Nieuwe abonnés, die zich vanaf heden abonneeren, ontvangen ons biad tot 1 October GRATIS! MEDEOEEIINGEH VAK KEI REISBUREAU „LIBERTAS" Met de V.C.P. naar het land van Prins Benno 3 DINSDAG is SEPTEMBER 1936 EERSTE BLAD PAG. 3 BINNENLAND Het Koninklijk bezoek jjaan Amsterdam Naar wij vernemen wordt Donderdag a.s. H. M de Koningin met Prinses Juliana en Prins Bernhard omstreeks twaalf uur ver wacht op het paleis op den Dam te Amsterdam. De stoet van auto's komt van uit de richting van de Haarlemmenveg. Daar wor den de Vorstelijke personen door den burge- en meester dr. W de Vlugt, welkom geheeten. Dc tocht door de stad gaat langs de vol- wegen: Haarlemmerweg, Hoofdweg, Jan Everlsenstraat, Adm. de Ruyterweg, De uit Clercqstraat, Rozengracht, Raadhuisstraat, N.Z. Voorburgwal, Dam. Des middags om twee uur wordt in auto's Uitgereden naar het Stadion, langs de vol- route: Dam, N.Z. Voorburgwal, Spui, Kalverstraat, Munt, Reguliersbreestraat, Rembrandtsplein, Utrechtschestraat, Frede- riksplein, Sarphatistraat, Tulpplein, Wees- perzijde, N. Amstelbrug, Ceintuurbaan, Roe lof Hartstraat, Van Baerlestraat, De Laires- jestraat, Corn. Schuytstraat, Breitnerstraat, nj?'Apollolaan,, Olympiaweg, Stadionplein, 1 waarna de Vorstelijke personen door de 1 le- Marathonpoort het Stadion zullen binnen 8»,aan. Ids °£De extra-uitkeering er jan de werkloozen ele ait-Celdt voor de week van 13 tot 19 Sept. Zooals bekend, heeft de Minister van als Sociale Zaken, in de "vergadering van de 'enEerste Kamer Vrijdag j.l. medegedeeld, dat ter er gelegenheid van de verloving van an I.KH. Prinses Juliana"aan alle ondersteun de werkloozen een extra-uitkeering van De 2,50 zou worden gegeven. SR- Naar wij vernemen is het 1e bedoeling 'le'ran den Minister van Sociale Zaken die ter zake een circulaire aan de gemeonte- K®-besturen zal doen toekomen dat de bo- rengenoemde uitkeering zal worden ver- itrekt op den steun berekend over dc week ariFan September, lat en™ Hollands Bruidspaar Met bewonderenswaardige snelheid is bij A. W. Sijthoff's Uitgevers Mij. te Leiden ver- schenen het eerste boekje over de verloving 'yan Prinses Juliana met Prins Bernhard. jej Het is geschreven door den bekenden jour al. nalist D. Hans en getiteld „Hollands Bruids- •htpaar". tot De uitgave is rijk geïllustreerd met een tu- reeks prachtige foto's uit het leven van de beide Vorstelijke Personen. De tekst is op en pittige en onderhoudende wijze verzorgd. ïerst worden enkele grepen gedaan uit het an leven van de bruid, daarna van den bruide- |om, waarna tenslotte de beteekenis van de te-(verloving in het licht wordt gesteld, als, In het laatste hoofdstuk van het boekje ste loorleeft men opnieuw de heuglijke gebeur de tenissen, welke de laatste dagen hebben plaats gehad, de Met genoegen hebben we van dit boekje en kennis genomen. We bevelen het in ieders banden aan. ng De firma A. W. Sijthoff heeft aan de koninginJ Prinses Juliana en Prins Bem- hwed, benevens aan de moeder en den broer 2el yaj den Prins, een in perkament uitgevoerd st eimplaar aangeboden van het Boekje, ie e Het roer om et iet eerste schaap over de dam eerste sociaal-democraat, de heer jr- Spronkers, lid van de raad van Hillegers- berg en propagandist voor de S.D.A.P. in het district Zuid-Holland, is lid geworden en centraal Oranje-Comité, om daar door mee de eenheid van ons volk ie de- nonstreeren en zich te verklaren tegen com munisme en fascisme. Dat is een begin: het eerste schaap is ver de dam; al gaat deze beeldspraak hier plecht op. Alleen: het tweede deel der argumentatie - aangenomen dat deze aldus gegeven is hoort er niet bij. Hier maakt de sociaal democraat