IHrttwr JTeiitödjr (ümtrant flVANfi N Dagelijks verschijnend Nieuwsblad voor Leiden en Omstreken m hoogconjunctuur in het n interpellatiebedrijf De Rijksmiddelen over Augustus De Stadt-Schanke De Roode Leeuw Badhotel BAD BOEKELO HOTEL- HAMDORFF SCHOENEN de heer van zwanenberg neemt ontslag I V aboimenttirtsprijg: Per kwartaal in Leiden en in plaatsen waar een agentschap gevestigd is 235 Franco per post 235 portokosten Per week0.18 Voor het Buitenland bij wekelijksche zending4.50 Bij dagelijksche zending530 Alles bij vooruitbetaling Losse nummers 5 ct. met Zondagsblad 7'/» Ct .,-epi Zondagsblad niet afzonderlijk verkrijgbaar nil at Bureau: Breestraat 123 Telefoon 2710 (na 6 uur 3166) Postbox 20 Postgiro 58936 NO. 5886 DONDERDAG 17 SEPTEMBER 1936 16e Jaargang attertcntirpripen: Van 1 tot 5 regel» 1.17'/» Elke regel meer 0.227a Ingezonden Mededeelingen van 1—5 regels 2.30 Elke regel meer0l45 Voor het benagen aan 't bureau v wordt berekend0.10 Het klinkt op het eerste gehoor niet al te geloofwaardig, dat we te midden van de crisistijd, die het leven terneerslaat en alles in mineur houdt, zonden mogen spreken van hoogconjunctuur. En toch op een bepaald terrein bestaat daartoe alle aanlei ding. Wanneer men het vermoeden zou willen uitspreken, dat deze hoogconjunctuur dan wel los zal staan van de hedendaagsche crisis, omdat daarvan veeleer uitgaat een nivelleerende strekking, moet deze yeronderstelling van de hand worden gewe ien. Immers het zijn juist de ontwrichting 'op maatschappelijk terrein, de ineenstorting van het bedrijfsleven, de sociale nood onder nie, la bevolking, die gaandeweg toeneemt, en zoovele andere factoren van die aard, welke de onrust vermeerderen en dringen om mid delen tot verbetering te zoeken. En wie zich dan niet laat leiden door vaste politieke be ginselen en alleen vraagt naar het effect, dat wellicht in het oog van velen kan wor de* bereikt, overschrijdt de staatkundige grenzen en grijpt met name naar het ver blindende middel der interpellatie. Men versta ons wel. Wij ontkennen allerminst de beteekenis [van het interpellatierecht. Dit recht is een onderdeel van het Nederlandsche Staats recht en ligt verankerd in onze Grondwet. En naast verechillende andere rechten be doelt het een zedelijke controle van de volks vertegenwoordiging op het beleid der Kroon i te waarborgen. Maar onder dit licht dient dan ook deze bevoegdheid te worden bezien. Controle houdt in, dat de mogelijkheid aanwezig is om aan de Regeering verantwoording te yragen omtrent haar handelingen en be sluiten, dus omtrent hetgeen werd gedaan. En ziehier het punt, ten aanzien waarvan de gebruiker van het interpellatierecht zich meermalen te buiten gaat. Niet enkel beoordeeling van beslissin gen, dis door de Regeering werden genomen, is menigmaal het doel, maar men tracht in vloed uit te oefenen op het regeerbeleid in ;cn|rhet algemeen, op toekomstige daden öir Kroon. De interpellatie, die als simpel ijn ongenoegzaam bevrediging iedt, wordt uitgebreid' en het aanvankelijk onschuldig opgezette betoog vindt zijn slot apotheose in een motie, die beoogt aan oe Regecring het inzicht der volksvertegen woordiging op te dringen. Zoo leidt een on- f0Jf evenwichtig gebruik van het interpellatie recht tot een verdoezeling der grenzen, tot een. wegdringen der Regeering van de plaats, haar door historie én Grondwet aan gewezen. Terecht merkte dan