cdiODj KOFFIE HAG KERK EN ZENDING mmwmiw PERMANENT DUP 3 MAANDAG a NOVEMBER 1936 is niet alleen beter voor Uw gezondheid, omdat ze coffeïne-vrij is, dus hart en zenuwen spaart, maar ze biedt U ook, wat smaak en aroma aangaat, alles wat U van goede koffie kunt eischen: hoogstaande kwaliteit en absolute verschheidOndoelmatig ver pakte koffie verliest reeds binnen enkele dagen een gedeelte van haar smaak- en aromastoffen. Bij Koffie Hag is een dergelijk waardeverlies echter uitgesloten, want - kersversch uit de branderij wordt Koffie Hag onmiddellijk onder Super-vacuum verpakt. Hierdoor wordt de verschheid geconserveerd en het fijne aroma en de pittige smaak voor de volle 100% behouden. Drink dus versche koffie, drink de koffiedie U méér ge not en betere gezondheid verschaft: drink Koffie Hag; VRIJ VAN COFFEINE RIJK AAN AROMASTOFFEN NED. HERV. KERK Beroepen: Bij de Prot. Kerk in Ned. t0 ïndië, W. van Oest te Ootmarsum. Pe' GEREF. KERKEN tich Tweetal: Te Oosterbeek, J. H. Houtza- Vdl1 fiers te Voorschoten en J. Overduin te aan Kampen. chei AFSCHEID Ds. C. T. WESTERMANN Dp den dag na Hervormingsdag In een drukbezochten dienst in de kerk aan den Kloveniersburgwal heeft de oudste predikant der Herst. Evang. Luth. Gemeente te Amsterdam., Ds C. F. Westermann, na 46-jarigen dienst, waarvan 36 jaren in de hoofdstad, afscheid van zijn gemeente ge nomen. Aanwezig was de burgemeester van Am sterdam, DrW.de V1 u g t; voorts zagen wij vertegenwoordigers van de Evang. Luth. gemeente te Amsterdam en van de H. E. L. Ds C. T. Westerman gemeenten te Schiedam, Rotterdam, Enkhui zen en Stadskanaal, alsmede afgevaardigden Van eenige Luthersche organisaties. Ds Westermann, voor dezen laatsten dienst naar den kansel geleid door zijn beide col lega's Ds A. Klinkenberg J.Az. en Ds. P. Neideck, verzocht bij tien aanvang der gods dienstoefening staande de beide eerste cou pletten van het Lutherlied te zingen. Als tekst in dit uur koos de scheidende leer aar Romeinen 5:1. welk Schriftwoord hij ver klaarde in verband met de herdenking van de Kerkhervorming, en zijn heengaan. Vriendelijke menschen, aldus spr. in een persoonlijk woord tot de gemeente, hebben mij een welverdiend emeritaat toegewenscht. Ik ben de eenige Amsterdamsche leeraar, die nog in de vorige eeuw hier ter stede is op getreden. Sedert het optreden van onze kerk in 1791 is het daar niet voorgekomen, dat een predikant zoo vele jaren heeft mogen dienen. Toch kan spr. dit „welverdiend" niet accepteeren. Deze dag, waarop wij de Kerkhervorming gedenken, leert het wel anders. Het woord „welverdiend" stond niet in Luthers woordenboek, wel dat andere: „uit genade alleen". God heeft spr. te verstaan gegeven, dat 'hij aijn arbeid moest beëindigen, al kan hij nog wel een woord tot Gods eer spreken. Hij kan evenwel niet meer gaan op de wijze als hij zooveel jaren zoo gaarne deed. Want juist het zwerven door de woestijn van de huizen zee, met nu en dan een oase, was de lust var zijn hart. Spreker is dankbaar, dat hij zijn afscheidswoord juist op dezen dag mag uit spreken, want hij had zich reeds voorgesteld dit schriftelijk te moeten doen. Hij is ook zeer dankbaar voor den steun, dien zijn echt- genoote hem steeds heeft geschonken. Met een opwekking tot de gemeente om op le wassen in het geloof en met