Stad en Platteland VRIJDAG 14 AUGUSTUS 1936 TWEEDE BLAD PAG 3 GEMENGD NIEUWS ANGSÏW EKKENDF TRAMEOTSING Drie passagiers en cc bestuurder gewond Groote materieele schade Men meldt ons uit Den Haag: Te ruim 6 uur Woensdagavond heeft op het gevaarlijke kruispunt van Kjn 11 en de Groothertoginnelaan een botsing plaats gehad tusschen een motorwagen van genoemde lijn en een aanhang wagen van lijn 3, welke botsing van dien aard was, dat niet minder dan vier personen werden gewond, terwijl groote materieele schade werd aangericht. Een oude dame uit de Snelliusstraat, de 63-jarige mevrouw A. Th. R., had een kneus wond aan een der beenen en een wond aan den rug opgeloopen, terwijl voorts een vin ger werd gebroken ol gekneusd. Het tweede -slachtoffer was de 21-jarige mej. M. J. L., afkomstig uit Nijmegen, en met vacantia in de Residentie vertoevend, die een paar vleeschwonden aan een arm en een been bekwam. Verder werd de 38-jarige postbode J. C. B.. woonachtig in de Bussumschestraat, het kind van de rekening, doordat hij zijn neus been brak of kneusde en aan een der voeten schaafwonden opliep. Van dit drietal kon mej. L., na ter plaatse te zijn verbonden, op eigen gelegenheid huiswaarts keeren. De beide andere gewonden moesten door den Geneeskundigen Dienst naar den Centralen Post worden overgebracht om onderzocht en behandeld te worden. In tegenstelling met de passagiers van lijn 3 kwamen die van lijn 11 er volkomen heelhuids af, al was de wijze, waarop zij door den wagen werden geslingerd, nu niet bepaald verkwikkend. Slechts de bestuurder van deze tram had enkele snijwonden en ontvellingen van glasscherven opgeloopen. Naar wij van gezaghebbende zijde ver namen bedraagt de schade voor de H. T. M. meer dan 2000, hetgeen voldoende bewijst, hoe intensief de verwoesting is geweest. Omtrent de juiste oorzaak wordt door in specteur J. Douma een nauwkeurig onder zoek ingesteld. Speciaal de remmen hebben hierbij de volle aandacht. Een i6-jarige jongen op stap Tournée door België De commmissaris van politie der afdee- ling Zeden- en Kinderpolitie, Achterkloos ter 40, te Rotterdam, verzoekt een ieder, die aanwijzingen kan geven omtrent de ver blijfplaats of plannen van Adrianus Heus, geboren te Rotterdam 1 April 1920, wonen de Spiegelnisserkade 10 te Rotterdam, zulks aan genoemd bureau te willen mededeelen. De jongen heeft op 8 dezer de ouderlijke woning verlaten en heeft sindsdien uit Ant werpen, Brussel en 't laatst uit Namen, an sichten gestuurd, echter zonder eenige aan duiding van adres, gezelschap of plannen. Indien iemand den jongen ontmoet of met hem in aanraking komt, dan wordt verzocht hem ten spoedigste aan de politie der plaats, waar hij zich bevindt, over te geven, opdat hij op transport gesteld zal kunnen worden. Het signalement luidt: lang: 1.53 meter; postuur: flink; haar: donker; oogen: blauw; geloof: Ned. Herv. Gekleed: grijze, lange broek; wit polo-shirt en blauw vest; of: kort broekje en rood geruiten kiel; bruine schoenen; sportkousen; donkere regenjas; blootshoofds. De tankbrand op Curasao De grootste sinds de oprichting der C.PJ.M- De „Armigoedi Curasao" bevat bijzon derheden over den grooten tankbrand, die enkede weken geleden op Curasao heeft gewoed en die de grootste is iri de geschiedenis der C.P.I.M. Om kwart voor vier 's middags, aldus de »,'Armigoe", werd een slag gehoord als va a een ontploffing. Een geweldige rookwolk steeg op boven de terreinen in de omgeving van Seroe Macoco bij post 5. Een benzinetank van een tankpark