Jlimtur geitectfe (üournnt Dagelüks verschijnend Nieuwsblad voor Leiden en Omstreken Groot ongeluk op onbewaakte overweg PEREZ PERZISCHE TAPIJTEN abonnementsprijs: Pet kwartaal in Leiden en in plaatsen waat een agentschap gevestigd is &35 Franco per posl 2.35 porlokosten Per week0.18 Voor het Buitenland bij wekelijksche zending4.50 Bij dagelijksche zending5.50 Alles bij vooruitbetaling Losse nummers 5 ct. met Zondagsblad 77» cL Zondap-sh'nd n;n nfronLigj Bureau: Breestraat 123 Telefoon 2710 (na 6 uur 3166) Postbox 20 Postgiro 58936 NO. 5899 VRIJDAG 2 OCTOBER 1936 16e Jaargang atrtttrtentieprijjen: Van I tot 5 regels 1.177» Elke regel meer 0.227» 'ngezonden Mededeelingen van 1—5 regels 2.30 EJke regel meer0.45 Voor het bevragen aan 't bureau V wordt berekendf 0.10 IN DISCREDIT GEBRACHT Het roorasch-kath. dagblad „De Volks krant-1 heeft zich kennelijk gestooten aan on9 hoofdartikel over do praktijk van het interpellatierecht en merkt onder andere op dat wij smalend hebben gesproken over het „interpellaticbedrijf" en sarcastisch gewaag den van „hoogconjunctuur" in dit bedrijf. En het blad stelt de vraag, waarom men ter wille van een onwelgevallige —inter pellatie en een nog meer onwelgevallige motie het irtterpellatierecht zelf in discre- diet behoeft te brengen. Wij zouden in de eerste plaats willen op merken, dat de „Volkskrant" blijkbaar wat gevoelig na de motie-de Bruijn in de Eerste Kamer, welke niet vermocht bij te dragen tot versterking van het recht van Interpellatie ons ten onrechte beschuldigt van smalen en van sarcasme: dat wij dit onderwerp met een tikje humor konden behandelen lag niet aan ons, maar aan hen, die door hun misbruik van het recht ons deze mogelijkheid openden. Verder achten wij het een misverstand, wanneer men zou meenen, dat het interpel latierecht door ons artikel in discrodiet wordt gebracht. Verbiedt eenerzijds beschei denheid ons aan onze woorden zulk een vérreikende invloed toe te kennen, ander zijds moeten we stellen, dat de kwistige ge bruikers van dit recht reeds lang voor dat discrediet hebben zorggedragen. De tijd van verwarring, die we thans he ieven, leent zich voor zeker soort politici uitermate goed om de interpellatie tot luid ruchtig demonstratie- en intimidatiemiddel te maken tegenover de Regeering en zelf de mooie rol te. spelen, onaandoenlijk voor. de groote moeilijkheden, waarvoor' het kabi net wordt geplaatst. Als „De Volkskrant" dan ook de moeite neemt om de parlementaire geschiedenis van -deze tijd te raadplegen, zal zij kunnen zien, dat op vrijwel elke ingrijpende regee- ringsdaad een interpellatie volgt van com munistische, revolutionair-socialistische of sociaal-democratische kant. Wie voor zulk gedoe, dat de parlemen taire bevoegdheden ondermijnt, geen be wondering kan koesteren, heeft toch wel eenig recht om te spreken van „interpella- tiebedrijf" en „hoogconjunctuur" in dat he 'd rijf. De beteekenis van hei interpellatierecht, [mits sober opgevat en spaarzamelijk toege past, werd door ons volledig erkend. 1 -Maar van een gebruik, zóó opgevat, is de huidige praktijk wel heel ver verwijderd! EEN WIJS WOORD Een van de kenmerken van deze tijd is, dat men op allerlei gebied de juiste verhou dingen kwijt is. Moge het al te overdreven „mijn leeren is spelen'" uit eeri' vorige eeuw wat ver van de werkelijkheid staan, onze.tijd legt het ac- ceht naar de andere zijde verkeerd door aan sport en spel teveel plaats in te ruimen Ook op de school deden allerhande soor ten van sport hun intrede: naast de cul tuur van den geest werd aan de lichame lijke verzorging aandacht gewijd. Toen de schaakwedstrijd Euwe'Aljechin werd gehouden, nam de belangstelling voor het schaakspel sterk toe en ook de school kwam onder haar beslag. In tal van plaatsen nam men het schaken buiten de schooluren ter hand, terwijl men elders het pleit voerde voor schaak- onderwijs tijdens