JHeittPf grihsctfc GTmtrant u a g Dagelijks verschijnend Nieuwsblad voor Leiden en Omstreken Kampen ontvangt zijn nieuwen Burgemeester NOTOROILS - kan maar de béste zijn HOLLANDER MOOI RHENEN ZOUTELANDE Federatie Ned. Herv. Diaconieën H I s t o r i a abonntmtntsprtjS: Per kwartaal in Leiden en in plaatsen waar een agenlschap gevesligd is 235 Franco per post 2.35 portokosten Per week0.18 Voor hel Buitenland bij wekelijksche zendingf 430 Bij dagelijksche zendingf 530 Alles bij vooruitbetaling Losse nummers 5 ct. met Zondagsblad 7 Zondagsblad niet afzonderlijk verkrijgbaar Bureau: Breestraat 123 Telefoon 2710 (na 6 uur 3166) Postbox 20 Postgiro 58936 No. 5837 WOENSDAG 22 JULI 1936 16e Jaargang 2HrtKrtentieprij?en: Van 1 tot 5 regels1.17% Elke regel meer 022'I, Ingezonden Mededeelingen van 1—5 regels230 Elke regel meerCU5 Voor het bevragen aan 't bureau V wordt berekend0.10 Plechtige installatievergadering yan den gemeenteraad Een défilé van de plaatselijke vereenigingen Heel Kampen op de been Heel Kampen heeft gisteren meege leefd met de plechtige installatie van den nieuwbenoemden Burgemeester, den heer H. M. 'O 1 d e n h o f. Een commissie uit den Gemeenteraad, bestaande uit de heeren J. H. Kok, H. W. ten Kate en C. M. Vermeulen, heeft Burgemees ter Oldenhof en diens gezin afgehaald "van de grens der gemeente. In een twee tal open rijtuigen, bespannen met ge pluimde paarden, werd naar het stad huis gereden, op welks steep bloemen werden aangeboden aan mevr. Oldenhof, door Thea Roest van Limburg, dochtertje van den directeur van den dienst Ge meentewerken. Inmiddels was de openbare Gemeente raadsvergadering ree is aangevangen. Na voorlezing van het Kon. benoemings besluit werd door dezelfde Raadscommissie burgemeester Oldenhof binnengeleid in de raadszaal, waar talrijke genoodigden getuig0 waren van de voor deze stad zoo gewichtige gebeurtenis. Burgemeester Oldenhof werd allereerst toegesproken door den waarn. burgemeester. Mr. J. /E. H. J. van der Dussen, die in zijn toespraak eerst memoreerde den tijd dat deze gemeente feitelijk zonder burgemeester was en daarbij gewaagde van de steun on dervonden van de wethouders Kruithof en Van Putten (tijd.), zoomede van het ge- meentepersoneel. Zich richtende tot burge meester Oldenhof zeide spr., dat vele en velerlei onderwerpen van moeilijken aard zijn aandacht zullen vragen. Afwachtend treden wij U tegemoet, aldus spr., en wij vertrouwen dat II. M. de Koningin en Haar adviseurs een goede keuze hebben gedaan. Spr. zeide, dat een goedgezinde en over Het algemeen rustige bevolking haar nieuwe magistraat wacht. Wij hopen, aldus spr., ciat de toekomst zal leeren, dat Kampen vanaf heden aan het hoofd van het stads bestuur een persoonlijkheid heeft gekregen, die bezield is met de vaste wil, om steeds, konder aanzien des persoons, op de bres Ie staan voor de belangen der gcheele stad Kampen. i Met het uitspreken van den hartgrondi- ,gen wensch, dat burgemeester Oldenhof voor de geheele gemeente een goede Burgemeester za| zijn, verklaarde spr. hem als Burgemees ter van Kampen geïnstalleerd, ten bewijze waarvan spr. hem den ambtsketen omihing eiv den voorzittershamer overhandigde. Toespraak J. H. Kok Namens de leden van den Raad werd Bui- gemeester Oldenhof toegesproken door den beer .T. H. Kok, die den Burgemeester feli citeerde met diens benoeming. Spr. hepft opgemerkt dat liet scheiden van Sijn vorige gemeenten den