Jiieuure ^Tnttsdjr (£imrnul Dagelijks verschijnend Nieuwsblad voor Leiden en Omstreken _PEREZ„ PERZISCHE TAPIJTEN abonnementsprijs: Per kwartaal in Leiden en in plaatsen waar een agentschap gevestigd is 235 Franco per post 2.35 portokosten Per week0.18 Voor hel Buitenland bij wekelijkscbe zending4.50 Bij dagelijksche zending5J50 Alles bij vooruitbetaling Losse nummers 5 ct. met Zondagsblad 7'/j ct Zondagsblad niet afzonderlijk verkrijgbaar Bureau: Breestraat 123 Telefoon 2710 (na 6 uur 3166) Postbox 20 Postgiro 58936 N°. 5911 VRIJDAG 16 OCTOBER 1936 16e Jaargang ^tobertentiepripen: Van I lol 5 regels t 1.177» Elke regel meer 0.22'/i Ingezonden MededeeUngeti van 1—5 regels 2.30 Elke regel meer 0-45 Voor «et bevragen aan 1 bureau V wordt berekend 0.10 0" OMVERGEWORPEN VLUCHTHEUVELTHEORIE Ten faveure van kleine openbare scholen ouden de voorstanders van dit onderwij: r een „vluchtheuveltheorie" op na. De in- loud en strekking daarvan is, dat in ge- ïeenten met overwegend confessioneele be- olking een openbare school noodig is voor e diverse groepjes, welke geen bizonder iderwijs voor hun kinderen begeeren. Deze theorie steunt op de Lageronderw-ijs- willen er dus geenszins aan ïorrelen. Echter hebben we er reeds vroe- er onze bevreemding over uit gesproken, jaarom de wet, welke vrijheid van onder- rijs proclameert, niet gedacht heeft aan Éichtheuvels voor kinderen van ronfessio- ile ouders. Dit onderscheid in behande- g berust nog te veel op de onware stel- g, dat er geschikt neutraal onderwij: or alle kinderen is en dat de openbare chool toch eigenlijk de national :ljool kan zijn. Doch dit daargelaten. De vluchtheuvel- eorie doet dienst om het bestaan van leine openbare scholen te verdedigen. Is dat juist? Eenige tijd geleden heeft het R.K. Cen- aal Bureau van Onderwijs en Opvoeding zijn orgaan „Het Schoolbestuur" cijfers gepubliceerd, welke deze theorie onderst oven hebben gegooid. We laten de cijfers, welke op officieele jatistieken berusten en als zoodanig na- or lijk onaanvechtbaar zijn, nu maar rus n en geven alleen de conclusies, waartoe it bureau moest komen. t De eerste groep cijfers leidt tot het resul- il at, dat liet openbaar onderwijs in Fries- Hl nd, Groningen .en Drente percentsgewijze P sp. zes, tien en tien keer zooveel léerlin- :h telt als de R.K. scholen. Nochtans is t gemiddeld aantal leerlingen van de lenbare scholen veel en veel kleiner dan in t op de R.K. scholen en dat ongeacht het it, dat bij de laatsten de coëducatie ver zit jrpen wordt en er dus aparte jongens- en °*3isjesscholen zijn. Er gaan gemiddeld 97, 109 leerlingen op de openbare en 126, K 7 en 136 leerlingen op de R.K. school. 1. Hoe duidelijk blijkt hier, dat de vlucht- Kfeuveltheorie het openbaar onderwijs b< orrecht, maar dat het euvel der klein pnbaré scholen er niet door verklaard rdt. Bij een vergelijking van openbaar en onder protestantsch onderwijs komt men it tot andere conclusies. Het Onder- ij s toont met de cijfers aan, dat in let- lijk alle elf provincies de openbare ïolen gemiddeld minder leerlingen tellen de bizondere. Dit geldt zelfs voor de G jvincies Noord-Brabant en Limburg, an ar de R-K. scholen overheerscbend zijn. „vluchtheuvels" voor het protestantsch 5J ristelijk onderwijs zijn veel dichter bezet, die der openbare scholen, welke ook -i ir een bevoorrechte positie innemen. "leen, om het groote aantal kleine open ly re scholen te verdedigen kan de vlucht- uveltheorie niet dienen. De eenige ver- Leiring is te vinden in de omstandigheid, G1 de volkomen gelijkstelling op onderwij s- bied nog niet verkregen is. Wij willen jarin berusten, doch moeten er on wijzen, do voorstanders van openbaar on- Jr rwijs klaagliederen aanheffen over )ii