krachtige hand Christus aan te grijpen, in Wien de volheid der genade is, eindigde spr. zijn ge dachteniswoord. Hierna richtte Ds Westermann nog woor den van dank tot den burgemeester, zijn beide collega's en vele andere colleges en personen. Over mijn afscheid, zei spr. tenslotte, hangt een droeve schaduw, omdat de door mij zoo vurig -begeerde hereeni- gingspogingen tusschen de beide Lu thersche kerken mislukt zijn. Bewogen zei spr., dat hij hieronder diep gebukt gaat en zijn afscheid er door verduis terd wordt. HU wekte de gemeente op, naar Boven te Zien en haar domicilie te hebben in den vas ten burg van Gods genade. Persoonlijk ver blijdde spr. zich meer en meer in het uitzicht op het ware emeritaat, de rust die overblijft .voor het volk van God. Op verzoek van Ds Westermann zijn geen toespraken gehouden. De groote schare zong aan het slot de zegenbede uit Psalm 1214. AFSCHEID, BEVESTIGING, INTREDE De bevestiging en intrede van cand. T. Colenbrander als predikant der Geref. Kerk te Tzum, zijn bepaald op Zondag 15 Nov. a.s. Bevestiger is Ds J. F. Colen brander van Vriezenveen. EMERITAAT Ds. J. ESTIé Wegens voortdurende ongesteldheid ziet Ds J. Estié, sedert 14 Oct. 1928 predikant der Geref. Kerk te Beekbergen, zich ge noopt emeritaat te nemen. De thans 34-jarige predikant is in 1928 candidaat geworden heeft derhalve slechts één gemeente zes jaren gediend. GIFTEN EN LEGATEN Een gift van 5000 is ontvangen van een onbekende, bestemd voor het Arbeidsdorp, dat de Mr Dr Willem van den Bergh- stichting te Noordwijk-Binnen gaat aan leggen als werkcentrum voor volwassen gees- leszwakken. Wij komen hierop morgen terug. EEN SPREKENDE BIJBEL Door het Ned. Bijbelgenootschap wordt overwogt i de uitgave van een z.g.n. spre kenden Bijbel, door bepaalde Bijbelgedeelten op gramofoonplaten te brengen en deze dan uit te leenen. In Engeland is men daarmede al een heel eind gevorderd. Deze sprekende Bijbel is in de eerste plaats bedoeld voor de blinden, die dan de in Braille-schrift ge stelde bijbels kunnen missen. Indien de kos ter niet al te hoog zijn, waarnaar thans in Engeland een onderzoek wordt ingesteld, dan zal het Nederlandsoh Bijbelgenootschap in deze stappen doen. HET COMITé-GENERAAL IS GEHEIM In de Heraut schrijft prof. dr H. H. Kuyper over hem van verschillende zijden ter oore komende geruchten, welke ver spreid worden omtrent hetgeen besproken of gedaan is »n de zittingen, welke de Sy node niet publiek, maar in comité hield. „De bedoeling toch van deze zittingen in comité is, aldus de hoogleeraar, dat hetgeen gesproken wordt, niet publiek zal worden gemaakt. De hesluiten worden meegedeeld en in de Acta opgenomen, maar de discus sies ziin geheim, juist opdat ieder de ge legenheid zou hebben over tuchtgevallcn en andeic zaken vrijmoedig zijn meening te zeggen. „Zoo is ook geschied toen het rapport en dc conclusies over N.S.B. en C.D.U. zijn be handeld. Uit de stemming over deze conclu sies is wel gebleken, dat niet alle prac- adviseerende en ook niet alle leden der Synode daaraan hum stem konden geven. Ze hebben wel niet tegen gestemd, maar zich van stemming onthouden. In hun verklaring nu werd op den voor grond gesteld, dat zij onvoorwaarde- 1 ij k N.S.B. en C.D.U. veroordeelden Wanneer dus thans het gerucht verst»;- id wordt, alsof deze