STADSNIEUWS WOENSDAG 19 AUGUSTUS 1936 TWEEDE BLAD PAG. 6 iVan Het Stadhuis Uitbreidingsplan De Burgemeester van Leiden brengt ter algemeene kennis, dat een plan tot herzie ning van het plan van uitbreiding voor de gemeente Leiden, voor zoover betreft de gronden gelegen ten Zuiden van de Fruin- laan en ten Oosten van de Cobetstraat, met ingang van 20 Augustus 1936 tot en 2 Sept. d.a.v. voor een ieder ter inzage zal liggen Ier gemeentesecretarie (afd. Alg. Zaken). J. SPLINTER G.Zn. Weth. lo.-Burgem. (Leiden, 19 'Augustus 1936. Noord Zuid-Hollandsche [T ram wegmaatschappij De leiding der exploitatie Naar wij vernemen is ir. B. Nugteren te Haarlem, chef van exploitatie bij de N.Z. H.T.M., sedert het overlijden van ir. W. J. Modderman, tevens belast met de leiding van dc exploitatie van de lijnen Leiden— Hillegom, Katwijk, Noordwijk, Den Haag en Sclieveningen, en is in de \acalure-ir. Modderman voorzien door de benoeming van een assistentchef van exploitatie, als hoedanig met ingang van 1 Sept. a.s. is be noemd ir. M#D. Constanse te Haarlem. KAMER VAN KOOPHANDEL HANDELSREGISTER Wijziging. IS Aug. Gebroeders van Koe kens Houthandel, Leiden, Wanrdstraat. Uittr. Comm.: L. van Hoeken, d.d. 15 Mei 1936. De heer L. van Hoeken is thans direc teur. N. Comm.: J. J. van Hoeken, Oegst- geest. N.V. Maatschappij „Petrolifère", Lei den, Jan Lievenstraat 27, lioofdz.: 's-Gra- venhage. Het districtskantoor Alphen a. d. Rijn is opgeheven. De beheerder L. Kleiweg is benoemd tot beheerder van het districts kantoor Leiden. N.V. Americain Petroleum Company. Leiden, Zijlsingel 33, hoofdzetel: 's-Graven- hage. Het districtskantoor te Alphen aan den Rijn is opgeheven. De hcerdor L. Klei weg is benoemd tot beheerder van het dis trictskantoor Leiden. N.V. Maatschappij tot Detailverkoop Van Petroleum „De Automaat", Alphen a. d. Rijn, Emmalaan lc rood, hoofdz.: 's-Gra- yenhage. Opheff. Districtskantoor Alphen a. 'd. Rijn. De beheerder L. Kleiweg is uitge treden. N.V. Maatschappij tot Detailverkoop yan Petroleum „De Automaat", Leiden, Le- yendaal 166, hoofdz.: 's-Gravenhage. Nieu we beheerder districtskantoor Leiden; L. Kleiweg, Alphen a. d. Rijn. C. Vreeburg, Katwijk a. d. Rijn, Voor straat 27, vleeschhouwerjj. Overleden eigen.: C. Vreeburg, d.d. 6 Febr. 1934. Wijz. han del sn. in: G. Vreeburg. Nieuwe eigen.: G. Vreeburg, Katwijk aan den Rijn. Opheffing. 18 Aug. Veilingvereniging Bloembollenteelt" in liquidatie, Katwijk, Voorstraat 41, Waterpolo De Zijl I—L. Z. C. I (4—3) Gisteravond sp.eelden in de zweminrichting „De Zijl" bovengenoemde verenigingen. Deze vriendschappelijke wedstrijd bracht beide zeventallen met 2 invallers in het water. Om beurten zijn beide ploegen in den aanval, waarbij Rameau zijn doel keu rig verdedigde, maar Elzinga zag toch kans Rameau van dichtbij te passeeren 0—1. De Zijl speelt goed verder.plaatst een enkele maal niet zuiver, wadrdoor goede kansen verloren gaan Eindelijk gelukt het Lut met een ver schot onhoudbaar gelijk te maken 1—1. Als dan bij een L.Z.C.-aanval eén der spe lers voor het opstellen binnen de 2 M.-lijn het water uit moet, weet de Zijl, mede door slecht plaatsen, geen doelpunten te maken. De tweede helft begint nog met zeven legen zes, maar spoedig geeft Lut de Zijl een 2—1 voorsprong. Key wil bij de diverse aanvallen niet on- 'der doen en schiet hard in, alzoo de stand od 3—1 brengend. *De aanvallen van L.Z.C worden steeds ge vaarlijker, even krijgt Elzinga een kans en met een achterwaartsch schot is de stand 3—2. Nogmaals valt L.Z.C. verwoed aan. Ecu Vrije worp voor de Zijl volgt en Lut gaat er ieer snel tusschen uit, even een schijnbewe ging en onhoudbaar vliegt de bal in de L.Z.C.