waar zeker een 20-tal tanks dicht bij elkaar staan, stond in lichte laaie. En over de terreinen was het een loopen en vluchten van werklui, die in grooten getale tegen ao afrastering klommen, welke daar langs den Schottegatweg staat, om het gevaarlijke terrein te ontvluchten. Overal stonden groepen huilende vrouwen die in angst, in 't Spaansch, Engelsch en Papiamentsch hun mannen en zonen be klaagden over de ongelukken, die hun zouden overkomen zijn. Gelukkig echter zijn persoonlijke onge lukken niet te betreuren. Het bleek al spoedig dat de zeer Roed geoutilleerde Isla-brandweer machteloos stond. Uit de huizen, die daar op enkele hon derden meters van het C.P.I.M.-terrein staan, was het dan ook een red-den wat er te redden valt, vooral toen het droge gras aan het branden raakte en door de wind in de richting van de woningen gedre.cn w erd. Intusschen waren drie andere tanks door het vuur aangetast, waarbij tel kens met doffe ontploffingen de daken openscheurden. Het werd een geweldige vuurzee. En steeds breidde het vuur zich uit. Drie uren na den brand was het aantal aangetaste tanks reeds zeven, niet meegerekend die tanks in de omgeving, waarbij de hooge vlam op hun gasuitlaat, de voorbode was van him naderend lot. De brandweer had de handen vol met het blusschen der brandende benzine die in d'» goten liep: tegen de brandende tank zelf was optreden vrijwel nutteloos. Toen de avond het was Vrijdag inviel, bleef de rosse gloed met de zware donkere rookkolom een aanwijzing, dat het geweldige vuur nog geenszins verminderde. Het gevaar niet geweken Eerst Zaterdagmid'1 tleroogen in hevighr' gevaar niet geweken morgens, toen een de stad boven de b vuur zien- 'i was het k 's Zondags vlam zelfs in bthaar. uit een der brandende tan' opspoot. Spoedig echter was deze geweldige vuur Uitbarsting weer teruggekeerd tot de smeu lende olicmassa in de brandende olietanks,Vf I I KI O T dit slechts lichte dampen uitstootte. IAW luw Zoo bleef het Zondag den geheelen dag J en van Zondag- op Maandagnacht kwam 'i zelfs bericht hij de politie, dat de brand al; voorbij kon beschouwd worden. Maandagmorgen ging de fabriek weer aan het werk doch bleef oppassen! In den nacht van Maandag op Dinsdag hoorde n.i één der Portugeezen dat het in een der tanks, welke in kokende olie veranderd zijn, weer mis ging. Als in De Jeroen Bosch-tentoonstelling Een buitenlandsch oordeel bet binnenste van een krater begon het tegen half vier te pruttelen en te sissen, tot een uur later de vlammen reeds begonnen op te laaien en om half zevm gilde weer de sirene en sloegen hooge vlam men boven de terreinen oP> haast even erg als in de eerste uren na het uitbreken van den brand. Weer werd het werk op d fabriek stilgelegd; weer dc weg om de Ista afgesloten. Den geheelen Dinsdag bleven vlammen uitslaan. Het is gevaarlijk om zich aan gissingen te wagen, maar het zal toch wel eenige dagen duren, voor het gevaar geweken is Want wanneer men Dinsdag stond boven de Seroe Macoco, dan had men kunnen zien hoe daar enkele tanks met gescheurd deksels nog zwaar te rooken stonden, te wijl naar de windzijde van een andere ta-ik hooge vlammen uitsloegen. Woensdagmorgen 15 Juli echter was, van de stad uit, geen rook meer te zien. Landdag De Herv. Geref. Jeugd-Centrale te Rotter dam en Schiedam hoopt a.s. Zaterdag, 15 Augustus haar traditioneelen landdag te houden in den Theetuin „Zomerlust", Oude Plantage, 's middags om half vier precies. Bekende sprekers, goede onderwerpen, ge meenschappelijk gezang in Gods vrije na tuur Dit alles belooft een aangename mid- DEN HAAG NACHTRUST VAN AUTO'S Komt verkeersveiligheid niet ten goede Indien op straat gestald Het district Den Haag van den Bond van Automobielhandelaren en Garagehouders hééft aan den Haag- schen gemeenteraad een adres gezon den, waarin de aandacht gevraagd wordt voor het des nachts op straat stallen van automobielen. Adressant meent, dat het om meer dan een reden ongewenscht is, den huidigen toestand op dit gebied op den duur te be stendigen. Wij meenen •-!