ook Professor de Sa- vornin Lohman op bij de pas in de Eerste Kamer gehouden interpellatie-de Ia Bella betreffende de aangekondigde wijziging in de regeling voor steunverleening en werk verschaffing, dat de Christelijk-historischen fevenals de anti-revolutionairen) principieel bezwaar hebben tegen* moties, waarbij eeni- ge aandrang op de Regeering wordt uitge oefend dan wel een bepaalde gedragslijn aan ,pf de Regeering wordt voorgeschreven. m Het gebruik van het interpellatierecht vraagt dan ook in bijzondere mate eigen schappen van evenwicht en voorzichtigheid. De Kamer beschikt niet en kan in den re gel niet beschikken over de volledige gege vens, die de Regeering tot een bepaalde be slissing hebben geleid, waarom hier ruim schoots plaats is voor onbesuisde en onre delijke critiek. Deze moge achteraf mis plaatst blijken in de regel heeft zij dan (h reeds haar funeste en verwarrende werking verricht Beleid bij het hainteeren van het inter pellatierecht vordert evenzeer, dat men niet dan in zeer bijzondere gevallen van deze bevoegdheid gebruik maakt. Veelvou dige toepassing brengt mee, dat het recht zijn speciaal karakter verliest en het aan zien van het parlement er door verlaagd Wordt, nog afgezien van het feit, dat de regelmatige afdoening der gewone zaken er door wordt vertraagd. Wij spraken van het presfige der Volksvertegenwoordiging. Dit is inderdaad een factor, die bij de uitoefening van het interpellatierecht ten nauwste betrokken is. Men spreekt wel eens van een interpellatie, die geen gevolg heeft gehad. Het komt ons voor, dat een dergelijke uitspraak op een misverstand berust, omdat elk nutteloos ge bruik maken van dit recht er toe leiden moet, dat de positie der volksvertegenwoor diging wordt verzwakt een gevolg, waar van de beteekenis niet mag worden onder schat Dat was ook thans weer hef geval in de Eerste Kamer bij de interpellatie-de la Bel la. Ondanks het waarschuwend woord van Minister Slingenberg, dat de Regeering aan de ingediende moties toch geen uitvoering zou kunnen geven, werd een motie- de Bruyn met 25 tegen 16 stemmen aanvaard. Het 6preekt wel vanzelf, dat deze Sisyphus- arbeid het parlement niet sterkt Voorzichtigheid is dan ook op dit ge! Wel zeer sterk geboden. De ervaring leert tiat, een enkel dringend geval daargelaten, Öfi interpellatie, veelal een strijdmiddel is in de hand van revolutionaire groepen om politiek voordeel te behalen. In tijden van druk wordt daardoor de positie der Regee ring bemoeilijkt, haar taak verzwaard, ter wijl onrust en verwarring worden ver meerderd. Een juist besef van de politieks taak in moeilijke tijden zal bevorderen, dat men de staatkundige grenzen in acht neemt en een zuiver gebruik maakt van de staatsreente- lijké bevoegdheden. Goede staatkundige verhoudingen, een recht besef van wat staatsrechtelijk behoort en niet behoort, vormen een eerste eisch voor het deugdelijk functionneeren van onze publieke colleges in deze tijd: van de Kamers, van de Staten, maar niet minder van onze Gemeenteraden. De heer L. Schuman, die gisteren onder groote belangstelling geïnstalleerd werd tot Burgemeester van Lopik, Jaarsveld en W illige-Langerak. VERLOOFD PAAR IN DE HOOFDSTAD De Dam één juichende jubelende menschenzee Ware zegetocht door Amsterdam De feestelijkheden te Amsterdam in verband met de verloving van Prinses Juliana zijn vandaag uitgegroeid tot 'een waarlijk