iteruitzetting van hun school! beslag voor nieuwe werkloozen een zevental groote gemeenten De Minister van Sociale Zaken heeft la gisteren een schrijven gezonden aan de gemeentebesturen van Amsterdam, Rotterdam. Den Haag, Utrecht, Eind- hoven, Haarlem en Groningen, waarin wordt meegedeeld, dat door hem is bepaald, dat ook aan de in hun ge meente gevestigde „nieuwe" werkloo- loozen (dat zijn zij, die niet vallen onder de circulaire van 6 October 1.1.), een toeslag zal worden gegeven, die in jdo plaats komt van de overgaugs- toelage, welke de andere werkloozen jy ontvangen. Ie bedragen van dien toeslag zijn als je gt vastgesteld: voor Amsterdam f 1.50 per voor georganiscerden en f 1.25 per voor ongeorganiseerden, voor Rotter- Den Haag en Utrecht een uniform Irag van f 1 voor beide categorieën, en Eindhoven, Haarlem en Groningen voor beide categorieën. 'oor de overige gemeenten is niets be tid. j ectriciteitstarief te Rotterdam WIJZIGING AANGENOMEN s Gemeenteraad van Rotterdam zijn gisteren gehouden vergadering, uitvoerige debatten, het voorstel van B. W. inzake de wijziging van het electri- ritslarief aangenomen, waarmede otsté bezwaren van den winkelstand te- de hooge kosten van het dubbele tarief ir winkel en woonhuis uit den weg geruimd. Winkel en woonhuis zullen ;ve^r vloeroppervlak en aard één meter bediend kunnen vastrechttarief, waarboven T uniforme kilowatprijs van f 0,03V£ rdt berekend. Ook het afzonderlijke woo-n- istarief wordt wat voord,eeliger. ojj insPcai HEDEN VERSCHENEN Laat Uw boekhandelaar U direct een exemplaar uit voorraad toezenden! Prijs 0.90. Gebonden 1.25 BOSCH KEUNING BAARN (Adv.) DE DRINKWATERLEIDING- KWESTIE TE 'S-GRAVENZANDE B. en W. waren herhaaldelijk door Ged. Staten gewaarschuwd Een oplossing gevonden f, Van bevoegde zijde wordt een uitvoerige uiteenzetting gegeven van do overwegingen, welke Ged. Staten van Zuid-Holland er toe hebben geleid de vergunning voor de drink watervoorziening van 's-Gravenzande in te trekken. We ont.leenen er het volgende aan; Reeds 2 jaar geleden kwamen Ged. Staten tot de conclusie dat de te 's-Gravenzande toegepaste wijze van drinkwatervoorziening een dreigend gevaar voor de bevolking op leverde. Herhaaldelijk waarschuwden zij het Ge meentebestuur, dat na 1 Juli 1936 op ander» wijze in de behoefte aan drinkwater van de bewoners van „De Boerenwoning" zou moe ten worden voorzien, en dat met ingang van dien datum de concessie zou worden inge trokken. Alle waarschuwingen bleven evenwel zonder resultaat en eerst toen de genoemde datum in Zicht kwam, ontvingen Ged. Sta- ten van B. en W. een brief, gedateerd Juni, waarin werd medegedeeld, dat men in onderhandeling was met het Rotterdanische Gem. Drinkwaterbedrijf. Voor 1 Juli 1936 zouden deze onderhandelingen echter onmo gelijk tot een goed einde kunnen worden gebracht en daarom voldeden Ged. Staten noodgedwongen aan het verzoek de con cessie tot 1 October 1936 te verlengen. Later bleek aan Ged. Staten, dat B. en W. zich pas op 1 Juli 1936 tot het Rotterdanische bedrijf (èn het Westlandsche) hadden ge richt. Toen dan ook op 7 Augustus bij r ed. Staten bericht binnen kwam, dat B. en W. zich ook niet aan den 1 October-termijn zouden kunnen houden, was hun geduld ten einde. Zij ontboden B. en W. ter griffie. Bij dit onderhoud, dat 13 October j.l. teeft plaats gehad, is B. en W. duidelijk gemaakt, hoe het provinciaal bestuur over hun beleid in deze aangelegenheid denkt. Het gemeentebestuur heeft in den loop van dit onderhoud toegezegd zich thans zoo spoedig mogelijk van deskundigen bijstand te zullen voorzien. In verband met deze toezegging hebben Ged. Staten besloten de vergunning te verlengen tot 1 November a.s., mits het gemeentebe stuur