STADSNIEUWS 1 Overweldigende Oranje-betooging De Haagsche A.-R. Landdag DONDERDAG 10 SEPTEMBER 1936 TWEEDE BLAD PAG. 6 Uitloting Geldleening Burgemeester en Wethouders brengen ter algemeene kennis, dat op 16 September 1636, des voormiddags 11 uur, in een der vertrek ken van het Gemeentehuis zal worden over gegaan tot de uil loting van obligaties tot een bedrag van f 55.000, in de 4 pet, geldlee ning van 1933, groot f 2.000.000. A. VAN DE SANDE BAKHUIJZEN, Burgemeester. VAN STRYEN, Secretaris. Leiden, 10 September 1936. Toezicht op de vreemdelingen De commissaris van politie alhier brengt in berinnering de verordening, regelende het toezicht op in Leiden vertoevende vreemdelingen, waarbij is bepaald, dat een ieder, die een vreemdeling in zijn inrich ting, huis of woning opneemt, binnen 2-1 uur verplicht is daarvan kennis te geven aan genoemden commissaris van poltie (bureau Vreemdelingendienst, Zonneveld- straat alhier, geopend van 9—12 uur, van 2i uur en van 79 uur). Door aangifte aan -het Bureau van de Be volking en den Raad van Arbeid vervalt bovengenoemde verplichting niet. Verzuim is strafbaar gesteld. Deze bepaling geldt ook voor dienstper soneel, voor logé's enz. van vreemde na tionaliteit. Betaling krachtens de warenwet Benige toelichtingen Door de tot stand gekomen wijziging dei- Warenwet moeten, behoudens enkele uit zonderingen, alle personen, welke eet- of drinkwaren bereiden of verkoopen. meft be talen in de kosten van de keuringsdien sten en dezer dagen zullen in de gemeen ten, hehoorende tot het keuringsgebied Haarlem, de eerste aanslagbiljetten in het. bezit zijn van hen. die voor betaling in aan merking komen. Om het vragen van inlich tingen zooveel mogelijk te vermijden lijkt het ons gewensoht hierbij eenige toelichting te geven. Er is nl. krachtens de wet een ta rief vastgesteld volgens welke de aanslag plaats vindt. De aanslagen welke nu ■worden verzon- 'den gelden voor het jaar 1936 en zijn ver schuldigd door hen, die dit jaar of gedeelte van het jaar hun bedrijf uitoefenen. Wordt een zaak opgeheven, dan is het gewensclit hiervan aan den Keuringsdienst kennis te geven. Hierdoor vervalt de ver plichting voor dit jaar te betalen niet, doch vervalt de betaling het volgende jaar. Bij de vaststelling der bedragen wordt ïn de eerste plaats rekening gehouden met de vraag of de betrokkene ingeschreven is (of op 1 Juli 1935 ingeschreven was) in het Handelsregister Is hij hierin gerangschikt in de le klasse dan is f 5 verschuldigd, voor de 2e klasse f 10. 3e klasse f 15. 4e klasse f 20, 5e klasse f 30 6e en hoogere klasse f 40. Niet-ingeschrevenen betalen f 3 of indien zij zonder eenig personeel werken f 1. Hotels, restaurants, café's enz. moeten indien zij consumptie-ijs bereiden en/of ver koopen, f 3 betalen. Bovendien moet voor ieder filiaal f 5 worden betaald. Ieder aanslagbiljet geldt slechts voor één gemeente, zoodat iemand die in verschil lende gemeenten winkels 'heeft voor iedere gemeente een afzonderlijk biljet ontvangt. Onbewoonbaarverklaringen Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland hebben ongegrond verklaard een beroep van N. J. Volïebregt te 's-Gravenhage tegen het besluit van den raad dier gemeente tot onbewoonbaarverklaring van veertien wo ningen aan de Koningstraat aldaar en een beroep van de eigenaren tegen de door den gemeenteraad van Woubrugge uitgesproken onbewoonbaarverklaring van de woningen aldaar, plaatselijk bekend w'ijk b nos. S en 9. De groenen zijn er weer Het Leidsch Studentencorps heefit gisteren 97 nieuwe leden ingeschreven en