-touwen 4—2. Kort voor tijd vliegt, nogmaals een achter xvaartsch schot van Elzinga langs Rameau en met 43 komt het einde. Het was een wedstrijd in dc beste ver standhouding gespeeld, waarbij wat spel betreft, veel viel te waardeeren. L.Z.C. I—IJ I Morgenavond 8 uur speelt L.Z.C. I in de zweminrichting „De Zijl" haar laatste wed strijd voor de competitie le klasse K.N.Z.B. tegen de vermoedelijke afdeelingskampioen het IJ L Vooraf wordt gespeeld de wedstrijd De Zijl II tegen LZ.C. IL GESLAAGD Heden te Utrecht geslaagd voor de akte Fransch L.O. mej. A. M. de Troye. leerlin ge van mevrouw A. SpijkerBonnaert. PEES DOORGESNEDEN Gistermiddag te drie uur heeft de 16- jarige slagersknecht W. de W. in het Slachthuis bij het slachten van een koe de pees van de rechterduim doorgesneden. Dc E.H.D. verhond den jongen en bracht hem per verdere behandeling naar het Acade misch Ziekenhuis. VAN EEN AUTO GESLINGERD Gisteravond te 6.30 uur is de io-jarige loopjongen L. B., die met eenige vrienden achter op een vrachtauto geklommen was, zonder dat de chauffeur het bemerkt had, bij de constructiewerkplaatsen, toen de chauffeur de Kastanjekade opreed, van de auto afgevallen. De jongen stond op de auto en kon zijn evenwicht niet bewaren. De dokter van de E.H.D. constateerde een rechterschouderfractuur en bracht den jon geman naar het Academisch Ziekenhuis* KANTTEEKENINGEN BIJ HET RAADSVERSLAG De s.d.a.p. verknoeit de boel De Leidsche Raad heeft zich Maandag middag, nadat de gedrukte agenda in snel tempo onder' de hamer was doorgegaan, bezig gehouden met de in den laatsten tijd zooveel besproken en beschreven door de Regeering aangekondigde wijzigingen in (men kan ook zeggen verslechteringen van) de steunregeling voor werkloozen, die spe ciaal betreffen de vermindering of intrek king van de liuurtoeslag en het berekenen van de steun voor werkloozen, die in vier jaren minder dan 26 weken hebben ge werkt, naar een standaardloon, dat voor onze gemeente zou neerkomen op een be drag van f 19 per week. Over deze aange legenheid werden door de raadsleden Van Weizen en Snel vragen gesteld, die tot dool hadden te onderzoeken of B. en W. in dit opzicht diligent waren, of zij mèt de vragen stellers en den Raad de aangekondigde ver slechteringen ongevvenscht achtten en of zij bereid waren om de Regeering het ongevvenschte van haar maatregelen onder het oog te brengen. Uit het antwoord van het Collega van B. en W. bleek, dat deze ver trouwensmannen van den Raad in derdaad deze, zonder overleg met hen genomen, maatregelen geneigd waren af te keuren en dat zij op korten ter mijn een onderzoek vvenschten in te stellen naar den toestand die hier door in de gezinnen der betrokken werkloozen zou ontstaan, om als hier inderdaad van een noodtoestand zou kunnen worden gesproken, stappen bij de Regeering te doen. De veertien dagen uitstel die Minister Co- lijn aan de wethouders der groote steden had toegezegd, kwamen hier goed te pas. Het onderzoek zou thans zoo goed mogelijk plaats kunnen hebben en B. en W. zouden in staat zijn met dwingende argumenten hun pleidooi voor de Leidsche werkloozen, dat ook de sociaal-democraten bij hun eigen partijgenoot, wethouder Van Stralen, in goede handen konden achten, te onder- streepen. Op dit punt van het debat gekomen zou men verwachten, dat het raadsverslag zou vervolgd zijn met de woorden: De heer Snel sprak zijn tevredenheid uit over de houding van het College van B. en W„ waarna dp interpellatie werd gesloten. Maar deze dingen zijn alzoo niet geschied. In plaats van de gelegenheid aan te grijpen om eensgezind met den ge- heelen Raad het belang der werkloo zen te bevorderen, door aan B. en W. haar vertrouwen te schenken, nu het College toonde in de kwestie in alle opzichten diligent te zijn, begon de soc-democratische raadsfractie van nu af aan de boel eens en voorgoed te verknoeien* De heer Snel hield nog een lang betoog over den noodtoestand die de maatregelen zouden scheppen en diende daarna een motie in, waarin de Raad als zijn meening uitsprak enz. enz. Het spreekt vanzelf, dat de rechterzijde deze motie ten eenenmale overbodig achtte. En ook wethouder van Stralen raadde de motie van zijn partijge noot af en