WOENSDAG 22 JULI 1936 TWEEDE BLAD PAG. 5 HEJ MERK VOOR LEIDSCHEKAAS VRAAGT UW LEVERANCIER Eet meer Hapé Pudding U bevordert daardoor meer melk gebruik ROFFELRIJMEN ZEER LEERZAAM „szlnd volk hebben ons de Italianen greleerd. Hiei zei één volk: „Wfi doen het", en 52 regeeringen spraken: „Jullie doen het niet". En het is gebeurd, de wil van één aaneengesloten volk is ster- kei- gebleken dan 52 regeeringen. Mussert heeft zijn volksgenootcn Voorgelicht en onderricht In de tuin van „Vredenhoeve" Onder Maarssen, bij het Sticht, En, zoo als wij dat gewoon zijn Heeft hij ons het bruut gewéld Dat den Abessijn beschaafd heeft Als iets héérlijks voorgesteld. Eén volk zei: Wij dóén het!Oorlog! Overwon het niet terstond 't „Vrede!" van de twee en vijftig Volken van de Volkenbond Inderdaad, opVredenhoeve Werd zoo helder als de dag Dat eenswillendheid tot misdaad Veel, ontstellend veel vermag... In de nacht die pas voorbij was, Bleek dat, uit het naakte feit Dat één Ueberfallrcommando Zegepraalde in de strijd Met een ploegje roode schilders, Dat finaal werd uitgeroeid. Is niet Musserts Weer-Afdeeling Tot iets kostelijks gegroeid Ook de nacht na Vredenhoeve PFas aan heldendaden groot: Eén van zin wierp men een verfpot Door de ruiten bij een Jood Die in Leiden joodsche klokken En horloges etaleert. Jammer dat het vijftal hélden Ditmaal werd gearresteerd. Leerzaam is zoo'n redevoering Als die wordt voorafgegaan En gevolgd door knokploegdaden Die wèl plegen in te slaan! Als ons volk niet ziende blind is. En z'n reukorgaan gébruikt, Merkt het op: dat zoo'n oratie Danig naar de mutserd ruikt. (Nadruk verboden) LEO LENS Bataafsche Brandwaarborg Mij. NHOOGEWERP CHABO! KISSER'S WIJNHANDEL OEI HAAG ROTTERDAM ARNHEM St Veerkade 21 lulferitriat 2? Eosib 8inninsii|tl II Groote voorraad prima belegen wijnen Vraagt prijscourant voor particulieren Het Engélsche politievaartuig voor in de Amsterdamsche haven is een zaak, die begrijpelijkerwijze den zaadtelers tegenstaat. Hun eigen bedrijven overlaten aan vreemde controleurs, die de zaden soms niet eens kennen (historisch) dat willen zé niet. En het is te begrijpen. Daarom hebben ze een eigen keuringsinsti tuut opgericht. Dit gaat uit van den bond van Vereenigingen v. Zaadhandelaren. (Dit keuringsinstituut noemen ze B.K.I. (Bonds- keuringsinstituut). Hierbij sloten zich aan alle groote zaadhandelaren en de meeste groote zaadhandelaars-detaillisten. Vele te lers sloten zich er bij aan en men tracht nu de voorloopige aanwijzing van de N.A.K. a's keuringsinstituut ongedaan te krijgen-en 't B.K.I. als zoodanig te doep erkennen. De coloradokever nadert Gevaarlijk dicht bij onze grens gesignaleerd Telkens weer komen berichten voor in de Belgische bladen over het signaleeren van de coloradokever. Eerst alleen in de provin cies, die aan Frankrijk grenzen. Maar volgens de laatste berichten is, naar het Handelsblad meldt, de gevaarlijke gast ook in de aan Neder land grenzende provincies waargeno men. Vermeld worden St Lambrechts- Herk (prov. Limburg), Ware gem (prov. West-Vlaandefcn) en Bernem-(prov. Antwerpen). Dat de Belgische regeering inziet, dat de toestand ernstig is geworden, nu de kever in alle provincies is waargenomen, blijkt wel uit het feit, dat in den kabinetsraad van 10 Juli j.l. is besloten, om het crediet van 100.000 fr., dat voor de bestrijding ter beschikking was gesteld, te verhoogen tot een millioen fr. Daags tevoren had in den Senaat de heer Mullie de aandacht van de Regeering op de ernst van den toestand ge wezen. De beteekenis van de aardappel teelt voor België illustreerde hij met de mededeeling, dat deze de helft van