de fout, die ons vroeger ten on rechte is verweten. Oranjeliefde moet een positief karakter hebben en mag niet tot Jartij-'politiek leiden. Dat men zulks nu over bet hoofd ziet! Overigens: hulde aan de moedige beslis sing. Zaterdag 19 September a.s zat van een Ier hellingen van de Neierlandsthe Dok Maatschappij het m.s. „Maetsuycker"' ie wa ter worden gelaten Dit schip, op genoemde Werf in aanbouw, voor de rekening van de Koninklijke Paketvaart Mij., meet c.a. 7000 ton en is bestemd om dienst te doen op de lavaNoumea-lijn van aartmaatschappij. Gisteravond te omstreeks acht uur is Üoor de rijks- en gemeentepolitie te S o m.e- ren ten huize van B. in de Peel, gearres teerd J. van M uit Leende, verdacht van het plegen van den moord op den heer Dob- helman, te Heeze op Zondag j.l. Van M. was reeds in den loop van den flag gezien in de omgeving van sluis 13 in de Zuidwillemsvaart. Het ingestelde onder zoek bracht aan het licht, dat hij zich in jde woning van B. schuil hield. Van M. is gevankelijk naar de Marechau- Van M. is gevankelijk naar de Marechaus see-kazerne te Heeze overgebracht Nederland-Express r De N.V. Stoomvaart Mij Nederland meldt, oat de speciale trein met passagiers en post in aansluiting op het d.d. 18 September a.s. van Genua vertrekkend s.s. Johan de Witt Donderdagmiddag 17 September om 15.30 van den Haag S.S. zal vertrekken. Vertrek van [Utrecht C.S. 16.26, van Arnhem 17.18, van NIEUWE RIJKSWEG DEN HAAG-UTRECHT Begin 1940 gereed Omtrent de in uitvoering zijnde nieuwe Rijksweg Den HaagUtrecht wordt door de K.N.A.C. medegedeeld, dat de verhou ding op het wegvak Voorburg—Zoetermeer in het voorjaar van 1937 voltooid zal zijn. De brug over de Vliet is onlangs in uit voering genomen. De toerit aan de Voor- burgsche zijde van deze brug zal vermoe delijk echter niet tijdig kunnen worden vol tooid, omdat de onderhandelingen met d^ gemeente Voorburg nog niet haar beslag hebben gekregen. Het verkeer zal derhalve tijdelijk gebruik moeten maken van den reeds voltooiden klinkerweg, die den West- vlietweg verbindt met den rijksweg no. 12. Tegen het einde van 1937 wordt de verdere voltooiing van den weg ver wacht tot den provincialen weg beoos ten langs de Gouwe. Dan zal via Gou da aansluiting bestaan op den tegen dien tijd geheel verbeterden provin cialen weg Gouda—Haastrecht—Oude water en den reeds eerder voltooiden weg van Oudewater over Montfoort en de Mcern naar Utrecht. Het gereedkomen van het wegvak van de Gouwe tot Bodegraven wordt in 1938 ver wacht. Met betrekking tot de werken ten Oosten van Bodegraven kan worden mede gedeeld, dat nog dit jaar vijf kunstwerken zullen zijn voltooid en binnenkort zal wor den overgegaan tot de aanbesteding van de grondwerken voor de wegvakken Bodegra ven en Woerden en WoerdenHarmeien. Het ligt bovendien in de bedoeling, de aan besteding van het grondwerk van het laat ste wegvak van Harmeien tot nabij Utrecht, eveneens nog in dit jaar te laten volgen. De aanbesteding van de viaduct over de Linschoten (ten zuiden van Woerden) zal deze maand geschieden. Verwacht wordt, dat tegen het be gin van 19-10 de weg tot Utrecht be rijdbaar zal zijn. Zevenaar 17.38. Vertrek van den aansluiten- den trein naar Utrecht van Amsterdam C.S. 14.51 en 15.25, van Amsterdam W.P. 15.39. De aansluitende trein van Rotterdam Maas vertrekt om 15.13. Aankomst te Genua Vrij dagmorgen a.s. te 11.40. DE ROTTERDAMSCHE HAVEN IN AUGUSTUS Gestadige verbetering De afgeloopen maand is voor het havenverkeer van Rotterdam in het algemeen nog iets gunstiger geweest clan Juli. Bij het inkomend verkeer is op de "enorme toeneming in de on middellijk voorafgaande maand een kleine teruggang gevolgd, doch deze is ruimschoots goed gemaakt door verder herstel hij het uitgaande ver- 248 (267) sehepc van de groote lljnvaart, benev hbschepeu, waaronder 94 (57) 28) met steenkool, doch sl« graan, 74 .