grootsche manifestatie van verknochtheid aan het Huis van Oranje. In de vroege morgenuren gaf de hoofdstad reeds beelden te zien van een overweldigende drukte, vooral in de stadsdeelen waarin de route lag van de feestelijke intocht, De Dam vormde ook heden weer het groote aantrekkingspunt vo#r het publiek. In dikke dichte rijen stond men aaneengeschaard en het is één groote deinende menschenmassa, die hunkert naar het oogenblik, waarop de Koninklijke Familie in het zicht zal komen. Het lange wachten wordt verkort door den heer J. Vincent, die het carillon bespeelt en de stafmuziek der Koninklijke Marine uit den Helder, die bij het Paleis opgesteld, vroolijke marschmuziek hooren doet. Langs de geheele route is de drukte enorm. Bij het begin van den Hoofdweg, waar de Vorstelijke Personen zullen aankomen, is tegen het uur van de aankomst een com pacte menschenmenigte bijeen. Er klinkt gejuich op als de auto van den burgemeester, dr. W. de Vlugt, arriveert zich op den Haarlemmerweg bij den hoofd weg posteert, maar dit gejuich valt geheel b het niet bij de daverende uitingen vai vreugde en enthousiasme als, kort nadat de klokken in den omtrek het tijdstip van half twaalf hebben aangekondigd, de auto's met de Vorstelijke Personen in zicht komen. Aan den kop gaat de menigte neemt het met uitbundige vreugde waar een open Hofauto, waarin het verloofde vorstelijk paar gezeten is. Achter deze auto, die de standaard van de prinses voert, een prach tige, nieuwe cadillac, waarin hebben plaats genomen H. M. de Koningin, Prinses Arm gard, de moeder van Prins Bernhard en 's prinsen broeder, Prins Aschwin. Zoowel de raming als de opbrengst van vorig jaar overschreden Dividend en tantième belasting valt mee Ondanks de tandem, hoogere opbrengst van de rijwielplaatjes De Rijksmiddelen hebben in de maand Aug. opgebracht ƒ31.465.036 tegen ƒ30.826.980 in dezelfde maand van het vorige jaar. De maandelijksche raming voor 1936 bedraagt 30.960.416, zoodat dit bedrag met ongeveer 5 ton werd overschreden. Over de eerste 8 maanden van 1936 werd ontvangen 235.592.528 tegen ƒ243.603.282 in dezelfde periode van Ihet vorige jaar, terwijl geraamd was 247.683.333. Het loopende jaar geeft dus momen- teél een tegenvaller ven ongeveer 12 millioen. Het is te hopen, dat Minister Oud gelijk krijgt, nl. dat het keerpunt ge komen is en dat op verdere teruggang niet behoeft te worden gerekend. Natuurlijk blijft afwachten de boodschap. Want in de middelenstaat over Augustus ie het aan bijzondere omstandigheden te dan ken, dat er geen terugslag ingetreden is. Met name heeft de dividend- entantième. belasting de schade van de vorige maanid met één slag ingehaald. Mlen zal zich herinneren dat deze belasting over Juli zeer teleurstelde door een opbrengst van slechte 1.8 millioen tegen 3.1 millioen vorig jaar. Augustus gaf echter ƒ3.6 millioen tegen ƒ1.08 millioen een jaar geleden, zoodat een aanzienlijke stijging is ingetreden, waar mede de achterstand bij de raming over 8 maanden weer is ingehaald. Er werd nl. ontvangen 10.5 millioen, terwijl op 9.2 was gerekend. Eenige reserve mogen we eohter wel hebben om de slagen van de komende maanden op te vangen, want deze zijn in den regel voor dit middel nieft bijster gunstig. De invoerrechten gaven in Augustus een opbrengst van ƒ6.6 millioen (v. j. ƒ7.3 mil lioen), terwijl geraamd was ƒ7 millioen Voor 8 maanden zijn de ontvangsten met 55.4 millioen niet onbevredigend, maar op 56 millioen was gerekend. Het etatistiekrecht heeft wederom een hoogere bate opgeleverd, nl. van 155.176 (v. j. 141.202). Over 8 maanden werd ont vangen 1.097.762 (v. j. 1.049.642), terwijl geraamd was 1.066.666. Wat de a c c ij n z en betreft, vallien er bij zout, wijn. gedistilleerd en bier dalingen te constateeien van resp. ƒ19.832 37.092. 