Nieuwe abonnés, die zich vanaf heden abonneeren, ontvangen ons blad tot 1 October GRATIS! GROOTE VIERDAAGSCHE ORANJETOCHT SATERDAG 19 SEPTEMBER 1936 EERSTE BUAD PAG. 3 iEMENGD NIEUWS K.L.M.-FOTOGRAAF 3EDOOD Zijn auto sloeg over de kop fvvcc lichtgewonden Gisteravond heeft op den nieuwen verbindingsweg naar Schiphol, dicht bij den Sloterstra^tweg, een enne tig euto-ongeluk plaats gehad. Vennoe- diölij'k door te sterk remmen is daar een auto over den kop geslagen, waarin drie personen zaten, twee heeren en een dame. De bestuurder werd daarbij gedood. 32-jarige fotograaf van de K.L.M., de leer 'H. Stougie, uit Schiebroek, was met (jn verloofde, mej. S. Sondorf en den heer A. Deni'k, even per auto naar Amster- am geweest. Op do terugweg moest de estuurder, die vrij snel reed, plotseling emmen voor een wielrijder. De wagen 275 üpte, kwam in de zachte berm terecht ieg eenige keeren over den kop. De heer Stougie werd uit don wagon ge- jingerd en moet op slag gedood zijn. De aide andere inzittenden bekwamen slechts chte verwondingen. Zij zijn naar Schip ol teruggegaan, waar zij in het hotel ble- 511 overnaohten. Het lijk van den heer -Stougie is naar et Wilhelminagasthuis te Amsterdam ver- oerd. Vrouw door auto aangereden oestand vrij ernstig Toen gistermiddag de auto van den Com- lissaris der Koningin in de provincie Dren- i, Mr. Dr. R. H. baron de Vos van S een- ijk, waarin gezeten waren diens echt-ge oote, dochter en zoon, welke laatste chaur arde, op weg naar Zwolle de Lichtmis üpasseerd, fietste de 64-jarige echtgenoot? an den 'timmerman Gerritsen te Den Hulst, ameente Nieuw Leuzen, plotseling jwielpad den weg op. Een botsing kon niet iëer voorkomen worden. De vrouw ewusteloos opgenomen en naar het zieln lis te Zwolle overgebracht, waar bleek, dat ij een hersenschudding opgeloopen had laar toestand is vrij ernstig. Den bestuurder van den wagon treft geen chuld. lij twist met mes gestoken eirbeider ernstig gewond Gisteren ontstond in het stactepark ach- lrj. ir het gemeentehuis te O s s, twist tus- N nhen eenige arbeiders over de achterstal lige huur, welke de arbeider S. nog en arbeider B. schuldig was. De twist liep eldra zoo hoog, diat S. een mes trok en aarmede B. eenige vrij ernstige.' steken, in hals en anm toebracht, it. De gemeentepolitie, die direct ter plaatse. .1 süscheen, arresteerde S., terwijl B. naar njahuis werd vervoerd Het mes Is Taf er, op aanwijzing van S., in een struik in het park gevonden. De verwondingen van B. zijn, hoewel {lig, niet levensgevaarlijk. leweging in de „Sirenes" linnen afzienbare tijd vlot Hoewel het water niet zeer hóóg kwam. i het Vrijdag gelukt de „Sirenes" met den chtersteven zes meter zeewaarts te slee- In zijn geheel is het schip een meter aar het Zuiden getrokken. Waar er gister Doveel werking in het schip zat, verwacht beslist het weldra vlot te hebben ooral wanneer het weer iets ruwer wordt iiaarop wel kans schijnt te bestaan. JONGETJE SPEELDE MET VUUR !en boerderij brandde af Doordat een jongetje met vuur speelde is rand ontstaan in de hooischuur van de oerderij van den landbouwer J. Bakker te lakkeveen. Spoedig stond de gelieele chuur in lichter laaie, terwijl het ook niet a ing duurde of de vlammen tastten de bocr- aai erij zelf aan. De brandweer uit Duurswou- njj e, die inmiddels gearriveerd was, kon niet da eel uitrichten en slechts voorkomen, dat e brand naar andere gebouwen overvloeg. en