STADSNIEUWS MAANDAG 20 JULI 1936 TWEEDE BLAD PAG 6 Vereeniging „Oud-Leiden" Correspondentschappen ingesteld De Vereeniging „Oud Leiden", die zooals bekend is, zich ten doel stelt de bevorde ring van de kennis van en de belangstel ling in de geschiedenis van Leiden en omstreken en het behoud der aldaar nog aanwezige bouwwerken en voorwerpen, be langrijk voor de locale en kunstgeschiede nis, heeft, teneinde het contact tusschen de Vereeniging en de plaatsen in de om geving van Leiden, te vergrooten, in ver schillende van die plaatsen een correspon dent benoemd. Benoemd zijn de heer W. M. C. Regt te Alphen aan den Rijn, de heer B. Offringa, te Hazerswoude (Dorp), Me vrouw M. L. H. Eerdbeek-Claasen. te Katwijk, de heer E. Rollema, te Kou dekerk. de heer J. Kloos, te Noordwijk, de heer J, Vooys, te Rijnsburg en de heer O. C van Hemesscn, te Wou- brugge. Door het instellen van deze correspon dentschappen hoopt de Vereeniging „Oud- Leiden"., die goede betrekkingen onder houdt met het Rijksbureau voor Monu mentenzorg, de Prov. Zuid-Holl. Archeolo gische Commissie, de vereen. De Holland- sche Molen en den Bond Heemschut op in tensieve wijze op te komen voor het be houd van belangrijke bouwwerken enz. in de omgeving van Leiden. Geschenken Naar wij vernemen heeft de Vereeniging 'ten geschenke ontvangen van mevrouw de $ved. M. E. Timmermansvan der Goes een veertigtal negatieven van omstreeks 1900 te Leiden gemaakte fotografiën. Hieronder zijn mooie foto's van den intocht van H. M. de Koningin te Leiden in 1905, van de in dat jaar gehouden Maskerade, alsmede foto's die aantoonen hoezeer de Breestraat. Oude Singel, Paardensteeg, Kort Rapenburg en Haagweg in ruim dertig jaar zijn ver anderd- De Vereeniging laat van verschillende foto's lantaarn-platen vervaardigen. fcEIDSCHE WANDELSPORT-VEREEN. In de Vrijdag j.l. gehouden vergadering 'der L. W. S. V. als volgt samengesteld: mej. Bremmer, Maredijk 94, voorzitster, mej. Bronsgeest, 2e voorzitster, de heer J. P. N. Paulides, Parkstraat no. 15 secretaris, ide heer Hanekamp, 2e secretaris en de heer Hanekamp, 2e secretaris en de heer W. C. de Wekker, Resedastraat 19, penningmees ter. Het bestuur hoopt op vele nieuwe le den, die zich iedere Donderdagavond half aoht bij de training, welke zooveel moge lijk in clubkostuum gehouden wordt, kun nen opgeven. Waterpolo (DE ZIJLS.Z. EN P. C X. (Schoonhoven) Morgenavond 8 uur speelt De Zijl I in de Zweminrichting alhier den voor haar zeer belangrijken competiewedstrijd tegen S. Z. en P. C. I (Schoonhoven). Laatstgenoemde club won tot op heden slechts haar thuiswedstrijd tegen de Zijl I, terwijl de Leidenaren nog geen winstpunt behaalden. Bij een overwinning Van de thuisclub komen beide candidaten op de onderste plaats, dus gelijk en het laat zich aanzien^ dat beide haar resteerende wedstrijden wei niet in een overwinning zullen omzetten. Het resultaat zou dan zijn, dat evenals vorig seizoen, een beslissingswedstrijd moet worden gespeeld om uit te maken, wie de gradatiewedstrijden moet spelen. Bij een ge lijk spel of overwinning van de Schoonho- venaren is het bijna zeker, dat de Zijl on deraan eindigt. Vooraf speelt 'de Zijl II haar laatste wed strijd voor de reserve 3de Klasse K.N.Z.B. tegen A.Z. en