— zegt het adres dat het allereerst uit verkeersoogpunt ge- wenscht is, zoo min mogelijk stilstaande automobielen, op straat aan te treffen. Maar afgezien daarvan meenen wij, dat hét nim mer de taak van de openbare straat kan zijn om als een stalling van automobielen dienst te doen, ook andere gebruiksvoorwerpen of vervoermiddelen, als bijv. rijwielen, pleegt men niet des nachts op de openbare straat te deponeeren. Het zou ongetwijfeld de werkver ruiming in het garagebedrijf in de hand werken, indien het gedurende den geheelen nacht parkeeren op straat verboden werd. Was er vroeger nog een rem in het feit, dat krachtens de voorschriften van de mo tor- en rijwielwet en het Motor- en Rijwiel reglement de automobielen,die des nachts op straat geparkeerd zijn verlicht moeten zijn, na het besluit van B. en W. d.d. 14 Aug. 1934 is het op straat stallen voortdu rend toegenomen. Of bedoeld besluit in overeenstemming was met den geest der Motor- en Rijwielwet meenen wij te moeten betwijfelen, zegt het adres verder. In artikel 16 lid 3 van het Motor- en-Rijwielregle ment is bepaald, dat bij gemeenteverorde ning voor „bepaalde plaatsen binnen de be bouwde kommen der gemeente" van het verlichtingsvoorschrift ontheffing kan wor den verleend. Gaat het nu aan, deze onthef fing te verleenen voor alle straten binnen de bebouwde kom? Met een bepaling, dat de automobielen bijv. niet langer dan zes uren achtereen onverlicht op straat mogen staan, zou reeds veel gewonnen zijn. Verzocht wordt in ieder geval, het daar heen te willen leiden, dat het des nachts op straat stallen van automobielen zooveel mo gelijk wordt tegengegaan. Springconcours der Huzaren Op den jaardag der Koningin Volgens bij het Haagsch Comité voor Volksfeesten van den kolonel-commandant van het He Rev. Huzaren ontvangen be richt, zal bij gelegenheid van de viering van den verjaardag van H. M. de Koningin, op 31 Augustus a.s. een springconcours worden georganiseerd voor onder-officieren en kor poraals van het 3e halfregiment huzaren. Het springconcours zal aanvangen te 14.30 uur op het Alexanderveld en worden opge luisterd door de muziek van het muziek corps van het half regiment. Aan het concours zullen 25 onderofficieren en 29 korporaals deelnemen. Knaapje het slachtoffer Van gecompliceerde botsing Woensdag is een 5-jarig knaapje het slacht offer geworden van een gecompliceerde aan rijding op den Rijswykscheweg. De 14-jarige wielrijder Th. R., zoomede de 50-jarige wiel- rijdster mej. J. G. B. en de 14-jarige wiel- rijdster mej. R. N., allen wonende in de van Ravesteinstraat, kwaimen door onbekende oor zaak met elkaar in hotsing. De jeugdige W, H. uit de van Ravesteinstraat, die op het frame van den wielrijder was gezeten, viel en bekwam een hersenschudding. Hy werd door den Geneesk. Dienst naar den Centralen Post vervoerd. Later kon hij naar zyn woning worden overgebracht. Dp Rijkshpmiddelaar prof Mr. Josephus Jitta heeft gister op het departeanent van sociale zaken een bespreking