groote hoeveelheid hooi en een gedeelte an de graanoogst ging verloren. De inboe- el kon gedeeltelijk worden gered. Verzeke- ng dekt de schade. I CAFETARIA BESTOLEN Door ambtenaren van invoerrechten is isteren in de Albert Cuypstraat te Ams terdam een man aangehouden, die men )Ofrvan verdacht smokkelwaar in een koffer lede te voeren. Bij het openen van den offer bleek deze een paar flessclien wijn en istjes sigaren te bevatten, afkomstig van en cafetaria op het Spui. De man werd 'ergebracht naar het bureau Stadhouders iade en vervolgens naar dat op het Singel, lier deelde de arrestant mede, dat hij de oederen had gekregen van een employé an een Cafetaria op het Spui. De aangewe- en employé werd dcor de politie gehaald en oen bleek dat reeds geruimen tijd de Cafe- aria door de mannen werd bestolen. De erste gearresteerde was hierbij de heler. Bij en huiszoeking werd een groote partij ge- tolen goederen bij hem in beslag genomen. FOKVEEDAG TE HOORNAAR -De bekende fokveedag te Hoornaar wordt ,vai Woensdag 14 Oct. a.s. gehouden. Evenals eei iet vorig jaar wordt hieraan een kaasdag 'erbonden, welke in 1935 goed geslaagd is. AARDBEVING OP SUMATRA Aanvankelijk het ergste Latere berichten geruststellend MEDAN, 19 Sept. (Aneta). Op ver schillende plaatsen op het eiland Sumatra en ook Tn de Straits Settle ments en F. M. S. is hedenmorgen een hevige aardbeving gevoeld. De eerste berichten omtrent deze beving deden het ergste vreezen, doch alle latere be richten luidden geruststellend. Sterke bevingen werden gemeld van Medan, Koetaradja, Padang, Fort-de- Kock, Singapore, Benamg, Kwala Lum pur en Ipoh. Op alle plaatsen had de beving te circa 8.36 uur (midden-Java- tijd) plaats. Persoonlijke ongevallen kwamen bijna niet voor. Slechts werd een Chineesche vrouw, die een kind uit een instortend winkeltje redde, licht gewond. Allerwege was de bevolking gealarmeerd. Men vluchtte uit de huizen, die hevig op hun grondvesten schudden. In Medan en omgeving werden vele ge bouwen licht beschadigd, doch geen enkel ernstig. Ook verschillende fermemteerloodsen op tabaksondernemingen zijn gescheurd. Van het Toba-meer uit steeg tijdens de beving een eigenaardig licht geruisch op. Nabij den krater van de Sibajak heeft een aardschuiving plaats gehad. Van den berg top stortten steenbrokken neer. Volgens verschillenden die reeds lang ter Sumatra's oostkust vertoeven, is dit de erg ste beving, welke aldaar ooit is gevoeld. De laatste afstammeling van Columbus geëxecuteerd Op de kanselarijen van Argentinië en Chili is bericht ontvangen, dat de hertog van Veragua te Madrid is terechtgesteld. Beide regeeringen hadden gevraagd den hertoc, den laatsten afstammeling van Christoffel Columbus, niet te willen terecht stellen. Zij hebben een proteetnota naar Madrid gezonden. LAND- EN TUINBOUW ONZE VEESTAPEL Stijging van het aantal melk' en kalf koeien Üit de wederom geheim gehouden resul taten der in de tweede helft van Mei ge houden jaarlijksche inventarisatie van den 'Veestapel, uitgaap.de. van de crisis-prganen, •blijkt, schrijT? het„Alg. Handelsblad", dat het totale aantal runderen bedroeg 2.57 millioen stuks, tegen 2.64 vorig jaar en 2.37 "ii 1930. Het aantal melk- en kalfkoeien bedroeg 1.455.UÜ0 stuks, tegen 1 435.UOO vorig jaar en 1.299.000 i n 1930. De toeneming, vergeleken bij vorig jaar wordt veroorzaakt door het feit, dat het aantal eerste- en tweedekalfskoeien