(83) met hout en rt. 161 (158) :ool of cokes en 139 (68) ndere goederen, o.a. 25 (3) 8) met fosfaat. 8 (1) met g '11e en 4 (0) met baksteen. In de andere havens langs erweg z(Jn 43 (39) schepen ïns 328 (295 chts 34 (51 28 (32) me damsche Gemeente, van welke hij op 2 Sep tember 1934 afscheid nam. Fries van geboorte, bezocht hij het gym nasium te Sneek en daarna de Universiteit te Leiden. In 1890 werd hij candidaat in Friesland en 14 December van dat jaar deed hij in trede te Aalsmeer. Van Aalsmeer g'DR hij in 1895 naar Leeuwarden, waar eenige jaren tevoren zijn begaafde, door hem zoo vereer de oudere broeder, dr L. II. Wagenaar, de Gcref. Kerk als predikant diende. Na een arbeid aldaar van twaalf jaar vertrok Ds Wagenaar naar de Maasstad, waar hij 27 Januari 1907 intrede deed. Ds Wagenaar heeft zich behalve op ker kelijk terrein ook op politiek en sociaal ga- bied bewogen. De Zending en Jeugdbewe ging hadden mede de liefde van zijn hart. In dit verband moet bijzonder genoemd worden zijn arbeid voor de C.J.M.V. Obad- ja, waarvoor hij 25 jaar lang zijn sociale cursussen hield en lezingen over allerlei onderwerpen. Hij is nu eere-voorzitter van „Obadja". Verder worde nog herinnerd aan zijn ar beid ais hoofdbestuurslid' vande ZeemajlS- centrale en ïjn redacteurschap van de Kot- terdamsche Kerkbode. Wat zijn werkzaamheid op politiek ge bied aangaat, verdient vermeld te worden, dat hij op de totstandkoming van de Chr. Hist. Unie en haar program van beginse len veel invloed heeft uitgeoefend. Bij verschillende jubilea heeft Ds \\age- naar ondervonden, dat, ofschoon hij nooit wat men noemt een „volksman" was, zijn rbeid door velen werd gewaardeerd. De Regeering erkende zijn verdiensten door hem te benoemen tot Ridder in de Orde van Oranje-Nassau. Het zal Ds Wagenaar in het mooie Zeist op zijn zeventigsten geboortedag ook uit zijn oude Gemeente Rotterdam, ongetwijfeld niet aan belangstelling ontbreken. In het geheel vertrokken uit den Niet Waterweg 42 (39) schepen met kolen Frankrijk, slechts 42 (61) naar Italië, doch 68 ts 7 (8) Het aandeel van Rotterdam ln het gezai llJke scheepsverkeer van de haventrlts Ham burg, Antwerpen en Nieuwe Waterweg ls gestegen tot 33.46 (vorig Jaar 29.04) pet. tschepen, i inhoud der vijl het aantal van irledcn Jai pet. nog bij i -icht-rcreblevx De gunstige Invloed van de verlaging havenheffingen en havenkosten te Rotterd blijkt overigens ook duidelijk uit de st« vermeerdering van het aantal aanloopschei l)m bij te laden zön ln de afgeloopen ma langekomen, tegen istladin: schepen, tegen 105. In de eerste acht maanden vertrokken 131 in het Jaar zijn 5.349 (5000) zeesohi ikomende ladingen aangekomen, nï. 1.976 948 (877) (1.970) H..15 3) vrachtschapen, I, 327 (333) 296 (163) met aardolie, en 2 litgaande ladingi de kleim s liinvaart, benevens 2.434 waarvan 794 (660) H| T335) met hout, trokker schepen n.l. 2.019 (2.004) schepen var - 651 (569) schepen van de groóti 1.339 (1.212) vrachtschepen me cokes en 926 (503) vrachtsulieper ie'L a-nuei e ladingen. Om bij te laden lcwamer dit tijdvak 495 (402) zeeschepen naar onze wen, met restlading vertrokken 1.105 (1.006) DS G. H. WAGENAAR Wordt Vrijdag a.s. zeventig jaar De thans te Zeist wonende emeritus-pre dikant van de Ned. Herv. Gemeente van Rotterdam, Ds G. H. Wagenaar, hoopt op 18 September zijn zeventigsten verjaardag te vieren. 