gebaseerd op de nationaal-socialisti sche wereldbeschouwing. In deze school zal voor alle gezindten het Godsdienstonderwijs een verplicht leervak zijn, maar de godsdienstonderwijzers zullen de nationaal- socialistische wereldbeschouwing niet mo gen a ant as ten. Dit staat diametraal tegenover de confessioneele school. Confessioneele scholen zullen onge twijfeld nog langen tijd blijven bestaan, maar zij zullen langzamerhand op den achtergrond raken omdat het bezoek van die scholen voor de toekomst der kinderen minder gun stig zal wezen. Een werkelijke verzoe ning en een duurzaam compromis tusschen kerk en staat op schoolgebied is alleen mogelijk, indien de staat zich zelf principieel prijs geeft, wat hij niet zal doen, of de kerk geheel toegeeft. Met deze laatste woorden blijkt de corres pondent den diepgang van het vraagstuk tot den bodem gepeild te hebben. Er is geen verzoening mogelijk tusschen twee wereld beschouwingen, die beide de pretentie van het eenig noodige voeren. Prof. Dr. L. BROEKEMA t De winner van de Wilhelmina-tarwe Te Wageningen is gisteravond na een langdurig ziekbed op bijna 86-jarigen leeftijd overleden Prof. Dr. L. Broekema, oud- hoogleeraar aan de Landbouwhoogeschool aldaar. De overledene was van 1 September 1877 tot 1918 leeraar aan de inrichtingen voor landbouwonderwijs te Wageningen en van 1885 tot 1916 tevens directeur. Na de reorga nisatie werd hy hoofddirecteur. Van 1918 tot 1921 was hij hoogleeraar aan de Landbouwhoogeschool. Hij werd bij zijn aftreden benoemd tot doctor honoris causa. Ook werd toen het Broekema-fonds gevormd ter bevordering van kweekersarbeid en kweekersstudie. Prof. Broekema werd in 1901 bij een be- Prof. DEBIJE GEHULDIGD Van den jongsten Nobelprijswinnaar-scliei- kunde heeft de N.R.C. uit B e r 1 ij n-D a h- 1 e m (waar Prof. Debye woont) gehoord, dat hij de tijding van de hooge onderscheiding nog vóór het officieele bericht ontvangen te hebben, door Stockholmsche bladen was op gebeld. „Ik ben blij met de onderscheiding" aldus de hoogleeraar, vooral omdat ik weet, dat mijn vader en moeder te Maastricht zeer verheugd zijn". De Nederl. Staatsburgervereeniging „Hol- landia" te Berlijn heeft prof. Debye het eere lidmaatschap aangeboden, dat de hoogleeraar aanvaard heeft. Morgen bieden Ilollandia en de Duitsch- Nederlandsche Werkgemeenschap prof. De bye en mevrouw in het Haus der Deutschen Presse een thee aan en zullen de leden der Nederlandsche kolonie gelegenheid hebben, met onzen beroemden landgenoot kennis te maken. zoek van H. M. Koningin Wilhelmina aan Wageningen benoemd tot ridder in de orde van den Nederlandschen Leeuw. De overledene bewoog zich in hoofdzaak op het gebied van landbouwgewassen. Het meest bekende resultaat hiervan is het win nen van een uitstekende nieuwe variëteit, de bekende Wilhelmina-tarwe, welke thans al gemeen in ons land wordt gebruikt. CALVINISTISCH STUDENTENBLAD Nu de journalistieke samenwerking tus schen N.D.D.D., F.Q.I. en C.S.B. is opgehe ven, achtte het bestuur van de Calvin. Stu dentenbeweging den tijd gekomen, een eigen orgaan uit te geven. Het eerste nummer is thans verschenen dat voorloopig tot Sept. 1937 zal doorgaan. Na de ledenvergadering te Lunteren zal men definitief over de uit gave besluiten. Het nieuwe blad, op bescheiden leest ge schoeid, bevat artikelen over het internatio nale werk onder de auspiciën van de C.S.B. over het meisjeswerk en over de plaats der C.S.B. naast de bestaande corpora. Zij wil zijn een aparte organisatie op Calvinistische basis; speciaal voor haar taak berekend. In een bepaalden zin dus „zaakwaarnemer" der andere corpora; maar dan absoluut zelfstan dig en autonoom, zonder aan bevoegdheids- grenzen te zijn gebonden. Ze richt zich na mens de Calvinistische studenten speciaal tot de andere Studentengroep.n, in Nederland en buitenland: ze organiseert bet jaarlijksch Calv. Studenten Congres in Lunteren, het jeugdwerk in Joolhul en zoo mogelijk de sociale actie. In dit alles zit de beteekenis en de bestaansgrond der C.S.B. ZEER SPOEDIG VERSCHIJNT van de hand van den bekenden schrijver P. DE ZEEUW J.Gzn. (Schrijver van: „De Dochter der Oranjes"). In de laatste weken is het gelukkig- weer ondubbelzinnig gebleken, in welke groote belangstelling ons Vorstenhuis en in het bijzonder PRINSES JULIANA van bijna ons geheele volk leeft. De verloving en Haar aanstaand Huwelijk zijn twee belangrijke factoren, die