do schooltijd. Helaas moet erkend, dat de nuchterheid, steeds een der hoofdtrekken van het Neder- landsche karakter, ons volk minder ken merkt dan voorheen. Wij maken er bezwaar, tegen het schaak spel onder de schoolvakken op te nemen, omdat men zorg moet dragen, dat het on derwijsprogramma niet overladen wordt, terwijl het bovendien algemeen vormend moet blijven. Laat men het schaakspel tot' de school toe dan houde men het in elk geval buiten dc schooluren. En ook dan neme men ter harte het wijze woord van den Inspecteur in de inspectie Utrecht, die blijkens het onderwijsverslag over 1935 de volgende uitspraak gaf: „Bij het schoolschaken ga men te werk met de wijsheid van een raadsheer; men blaze niet te hoog vain. de toren, want de jeugd is spoedig over het paard getild". Proefboringen voor een IJ-tunnel Men boort enkel klei aan Sedert een week ligt in het IJ, ruim 100 M ten Westen van dien VaJikenwegsteiger, een boot van het bureau De Waal Male fijt, aa.n boord waarvan proefboringen wordien ver richt in den bodem van het IJ, ten einde die gesteldheid te leeren kermen van deeen bodem in verhand met de plain men tot hei bouwen "van een tunnel onder het IJ alf verbinding van het centrum der hoofdstad n:et Amsterdam-Noord. Men is thans tot een diepte van 40 M gekomen, maar heeft nog niets dan klei aangeboord. Ket 6Chijnt in de bedoeling te liggen, df Volgendeweek nog op een tweede plaats proefboringen te ven-richten en wel in hel IJ ter hoogte van den. steiger der firma Van Es en Van Ommeren, waarbij men tol een diepte van ca. 60 M. zal gaan. Voor België belga's 100 31.- Canadia dollars 100 186.— Denemarken kr. 100 41.- Duitsohland R.M. 100 75.- Griekenland dollars 100 186.- GivBrittamnië pond 1 9.2C Noorvv egen kr. 100 46.- de Unie v. Z.-Afr. pond 9.2C de V. S. v. Am. dollars 100 186.- kr. 100 47.— Jongens en Meisjes! Vandaag beginnen we met een nieuw plaatjes-verhaal van mijn heer Rotman Eigenlijk behoeven we dat niet apart te zeggen, want 't is 't eerste waar onze jongste lezers naar kijken. Maar verschillende kinderen vroe gen er gedurig naar. Hier is dus het ééne antwoord op al die vragen: Vandaag begin nen wel Hervatting geldverkeer met het buitenland Met ingang van heden, 2 October, wordt het postwisselverkeer met België, Canada Denemarken, Duitschland, Griekenland Groot-Britannië, Noorwegen, de Unie van Zuid-Afrika, de Ver. Staten van Amerika en Zweden hervat. De her 1 eidingskoereen zijn voorloopig vast gesteld als volgt: De diensten der kwitantieziendingen, dei met verrekening belaste aangeteekende stukken en brieven en doosjes met aangege ven waarde der verrekenpakketten, alsmede der vrij uit te reiken zendingen en pakket ten,- voor zoover zij. tot 28 Sept. 1.1. in hel verkeer met de genoemde landen bestonden, worden mede op hedlen 2 October hervat. Nederlandsch clearinginstituut Het Nederlandsch Clearinginstituut maakt bekend, dat met ingang van Vrij dag 2 October weder stortingen in de clearing met Duitschland worden aange nomen. - De viscHuitvoer naar Frankrijk weer hervat Het blijkt", dat' de 'vischexpor'teurs In IJmuiden zich onnoodig ongerust hebben gemaakt over het feit. dat geen consenten voor den uitvoer van visch naar Frankrijk werden verstrekt. Het spreekt vanzelf, dat men deze kwestie in verband bracht met valuta-moeilijk heden. Dit schijnt echter niet het geval te zijn geweest want inmiddels zijn de nieuwe contingenten in het „journal Officiel" ge publiceerd. Dit was aanleiding, dat thans reeds weer consenten worden uitgegeven. Het contingent is vastgesteld op de basis van de oude regeling. I KIST MET 90 K.G. GELD GESTOLEN Uit een postwagen van de R.T.M. Een brutale diefstal is gistermiddag gepleegd op de terreinen van de Gem. Handelsinrichtingen aan de Rose- straat te Rotterdam. Men heeft n.l. een verzegelde kist, inhoudende 90 K.G. specie, uit een afgesloten post wagen weten