daalde met resp. 10.000 en 4000 stuks, doch dat van derdehalfs en oudere steeg met resp. 10.000 23.000 stuks, waardoor het rubriekscijfer dus steeg met 20.000. Het aantal stuks vrouwelijk jongvee be neden één jaar bedroeg 3S&.000, tegen 399.000 vorig jaar en 502.000 in 1930. Het aantal druks drachtig en gust jongvee van één jaar en ouder bedroeg 482.000 tegen 533.000 vorig jaar en 419.000 in 1930. Het aantal varkens bedroeg 1.679.000 tegen 1.524.030 vorig jaar; dat van biggen beneden zes welten steeg van 319.000 tot 401.000; dat van varkens van 6 weken tot 60 kilo daalde van 658.090 toe 649.000; de klasse 60—100 kilo steeg van 199.000 tot 240.000; de varkens zwaarder dan 100 kilo stegen van 190.000 tot 210.000; de fokzeugen kwamen van 152.000 op 174.000. Verder deelt het blad mede dat blijkens een nadere telling in ae derde week van Augustus de varkensstapel toen 1.791.000 stuks sterk was, tegen 1.629.000 in dezelfde week van het vorige jaar. Kleinverkoopprijzen voor consumptiemelk De Nederlandsche Zuivel-centrale deelt mede, dat met ingang van 20 September 1936 de volgende minimum-kleinverkoopprij- zen voor consumptiemelk voor de hierna genoemde gemeenten zijn vastgesteld: Voor melk per liter: 10 cent voor de ge meenten Baarn, Blaricum, Driebergen—Rij- sehburg, Laren (N.-H.), Pijnacker en Soest. 9 cent voor de gemeenten Aalsmeer, Al- blasserdam, Alkemade, Ankeveen. Arkel, Asperen, Bodegraven, Boskoop, Breukelen Nijenrode, Breukelen, St. Pieters, Brielle, Bunnik, Giessendam, Gorin'chem, Gouderak, 's-Graveland, Haarzuilens, Hardinxveld, Hekendorp, Hoenkoop, Kockengen, Korten- hoef, Krimpen a. d. Lek, Krimpen a. d. IJs- sel, Laag-Nieuwkoop, Leerdam, Lekkerkerk, Maarn, Mijdrecht, Nieuwerkerk a. d. IJssel, Nieuwkoop, Nieuw-Lekkerland, Odijk, Oost- voorne. Ouderkerk a. d. IJssel, Oudewater, Papekop, Reeuwijk, Rlienen, Seherpenzeel, Schoonhoven, Snelrewaard, Stolwijk, Vee- nendaal, Vianen, Vinkeve-en, Vleuten, Wad- dipxveen, Werkhoven, Willeskop, Wilnis, Woerden, Woudenberg, Wijk bij Duurstede, IJsselstein en Zwammerdam. 8 cent voor de gemeenten Langerak, Lex- mond, Nieuwpoort, alle gemeenten in den Hoeksehewaard en alle gemeenten op het eiland Goeree en Overflakkee, met uitzon dering van de gemeenten Ouddorp, Goede reede en Stellendam. Hoogste stand te Boedapest 771.4. Laagste stand te ïngö 745.3. Stand vanmorgen half twaalf 76S.8. WEERVERWACETING Meest zwakke veranderlijke wind. nevelig tot half of zwaar bewolkt, weinig of geen regen, weinig verandering in temperatuur. ALGEMEENE WEERVERWACHTING De luchtdrukverdeeling blijft op het vaste land uiterst vlak. Over Denemarken ligt een vlakke depressje, evenzoo over de Pyreneën. Over Schotland en de Noordzee komt een nieuwe kern van hooge luchtdruk tot ont wikkeling, evenzoo boven de Oost-Alpen en Hongarije. De depressies in het Noorden blijven bin nen de Poolcirkel. Hun invloed reikt niet verder dan 65 graden breedte. Op de Brit- sche eilanden en op het vasteland heerscht overal windstilte met mist, hier en daar met lichte regen. Plaatselijk komen onweers voor met zware regens (Calais-17 mm.). Volgens de waarnemingen op bergstations is het boven de mist helder, behoudens hooge wolken. In de Alpen is de temperatuur hoog en het weer mooi. In Zuid-Frankrijk komen prachtige bovenwinden uit Oost voor. De zwakke depressie brachten aldaar ook plaatselijk zware regens. De toestand van windstilte