gehad met par tijen, betrokken bij het dreigend conflict in hot Steen- en Houtgranietbedrijf te 's-Gra- 'enhage. In deze conferentie heeft de Rijksbemid delaar een voorstel gedaan, waarop de par tijen zoo spoedig mogelijk een antwoord uilen zenden. Het te Brussel verschijnende dagblad „Le Soir", heeft een kunstcriticus naar Holland gestuurd om de drie groote ten toonstellingen te Amsterdam en te Rot terdam te bezoeken. Voor alle drie expo silies uit hij zijn groote waardeering. De tentoonstelling in Rotterdam heeft in het bijzonder zijn aandacht getrokken. Hij zegt daarvan: „Rotterdam biedt ons het grootste genot, het meest instructieve ook. Onder den titel Jeroen Bosch en do Noord-Neder- lamdsche Primitieven, huisvest het nieuwe Museum Bomans in zijn zoo volmaakt ge componeerde zalen een indrukwekkend ge heel van schilderijen en teekeningen van over de geheele wereld bijeengebracht. Ook de teekeningen dwingen onze aandachtige bewondering af." Na de verschillende groote figuren be handeld te hebben, eindigt het artikel: „De tentoonstelling is prachtig iingerioht (ar rangée a merveille) en met veel weten schappelijke kenois voorbereid." RECHTZAKEN VECHTPARTIJ MET DOODELIJKEN AFLOOP TE BERGEYK Voor bet gerechtshof te 's-Hertogenbosch werd ln hooger beroep behandeld de strafzaak tegen den gedetineerden metselaar H. C. de Wit. wonende te Bergeyk, die In appel was ge komen van een vonnis van de rechtbank te Den Bosoh. Hü had op 1 Januari van dit Jaar onder de gemeente Bergeyk bU een vechtpartij J. van den Broek van het leven beroofd, door hem met een hamer den schedel ln te slaan. De Wit ontkende van den Broek met een hamer op het hoofd te hebben geslagen en beweerde, dat de arbeider H. van Gerven de doodelüke mishan deling zou hebben gepleegd. De procureur-generaal Mr. Baron Speyart van Woerden eischte bevestiging van het vonnis der rechtbank, n.l. vier Jaar gevangenisstraf. Ovef veertien dagen zal het hof arrest wijzen. Rechtbank te Rotterdam EEN OPVLIEGENDE VISSCHER De 35-Jarlge G. J. N. uit Gouda, gedetineerd, had zich op 15 Januari buitengewoon opvlie gend getoond. Hö was in Reewük aan het vls- schen. toen er drie wandelaars langs kwamen, die hem vroegen of hö «e nogal vangen kon. Het was een her-! normale vraag, die een vis- scher kan verwuehten, maar N. reageerde daar op wel wat zonderling. ..Dat gaat Je niets aan", had verdachte geantwoord en na dit aiinder vriendelijke bescheid, was er voor de wand» laars geen aanleiding een poging te doen oi het gesprek voort te zetten. Zo liepen doo maar N. kwam zo achterna, dreigende met zü hengelstok. De wandelaars pakten de hengel af. waarop N een mos trok cn tenslotte zelfs do pakhuisknecht J. Zorg Verdachte beweerde dat de wandelaars hem voor gek en kwibus hadden uitgescholden ei hem getreiterd hadden, hetgeen alle drie tei stelligste ontkenden. Het bleek uit overgelegde rapporten, dat ve. dachte niet gohoel normaal is. Volgens het rap port van Dr. K. Penon lijdt hö een vervolglngs waanzin. De beste maatregel tegen hem zün plaatsing In eon krankzinnigengesticht daarna ter beschikking stelling der regeering. Het O.M vereenlgde zich met het rapport en vorderde met ontslag van rechtsvervolging de maatregelen die door Dr. Penon worden aanbe- De verdediger meende dat de tegen verdachte te nemen maatregel zich moet beperken tot plaatsing in een krankzinnigengesticht Uitspraak 15 Augustus. DIEFSTAL VAN EEN FIETS Tegen den 30-Jarlgen los werkmaa W. M- de R.. recidivist en gedetln&erd heeft het O.M. gens