te stelen op het oogen- bli,k dat de postwagen in een trein werd: gerangeerd. Een bankinstelling te Rotterdam had de kist met geld, die een waarde van enkele duizenden guldens bevatte, ter vervoer aan geboden en bij de R.T.M. afgeleverd. Het geld was bestemd voor een beetwortelsuiker fabriek op de eilanden en zou dienen voor de uitbetaling van de leveranciers van bie ten en van het personeel. De kist was ver zegeld en werd oogenblikkelijk in den ge- reedstaanden postwagen geladen, die daar op werd verzegeld. Direct daarna is men begonnen met het rangeeren van de ver schillende wagons. Toen de trein voor ver trek gereed stond bleek, dat de postwagen was opengebroken en dat de kist met geld vvas verdwenen. Er waren nog sporen te onderkennen, waaruit bleek, dat de dieven vermoedelijk de zware kist uit de postwagen hebben gekanteld en per wagen hebben ver voerd. Uit. alles bleek, dat de dieven ter plaatse joed .van go situatie-op de Jioogte moeten lijn. geweest. Directna de ontdekking van de diefstal heeft de directie van de R.T.M. de politie gewaarschuwd en de justitieele afdeeling van het bureau Zuid .heeft een nauwgezet onderzoek - ingesteld. Auto's tegen elkaar gebotst Twee gewonden Gisteravond half zes had tc E d e een hot sing plaats tusschen twee auto's. De eene werd bestuurd door den lieer Nijman lit Arnhem, de andere door den heer Kalsman uit Den ITaag. De botsing was zeer hevig, waarna de auto van den heer K. in brand vloog en geheel door de vlammen werd ver nield. Een passagier van den. heer Nijman. dehee'r Petri, uit Arnhem, kreeg verwondin gen aan de handen, terwijl de heer K. even eens ernstige verwondingen kreeg aan pols en arm. Dr. Waalwijk van Doorn verleende do eerste hulp, waarna de beide gewonden Vrachtauto door sneltrein gegrepen Chauffeur gedood, machinist en stoker gewond Auto en locomotief in brand gevlogen Ontploffende cylinders Op dc onbewaakte overweg te B e r k u m, gemeente Zwoller- kerspel, is gisteravond een ongeluk gebeurd van een omvang, zooals men daar in jaren niet beeft meegemaakt. Een vrachtauto, geladen met cylinders buta-gas, is namelijk gegrepen door de sneltrein Amsterdam Groningen, waarbij de bestuurder op slag gedood werd. De verdere gevolgen van de botsing waren ontzettend: door ontplof fing van de cylinders vlogen onmiddellijk de auto zoowel als de loco motief en de eerste wagons van dc trein in brand. De machinist en de stoker bekwamen dusdanige wonden, dat zij naar het Sophia-ziekenhuis in Zwolle vervoerd moesten worden. De locomotief en de twee eerste wagens liepen uit het spoor en werden ernstig beschadigd, terwijl het treinverkeer belangrijk gestagneerd Werd. De reizigers, onder wie een paniek,' uitbrak, bleven gelukkig onge deerd. Omstreeks zeven uur gisteravond ir- op den onbewaakten overweg te Berkum een vrachtauto uit Zwolle, die beladen was met cylinders, gevuld met Buta-gas en on weg naar Dalfsen, gegrepen door den sneltrein AmsterdamGroningen, welke om 17.08 uur uit de hoofdstad was vertrokken en om zeven uur Zwolle had verlaten. D« gevolgen waren ontzettend. Terstond na de botsing vlogen namelijk zoowel de locomotief als de auto in brand. De machi nist stond temidden der vlammen, toen hij den trein tot stilstand moest brengen. Dank zij een groote mate van tegenwoor digheid van geest, slaagde hij daar even wel in, doch toen waren zijn kleeren en die van den stoker reeds in brand geraakt, zoo dat beide mannen in een langs de spoorlijn loopende sloot moesten springen om hun kleeren te dooven. Door reizigers zijn zij weer op het droge gebracht. Met brandwon den aan hoofd en handen zijn heide man nen naar het Sophia-ziekenhuis te Zwolle vervoerd. De bestuurder van de vrachtauto, die, ter wijl zijn kleeren brandden, uit de cabine werd geslingerd, was op slag dood. De auto is geheel vernield. Paniek onder de reizigers Onder de reizigers brak na de