Jlirttwr Criitsrtjr Qumrnttl m Dagelijks verschijnend Nieuwsblad voor Leiden en Omstreken Sbonncmtntsprtjfi: Per kwartaal in Leiden en in plaatsen waar een agenlschap gevestigd is 235 Franco per post 2.35 portokosten Per week0.18 Voor het Buitenland bij wekelijksche zending430 Bij dagelijkscbe zending530 Alles bij vooruitbetaling Losse nummers 5 ct. met Zondagsblad Th ct Zondagsblad niet afzonderlijk tarlcrfebatf Snreau: Breestraaf 123 Telefoon 2710 (na 6 uur 3166) Postbox 20 Postgiro 58936 VRIJDAG 28 AUGUSTUS 1936 16e Jaargang laitortentiepripen: Van I tot 5 regels 1.17'/» Elke regel meer0.22'h Ingezonden Mededeelingen van 1—5 regels2.30 Elke regel meer0.45 Voor Tiet bevragen aan 't bureau wordt berekend0.10 No. 5869 MET TAAIE VOLHARDING Te midden van alle economische misère en inzinking openbaart zich telkens weer onze taaie volkskracht, welke zich niet laat ontmoedigen, niet bij de pakken gaat neer zitten, de handen niet in de schoot legt, maar met energie streeft naar loonende arbeid. In het Westland zijn de druiven zuur noch duur, en de fruittentoonstelling, welke er deze week gehouden werd, een uitstal ling van wat oog en tong kan streelen, ves tige op bizondere wijze de aandacht op de producten van onze hoog-ontwikkelde tuin bouw- en fruitcultuur. Druiven eten in het Westland is een slag zin geworden; druiven koopen uit het West land wordt krachtig door de energieke re clame bevorderd. Zóó is het in het Westen; in het Oosten is het mutatis mutandis niet anders. Te midden van natuurschoon is daar een ha ven officieel geopend in een landstreek, welke vaak dor en mat van droogte brandde en waar nu de schepen varen in het prach tige Twente-Rijn-kanaal; welke goedkoope scheepvaartverbinding voor industrie en zich sterk ontwikkelende landbouw nieuwe perspectieven opent. Tegelijkertijd heeft Enschede, de fabrieks stad met zijn rookende schoorsteenen, maar ook met zijn mooie parken en plantsoenen, een tentoonstelling georganiseerd, welke de zakenmenschen ,,'t Volle profijt" van dege lijke reclame voor waardevolle producten brengen wil. De kuststreek laat zich intusschen ook niet onbetuigd. De thans meer geconcen treerde haringhandel verloor zijn beste af nemers voor het echt-Nederlandsche pro duct en maakte met de visscherij zware tijden door. Maar men bleef zoeken naar afzetgebieden en na veel inspanning open den zich nieuwe mogelijkheden: Rusland nam de volle tonnen bij duizenden af en de uitvoer naar dit groote rijk, waar haring steeds een zeer geliefd volksvoedsel was, stimuleert ineens de Nederlandsche markt en vermeerdert de arbeidsgelegenheid op zee en aan de wal.1 Met dankbaarheid mogen we deze ver heugende feiten constateeren. Zij bewijzen, dat de hand der vlijtigen nog steeds geze gend wordt, hoe bang het er soms uitziet. Zij mogen ons leeren, dat ook nu nog, wie de hahd aan de ploeg en het oog omhoog slaat, zegen mag verwachten van den God des hemels en der aarde, wiens het vee is, op duizend bergen en de ruischende halm op den akker. DE WIJZIGINGEN IN DE STEUNREGELING Minister Slingenberg beantwoordt vragen van Tweede Kamerlid Sneevliet Op schriftelijke vragen van het Twee de Kamerlid Sneevliet in verband met de wijzigingen in de steunregeling voor werkloozen heeft minister Slingenberg o.m. geantwcn >rd, dat overleg hierover plaats heeft gehad met de z.g.n. contact commissie voor de Nederlandsche ge meenten. De vaststelling van de wijziging heeft plaats gehad, los van het uit de publieke kassen