P.C. II (Amersfoort). Indien de Zijl II het in dezen wedstrijd tot een overwinning mocht brengen, eindigt zij gelijk op de bovenste plaats met- Zwem- lust II (Utrecht) en zal een beslissingswed strijd op onzijdig terrein moeten uitmaken, wie aan de promotiewedstrijden om een plaats in de reserve tweede klasse mag deel nemen. Voorts zijn deze week nog vastgesteld de navolgende competitiewedstrijden: Woensdag te Sassenheim S.Z.V.De Zijl IV; Woensdag te Delft D.Z.V. IIDe Zijl III; Donderdag te Gouda G.Z.C.I.De Zijl I; Vrij dag, alhier Dg Zijl IIIZian VI. Burgerwachten ïn Kring Rijnland Schietwedstrijden Te Katwijk werden de jaarlijksche schiet wedstrijden gehouden van de Burgerwach ten behoorende tot den kring Rijnland. Voor den pcrsoneelen wedstrijd waren in klasse A 11. in klasse B 13 en in klasse C 10 prijzen beschikbaar. De uitslagen zijn als volgt: Klasse A: 1. G. C. Dieplxorst; 2. W. Vroeg rijk; 3. J. Vermeulen; 4. A. van Remmen; 5. C. J. Verdegaal; 6. H. J. Pels; 7. J. Dek ker; 8. W. Buitenhuis; 9. Z. Hartman; 10. Joh. Timmerman; 11. J. Nagtegaal. Klasse B: 1. G. J. Verkleij; 2. C. de Groot; 3. M. de Boer; 4. A. Rijkaart; 5. v. d. Pouw Kraan: 6. J. Ruis: 7. Th. Wcsseling; 8. L. van Vliet; 9. D. Kaptein; 10. Jac. van Veen: 11. T. Basie; 12. A. van Ingen Schenau; 13. J. Ravensbergen. Klasse C: 1. J. Rijkaart; 2. A. Verdegaal; 3. J. Hassefras; 4. T. Hoogendoorn; 5. C. de Boer; 6. Ph. van Es, A. Slootmaker: 8. C. van Muiden; 9. H. Verdegaal; 10. J Timmerman. Wedstrijden vrije baan: 1. J. H. Pels; 2. A. Klomp; 3. W. Buitenhuis: 4. J. Rijkaart: 5. C. Verkleij; 6. G. den Braven; 7. L. de Wit; 8. H. H. Straver; 9. Th. van Es; 10. J. M. de Koning. Revolverbaan: 1. J. van Remmen; 2. J. Dekker; 3. G. C. Diephout; 4. J. M. de Koning; 5. A. Verheul: 6. G. Schouten. De plaquette, beschikbaar gesteld door de Kamer van Koophandel te Leiden, werd gewonnen door Burg. Warnaar van Hazers woude. De wisselbeker, het vorig jaar gewonnen 'door do I ridTd^rpsche Burgerwacht, kwam voor dit jaar in het bezit van de Burgerwacht te Hazerswoude. SCHUNNIGE DAAD VAN N.S.B.-ERS Pot met verf en kalk door een winkelruit Het slachtoffer is een Jood In den nacht van Zaterdag op Zon dag heeft een vijftal leden van de N.S.B. een schunnige streek uitgehaald, toen zij bij de horlogerie van den heer L. K., Haarlemmerstraat 36, een pot verf en kalk door de winkeh'uit wier pen, waardoor groote schade werd aan gericht. De politie wist de daders te achterhalen en heeft proces-verbaal tegen hen opgemaakt Het was des nachts kwart over vijf, dat een surveilleerend agent van politie voor het genoemde perceel een auto zag stil staan. Er sprong iemand uit, die een voor- werp door de ruiten wierp, waarna de auto dadelijk verder reed in de richting van de Blaauwpoortsbrug. De agent waarschuwde het hoofdbureau van politie, van waaruit men onmiddellijk in een auto er op uit trok om de daders te achterhalen. Dit mocht inderdaad gelukken. Op den Rijnsburgerweg werd de auto inge haald en tot stilstand gebracht, waar na de inzittenden werden meegenomen naar het politie-bureau. Het bleken te zijn de 20-jarige H. B., uit Oegstgeest en de 35-jarige N. G. K., de 21-jarige W. de M., de 25-jarige W. V. en de 2S-jarige A. M. R., allen