zorg draagt, dat de kwaliteit van het gedistribueerde water door het Rijksbureau voor drinkwatervoorziening geregeld onderzocht wordt. Verlenging van de vergunning na 1 Nov. 1936 zal slechts in overweging worden ge nomen, indien het gemeentebestuur zich voor dien datum voorziet van den bijstand van een deskundige, die op korten termijn advies uitbrengt over de totstandkoming van een behoorlijke drinkwatervoorziening voor de geheele gemeente en overigens, zoo lang de voorziening haar beslag nog niet heeft gekregen, op de bestaande waterlei ding voor „De Boerenwoning", in het bij zonder wat de hygiënische verzorging be treft, geregeld toezicht uitoefent. Frankrijks woord en daad Onze schorseneerenuitvoer stopgezet. Zooals we reeds hebben medegedeeld is door de Fransche regeering het invoer-con- tingènt van groenten op nihil gebracht, wat hetzelfde is als het sluiten van de grenzen. Inzonderheid voor de zwarte schorseneeren teelt in liet Westland is deze beslissing fataal. In den wintertijd worden namelijk steeds belangrijke hoeveelheden van dit product naar Frankrijk uitgevoerd. Dat is nu ineens uit. De Fransehen zullen zich met hun eigen witte schorseneeren moeten cori tenteeren. Door de betrokken organisaties, met name het Centraal Bureau voor Veilingen, is er bij de Regeering op aangedrongen om te trachten het Fransche besluit gewijzigd te krijgen en, mocht dat niet mogelijk blijken, althans te verkrijgen, dat voor het eerste kwartaal van 1937 een behoorlijk contin gent wordt toegestaan. Schorseneeren kunnen goed worden be waard, zoodat wat we nu niet kunnen ult- n zeer wel drie maanden later nog kan worden geleverd. CONTINGENTEERING VAN KOUSEN EN SOKKEN Bij de Tweede Kamer is ingediend een wetsontwerp, waarbij de beperking van den invoer van kousen en sokken met ingang van 1 September 1936 voor het tijdvak van 1-2 maanden is verlengd. „DE RUYTER" IN VLISSINGEN Tegemoet gekomen aan ernstige bezwaren De nieuwe kruiser „De Ruyter" zal heden met hoogwater in Vlissingen arriveeren; zou morgenmiddag bezocht worden door auto riteiten en marine-officieren en Zondag morgen en -middag, precies onder kerktijd, bezichtigd kunnen worden dcor het publiek. Gelijk vanzelf spreekt rezen tegen deze ontfluistering van den uag des Heeren on middellijk ernstige bezwaren van de zijde hen. die heel veel belangstelling hebben voor onze weermacht die belangstelling is in Vlissingen zoowel van moreele als van technische aard doch die de Zondag daarvoor niet willen misbruiken. Ons zus- Ierblad De Zeeuw maakte zich onmid dellijk de waardige tolk van deze bezwaar den en drong op wijziging van de regeling aan. Belangstellende lezers van ons blad we zen ons op het feit en wij schreven een artikel om ons bij het protest van D e Zeeuw e. a. aan te sluiten. De plaatsing van dit artikel werd echter naar vandaag verschoven en thans is zulks overbodig, want ons bereikte hedenmorgen het verblij dende bericht, dat de marine-autoriteiten besloten hebben voor de godsdienstige be zwaren op zij te gaan en de kruiser niet Zondagmorgen maar Maandagochtend ter bezichtiging te stellen. Wij verheugen ons over deze omgebogen gedragslijn en zullen van elk commentaar afzien. We spreken slechts de hoop uit, dat voorzoover zulks mogelijk is ook tij dens de. vaart rekening gehouden zal wor den met het feat, dat zich aan boord ragee- rings- en plichtsgetrouwe mannen bevin den voor wie de Zondag heilig is. Want ook hun overtuiging werd geweld aangedaan door het, nu geannuleerde commando, dat zij Zondag dienst moesten doen, Hoofdredacteur van „Het Volk' voor de rechtbank f 250 boete geëischt wegens beleediging van Hitier Voor de rechtbank te Ams-ter- dam heeft zich de hoofdredacteur van „Het