K. L. M. PARAAT KARAKTER 7MJGGET" VRIJDAG 7 AUGUSTUS 1936 TWEEDE BLAD PAG. 5 Door de hardd.raverijvereeniging „Nooit Gedachtte Leid- 8chendamVeur zijn de jaarlijksche draverijen op de korte taan gehouden. Wij zien hier „Prinses" (op de voorgrond) en Fanfarein spannende wedstrijd» 'Een in de Rotterdamsche havens welbekende maatschappij, de Svenska Orient, heeft een nieuw motorschip de „Birksland" in de vaart gebracht Te Parijs had de teraardebestelling plaats van het stoffelijk overschot van Louis Blériot, de vlieger, die de eerste tocht over. het Kanaal maakte Zooals in Êelgië gebruikelijk is werd ook te Temeuzen een z.g. „Braderij" gehouden, waarbij de verkoop op straat door gecostumeerden plaats vindt In de acht-meterklasse tijdens de Olympische wedstrijden te Kiel ging het er soms schuins toe. Onze Sigacenindustrie 6 cents sigaar met SUMATRA ZANDBLAD DE ONOVERTROFFEN 3*S1GAAR SKI*»19GARENJAS03C CUIB«08G VRAAGT NU JAN DE RUYTER'S TABAK HET BESTE VOOR WEINIG GELD RECHTSTREEKS aan Verbruiker! WJj leveren U reeds een 6 ets. kwaliteit sigaar voor f 3.per 100 stuks, prima Sum. of Vorstenl.; Idem 8 cents kwaliteit voor f4.per 100 st.; een 10 c. Havana Melange licht en geurig, Sum. of Vorstenl. voor f 5. per 100 stuks. Vraagt proefzending. Wö zenden IJ gaarne elke hoeveelheid als proef. Rembours. A. VAN OMMEN Co., Directe belastingen Eervol ontslag is verleend uit 's Rijks dienst tan: J. D. Vreede, hoofd-inspecteur dir. bol. te Arnhem: J. L. Zuur, ontvanger te Arnhem; H J. Sturms te Dordrecht. Benoemd Is tot be waarder van de hypotheken, het kadaster en de scheepsbewüzen te Assen, G. H. W. Smelt te 3roningen; Idem tot ontvanger der registratie ;n domeinen: te Hoogeveen, W. v den Bold to Den Haag; te NJjkerk: W. B. Plantenga te Den Haag; te Oostburg G. v Dük te Middelburg; idem tot ontvanger der dir. bel. en acc.: te Slochteren. mr H F L Haaclc te Groningen; te Beilen D J Vogelenzang te Assen; idem tot ficateur der invoerrechten en acc.: te De- ~.„ter, G. Dokter aldaar; te Oldenzaal, J. A Leushuis aldaar. Benoemd is tot pl.v.v. lid in belastingen, mr J v Vollcnhoven te Rotterdam; ingetrokken is do benoeming tot ontvanger der dir. bel. en acc. te Brielle van den surnume rair, D. A v der Pijl te Maastricht en is deze benoemd .tot onty. dec dir. bel, enz, der _6.e lu. Nederland ën de Wereld tentoonstelling te Parijs Restauratie van de Conerakerk Blijkens het voorloopig verslag van de Tweede K aim er over een suippletoire begrooting 1936 van Onderwijs ver klaarden verscheidene leden niet over tuigd te zijn van de noodzakelijkheid van de stichting van een hoogspanr mingslaJboratorium te Delft. De vraag werd gesteld, of niet een der leegstaande gebouwen der technische hooge- school tot hoogspanningslaboratorium zou kunnen worden ingericht en of aldus niet zou kunnen worden volstaan met een zienlijk geringer bedrag dan de minister thans aanvraagt. De Cunerakerk De wensch werd uitgesproken dat de her stelling van de Cunerakerk grondig ter hand zal worden genomen. Sommige leden achtten de financieele ba sis, waarop de aanvrage van f 50.000 voor dit doel berust, onvóidoende zeker. Zij drongen erop aan, dat de'minister met spoed pogingen zal aanwenden, teneinde omtrent de bijdragen van de provincie Utrecht en de burgerlijke en de kerkelijke gemeenten te Rhenen meer zekerheid te verkrijgen, opdat de Kamer bij de beslissing over de aange vraagde gelden wete, of de restauratie van kerk inderdaad voortgang zal kuiinen hebben, zonder dat bet rijk daartoe meer behoeft bij te dragen dan het hier aange vraagde bedrag plus een renteloos voorschot van f 25.000. De tentoonstelling Parijs 1937 Sommige leden achtten een uitgave van f 150.000 voor deelneming aan de in 1937 te Parijs te houden internationale tentoon stelling in dezen tijd niet te verantwoorden. De zoo kostbare deelneming aan deze ten toonstelling achtten eenigen dezer leden te meer overbodig, nu de waardige vertegen woordiging van Nederland op de koloniale tentoonstelling te Parijs nog versch in het geheugen ligt. Verscheidene andere leden meenden, dat Nederland bij deze belangrijke tentoonstel ling niet zal mogen ontbreken. Bovendien wezen zij erop, dat het voornemen bestaat, in 194-0 te Amsterdam