voor werkloozenhulp beschikbaar gestelde bedrag. De genomen beslissin gen zijn niet een gevolg van den wensch om tot inkrimping der totale uitgaven te geraken, doch zijn een gevolg van andere overwegingen. De totale uitgaven in verband met het verloop oer werkloosheid kunnen ten aan zien dezer beslissingen derhalve buiten be schouwing blijven. Waar de uitwerking van de voorgestelde verbetering voor de steunverleening der negende klasse in verband met het stelsel der maximum percentages afhankelijk is van de samenstelling en de inkomsten der betrokken gezinnen en de loonen, die de ondersteunden in het vrije bedrijf plegen te verdienen, valt niet a priori te ramen, welk bedrag voor de ten-uitvoer-legging noodig is. Op de vraag of de minister niet van oor deel is, dat de declasseering van langdurig werkloozen, voor wie een nieuwe loonnorm in die circulaire sub d. is vastgesteld, neer komt op het leggen van een moreelen druk od deze slachtoffers van de heerschenda werkloosheid, die als onnoodige verzwaring van hun lot gezien moet worden, z-sgt de minister, dat de hierbedoelde maatregel het karakter draagt van aanpassing der steun verleening aan in feite reeds lang gewijzig de omstandigheden. Het bedrag, dat door de wijziging van de regeling voor huurbijslag minder zal wor den uitgegeven, is, in verband met het feit, dat verschillende factoren van invloed zijn op de vraag of huurbijslag kan worden toe gekend en, zoo ja, tot welk bedrag, op dit oogenblik onmogelijk te ramen. De aantasting van den huurbijslag zal on getwijfeld de reeds lang verbeide huurver- laging van de arbeiderswoningen bevorde ren. De minister kan niet inzien, waarom het hier gebezigde middel niet oorbaar zou zijn. Inderdaad zal het gevolg van de wiizigmg van de regeling voor huurbijslag kunnen zijn, dat een aantal arbeiders naar goedkoo- pere woningen verhuizen. De minister acht dit geenszins verwerpelijk, zoolang nog be hoorlijk bewoonbare goedkoope woningen leegstaan. KONINKLIJK BEZOEK AAN ENSCHEDE Twente huldigt Koningin en Prinses op grootsche wijze „Moge de taaie volharding van geheel Twente door een alleszins voorspoedige toekomst beloond worden" Het bezoek, dat H. M. de Koningin en H. K. H. Prinses Juliana gister aan En schede hebben gebracht, is voor de tex tielstad een bijzondere gebeurtenis ge worden. Het mooie wéét werkte in hooge mate mede, en zoo stelden zich vele dui zenden op langs de straten, welke de stoet zou passeeren. De drukte op de tentoonstelling „*t Volle Profijt" was enorm. Het aantal bezoekers bewoog zich om de dertigduizend. Na door het tentoonstellingsbest uur te zijn ontvangen, richtten de Vorstelijke Be zoeksters het eerst haar schreden naar de kunstzijde-afdeeling. Hier onderhield H. M. zich eènigen tijd met een paar oude Twent- sche boerenvrouwtjes,, die het spinnen de monstreerden. Vervolgens ging men naar de tuinbouwafdeeling, waar een schat van bloemen was geëxposeerd, welke in het bij zonder de aandacht van Prinses Juliana trok. Geruimen tijd bleef H. K. H. de prach tige collecties bewonderen. Achtereenvol gehs' bezocht men de zuivelafdeciing, het eieriëxpörtbedrijf. de afdeeling jacht en vis scherij en het dQor werkloozen ingerichte paviljoen. Zoo bereikte men de afdeeling vee en paarden. In de bij deze belangrijke groép behoorende show-ring was een haldti- kijn opgericht, waaronder de Vorstinnen plaats namen, teneinde de bekroonde exem plaren van de veetentoonstelling in oogen- schouw te nemén. Na met