van hun haardos ontdaan, zoodat men van nu af aan de groenen in hun regenjas, met de pet op en voorzien van een liggend boord met zwarte das weer door de stad kan zien trek ken, dikwijls als een koppel schapen die ter slachtbank worden geleid. Ze zijn als volgit over de verschillende faculteiten verdeeld: Theologie 5 (vorig jaar 2), rechten 4-9 (62), medicijnen 30 (18), wis- en natuurkunde 6 (14), Letteren en Wijsbe geerte 2 (2), Vereendgdc Faculteiten 5 (9). StoomwasscKerij fa. B. Spronk Een nieuwe ketel In de stoomwasscherij van de fa. B. Spronk, Witte Singel 14, is men bezig met een reorganisatie van het bedrijf, in verband waarmede men zich ook een nieuwe ketel heeft aangeschaft. Deze ketel, geleverd door de N.V. Machinefabriek Breda, heeft een op pervlakte van niet minder dan 120 M.2, een lengte van bijna 12 M. en een diameter van 2.60 M. De normale druk bedraagt 12 atmos feren. Zooals men ziet is deze ketel dus een prachtige aanwinst voor het bedrijf. Het transport van het groote gevaarte is geschied per zolderschuit en heeft eenige dagen ge duurd. Op de advertentiepagina kan men een foto vinden van den ketel. TEGEN DE SPOORBOOM Gistermiddag is een vrachtauto, bestuurd door den expediteur C. B. van S. uit Nieuw- Vennep. tegen de dalende spoorboom van den overweg aan den Rijnsburgerweg opge reden. De spoorboom werd geheel ontzet. De vrachtauto had geen noemenswaardige schade. OPLICHTER AAN HET WERK Enkele kamerverhuursters zijn de dupe geworpen van iemand, die zeide bij een be kende firma hier ter stede te werken, een kamer huurde, eenige dagen pension genoot en dan met de noorderzon vertrok. De man is 1.80 M. lang, heeft blond achterover gekamd een weinig krullend haar, glad geschoren gezicht, lichte oogen, gezet postuur, beschaaf de spraak, donkergerande bril, licht colbert. Men zij op zijn hoede! VERVOERSOPBRENGSTEN N.Z.H.T.M. De vervoersopbrengsten van de N. Z. H T. M .gedurende de maand Augustus heb ben bedragen f 364.610 .(v. j. f 383.124)/ BENOEMING De inspecteur van politie W. A. Couzij is benoemd tot lid van de Permanente Com- sissie van de Kon. Ned. Brandweerverecni- ging, belast met de keuring van branö- bluschapparaten. BURGERLIJKE STAND Griffioen z A A SplinterHeeren d-TjM Sauerland—Pieck z A WestdorpGeers d M Hogewoningrdo Mooö z G J Wisse—Hillebrand z Ph W M v d Hoeven—Zuijdwük d OVERLEDEN: A Wensveenv d Kroft, vr., 9 jaren GEHUWD: P P A Bredeveld en S J v d Veer - J M de Haas en M Gorree W Koolstra en A v Rhün D Kuipers en L M Pilippo A luwerkerk en J Nievaart j Stouten en J lieremet A Leemans en E H Taverne P Keflzers en J W v d Voort J W v Wijnen n M C v d Berg Ni H Peeters en E J M Beenakker J v d Weüde en M Harland J de Wolf en E P v KooU UIT DEN OMTREK HAZERSWOUDE FAKKELOPTOCHT Ter gelegenheid van de verloving van IJ.K.H. Prinses Juliana met Z.H. den Prins von Lippe-Biesterfeld werd op initiatief ZONDER VOORUITBETALING PEBNAHEHT-DUPLEX HRRRDEN HAARDKACHELS SITTERS G v/d KAR DEN HAAG: Columbusstraat 2, hoek Suezkade, Telefoon 334523 HAARLEM: Schoterweg 1 Telefoon 16659 van de Chr. Oranjevereen. gisteravond een groote fakkel- en lampion-optocht gehou den, waaraan door een groote menigte werd deelgenomen. De Chr. Muziekvereeni ging verzorgde daarbij hec muzikale ge deelte. Te ongeveer 8 uur werd de stoet ou- gcsteld bij de Chr. School en maakte een rondgang door het dorp, gevolgd door vele belangstellenden. Bij de Ned. Hervormde Kerk werd halt gehouden en op het plein de stoet opgesteld. Burgemeester A. War- naar beklom daarop het spreekgestoelte en herdacht in