de waar de der geheelc kolennijverheid vertegen woordigt. De positie der varkenshandelaren Steeds meer gedupeerd. De Nederlandsche Bond van Varkens- handelaren heeft, gedwongen door de erns tige omstandigheden ten aanzien van het vraagstuk van het afnemen van varkens, een adres gezonden aan den minister van Landbouw en daarvan afschrift doen toe komen aan de Ministers van Financiën, •Sociale Zaken, Handel Scheepvaart en Nij verheid en aan do Tweede Kamer. Adressant is van meening dat de achter uitgang van de omzetten, als uitvloeisel van het ingrijpen der regeering in het handelsbedrijf, als hoofdargument dient te gelden bij een regeling voor tegemoetko ming in de aangebrachte schade, sinds het inwerking stellen der crisisvarkenswet. Met ernstige aandrang wordt de aan dacht gevraagd voor het feit, dat talrijke Te Beilen had de begrafenis plaats van den burgemeester en den wet houder, die bij het o.uto-ongduk in de nabijheid van Assen de dood vonden. Op het stille, boomrijke kerkhof waren velen samengekomen om de laaste eer te bewijzen aan hen, die op zoo tragische wijze verongelukten JEen kleine tippelaar traint zich al vast Onze vorstinnen hébben hun intrek genomen in - het Grand-Hotel van Hoor. de vierdaagsche over. ettelijke jaren Hohwald in de Vogezen. de visscherij „Lupin" Het nieuwe, politiebureau te Alkmaar is gerestaureerd in de stijl der omliggende gebouwen, t De belasting van de doode hand Er zijn geen termen aanwezig ze in te trekken, In een nota naar aanleiding van het eind verslag van de Eerste Kamer over het ont-" werp van wet tot wijziging van de beper king van den schuldenaftrek voor de be lasting van de doöde hand, zegt de minister, niet te kunnen toegeven, dat er gelijk een aantal leden meenden, termen aanwezig zouden zijn, om de belasting van de doode hand in te trekken. De resultaten der be lasting, die overigens niet zoover beneden hetgeen hij er zich van heeft voorgesteld zijn gebleven, zijn, nu de moeilijkheden aan de invoering verbonden, aohter den rug zijn. in verhouding tot de perceptiekosten aller minst zoodanig, dat daardoor intrekking1 gerechtvaardigd zou zijn. Voorts is hem niet duidelijk, hoe eeni- ge leden van oordeel kunnen zijn, dat een verzwaring der belasting -wordt .voorgesteld. Het is waar, dat de nieu we regeling in uitzonderingsgevallen tot hoogere belasting kan leiden, doch in. overgroote meerderheid der gevallen waarvoor zij getroffen wordt, zal zij ver mindering van belasting met zich brengen. Vreemdelingen bij het onderwijs Ministerieel antwoord op de vragen van het Kamerlid Suring. Op de vragen van den heer Suring in ver band met de toepasselijkheid van den al- gemeenen maatregel van bestuur, vastge steld bij K. B. van 51 Juni in zake het verrichten van arbeid door vreemdelingen, ten aanzien van arbeid, verricht door onder wijzend personeel in inrichtingen van onder wijs heeft de Minister geantwoord, dat naast de wetsartikelen, die de onderhavige materie regelen van onderwijsoogpunt uit, de wet staat van 16 Mei 1931. die in verband met de huidige omstandigheden he.t verrichten van arbeid door vreemdelingen aan regelen bindt. Wijziging van het K. B. van 5 Juni 1936 achten de ministers noodzakelijk, omdat het verlof, dat de Kroon verleent onder verant woordelijkheid van den minister van Onder wijs, betrekking heeft op het geven van on derwijs in het algemeen, terwijl de vergun ning tot het, doen belcleeden van een betrek king door een vreemdeling welke word* verleend door den directeur van den Rijks dienst der werkloosheidsverzekering en ar beidsbemiddeling, ziet op het speciale geval. Een door de Knnon verleend