1 Meer dan 27 jaar diende hij de Rotter- PRACHTIGE VIERDAAGSCHE AUTOTOCHT VAN 29 SEPTEMBER TOT EN MET VRIJDAG 2 OCTOBER A.S. Kosten incl. alles inbegrepen f 33.50 Hoogste stand te Ona 773.2. Laagste stand te Isafjord 753.0. Stand vanmorgen half twaalf 766.5. WEER VERWACHTING Meest zwakke veranderlijke wind, gedeel telijk bewolkt met kans op eenige regen buitjes in het Westen, weinig of geen regen in het Oosten, weinig verandering in tem peratuur. Sinds gisteren is vooral het maximum in het Zuidwesten sterk aan beteekenis toege nomen. Over Ierland en Schotland stegen de barometers sterk, zoodat een rug van hooge druk het maximum in het Zuidwesten met dat in het Oosten verbindt. De secun daire depressie werd afgesnoerd en bevindt zich thans als een zelfstandig lage drukge- bied met haar kern over de Noordzee. Rond deze kern blijft het weer nog onbetrouw baar. Het lichtschip „Noordhinder" meldde hedenmorgen onweer. In het hoogedrukgebied over Scandinavië, Polen en de randstaten blijft het weer hel der met weinig wind. Over Duitschland is de bewolking bij stijgende temperatuur iets toegenomen; in Frankrijk en ons land werd liet belangrijk kouder. De depressie in het westen drong verder naar IJsland door en veroorzaakt daar krach figen wind. Het weer ten onzent blijft in het westen van ons land aanvankelijk nog onder invloed van de Noordzee-depressie. Langzamerhaad zal deze echter opvullen en aan beteekenis verliezen. THERMOMETERSTAND VOERTUIGEN MOETEN HUN LICHTEN OP HEBBEN De enorme vreugde die overal in ons land heerscht over de verloving van onze geliefde Prinses en de meer dan vlotte wijze, waarop Prins Benno in enkele dagen de harten van het Nederlandsche volk heeft weten te veroveren, doen de belangstelling uitgaan naar het s land van de vorsten van Lippe en het oude residentieslot te Detmold. Wij hebben gemeend daarom nog een speciale najaarsreis naar dit gebied te moeten organiseeren, in de vaste over tuiging, dat wij hiermede vele lezers een groote dienst bewijzen. Niet alleen het bezoek aan het schilder achtige stadje Detmold, waarover wij in ons laatste Zondagsblad reeds eenige bijzonderheden schreven, maar de ge- heele reis die door verschillende bosch- rijke streken loopt, is de moeite waard. Vooral in deze tijd van het jaar, nu de lichtbruine najaarstinten overal hun zoo speciale aspect aan het landschap geven. Wij laten hieronder het volledige pro gramma van deze schitterende oranje- tocht volgen: te dag: Vanaf Rotterdam (waar lezers uit Dordrecht en omgeving zich eventueel kunnen aanslui ten) via den Haag en Leiden naar Utrecht. Opname van reizigers steeds voor onze kan toren. Langs fraaie buitenplaatsen naar Zeist. Ver der via de Pyramide van Austerlitz, door de Geldersche vallei, via Woudenberg en Scher- Na deze handeling richt spr. zich voorts tot 't College van notabelen en draagt het bouwwerk aan hen over. Spr. besluit zn rede met de hoop uit te spreken dat dit de aanvang zij van een tijdperk van nieuwen bloei. God stelle 't tot een rijken zegen. Hierop volgde de aanvaarding van 't Kerk gebouw door de Kerkvoogden bij monde van den president den heer Kamphuisen. Voorts neemt Ds. Verheul, als voorzitter der kerkeraad het gebouw in gebruik over, Spr. roept de gemeente op om als één man ach ter de colleges te staan, en dan twijfelt spr. niet of er zal ook spoedig een nieuw orgel komen, dat momenteel nog ontbreekt. Verschillende sprekers voeren nu nog het woord. Wethouder Polet namens 't gemeen tebestuur, Ds. Enkelaar namens de Synode, en Ds. Steenbeek namens classis. Het samen zijn werd tenslotte met een kort woord door Ds. Elzinga, na gemeenschappelijk zingen van gezang 96 met gebod gesloten. De Ned. Herv. Gem. binnen