uit Leiden en allen lid van de N.S.B. Bij het verhoor bekende W. de M. een bus met kalk en verf door de winkelruit te hebben gegooid. De politie maakte tegen het edele vijftal proces-verbaal op en stelde hen na verloop van eenigen tijd weer op vrije voeten. Bij nader onderzoek bleek, dat de bus met verf en kalk in de etalage van K. groo te schade had aangericht De gouden en zilveren voorwerpen, die daar lagen uitge spreid waren door de smerige rommel be smeurd en voor een gedeelte volledig be dorven. De N.S.B-ers schijnen op den winke lier K., die een Jood is, uit Duitschland afkomstig, wel zeer gebeten te zijn. Eenige weken geleden hebben zij reeds zijn winkelpui met allerlei fraais vol- gekladderd. Thans hebben zij hem bo vendien materieele schade berokkend. Wij vernemen nader, dat gistermiddag de kringleider van de N.S.B. op het politie bureau is verschenen om te verklaren, dat naar aanleiding van deze daad de vijf N.S.B-ers van het lidmaatschap zijn ge schorst. Het slachtoffer van Öe schanddaad der N.S.B-ers L. Katz is een Duitsche emigrant, die in April *33 naar Holland gekomen is. Hij is geen communist, zooals wij ergens gelezen hebben, maar behoort tot geen poli tieke partij. Het beste bewijs, dat hij niet tot de communistische partij behoort is wel gelegen in het feit, dat hem nog in Juli '35 het Eerekruis voor frontstrijders werd ver leend. Wij hebben vanmorgen de schade in de winkel in oogenschouw genomen. Een groot aantal horloges en klokken is met de sub stantie uit de bus, eeix vies mengsel van verf en kalk en terpentijn besmeurd er grondig bedorven. De schade wordt ge schat op ongeveer f600 en daarmede lijkt :e ons niet te hoog getaxeerd. Het gezin tan de fam. Katz werd reeds geruimen tijd 'an de zijde van de N.S.B. lastig gevallen en geplaagd en reeds meermalen is bij de politie beklag ingediend, die dan maatrege len nam om aan de overlast zooveel moge lijk paal exx perk te stellen. Ook de Bond Horlogemakers maakt het K. lastig Volgens dezen bond werkte hij onder de prijs, zoodat aan Ned. grossiers belet werd hem onderdeelcn te verstrekken. Dit is ech ter een zakelijke kwestie, waarover we ons verder niet willen uitspreken, hoewel de heer K. beweerde, dat het onjuist is. Over de daad van de N.S.B. zal echter ieder wel denkend mensch niet nalaten zijn absólutc afkeuring uit te spreken. De hoofddader de kapperbediende W. de M. die de bus door de ruit wierp, heeft geen motief voor zijn laffe daad opgegeven. De N.S.B-ers waren dien nacht in Oegstgeest wezen kalken. Terugkeerende kwam de M. op de gedachte de overgebleven kalk door de winkelruit te gooien. De politie heeft begrijpelijkerwijze bij 't vijftal ook geïnformeerd naar het onderkal- ken van de gevel van den heer K. eenige weken geleden. De M. beweerde daarmede niet te maken te hebben gehad, maar zijn „kameraden" zeiden, dat hij 't wel, geheel alleen, had gedaan. Zooals hierboven gemeld, heeft de kring leider der N.S.B., de heer Bergers, uit Zoe- terwoude, zich gehaast het geval los te maken van de N.S.B., door mede te deelen, dat het vijftal geschorst was van het lid maatschap. Is de N.S.B. dus afkeerig van dergelijke methoden? De schorsing heeft ons er niet v.vx overtuigd. Daarvoor heeft de beweging al te veel fraaiigheden op haar boekje staan. De nieuwe burgemeester van Zwartsluis Levensloop van den heer D. de Koning. Zooals gemeld is per 1 Augustus a.s. be- no°md tot Burgemeester van Zwartsluis de heer D. de Koning, thans secretaris ontvanger van deze gemeente. De nieuwe Burgemeester werd 25 Juni 1897 te Lange Ruige Weide (Z.