enthousiaste bewoordingen het feit van den dag en sprak er zijn blijdschap over uit, dat de bevolking der gemeente door hun deelname aan dezen optocht, toont een warm hart. te bezitten voor ons geliefd Oranjehuis. Nadat een tweetal cou pletten van het Wilhelmus waren gezon gen, werd nog het woord gevoerd door Ds. P. L. Kiehl en Ds. M. Heuzeveldt, die in bezielende taal de aanwezigen toespra ken. Ten slotte bracht de voorz. van de Chr. Oranjevereeniging, de heer B. Offringa een woord van dank tot allen voor hun deelname, waarop door de aanwezigen go zongen werd Gezang 180 1: ,,"k Wil U, o God, mijn dank betalen". De sprekers wer den afgewisseld door gemeenschappelijk gezang met begeleiding van de muziek. Onder de vroolijke tonen der muziek werd nog menig lied gezongen en bleef men nog geruimen tijd bijeen. Het Raadhuis was voor deze gelegenheid schitterend geïllumineerd. GESLAAGD Aan de Mode-Academie „Wohrijzec" te Amsterdam slaagden voor diploma direc trice leerares de dames Paulien van Kla veren en Cor Harkes alhier, opgeleid door mej. W. Langenberg—Oosterom te Boskoop HILLEGOM CONCERT Bij gunstig weder hoopt de Hillegomscho Harmoniekapel hedenavond een concert te geven in de muziektent aan de Sixlaan. KATWIJK a.d. RIJN SCHADE De bestuurder van een vrachtauto van den heer Korswagen te Leiden zette de wagen, toen hij uit „De Roskam" kwam, wel wat te ver achteruit met gevolg dat hij tegen een electrische lichtpaal der gemeen te reed. Deze kon dit niet weerstaan en de paal ging geheel tegen den grond. KATWIJK AAN ZEE COLLECTE De collecte, welke ten bate van het mi litair tehuis te Leiden alhier is gehouden heeft opgebracht de som van 45.44%. HEEL LEIDEN STAAT OVEREIND Fakkeloptocht van duizenden Laaiende feestvreugde Gisteravond heeft de Leidsche bur gerij gelegenheid gehad van haar vreugde over de verloving van onze Prinses uiting te geven en zij heeft dit gedaan op een waarlijk grootschc en overweldigende wijze. De contact-commissie van de Leidsche na- tionaal-gezinde vereenigingen heeft, zooals weet, tot dit feest 'het initiatief geno- Onder de voortvarende en meesterlijke leiding van Mr. Nord Thomson spijkerde zij in enkele uren 't feestplan in elkaar en de Leidsche bladen hebben dit plan wereld kundig gemaakt in den loop van den mid dag. Alle Leidsche vereenigingen werden uitgenoodigd 's avonds op de Kaasmarkt te verschijnen met hun vaandels en vlag en, met fakkels en lampions. Voor een aantal vereenigingen waren verzamelpunten aangegeven, zoodat men zich in gesloten formatie naar het centrale punt kon be- n. Enfin, men weet zoo ongeveer van de bulletins en uit de kranten hoe de zeer snelle voorbereiding in baar werk is ge gaan. Maar men kan ook begrijpen, dat daar mede de eigenlijke moeilijkheden voor de vereenigingen pas begonnen. Want hoe kon men de leden zoo in enkele uren bij elkaar trommelen en welke waarborgen kon men scheppen, dat men 's avonds een behoorlijk figuur zou maken? Welnu, al die moeilijkheden zijn weggevaagd (wat spreken we eigen lijk over moeilijkheden) door de spon tane manier waarop door duizenden inwoners aan de oproep om aan de betooging deel te nemen, gevolg is ge geven. Toen het uur van achten ge slagen was begonnen de eerste groe pen op de Kaasmarkt te verschijnen en reeds om half negen, het uur waar op men eigenlijk verschijnen moest, stond het vast dat Leiden een Oranje- betooging zou krijgen als zelden is vertoond. Een prachtige organisatie De organisatie op de Kaasarkt was in handen van een comité uit de contact commissie en dat comité heeft prachtig