535.886 en 108.527, waartegenover geslacht, suiker en tabak stijgingen te zien gaven van ƒ103.956, ƒ316.756 en ƒ104.242. Wat gedistilleerd aangaat is de achteruitgang in opbrengst voor de eerste aoht maanden tot ƒ812.959 aangegroeid, bij tabak bedraagt het nadeelig verschil onge veer 1 millioen. Beide accijnzen blijven bij 8/12 .van -de raming voor. 1936 omstreeks ƒ1 millioen ten achter. Verminderd ver bruik bij het gedistilleerd en overgang ■naar goedkoopere soorten tabak en* sigaren zijn hiervan de oorzaak. Over de omzetbelasting mag mien niet klagen. Wel is waar leverde Augustus slechts ƒ5.36 millioen op (v. j. 5.6 millioen), dooh de raming werd met 3 ton overschreden. Over 8 maanden is er slechts een achter stand van 4 ton bij de raming, zoodat de ƒ40 millioen vrijwel binnen zijn. Dat is wel eens anders geweestl De couponbelasting was i Augustus evenals in Juli hooger dan vorig jaar, nl. ƒ554.932 (v. j. ƒ549.388). Tot 1 Sep tember werd ontvangen 4.1 millioen (v. j. 3.7 millioen), terwijl geraamd was slechts 3.3 millioen. Betrekkelijk gunstig zijn de ontvangsten van de zegelrechten: ƒ1.39 millioen tegenover 1.13 millioen vbrig jear. De beurs- belasting leverde 225.000 (v. j. 189.000). De Registratierechten handhaaf den zich met bijna 6 ton op het peil. van vorig jaar. Over het loopende jaar is teruggang heel groot. Er is over 8 maanden een achterstand bij de raming van om streeks ƒ3 millioen. Wellicht dat de komen de maanden een liohte verbetering te zien geven, nu de hypotheekmarkt en de markt voor onroerend goed weer wat op gang ko men, al is er geen reden voor groot opti misme. De grillige successierechten be zorgden ons in Augustus ook weer een kou de douche. De opbrengst was slechte ƒ1.9 millioen (v. j. ƒ2.6 millioen). Over 8 maanden werd ontvangen ƒ21.6 millioen. Geraamd was ƒ27.2 millioen! De loodsgelden, die vorig jaar nog ƒ236.118 deden vloeien, bewegien zich thans op veel lager niveau, nu de tarieven zoo aanmerkelijk zijn verlaagd. Een ont vangst van ƒ50.724 is echter niet onbe vredigend, als men bedenkt dat geraamd was ƒ41.666. Directe belastingen Aan directe belastingen is in Augustus voor ruim 10 milioen op het kohier ge bracht, waardoor het totaalbedrag gesteger is tot ruim ƒ81.6 milioen. Dit is 6.2 mil lioen meer dan verleden jaar, hetgeen voort vloeit uit de verzwaarde heffing tengevolge van de verhoogde opcenten. Van de stijging neemt de inkomstenbelasting 5 millioen voor haar rekening, en de vermogensbelas ting ruim 7 ton. De belasting op de doode hand bradht het thans tot ƒ1.3 millioen (v. j. 1.15 millioen). De motorrijtuigenbelasting bracht in Augustus ƒ1.282.065 op en over acht maanden van 1936 15.6 millioen of 1 y% ton minder dan vorig jaar. De •rijwielbelasting bracht het tot ƒ3.6 millioen, waardoor het loopende jaar tot nu toe 7.4 millioen in het laatje bracht (geraamd is ƒ7.5 mil lioen -voor heel 1936). Het vorig jaar werd in dezelfde periode ƒ7.2 mil lioen ontvangen. Het gaat dus nog steeds in