-H.) geboren en was aanvankelijk werkzaam, na de lagere school bezocht te hebben, op de boerderij van zijn vader. Op den duur voldeed hem dat niet en hij ging aan de studie. Achtereenvolgens behaalde hij het diploma gemeente-administratie, het prac- tijk-diploma Boekhoven en M. O. Staatsin richting. Als volontair was de heer de Ko ning werkzaam op de gemeentesecretarie van Oudewater, sinds 1923 is hij werkzaam te Zwartsluis. De heer de Koning is A. R. behoort tot de Geref. Kerk. CONTACT-COMM. VAN ORGANISATIES OP NATIONALEN GRONDSLAG Wegens vertrek uit Leiden heeft de se- cretaris-penningmeester van bovengenoem de commissie, de heer C. W. van Santen, deze functie neergelegd. Het secretariaat is thans voorloopig opgedragen aan den heer J. Mulder, Steenschuur 16. Door de politie is Zaterdag aangehouden de 23-jarige A. v. d. L., zonder beroep, die eenige weken geleden ontvlucht is uit hel Rijkskr,ankzinnigengesticht te Woenscl. BURGERLIJKE STAND ONDERTROUWD: F de Haas 27 j en G H Mulder 25 j; T G van Steün 23 j en E T Kok 23 j; P Braggaar 35 j en D van Leeuwen 25 j: H M Redegeld 25 j en A NieuwenhuUsen 22 j: van Marls en F Szyszewski 21 j; I Zirkzee I j en S Webbers 18 J. BEVALLENJ M KerkvlietTuithof d: ït Neuteboom—Schmidt z; H M A v Hees—Land d OVERLEDEN J S J van Rijn man 68 j: L Questroo m 69 J; L M v d Nleuwendijk z 2 mad Door de politie is aangehouden de 39-iirige J. J. II. V., uit Den Haag, die hedenmorgen te half elf de spiegelruit van de N.S.B. aan de Nieuwst raat met een steen heeft vernield. V. is een anti-fascist, die handelde uit pro test tegen de laffe N.S.B.-daad in den nacht van Zaterdag op Zondag. HE WERK AAN DE NEKSLUISBRUG Hedenmorgen is de laatste paal geheid van het heiwerk voor de verbreeding en de vernieuwing van de Neksluisbrug in den Zoeterwoudschesingel over de Vliet De ar beiders bij dit heiwerk hebben driemaal wat buskruit op de l op van deze paal gelegd, zoodat drie luide knallen, die ver in de om geving te hooren waren, het einde .van dit heiwerk aankondigden, UIT DEN OMTREK ALKEMADE AANBESTEDING Voor het maken van S71 M2. betonsohoei- ing te Roelofarendsveen, waarvan Zaterdag ten gemeentehuize de aanbesteding plaats vond, was hoogste inschrijver fa. P. van der Dool te Ammerstol met f 14.444, en laagste inschrijver A. van der Straaten te Bergambacht met f 9995. De gunning is aangehouden. ALPHEN AAN DEN RIJN RAADSAGENDA De agenda van de a.s. vergadering van den raad der gemeente op Vrijdagavond 24 Juli 7 uur bevat de volgende punten: 1. ope ning; 2. notulen, 3. mededeelingen, 4. inge komen stukken, 5. Voorstel van B. en W. tot wijziging der verordening, regelende de salarissen en loonen van ambtenaren en loonen van ambtenaren en werklieden, 6. id. 1.z. verhuring van de boerderij „de Kievit", 7. id. i.z. het voeren van verweer tegen een ingestelde vordering, 8. id. i.z. verkoop een perceel bouwgrond aan de