diefstal van een flets geëlacht een gevan genisstraf van 1 Jaar. De verdediger meende dat verdachte zich schuldhellng had schuldig gemaakt en pleitte UITSPRAKEN De rechtbank heeft veroordeeld: Ji K. S. 23 Jaar. tuinder te Rösoord. gedctlneeM wegens het uitlokken, dat ln een aan hem toe- oehoorende schuur, staande aan den Dordtsche- straatweg onder de gem. Rösoord brand werd gesticht, ten einde op die wöze ln het bezit de verzekerhigspennlngen te komen, tot 1 Jaar gevangenisstraf. J. W. T., 18 Jaar. tuindersknecht te Rös oord, gedetineerd, wegens opzettelijke brand stichting in een aan S. toebe-hoorende schuur tot 0 «maanden gevangenisstraf. L. J. v. L. 52 Jaar. koopman, recidivist er gedetineerd, wegens diefstal van een belasting plaatje van een tegen -het hek aan de Hudson- staat staande flets, tot 8 maanden gevangenis straf met aftrek der preventieve hechtenis. I* ln 't V. 22 Jaar, stalknecht, gedetineerd wegens diefstal van een be<V&g van ongeve- f 20 uit de kajuit van het proviandbootje v« J. F. de Ruyter, terwijl dit aan de Nassauhav» lag, tot 3 maanden gevangenisstraf Tusschen A mstel en IJ Contrasten in de steunregeling Kunnen ze worden opgeheven (Van onzen Amsterdamschen redacteur). De op handen zijnde wijziging in de steunregeling is in de eerste plaats voor de groote steden, inzonderheid voor Amsterdam van ingrijpende beteekenis. Immers is het kardinale punt het doen vervallen van de huurtoeslagen voor de werkloozen. De hoofdstad geeft in vele zaken - den toon aan, ook in de behandeling der steun- trekkenden. Deze is van den aanvag af van de zijde van het Gemeentebestuur goed ge weest, beter dan in tal van andere plaatsen veel beter dan op het platteland. Vandaa*- dat zich eenige jaren terug het verschijnsel voordeed, dat velen op het platteland of in de kleine steden naar Amsterdam verhuisden. In hun kleine woonplaats krompen de kansen in om in het levensonderhoud te voorzien, begrijpelijk was het dus dat menigeen het dorp zijner geboorte vaarwel zei en zijn geluk in de hoofdstad ging be proeven. In de groote stad, redeneerde men, zijn de mogelijkheden, is geld en dus werk. Mocht het laatste er niet of niet voort durend zijn, dan is het eerste er toch nor, want in de groote stad met haar talrijke fraaie gebouwen, haar voortreffelijke rege lingen op alle gebied, haar goed ingerichte publieke diensten ook voor werklozen steun is geld genoeg. Het bleek al spoedig noodig de poorten van Amsterdam, figuurlijk gesproken op een kier te zetten, althans voor werkzoekenden en werkloozen, want de nood binnen de veste groeide ge leidelijk, zoodat meer zorgzaamheid ten aan zien van de uitgaven in dit opzicht dringend noodig bleek. Dat moest wel. al wilden velen die naar de volksgunst dongen, er eerst met an- Men moest ook wel verder gaan en de steunbedragen verlagen. Dit laatste kwam evenwel niet zonder den drang der Regee ring tot stand. Men zal zich herinneren dat sociaal-democraten en communisten voortdurend verzet predikten tégen steunverlaging, de eersten alleen m den Raad, ln hun geschriften en op ver gaderingen; de laatsten bovendien met barricades op straat, met tumult en geweld.. De sociaal-democraten, die den ordelijken weg wilden bewandelen, waren groote voor standers van een crisisfonds ter bestrijding van de gevolgen der werkloosheid. Voor zoo 'n fonds was evenwel geld noodig en m den aanvang was dat er nog wel, maar op den duur niet Niemand kon dat fonds op den duur financieren, want het werd een bodemlooze put. Thans, nu