is niet gunstig voor het optrekken van de mist en het weer eal ook morgen nog nevelig blijven. THERMOMETERSTAND Stand vanmorgen halftwaalf 15.0 C. 20 SEPTEMBER Zonsopgang 6.43 u.; Zonsondergang 7.02 u. Maan op nam. 12.03 u.; onder nam. 8.16 u. 21 SEPTEMBER Zonsopgang 6.45 u.; Zonsondergang 7.00 u. Maan op nam. 1.0S u.; onder nam. 8.51 u. VOERTUIGEN MOETEN HUN LICHTEN OP HEBBEN 20 SEPTEMBER Van 's avonds 7.32 u. tot 's morgens 6.15 u. 21 SEPTEMBER Van 's avonds 7.50 u. tot 's morgens 6.16 u. De noodtoestand der tuinders Openbare vergadering belegd De Ned. Tuindersbond district Zuid-Hol land heeft een uitvoerig manifest gericht tot de in deze provincie wonende tuinders, waarin uitvoerig wordt aangegeven de nood Welke er onder deze categorie heerscht. Ter bespreking van welke middelen direct moe ten worden aangewend om een betere toe stand te scheppen in de komende tijden, worden alle tuinders opgeroepen tot het be zoeken van de Openbare vergadering, te hou den op Woensdag 30 September a.s. des middags ten 3 ure in den Dierentuin te Den Haag. Sprekers zijn de heeren W. J. van Kampen uit Stompwijk en P. Varekamp uit 's Gravenzande. Financieel Weekoverzicht FRANSCHE KAPITAALVLUCHT DUURT VOORT Regeering is de situatie niet goed meester Beleggingsmarkt prijshoudend V r ij dagavond Het scherpe zwaard van de politieke staking blijft Frankrijk teisteren. Wel is de felheid waarmee dit wapen een paar maanden geleden werd gehan teerd, eenigszins geluwd. Maar uit alles blijkt, dat de Regeering Blum de situatie niet in de hand heeft Nu eens hier, dan weer daar ligt het werk stil. worden bedrijven bezet, eigenaren gemolesteerd. Wat in de afgeloopen week te Rijssel is geschied waar Blum zelf als arbiter optrad, is wel een sterk sprekend staaltje van de onmacht der Fransche Regeering om de politieke hartstochten van de bevolking in toom te houden. AI deze gebeurtenissen blijven dan ook het Fransche kapitaal verontrusten. De Minister van Financiën, Vincent Auriol, heeft wel scherpe maatregelen genomen tegen kapitaalvlucht, maar daarmee heeft hij niet kunnen verhinderen, dat de Fran sche franc voortdurend zwak in de markt lag en dat het goud uit Frankrijk bleef wegvloeien. Blijkens de laatste weekstaat van de Fransche circulatiebank is de goud voorraad opnieuw verminderd met frs 400 millioen tot frs. 54.1 milliard, zoodat ae dekking der kortluopendo verplichtingen ten bedrage van frs 92 millioen thans nog 58.39 pCt. bedraagt. Wanneer men zich dan herinnert de sterke technische positie van den Franschen franc een paar jaar geleden, is het verschil wel zeer duidelijk in het oog vallend. Toen was er een goud voorraad van ruim frs 80 milliard en een MET ONS REISBUREAU LIBERTAS PER TOURINGCAR NAAR HET LAND VAN PRINS BERNHARD met bezoek aan het stamslot der vorsten van Lippe, te Detmold. Van Dinsdag 29 September tot Vrijdag 2 October. Vertrek vanuit Rotterdam, den Haag en Utrecht: Bij vol doende deelname ook uit Leiden en Dordrecht. Dit wordt een schitterende tocht, door prachtige najaars- bosschen, terwijl ons ongetwijfeld in het oude vorstendom een gastvrije ontvangst wacht. Aanmelding voor Maandag 21 September a.s. aan ons Reis bureau Libertas, Goudschesingel 105, Rotterdam. Tel. 22490, giro 279855. Kosten Fl. 33.50 p. p„ inch consumpties entrêe's enz. Voor gezamenlijk paspoort kan door ons bureau worden gezorgd, tegen den kostenden prijs. Men lette vooral op begin- en eindpunt van deze reis. De reis gaat door. Enkele plaatsen zijn nog vrij. Als bijzonderheid deelen wij mee, dat ditmaal aparte verslagen van deze reis naar en door het Lippe-gebled in de bladen der V(ereenigde) C(hrlslelijke) P(ers) zullen verschijnen. Men haaste zich om dit zeif mee te maken. worden verminderd, niet mag worden ge rekend. De netto-productie bedroeg- In ]g)35 2.002.905 JchrUving ecember 1934 ad f 476. 