werk verricht. Men had van te voren niets klaar kunnen maken. De organisatie moest stante pede in elkaar gedraaid worden en 's waarlijk voorbeeldig geweest. Dc hee ren Eergaart, Brouwer, v. Cittert, Questroo, Boekkooi en Würtz hebben op de Kaas markt de schepter gezwaaid op een wijze, waarvoor hen wel een zeer bijzonder woord van 'hulde toekomt. Dit woord van hulde dient echter ook gebracht te worden aan de deelnemende vereenigingen, die in hun opperbeste feeststemming prachtig mee hielpen om alles goed te doen slagen. Te prompt negen uur zelfs nog enkele minuten er voor als we het wel hebben zette de fantastische stoet zich in bewe ging. De vele vlaggen en vaandels, de fak kels, lampions en banieren gaven er een indrukwekkende aanblik aan. En wat de lengte betreft, wij kun nen ons niet herinneren ooit langer optocht in Leiden .te. hebben gezien. Zij overtrof de taptoe der 3 October- vereeniging belangrijk in lengte. Naar onze meening bedroeg het aantal deel nemers ten minste drieduizend. De stoet had een vol kwartier noodig ora in marschtempo zonder hapering voorbij te marcheeren. We kunnen de deelnemende vereenigingen onmogelijk alle met name noemen. Er waren niet minder dan acht siekkorpsen onder, een groot aantal pad vinders, de kranige Oranje-Garde, 'de aan trekkelijke groep van de Graal, het colle gium van het L.S.C. en de onder af deelin- gen met hun vaandels, de studenten- weer baarhei ds-vereeniging Pro Patria, de V.V. S.L., vele gymnastiekvereenigingen, de Land storm er s, de Burgerwachten, de mobiele colonne van de Leidsche Burgerwacht, de Vereen, van Reserve-officieren, de Cihr. H. S.-vereeniging, de Chr. Oranje-Vereeni- ging met de Tim delerclub, vele jcugdver- eenigingen enz. enz. Défilé De optocht ging langs het huis van den burgemeester,» die zich met mevr. v. d. Sande BakliuyzenGericke op het bordes van zijn woning bevond om de huldiging der duizenden in ontvangst te nemen. De vaandels neig den zich ten groet, de 'hoofden gingen rechts, de handen werden uitgestoken. Vandaar trok men met een groote omweg naar het Schuttersveld. Heel Leiden was xiitgeloopen om de stoet te zien voorbij-trekken. Langs den optochtweg stonden de mensehen vele rijen dik en op alle plaatsen was er bijna geen doorkomen aan. Op het Schuttersveld werden 'de muziek korpsen bij elkaar opgesteld als centraal punt, waarom heen de deelnemers zich schaarden. Het veld was helaas niet ver licht. Wel hebben eenigen tijd magnesium fakkels gebrand, maar deze waren slechts van korten duur. Door een misverstand kon de Bengaalsohe verlichting geen doorgang hebben. De schaarsche verlichting was dan ook oorzaak, dat er van politie-zijde (o. i. zeer terecht) bezwaar tegen werd gemaakt om het. groote publiek op het terrein toe te laten. Dit bracht eenige teleurstelling, maar men was daar spoedig overheen. Op het ter rein werd het Wilhelmus gespeeld en ge zongen en het Vlaggelied en telkens gingen luide hoera's uit de menigte op. Daarna werd de optocht ontbonden, maar 't feest was nog niet afgeloopen, want de muziek vereenigingen trokken op eigen gelegenheid door verschillende gedeelten van de stad en het jong-volk bleef nog geruimen tijd in opperste, feestvreugde bijeen. De politie, heeft op deze avond banden vol werk gehad, maar zij heeft alles op waarlijk voorbeeldige wijze geregeld, zoo dat alles een prachtig en vlot verloop kon hebben. Leiden heeft het jonge Vorstelijke, paar op een heerlijk spontane, enthousiaste en grootsche wijze gefêteerd. Nog meer gelukwenschen Curatoren der Rijksuniversiteit alhier