beval aan om haar te verwerpen. Het was immers icel beter, zoo zeide hij, dat B. en W. hun betoog jegens den minis ter met cijfers en feiten zouden kunnen schragen en bovendien zou de minister uit het aannemen van een motie met. een klei ne meerderheid van stemmen een onzuiv conclusie trekken ten opzichte van de mee ning van den Raad in deze zaak. Trek de motie, zoo verzocht hij, in en stel vertrou wen in het college van B. cn W. en in mij in 't bijzonder. Onmiddellijk daarna stelde deer Wilmer de kwestie zeer scherp door te verklaren dat zijn fractie aan het verzoek om vertrou wen in den wethouder wilde voldoen en ook de heeren Eikerbout en Wilbrink spra ken in denzelfdcn geest. Hiermede had men den leider van de so- sialistische fractie, den heer van Eek, in het hart geraakt. Hij deed al zijn best om nog uit de netelige situatie uit te kronke len, maar dit is hem niet gelukt. Het figuur van de sociaal-democraten was niet meer te redden en wethouder van Stralen kwam toen zelf de deur dicht doen door te zeggen, dat hij als wethouder de motie afgeraden had, maar er als sociaal-democraat voor zou stemmen. Hier moogt U (lezer) gerust een minuut pauzeeren om dit eens rustig te verwerken. Aangevoerd door zijn vertrouwens mannen met aan het hoofd de socia listische wethouder Van Stralen, had de Raad een oogenblik tevoren in eroote eensgezindheid stelling kun nen nemen tegen de Regeeringsmaat- regelen, het aan B. en W. overlaten de van des Raads gezindheid op de beste wijze bij de Regeering mededee- ling te doen en een uur later hadden de socialisten alles in de war ge stuurd en zich de met klem van re denen gestaafde beschuldiging van den heer Wilmer op den hals gehaald dat zij van den nood der werkloozen een politieke zaak hadden gemaakt. De kwestie was heelemaal vertroebeld. De wethouder had de allervreemdste toer laten zien die men zich aan de politieke rekstok denken kan. Het debat was rumoerig geworden en de vergadering bood een onwaardige aanblik. F.n de motie werd gehand haafd en met 18 tegen li stemmen verworpen. We hebben er meermalen blijk van ge geven ons bost te willen doen om de Lei- sche Raad als een serieus en waardig col lege te beschouwen, maar het wordt ons wel eens moeilijk gemaakt om dat te blij ven doen. Na een vergadering als die gister raagt men zich af, of dit nu de door de socialisten zoo hooggeroemde parlemen taire democratie is. waarbij onze burgers zich veilig kunnen gevoelen. Wanneer zul len de heeren van'Eck as. eens inzien dat zij bezig zijn die parlementaire democratie tot een aanfluiting te maken en dat zij spe len in do kaart van allen die haar onderst boven willen werpen. Waarom moesten zij hun eigenzin nige zinnetje met die motie ten koste van de zaak zélf doorzetten? Wat is dat voor een houding, als men zijn eigen wethouder, die out vertrouwen vraagt, dat vertrouwen weigert? Wat is dat voor een politiek om te ver knoeien wat men begeert? En wat is dat voor een houding als een wethou der een zaak verdedigt en haar te gelijkertijd ondermijnt? He is allemaal heel erg onbegrijpelijk. De s.d.a.p. heeft in de laatste raadsvergadering een droevig figuur geslagen en wij denken niet, dat ze met veel plezier aan dezen Maan dag zal terugdenken. Bij de politie zijn inlichtingen te bekomen omtrent een x-oeiboot, die is aan komen drijven. WATERTEMPERATUUR Zweminrichting De Zijl 20 gr. C. De gaande en komende man In Leiden gevestigd H. van Alphen. los werkman, Geeregracht 3 W. Bamhoorn, dienstbode, Steeustraat 57a F. H. Bentz en fam., reiziger, de L. de Kanterstraat. 25 J. Berger en fam., koopman, Oude Rijn 27 J. C. Blokhuis Boe\e en fam.. Kam. Onneslaan 7 I. Brokkaar, Koninginnehof 9 'C. Damen, dienstbode. Utr. Jaagpad 39 T. Gen is Degano, Langebrug 6 Wed. H. S. van der MeerDragt, P. J. Blokstraat 47 H. BervoetsVan den Hoorn, P. de la Court- straat 34 W. J. van Kampen en familie, sjouwer, Di\jvenbodestraat 12a P. F Laube en familie, koopman, Lijsterstr. li M. Los, Molenstraat 39 M. D. J. van der Meer, off. van gezondheid, Rijnsburger weg 44 J. F. M. Molkenboer, Departe mentsambtenaar. Morschweg 6a M. M. Muilwijk, dienstbode. Levendaal S9 M. Pannekoek, huish.. Vrouwenkerkchoorstr. 