heer Oldenhof zoowel als de inwoners zwaar gevallen is. Dit feit biedt ons de verzekering, aldus spr., dat Burgemeester Oldenhof gaven en talen ten heeft ontvangen, die hier verder zullen worden ontplooid. Spr. bood de verzekering dat de leden van den Raad hun nieuwen voorzitter van heeler harte welkom heet en. De Raad van Kampen is niet gemakkelijk, maar ook niet moeilijker of lastiger dan an dere gemeenteraden. Spr. gewaagde voorts van de zorgen die op de gemeente Kampen rusten, maar meende ook een lichtend glo ren te bespeuren en voorspelde, dat als er opleving komt, de agrax-ische stad Kampen daarvan aanstonds de vruchten zal plukken. Spr. hoopte eindelijk, dat het Burgemeester Oldenhof gegeven worde, onder Gods onmis- baren zegen, als hoofd der gemeente Kam pen een lange reeks van jaren met opge wektheid te arbeiden aan haar bloei en haar groei. Tenslotte bracht spr. dank aan den waarn. Burgemeester. Mr. van der Dussen. voor diens werkzaamheid in het belang dei- gemeente, welke dank hij zeide te brengen namens den Raad en de gansche burgerij. Burgemeester Oldenhof spreekt 'Burgemeester Oldenhof sprak vervol gens en gaf allereerst uiting van zijn dank baarheid jegens God, Die hem riep tot het ambt en Dien hij erkent als zijn Leidsman. Naast dank aan God uitte spr. gevoelens van dankbaarheid aan H. M. de Koningin, Z.Exc. den Minister van Binnenlandsche Za ken en den Commissaris der Koningin in deze provincie. Ook dank aan Mr. van der Dussen voor diens vriendelijke woorden Met weemoed herdacht spr. zijn ambtsvoor ganger, Mr. L. K. Okma. Geroepen om dezen te vervangen, ziet spr. zich een arbeidsveld ontsloten, dat voor hem veelszins nieuw is. Er van doordrongen, dat een groote en moei lijke taak hein wacht, zegt spr. deze niet in eigen kracht, die zwakheid is. te kunnen vervullen. Zijn verwachting is dan ook van God, die mildelijk wijsheid geeft aan wie ze biddend van Hem begeert. Vervolgens deed Spr. een beroep op aller medewerking. Od grond van den gelijkluidenden eed of be lofte, verwacht spr. dat deze gemeenschap pelijke roeping binde, ook bij verschil in zienswijze, in onderlinge waardeering en eendracht. Spr. zeide geen program van Actie te zuilen aanbieden en gaf de verze kering dat hij volgaarne met al zijn krach ten deze gemeen'ie met haar rijk gescha keerde belangen zal dienen. Moge God over uw en mijn arbeid Zijn onmisbaren zegen gebieden, tot heil van de goede stad'Kam pen, aldus eindigde spr. zijn toespraak, die met applaus werd beloond. De receptie Na afloop van de openbare Raadsver gadering en na de kennismaking tus- schen de leden van den Raad en den nieuwen Burgmeester en Mevr. Olden hof werd gerecipieerd in de met palmen en groen .versierde fraaie trouwkamer. Zeer velen maakten van de gelegenheid gebruik kennis te maken met den nieu wen Burgervader en diens echtgenoote. Tenslotte werd door een 40-tal vereenigin gen, op inititatief van de vereeniging V.V.V.; gedefileerd langs het stadhuis ter eere van de installatie van den Burgemeester. Kam pen bood 's avonds een bijzonder feestelijk aanzien. Overal waren de vlaggen uitgesto ken en een groote menschenmenigte was -jp de been. WEEKSTAAT NEDERL. BANK Goudvoorraad wederom gestegen Met f 5,4 millioen In de afgeloopen week is de goud voorraad van de Nederlandsche Bank andermaal toegenomen en wel met 5.4 millioen, zoodat de totale eöel- metaalvoorraad thans gestegen is tot 650 millioen. De