Volk", de heer J. F. Au- kersmit. te verantwoorden gehad, ver dacht van opzettelijke heleediging van het hoofd van de Duitsche staat. De heer Ankersmit heeft in „Het Volk" een politieke prent doen opne men in het nummer van 15 Februari, waarop Hitler was afgebeeld, bij de begrafenis van den Nazi-agent- Gust- loff. Het hoofd van de Duitsche staat verklaart op de plaat plechtig: „Wij, brave Nazi's, hebben nog nimmer een politiek tegenstander vermoord". Voor den redenaar echter bevinden zich op de prent de grafzerken van Rathenau, Ertzberger en Röhm. De heer Ankersmit wordt verdedigd door Mr. Mendels. De rechtbank wordt gepresi deerd door Mr. Bol. Mr. B. Kist neemt het O. M. waar. De officier heeft geen getuigen De heer Ankersmit verklaart op de des betreffende vraag van den president, dat hij met de publicatie van de plaat niets belee- digends bedoelde. De plaat gaf zelf vast staande feiten. De heer Cornells Veth, gedagvaard door de verdediging, is van meening, dat hier niet van beleediging mag worden ge sproken. Dan is het woord aan den officier van justitie Mr. B. Kis t. Spr. zegt dat ieder, die objectief de plaat bekijkt, zonder zich door een politieke richting te laten beïnvloeden, tot de conclusie zal komen, dat Hitier hier opzettelijk in eer en goeden naam wordt aangerand. De verdachte heeft opdracht gegeven een plaat te teekenen, hij heeft de teekening een onderschrift voorzien en doen af drukken en verspreiden. Daaruit blijkt de opzettelijke beleediging. Verdachte is straf baar. doch een moeilijke vraag is, welke straf moet worden opgelegd. Deze redacteur is in het algemeen een zeer gematigd man. Het feit zoo zeide het O. M. vind ik ernstig. Het hoofd van de Duitsthe staat wordt dikwijls afgebeeld op een wijze, die niet door den beugel kan. Op strenge wijze zal hiertegen in de toekomst worden op getreden. Sor. recjuireerde een geldboete van 25 0 subs. 25 dagen hechtenis. De verdediger vindt het geen gelukkige greep van hét O. M. deze zaak te vervol gen. Deze plaat is een nog al in den vorm goedmoedig uitgevallen in de maling ne men. De plechtige verklaring van Hitier, 'dat de nationaal-socialisten nog nooit een po- litiekcn tegenstander hebben vermoord, is door de plaat in „Het Volk" eenvoudig tegengesproken. De caricatuur is een maat schappelijk feit, al wordt er in het wet boek van strafrecht dan ook niet over ge sproken. De'opzet om te beleedigen ont breekt in deze plaat, de perken der welvoeg lijkheid worden niet te buiten gegaan. Tot besluit citeerde pl. uit liet voor woord, dat Minister Colijn schreef voor een bundel carjcaturen den minister zelf betreffende. Met klem drong pl. op vrij spraak aan. De rechtbaiilc zal 29 Oct. 'vonnis wijzen,- DE VLEESCHVERGIFTIGING IN HET WESTLAND Er was geen sprake van vergiftigdvleesch De keuringsdienst treft geen blaam Onder de alarmeerende kop .Vleesch- vergiftiging in het Westland", versche nen in de pers berichten over de gestie van den Vleeschkeuringsdienst in den keuringskring Westland. Een onderkop luidde: „Bedorven vleesch door keuringsdienst goedgekeurd. In terpellatie in den raad van 's-Graven zande". Nu op deze wijze de goede naam van den keuringsdienst door het slijk wordt gehaald, wordt het noodig geacht, hier de feiten weer te geven, om te zien. wat van al het alarm overblijft. Voorop moet dan gesteld worden, dat, toen de eerste berichten - in de pers ver schenen, het hoofd van den keuringsdienst niet wist waar het over ging. Uit een on middellijk ingesteld onderzoek bleek, dat de interpellant in den gemeenteraad van een „vleeschvergiftiging" niets wist. Ook bij de politie van 's-Gravenzande bleek van vergiftiging of van ziek worden na het eten van vleesch niets bekend te