praeadviseerende leder het voor N.S.B. of C.D.U. hadden opgeno men, dan is dit een valsch gerucht". DE BAZUIN Naar wij vernemen heeft het Curatorium van de Theol. School te Kampen benoemd tot hoofdredacteur van het weekblad „De Bazuin", het officieel orgaan van de Theol. School, als opvolger van Prof. dr. A. G. Honig, rustend hoogleeraar te Kampen, die als zoodanig ontslag heeft aangevraagd, Dr K. Dijk, Geref. predikant te 's-Gravenhage en benoemd hoogleeraar aan de Theol. School, zulks met ingang van 1 Jan. a.s. Als zijn secundus benoemde het Curatorium Prof. dr. J. Ridderbos te Kampen. HERDENKING STATENVERTALING Het hoofdbestuur van het Ned. Bijbelge nootschap heeft besloten dat de algemeene vergadering in Juni aan de herdenking der 300-jarige Statenvertaling gewijd zal worden. Bij deze herdenking heeft men in de eerste plaats gedacht aan een groote herden kingssamenkomst op den avond var den dag waarop de jaarvergadering plaats heeft. In de tweede plaats is het voornemen een gedenkboek uit te geven, waarin de be- teekenis van de Statenvertaling van verschil lende zijden belicht wordt. In de derde plaats hoopt men een b ij b e 1- tento on stelling te organiseeren, die inzonderheid aan deze vertaling en haar schiedenis gewijd zal zijn. KORTE BERICHTEN Het adres van den heer A. Sybrandy, beroepbaar candidaat bij de Geref. Kerken, is thans: Oliemolenstraat, K1 u n d e r t. Hij blijft in de gelegenheid 's Zondags de kerken te dienen. ONDERWIJS EN OPVOEDING Inaugureele oratie Prof. Dr. Joh. de Groot Over het onderwerp „Exegese" Heden hield Prof. de Groot, overgekomen van Groningen waar hij hoogleeraar was in de Literarische faculteit, zijn inaugureele oratie als hoogleeraar in de Theologische fa culteit te Utrecht. Zijn onderwerp was: Exegese. Hij vergeleek de Oudtestamentische we tenschap met een cirkelschijf met vele sec toren, die deels aan elkander grenzen deels Prof. de Groot zelfs gedeeltelijk over elkander hcenvallen en alle samenkomen in het middelpunt, het O.T. Alle hulpwetenschappen zijn om dat middelpunt gegroepeerd en als zijn eigen lijke taak ziet hij de bemoeienis met dat middelpunt, dus de exegese, dat is de uit legging van het O.T. Aan de hand van een definitie van de taak der exegese, door Weiser gegeven, be spreekt hij in het kort de moeilijkheden, waarop de exegeet van het O.T. stuit: deels vloeien deze voort uit het ongewoon samen gestelde en fragmentarische karakter van dit boel*, deels uit den aard van het Israëlie- NIEUWE TIJDSCHRIFTEN Uitgeverij en Drukkerij AGAR, te Apeldoorn, drukt tijdschriften 30 a 40 goedkoper dan wie ook. Vrijblijvend modellen en prijs opgave vooral voor verenigingen van groot belang! (Adv.) tisclie denken, nader door hem geschetst, deels uit het mysterium magnum van het boek. Daarom moet de exegese haar grenzen zien en eerbiedigen en zal zij de taak, haar opgelegd naar de Weisersche formule, moeten opvatten als een ideaal, dat zij niet bereiken kan. hoogstens benaderen. Die benadering kan geschieden door min stens tweeërlei: allereerst door een nauwge zet gebruik van alle tot onze beschikking staande hulpwetenschappen, in het bijzon der van alle'grammatische en historisch-kri- tische studiën zooals de tekstkritiek, de lit teraire kritiek, de Godsdiensthistorische stu diën, de archaeologie