botsing, die zeer hevig was, een paniek uit. Deze werd nog verergerd, doordat door de ont ploffende gascylinders ook de voorste wa gons van den trein in brand waren ge raakt. Dank zij het krachtig optreden van het treinpersoneel en de reizigers, die hun tegen woordigheid van geest hadden behouden, konden allen echter in veiligheid worden gebracht. Met geweldige knallen ontploften nog ge- ruimen tijd de gascylinders, hetgeen tot ver in den omtrek hoorbaar was. Het treinverkeer was in beide richtingen gestagneerd. De laatste wagons van deh trein zijn door een locomotief naar Zwolle teruggebracht, waarheen ook de reizigers zijn vervoerd. Met man en macht ging men aan 't werk om het verkeer in één richting over één lijn gaande te houden. Op den overweg, waar het ongeval a_ beurde, zijn reeds verscheidene ongelukken gebeurd, o.a. het vorig jaar toen er een auto met 18 kinderen door een passeerenden trein werd gegrepen en versplinterd. Per soonlijke ongelukken hadden toen niet Een geweldige chaos Bij de onbewaakte overweg was het" een geweldige chaos. Zij, die kort na het onge val op de plaats des onheils aankwamen, vonden de brandende overblijfselen van een auto, terwijl nog voortdurend cylinders ont ploften met hoog uitschietende steekvlam men.. Het voorste deel van de trein brand de lustig, terwijl vele van de reizigers in hevige opgewondenheid door elkaar liepen, niet wetende wat te doen. Enkelen van hen hadden lichte snijwonden opgeloopen door brekende glasscherven. Eerst om elf uur, nadat men het vuur ge heel gebluscht had, kon het opruimings- werk een aanvang nemen. De chauffeur nog gewaarschuwd Nader vernemen wij nog, dat' "de auto toe behoorde aan dc firma Buttinger te Gro ningen, die een filiaal heeft te Zwolle. Deze firma handelt in sanitaire artikelen en bouwmaterialen. De chauffeur van de auto is, toen hij den overweg naderde, nog gewaarschuwd door een wachtenden landbouwer uit Dalfsen, doch waarschijnlijk heeft hij deze waar schuwing, niet opgemerkt. De auto reed namelijk met volle vaart door en vervol gens tegen den met groote snelheid nade renden trein op. Een lievige slag volgde. Het was het explodeerende gas uit de cylinders. Verschillende ruiten van woningen in den omtrek zijn door den luchtdruk gesprongen Dc^chauffeur yan de auto, de 44-jarige A de K o n i ng, uit Nieuwenhoorn (Z TI.) moet op slag dood zijn geweest. Zijn ver koold lijk is naast de spoorlijn gevonden. Do machinist en de stoker van den trein hebben zich zeer moedig gedragen. De eerste wist den trein namelijk niet tegenstaande het,feit, dat de locomotief oen vuurzee was, binnen vijftig meter tot stilstand te brengen. Beiden zijn daarop, zooals gezegd, in een sloot ge sprongen, waaruit zij even later door reizigers zijn gered. Bij een nabij wo nenden landbouwer zijn de mannen van droge kleeren voorzien, terwijl hun daar onmiddellijk de eerste medische hulp is verleend. Onder de passagiers brak onmiddellijk na de botsing een paniek uit, doordat de trein door de vuurzee reed, doch tot ernstige in cidenten kwam het, door het koelbloedig optreden van degenen, die hun kalmte wis ten te bewaren, niet. Door een locomotief van een hulptrein, .die terstond uit Zwolle naar de-plaats van hot ongeluk was gedirigeerd,.zijn de achter ste wagons van den trein met de reizigers naar Zwolle gebracht. Hoewel., het ongeluk", wat de daarbij be trokken personen betreft, betrekkelijk gun stig is afgeJoopen, is het wat aard en om vang aangaat, toch wel een der ernstigste geweest, die de laatste jaren bij Zwolle zijn voorgekomen. De locomotief van den trein is ernstig vernield, terwijl de goederenwagen en een personenrijtuig zijn uitgebrand. Al deze treindeelen zijn uit de rails geloopeu, waar door ook het nevenspoor was versperd. De overige wagons zijn in allerijl van het bran dende gedeelte afgekoppeld. Eenige tree planken hadden reeds vlam