groote interesse van alles te heb ben kennis genomen, verlieten de hooge Bezoeksters tegen half vijf de tentoonstel ling. Langs de Lasondersingel en Oidenzaal- schestraat reed men naar het stadhuis, toe gejuicht door de groote menigte, welke zich langs de straten in de binnenstad had ge schaard. Ten stadhuize werden de Koningin en de Prinses door de groote hal en de raadzaal geleid naar de ontvangstzaal, waar het dagelijksch bestuur der gemeente en de leden van alle fracties, behalve die der C.P.N, en R.S.A.P. aanwezig waren. In een korte toespraak dankte Burgemeester J. J. G. E. Rückert de Vorstinnen voor haar be zoek dat de geheele gemeente op zoo hoogen prijs stelt. In Haar antwoord zeide H. M. dat het Ilaar aangenaam was, de verzekering te geven van de oprechte voldoening wederom in de gelegenheid te zijn En schede te bezoeken en zijn nieuwe raad huis, tot welks bouw ondanks de on gunst der tijden werd besloten, in oogen- schouw te nemen. Met veel belangstel ling en waardeering bezichtigden Mijn dochter en ik aldus H. M. de ten toonstelling ,,'t Volle Profijt" welke den bezoeker een sprekend bewijs geeft van Twentsche durf en doelbewuste volhar ding in den moeilijken strijd, die het gevolg was en gedeeltelijk nog is van de algemeene economische inzinking, daarmede blijk gevend de voetstappen te drukken van een bekwaam, nijver en voortvarend voorgeslacht. H. M. dankte voor de geestdriftige en hartelijke ont vangst en zeide, dat in een tijd zooals wij thans beleven elkeen meer dan ooit beseft voor alles Nederlander te zijn. Daarvan legt de uiting van geestdrift van heden mede getuigenis af. Moge de taaie volharding van Enschede en van geheel Twente als eenmaal betere tij den aanbreken, beloond worden door een alleszins voorspoedige toekomst. Na deze woorden hebben de Koningin en Prinses zich geruimen tijd op zeer harte lijke wijze onderhouden met Burgemeester, Wethouders en Raadsleden. Tijdens het ver blijf van de Vorstelijke bezoeksters ten stad huize hadden zich buiten vele duizenden belangstellenden opgesteld. Een luid ge juich steeg uit deze menigte op, toen H. M. de Koningin en H. K. H. Prinses Juliana op het balcon van het stadhuis verschenen. Ten slotte hief de menscheninassa het Wilhelmus aan. Mte hartelijk handgewuif dankten de Vorstelijke bezoeksters voor deze spontane hulde. Van het stadhuis reden de Vorstinnen daarop naar het station, zij met den D-trein uit Münster, waarin de Koninklijke rijtuigen werden gekoppeld, om half zes naar Apeldoorn vertrokken. De Koningin wordt door den burgemeester van Enschedé, den heer 3. 3. E. C. Rückert (links) en den heer H. B. Peteri (rechts), voorzitter der tentoonstelling, rond geleid. Nederland en de Non-Interventie Livreien de lucht in Geen vliegtuigen naar Spanje De Nederlandsche Regeering heeft thans schriftelijk bevestigd, dat zij ac- coord gaat met het verzoek van de Fransche Regeering inzake non-inter ventie ten opzichte van Spanje. In af wachting van het gemeenschappelijk accoord werd reeds besloten zooals gemeld geen vergunning te verlee nen voor den uit- en doorvoer van wa penen en munitie naar Spanje. In de betreffende nota wordt o.m. ver klaard, dat de Nederlandsche Regeering den verkoop voor uitvoer naar Spanje van vlieg tuigen, welke deel uitmaken van de voor- rade^ van den Staat of van de Kon. Ned. Luchtvaartmaatschappij voor Nederland en Koloniën, niet toestaat. Zij zal ook in den vervolge, naar de nota verklaart, van de haar ten dienste