928.44 en i f 250.000 op onroerende goede drüfsinrlchtingen. wordt een saldo- 034.71 op nieuwe rekening ov dend wordt niet uitgekeerd. Brlle: RIVIERBERICHTEN LOBITH, 18 September 1936. Gepasseerd voor 's middags 12 uur en bestemd ROTTERDAM: de stoomschepen: Excelsior,- Koblens, Harmonie 6, Rheinfahrt 12, Confiance, Fiat Vol. 4, Theodora, Gretha, Math. Stinnes 18, Speculant, Pax. Vili. Bragi. Fiat Vol. 10; Maas, Ulsen; Saxonia, v. d. Gelder; Dankbaarheid II, v. Dongen; Pex, Veenma; Anna, Bugert; Damco 6, v. Geffen; D.A.P.G. 12, Kirdof; St. Antonlus, Bartels; Klasina, Lorbach; Jos. Schurmann 34, Tepper; M.S.W., Herzner; Westfalia, Zijlmans; Bertha, v. Deursen; Windhorst, Becker; Seam 5, Grün; Wupper, Stromeijer; Rhenus 37, Kunz; Lily de Gruyter, Stei instra Kort Grc lof; Rutgers; Lawoe, Hack; Therese, Relgs; Lisette, Brien; Regina Coeli, Marav; Contaoran, Gerth; Tevisia, Bouwmeester; Urania, Kranen donk; Hollandia, v. d. Beemt; Oderia, v. d< Brink; Aljina 3, Verschuur; Grimgerde, v. d. Fluym; Debussy, Kieboom; Gelria, Tiggeloven; Dupree, de Keizer Binnenvaart JO,__Lagewaard schout a; DORDRECHT: Elisabeth; s. MEPPEL: s. Har- STRIJÊNS ASAdrlana, Ursinus; HEL MOND: St. Petrus 2, Sep; HEILO: Antoon. Ham- heel wat hooger dekkingspercentage. De technische positie van den Franschen franc is den laatsten tijd danig verzwakt en hef ziet er niet naar uit, dat deze in de naaste toekomst spoedig zal verbeteren. Meer en meer blijkt dat Blums politiek van crediet- expansie neerkomt op het spannen van hst paard achter den wagen in plaats van er voor. Auriol legt af en toe geruststellende verklaringen af, doch veel effect hebben dc-ze niet gesorteerd. Het zijn donkere wol ken, die zich aan den Franschen econo- mischen horizon opstapelen. Een verkiezingsuitslag in de V.S. In de Vereenigde Staten komen de Presidentsverkiezingen in zicht. Deze week hebben we een klein voorproefje gehad vau wat bij dit electoraal gebeuren te wachten staat. In den Staat Maine «hebben de eerste verkiezingen voor den Senaat plaats gehad en men zegt, dat de uitslag daarvan in den regel richtinggevend is voor den verkie zingsstrijd in het geheele land. Welnu, in dit geval werd het een klinkende nederlaag voor de Rooseveltsche richting en een flinke overwinning voor de Republikeinen. Op de beurs waagt men graag een gokje en te Amsterdam was men dan ook optimistisch gestemd. De koersen op de Amerikaansche afdee- ling trokken aan speciaal voor die fondsen, die in mindere of meerderp mate een ge voelige aderlating hadden ondergaan als gevolg van de Regeerings-bemoeiing in het verleden. Speciaal Public Utilities waren gevraagd, doch ook bestona belangstelling voor koper en staalwaarden. Uit deze in dustrieën blijven de berichten onverdeeld gunstig luiden. Overigens hechte men niet te veel waarde aan de Republikeinsche overwinning. We hebben hier niet met een wet van Meden en Perzen te doen. Het spreekt boekdeelen, dat op denzelfdcn dag dat Amsterdam