verlof tot het geven van onderwijs aan een vreemdelins impliceert niet. dat in een bepaald geval een bepaalde betrekking ook door een vreemde ling moet W-orden bekleed. Strijd tusschen de bestaande voorschriften is derhalve niet aanwezig. Overigens wordt tusschen de bei de departementen in deze materie onderling voeling gehouden. Bestelt nog heden ter gelegenheid van de HARINGWEEK 12 heerlijke maatjesharingen k f 0.95 in practische blikverpakking, franco door geheel Nederland. Onder rembours 0.10 hooger. N.V. MEERBURG. KATWIJK AAX ZEE. Postgiro 5235-'. ZAAIZAADKEURING Niet aan de verambtenaarde N.A.K. Ligen instituut door de zaadhandelaren opgericht In "de laatste tijd heeft de zaadhandel meermalen ernstige bezwaren geopperd to gen het feit, dat de N.A.K;! de Nederland sche Algemeene Keuringsdienst steeds meer als de eenig officieel erkende instelling werd aangewezen, die certificaten mag afgeven voor levering aan het buitenland. Men erkent wel de verdiensten van dc N.A.K. voor de keuringen van landbouw- zaaizaden, doch voor de tuinbouwzaden heeft de N.A.K. niet de voor deze keuring zoo hoog noodige ervaring. Bovendien domi neert in de N.A.K. volgens de zaadhandela- ren het ambtelijk element heel sterk. De selectie in het zaadteeltbedrijf van de tuinbouw is gedurende een lange reeks van jaren tot in de uiterste perfectie door de zaad telers en de zaadhandelarën doorgevoerd. Daar kan geen van hooger hand opgelegde keuringsdienst aan tippen. Hier zijn we van overtuigd, omdat we het zelf meegemaakt en nagegaan hebben. En we begrijpen dan ook levendig, dat de zaadhandel wat ze met noeste volharding heeft verkregen nl. de wereldnaam, die ons zaad had. en waar men met recht trotsch op kan zijn, niet maar zoo dadelijk prijs geeft. Er is niet de minste reden om de keuring van het zaaizaad, die men meer dan 50 ja ren zelf deed nu aan ambtenaren-keurmees ters over te laten, met al de narigheid daar aan verbonden. We hoorden daarvan al vele staaltjes die nu niet bepaald doen verlangen naar meerdere proeven van dien aard. Dat Duitschland een algemeen keurinjzs- waarmerk vraagt, 't zij zoo; de zaadhandela ren zullen zich daar wel in moeten schik ken, al kan men, gezien de ervaring in oc practijk, de noodzakelijkheid betwijfelen, voor zoover het zaad betreft van selectie- bedrijven, die een naam hebben te verliezen of te behouden. Maar dat het verleenen van dit keurings- waarmerk zal moeten geschieden door de ambtenaren van de N.A.K., die reeds voor loop:,; door de regeering is aangewezen: dat varkenshandelaren in een zeer penible po sitie zijn geraakt en met geen mogelijk heid meer weten hoe zij in het gezins- onderhoud kunnen voorzien. Bij het tegenwoordige afnemen van zwaardere dan baconvarkcns. worden de varkenshandelaren eveneens uitgeschakeld, zoodat bij alie leveringen aan de N.V.C. de varkenshandelaren van hun broodwinning zijn beroofd. Diepgaande klachten bereiken mitsdien het hoofdbestuur, die er alle op wijzen dat alweer nieuwe en meerdere groepen varkenshandelarcn in het zaken doen ernstig worden belemmerd. Dringend wordt verzocht den varkens- handelaar zijn normale plaats in het han delsverkeer te hergoven, of zoo dit in de gegeven omstandigheden voorloopig nog niet mogelijk wordt geacht hem in ieder geval billijkheidshalve schadeloos te stel len voor het ontnemen van zijn bestaans middel. STUMPERT UW TALEN niet langer, teert ze werkelijk SPREKEN. Huur f 5 p. mnd. Voor I7ct per dag studeert nuhetheeie gezin. Voertuig: de gramofoon. LINGUAPHONE SPUI 23-27 AMSTERDAM Geen filialen DE IDEALE VLOER BEDEKKING

Nieuwe Leidsche Courant | 1936 | | pagina 5