enz. Mij schetst de crisis waarin tegenwoordig de litteraire pen- fateuch-kritiek verkeert en wijst op het groote belang van de archaeologie voor de exegese. De verticale lijn Naast de exegese der horizontale lijn dient er nog een tweede te zijn: de exegese der verticale lijn, omdat elk menschelijk woord één is met zijn oorsprong èn uitwerking en omdat het Oudtestamentisch woord als Woord van God tot den mensch spreekt. In dit verband richt hij zich tegen de me thode der tweedimcnsmnaal-exegetcn en be spreekt wat men tegenwoordig de theologi sche exegese noemt. Volgens hem is elke nadere toevoe ging aan het woord exegese gevaarlijk en verzwakkend. ITij wijst op de gevaren der theologische exegese, die licht af glijdt naar allegorische verklaring, typo logie, dogmatische verklaring. Aan eeni ge voorbeelden uit het O.T. maakt hij dit duidelijk aan de hand van oude verta lingen, die tegelijk tekst èn uitleg bie den. Het nut van uitvoerige en vele herme neutische regels ziet hij niet in en hij be toogt dat de persoon van den exegeet hier de hoofdzaak is; deze moet beschikken over het vermogen om scherp te luisteren, over een zekere congenialitcit met den auteur, en hij moet iemand zijn. die den God van het O.T. liefheeft. Daarnaast moet hij zich voort durend laten leiden, stuwen en remmen door een groeiende exegetische tact, min stens evenzeer een zaak van aanleg en kunst als van wetenschap. De hoogleeraar sloot met de gebruikelijke toespraken, waarbij hij warme woorden wijdde aan zijn voorganger Prof. Noordtzij, en verder o.a. aan Prof. Severijn, den voor zitter der Theologische faculteit, en aan de aanwezige ambtsgenooten uit Groningen. Chr. buitengewoon onderwijs Jaarvergadering te Utrecht Zaterdag j.L heeft de Vereen, voor Chr. Buitengewoon Onderwijs, onder leiding van den heer S. Stemerdingte Voorburg een algemeene vergadering gehouden te Utrecht. Zij was inzonderheid bestemd voor het bespreken van plannen of mogelijk heden tot het oprichten van Chr. buitenge wone scholen. Over dit onderwerp spreken de. merkte de heer J. v d Waals, van Nij- kerk, op, dat het Geref. Schoolverband het beier acht, dat de vereeniging zelf de cir culaire laat uitgaan, voorzien van de aan beveling van de verschillende organisaties die hier samenwerken. Anders komen som mige vereenigingen op eikaars terrein. De Secretaris deelde mede, dat de Schoolraad alleen aan die scholen een cir culaire zenden zal, die niet bij Chr. Nat. Schoolonderwijs, Chr. Volksonderwijs of Geref. Schoolverband aangesloten zijn. De heer Calliber deelde mede. dat de vereeniging voor Chr. Onderwijs aan ach terlijke en zenuwzwakke kinderen in April a.s. haar zilveren jubileum viert, waarom bij de te voeren propaganda ecnig overleg ge.wenscht is. Dc heer De Visser, van Dordrecht, vroeg, of de stichting van scholen voor B.O. nu wordt gecentraliseerd. Spr. wees op de pogingen, die in Aals meer, de Hoeksche Waard en het Land van Altena terzake worden aangewend. Dat er zoo weinig Chr. scholen voor B.O. zijn, is een aanklacht tegen Chr. Ne derland. Men moet cTe zaak nu aan pakken en tots£and brengen. De Voorzitter, dankend voor dit war me woord, wees er op, dat het niet de bedoeling is de schoolstichting te centrali- seeren. Alleen maar mobiel maken van krachten is de bedoeling. Nadat