nieuwe weekstaat van de Nederland sche Bank geeft overigens weinig aanleiding lot commentaar. De creclietverleening is ver der gedaald. Binnenlandsche wissels liepen met f 2.8 millioen terug tot f 37.27 millioen en de beleeningen met 1 millioen tot 125.4 millioen. De rekening courantsaldi zijn wederom ge stegen. Dat van het Rijk met 7.3 millioen en die van anderen met 5.1 millioen. De to tale rekening-courantsaldi zijn hiermeae ge stegen tot f 87.2 millioen. De biljettencirculatie is met 10.7 m'llioen gedaald tot 747.3 millioen, waairdoor de direct opeisohbare verplichtingen thans op 834.5 millioen zijn gekomen. Er- zijn nu voor 77.9 pet. (v.w. 77.4 pet.) door goud en zilver en voor 75.4 pet. (v.w. 74.9 pet.) door goud alleen gedekt. De voornaamste cijfers van de verkorte balans der Ned. Bank op 20. Juli luiden als volgt: birmenlandsdhe wissels f 37.270.442 (40.111.170): papier op het buitenland f 2.184.500 2.184.500); beleeningen f 125.408.742 (126.445.747); munt, goud f 124.603.475 124.603.255)muotmateriaal goud S04.631.009 (499.216.4S0); munt zilver f 21.175.619 (20.651.013); totaal munt em muntmateriaal f 650.410.103 (644.470.748); bankbiljetten in omloop f 747.379.410 (75S.044.305); bank-as- signatiën in omloop f 24.659 (13.027); reke ning courant saldo's f 87.207.406 (74.809.569) metaaldekking bankbiljetten 87.03 pet. (85.02 pet.). De tusschen haakjes geplaatste cijfers zijn vaar 13 Juli. VERHOOGING VAN DE LIJFRENTETARIEVEN Naar de „Tel." verneemt, hebben de groote in Nederland werkende levensver zekeringmaatschappijen besloten een wijziging in de lijfrentetarieven te bren gen, die neerkomt op een verhooging dezer tarieven. Deze verhooging, die met 1 Augustus a.s. zal ingaan, houdt eensdeels verband met het verschijnsel van den stijgenden gemid delden leeftijd van den mensch, terwijl zij anderdeels het gevolg is van de daling van den algemeenen rentevoet en de noodzake lijkheid voor de levensverzekeringmaat schappijen om bij haar berekeningen met dezen lageren rentevoet rekening te houden. Practisch alle maatschappijen zullen het voorbeeld der grootere volgen en eveneens tot een verhooging der lijfrente-tarieven overgaan. Tegelijkertijd wordt door verschillende maatschappijen een herziening overwogen van haar andere tarieven; deze herziening betreft echter niet zoozeer een verhooging der tarieven dan wel een wijziging van den opbouw er van. DE STAKING TE BERGEN OP ZOOM De [rijksbemiddelaar in het vierde district, Mh. Th. J. Verschuur, zal op Vrijdag 24 Juli in het gemeentehuis te 's hertogenbosch een bespreking hebben met partijen, betrokken bij de staking in het bouwbedrijf te Ber gen op Zoom. De fraude bij het Vlissingsche Crisis-Comité De administrateur gearresteerd De heer W., administrateur van het bureau voor sociale zaken en leider van Maatschappelijk Hulpbetoon te Vlis- singen, is gearresteerd. Hij zal heden morgen voor de justitie te Middelburg worden voorgeleid. Gistermiddag heeft op de gemeentelijke speelplaats te Wassenaar een 7-jarig jongetje een schommel tegen het hoofd ge kregen. In zorgwekkende toestand is het yentje naar het Academisch ziekenhuis ver voerd. Verkoop voor Holland „TWENTOL DEVE NTE R Ned. Spoorwegen Ontvangsten eerste halfjaar 44.7 (v. j. f 49.2) millioen De geschatte onbvangsten der Nederland sche Spoorwegen (incl. die der geëxploiteer de spoor- en tramwegen) hebben in Juni f7.366.388 (v. j. f8.339.000) bedragen. Ge