hebben heden ten paleize Noordeinde te Den Haag bun schriftelijke gelukwenschen doen afgeven naar aanleiding van de verloving van H.K.H. Prinses Juliana. Het bestuur van de Vereen, voor Vrouwe lijke Studenten, waarmede de Prinses nog steeds nauwe betrekkingen onderhoudt, heeft gistermiddag, vergezeld van vele leden, de Prinses een bloemenhulde gebracht, ver gezeld van een aantal lijsten, waarop de leden hun handteekening hadden geplaatst. STRAATEVANGELISATIE Men verzocht ons te willen mededeelen, dat. de straatevangelisatie, welke voorheen nabij de Oude Kerk werd gehouden a.s. Vrijdag zal plaats vinden op het plein nabij de Geref. School aan den Sluiswcg. Een koor onder leiding van mej. R. Meyering erleent medewerking. ORANJEVEREENIGING Een geestdriftige vergadering Aan de oproep, welke door middel van strooibiljetten door den omroeper aan de bevolking was gericht, hadden zeer velen gehoor gegeven. De beide voorzalen van „,Casa Cara" waren overvol van Oranje klanten, terwijl het aantal tijdens de ver gadering nog steeds grooter werd, zoo zelfs, dat. men op het laatst tot buiten de deur stond. Onder de aanwezigen merkten wij op: Burgemeester W. J. Woldringh v. d. Hoop, wethouder J. Dubbeldam, den heer Collette en verder enkele raadsleden. Te omstreeks acht uur opende de heer J. Volbeda deze vergadering. Er is, aldus spr., een golf van vreugde door ons land go- gaan, en de bewoners van heit Noordzee strand blijven hierbij niet achter. Wie, al dus spr., hedenmiddag de radiorede heeft beluisterd zoowel van H. M. de Koningin als van Prinses Juliana en den Prins zur Lippe, heeft snaren voelen trillen in zijn hart en heeft kunnen merken welk een band er is tusschen Oranje en Nederland. Als Oranje maar in het land is dan gaat het goed! Wij hebben dan ook nu weer hoop, dat het Huis van Oranje bestendigd zal blijven. Katwijk moet daarom feest vieren! Spontaan werden hierna twee coupletten van het Wilhelmus gezongen en een drie- erf hoera geroepen. Vervolgens werd het woord gevoerd door den eere-voorzitter van de Oranje-vereeni- ging, burgemeester W. J. Woldringh v. d. Hoop. De klanken van het Wilhelmus, al dus spr., smeulen op het oogenlilik in veler Oranjegezind hart. Hoe spontaan zijn alle vlaggen uitgestoken geworden. In een oogenblik was deze geluksboodschap aan alle Nederlanders bekend. Het Oranjehuis zal voortaan weer een mannelijk lid tellen. De Oranjeboom kan weer voortgroeien. In moeilijke dagen waren het de Oranjes die regeerden, die steeds het beste voor he.t volk zochten. Gelukkig dat nu, in de moei lijke zware tijden waarin ons Vorstenhuis de laatste jaren verkeerde, weer eenig licht is gekomen en perspectief. Met Oranje, schijnen de moeilijkheden van ons volk be ter te dragen zijn. Op deze rede volgde een uitbundig ap plaus. Mevrouw Van Beelen Krijgsman las hierna een eigen gemaakt gedicht voor, dat als titel droeg: „Oranje boven". De voorzitter deed vervolgens dc blijde mededeeling, dat het Gemeentebestuur een bedrag van 172,50 beschikbaar heeft ge steld als subsidie voor het te houden feest.. Uitvoerig werd gesproken over het organi- seeren van een kinderoptocht, doch dit stuitte op allerlei moeilijkheden. Besloten werd om met alle kinderen een aubade te brengen aan het Gemeentehuis, 's Middags zal er een bloemencorso gehouden worden, waarin fietsen, auto's en rijtuigen mee zul len rijden. Voor de mooiste versieringen worden prijzen beschikbaar gesteld. Tot slot zal er 's avonds een bescheiden vuur werk afgestoken worden. Als een unicum voor Katwijk zal er ten slotte nog een ge