de heer v. Holten nog enkele op merkingen had gemaakt over het door hem bepleite idee van een school voor slecht- hoorenden te Utrecht, werd de vergadering met de gebruikelijke plichtplegingen ge sloten. Opening nieuw Gymnasium Rede van den Minister van Onderwijs Het nieuwe gebouw van het stedelijk Gymnasium te T i e 1 is Zaterdagmorgen plechtig in gebruik genomen. De Min. van Onderwijs, K. en W., Prof Dr. J. R. Slote- maker de Bruine heeft daarbij een rede ge houden, waarin hij o.m. er zijn blijdschaD over uitsprak, dat het Gymnasium, bijna een halve eeuw oud nu. voor Tiel behouden is gebleven. „Een centrum van cultuur", aldus de Mi nister, „acht ik een nationaal belang. De verzakelijking van het leven die niet kan worden tegengegaan of afgekeurd, behoeft immers nog niet te leiden tot nivelleering op het gebied van onderwijs, studie en cul tuur, waardoor waardevolle grootheden wel haa«t geheel zouden gaan ontbreken. Waa nu de klassieke opvoeding door haar eigen stempel en sfeer zoo bij uitstek geschikt is naast de genoemde verzakelijking andere elementen in ons volksleven te bewaren, waar het gymnasium deze taak zich in het bijzonder ziet toegewezen, daar kan ik mij mliche Examen» sterdam. Vrije Universiteit. Geal.: Rechten; cand.ex.. mej. L. G. A. Lindeboom te Leiden. Gesl.: Theologie: cand.ex., de hee- n D. J. Bu<rgersdijk en Ph. M. Recht. Groningen. Gesl.: Rechten: doet. ex., de heer J. H. Zillinger Molenaar. Godgeleerdheid: doet. ex.. de heer W. Heins: heer A. Davidson: müning.: Ing.ex.. de heeren J. J. AugusteUn. A. N. Dorsman. G. J. Goekoop, H. v. Nierop, W. J. Nijveld en X. v. d. Sleen. Hoogste stand te Biarritz 766.7. Laagste stand te Andaeneö 745.6. Stand vanmorgen halftwaalf 762.2. WEERVERWACHTING Zwakke tot matige Zuidwestelijke tot Noordwestelijke of Noordelijke, later weer krimpende wind, tijdelijk opklarend, daarna weer toenemende bewolking, aanvankelijk weinig of geen, later weer toenemende regenkans, koude nacht, later weinig ver andering in temperatuur. ALGEMEENE WEERVERWACHTING De diepe depressies, die hoog in het Noor den voorbij trekken, vertoonen langgerekte V-vorm ice ui Hoopers, die tot de 50ste breed tegraad reiken. In deze uitloopers is het weer nevelig en somber met in onze om geving lichte, in het binnenland van Europa en vooral in de bergstreken plaatselijk zware regens. In de gebieden met lage luchtdrukken en betrokken lucht bleef de nacht warm, in de opklaringsgeebieden met hoogere luchtdruk ken was de ochtend koud en daalde de temperatuur zelfs tot onder het vriespunt. Op IJsland waren de barometers gister morgen sterk stijgende en waren de winden overal zwak. In de nacht daalde de lucht druk weer 15 mm. en stak opnieuw een storm uit het Oosten op. Het gebied van hooge luchtdruk in het Zuidwesten houdt 6tand. Op de Azoren blijft de luchtdruk bij voortduring zeer hoog. Aan de Riviera is het weer mooi. Het is te venvachten, dat het weer in onze omsreving een sterk wisselend karakter zal hebben met period-en van betrokken en somber weer en opklarend en zonnig, met over het algemeen weinig regen. fHERMOMETERSTAND Stand vanmorgen halftwaalf 8.0 C. 3 NOVEMBER Zonsopgang 7.01 uur, zonsondergang 4.26 Maan op nam. 9,28 uur, onder nam. 0,28 uur HUN LICHTEN OP HEBBEN VOERTUIGEN MOETEN 3 NOVEMBER Van 's