staande middelen gebruik maken om overdracht van vliegtuigen met bestemming naar Spanje te verhinderen. Onze Regeering heeft deze maatregelen genomen in de verwachting dat de andere betrokken mogendheden waarvan een i ge gelijik bekend, haar medewerking afhankelijk hebben gesteld van die van andere staten gelijksoortige maatregelen zullen toepassen. Naar wij vernemen zal de speciale Dahlia keuring en tentoonstelling der Nederland sche Dahliavereeniging dit jaar op 18, 19 en 20 September a.s. gehouden worden in het gebouw „De Oude Veiling" te Aalsmeer, in samenwerking met de Vereen, de afd Aals- der Kon. Ned. Maatschappij voor Tuin bouw en Plantkunde. De mooiste en nieuwste Dahlia-variëteiten zullen in groote hoeveelheden en op artis tieke wijze worden geëxposeerd. De tentoon stelling wordt Vrijdag 18 September, des nam. om twee uur. geopend Negen pakken met bandelieren, galanes tels, schouderpassanten en kraagdislinctie- ven zijn met de vogels van de KLM. de lucht ingegaan en de Djalak zal met de tien de zending van Schiphol starten naar Ba tavia. Deze pakëtten zijn bestemd voor het onge veer 70 man groote personeel van den nieuw benoemden Gouverneur-Generaal van Ned.- Indië, Jhr. Mr. A. W. L. Tjarda van Slarken- borch Stachouwer. die Woensdag met den boottrein van de Maatschappij „Nederland' naar Genua is gereisd, om zich aan boord Van bet m.s. „Johan van Oldenbarneveit" in te schepen. Opdat bij*zijn aankomst te Buitenzorg zijn personeel aan kan treden met het wapen van den Gouverneur-Generaal in zijn distinctie ven zijn de pakken met de bandelieren en nestels en 120 dozijn knoopen, een gewicht van SO K.G., naar Indië verzonden met de K.L.M. Knaapje tegen motorfiets opgeloopen Drie gewonden Gistermiddag te ruim vier uur is op de Hooge Kadijk te Amsterdam een 7-jarig knaapje bij het spelen zonder uitkijken de straat overgestoken en dientengevolge in botsing gekomen met een naderend motor rijwiel. dat omsloeg. Het knaapje zelf werd tegen den grond geslingerd cn ernstig ge wond. Ook de 19-jarige motorrijder, doch vooral het 18-jarige meisje, dat op de duo zat, werden gewond. Per auto von den G.G. en G.D. werden de drie gewonden naar het Onze LJieve Vrouwe Gasthuis vervoerd. Het jongetje bleek een schedelfractuur ts hebben opgeloopen, terwijl het 18-jarige meisje met een groote hoofdwonde eveneens ter verpleging werd opgenomen. De motor rijder zelf had lichtere kwetsuren cn kon, na verbonden te zijn, naar zijn woning te- rugkeeren. DE ROTTERDAMSCHE GEMEENTEBEGROOTING Sterke verbetering van de financieele positie Als gevolg van vroeg et genomen bezuinigings maatregelen Een tekort van 1.720.000 plus vraagteekens De thans ingediende gemeentebegx-ooting van Rotterdam voor het dienstjaar 1937 vertoont een aanmerkelijk gunstiger beeld dan die van vorige jaren. De begrooting wijst nog een tekort aan van f 1.720.000, waarbij in aanmerking moet worden ge nomen, dat op den gewonen dienst is op genomen een bedrag van f 1.850.000 aan rente over de f 37.000.000 schuld, die in de zwaarste crisisjaren werd gemaakt. De Re geering heeft geëischt, dat voor 1937 de begrooting „in engeren zin" sluitend zou worden gemaakt, waarbij deze rente bulten beschouwing kon worden gelaten. In vroe ger jaren werden rente en aflossing op vroeger gemaakte schulden in de begroo ting opgenomen. Dat B. en W. tot het be trekkelijk gunstige resultaat van een tekort van f 1.720.000 konden komen is blijkens de gegevens, voorkomende in den geleide- brief, te