stijgende lijn, ondanks het nieuwste nieuwtje: de tandem! Vlak bij den Hoofdweg houdt de stoet halt en dan is er, van de zijde van het vorstelijk paar, de spontane armzwaai, die eenvoudige hartelijke groet, waarmede het uiting geeft aan zijn erkentelijkheid voor het hartelijk welkom. Het oogenblik is dan aangebroken, dat de burgemeester en de hoofdcommissaris de vorstelijke personen verwelkomen, waarna de blijde intocht in de hoofdstad een aan vang neemt. In langzaam tempo rijdt de kleurige, vor stelijke stoet langs de juichende menschen- massa's. Het wordt een ware zegetocht, zich kenmerkend, door tooneelen van uitbundige geestdrift, waarin ook de Landsvrouwe, Prinses Armgard en Prins Aschwin aller minst worden vergeten. Als de Hofauto"s den Dam oprijden, laait een groote allesomvattende vlam van geest drift en enthousiasme op. Even later houden de auto's voor het Paleis stil. De Marine kapel zet het Wilhelmus in hetgeen door tal- loozen wordt overgenomen. De gansche Dam, met zijn omlijs- ting van gebouwen, welks vensters en balcöns dicht bezet zijn, biedt het im- pósante,'ontroerende schouwspel van één deinende, geweldige menschenzee, welke, ook als de Vorstelijke Personen het Paleis, waarvan verscheidene ver trekken door de tallooze bloemstukken, "die "tot elf utir aan dén kant van den -Voorburgwal bezorgd waren, in een bloemenhof herschapen zijn, zijn bin nengetreden, niet ophoudt met jubelen en juichen, aangezien vol ongeduld het groote oogenblik wordt verbeid dat de Vorstelijke Verloofden, op het balcon zullen verschijnen. En ziet, reeds enkele oogenblikken later worden de deuren van de daarachter liggen de salon geopend en treden Prinses Juliana en Prins Bernhard als eersten naar buiten om opnieuw de hulde der duizenden in ont vangst te nemen. H.M. de Koningin, Prinses Armgard en Prins Aschwin houden zich op den achtergrond, als wil de landsvrouwe ook op deze plaats tegenover de burgerij getuigen dat van deze spontane, overweldigende geest drift de kroonprinses en de as. Prins- Gemaal de hoofdpersonen zijn. Weer klinkt het ^Wilhelmus" en nauwelijk zijn de laatste woorden verklonken of het gejuich breekt ophieuw los. De Prins en Prinses wuiven spontaan naar alle kanten eri worden niet moeae hun groote erkentelijkheid te doen blijken voor dit grootsche huldebetoon. Eindelijk breekt het oogenblik aan, dat de Vorstelijke Personen zich terugtrekken in het Paleis. Duizenden bleven echter evenals in den Haag wachten om getuige te zijn van het vertrek voor de rijtoer naar het Stadion. De handelsovereenkomst met Brazilië Naar Hr. Ms. gezant te Rio de Janei ro bericht, zal de voorloopige over eenkomst van 16 September 1931, welke, in afwachting van de ondertee- kening van een nieuwe overeenkomst, tot 15 September j.l. was verlengd, voorloopig tot 1 «ber van kracht blijven. en. (J^estaAAiuwis Leidachepleio 5-9 TeL 33072 Amsterdam DINER I DINER DINER 4 ganse» I 6 gangen 75 Ca I 1— I ELK DINER BEN TOPPRESTATIEI - DAMRAK 93 94 Logies met ontbijt F 3.