avonds 4,56 uur tot 's morgens 6,33 uur slechts verheugen over de thans geboden mogelijkheid, waardoor ook te dezer plaatse en in deze omstreken een goed gehandhaafd worden kan, dat tientallen van jaren, bijna zou ik kunnen zeggen, dat eeuwenlang een eigen stempel op het Nederlandsche gees tesleven heeft gedrukt". S. S. R. Deze dagen hield de afd. Delft der S.S.R haar jaarlijksche Dies in „De Galerij" te Don Haag, die, daar het hier een vijfde lustrum gold, een bijzonder feestelijk ka rakter droeg. Het eere-lidmaatschap werd bij deze gelegenheid verleend aan den heer G. de Roov, hoofdingenieur der Marine, een der oprichters dezer afdeeling. Verder had de installatie plaats van acht nieuwe leden, terwijl als nieuw bestuur voor het jaar 19361937 werden geïnstal leerd de heeren A. P. Riem Vis, praeses: J. W. van Dijk, ab-actis; A. Klein Hancveld, fiscus; D. Wolfert, assessor I; W. van Eijk, assessor II. Het gemengd theologendLspuut „To auto phroneite" te Groningen hoopt Maandag en Dinsdag 2 en 3 November zijn vierde lustrum te vieren. Na een receptie van het bestuur zal een vergadering onder leiding van dr W. J. de Wilde te Den Haag plaats hebben, waar de werkzaamheden door oud-leden worden gehouden. Ds H. C. J. van Deelen te Ooste rend zal een lezing houden over het onder werp: „Gods Woord en de Heilige Schrift". Ds E. J. F. Smits te Aduard zal een medita tie leveren. Dinsdag wordt een morgengebed gehouden in de Pepergasthuiskerk, liturg predicator daarbij is ds W. J. Kooiman te Amsterdam. Des middags wordt de lustrum rede door prof. dr. Th. E. Haitjema gehouden die zal spreken over „Volkskerk en nationa lisme", waarna de herdenking besloten wordt met een feestelijke vergadering en een souper. Dr H. C. RUTGERSFONDS Op Zaterdag 21 November hoopt men op Woudschoten te Zeist in huldiging van den oud-secretaris van de Nederlandsche Christen- Student en-Vereeniging dr H. C. Rutgers het dr H. C. Rutgers-fonds aan de N.C.S.V. te dragen. Dit fonds zal dienen tot instand houding van het secretariaat der N.C.S.V. ONDERWIJSBENOEMINGEN Wijngaarden. Chr. School. Tot onder wijzeres: Mej. G. van Delzen te Leen DE HERBEREKENING DER PENSIOENEN Het hoofdbestuur van de Ver. van Chr. Onderwijzers (essen) heeft aan den Minister raad een adres gezonden waarin het, gelet op het feit dat ondanks de diepingrijpende be zuinigingen de Regeering toch genoodzaakt is geworden de geldende goudbasis te verla ten alsook gelet op de nadeelige gevolgen die daaruit kunnen voortvloeien voor ambte naren en onderwijzers, die van een vast komen of pensioen moeten leven, zoodat hun bestaansmogelijkheid bedreigd wordt, de Re geering verzoekt, en zulks met eenigen drang, om onder deze omstandigheden het ingediende wetsontwerp tot herberekening der Pensioenen niet in behandeling te nemen. Examens LICHAMELIJKE OEFENING KORFBAL PERNIX WEER KAMPIOEN VAN DE C.K.B. O.D.I, met 10 geslagen In de tweede match om het kam pioenschap van de C.K.B., Zaterdag te Ledden gespeeld tusschen O.O.I., Schiedam en Pernix, Leiden, heeft Pernix ten tweeden male van de Schiodamsche ploeg gewonnen, en daardoor wederom het kampioen schap van de C.K.B. veroverd. Er was voor deze ontmoeting vrij veel belangstelling. Het veld was zwaar te be spelen. wat men aan het spel vanzelfspre kend ook wel kon zien, terwijl er boven dien vrij veel wind stond. De leiding vaa de match berustte bij scheidsrechter Reit- sma. Pernix was volledfig, O.D.I. had écn invalster. De Pernix-aanval was beter dan in de vorige wedstrijd, zoodat deze zich wel beter kon vrijspelen. Dit nam echter niet we, dat de O.D.I.