specificeerd waren de ontvangsten als volgt: reizigers 4.042.800. bagage 78.100, brief en pakket post 149.588, goederen 2.942.400, levende dieren en lijken 29.900, diversen 123.600, totaal 7.366.388. De totale ontvangsten van 1 Januari af -beliepen 44.768.669 (v. j. 49.255 527), ge middeld aantal kilometers in exploitatie van 1 Januari af 342.9 (3557). dus ontvangst per dagkilomeler 71.73 76.52). dtotds m TERSCHELLING Rote I-Pension VAN NOUHUYS Vlak aan Zee en Dorp West-Terschelling. TELEFOON 25 DOETINCHEM Landgoed DE VIJVERBERG le rang Pension, centrum O.-GELDERLAND. -> IDEAAL VACANTIEOORD <- vlak bij vliegvéld. Natuurbad en bosschen. Stroomend warm en koud water. Pension- prijs 3.25 en 3.75. Vraagt brochure. HOTEL-PENSION RUSTIGE GEDEELTE NOORD-BOULEVARD Volledig pension vanaf 5.— NOORDWIJK AAN ZEE Telefoon 60 Noordwijk aan Zee Hotel Pension NOORDZEE FAMILIEHOTEL direct aan Zee Telefoon 27 BILLIJKE PRIJZEN Hotel-Café-Rest. „SEINPOST" 't geheele jaar geopend. Telef. 430 Fam. VAN BEELEN Schltt. natuur, heerlijke rnst, uitstekende keuken en goede verzorging vindt gij hier in ruime mate. Vraagt vóór gij kamera bespreekt eerst prospectus van Hotel-Pension „BERG EN BOSCH" Bosch Helde Natuurbad en tennisbaan Prima referenties AMELAND NES Tel. 2 hotel unrk' CD pension nur l\C Ia Stroomend water. Garage. Eigen boerderij en rijpaarden. Geïll. prospectus gratis op aanvrage. Pension prijs vanaf 2.50. rustig familiehotel „HUIS TER DUIN" Tel. 3 BONDSHOTEL A. N. W. B. Het meest bezochte huis ter plaatse. Alle modern comforL Uitstekende keuken en verzorging. Garage vrij v. gasten. Pension- prijs vanaf 3.75 per dag. Na 20 Augustus sterk verlaagd naseizoentarief. Onze geïll. prospectus wordt op aanvr. gaarne toegez. Prachtige Buitenplaats DUINRELL 110 H.A. GROOT ENTREE F 0.15 Gem. Wassenaar, Ingang hek Katwijkschev/eg Hoog ste duin van Z.-H. met prachtig uitzicht over de omg en de zee. Eeuwenoude eiken. Schitterende wande ling door duin en bosch. Mooie waterpartijen. Thee tuin aanwezig met billi|ks prijzen. Noordwijksche bus, vertrek staatsspoor Oen Haag stopt bij den ingang Wat Prof. Wagenaar over de goede diaken te zeggen heeft „De arbeid der diakenen" Prof. Wagenaar Prof. dr. C. G. Wagen a ar, van Leeuw arden, schetste in het tweede onderwerp ter conferentie van de Federatie van Ned. Herv. Diaconieën op veelszins geestige en fijnzinnige wijze de figuur van „De Diaken" Spr. stond hier voor een moeiijke taak omdat de diaken, tenzij hij in functie is, zoo moeiijk is te herkennen. Toch zijn er naast alle verschei denheid, die met persoonlijke geaard heid en begaafdheid samenhangt, con stante eigenschap pen, die een diaken hebben moet, zal hij zijn werk naar be lmoren verrichten. Een diaken is een „minister", een „die naar". Een diaken, die zich zelf gewich tig vindt, wekt geen groote verwachtin gen, maar wie z ij n ambt belangrijk acht, zal tot zegen wor den. Hij moet dienen en daartoe is al leen in staat, wie werkelijk hoog staat. Het is veelal gebruikelijk, dat men zijn „loopbaan" in het kerkelijk ambt begint als diaken. Spr. zou het beter lijken, als men er mee eindigde. Want het is een post van groot vertrouwen, als men geroepen wordt de raadsman van de armen te zijn. In het bevestigingsformulier wordt er tot twee maal toe op gewezen dat de dia ken bl ij moedigheid noodig heeft. Slechts een blijmoedig mensch kan mee werken aan de blijmoedigheid van anderen Wie