gymnastiek- vereen. „Hou-Vast", 9. id. i.z. den bouw van een Raadhuis, 10. Benoeming van 3 leden van het burgerlijk armbestuur, wegens peri odieke aftreding van de heeren C. v. Gaaien, A. van Hoorn en H. v. Kleef. Aanbevolen worden voor de vacaturen C. v. Gaaien: le. de heer C. v. Gaaien, 2. de heer J. Stapper, voor de vacature A. v. Hoorn: 1. de heer A. v. Hoorn, 2. de heer M. Voskuilen, voor de vacature H. v. Kleef: 1. de heer H. v. Kleef 2. de heer J. A. Tolk. PROV. SCHIETWEDSTRIJDEN OM DEN ZILVEREN WISSELBEKER DER B.V.L. De stand van Vrijdag IS en Zaterdag 19 Juli van de Prov. Schietwedstrijden om den zilveren B.V.L. Wisselbeker ingesteld in 1928 is als volgt: Korps: 1. Burgerwacht I Alphen 229 pnt; 2. Pr. Alexander II Rotterdam 209 pnt.; Vrije Baan: 1. D. Noomen Rotterdam 2. J. Noomen Jr. Rotterdam 86—28; 3. A. Bruijnes Alphen S627: 4. A. v. Triest Al phen 85; 5. J. Allewijn Botterdam 84 (29-28- 24) 2x 27; 6 J. Verheul Alphen 84 (29-28-24) 27—26; 7. W. B. Kroon Alphen 83 (28-27): 8. G. Bergshoeff Alphen S3 Alphen 83 (2x 27); 9. A. C. Mijs Alphen 82; 10 J. Noort Voor schoten SI. Personeel: 1. D. Noomen Rotterdam 143 pnt.; 2. J. Noomen Jr. Rotterdam 140 pnt.; 3. J. Allewijn Rotterdam 138 (8); 4. A. x. Triest Alphen 138 (7); De wedstrijden wor den deze week voortgezet. VERHURING EIGENDOMMEN B. en W. stellen den raad voor aan N. de Vos, veehouder, alhier, de nieuw gevormde boerderij „De Kievit", waaronder nu ook zijn begrepen de landerijen vroeger behoord hebbend tot de boerderij „Bijdorp", groot in totaal 13.88.84 H.A., gerekend te zijn inge gaan Kerstmis 1935 wat betreft de lande rijen en 1 Mei 1936 wat betr. de gebouwen, zulks voor den tijd van twee jaren en tegen een huursom berekend naar f 100.per H.A' per jaar voor 11.76.23 H.A. en naar f 85.— per H.A. per jaar voor het overige gedeelte, zijnde 2.12.61 H.A gelegen ten westen van de spoorlijn LeidenWoerden, voorheen in huur zijnde bij de Wed. Jac. v. Zwietcn, en voorts onder de nader door B. en W. te stel len voorwaard en. LANDDAG DER B.V.L. Z.H. WEST De door de Gewestelijke Landstormcom missie Z.H. West te organiseeren Landdag op Zaterdag 22 Augustus a.s. op het IJsbaan terrein belooft allezins zeer belangrijk te worden. Zaterdagmiddag zullen als sprekers optreden voor zoover nu reeds bekend de heeren L. G. Royaards, vooi'zitter Z.H.W. Generaal Duymaer van Twist, voorz. N.L.C. Patter Borremaeus de Greeve O.F.M.; voorts zal een défilé van Z.H.W. worden gehouden; springconcours; militaire demonstratie; uit reiking prijzen van den gewestelijken wed strijd, terwijl Vrijdagavond daarvoor het voorloopige programma bevat als sprekers de heeren W. J. Spreij voorzitter pl. com missie Alphen a. d. Rijn, den burgemeester de heer P. A. Colijn; declamatie van den heer J. L. Feijten uit Utrecht; muziek, zang, taptoe, zoeklichtdemonstraties tegen sport vliegers enz. KAMPIOENWEDSTRIJDEN VAN DEN G. Z. BOND TE ALPHEN In het Alphens zwembad werden Zater dagmiddag onder auspiciën van A.Z.C. Al phen door den G. Z. B. kampioen weds'rij den gehouden. Hoewel het weer nu niet bijzonder ideaal was bleef het gelukkig droog en had een en ander een vlug verloop. De belang stelling was groot. Om voldoende ruimte te De „Algemeene Friesche" te