danken aan de doorwerking der vroeger genomen maatregelen. De personeelsinkrimping gepaard gaande met een van jaar tot jaar klei ner wordend bedrag aan wachtgelden, zoomede een voorzichtige verdeeling van de kosten van aanschaffingen en vernieuwingeh over den gewonen en den kapitaaidienst hebben er toe geleid dat alleen op de bedrijfsbegrootingen een sprong vooruit kon worden ge maakt van ruim 2 millloen. Hoewel de belastingen een nog verder gaande inzinking van een half millioen vertoonen staat daar tegenover, dat door de Regeeringshulp de post havengeld f 350.000 hooger kan worden geraamd. De ramingen voor Onderwijs zijn f 1.085.00C gunstiger dan in 1936, waarbij natuurlijk ook de invloed der vroeger genomen bezui nigingsmaatregelen zich doen gelden. Voor het trambedrijf wordt nu nog een nadeelig saldo van f 1.500.000 geraamd, terwijl de hoop wordt uitgesproken dat de ontvang sten nog zoodanig zullen toenemen, dat deze bedrijfsbegrooting met f 400.000 ver betert. Voor wat betreft de werkloozensteun wordt opgemerkt, dat déze nog weer iets hooger moet worden geraamd terwijl de Rijksbijdrage f 780.000 lager zal zijn. Bij het opstellen van de begrooting is nog geen rekening gehouden met de aanschrijving van Binnenlandsche Zaken van 11 Augus tus 1.1. betreffende een herziening van de gewone bijdrage welke de Gemeente van het Werkloosheidssubsidiefonds ontvangt. De begrootingscijfers zullen dus nog een wijziging moeten ondergaan. Wel is bij het opstellen van de begroo ting ervan uitgegaan, dat weer op een extra-bijdrage uit het Werkloosheidssubsi diefonds van 4 millioen kan worden ge rekend. B. en W. schrijven den strijd met de Regeering over hun afwijkend inzicht om trent de lastenverdeeling nu te zullen sta ken. Zij zullen op het pad der versobering voortgaan en op den kapitaalsdienst zul len slechts credieten worden aangevraagd strikt noodzakelijke werken. Eenig in zicht hoe men het tekort van f 1.720 000 denkt te dekken wordt in den geleidebrief nog niet opgeheven. Rangeerder onder den trein Doodelijk ongeluk te Den Bosch Gisteravond raakte de rangeerder J. van Vught uit 's-Hertogervbosch op het station aldaar bekneld tusschen de buffers van twee rangeerende wagons. De man liep een schedelfractuur op en was op slag dood. Hij was gehuwd en vader van drie kinderen. MEISJE VERDRONKEN Donderdagmiddag is de 14-jarige Alida Velzeboer, uit Heiloo, die met haar broertje een vriendinnetje aan het zuiderstrand te Egmond in zee gegaan was, in een mui geraakt en verdronken. De reddings pogingen van de Egmonder Reddingsbrigade faalden, daar tnen de drenkelinge niet meer kon vinden. Na een haif uur spoelde het lijkje aan hei strand aan. Tevergeefs heeft dokter C. Belonje nog langen tijd getracht de levensgeesten op te wekken. WAARSCHUWING commissaris van politie te Apeldoorn geeft een ieder, die goederen ter bewerking wenscht te geven aan de ververij en stoo- merij „De Lelie" te Apeldoorn, in overwe ging zich eerst tot zijn bureau om inlichtin gen te wenden. KNAAPJE TE WATER GERAAKT Gisteravond is uit de Helbergschebeek te Zutphen het lijkje opgehaald van het ierjarig knaapje Notten, dat sinds gister- aiddag een uur werd vermist Het kind is van het zgn. melkbruggetje over deze beek te water geraakt en ver dronken. VOOR mooie FOTO'S IBÊg 28* (A dv.) DE UTRECHTSCHE JONGEMAN IS VERMOORD OP BEESTACHTIGE WIJZE De dader heejt bekend Men meldt ons uit Utrecht: De gearresteerde Utrechtsche jonge man II. Sch., die