zijn ambt niet enthousiast vervult, zal liet nooit goed doen. Hij zal terugdeinzen voor de vele bezwaren. De bron der blij moedigheid zal nooit te vinden zijn in het resultaat van het werk, maar in Hem, Die tot dit kostelijk werk roept. De vrouw van den diaken kan haar man hierbij groote en gewichtige diensten bewijzen door me deleven en aanmoediging. De kerk is aan "de vrouwen der ambtsdragers meer dank verschuldigd dan zij wel weet en vertolkt, i Een diaken moet ook hebben een bewo gen hart en een toegenegen gemoed. Dat beteekent niet, dat qjen sentimenteel moet zijn. Spr. is geen voorstander van onder steuning zonder onderzoek. Maar dat on derzoek vraagt fijne tact. Spr. wraakt den diaken, wiens hoogste ideaal het batig sal do is. Het is goed, als de diaken met le vend geld moet werken en niet te veel goederen in de doode hand heeft. Toch mag de diaken niet op elke klacht zijn beurs openen. Dan zet hij een premie op de luiheid. Hij moet hard kunnen zijn. maar met een bewogen hart. Er behoort ook een geestelijk contact te zijn met de te verzorgen gezinnen. Men heeft in diaconale kringen evenveel be zwaar tegen preekende armverzorgers als tegen armverzorgende predikers. Op zijn wijze moet de diaken evangelieverkondiger zijn. De geldelijke gave is daarvan slechts het exponent. Noodig zijn niet in de eerste plaats guldens. Om menschen voor declas- ieering te behoeden zijn noodig menschen, die leesbare brieven zijn van Christus. Een diaken moet eerst bepalen wat noodig is en dan probeeren do wegen te vinden. Hij moet daartoe op de hoogte van zijn tijd zijn, om alle kan sen, die geboden worden, te benutten. De oude, beproefde middelen moet de diaken gebruiken, maar hij moet zich ook aan veranderde oms.tandiig- heden aanpassen, zich telkens nieuwe vormen scheppen. Hij moet het midden weten tusschen conservatisme en al te groote voortvarendheid. Spr. kent slechts een middel om den rechten weg te vinden: zich nauw aanslui ten bij Hem, Die ook in deze dingen is de voleinder des geloofs. De diaken is in het bijzonder geroepen tot navolging van den grooten Leidsman. Hem volgen, ook op de nieuwe paden, die Hij wijst ook in grooten nood van dezen tijd. De eerste conferentiedag werd gesloten met een avondoverdenking van Dr. R. B. Evenhuis, van Scheveningen, over Handelingen 3 110, de geschiedenis van den kreupele aan de Schoone poort. De Tweede Dag Nadat de tweede conferentiedag geopend was onder leiding van Ds. H. Bout, van Genemuiden, die daarbij uitging van 2 Cor. 12 9—10, sprak de algemeene secretaris der Federatie, de heer W. J. Hemmes (Utrecht) over W. J. Hemmes De Arbeid der diakenen, brieven, die ir den loop der ja ren bij het bureau binnen kwa men. Hij wees al lereerst op den eisch van serieus beheer van aan de diaconie loebetrouwde gel den. Hij vestigde er de aandacht op, dat de gelds waardige stukken volgens de regle menten in open bewaargeving bij de Nederlandsche Bank behooren gegeven te worden. Voorts gaf hij tal van practische wenken met be trekking tot het beheer over spaarbanboek jes, het gebruik van sleutels, de controle, kasgeld, administratie, de grenzen en geest van het werk, de band met het eigen gezin, de spanning tjisschen zakelijkheid en idealisme, de gevaren van huizenbezit, de verhouding tot de Kerkvoogdij. Spr. drong aan op nauwkeurige navol ging der reglementen. Elke diaconie moet er naar streven zelf haar zaken in orde te hebben, zoodat