de sociaal democraten deel uitmaken van het College van B. en W., zijn ze natuurlijk blij, dat het fonds niet meer bestaat, hoewel zij zich in hun oppositiejaren tegen de opheffing krachtig hebben verzet. Ondanks de steunverlaging van twee jaren geleden bleef de positie der steun trekkenden aanmerkelijk beter dan die der werkloozen op het platteland. Ware Amsterdam nu in staat gebleven zelf standig voor zijn werkloozen te zorgen, dan behoefde men hierin niet zooveel bijzonders te zien, doch dat was niet zoo. De werk loosheid en de achteruitgang in zaken en bedrijven vormen een algemeen verschijn sel, dat zich zelfs niet beperkt tot ons land. Daarom moest wel op het stuk der werk loozen voorziening naar meer eenheid van behandeling worden gestreefd, ook al houdt men de verschillen tusschen stad en plat teland in het oog Die verschillen zijn in hoofdzaak drieërlei: le de huishuur, 2e. de teelt van eigen bodemproducten op het platteland, 3e. de eenvoudiger levenswijze in de dorpen en kleine steden. In Amsterdam en andere groote steden is het huren van woningen algemeen, hetgem het leven onwillekeurig duurder maakt. Op het platteland hebben de meeste dorpelin gen hun eigen huis en... ook hun eigen stukje grond, dat hen in de gelegenheid stelt goedkooper voor den dagelijkschsn maaltijd te zorgen dan in de stad waar men alles duurder betalen moet. Daarbij kwamen öan nog de mindere eischen, die de platte- ?lY?err,?ver1.!?et aJSemeen aan het leven J hebben deze drie zaken altijd het contrast veroorzaakt tusschen stad en platteland- Ean plattelander is in de mèeste gevallen geduldiger, bedachtzamer, zorgzamer, zuiniger dan de stedeling. Hü kan zich langer behelpen dan de veelal onbeholpen bewoner van de groote stad. Ondanks de hier genoemde deugden dreigde het toch op het platteland met de steunregeling spaak te loopen. De toestand der werkloozen werd daar al nijpender veel erger dan in de groote stad, dan in Amsterdam. En er moet raad geschaft worden zegt de Regeering, die zoowel de belangen van het platteland als van de stad zoo goed mogelijk moet behartigen. Vandaar m.i. het voornemen der Regee nng om de huurtoeslagen aan ondersteun den eerst m te perken en daarna te doen ophouden; vandaar haar plan om meer aandacht te geven aan de levensmiddelen- voorziening ten behoeve van de werkloozen. De tweede maatregel is in zekeren zin de eenvoudigste. Zelfs de communistische werkloozen en die zijn het talrijkst luisteren niet meer naar de minachtende praatjes hunner leiders over het verstrekken van levensmiddelen aan werkloozen. De*e agitatie heeft intusschen veel kwaad ge daan Velen hebben zich altijd weer, onder den invloed der meest revolutionairen, gekant tegen blikvleesch, goedkoopere groenten, vetten enz. Maar Je nood dwingt tot opgeven van dit verzet. Op dit punt zijn velen handelbaarder geworden en dat werd tijd ook, want de afwijzende houding tegenover voortreffelijke voedingsmiddelen vanwege de overheid wekte veler ergernis was ten deele ook de aanleiding tot ver nietiging van groenten. Met den maatregel ten opzichte van de huren wordt het moeilijker. Blijkbaar is do Regeering van oordeel, dat het met de huurtoeslagen te hoog loopt. In ieder geval doet zich vaak het verschijnsel voor, dat werkloozen wonen in te dure woningen, waarin zij zeker niet zouden blijven als de huur niet voor een deel door de Overheid betaald werd. Dat is een misstand. Zij, die werken en met verminderingen van loon cn saians genoegen moesten nemen, lieten ni»t na, dit