vel-versiering plaats hebben, waarvoor eveneens prijzen beschikbaar worden ge steld. Aan de winkeliers wordt in overwe ging gegeven om dien dag hun etalages wat langer 's avonds te verlichten, zoodat Katwijk in kleur en fleur komt te staan. Met overgroote meerderheid werd hierna het bestuursvoorstel om als datum van het feest vast te stelMh a.s. Woensdag, aange nomen. Mevr. Wouda zegde aan alle school kinderen een gratis portret van het Konin klijk verloofde paar toe, terwijl de heer J. v. Beelen alle onkosten van het drukwerk voor zijn rekening nam. De heer A. den Dikken zal in samenwerking met mevr. Van Beelen—Krijgsman een lied maken, dat door de schoolkinderen gezongen zal vorden, terwijl hij zelf tijdens liet brengen ,an de aubade de dirigeerstok zal zwaaien. Daar bij de leden veel animo bestond voor een fakkeloptocht, zal deze gecombineerd worden met de lampion-optocht welke 's avonds met muziek zal gehouden worden. De U.N.I. zal 's avonds concerteeren in de muziektent. Daar het slagen van dit feest tenslotte ook afhangt van de geldelijke giften, van de burgerij, werd staande de vergadering :en oproep gedaan voor collectanten, waar- 'oor zich verscheidene personen opgaven Na een uitvoerige rondvraag sloot de ■oorzitter deze geanimeerde vergadering. KOUDEKERK A. R. LANDDAG Met het oog op de A.R Landdag te 's-Gra- venhage op Dinsdag 15 Sept. a.s. verzoekt men ons mede te deel en, dat het vertrek door den heer Langhout is bepaald des morgens uiterlijk half 10 vanaf hotel de Bruin, alhier. KOSTELOOZE INENTING Donderdag 17 Sept. a.s. de.s nam. te 2 uur, zal aan de dokterswoning alhier, de gelegen heid opengesteld worden tot kostelooze in enting en herinenting. Men vergete vooral niet om trouwboekjes der ouders of geboortebewijzen der kinderen mede te brengen. LEIDERDORP DE ORANJEFEESTEN Ter eere van de verloving van Prinses Juliana verzoekt de Ghr. Oranje-Vereen, alle vereenigingen, corporaties en ingezetenen met hun vaandels, vlaggen en lampions op a.s. Vrijdagavond 7 uur aan te treden op het terrein van Voordorp. GOUDEN HUWELIJKSFEEST Ter eere van hun gouden .huwelijksfeest heeft de muziekvereen. „Devote" gisteravond een serenade gebracht aan het echtpaar W Moraal-van Loenen aan de Berkenkade alhier, RIJNSBURG UITSLAG BLOEMENCORSO Bij het gehouden bloemencorso ter gelegen heid van 't Koninginnefeest werden de vol gende prijzen verkregen: 1. Afdeeling auto's: 1ste prijs P. Perk, 2de Cor Vianen, 3e Albert Paauw, 4e Nic. v. Delft. Troostprijs Karei van Klaveren. 2. Afd. Wagens; le prijs Indianen, 2e Oogstwagen, 3e Kruisridders. 3. Rijwielen Meisjes: 1st.fi nr. S. Rnntse- Thar, 2de Corry van Egmond, 3e Wilha. v. d. Burg; 4e Corry v. Egmond D.d.r. Troostprijs F. de Mooij. 4. Rijwielen jongens: 1ste prijs Job. Star, re Jan Zandbergen, 3e Piet Zwaan, 4e Jan Brussel., KSSSHHHHSKKKKSSSHHiSgSKSKSHKKSXSMSKSH::: SS Op Houtrust worden nog eenige duizenden plaatsen bijgemaakt. De belangstelling voor den Prinsjesdag en den op dien dag te houden A.-R. Landdag te Den Haag blijkt, mede in verband met de verloving van de Prinses, zóó groot te zijn, dat MOBIEL" nog eenige duizenden plaatsen op het Houtrust-terrein heeft laten bijmaken. Wie uiterlijk Vrijdagmorgen per postwissel het ver schuldigde bedrag overmaakt aan de BOAZ-BANK, Molenstraat 45 te Den Haag, zal nog tijdig kaarten kunnen ontvangen. De goedkoope spoorwegkaarten zijn tot Maandagmorgen 12 uur aan alle stations in Nederland verkrijgbaar. SS ss SS SS SS SS SS SS SS SSSSSSnn, De werkloozen op de Haagsche Landdag. Bij speciale beschikking van den Minister van Sociale Zaken kunnen werkloozen, bezoekers van de Haagsche A.