gevat, maar men slaagde er in 'het vuur te dooven. De brandweer van Zwollerkerspel was spoedig met de motorspuit ter plaatse en heeft het vuur in de laatste resten der vernielde wa gons gedoofd. Gevolgen der stagnatie In verband met dit ongeluk zijn dc met den laatsten avondsneltrein uit Groningen komende reizigers vanaf Amersfoort "per extra-trein naar Amsterdam vervoerd. Vol gens de normale dienstregeling wordt te Amersfoort overgestapt in de van Enschedé komende trein, doch aangezien de vertra ging te Zwolle te groot was, kon er van de gewone aansluiting geen sprake zijn. Boven dien is er nog een tweede extra-trein in gelegd, welke te kwart voor één te Amster dam aan ket Centraal Station is aange komen. MISHANDELING TE ZAANDAM De Haarlemsche rechtbank heeft uitspraak gedaan tegen den 36-jarigen los-werkman P. D. uit Zaandam, die terecht heeft gestaan wegens mishandeling van den 68-jarigen P. K., die aan de gevolgen is overleden. Verdachte had den ander, in een tuin te Zaandam, een slag op het hoofd gegeven, waardoor deze tien dagen later is overleden. De officier van justitie had een gevange nisstraf van een jaar geëischt De rechtbank veroordeelde hem tot een gevangenisstraf van negen maanden. VAANDELS-VLAGGEN C. M.V. DIEMEN DORDRECHT ONRUSTIGE WISSELMARKT Zware druk op Fransche francs Pc wisselmarkt bood hedenmorgen weder om een sterk geagiteerd en onrustig beeld en de Angel-Saksische deviezen vertoon den een scherp stijgenden tendenz, waar door de gulden een internationaal flauw aspect verkreeg. De oorzaak hiervan ligt niet in een gere waardeering van het Nederlandsche ruilmiddel, maar in de situatie in Frank rijk, waar men dc toekomst nog allesbe halve optimistisch inziet, en een hernieuw de vrees voor kapitaalvluc-ht is ontstaan, ondanks de verlaging van het officieel dis conto van 5 tot 3 pet. met ingang van he den. Vanuit Parijs kwam een sterke vraag naar ponden en dollars, welke deviezen vrij aanzienlijk hooger noteerden. De fluctuaties op de valutamarkt en voor- en de toestand van de markt bleef vrij be wogen. Het pond opende op 9.10 (gisteren officieel slot 9.03%), liep op tot 9.1S .en rea geerde tot 9.14 a 9.16; de dollar die gisteren officieel 1.82% noteerde, kwam hedenmor gen op 1.84% tot 1.86%. De depreciatie van den gulden tegenover het pond bedroeg he denmorgen 18.5 pet. tegen 17.3 pet. gister middag en tegenover den dollar 20.S pet. te gen 19.5 pet. gistermiddag. De franc lag gedrukt óp'8.80 tot 8.70'en voor de overige wissels waren de noteeringen als volgt Berlijn 74; Brussel 31 tot 31%; Zwitserland 42 tot 42%. De goudprijs was weer iets hoo ger op f 1960 tot 1980 per Kg. in baren, het gouden tientje op f 11.60 tot f 11.80. De fuctuaties op de valutamarkt en voor al de vaste stemming 'voor ponden en dol lars lokte in het voorbeurs-effecten verkeer hernieuwde vraag naar aandeelen uit, zoo dat het koersniveau algemeen hooger kwam te liggen dan het slotpeil van gisteren. De affaire was wederom van vrij drukken en enerveerenden aard en de koersen bleven zich in stijgende lijn bewegen. Men raadplege- verder het Beursoverzicht Ernstig verkeersongeluk Gevolg van een springende band Twee personen zwaar gewond In de gemeente Oldebroek is gister avond omstreeks zeven uur in de buurtschap Hattemerbroek op den Zuiderzeestraat- eg een ernstig ongeluk gebeurd. - - Uit de richting Amersfoort kwam een twee-persoons auto. bestuurd door een dame uit Amsterdam, die alleen in den.wagen zat. Door het springen van een voorband zwenkte de auto naar links en reed tegen een motorfiets, die uit de richting Zwolle kwam Deze reed toen met volle snelheid tegen een boom, terwijl de auto even verder even eens tegen een boom tot stilstand kwam. De inzittende dame bleef ongedeerd, doch de motorfietsrijder en de duo-passagier waren deerlijk gewond. Het waren de heeren Ban- iiink en Wildeboer, beiden uit Zwolle. Art