verdacht werd van moord op den Utrechtschen meubel handelaar M. v. d. II., wiens lijk in het Merwedekanaal nabij Amsterdam is gevonden, heeft gistel-middag voor de Utrechtsche politie bekend, dat hij v. d. H. vermoord heeft. Naar aanleiding van een onderhoud het welk een onzer redacteuren met commissaris Brandt heeft gehad kunnen wij de volgende bijzonderheden verstrekken: S. heeft verteld dat hij op Vrijdagavond met v. d. H. een autotocht wilde maken. Hij huurde daartoe een wagen welke hij voor liet komen bij zijn huis aan de Laan van Nieuw Guinea te Utrecht. De dader woont daar bij fdmiüe in maar die was juist op 21 Augustus uit de stad en zou voorloopig weg blijven ook. Eenmaal met v. d. H. boven heeft S. ruzie gezocht om een geldkwestie. De jongeman is toen afgemaakt met een bijl en een mes. De bijl had de dader dien dag geleend bij kennissen en Zaterdags heeft hij de bijl weer teruggebracht. Toen S. zijn vriend met een mes en bijl had vermoord wist hij niet wat hij niet het lijk moest beginnen. Hij nam toen een jute zak, stopte het daarin, om het bloeden te stelpen gebruikte hij kranten en het geheel omwond hij nog eens met een 'beddentijk. Met deze lugubere vracht ging S. de trap af naar buiten waar nog steeds de huur auto zonder chauffeur te wachten stond. Immers ze zouden een autotocht maken! S. nam achter het stuur plaats en is met het lijk gereden naar Hilversum, Maartensdijk en weer naar Utrecht om tenslotte te rijden in de richting Amsterdam. Nabij Amsterdam heeft S. toen de zak met lijk uit de auto gesleurd en het lijk in het Merwedekanaal gegooid. De beddentijk gooide S. een eind verder in een sloot. Dit was het eerste ma teriaal wat de Amsterdamsche politie in handen kreeg. De dader is daarna weer teruggereden aar Utrecht en heeft toen de fiets van d. H., die nog steeds in de woning aan de Laan van Nieuw Guinea stond, tenslotte aan de waterkant van het Merwedekanaal nabij Utrecht gelegd om de schijn te wekken dat v. d. H. verdronken was. Zooals gezego heeft S. de bijl den volgende dag weer te rugbezorgd. De auto heeft hij keurig afge leverd aan de garage. Naar de politie mededeelde moet S. een verschrikkelijke hekel aan v. d. H. hebben gehad. Hij zeide dien avond eigenlijk te ver te zijn gegaan. Het moet zijn bedoeling niet geweest zijn. Thans heeft S. dus alles bekend en hij zit opgesloten te Utrecht. De politie verga dert nu alle verdere gegevens. S. heeft geen berouw getoond maar heeft op de vragen van den commissaris Brandt (hoofdcommis saris Hamoen is juist met vacantie) kalm en bezonnen geantwoord. In Utrecht i? men diep onder den indruk van het schrikkelijke feit, daar de verslagene in het centrum der stad een meubelhandel dreef en geen onbe kende was. De Utrechtsche politie heeft dus nu alles in handen. SCHOMMELTOUW GEBROKEN Gisteravond vermaakte zich in den speel tuin van het café Schinkelhaven aan den Amstelveenscheweg te Amsterdam een gezelschap kinderen uit de omgeving van Alkmaar, dat onder geleide een uitstapje paar Amsterdam had gemaakt. Een 21 jarige juffrouw, die als geleids'er de tocht nee- maakte. deed met de kinderen mee en be proefde een der schommels. Hierbij is een touw van den schommel gebroken, waardoor de juffrouw tegen den grond sloeg en be wusteloos bleef liggen. Het meisje, mej C M.. uit Limmen bij Alkmaar, werd per auto den G.G. en G.D. naar het Onze Lieve ..wjwe Gasthuis vervoprd. waar een sche delfraotuur werd geconstateerd. CONSULATEN D F Mc Gonlgal Is erkend en