-R. Landdag, op 15 September stempelen tusschen 8 en 18 uur aan de Gemeentelijke Arbeidsbeurs, Lage Nieuwstraat 20, Loket 7, op vertoon van hun toegangs bewijs voor Houtrust, SS 5e. Autopeds meisjes: le prijs Jannie Bou- man. 2d© Emmie de Mooij. 6. Autopeds jongens: 1ste pr. Gom. Zwaan, 2e Cor Glasbergen, 3de S. Heemskerk, 4e Wim v. d. Kwaak. 7. Poppenwagens: 1ste prijs Rosa Zand bergen; 2e Bertha Tuinenburg; 3e Ada Viainen, 4e Diederika Binnendijk. Troost prijs: Ina Driebergen. S. Bokkenwagens en kinderauto's: 1ste pr. Janmie de He ij er, 2e Henk v. Delft, 3de Nic. v. Egmond N.zn. SASSENHEIM DE VERLOVING DER PRINSES Het feit van de verloving van onze Prinses is ook hier niet onopgemerkt voorbijgegaan. Gisteravond werd door de beide plaatselijke muziekvereeni- gingèn, het Ghr. fanfarekorps „Cres cendo" en dé R. K. muziekvereen. „St. Ambrosius" een muzikale rondgang gemaakt door de gemeente met als eindpunt het gemeentehuis. „Ambrosius" marcheerde van af de Zuid zijde van het dorp en „Crescendo" van af de grens der gemeente Lisse. waarna beide korpsen elkaar bijna gelijktijdig ontmoetten aan het gemeentehuis, Wilhekninalaan. Bovendien werd aan deze muzikale 'hulde deelgenomen door de R. K.- zangvereeniging, de Herv. zangvereeniging „De Lofstem" en door dc Chr. zangvereeniging „Looft den Heer", welke vereenigingen zich voor dat doel tot een groot koor van enkele honder den zangers hadden vereenigd onder leiding van den heer M. J. A. Post, directeur van de R. K. zangvereeniging. Nadat de heer L. Ph. Bisschops als voor zitter van de Oranje-Vereeniging 'het woord had gevoerd, en deze aubade aan den bur gemeester had aangeboden, zong het koor enkele coupletten van het Wilhelmus, waar na burgemeester Gouverneur het woord nam om er zijn dank over uit te spreken dat ook Sassenheim zijn deel wenschte te hebben in het huldebetoon aan de vorste lijke verloofden, en waarbij hij opwekte tot voortdurende trouw aan ons Vorstenhuis. Vervolgens lieten de muziekvereenigingen zich afwisselend hooren ter begeleiding van enkele vaderlandsche liederen, terwijl bo vendien enkele frissche marsc'hen ten ge- hoore werden gebracht, die bij het zeer tal rijk verzamelde publiek blijkbaar zeer in den smaak vielen. De bewoners van de Wilhelminalaan had den zich verdienstelijk gemaakt door de laan te versieren, wat de feeststemming ;er bevorderde. Na de afmarsch der muziekvereenigingen werd vuurwerk ontstoken, en nog langen tijd bleef in ons dorp een bedrijvige en vroolijke stemming hangen. POSTVERZENDING NAAR AMERIKA Laatste buslichting voor het ss. Bremen 14 Sept. 15.45 uur; ss. Queen Mary 15 Sept. 15.45 uur; ss. Paris 16 Sept. 15.45 uur; ss. Hansa 17 Sept. 15.45 uur; ss. Empress of Britain IS Sept. 5.20 uur; ss. Statendam 18 Sept. 15.45 uur. RIJKSPOSTSPAARBANK Aan het postkantoor alhier werd gedu rende de maand Augustus ingelegd f 9391.51 en terugbetaald f 5178.41. Het laatste door dat kantoor uitgegeven boekje draagt het nummer 3940. VALKENBURG ORANJEFEEST Maandag 14 Sept. zal het jaarlijksche Ko ninginnefeest gevierd worden. Het program ma vermeldt: schijfschieten voor heeren, ringrijden op de fiets en ringrijden met versierd paard en tilbury, stoelendans voor dames, en kuipjessteken. Vanzelfsprekend verleent Valkenburgs Harmonie haar medewerking. COLLECTEN In de maand Augustus hebben de in de Ned. Herv. Kerk gehouden collecten opge bracht voor de Diaconie 44.03, voor de Kerk ƒ82.50, terwijl de inhoud der bussen 17.30 bedroeg. De