Gouda is een prachtig kerkgebouw rijker geworden. INGEBRUIKNEMING NIEUWE NED. HERV. KERK Men meldt ons uit Gouda: Zaterdagmiddag is de nieuwe Ned. Herv. Kerk in de Korte Akkeren officieel in ge bruik genomen. Deze Kerk is zooveel in- als uitwendig een buitengewoon mooi gebouw. Architectonisch is alles gedaan om dit ge bouw te maken tot een sieraad voor het nieuwe zich snel uitbreidende stadsdeel „de Korte Akkeren". Het interieur is in streng moderne afwer king zeer eenvoudig uitgevoerd, maar oefent direct op den bezoeker groote aantrekkings kracht door de gezellige indruk die het geeft Het kerkgebouw bevat 800 zitplaatsen. Voor de ingebruikstelling van het gebouw be stond groote belangstelling. De samenkomst werd geopend door den voorzitter der bouw commissie Ds. II. v. Dijken. Na gemeenschap pelijk zingen van Ps. 84 1 en gebed richtte Ds. v. Dijken zich in een kort woord tot de aanwezigen waarin spr. memoreerde hoe groot 't voorrecht is dat nu een lang gekoes terde wensch, om in dit stadsdeel een wijk- gebouw of kerk te mogen hebben, in vervul ling is gegaan. Naar aanleiding van een gedeelte van 1 Kon. 8 richt spr. zich in een korte rede tot z'n hoorders. Hierbij aanslui tende richt spr. voorts woorden van dank tot dp vele aanwezigen, daarbij bijzonderlijk zich richtende tot de aanwezige vertegen woordiger van 't gemeentebestuur, wethou der Polet, tot den Architect den heer Stuur man, tot den hoofdaannemer den heer v. d. Velden, de onderaannemers, en tot verschil lende kerkelijke autoriteiten. Door den oud sten ouderling den heer de Groot wordt nu de Bijbel op den kansel geplaatst Deze Bij bel is er een met een historie. In eigendom gekomen aan Ds. v. Dijken wordt deze Bij bel welke eenmaal geschonken was gelijk in het boek vermeld slaat aan niemand minder dan aan den uit de vaderlandsche geschiedenis zoo bekenden Oranjevorst, Jan Willem Friso, wordt thans door den tegen- woordigen eigenaar aan deze kerk aange boden. KAPPERSSTRIJD TE NAARDEN n kappersbediende te Naarden, werkzaam ln de zaak van V. aan de Markstraat, aldaar, beëindigde op 22 Juni J.l. de dienstbetrekking nder het voorgeven, dat hU zich zelfstandig [ilversum ging vestigen. Tot ontsteltenis v den Naardenschen kapper begon zt)n ex-bedien de echter een zaak in hetzelfde stadje en zeil in dezelfde straat. In het ontbonden arbeid! contract tusschen belde kappers kwam echt» een concurrentiebeding voor, waarbij de bedien- penzeel naar Ede. Vanhier dwars over de anhier schitterende Veluwe naar Apeldoorn. Verder langs een prachtige weg naar Zutphen, al- bezoek brengen aan de St. Walburgskerk met oude kloosterbibliotheek, r verschillende kostbare boekwerken nog de ketting liggen. Daarna dwars door de schilderachtige Ach terhoek via Lochem en Goor naar Delden, met het kasteel Twickel. Door het Twent- sche industriegebied via Hengelo en Olden- zaal naar het laatste plaatsje op Neder- landsch grondgebied, het schilderachtige De Lutte. Daarna passeeren wij de grens en rijden spoedig het mooie stadje Bentheim binnen. Bezoek aan het kasteel. berg, waar wij vanaf het Kaiser Wilhelm denkmal, een prachtig vergezicht genieten. Verder door de vriendelijke voormalige uni versiteitsstad Rinteln met haar vele vak werkhuizen, naar de oude rattenvangerstad Hameln, alwaar de lunch ons wacht. Rondwandeling door dit merkwaardige tadje, dat in zijn prachtige gebouwen nog 'ele herinneringen bewaart aan de oude sage, volgens welke op een Zondagmorgen in 1284 een 130 kinderen door het gefluit van den rattenvanger uit de stad weggelokt zijn,- om nimmer meer daarin terug te keeren. 