- (De Zee op de Heide) TEMIDDEN VAN BOSCH, HEIDE. ZEE EN STRAND. VRAAGT PROSPECTUS LAREN (Gooi) Speciale tarieven voor langer verblijf en week-ends Casino Japansche tuin HOTEL WITTE BRUG DEN HAAG SCHEVENINGEN Telefoon 552395 voor Najaar en Winter Nieuwe modellen Wijdt zich voortaan alléén aan eigen bedrijven Naar wij vernemen heeft de heer S. van Zwanenberg, commercieel ad viseur van het college van regeerings- commissarissen, den Minister van Land bouw en Visscherij verzocht hem binnen korten tijd van zijn functie te onthef fen. De heer Van Zwanenberg heeft dit verzoek ingediend om zich weer geheel aan de belangen van zijn eigen bedrijf te kunnen geven. De Minister heelt het verzoek ingewilligd, onder betuiging van zijn groote waardeering voor den door den heer Van Zwanenberg verrichten arbeid. De heer Van Zwanenberg, die een zoo be langrijke rol bij de uitvoering der landbouw- crisispolitiek heeft vervuld, is president-di recteur van de Van Zwanenbergs fabrieken te Oss, voorts president-commissaris dei Uithoorosche Baconfabriek en van de Wijn bergens fabriek te Boxtel. Hij is voorzitter van den raad van beheer der Organon te Oss. De heer Van Zwanenberg belastte zich eenige jaren geleden, op verzoek der regee ring met de leiding der Nederlandsche var kenscentrale en werd later ook benoemd tot directeur der Nederlandsche Rundveecen trale. In 1934 benoemde de regeering hem tot lid van het college van regeeringscommissaris- en voor de uitvoering der landbouwcrisis- wet. In dit college had hij de functie van commercieel adviseur en had als zoodanig grootén invloed op den gang van zaken met betrekking tot de landbouwcrisispolitiek. De heer Van Zwanenberg is in de laatste jaren een veelbesproken figuur geweest. Zijn persoon 6tond aan scherpe aanvallen van vele zijden bloot. Het feit, dat hij tot de grootste belanghebbenden bij de baconberei- ding behoorde, is aanleiding geweest tot ern stige critiek op de keuze der regeering om den heer Van Zwanenberg zoo nauw te be trekken bij de regeeringspolitiek. Uit bovenstaande mededeeling blijkt, dat de heer Van Zwanenberg thans geen ver dere bemoeienis met de uitvoering der landbouw crisi9wet wensciht te hebben, doch zich weer geheel aan zijin omvangrijke zakten gaat wijden. Adv. VOORNAAMSTE NIEUWS Dit Nummer bestaat uit DRIE bladen Heden heeft de Koninklijke Familie een bezoek gebracht aan Amsterdam. Ingediend zijn de begrootingen van Fi-i» nanciën en van het Verkeersfonds. Wat de Pers over de Millioenen-nota zegt. De gemeenteraad van Amsterdam heeft een voorstel van B. en W. inzake huur- verlaging voor gemeente- en vereenigings- woningen aangenomen. De heer Van Zwanenberg heeft zijn functie als Regeeringsadviseur neergelegd. Algemeene vergadering van de Hol- landsche Maatschappij van Landbouw. Tegen de twee politie-agenten. die ver dacht worden van inbraak in een kiosk te Amsterdam, is een jaar gevangenisstraf geëischt. De Rijksmiddelen over Augustus Een artikel over de oefeningen van de Lichte Brigade die dezer dagen gehouden worden. De familie van Prins Bernhard zal Zaterdag naar Detmold terugkeeren. Te Utrecht is heden de 15e Herv. Geref. Predikantenvergadering gehouden. Vergadering van het Verband van Antirev. Propaganda-clubs. Vergadering van de Geref. Zendings* bond. Te Londen blijft men een spoedig bij-* eenkomen der Löcarno-staten wenschen. Een Fransch Pool-expeditieschip ïs nabij IJsland met man en muis vergaan. In de Baskische provincies zouden de anarchisten en syndicalisten door de Basken ontwapend zijn. De uitwijzingskwestie Men schrijft uit Berlijn: H. M.'s Gezant te Berlijn, Graaf van Lim burg Stirum, had een onderhoud met Staats secretaris Dr. Dijckhoff van het „Auswarti- ge Amt". waarin opnieuw over de uitwij zingskwestie werd gesproken. Dit