het optimisme omzette in een koersavance. Wallstrect een flinke koersdaling te zien gafl Blijkbaar hecht men ginds aan dm uitslag niet al te groote waarde. In ons eigen landje hebben we een veelbewogen week achter den rug. Nationale Feestdag, Troonrede en Millioenen-Nota eischtcn de aandacht op en de handel op de beurs kwam in het gi- drang: zij kromp tot een minimum ineeu, vooral op j.l. Donderdag toen Amsterdam de Vorstelijke Verloofden inhaalde juist op den dag van het Israeiietisch Nieuwjiaar, hetgeèn het beursbezoek al evenmin ten goede kwam. Intusschen: de Millioenen-Nota heeft een gunstigen indruk gemaakt en de beleggings markt was vastgestemd, vooral voor oude Schuld. Staatsfondsen konden fractioneel verbeteren. Het oogenblik is niet verre meer dat de 4 pCt. fondsen pari noteeren. Op de aandeelenmarkt konden Kon. Petroleum de 300 pCt. nauwelijks halen Toch was er voor dit fonds weer goede be langstelling, daaf de berichten uit de inter nationale petroleumindustrie onverdeeld gunstig blijven luiden. Aand. Philips moesten weer eenige pun ten afstaan, in verband met geruchten, dat het concern de geheele Röntgen-afdeeling naar Hamburg zou hebben overgebracht. Dit is niet geheel juist, doch wel deelde dr Directie mede dat als gevolg van betalings moeilijkheden met het buitenland de fabri cage van voor Duitschland bestemde appa raten steeds meer te Hamburg moet geschieden. Vandaar dat de Röntgenafdee ling moest worden ingekrompen. Vermoede lijk zal verdere inkrimping niet noodig zij- De rubberafdeeling had een stil verloop Dl voorraden te Londen verminderden tot 1(6.279 ton, na de kleine stijging in de voor gaande week. Een gunstig verschijnsel i* cat de afladingen uit Ned.-Indië dalend" zijn. Op de tabaksafdeeling ging wpinig om Deli Batavia's werden iets lager afgedaan 10 Sept. 17 Sept. Amsterdam Rubber Bandar Rubber Deli Batavia Rubber Kali Bakar Majang landen Sumatra Rubber Vico Indragiri Handelsver. A'dam N. I. S. U. Java Cultuur Arendsburg Deli Maatschappij Senembah Deli Batavia Mij. Sedep Kon» Olie Alg. Expl. Mij. Philips Gloeilampen Unilever Stoomv. Mij. Nederland Scheepvaart Unie Rott. Lloyd H. A. L. 74V2 139% 123VÓ 164% 161% 116% Sonder- en Treuhanderkonto In de week van 14 tot 19 Sept. 1936 is door de Nederlandsche bank in totaal ™en bedrag van omstreeks R.M 500.000 van de op het Sonderkonto bij de Deutsche Verreoh- nungskasse uitstaande vorderingen met rie begunstigden afgerekend. De nummers van deze posten liepen van 9194292381. Het totale bedrag van de op bet Sonderkonto uitstaande posten die nog niet tot. uitbetaling zijn gekomen, beloopt op het oogenblik omstreeks R.M. 5.6 millioen. De Sonderkonto-posten waarvoor koersfix- eering is verkregen, zijn hieronder begrepen. Aan Treuhaenderkonto-posten is door dp Nederlandsche bank gedurende dezelfde pe riode in totaal een bedrag van oneeveer R.M. 150.000 met de begunstigden afgere kend. Het hoogste afgerekende volgorde nummer was 29780. Het totale bedrag van de op het Treuhaen- derkonto Niederlande uitstaande vorderin gen die nog niet tot uilbetaling zijn geko men. bploopt op het oogenblik omstreek.5 R.M. 8.3 miiHioen. De Treuhaenderkomto- pos'en waarvoor koersfixeering is verkre gen, zijn hieronder begrepen. Oranje Nassau-mijnen in 1935 Uitkomsten minder ongunstig Blijkens het Jaarverslag van de MU tot Expl. van Limburgsche Steenkolenmijnen, genaamd Oranje-Nassau Mijnen, te