een wereldtentoonstel ling te opganiseeren, waarvoor de deelne ming van Frankrijk zal worden gevraagd, welke voor 't welslagen dier tentoonstelling noodig zal zijn. Naar aanleiding van het hier weergegeven verschil van gevoelen werd de vraag gesteld, welke Europeesohe landen aan de uitnooói- ging van de Parijsche tentoonstelling van 1937 geen gehoor hebben gegeven. Ook zou men gaarne nauwkeurig worden ingelicht-over de vraag, of de Brusselsche tentoonstelling van 1935 ook voor het Nederlandsohe zaken leven van belang is EEN CLANDESTIENE ZENDAMATEUR BETRAPT Dezer dagen ie door den rijksradiocoivtrole- dienst tegen een bewoner van de Jacob van Lennepkade te Amsterdam proces verbaal opgemaakt wegens het gebruik van een clandestiene zendinriobting, werkende in den 5-m. hand,1 LONDEN OP ZONDAG Voor „modern" georganiseerde!! een verloren dag Wat we elders in het voorwerk schre ven over „Tweeërlei levensbeschouwing" vindt nadere aanvulling in een ander num mer van DeBouwer, het orgaan der roode Bouwvakarbeiders Een der redacteuren schrijft over een bezoek aan Londen. Vrij plat en vies, doch dat negeeren we. Hij heeft het over de Zondag in Londen. Die is hem bar tegen gevallen. Zaterdagsavonds waren wij aangeko men. De Zondag was aan ons. Nu zouden wij de stad gaan zien. Londen op Zondag. Niet te gelooven. De straten lagen dood en verlaten. Een kanon kon je afschieten zonder iemand te raken. Waar zijn die bijna 10 millioen- menschen? Zitten ze in de kerk, of in de kroeg, of zijn ze naar buiten? Hoor, de kerkklokken roepen, wonder mooi; het is eigenlijk het eenige dat ons aangenaam beroert; maar menschen zien wij niet. Wij bezoeken een museum. Gelukkig, dat is althans niet gesloten. Nu naar de Tower. Basta, een soldaat met vriéndelijk gelaat, en een uniform uit de tijd van Nelson, gaat wijdbeens staan voor de ingang. Zijn geweer dwars voor de deur, wat beteekent: „je komt er niet in." 'tls Zondag. De schrijver vindt het vreeselijk. Men kan bijna nergens thee of een biertje krijgen. Alleen in de Jodenbuurt zijn eenige winkels open. Daarom klaagt hij: 's Avonds hebben wij het nog eens in de stad geprobeerd. In heel Londen geen stralend café, ner gens een open terras; dat vind je er ook niet door de week, maar op Zondag is het er heelemaal hopeloos. De theaters geslote®. In het centrum een groot etablissement, waar muziek is. Daar zitten de menschen, als musschen op een regendag, in een hoekje. Die een stoel heeft, houdt hem vast, de heele avond. Wie graag een glas bier drinkt zorge, dat hij vóór half elf zijn glas te pakken heeft, want nadien geeft men geen spat meer, alleen nog koffie en limonade. Als ooit een van jullie het in zijn hoofd krijgt naar Londen te gaan, doe het dan niet op Zondag. De Zondag in Londen is een verloren dag. De Zondag een verloren dag voor een modern georganiseerd arbeider, als hij niet uit kan gaan! Het is een veelzeggende bekentenis. Spreekt daar geen levensbeschouwing uit? Maar één, die "de onze niet mag zijn! De aardappelhandel Alleen die in vroege aardappelen is vrij Daar gebleken is, dat het eenigen tijd ge leden gepubliceerde bericht, dat met in gang van 1 Augustus 1936 de geheele aard appelhandel vrij zou worden gegeven, tot misverstand aanleiding heeft gegeven, ver zoekt men ons van bevoegde zijde mede te willen deelen, dat dit bericht betrekking had op den binnenlandschen handel in vroege aardappelen. De regeling, welke ten aanzien van den uitvoer van aardappelen is getroffen blijft onveranderd van kracht* De handelsbesprekingen met Italië Een voorloopig karakter De resultaten der economische on derhandelingen, welke Italië thams voert met Frankrijk, België, Neder land en Tsjeoho-Slowakije, kunnen, naar van welingelichte Italiaansdhe zijde wordt meegedeeld, slechts een voorloopig karakter hebben. Italië 6treeft naar een vergaande verwezenlijking der grondslagen vara, zijn nieuwe economische politiek, wel ke, zooals hekend is, beoogt, een uit- voeroverschot te bereiken ter voldoe ning van de achterstallige handels- sohulden uit den tijd van voor de toe passing der sancties. De ontslagen bij de Lloyd Twintig kantoorbedienden komen definitief zonder werk In overleg met het comité uit de negen vakbonden