19 H. Pikaar, loopknecht, Pr. Hendrik straat 20 P. LagerwijPijnakker. B. Bal lotstraat 56 R. B. Schenkel, Janvossen- siecg 3-D. Sloterdijk, Aalmarkt 1 W. F van der Spil en fam., clectro-monteur, Noordeinde 22 A. A. M. Staal, machinist gr. vrt, Lombokstraat 14 H. E. Teljeur, huish., Rijn- en Schiekade 24 H. J. V. van de Voort en familie, ingenieur IL C. W., Zoeterw. weg 1. Uit Leiden vertrokken E. Backer, Wassenaar, Santhorstlaan 52 H. G. Bones, Rotterdam, Bergsingel 216b -- W. M. Bins, Weesperkarspel, Stammer- dijk B 22 P. A. II. de Boer, Berkemvou- de (N.-H.), pastorie W. F. ten Bruggen- kate, Den Haag, v. Blejjswijkstraat 62 G. de Bruin, Haarlemmermeer, Venneper- weg 516 J. Collet, Kornhorn F 45 J. M. LieDicks, Cheribon N.O.I. J. C. M. van Diei'en, Den Haag, G. Doustraat 34 J. W. van Doesburg, Koudekerk, Hooge- waax-d B 134 S. Nachtigal—Franz, Monti boutier (Zwitserland) A. J. F. Hattink, Haarlem. Weteringstr. 36. J. de Koning, Zoeterwoude, H. Rijndijk F 65 C. Kroon, Oegstgeest, Endegeesterstraatweg 5 C. M. J. C. Lagerwerf!, Den Haag, Van Stolkweg 2S C. F. A. Lagrand, Naaldwijk, Op- stahveg 12a A. Landwer Johan, Sassen- heim, J. van Beierenlaan 15 C. van Mannekes, Oegstgeest, Duivenvoordestraat 7 J. van der Mee, Haarlem, Kloosterstr. 40rd. C. A. te Nijenhuis—Ouwersloot, Brunssum, Grefkensstraat 8 A. C. Reesei', Rotterdam, Mathcnesserlaan 477 W. H. Reiners, Nurnberg, Rieterstraat 51II - M. C. J. Bakx—Ritman, Soengei Gerong (N.O.I.) J. H. Kralt—Ruigcndijk, Kat wijk, Valkenburgerwcg 19a H. M. van Schaik, Den Haag, Riouwstraat 71 F. M. Schwalbacli, Zoeterwoude, H. Rijndijk F 12Sb R. Sieperda, Harlingen, Voorstr 51 A. E. Stheeman, Den Haag, Flat Park Mar lot 7 M. van Stralen, Luizen—Dortmund Vlasputte 42 F. van der MeijStilz, Den Haag, Sportlaan 106 Wed. J. van Muiden —Van der Tuin, Oegstgeest, II. Moi'schweg 55 N. Turksma, Rotterdam, Kruisstraat 4b A. van Zanten, Zoeterwoude, F 128b A. G. van der Zwaan, Sassenheim, J. van Beierenlaaxx 25. BURGERLIJKE STAND Hal 22 jr. GEBOREN: Ellsabet'.i C. P.. dr van A. ICeüzt en M. v. Houten Wilhelmus L. M., zn van V H. v. d. Meöden en K. P. de Vogel Theodor: dr van H. W. v. Oosten en W. Slcnonls. OVERLEDEN": A. J. J. Verbrugge m. 68 jr - J. H. de Waal zn 5 Jr A. Stlgter m. 42 Jr. UIT DEN OMTREK ALPHEN a.d. RIJN VOSSENJACHT ACHTER B.VJj.-BALLON Wie doet mee? Zooals bekend is, zal op den B.V.L.-Land- dag, Zaterdagmiddag 22 Augustus te Alphen aan den Rijn, een luchtb.allon worden opge laten, tusschen 5 en 6 uur, op het IJslbaan- terrein aldaar. Dc regelingscommissie van den Landdag heeft zich in verband hiermede in verbin ding gesteld met de Haagsche Ballonclub, ten einde te overwegen aan dezen Ballon- tocht een z.g. „vossenjacht" te verhinden. Gaarne is dit denkbeeld aanvaard en dc Haagsche Ballonclub was zoo welwillend de regeling van dezen „vossenjacht" op zich te willen nemen. Alleen auto- en motorrijders doen aan dezen wedstrijd mede. Zoodra de ballon zal zijn opgestegen, tus schen 5 en 6 uur, begint de wedstrijd. De deelnemer, die het eerst, nadat de bollon is gedaald, de hand op de ballonmand legt, is eerste prijswinnaar. De totale rit zal waarschijnlijk tusschen dc 100 en 200 K.M. zijn. Daar de ballon een willekeurige vaart maakt, afhankelijk van de windrichting, wacht dén deelnemers een interessante vraagteekenreis. Bepalingen: 1. De deelneming s'taat open voor iederen auto- of motorrijder. Het inleggcld bedraagt voor beiden f 0.75, per postwissel te zenden aan den secretaris der Haagsche Ballonclub, Wassenaarscheweg 98, te Den Haag. waar zoo noodig nadere inlichtingen kunnen wor den ingewonnen. 