H e e r- 1 e n. waren de uitkomsten minder ongunstig dan die van de voorafgaande jaren. De opbrengst van den verkoop vertoonde een lichte verbetering, terwijl op den kostprijs nog eenigszins kon worden bezulDlgd. De delving kon ongeveer op het peil van 1934 worden ge handhaafd. Bii voortduring worden bü den af zet ernstige moeilijkheden ondervonden. De aanzienlijke tonnages vreemde kolen, welke de \crmen een ernstige belemmering voor de plaat sing van het nationale product. Het valt zeer te betreuren, dat als gevolg van deze situatie voorshands op een verhoo ging van eenige beteekenis van de produc tie, welke sedert 1931 met bijn 24% moet Ideaal; Schiller HENGELO: Spes, Peelen; Arendlna, Paap; TERNEUZEN: Madonna 2, Hubers; VLIEREEDE: Mutterliebe, Held; Im- rhanuel. Boll; Irma Marie, Bartels; Nejaco, Oor burg; Werner, Leinstedt; LEEUWARDENCla- sina, Steenstra: MIDDELBURG: Zwerver, Cor net; VENLO: Hoop op Welvaart, Stavast; GO- RINCHEM: Moerdijk, v. Deelen; VLAARDIN- GEN; Kawi, Doojes; IJMUIDEN: Fritz, Beclc- fisch; DEN HAAG: Anjo, v. Wijngaert; COE- VORDEN: Rival, Femhout; LOBITH: Vitalis, Huisman; SLIEDRECHT: Waltroud, v. Steen; PAPENDRECHT: Nieuwe Zorg, van Lopik; IJSELMONDE: Geertruida, v. d. Beem; LEI DEN: Alida, v. Zon; UTRECHT: Joal, Tange; TER AAR: Neeltje, Ruitenberg: MAASTRICHT: August, Baardwijk; ELLEWOUTSDIJKAltena, Kornet; NIJMEGEN; Hannover 34, Alewijnse; Leendert Maria, Becker; HUIZEN: Jenny. Meijers; SLUISKIL: Buiten Verwachting, Visser; BELGIë: s. Zeemeeuw; s. Diga; s. Rhein; Charlois, Meijer; Ougree 9, Grapp; Richard, v. Baden; Dufra, Verschelden; Christina, Voet; St. Maria, Popken; Adca, Baayens; Sanara 101, Kraut; Evire, Dees; Modler, Fato; Elisa, Selen Elf ra. Hellen; Helena, van Beveren; Arbeid, Knockert; Augustina, Verhespen; Maria, v. d. Bosch; Primula, v. Zentum; Tangha, Bissdorf St. Roch, Cloosterman; In Deo Confido, Brou wer; Con Zelo, Kruyt: La Morvon, Grass; Schorpioen, Rosemeijer; Grande Panlla.n Kerste- maut; St. Antoine. Boods; Irene. Verguit; Ga- briëll, Vergauwen; Lloyd 13, Weinig; Nieuwe Zorg, de Pree; Wilan, van Strien; Mars, Schnei- DUITSCHLAND: Sancta Maria, Rutjes; Oso, Pols; Susco, Peters. Gepasseerd na 's middags 12 Uur en bestemd VO.O.,Vaart 3, Progres; Willem Hendrik, Oudshoorn: St. Jozef, Platz; Gelderland 11, Lok; Friederichshof. Guljahr; Rindjani, v. d. Meijden; Walsum 7, Kremp; Furst Bismarck, Leven; Broedertrouw, Visser; Leonldas, Querhorst; Caroia. Heimann; Versedu, Neij; Harm, Ver huist: Hawart, Arts; Tarnhelm, Groen; Obo. IMelnen: Madlgny. Blom; Neeltje, Cornet; Ko ningsberg. Deutseh; Imperfect, Harder; Harry. Derksen; R. Karcher 10. Schramm; Philip-Ja cob, Meero: DORDRECHT: s. Pasteur; Maria- Elise, Wanders; s. Johan; AMSTERDAM: Ver- anderin, Vonk; BRESKENS: Lina, Mouthaan; ARNHEM: Energie 5. Jansen; PERNIS: Maren- ga, CallebordKORNWERDERZANDMichael, Verschuren; CRUQUS: Wita, Vos: VLIEIREEDE Brandarls, Kuper: DELFZIJL: Trio, Visser; SNEEK: Noord-Friesland, Vlieger; ANDELS Stephania Constantia, Kikkert; BELGIë: Bietschhorn, Morgenstein; Gadang, Keijzer; Maria, Perre; Martha, Messendorp; Hollandia, Versluis; Rosa, de Wilde. EMWlifciRlK, 18 September 1936. Gepasseerd voormlddaga 12 bestei DUITSOHLAINDAleida, Soholtng; st. Bona Spea 2; Gebr. Terwindt, v. Megen; Urania 2, Luenler; Torna, Terschuren; Energie I, Miggel- brink; st. KL Vaart 5; Hendnka, Bakker; Ema