een ieder bezighouden en straks de feest vreugde ten top zullen doen stijgen. NU Haar leven van jongsaf tot na Haar Huwelijksfeest te beschrijven, is een dankbare taak, en daartoe vonden wij den Heer P. DE ZEEUW J.Gzn. (die ook bet met duizenden en nog eens duizenden verkochte boek ,,DE DOCHTER DER ORANJES" schreef) gaarne bereid. Zooals vanzelf spreekt, worden ook enkele hoofdstukken gewijd aan bet leven van Haar toekomstige Gemaal, Prins Bernhard. Dit nieuwe boek belooft iets zeer bijzonders te zullen worden. De inhoud zal zoo rijk gevarieerd zijn, dat wij werkelijk kunnen spreken van een boek „eenig in zijn soort". Jaren en jaren later behoudt het zijn historische waarde, vooral voor het opkomend geslacht, dat straks in PRINSES JULIANA, naar wij hopen, alleen zijn Koningin zal kennen. Hieronder laten wij volgen de hoofdstukken met de onder verdeeling, die bet boek zal bevatten. Men lette op de fijne keuze gedaan uit alle episodes van Haar gelukkig leven. INHOUDSOPGAVE (wijziging voorbehouden) I Hl) HEEFT GEDACHT AAN ZIJN GENADE... 1. Oranje-licht in donkere dagen. 2. Blijde Verwachting 3. Blijde Gebeurtenis. 4. Oranje-vreugde in het land. 5. „Aan Hare Moeder ge geven." II HET KIND. 1. Achter de paleisdeuren. 2. Een kleine guit. 3. Bezoeken aan Artis. 4. Kleine voorvalletjes. III. JULIANA ALS SCHOOLMEISJE 1Een Hof schooltje. 2. De muzieklessen zijn erg prettig. 3. Juliana mag mee naar het feest van Den Brie/. IV. KROONPRINSES DER NEDERLANDEN 1. De Prinses wordt meer derjarig. 2. Juliana doet belijdenis. 3. Studente te Leiden. 4. De Eerepromotie. V. JULIANA EN HET NEDERLANDSCHE VOLK. 1. Prinses Juliana spreekt tot de bewoners van Ned.-lndië. 2. Het Crisis-Comité. 3. Opening van de Kweek school van het Leger des Heils. 4. Het Juliana-kanaal. 5. De bazar te Uddel. VI. VAN REIZEN EN TREKKEN. 1. Reizen naar Noorwegen. 2. Bezoeken aan Engeland. 3. Vacantie in Schotland. VII. ORANJE IN ROUW 1. Het overlijden van Konin gin Emma. 2. Het verscheiden van Prins Hendrik. 3. Eenzamen VIII. „GELEIDELIJK AAN EENS GEWORDEN.." 1. De wintersport. 2. Contact tusschen Frisia- State en Het Loo. 3. „Er zit bijna altijd een meisje achter." 4. Dinsdag 8 Sept. 1936, 's morgens om kwart voor elf. IX. EEN PRINS VAN DUITSCHEN BLOED. 1. Land en volk van Prins Bernhard. 2. Geschiedenis van het Vorstendom Lippe. 3. Het voorgeslacht van den Prins X. PRINS BERNHARD VAN LIPPE BIESTERFELD. 1. Jongensjaren van Prins Bernhard. 2. Student, reiziger, sport- 3, 'Aanpakken is de bood schap. XI. BLIJDE SEPTEMBER DAGEN. 1. De eerste blijde dag. 2. De Vorstelijke Familie voor de radio. 3. Het bezoek aan Amster dam. 4. De nationale feestdag. 5. Prinsjesdag 1936. XII. EEN WERKZAME VERLOVINGSTIJD 1. Welkom in Apeldoorn. 2. In Amsterdam op kantoor 3. Rotterdam wordt niet vergeten. 4. Een weekje bij de Familie in Duitschland. 5. Voorbereidingen voor den grooten dag. XIII. DE GROOTE DAG. 1. Op het stadhuis in de Residentie. 2. „En knielt eerbiedig voor Hem neer 3. Oranjezon in wintertijd. 4. Naar lichtende verten? Voorts zal dit werk RIJK GEÏLLUSTREERD zijn, gedrukt worden op FIJN EXTRA ZWAAR ILLUSTRATIE PAPIER, terwijl aan de geheele uitvoering veel zorg besteedt wordt. 0m nu dit kostbare boek, dat 244 pagina's zal t ellen, in het bezit van een ieder te brengen, zijn we besloten om naast de gebonden exemplaren, dit werk ook in afleveringen te laten verschijnen. De aanschaffingskosten kunnen dan voor niemand een bezwaar zijn. DE WIJZE VAN UITGAVE ZAL ZIJN 1) In 15 AFLEVERINGEN a 16 PAGINA'S royaal boekformaat (de eerste aflevering omvat bovendien 4 Pagina's extra voor de titels) a 15 cent per aflevering. 2) Straks na gereedkomen, compleet in prachtband 2.90> Voor de inteekenaren op afleveringen stellen wij een keurige prachtband voor 50 cent beschikbaar. Zendt ons SPOEDIG Uw bestelling in, met duidelijke opgave of U het boekwerk compleet gebonden, dan wel in afleveringen wenscht te ontvangen. INTEEKENBILJET Ondergeteekende verzoekt te zenden: Ex. JULIANA VAN ORANJI door P. de Zeeuw J.Gzn. en wenscht dit boekwerk te ontvangen: in 15 afleveringen a 15 cent. compleet gebonden a 2.90. Naam: Adres: Plaatsnaam: Doorhalen wat niet verlangd wordt. De Uitgeefster Gondsche Singel 105, ROTTERDAM Overal actieve Verkoopers gevraagd, die, zoo ze zich eenige moeite getroosten, dit boek met tientallen kunnen verkoopen.

Nieuwe Leidsche Courant | 1936 | | pagina 3