sen uit Oldebroek en Hattem hebben de eerste hulp verleend, waarna beide slacht offers naar het Sophiaziekenhuis zijn ver voerd. Voor beider leven- werd gevreesd. Gemeente-ontvanger pleegt onregelmatigheden Kastekort van ruim 3000 Bij een controle is aan het licht gekomen, dat de gemeente-ontvanger te Montfoort onregelmatigheden heeft gepleegd. Er bleek een kastekort te zijn van f 3322,72%. De ontvanger heeft een volledige bekente nis afgelegd en verklaard, de gelden ten eigen bate te hebben aangewend voor 't af doen van oude schulden Hoewel het bedrag is aangezuiverd, is de ontvanger met ingang van 1 October uitzijn functie ontslagen. De nieuwe kruiser „de Ruyter waarvan morqen te Schiedam de overdracht plaats hebbenbij uelkc plechtiqheid H.M. de Koninqin hoopt teqenwoerdia te s/7 is voorzien van een permanente vcrlichtinqeinstallatic met Philips schijnwerpers bovenstaande foto wordt de kruiser niet vanaf den wal verlicht DE PERFECTE KOELKAST Reeds vanaff 265.- AQUAPR0 - AMSTERDAM DE RUYTERKADE 143, TeL 41303, 41503 (Adv.) VOORNAAMSTE NIEUWS Dit nummer bestaat uit VIER bladen waarbij inbegrepen het Zondagsblad September was een gunstige maand voor dc Nederlandsch-Duitsche clearing* Te Berkum bij Zwolle heeft een snel-< trein een auto met gascylinders verplet-* terd. Een doode, twee gewonden, locö-* motief en auto vatten vlam. Te Zwolle reed een auto op een motor in twee ernstig gewonden. j -._c De Fransche Kamer en Senaat hebben de devaluatie-ontwerpen aanvaard. De luchtrace Portsmouth-Johannesburg is door den Engelschman Scott gewonnen. Vergadering van het Spaansche Parle ment te Madrid. De Regeering Largo Caballero stelt zich voor. De spanning tusschen Japan en China* 's-GRAVENHAGE, NOORDEINDE UOC Telefoon 116866 Elk stuk is zichtbaar geprijsd Bejaarde man door auto aangereden Op slag gedood Gisteravond is op de hoek van de Van Zuylen-van-Nijeveltstraat en de Berkhel- slraat te Wassenaar een bejaarde man, de 85-jarige heer Van der K. te Wassenaar, door een auto, bestuurd door den heer V. te Wassenaar, aangereden en op slag gedood. Het lijk is naar het politiebureau overge bracht. Omtrent de oorzaak van het ongeluk stelt de politie een onderzoek in. Gevolgen der monetaire politiek Steun aan de bevolking gewenscht BATAVIA, 1 October (Aneta). Volgens de Java-Bode" heerscht in deskundige krin gen de overtuiging, dat thans meer bijzon dere maatregelen noodig zijn, om de gevol gen van de waardevermindering van den gulden op te vangen en wel in het bijzonder ten behoeve avn de minder-gunstig gesitu eerde Europeanen en vrijwel de geheele ln- heemsche bevolking, welke groepen, naar het oordeel van het blad, het meest blootge steld zijn aan de gevolgen van de gewijzigde omstandigheden. Het blad suggereert een tweetal compem seerende maatregelen, én wel: in de eerste plaats een sterke verlaging van de invoer rechten. In de tweede plaats heffing van een uit voerrecht van 6 a 7 procent op de export producten, die immer een profijt van circa 20 pet. boeken tengevolge van de devaluatie. Aanrijding op Stationsweg Voetganger het slachtoffer Men meldt ons uit Den Haag: Woensdagavond ongeveer kwart over elf heeft op den hoek van den Stationsweg en de Hoefkade een aanrijding plaats gehad tusschen twee personenauto's, ver oorzaakt doordat een der beide chauf feurs geen voorrang aan den ander ver leende. Van een der auto's werd de rech ter achterzijde beschadigd en van den artderen wagen werd de voorbumper af gerukt. Door tot nu toe onopgehelderde oorzaak' is bij deze aanrijding ook een voetganger, de 37-jarige F. A. II., uit de Rochussen- straat betrokken. Deze bekwam een zware hersenschudding en wonden aan het gelaat. De geneeskundige dienst vervoerde hem naar liet ziekenhuis aan de Zuidwal. De toestand van den gewonde was heden ochtend naar omstandigheden redelijk wel.

Nieuwe Leidsche Courant | 1936 | | pagina 1