ook te vinden in een lagere huur in een veelal minder geriefelijke woning m een zijstraat in plaats van ln een hoofd' straat. Bij werkloozen heeft men deze be reidheid om zich te schikken minder waargenomen, al^mavF- men niet Seneraliseeren. De hier bedoelde misstand kan evenwel moeilijk worden verdedigd, al probeert men dit in de roode pers te doen op sentimen- teele gronden, in meerdere of mindere maie demagogisch. Er moet verandering komen in een mentaliteit, die allicht ongemoeid kon blijven onder gunstiger economische omstandigheden. Wel wil het me voorkomen dat de wijzi ging in de steunregeling ten aanzien der huurtoeslagen meer respijt moet hebben, dan de Minister voor Sociale Zaken voor nemens schijnt toe te staan. Aan het einde dezer maand kan deze zonder twijfel in grijpende maatregel niet in eersten termijn reeds haar beslag krijgen. Het is zeer ver klaarbaar dat de wethouders der vijf groote steden zich te dezer zake tot den Minister hebben gewend. Hiermede zijn enkele losse opmerkingen gemaakt, die m.f. niet achterwege mochten blijven om het standpunt der Regeering beter te begrijpen. FRISO, Iflk niet e-an proeftüd van 3 Jaren. C. G. H. A. 55 Jaar. horlogemaker, recidi vist en gedetineerd, wegens verduistering: van aan he.n ter reparatie toevertrouwde klokken en horloges, tot 8 maanden gevangenisstraf. A. M. van L. 22 Jaar. arbeider te Stellen dam, gedetineerd. wei;ana diefstal van fHOO de spaarduitjes van z(|n pleegvader, de fabrieks arbeider P. Jansen tot 10 maanden gevange nisstraf, met aftrek der proventleva hechtenis. J. de J.. 41 Jaar. winkelier te, Stellendam, gedetineerd, wegens heling van een gedeelte van het door van L. gestolen geld. tot 10 maanden L. C. de R-. 47 Jaar, havenarbeider, gede tineerd, wegens heling van door zijn dochtertje In haar betrekking als dienstbode ontvreemde messen, vorken, lerwls. een gouden armban-lhor. loge en sieraden, tot 2 -maanden gevangenisstraf met aftrek der preventieve hechtenis. gestolen voorwerpen, tot 2 maanden gevange nisstraf voorwaardelök met een proeftijd var 2 jaar. N+ET-N-A-A-ST-E-bK-A-A-R Uiterst hinderlijk vol ge varen Is het, wanneer meer dan twee fietsers naast elkaar rijden. (Op smalle wegen en paden Is zelf* twee nog te veel VACANT1E-ADRESSEN Nu de vacantietijd in vollen gang is en velen onzer lezers de krant aan hun va- cantie-adres willen ontvangen, verzoe ken wij dezen vriendelijk de tijdelijke adressen zoo spoedig mogelijk, liefst drie dagen van te voren aan de ad ministratie s c h r i f t e 1 ij k op te geven, met duidelijke vermelding van het vaste adres en het v a c a n t i e-adres, de data van begin en einde der va- cantie. Komen deze aanvragen op het laatste oogenblik, dan is het niet zeker, dat men aan het nieuwe adres direct den eersten dag de krant ontvangt, terwijl dit toch zeker door de lezers, evenals door ons op hoogen prijs zal worden gesteld. Natuurlijk brengt deze verzending! voor onze expeditie extra-kosten met zich. Onze lezers zullen er geen bezwaar tegen hebben indien deze extra-kosten, welke 1^2 cent per dag bedragen, door ons worden berekend. Indien mogelijk gelieve men bij de opgave van bet tijde lijk adres de kosten in postzegels bij te sluiten of per giro over te maken. DE ADMINISTRATIE. garft rrm,, m^VC.P. DE ROTTERDAMMER DE NIEUWE HAAGSCHR COURANT DE NIEUWE LEIDSCHE COURANT DE NIEUWE UTRECHTSCHE COURANT, DORDTSCli DAGBLAD MEDEDEELINGEN REISBUREAU „LIBERTAS" Ongetwijfeld hebben alle Rotterdamsche deelnemers aan onze avondtocfot naar het