kwamen gisteren de vertegen woordigers der vier kantooi'bedien dienorga nisaties te Amsterdam bijeen ter bespre king van de situatie, ontstaan door de ontslagen, gegeven aan het geheele perso neel van den K.H.L. Hoewel na een bespreking met de directie van den K.H.L., denzalfden dag gehouden, bleek, dat een redelijke kans bestaat, dat het grootste gedeel te van het kantoorpersoneel vermoe delijk zal overgaan in dienst van de nieuw te stichten vennootschap, werd niettemin geconstateerd, dat toch on geveer twintig kantoorbedienden op 31 Augustus of korten tijd daarna werkloos zullen word'en. Voornamelijk als gevolg van het overgaan van den technisohen dienst naar de K.N.S.M. in verband daarmede is het vol gend telegram gezonden aan den minister van Handel: „Refereeren aan in 1935 door regeering gedane toezegging, dat meit belangen perso neel K.H.L. ernstig rekening zon worden gehouden. Vernemen nu, dat alle 4-3 kan toorbedienden K.H.L. zijn ontslagen, deels definitief tegen 31 Augustus deals met toe zegging, in September nog te kunnen wer- kien. Verzoeken dringend, spoedig een on derhoud toe te staan". Sparen bevordert Volkswelvaart Nutsspaarbank BREDA CATHARINASTRAAT 15 RENTEBEREKENING 3o/0 '«-JAARS Schoolsparen - Spaarbusjes - Safe-Inrichting ROFFELRIJMEN VRIJHEIDZON EN ZEE de zon is doorgebrokent De we zien de Friesche kust Er komen zeilen aan de einder opgedoken, Zoo komt dan eindelijk de waddenzee tot rust. Terschelling in de zon De schippers in de haven De Engelsch-doende baai zijn duchtig in de weer. De „Kraus" blaast dat hij gaat. Twee late menschen draven En strijken, tweede klas, op 't volle voordek neer. De kabels los! Vooruit! De raderen vermalen Het water snél tot schuim. De blijvers hollen mee, Bereid om vroolijk straks weer gasten In te halen Wat is er heerlijker dan vrijheid, zon en zee (Nadruk verboden) LEO LENS Padvindersvereeniging Nederland Minister Slotemaker de Bruine op bezoek in het kamp te Hellendoorn Minister Slotemaker de Bruine heeft gisteren een bezoek gebracht aan het nationale kamp van de Padvinders vereeniging Nederland, welke, naar men weet, in 1933 uit de groote pad- vindersorganisatie is getreden in ver hand met de zgn. „belofte-kwestie". Het kamp wordt deze week op de heide bij Heliendoorn in Over ijssel gehouden. Tijdens de rondwandeling van den Minis ter ging het kampleven zijn gewonen gang. Er waren geen bijzondere maatregelen ge troffen en dit ware feitelijk ook niet moge lijk geweest aangezien orde, regelmaat en een goede kampgeest van dit eerste natio nale kamp der P. V. N. de vaste kenmerken De Minister toonde zich zeer tevreden en het was hem aan te zien dat dit uitstapje hem met blijdschap vervulde. Een duizendtal padvinders telt. dit kamp, -.o. een 400-tal welpen, die den nacht niet in tenten maar in kamphuizen doorbrengen. De outillage van het kamp is tot in de perfectie vex-zorgd. Met het weer treft men het niet erg. Elke dag i-egent het pijpestelen. Na het bezoek aan het kamp vercenigde de Minister zich met andere gasten in Hotel van den Berg te Hellendoorn aan een lunch welke was aangeboden door het bestuur van do P.V.N. Er werden hartelijke toespra- kera gehouden. Onze Schoenindustrie DE IDEALE SCHOENWAS Specialiteit in Waterdicht Schoeisel Ervaring sedert 1852 W Ravensteln (N. B.j DUIFJES Kinder schoenen Goed schoeisel in de kinderjaren Zal later heel veel last besvaren N.V. „CEVAB0" SCHOENFABRIEKEN MOERGESTEL Een kordaat meisje Aanrander slaat op de vlucht Gistermorgen heeft op de Nassaukede te Amsterdam bij de Zaagpoortsbrug een brutale overval plaats gehad. Een 17-jarig meisje, dat ira gezelschap van haar broertje op de fiets reed, is op deze hoogte aangeval len door een ongeveer 50-jarigen man, die haar van haar rijwiel duwde en ermede van door ging, bewerende, dat de fiets van hem was. Het meisje verzette zich, daarbij krachtig door haar broertje ter zijde ge slaan, uit alle macht. Weldi*a kwam er van alle kanten publiek toeloopen, met het ge volg, dat de man de fiets los liet en er vandoor ging. I-Iij kon niet worden aange houden. Eerst gisteravond heeft het meisje aangifte gedaan van het gebeurde bij het politiebureau Marnixstraat,

Nieuwe Leidsche Courant | 1936 | | pagina 5