onder houd had blijkbaar een goed verloop. In ieder geval gaf het Duitsche Ministerie van Buitenlandsche Zaken direct na afloop dei- bespreking met onzen Gezant het Hoofdcom missariaat van Politie alhier last, den ter mijn van het uitwijzingsbesluit met 7 dagen, dus tot Zaterdag 26 dezer, te verlengen. H.M.'s Gezant zal zich nu Donderdag met den middagtrein naar Den Haag begeven, waar Vrijdag voormiddag een onderhoud tusschen fen Minister van Buitenlandsche Zaken en den Gezant over de uitwijzing zal plaats vinden. In Nederlandsche kringen te Berlijn neemt men aan, dat dit onderhoud beslissend voor de verdere ontwikkeling van het conflict zal wezen. Er is door ..Hollandia'' op aangedron gen, dat H. M. de Koningin in verband met de verloving van Prinses Juliana met Prins Bernhard den vier uitgewe zen Duitschers uit Limburg gratie zal verleenen, waardoor automatisch het uit- wijzigsbesluit der Duitsche Regeering zou worden ingetrokken. Vergissen wij ons niet, 'dan zal in het onderhoud tus schen Minister en Gezant ook deze mo gelijkheid onder de oogen worden ge zien. Echtpaar te Delft door gasverstikking overleden Hoofdkraan van gaskachel niet gesloten In den afgeloopen nacht heeft zich te Delft een ernstig geval van gasverstik king voorgedaan, waarbij twee personen den dood hebben gevonden. Toen hedenmorgen de heer A. P. J. A. van )sselen niet op den gewonen tijd op zijn werk hij is in dienst op de wasscherij van zijn vader verscheen, begaf deze zich naar de in de Coendertstraat gelegen woning van zijn zoon. Hier kreeg hij evenwel geen ge hoor, waarop de man zich, daarbij geholpen door eenige familieleden, toegang tot de woning verschafte. Reeds dadelijk bemerkte men, dat in de woning een sterke gaslucht hing. De 37-ja- rig© [vaa Osselen. en zijn 32-jarig© echtge- Dr. H. Nanning'i TAND PASTA in tuben van 25 en 60 ets. Neerlands beste Tandpasta I Ingwensen Co. Keizersgracht 382 Amsterdam Belast zich met de uitvoering van Eliectenorders, het incas- seeren van Coupons en het nazien van Lotingen. TeL 32121 en 33879, onder Beurstijd 31207 (Adv.) VERVEN in de nieuwe modekleuren üw TOILET of MANTEL, govortd bij P A L T H E in één der modetinten voor Herfst 1936, krijgt een hernieuwd aanzien. Inlichtingen in onze filialen, waar kleur- stalen ter inzage. (Adv.) noot© lagen schijnbaar bedwelmd in bed. Een onmiddellijk gewaarschuwde dokter stelde pogingen in het werk om, met be hulp van een zuurstofapparaat, de levens geesten op te wekken. Hij mocht hierin even wel niet slagen en kon slechts den dood van le beide slachtoffers constateeren. Bij een door de politie ingesteld onderzoek is gebleken, dat vergeten was de hoofdkraan van een gaskachel te sluiten. Door den druk van het gas is de slang losgesprongen, waar* na het gas vrij kon ontsnappen. De nieuwe N.C.R.V.-studio Volgens een bericht in de omroepgids, of* ficieel orgaan van de Ned. Chr. Radio-Ver» eeniging, is voor het ontwerpen van plannen voor den bouw van eer. nieuwe N.GR.V.- studio een meervoudige opdracht verstrekt aan de volgende architectenbureaux. B. T. Boeyinga te Amsterdam, G. van Hoogevest te Amersfoort; A. Ingwersen en C van den Bom te Amsterdam; Jos. da Jonge te Rotterdam; Gebrs. Mensink t© Apeldoorn; Gebrs. Meijerink te Zwolle; Trao penburg en Van Uchelon te Hilversum ea J. H. yan der Veen RJ.zn. te Amsterdam.

Nieuwe Leidsche Courant | 1936 | | pagina 1