-verdedicing ook weer buitengewoon op dreef was, zoodat zich weer hetzelfde spel van de vorige keer ontwikkelde: verdedigingen, die de aan vallen de baas waren. De O.D.I.-aanxal bleek namelijk evenals de vorige keer niel voldoende productief, waar nog bij kwam. dat dc aanvatten, vooral door de dames, niet op de juiste wijze werden opgezet. Men liep te veel in eon kringetje en hield ook het tempo te laag. Wel loste de O.D.I.-aan- val verschikkende schoten, waarvan er een maar net uit de mand tolde, maar tot doel punten kwam het aan deze zijde ndet. Na een kwartier spellen wist Martini in de Pernix-aanval zich keurig vrij te spelen en van ver te scoren. Deze eene goal lnoeft het pleit beslist, aangezien geen van beide partijen de korf verder wist te vinden. Do middenvakken, die in dezelfde opstel ling als in Schiedam speelden, gaven goed spel te zien, zooails trouwens de heele wed strijd de moeite van het zien wel waard was. Na cl> rust kreeg de O.D.I.-aanval de wind mee, zoodat deze nu wat meer in tel kwam. maar de productiviteit ontbrak tien eenen- male. Aangezien ook de Pernix-aanval de korf niet meer wist te vinden, kwam het einde met 1—0 voor de Oranjekragen, die aldus het C.K.B.kampiocnschap voor de zooveelsfe maal wisten te winnen. En, naar we meenien, ook wel verdiend. Een aardige attentie was, dat Pernix zijn tegenstanders in de rust een fruitmand aanbood, bij wijze van gelukwensch met het behaalde afdeelingskampioenschap. VOETBAL DE C.N.V.B.-COMPETITIE Uitslagen van Zaterdag 31 October District Rotterdam. Klasse I: Olympia 1 —Unicum 1—1; Zwart Wit 1—HBS 1 0—3: Oranje Wit 1—Steeds Hooger 1 aTg.; DVV 1— Pro Patria 1 3 Klasse II: Odiveo 1 Stormvogels 1 2—3: Zwerver 1WIA 1 4—2 Groen Wit 1—Centrum I 2—4 Klasse III: Zwaluwen 1—Condors 1 4—2: ASW 1— RÜsoord 1 1—3: SH 1—VVO 1 0—6: DOS 1— Doto 1 12—2 Res. Klasse 1: Centrum Unicum 2 7—3: Pro Patria 2ODS 2 uit Oranje Wit 2—Zwaluwen 2 afg. Ri Klasse II: Steeds HoogeT 2Oranje Wit 1—3: WIA 2—Zwart Wit 2 10—1; Unicum 3— DVV 2 2—4: VVO 2—VVS 2 n. opg. Res. Klasse III: HBS 3—Unicum 4 3—1; Con dors 2—TOG 2 1—2: Jodan Boys—DOS 2 8—1 Res. Klasse IV: Doto 2—DOS 3 3—3 BCO 2Condors 3 uitg. Junioren: TOG tg.; Rijsoord aZwaluwen a - Pro Patria a— I: Gero SV I (Utrecht) Kla DINSDAG 3 NOVEMBER HILVERSUM I 1875 M. KRO-Uitzending. 8.009.15 en 10.00 Gram.pl. 113012.00 Godsd. halfuur. 12.15 KRO-Orkest. 1.00 Gram.pl. 1.20 KRO-Melodisten en zang. 2.00 Vrouwenuur. 3.05 Modecursus. 4.05 Gram.pl. 4.30 Voordracht. 4.45 Gram.pl. 5.00 KRO-Kamer-orkest. 6.40 Esperanto- les. 7.00 Berichten. 7.15 Causerie „De le vende reserves". 7.35 Sportpraatje. 8.00 Berichten ANP. 8.10 Gram.pl. 8.30 Revue- programma. 10.00 KRO-Melodisten en zang. 10.30 Berichten ANP. 10.35 Gram.pl. 10.45 De KRO-Boys en zang. 11.15—12.PO Gram.pl. HILVERSUM II 301 M. AVRO-Uitzending. 6.30 RVU. 8.00 Gram.pl. 10.00 Morgenwij ding. Gram.pl. 10.30 Ensemble J. Kroon. 11.00 Huish. wenken. 11.30 Ensemble J. Kroon. 12.30 Gram.pl. 1.30 Orgelspel. 1.50 Gram pl. 2.00 Omroeporkest. 