de hoogere organen niet behoeven in te' grijpen. Warm beval spr. aan de medewerking aan het Fonds voor Bijzondere Nooden. Opgave aan. de Over heid van de ondersteuning der gezinnen bijv. voor de margarinedistributie leek spr. onjuist. Beter leek het hem, het trouwen van de Overheid te verkrijgen, dat de diaconie kan opgeven, welke der door haar ondersteunde gezinnen voor de bedoelde ondersteuningen in aanmerking komen. Tenslotte is het belieerschende bij al het zakelijk: de liefde van Christus dringt ons Bij de bespreking werden de besproken punten nog aangevuld. Dr. A d r i a n i wees er op, dat 'de maat staf bij alles moet zijn, dat men een be hoeftige tot zegen moet zijn. Ds. Jansma legde er de nadruk op, dat de gelden van de diaconie niet ge bruikt mogen worden voor de gemeente. De gemeente moet voor haar eigen zaken afzonderlijk het benoodigde opbrengen. Van andere zijde werd eveneens de na druk gelegd op de beteekenis van de zelf standigheid der diaconie. Ook werd gewezen op de mogelijkheid, dat diaconieën, die een batig saldo hebben, daarmede hulpbehoevende diaconieën hei- Naar „Wijde Veld" en Hooge Veluwe Dinsdagmiddag maakten de conferentie gangers een interessante excursie naar 't werkkamp „Het Wijde Veld" te Ede, uit gaande van de Centrale voor Werkloozen- zorg, gesticht op initiatief van den Raad der Kerken en naar het landgoed „De Hooge Veluwe". Weer een incident van N.S.B.-ers Landdag van Vrijdenkers verstoord De Vrijdenkersvereeniging „De Dageraad" hield een landdag te Naarden. Tijdens een van de redevoeringen drong een aantal per sonen naar het podium onder den uitroep: „voor God, Vaderland, hou zee!" Zij haalden de vlag naar beneden en braken de vlagge- stok. Óp het terrein was geen politie aan wezig, zoodat er een vechtpartij ontstond. Toen de politie versterkt niet eénige leden der marechaussee, op het terrein verscheen, waren de N.S.B.'ers reeds op hardhandige wijze verwijderd en was de rust terügge- Geen voorrang verleend Motorrijder zwaar gewond Gisteravond omstreeks tien uur is op de gevaarlijke hoek van den Postweg en den Groesbeekscheweg te N ij m e g e n een ern stige aanrijding geschied. De heer R. Maas uit Roermond kwam met zijn auto bij de bewuste kruising op het zelfde moment, dat de motorrijder J. van der Wielen uit Nij megen naderde. De auto, die van links kwam had moeten stoppen, doch g»if geen voor rang met het gevolg, dat de motorrijder aangereden werd. In zorgwekkenden toestand werd van der W. opgenomen. Hij had een armfractuur en een diepe hoofdwonde. Hij is naar het SL Canisius-ziekenhuis te Nijmegen overge- braoht. De motor werd geheel vernield. De auto werd licht beschadigd. Tegen den bestuurder is procesverbaal opgemaakt. Brandstichting te Oss? Bewoners aan verhoor onderworpen. Gisteravond te omstreeks halftwaalf ont dekten buren, dat er rook kwam uit het huis, bewoond door de familie S., gelegen aan de Molenstraat te Oss. De buren gin gen de bewoners waarschuwen. Toen zij werden opengedaan bleek, dat een tafelkleed dat in de woonkamer op tafel lag, smeulde. Het vuurtje werd met vereende krachten spoedig gebluscht, waarna de buren het huis verlieten. Ongeveer tien minuten later werd weder om in dezelfde woning brand ontdekt, thans op de bovenverdieping. De brandweer werd gewaarschuwd. Inmiddels hadden manschap pen van de marechaussee den brand even eens gezien. Zij slaagden er in, zonder dat groote schade