Westland, welke wij Vrijdag j-1. or ganiseerden, de aangenaamste 'herinne ringen bewaard. Begunstigd door prach tig windstil weer, voeren wij precies op tijd van de Goudsche Singel af, om na een mooie rit via Maassluis en s-Gra- venzande, Monster te bereiken, waar wij door den heer A. Boon vriendelijk ont vangen werden op zijn modelkweekerij. Na een interessante rondwandeling door de kassen, waarbij ons gewezen werd op 'bet vele werk dat de druivenkultuur met zich mede brengt, volgde nog een rond wandeling door de uitgestrekte tuin waarbij wij aan enkele knorrende ge luiden konden constateeren dat onze gastheer niet alleen de kunst van de fruitteelt, dooh ook die van de varkens teelt verstaat. Bij de terugwandeling verheugde de lorrie zich in groote belangstelling, spe ciaal bij de oudere leden van ons gezel schap, die zich o zoo gaarne door de jongeren lieten voortduwen. Inmiddels waren de lampions aangestoken, die het geheel een-schilderachtig effect gaven. Nadat men zich de versch. geplukte drui ven goed had laten smaken, werd de thuisreis in opgewekte stemming onder nomen. Het succes van deze tocht heeft ons doen besluiten deze nog eens te herhalen en wel op Woensdag 19 Augustus a.s. Ver trek vanaf ons kantoor. Goudsche Singel 105 te.. 19.30. Wij zijn dan nog tijdig in Monster om de interessante kassen voor het invallen der duisternis te bezichtigen. Kosten slechts 1.— p. p-, ind. druiven eten. Opgave zoo spoedig mogelijk aan het bekende adres. Voor onze groote reis naar Bouillon, d.d. 22/29 Aug. a.s. zijn nog enkele plaatsen beschikbaar. Aan deze reis zijn een tweetal autotochten verbonden, n.l. naar Verdun en Sedan. Verder verschillende grootere en kleinere wandelingen in een irachtige boschrijke omgeving. Gelegen- leid' tot zwemmen enz. Omgaande op- giave dringend gewensc/ht. Men noteere dus vooral onze REIS VERBLIJF IN BOUILLON AAN DE SEMÖIS. Van Zaterdag 22 tot Zaterdag 29 Augustus. 'rek per-trein vanaf Rotterdam-D.P. te 15.04. Kosten incl. alles 40.— p. p. Verder: REIS NAAR GENT, BRUGGE EN OSTENDE. Woensdag, Donderdag en Vrijdag 26, 27 en 28 Augustus. Kosten IncL alles 22.50 p. p. REIS NAAR HET TEUTOBÜRGER WALD EN WESERBERGWALD. Van Woensdag 2 tof Zaterdag 5 September. Kosten incl. alles 32.50 p. p. REIS 0 Kosten incl. alles 22 p. p. REIS NAAR DE GROTTEN VAN REMOü- CHAMPS. Van Donderdag 10 tot Zaterdag 1) September. Kosten incl. alles 23 p. p. Vervolgens hebben wij nog enkele bijzondet mooie dagtochten op het programma. REIS Q NAAR DE WIERINGERMEER, d.<L Vrijdag 14 Augustus. Kosten incL koffie, lunch en thee 5.75 p. p* REIS O NAAR SOESTERBERG EN HET MUIDER* SLOT. Maandag 17 Augustus. Kosten incL koffie, lunch en thee f 5,— p. p. REIS 0 NAAR VALKENHEIDE EN OUWEHANDS DIERENPARK, Dinsdag 18 Augustus. Kosten incL koffie, lunch, thee en entreg Dierenpark 5.50 p. p. REIS 0 NAAR NIJMEGEN EN DE HEELIG-LAND- STICHTING. Donderdag 20 Augustus. Kosten incl. koffie, lunch, thee en entree Heilig-Landstichting 6,— p. p. REIS 26 NAAR DE HOOGE VELUWE ■van de kosten bedragen 5.75 p. p., incl. koffie, lunch en thee. Bij voldoende deelname vertrekken wij vanuit Rotter^™, ia den Haag, Leiden en Utrecht. Vertrek vanaf Rotterdam 7.00 Den Haag 7.30 Leiden 8.00 Utrecht 9.30 telkens vanaf onze kantoren. Voor de dagtochten kan men zich ook op geven aan onze bijkantoren. Voor buitenlandsche reizen uitsluitend aan het Reisbureau „Libertas", Goudsche Singel 105, Rotterdam, Tel. 22490, Giro 279855. 105 Rotterdam

Nieuwe Leidsche Courant | 1936 | | pagina 8