2. De inschrijving sluit Vrijdagavond 21 Augustus, des avonds om 8 uur. 3. Van iedere auto of motor kan slcch's één persoon aan den wedstrijd deelnemen. 4. De deelnemers moeten hun naamkaart je, of eenig ander papier, bij de landing ta len onderteekencn door den heer J. Bosman, coorzitter van de Haagsche Ballonclub, die met dc ballon meevaart. 5. Bij eventueel slecht weer kan de tocht worden afgelast. 6. Dc uiislag van het bestuur der Haag sche Ballonclub is bindend; beroep is uitge sloten. 7. Uitsluitend voor vrijwilligers van B.V.L. Motoi'dienst uit Zuid-Holland-Wesi wor den enkele prijzen toegevoegd. GRANAAT GEVONDEN Achter of in de omgeving van de woning an de wed. J. in de Van Mandersloostraat werd een artilleriegranaat gevonden. Het gevaarlijke projectiel, vermoedelijk nog ge laden, is overgebracht naar het Politie bureau. De politie heeft zich in verbinding gesteld met defensie-personeel te Hembrug, dat de granaat zal demonteeren. P. V. „DE BLAUWBAND" Wedvlucht vanaf Mons, 190 K.M. In con- coin's 134 duiven, welke om 7.50 uur in vrij heid werden gesteld en hun hokken bereik ten als volgt: G. Stapper 1, 20, 21; J. Rooda 2. 8. 11, 18. 42. 43, 45; R. K. W. Kuipers 3, 10. 16. 17. 22, 24; C. v. Ofwegen 4, 39; H. W. Marlens 5, 7. 14. 30, 38; J. Vernes 6, 9, 25. 37: W. Kruiswijk 12. 13, 32; A. J. Lagerwoij 13, 27, 3i. 34, 35; W. v. Eijk 19. 23, 36; K. van Keulen 26, 33; B. v. Egmond 38, 41, 44; Jae. Leeuwen 29. Aankomst eerste duif 10,49,23, laatste 11,19,38 uur. MARTHA-STICHTING De heer J. M. Welvaars zal met Sept. a.s. den dienst als administrateur der Martha- Sdchting met pensioen verlaten. De lieer Welvaars zal worden opgevolgd door den heer Nijman, thans hoofd van het jongens huis. MUZIEKRONDGANG Behoudens goedkeuring van den burge meester zal de R.K. muziekver. „Leo XIII", in verband met den landdag van den B.V.L. reeds Donderdagavond een muzikale rond gang door de gemeente maken. BOSKOOP ZWEMWEDSTRIJDEN „ZUIDERBAD" De uitslag van de wedsiri'Jen in het Zui- derhad, waarvoor groote belangstelling be stond, is als volgt: 25 M. hanlloopen jongens: le pr. A. Sytze- ma," 2è pr. Gerard Houtman, 3e pr. Bi"am v. d. Togt, 4e pr. Fokko Kuilman. 25 M. hardloopen met hindernissen voor meisjes: le pr. Heyna Kieft, 2e pr. Grc v. d. Togt, 3e pr. Marie Ramp, 4e pr. Leni Uitten- bogaard. Schoteltje duiken voor jongens: le pr. Her- bert Daniël, 2e pr. Alb. Sytzema, 3e pr. Bram v. Zoomeren, 4e pr. Gerai-d Laureijssen. Touwtrekken voor meosjes: le pr. Marie Ramp, 2e pr. Ina Abbema, 3e pr. Annie Struik, 4e pr. Martha Nijhof. 50 M. snelzwemmen, vrije slag voor heeren le pr. Jan Ramp, 2e pr. Rob van Luik, 3e pr. Jo Wijsman. 50 M. snelzwemmen, vrije slag voor dames le pr. Grada Turkenburg, 2e pr. Fie van Ber gen, 3e pr. Mien v. Bergen, 4e pr. Jo van Heiningen. 50 M. snelzwemmen met hindernissen voor dames: le px\ Fie van Bergen, 2e pr. Rina Nijhof, 3e pr. Mien van Bergen, 4e pr. Jo v. Heiningen. Een gecostumeerde water-rugbymatch was 'het slotnummci', dat de lachlust terdege op wekte. KON. NED. MIJ. VOOR TUINBOUW EN PLANTKUNDE Op de laatst gehouden vergadering werd, na afhandeling der huishoudelijke zaken, het ter tafel gebi'achte plantenmateriaal be sproken, wat als altijd het bezichtigen waard was. De fa. Gebr. Guldemond had een IS-tal Clematis-variëteiten medegebracht, bekende en minder bekende. De heer A. Guldemond gaf van do variëteiten een uiteenzet ting aangaande groei, handelswaarde enz., waarna de voorz. de leden opwekte, in een volgende vergadering nog meerdere soorten mede te brengen. De heer K. Verboom toonde de nieuwe Buddleia Davidii var. atropurpurea, een vaste plant met zeer groote, lange bloemris- pen van een donker paarsohe kleur, heel mooi. Cytisus hirsutus, een mooie zomer- bloeier. De heer A. Spaargaren gaf mooie bloeien de takken te zien van de niet winterharde halflieester Eritrina crista Galli en Bellan ger, zeer mooie bloemtrossen, schitterend rood. Verder o.m. Aesculus discolor, geelbloeiend mooi blad, geeft bruine