zijn. Wel deelde men hem (hoofd van dienst) mede, dat het vleesch betrof, van een uit nood geslacht rund, waarover op 16 Juli j.l. des namid dags om half vijf door de politie was op gebeld. Hieronder volgen dan de feiten. Op het slachthuis in Naaldwijk was een levend rund aangevoerd, dat bij onderzoek nog bleek te eten en geen teraperatuurs- verhooging vertoonde. Na slachting werd den buikwand een gezwel aangetroffen. Het vleesch is bacteriologisch onderzocht. Er is een kook- en een braadproef van ge- 3n en 't bleek daarna in aanmerking te komen voor voorwaardelijke" goedkeuring verkoop onder toezicht (de z.g.n. vrij- bank). Omdat het midden in den zomer was en om den verkoop te bespoedigen, werd goed gevonden de eene helft in Naaldwijk en de andere helft in 's-Gravenzande onder poli tietoezicht, zooals gebruikelijk is, te verkoo- pen. In N a a 1 d w ij k verliep de verkoop ta melijk vlot en werden geen klachten ver nomen. In 's-Gravenzande ging het aanzienlijk langzamer, totdat tegen den avond het reeds vermelde telefoonbericht kwam, dat het vleesch, niet lekker begon te ruiken. Order werd gegeven met den ver koop te stoppen en bet vleesch naar de noodslachtplaats in Naaldwijk te doen terugvoeren. Het vleesch zag er wat versjouwd uit met geringe oppervlakte verandering, en een wat minder Irisschen reuk. Bij hernieuwd bacteriologisch onderzoek bleek het vleesch echter nog kiemvrij. Het werd gekant, een behandeling, die het beste vleesch in den zomer vaak moet ondergaan. Gesteriliseerd en ver volgens opnieuw verkocht in Naald wijk, zonder dat van nadeelige gevol gen iets is gebleken. Uit bovenstaande feiten blijkt tocK wel genoegzaam, dat hier niets ongewoons is gebeurd en niets ongerechtigds en dat den keuringsdienst geen enkele blaam treft. AUTO-ONGEVAL EISCHT TWEE DOODEN Tegen stilstaande vrachtwagen gereden In den afgeloopen nacht omstreeks half één, heeft op den Apeldoornschea straat weg te Voorthuizen, even voorbij café Zondag, een ernstig auto-ongelulc plaats had. dat aan twee mer^chen het leven heeft gekost. Een groote vrachtwagen met tractor van den dagelijkschen autobesteldienst „De Vol harding", uit Zeist, stond wegens benzine gebrek aan den kant van den weg gepar keerd. De wagen was, naar later verklaard werd. voldoende verlicht. Een even groote vrachtwagen met tractor van de N.V. P. Wijtenkamp, houthandel en expeditiebedrijf te Zaandam, op weg van Apeldoorn naar Zaandam, reed van achteren op den stilstaanden wagen in. De tractor schoof er als het ware onder, zoodat aangenomen moet worden, dat deze een flinke vaart had. De cabine van den tractor werd totaal vernield. Hierin bevonden zich twee chauffeurs de 55-jarige M. V. Visser en de 45-jarige G. van der Blom, beiden gehuwd en wonende te Zaandam. Deze moeten bij de botsing op slag gedood zijn. De aangereden wagen werd van achteren eveneens ernstig beschadigd. Hoewel het midden in den nacht was, arriveerden de politie van Barneveld en Voorthuizen zeer spoedig. Ook dokter G. Mettrop, uit Voort- huizen, was spoedig ter plaatse. Hij kon, toen de slachtoffers uit de overblijfselen waren bevrijd, slechts bij beiden den dood constateeren. Voorloopig zijn de lijken over gebracht naar het lijkenhuisjo te Voorthui- t. De politie heeft de beide vrachtwagens beslag genomen. Door den stroom meegesleurd Tragisch verdrinkingsgeval te 's-Gravenhage In het ververschingskanaal achter de ge bouwen van het Gemeentelijk Electrisch Bedrijf te 's-Gravenhage heeft gister avond een los-werlcman den verdrinkings dood gevonden. Hij was omstreeks half zes met een collega bezig, een platte schuit voort te hoornen, waarin materiaal werd vervoerd voor de nieuwe brug aan de Laan van Meerdervoort, toen ter