's Middags volgt een prachtige tocht, aller eerst naar de bekende Buckeberg, waar jaar lijks de groote Oogstfeesten gehouden wor den. Daarna door een schitterende bosch- rijke streek naar de bekende badplaats Pyr- mont met zijn geneeskrachtige bronnen. Bezoek aan het Kurpark met beroemde Pal- ir.enallee. Vervolgens naar Detmold, aan den voet van het Teutoburgerwald, met het oude residentieslot van de vorsten van Lippe. Derde dag: Allereerst bezoek aan het kasteel met zijn rijke verzameling kunstschatten, waaronder meer dan 300 jaar oude gobelins. Daarna rondtoer door de omgeving met bezoek aan het middeleeuwsche stadje Horn en de Externsteïne, een oud-Germaansche offerplaats, waar monniken uit het klooster te Paderborn omstreeks het jaar 1000 een afbeelding van de Kruisafname in de rotsen uitgebeiteld hebben, waardoor dit het oudste christelijk gedenkteeken in Duitschland is. Daarna rijden wij naar de Hermannshöhe ter bezichtiging van het grootsche gedenkteeken ter herinnering aan de nederlaag welke de Romeinsche legioenen aldaar in het jaar 9 toegebracht werd. de schitterende tuinstad Biele feld, waar de lunch ons wacht. 's Middags over Warendorf naar Münster, met schitterend gothisch stadhuis, waarin de bekende vredeszaal, in 1648, de vrede gesloten werd, die een einde maakte aan de 80-jarige oorlog. Tweede dag: Allereerst naar de oude Hanzestad Osna- brück, aan de uitloopers van het Teutobur gerwald en het Wiehegebergte. Reeds in de Middeleeuwen was deze stad zeer belangrijk door de vele Hessenwegen, die hier samen kwamen. Thans nog bewaart Osnabrück in -zijn schilderachtige oude gevels veel herinne ringen aan vroegere tijden. Vervolgens via Bad Oeynhausen, met zijn 42 M. hooge spui tende bron, de Jordansprudel, een fontein met een capaciteit van 7.000 L. per minuut. Daarna naar de Porta Westfalica, het punt waar de Weser het gebergte uitbreekt en de Noord-Duitsche laagvlakte instroomt. De auto brengt ons op de top van de Wittekinds- Vierde dag: Allereerst naar het vriendelijke stadje Coesfeld, temidden van een afwisselend bosch- en heidelandschap gelegen, waarna wij weer op de Vaderlandsche bodem aan stevenen^ om de grens bij Winterswijk te overschrijden. Vanhier volgt een mooie tocht door de schil derachtige Achterhoek via Aalten, Varsse- veld en Terborg naar Doetinchem en het oude stadje Doesburg. Vervolgens door de wereldberoemde Mid- dachter allee via Ellecom en de Steeg naar Arnhem, alwaar de afscheidslunch ons wacht. Daarna langs de Zuidelijke Veluwezoom en de Zuid-Utrechtsche Heuvelrug naar Utrecht vanwaar we na gebruik van een kopje thee de thuisreis aanvaarden. Wij hebben de prijs van deze buitenge woon mooie trip zeer laag gesteld. Op gave voor Zaterdag 19 September a.s. aan ons Reisbureau „Libertas". Goudsche Singel 105, Rotterdam, Tel. 22490, Giro 279855. de zich verbond, nimmer in de gemeente Nai den voor zichzelf of onder anderen naam e kapperszaak te vestigen, zulks op straffe v niet iCht- diende werd veroordeeld om terstond de uitoefe ning van het kappersvak te Naarden te staken, onder oplegging van een dwangsom. Voor den kapper trad op Mr. D. W. O. A. Schut. De president, Mr. J. "W. Huyslnga, rechtdoen de. beveelt den gedaagde zich terstond te ont houden van de uitoefening van het kappersvak te Naarden en machtigt elscher om hem tot aa- le\ Ing ervan te dwingen met behulp van de sterke macht. Voorts wordt door den president een dwangsom van f 10 per dag opgelegd. In dien hij na de beteekeniig van deze uitspraak het vak binnen Naarden blijft uitoefenen. Het vonnis werd uitvoerbaar bij voorraad ge steld. Tenslotte is hjj veroordeeld ln de kostea van

Nieuwe Leidsche Courant | 1936 | | pagina 3