nuel, Kroon; Reve, v. Heek; st. Frigga; Nasso- via, Bosman; Margaretha, Held; Alex, Klepe; Quo Vadis, v. Linkel: st. Tardus I; Scheldestad, Somera; Flora, Bastïaanse; En Avant, Bastiaan- se; Vigila, Vissel; Mars, Gernits; August, Huijs; Roma, Ruiten burg; st. Gezlena; Mariette, Gas ten; Spes Salutio, Brink; Helvetia, Huijbrechts; at. Friesland; Bern, Friedman; st. Gonda; Kt. Antoine, Westdorp; Stella Maris, de Jong; Paul Marie, Maas; Antonlus, Emmerloot; Mannheim 176, Roach; st. Isere; Sani 6, Moiling; Marignano, Pfirmanst. Eou ois; Solell, Dekker; Hans en Grete, Napp; st. Flat Vol. 12; Leon, v. Lent; Seam 11, Hartsuiker; W. v. Driel 65, Schuitema; at. Corma; Nordster, de Roech; Lolo, de Kinder; Joseph Emile, Everaert, Heirna, Wendt; st. Ega- llté; René, Saerens; Sirene, v. d. Bussche; Een dracht, Speksnijder; Jannigje, Touw; Main 67, Beck; st. Noord; Elisabeth Jaca., Swietink; Oscio, Joos; Volharding, v. Vien; Berentien, Nor der; st. Stachethaus Buohloih 5; Ampeteli, Vise; Asama, ten Kate; August Maria, Wolters; st. Fr. Haniel XI; Theodorus, Wanders; Einlgkelt, Tillemans; st. Annard; TotMa, Jansen; Fiducia, Page; Isung, Baleker; st. Hermann; J. Sohuer- mann 7, Kohlbecker; Anna Alida, Bonner; Bonte, Helhngs; st. Fiat 14; Eva, Zwager; Willy Paul, Joosten; Hans, Geutjes; st. Westri; Dusseldorf, Bauer; st, Johanna; Amazone 2, de Swart; Li- berté, v. Koeveringen; st. Claude Bernard; Ober- hausen 17, Neumann; Nautilus 15, v. Taaien; Hernia, Pauwe; Constant. Wiichm Boui -- - - m Seba. Res Nova, de Haf—, lomena, v. Slooten; Helena, Voets; st. Phoebus: Maris Stella, Teuben; Avontuur, de Visser. Gepasseerd nét 12 uur en bestemd voor: DUITSCHLAND; et. Wolga; Wljkdlens 13. v. d Meer; st. K. Vaart 14; Melot, Passmann; Treco, v. Vliet; Trabo. Vermeulen; st. Harmonie I; Mathilde, Rings; st. Lavoisier; Baden 13, Gopfert; Catharina II, Biltjes; Alja, Winkel; Merwestad, Diiltema; st. Mercator; Mevo, Kaas; Neeltje, Brouwer; st. Obernal; Flora II. Polderdijk; Ben- da, Wagner; Stad Ostende, v. d. Vonder; st. Resoluut; Baden 19, Brech; Trinitas, Bretzel; st. Marne; Damco 23, Joosten; Handel 6, Hafer kamp; st. M. Stinnes 23; M. Stinnes 28, Volk; ld. 77. Hesse; H. Stinnes 12, Schunk; Francois Bou cher, Maxeisser; Esperance, de Lange; Maria 3. Tack; Leo 29. Schlutter; st. Gelria I; Metje. Opperman; 9 Gebroeders, de Junge; Alpina 1, Klee; Volente, Breedveld; st. Willem; Helena, v. Lent; Ad, Kessel; Vergennes. v. Roekei st.; Rheinfahrt 136, Jong; Naphta 7, Coob; Adesto, Rings; st. Fr. Hanlel 21; Haniel 91, Schaffrodt; Montan 10, B&r; Ruüsdael, Bout; Trinitas 1. Stempel; Eendracht, v. Asperen; st. Arjo; Mar garetha. Janssen; 4 Gebroeders, Speelstra; Mina, v. Beek; Constantina, v. d. Starre st.; Rheinfahrt 92, Bauhard; Vertrouwen, Meijer; Theo, Biesman; st. Charltas; Clara, Vermeegen; Cecilia, v. d. Hensel; st. K. Vaart 11; Wachis, Klaasaen; st. Fiat Vol. 17; Mutatio, Ludewigs; Johanna, Dries- sen; st. Akswljk; Jan Steen, Kiefer; Oder, Sinstg; Johanna, v. Enk; Margaretha, Lubbers; Pro et Contra, Veldman; Atalante, Troost; Ardina, Janssen; Credo, Janssen; Rival, Wubbeling; Sund, Roegner; Hendrina, Koenen; st. Heinrlch Horst Rudiger, Bils; at. Eendracht; Majoco, v. Megen; Morgenster, Berends; Rijn Schelde 12, v. Damme; Pleternella, Hoegee; Joja, Polet; Marcel, de Rijer; Mars, Pernot; Lucren, v. Steen; Gerdl, de Bot; Amandus, Schoenmakers,

Nieuwe Leidsche Courant | 1936 | | pagina 3