plaatse waar de rioleèring met sterken stroom in dit kanaal uitmondt, de boeg van het vaartuig tegen den kademuur aan de overzijde werd op gedreven. De man pi-obeerde toen met zijn vaarboom de schuit weder in haar normale ligging te verkrijgen, doch hij gleed daar bij voorover en werd door den stroom een eind meegesleurd. Pogingen van zijn collega om hem 'door het uitsteken van den vaarboom te redden bleken vruchteloos. Het slachtoffer, de 41-jarige G. H. J. R., wonende in de van Mierisstraat, verdween in de diepte. Het was voor zijn kameraad ondoenlijk in dit verstikkende water bij een zoo sterken stroom den man na te sprin gen, want dan zou ook deze stellig zijn ver dronken. Eerst een uur later werd het lijk van R. door een agent van politie met behulp van :n dreg opgehaald. Kunstmatige ademhaling door een dokter van den G. G. D. mocht niet meer baten. Het stoffelijk overschot is daarop naar het ziekenhuis Zuidwal overgebracht. Het slachtoffer was gehuwd en vader van drie kinderen. Na geruimen tijd werk loos te zijn geweest was hij pas de vorige week weder aan den arbeid gekomen. DE PERFECTE KOELKAST Reeds vanaf 265.- AQUAPR0 - AMSTERDAM DE RDYTEBKADE 143, Tol, 41303, 41503 (Adv.) VOORNAAMSTE NIEUWS Dit Nummer bestaat uit DRIE bladen De algemeene jaarlijksche bondsverga-i dering van de Nederl. Chr. Bond van' Verzekeringsagenten en Zieken fondsbo-^ den is gister te Utrecht gehouden. De gemeenteraad van Rotterdam heeft de voorstellen tot herziening van het electriciteitstarief aangenomen. Circulaire van den Minister van Sociale Zaken over toeslag voor nieuwe werk loozen in enkele groote gemeenten. Te Voorthuizen is een vrachtauto tegen' een andere vrachtauto opgereden, waarbij twee personen zijn gedood. Verschenen is het jaarverslag van de N.V. Philips Gloeilampenfabriek. In Den Haag is In het Ververschings-. kanaal een werkman op tragische wijze om het leven gekomen. Generaal Franco ontkent, dat er onder handelingen over een wapenstilstand in Spanje zouden worden gevoerd. De Poolsche minister Beek heeft te Parijs politieke besprekingen gevoerd. De Rex-leider Degrelle dreigt op Bel gische kamerontbinding aan te zullen sturen. 's-GRAVENHAGE, NÓORDEINDE 140C Telefoon 116866 Elk stuk is zichtbaar geprijsd Zij die veilig willen rijden moeten de onbewaakte mijden, t ZtJ die de auto-oorlog voeren kijken eens beschaamd naar Woerden. Breek met die eenzijdigheid at mede met Uw tUd. lijdt Medezeggenschap in Amsterdam De Amsterdamscho Gemeenteraad heeft gisteravond de voordracht van B. en W. inzake medezeggenschap van het gemeentepersoneel aangenomen met 38 tegen 4 stemmen. Het voorstel van mej. de Jong (v.d.), waarin B. en W. worden uitgenoodigd om de voorbereiding van de medezeggenschap „aan den top" ter hand te nemen, werd aangenomen met 31 tegen 10 stemmen. Alle communisti sche amendementen werden verworpen. Eveneens een amendement Romme met S3 tegen 8 stemmen, Verder heeft de Raad gelden gevoteerd voor het doen uitvoeren van een aan'ai werken door jeugdige werkloozen Het bedrijfsongeval te Groningen Een der slachtoffers ovèrleden In verband met het ongeluk op de ter reinen van de firma Wigboldus, aan den Frieschen straatweg te Groningen, waarbij twee arbeiders onder zakken cement werden bedolven, kan nog worden gemeld, dat een der slachtoffers, de 45-jarige gehuw de R. Tabak, die een schedelbasisfractuur opliep, hedenmorgen in het Diaconessenhuis is overleden. De toestand van het andere slachtoffer, de 41-jarige D. J. Land, die eveneens gewond werd, doch thuis wordt verpleegd is gunstig. Basalt inetegels ln alle kleuren. TROTTOIRBANDEN - enz. N.V. HOLLANDSCHE BASALTINE TEGELFABRIEK - ROTTERDAM 'CAdo.)

Nieuwe Leidsche Courant | 1936 | | pagina 1