vruchten. Crataegus oriëntalis, geeft vrij groote roode bessen, een forsche boom. De heer C. v. d. Kraats toonde Bignonia radicans; dc lange trompetvormige1 roode bloemen worden hier zelden gezien. Nog meer planten liet genoemde heer zien, ter wijl nog een vijftal inzenders verschillend plantenmateriaal liet zien, te veel om op te noemen. De voorz. sloot met een woord van dank de vergadering. HILLEGOM PERSONALIA Onze plaatsgenoote, Mej Katy van Eg- mond, slaagde gisteren te 's-Gravenhage voor het diploma Lingerie. Zij was leer linge van Mej. B. Schippers. ZWEMFEEST. Zaterdag a s. organiseert' de H.Z.V. een Volks-Zwemfeest in de Gem. Zweminrich ting. Het programma luidt: a. 50 M. zwem men voor ingezetenen van Hillegom boven 16 jaar; 25 M. idem onder 16 jaar; b. de monstratie van verschillende slagen door leden van de H.Z.V.; c. 5 maal 50 M. esta fette voor de Hillegomsche Sportverenigin gen d. schoonspx-ingen e. polo-wedstrijden. Aanvang 6 uur. KATWIJK GESLAAGD Onze plaatsgenoot de heer M. A'. Zwels, slaagde te Den Haag voor het examen hoofdacte L.O. VOETBAL Hedenavond te 7 uur speelt Quick Boys I BOOTJES IN DE BINNENWA7ERING Het aantal dergenen, die de vrije natuur verkiezen boven de logeergelegenheid in het dorp, neemt gestadig toe. Het aantal bootjes met vacantiegangers wordt elk jaar grooter Nabij de binnensluizen is er dan ook een waar ..dorp" ontstaan. De ligplaats is hier ideaal gekozen, dicht bij strand, duin en het dorp, zoodat alles binnen het bereik der vacantiegangers ligt. KOUDEKERK KUNST NA ARBEID Wegens vertrek van den heer M, Balc- laan naar West-Indiü, i-, tot bestuurslid van het fanfarecorps „Kunst na Arbeid" alhier, in diens plaats gekozen de heer Jac. Bijie- 'eld. LEIDSCHENDAM AANVANGSUUR VEILING In verband met het korten van de dagen, waardoor de luinarbeid niet vroeg genoeg kan worden aangevangen en waardoor de tuinders niet tijdig aan de veiling kunnen zijn, heeft het bestuur van de Coöp. Groen teveiling het aanvangsuux' van de veiling gesteld op 12.30 uux\ ZWEMVERBOD OVERTREDEN De Gemeentepolitie heeft proces-verbaal opgemaakt tegen J. D., wonende aan de Leidschekade, wegens bot zwemmen in de Vliet nabij de schutsluizen. ONGELUK TIJDENS HET ZWEMMEN Tijdens het zwemmen in dc Vliet kwani W.. wonende aan den Broekweg, in aanra king met een scherpen steen van den wai- muur, waardoor eenige teenen werden open gescheurd. Een tweetul heeren van E.H.BO. erleenden dc eerste hulp, waarna Dr. van Zeeland den knaap verder heeft vei'bonden. NOORDWIJK GEMEENTERAAD Beëediging nieuwen secretaris Gistermiddag, half vier, had een open bare zitting der gemeenteraad plaats. De heer v. d. Meer is afwezig. De Voorzitter deelt mede, dat besloten is den Zuid-Boulevard den naam te geven van Koningin Astrid-boulevard". Aangaande de mededeeling, betreffende het in de vorige vergadering behandelde oorstel tot uitbaggeren van de Maandag- sche en de Woensdagsche Wetering vraagt de Voorzitter den heer Liefferink, zulks naar aanleiding van diens opmerking, hoe hij het mogelijk acht dit werk uit te voe ren voor 1SOO,lager bedrag, een en an der mede namens de instantie, die de kos tenberekening maakte. De heer Liefferink zegt, eerst na de vo rige zitting vernomen te hebben, dat dit werk in werkverschaffing zou worden uit gevoerd, zoodat hij dus in de vorige ver gadering nog niet kon weten, dat er mog bijkomstige kosten zouden zijn. De schuld ligt hier z.i. bij B. en W., daar zijn opmer king voorkomen zou zijn, wanneer het col lege met een beter uitgewerkt en meer ge detailleerd voorstel was gekomen, zoodat de Raad dan ook beter ingelicht zou zijn ge weest. De heer v. d. Wiel zegt, dat do heer Lief ferink wel degelijk wist, dat dit werk in werkverschaffing zou worden uitgevoerd. Alle leden wisten dit. De heer Schelvis sluit zich hierbij aan. De voorzitter zegt, dat dit ook vermeld was in het voorstel en tevens wel degelijk een specificatie in het betreffende