maandelijksclie collecte bracht nog 18.90 VOORSCHOTEN GROOTE LAMPION- EN FAKKEL OPTOCHT Gisteravond heeft ook 'de bevolking van RADIO DISTRIBUTIE DONDERDAG 10 SEPTEMBER Programma 3: 8 Keulen; 8.45 Diversen; 10.05 Keulen; 11.20 ParUs 'R; 13.05 Brussel VI; 14.20 Droltwlch; 17.20 Keulen; 18 15 Brussel VI; 18.35 Brussel Fr; 19.20 Brussel VI; 19.50 Diversen; 20.30 Brussel Fr; 21.05 Rome of div.; pl.m 23.051 Berlün Programma 4: 8 Brussel VI; 9.20 Parijs R; 10.35 Londen R; 11.25 Droltwlch; 14.20 Londen Deutschlandsender; 11.20 Parijs R; 13.05 Brus sel VI; 13.30 Keulen; 1-1.20 Londen Reg- 16.20 Parijs R; 17.20 Brussel Fr; 17.50 Parijs R; 18.20 Brussel VI; 18.50 Idem Fr; 19.20 Keulen; 20 Lu xemburg; 20.20 Droltwlch; 21.50 Londen R; 22.40 Brussel Fr; 22.50 Berlijn Programma 4: S Brussel VI; 10.35 Londen *RJ 11.20 Droltwlch: 18.20 GRD; 18.50 Droltwlch; 20.2-9 Londen Reg; 21.35 GRD; 22.50 Londen R, Agenda De avond-, nacht- en Zondagdienst der apo theken wordt van M a a n d a g 7 tot en met Zondag 13 Sept. a.s. waargenomen door de apotheken: P. du Croix, Rapenburg 9, Tel. 807. E. B. de Metz, Kamerl. Onnesl. 2S, Telef. 3553 en J. Doedens, Wilhelminapark 8, Oegstgeest, Telef. 274. 4 Gereformeerde Kerk te Utrecht Wij bezorgen zonder eenige kosten U-rc inschrijving. Bijzonder voordeelige aflos- singsvoorwaarden. Koers 100 Stukken van 100.—, 500.— en 1000.—. .Vraagt prospectus Het Amsterdamsch Effectenkantoor Anna Paulownastraat 49 DEN HAAG Voorschoten de verloving van H.K.H. Prim ses Juliana feestelijk gevierd. Als inleiding voor het feest heeft de klok van de ge- meentetoren van kwart vóór acht tot acht uur geluid. De Voorstraat was weer prach tig verlicht met duizende electrische lamp jes en lampions. Om acht uur hield de burgemeester M< F. Berkhout op het podium der muziektent een toespraak. Met reden is er, aldus spr., in het hart van ieder rechtgeaard Nederlander vreugde en dankbaarheid. Terwijl in de laatste jaren elders kronen rolden en vorstenhuizen werden wegge vaagd, wordt in ons dierbaar vaderland de band tusschen Vorstenhuis en volk steeds hechter en inniger. Terwijl in andere landen burgeroorlog woedt en het vrije maatschappelijke en staatkundige leven wordt verstikt en ver woest, genieten wc hier vrede en rust en plukken de vruchten van Nederlandsche staatsinrichting, waarbij een krachtig re- geeringsgezag wordt geschraagd door een gezonde volksinvloed. Volk van Nederland, wel zijn de tijdsom standigheden voor velen uwer onguustigj wel zijn de zorgen voor velen uwer zwaar, doch waardeer het groote voorrecht, het welk God ons schonk in een samenleving, zooals wij deze nog kennen. Dat we nog bezitten onze hoogste cultu- reele goederen, als gezin en kerk, school en vereeniging, gewetensvrijheid en vrijheid van meenigsuiting, dat alles danken we in den weg der middelen aan de Oranjes Het aanstaande 'huwelijk van PrinseS Juliana met Prins Benno opent weer wijde perspectieven voor het voortbestaan van het Oranjehuis. Deze jonge menschen, in den bloei van hun jaren, zullen, zoo God wil, versterken de eeuwenoude banden tusschen Vorsten huis en volk, het drievoudig snoer: God, Oranje en Nederland. Leve Prinses Juliana! Leve Prins Benno! Leve Koningin Wilhelmina! Het muziekkorps „Benvenuto" zette daar na het Wilhelmus1 in, dat door de menigte werd medegezongen. Van acht uur t.ot half tien gaf het muziek" korps vroolijke marschmuziek, die door de jeugd weer werd benut om in groepjes rorïd om de muziektent te dansen, Intusschen was de optocht met lampioni

Nieuwe Leidsche Courant | 1936 | | pagina 6