werd aangericht, het vuur meester te worden. In verband met dezen brand zijn de heer S., zijn vrouw en dochter aan een verhoor onderworpen. BRAND Dinsdagmiddag om 2 uur brak brand uit in een schuur van G. v. d. Ven te Poede- r o ij en. Het vuur greep zeer snel om zich heen, en in een minimum van tijd was de schuur dan ook een vlammenzee. Daarna werd een dichtbij staande hooischelf aange tast, welke ook geheel afbrandde. Het woon huis kon behouden blijven. De brandweer was spoedig ter plaatse. De brandweer uit Zuilichem, die mede aanwe zig was, behoefde geen dienst te doen. Verzekering dekt gedeeltelijk de schade. VOORNAAMSTE NIEUWS Dit nummer bestaat uit TWEE bladen In een persconferentie le Aalsmeer is ge sproken over de groote nood in de bloc* misterij. Het Schaaklournooi te Zandvoort. Verwacht wordt dat binnenkort een tref- fen tusschen de Spaansche rebellen en de regeeringstroepen zal plaats hebben in de omgeving van Madrid. Vermoedelijk zal hier. de beslissing vallen. i Uit Caïro komen geruchten van een op leving van den Abessijnschen tegenstand tegen Italië. <a H Ui tg. Mij. Broekhoff N.V. voorheen Kemink en Zoon Domplein 2 Utrecht Maandblad voor Geschiedenis 6.per jaax Proefnummer gratis Ook bij den Boekhandel verkrijgbaar Mrfo.j Bond van Chr. Oranjevereen. De bondsvergadering In September a.s. De bondsvergadering van den Bond van Chr. Oranjeverenigingen in Nederland, welke te Scheveningen werd gehouden, is naar men weet niet gereed gekomen met de afwerking der agenda. Het bondsbestuur heeft daarom besloten op 30 Sept. a.s. des morgens elf uur, een vervolg-bondsvergadering te beleggen, wel ke zal worden gehouden in het Gebouw van de Nieuwe Utrechtsche Courant, Drift no 13 te Utrecht, en waarin de verdere agenda zal worden afgewerkt en voorts zal worden behandeld, hetgeen verder aan de orde zal worden gesteld. ROTTERDAM LLOYD RAPIDE De firma Ruys Co, hoofdagente van de N.V. Rotterdamsohe Lloyd meldt, dat do Rotterdam Lloyd Rapide. rijdende in aan sluiting op het 22 dezer te Marseille ver wacht wordend s.s. „Slamat", den 23sten dezer om 12.48 te-Roosendaal, om 13.41 te Rotterdam D.P. en om 14.05 te Den Haag H.S. zal aankomen. Aankomst Amsterdam C.S. 15.14. AAN DE VERWONDINGEN OVERLEDEN De 80-jarige J. Volbers te Enschede, die voor eenige weken door een vrachtauto verd aangereden is in het R.K. ziekenhuis aan de gevolgen overleden. VACANTIE-ADRESSEN Nu dc vacantietijd weer aanbreekt en velen onzer lezers de krant aan hun vacantie-adres willen ontvangen, ver zoeken wij dezen vriendelijk de tijdelijke adressen zoo spoedig mogelijk, liefst drie dagen van te voren aan de ad ministratie schriftelijk op te geven, met duidelijke vermelding van het vaste adres en het v a c a n t i e-adres, de data van begin en einde der va cantia Komen deze aanvragen op het laatste oogenblik, dan is het niet zeker, dat men aan het nieuwe adres direct den eersten dag de krant ontvangt, terwijl dit toch zeker door de lezers, evenals door ons op hoogen prijs zal worden gesteld. Natuurlijk brengt deze verzending voor onze expeditie extra-kosten met zich. Onze lezers zullen er geen bezwaar tegen hebben indien deze extra-kosten, welke \x/2 cent da9 bedragen, door ons worden berekend. Indien mogelijk gelieve men bij de opgave van het tijde lijk adres de kosten in postzegels bij te sluiten of per giro over te maken. DE ADMINISTRATIE.

Nieuwe Leidsche Courant | 1936 | | pagina 1