voorstel was opgenomen van de kosten. Beëediging nieuwe secretaris Hierna heeft de beëediging van den nieuwen secretaris, den heer B. Ike, plaats. Nadat de voorzitter den nieu wen functionaris den eed heeft afge nomen, zegt hij zeker te zijn namens den geheclen Raad te spreken, wan neer hij thans de heer Ike van harte geluk wenscht met diens eervolle be noeming. Spr. is zeker, dat hij al zijn krachten zal wijden aan zijn nieuwen taak. Spr. haalt voorts een citaat aan, waarin de positie van den gemecntc-sccretaris zeer goed wordt omschreven. De secretaris is meer en meer geworden de helper van het college van B. en W. Men moet hem ook beschouwen als een der voornaamste leden van dat bestuurs-college, al brengt hij dan ook geen stem uit. Hij is de eenige, altijd aanwezige adviseur van B. en W. De Raad heeft in den heer Ike haar geheele vertrou wen gesteld en spr. is overtuigd, dat de heer Ike dit vertrouwen zich ten volle waardig zal toonen.-(Applaus). Hierna dankt do heer Ike met een korte toespraak den Raad voor het vertrouwen in hem gesteld bij zijn aanstelling en den voorzitter voor diens warme woorden, zoo juist gesproken. Spr. zegt, dat d°ze benoe ming steeds zijn ideaal was, doch hij had nimmer verwacht, dit te Noordwijk te kun nen bereiken. Vooral den laatsten tijd dit ideaal min of meer op den achtergrond gedrongen. Hij hoopt te kunnen toonen, het in hem gestelde vertrouwen waardig te zijn. (Applaus). Hierna wordt overgegaan tot het volgen de punt der agenda, de verbetering der be strating van de Schiesti'aat en de losplaats, daar ter plaatse. Z. h. st. goedgekeurd. Aan het bestuur der R.-K. Parochiale Jongensschool wordt per 1 Sept. een twee de lokaal der oude openbare school tijdelijk beschikbaar gesteld, terwijl ccn crcdiet wordt verleend van 335,tot verbetering van dat lokaal. De heer Monyé merkt op, dat het alsnog zeer wenschelijk zal zijn, dat het college niet het Hoofd dier School terdege overleg pleegt, daar het hem voor wil komen, dat dit bedrag vrij hoog is, terwijl de mogelijk heid niet uitgesloten is, dat dit voor slechts zeer korten tijd zal zijn. De heer Liefferink zegt, reeds eerder den Wethouder van Onderwijs verzocht te heb ben te willen waken, dat deze maatregel de teekenschool niet in het gedrang zal bren gen. De Wethouder, de heer De Witt, zegt niet vooruit een uitspraak te kunnen doen. Het voorstel wordt goedgekeui'd. De heer Vink brengt het voorstel van den Minister tot verlaging der steun ter tafel en vraagt hoe het mo gelijk is, dat de betrokken rijksambte naren tot de conclusie kunnen komen, dat een gezin van steuntrekkenden met een bedrag van 11 k 12 cent per hoofd per dag kan toekomen? Hij vreest, dat dezo maatregel, zelfs de meest gematigde werkooze uit den band zal doen springen. De heer Schelvis verzoekt B. en W. er op aan te dringen, dat de Minister de maatregelen intrekt. De vergadering wordt hierna gesloten VOETBALWEDSTRIJD Door v.v. „Noordwijk Vooruit" was gister een voetbalwedstrijd op het strand georga niseerd tusschen Noordwijk I en een elftal, samengesteld uit badgasten. Noordwijk I won met 10—L RADIO- DISTRIBUTIE WOENSDAG 19 AUGUSTUS t I'rogrft.nrna III: 8.— Keulen. 12.20 Brussel VI., 14.20 Keulen. 14.50 Parijs R„ 16.20 Keulen, 20.2q Brussel Fr.. 22.50 Weencn. Programma IV: 8.Brussel VI.. 9.20 diversen. I 50 Gram.muz. GRD. 10.35 Londen R.. 12.35 roitivlch. 14 35 Londen R.. 17.35 Droltwich, t] IS.20 diversen, 18.50 Droltwich. 21.50 Londen R, 35 Droltwich. 16.10 Londen R.. 17.35 Droit 18.20 diversen, 18.50 Droitwlch, 22.— Lon- I den Reg. Agenda Van Maandag 17 tot en met Zondag 23 Aug. nemen waar de apotheken J. C. Pelle, Kort Rapenburg 12, telefoon 594, J. E. M. ten Dijk, Haven 18, telefoon 85 en mej. J. Doe- dens, Wilhelminapark 8, Oegstgeest, tel. 274, I 61 LAATSTE NIEUWS De Zuiderzeewerken Vanwege den Rijkswaterstaat is heden; aanbesteed het maken van een fundeerings- j put rnet oniringdam, een gedeelte van den ringdijk van den noordoostelijken polder en i een iverkhaven met opslagterreinen, nabij 1 Lemmer. Laagste inschrijfster was de N.V. Mij. tot uitvoeren van Zuiderzeewerken te Wierin- gen voor f 284.000.