tpe- VOORNAAMSTF NIEUWS Oit Nummer bestaat ut TWEE bladen H.M. de Koningin heeft gister met de Prinses een bezoek aan Enschï dé gebracht Minister Slingenberg heeft geantwoord op de vragen van het Kamerlid Sneevliet inzake de wijziging in de Steunregeling. De Rotterdamsche Gemeentebegrooting is thans ingediend. De te Utrecht gearresteerde persoon, die verdacht werd van moord op de meu- belhandelaar M. v. d. H., heeft een be kentenis afgelegd. Gister heeft te Nottingham Euwe met Botwinnik remise gespeeld. De Generale Synode der Geref. Ker ken te Amsterdam. Thans is de tekst gepubliceerd van het Britsch-Egyptisch vriendschapsverdrag. De militaire attaché van de Russische ambassade te Londen is te Moskou ge arresteerd. Horthy zal vermoedelijk een onderhoud hebben met Mussolini. Glibbert u langs 's Heei Siddert u bö wino or Glijdt Uw wagen heen ei Koopt geen gewortan b1ujlti-stoi Doodelijk ongeval Jongen door vrachtauto overreden Men meldt ons uit Zwijndrecht: Op de Rottcrd.weg ter hoogte van dè tuinderij van W. v. d. Linden, had heden morgen circa kwart na elf een doodelijk on geval plaats. Hei, 13-jarig zoontje Gerrit van den heer G. H. de Haas, wonende Ringdijk alhier, reed mee met een met steenen ge laden vrachtauto van Ivalkfabriek Van Dijk en Co. te Dordrecht. De jongen zat naast de chauffeur. Deze verzocht Gerrit eens even te zien of er geen jongens aan de auto hingen. Toen de jongen aan dit verzoek wilde voldoen, heelt hij zich te ver buiten de auto gewaagd. Hij ver loor 't evenwicht, viel op straat, kwam onder de auto terecht, met het droeve gevolg, dat hij vrijwel onmiddellijk dood was. KAPITALE BOERDERIJ AFGEBRAND Gistermiddag is brand onstaan in de kapi tale boerderij van den landbouwer Termaa- ie Eibergen. Het vuur vond gretig voed sel in de groote voorraden hooi en stroo, zoodat, ook al door gebrek aan water, aan blusschen niet te denken viel. De kapitale boerderij brandde tot den grond af. waar bij de geheele oogst en een groot gedeelte van het huisraad verloren ging. Door de gunstige windrichting bleven de in de nabijheid gelegen landbouwscburen gespaard. De oorzaak van den brand moet vermoede lijk in hooibroei worden gezocht Verzekering dekt de schade. UIT DE AR PARTIJ Verband van A.R. Prop. Clubs De a.s. jaarvergadering Op Woensdag 16 September zal te 's Gra- venhage de jaarvergadering worden gehou den van het verband van A.R. Propaganda- clubs. Ongetwijfeld zullen er velen zijn, die èn den landdag op Prinsjesdag èn de jaar vergadering op den volgenden dag zullen willen bezoeken. Wie er twee dagen tus- schenuit kan. kan dan profiteeren van de goedkoope reisgelegenheid, welke de spoor wegen bieden. Er zijn tweedaagsche retour biljetten te bekomen tegen verminderden prijs, waartoe men zich wende tot den chef van het naasthije spoorwegstal ion. Aan secretarissen van alle P. C.'s wordt verzocht, vóór 11 September e.k., aan het secretariaat van het Verband. Dr. Kuyper- straat 3. Den Haag. opgave te zenden van: a. het totale aantal bezoekers der jaar- 'ergndering: b. het aantal dergenen, die prijs stellen op gastvrijheid in een gezin. Op de jaarvergadering zal ditmaal wor den behandeld het onderwerp: Staatkun- digp vragen en de politieke toestand. Als cursusleider treedt op het Kamerlid, de heer Van den Heuvel, van wiens hand m de nummers van Juli. Augustus en Sep tember van ..Nederland en Oranje" een uit voerige schets van het onderwerp is ver schenen.

Nieuwe Leidsche Courant | 1936 | | pagina 1