3.05 Kniples. 4.00 E. Sandors orkest. 4.30 Kinderkoor- zang. 5.00 Voor de k'nderen. 5.30 Kovacs Lajos' Orkest, en orgelspel. 6.30 Psycholo gische causerie. 7.00 Voor de kinderen. 7.30 Engelsch les. 8.00 Berichten ANP. 8 10 Bonte Dinsdagavond trein. 11.00 Be richten ANP. 11.10—12.00 Gram.pl. DROITWICH 1500 M. 12.10 Orkestconcert. 12.50 Fanfare-orkest en zang. 1.502.20 Kwintet en xylofoon. 4.40 Orkest. 5.35 Orkest. 6.45 Zang. 7.20 Kwintet en zang. 8.20 Van Phillips en zijn twee orkesten. 8.50 Zang. 10.r° Operette-uitzending. RADIO PARIS 1648 M. 11.20 Orkestconoert. 5.50 Orkestconcert. 9.05 Zang. 11.05 Popu lair concert. KEULEN 456 M. 5.50 Orkestconcert. 11.20 Omroepkleinoricest. 12.35 Omroeporkest. 3.35 Trio en solisten. 6.05 Omroepklein- orkest. 7.309.20 Jachtorogramma. BRUSSEL 322 e: 484 M. 322 M.: 12.50 Om roeporkest. 1.30 Salonorkest. 5.20 Omroep orkest. 8.20 Symphonieeoncert en zang. 484 M.: 12.50 Salonorkest. 1.30 Omroep orkest. 6.50 Salonorkest. 8.50 Radiotooneel. DEUTSCHLANDSENDER 1571 M. 7.30 Po pulair concert. 8.20 Orkestconcert. 9.50 Kamerorkest. Aac&ckti lr\'msAdkc<a brander» buitengewoon zuinig (87 °/o nuttige warmte). Sierlijke modellen in prijzen van 1L 37.50 af. ODO 1 S—2; Excelsior 1—EDO 1 12—1 Klasse II: Blauw Wit 1—ODO 2 3—2; EDO 2Excelsior 2 uitg.: Desto 2—Gero SV 2 63. Afd. I! (Zwolle) Klasse I: Elb. Boys 1— Olympia 1 0—2; Sportclub 1—CSV 1 uitg.: Be 1Quick M ding 1 1—1 Kla XJV 2—NSC 1 1—3. Afd. III (Twente Went) Klasse i: spana 1—HVC 1 2—9: Ent Boys 1—Volharding 1 24: Oranje Nassau 1Excelsior 1 10: Vr. Boys 1—DES 1 3—2 Klasse IT:_ Volhar- Excelsi Naset terdnra). Klasse I: SOS 1— Dindua 1 24. DW 1—ESW 1 22 —Klasse II: BI. Wit 2—Dindua 2 23 Ju PWBlauw Wit mos 3—DVV 1—8. Afd. ATI (Friesland)Klasse I: Zwaluwen 1—Juliana 1 afg. Klasse II: BI. Wit 2— Juliana 2 afg.. Or. Nassau 2—1 JVC 2 afg. i V—ESW 3—2. Fa- K 1 a 2—BCSV 1 5—4. Juliana 1Achilles Klasse IT: Achilles 2Sparta 3 5- Sportlust 2 3—4. BCSV I: Sparta Sparta b—Sport I m a—Achilles a afgek., T: Deto 1— le 1 2—3 OVV 1 uitg.. Stormvogels 1- Klasse TT: Sparta 1Spana ttoys i L-— VIOS 1—CJV-ers 2—2. Gazelle 2—Deto 2 2—2 Klasse lib: Quick 2—SDO 1, Volharding 2SDO 2 5—1. Afd. MI (Zuirt-Celderlnnd). Klasse T: Ve- luwezoom 1DTS 1 32. Juliana 1Exe. Spor tief 1 uitg.. Vriendenschaar 1—SKV 1 6—1 Kinase IT: DVO 1—Veluwezoom 1 5—0. Afd. XA' (Gelderlnnd-Oont). GVV 1—DES 1 1—Bl. Wit 1 afg., Bl. Wit 2— Wit 1 afg. dcsv VAC 1 3—9. Devjo DE AVONTUREN VAN PIEPNCUS EN BIBBERSNOET door G. TH. I.0TMAN 27. Achter den boom blijven we hem op staan wachten. Hij loopt in z'n bloote hoofd: zijn mooie ijsmuts is onder water gebleven. Als hij vlakbij is. spring ik plotseling te voorschijn. Kaastand wil wegloopen, maar hij struikelt en valt op den grond. Ziezoo, nu heb ik hem meteen onder. Vechtend rol len we door de sneeuw. Vlakbij ligt, op den grond, de doos, waarin de prijs zit.., 28. Al vechtende probeer ik met m'n hand bij de doos te komen. En jawel, opeens heb ik hem te pakken. Ik laat Kaasstand los, spring overeind, en ga er met de doos van door, vergezeld van Bibbersnoet. Ziezoo, denk ik, nu krijgt Tante tenminste haar cadeau! Kaastand, die toch al heelemaal van streek was, staat bij den boom te huilem., CWordt vervolgd),

Nieuwe Leidsche Courant | 1936 | | pagina 3