—. Nationaal Jongeren Verbond De N.C.R.V. zal hedenavond kwart voor aoht een reportage geven uit het zeekamp j van het Nationaal Jongeren Verbond, dat in de afgeloopen week in Oude Schilt (Texel), j hoorei van de Vali is gehouden. Ernstig auto-ongeluk Een doode, een ernstig gewonde BERGEN OP ZOOM. 19 Aug. In de afge loopen nacht te omstreeks vier uur, heeft op de straatweg Putte CapcHen, op Belgisch gebied, een ernstig auto-ongeluk plaats ge had, dat aan een jongeman het leven heeft gekost, terwijl zijn broeder levensgevaarlij ke verwondingen opliep. Twee zoons van den leeraar Rhoen, uit Bergen op Zoom, keerden omstreeks die tijd terug van een vacantiereisje in België. Het schijnt in de bedoeling van den oudste der beide broers, die chauffeerde, te hebben ge-, legen dc weg naar Roosendaal in te slaan. Blijkbaar heeft hij evenwel deze weg iets te laat gezien; hij heeft echter de bocht toch nog genomen, met het gevolg, dat de wagen tegen een lantaarnpaal opbotste, welke ge heel uit de grond werd gerukt. De auto weid nagenoeg vernield; de jongste broer is spoe- dg na het ongeval overleden, 'terwijl da oudste zoo ernstig werd gewond, dat vooc zijn leven wordt gevreesd. Overdracht van het marine-commando SOERABAJA, 19 Aug. (Aneta). Hedenmorin gen had de overdracht plaats van het man' rine-commando door kapitein ter zee H, t Jolles aan den kapitein ter zee R. P. van de( n Wetering, genaamd de Rooy. Dc heer De Rooy verklaarde onder meer dat, wanneer het waar mocht zijn wat is vernomen omtrent de stopzetting van de v uitbreiding der vloot, het zaak is het hoofd j( koel te houden en zich niet te laten beïn- -p vloeden doch zijn plicht te blijven doen voor vaderland en koningin. ïi o De Sarmi-affaire b Een brutaal stukje B BATAVIA. 19 Aug. (Aneta). De „Java- Bodc" vermeldt bijzonderheden omtrent de I Sarmi-affaire (waarbij eenige politiemannen] door Japanners zouden zijn overmand en aan wal gezet, waarna de aangehouden Ja- f pansc-he schoener, de „Taiho Maru" weer! zee zou hebben gekozen) waaruit blijkt dat deze zaak veel ernstiger is dan men aanvan 2 kelijk wel dacht. Vijf politiemannen, gewa- pend met karabijnen en elk zestig scherpe patronen, zoo meldt het blad, zijn door da Japanners gevangen genomen, de handen werden hen op de rug gebonden, waarna zij tot borsthoogte in ondiep water waren neer- 2 gezet, waar zij later door Papoeas in prauw* tjes werden opgepikt. De Japanners namen dc karabijnen en de patronen mede. J KERKNIEUWS J NED. HERV. KERK 1 Beroepen: Te Aalburg en Heesbeen, jj A. G. Oosterhuis te Daarle, L CHR. GEREF. KERK e Beroepen: Te Noordeloos, cand. I. d« Bruyne tc Zwolle. Graaf Van Limburg Stirum deed de af trap en na afloop waren alle spelers de gast van den ambachtsheer van Noordwijk in „Seinpost", waar door hem de winnaars een draagpenning, beschikbaar gesteld door den horlogier Stutvoet, op de borst wérd SASSENHEIM KONINGINNE-AVOND missie, ook dit jaar weer cp 31 Aug. a.s. i een samenkomst te beleggen in de Geref.;^ Kerk alhier. Bijzonderheden zullen nog na« der bekend worden gemaakt. VALKENBURG MELKPRIJS VERHOOGD Tot schrik van de huisvrouwen is Je prijs van de melk met écn cent per L. verhoogd» De melk kost nu 9 cent per L» CONCERT Donderdagavond hoopt, het Chr. Harmonie orkest van Katwijk aan Zee, onder leiding van den heer P. C. Langmuur, een concert te geven in de tent oy het eilandje. Het programma is als volgt samengesteld: Koraal: Psalm 45 La Vestale, Ouverture J. G. Kastner Lotusbloemen, wals Ohlsen Le Chalet, fantasie Fernand Andriesej* Bondsmarsch Krönig Pauze I Koning Voetbal Schootemeyerr Banditenstreiche, ouverture Suppél* Suite Oriëntale Francis Popy 1 Dilbeekmarsch Léon Marchancf

Nieuwe Leidsche Courant | 1936 | | pagina 6