Leeuwarderi is de grootste Onderlinge Levensverzekering-Maatsch. in Nederland Zij verlaagt bij tariefsverlaging ook de oremiën welke reeds verzekerden betalen, terwijl premieverhoging voor hen door de Statuten en Verzekeringsvoorwaarden uitgesloten is. rA.1v hebben voor de 50 M. wedstrijden had men de brug omhoog gehaaid, zoodat ook het ondiepe bassin kon worden gebruikt. Deelgenomen werd door: A.Z C., Alphen; 5.Z.C., Bergambacht; G.Z.C., Gouda; Elfhoe- en, Reeuwijk; S.Z. en P.C., Schoonhoven; De Gouwe, Waddinxveen. Het programma bevatte de nummers: vrije slag, rugslag, schoolslag. De uitslagen waren: Vrije slag dames beneden 16 jaar: 1. mej. Westdorp (Elfh.) 37 2/5 sec.; 2. mej. v. Dam (G.Z.C.) 422/5 sec.; 3. mej. Turion (G.Z.C.) •i4 sec.; idem 50 M. vrije slag: boven 16 jaar: 1. mej. de Boer (G.Z.C.) 341/5 see.; 2. mej. Iloogenboesem (S.Z. en P.C.) 35 sec.; 3. mej. Noomen (idem) 38 sec. Vrije slag heeren beneden 16 jaar. I. van Weelde (G.Z.C.) 331/5 sec.; 2. van Wijngaar den (B.Z.B.) 33 4/5 sc.; 3 .v. Egmond (G.Z.C.) 35 sec.; idem heeren boven 16 jaar: 1. de Boer (G.Z.C.) 301/5 see.; 2. Scheer (S.Z. en P.C.) 302/5 sec, Rugslag dames beneden 16 jaar: 1. Mej. Noorlander (S.Z. en P.C.) 46 sec.; 2. mej, Veen (G.Z.C.) 521/5 sec.; idem boven 15 jaar: 1. mej. de Boer (G.Z.C.) 42 4/5 sec.; 2. mej. Hoogenboesem (S.Z. en P.C.) 43 sec. Rugslag heeren beneden 16 jaar: 1. v. Weelde (G.Z.C) 46 sec.; 2. Verkaik (idem) '"1/5 sec.; idem boven 16 jaar: 1. Graven- steijn (G.Z C) 40 sec.; 2. Bruggeman (S.Z. en P.C.) 40 2/5 sec. Schoolslag dames beneden 16 jaar: 1. mej. v. Veen (G.Z.C.) 44 sec.; 2. mej. Noorlander (S.Z. en P.C) 453/5 sec.; idem dames boven 16 jaar; 1. mej. Siei*enberg (S.Z. en P.C) 422/5 sec.; 2. mej. Bonte (A.Z.C) 45 sec. Schoolslag heeren beneden 16 jaar: 1. Noo men (S.Z. en P.C.) 43 4/5 sec.; 2 Kuilenburg (idem) 451/5 sec.; iedern boven 16 jaar: 1. de Bruin (Elfhoeven) 391/5 sec.; 2. Gravensteijn (G.Z.C.) 392/5 sec. Estafette 3 x 50 meter wisselslag dames: 1. S.Z. en P.C. 2 min. 63 5 sec.; 2. G.Z.C. 2 min. 102/5 sec.; 3. A.Z.C. 2 min. 31 sec.; Idem 3 x 50 M. heeren: 1. S.Z. en P.C. 1 min. 55 sec.; 2. Eerste ploeg G.Z.C. 1 min. 55 3/5 sec.; 3. A.Z.C. 2 min. 51/5 sec. Estafette 5 x 50 M. vrije slag dames: 1. S.Z. en P.C. 3 min. 221/5 sec.; 2. G.Z.C. 3 min. 34 sec.; idem heeren 1. S.Z. en P.C. 2 min. 412/5 sec.; 2. 2e ploeg G.Z.C. 2 min. 47 2/5 sec.; 3. A.Z.C. ploeg 3 min. 4 sec. Popduiken voor dames: 1. mej. Bonte (A.Z.C.) 26 3/5 sec.; 2. mej. Sierenberg (S.Z. en P.C.) zelfde tijd; idem voor heeren: 1. v. Eijk (Elfhoeven) 171/5 sec.; 2. v. Weelde (G.Z.C.) idem; 3. de Bruin (Elfhoeven) 18 4/5 sec.; 4. de Kok (G.Z.C.) 19 4/5 sec.; 5. v Straaten (G.Z.C.) 201/5 sec. Sohoonspringen heeren: 1. v. Wijngaarden (B.Z.C.) 110 pnt.; 2. den Hertog (G.Z.C.) 99 pnt.; 3. Vink (idem) 80 pnt. Waterpolo: G.Z.C.-comb.—Goudsohe kring zevental 50. Tijdens deze kamp bleek G.Z.C. over alle linies sterker. Deze Goudsche ploeg wist zich met de rust reeds een 2—0 voorsprong te verzekeren op het kringzevental, welke voorsprong in de tweede helft nog tot 50 werd opgevoerd. In het kringzevental kwa men van A.Z.C. uit P. van Leeuwen en Du- soswa. WATERPOLO Woensdagavond 8 uur worden in het Al phens zwembad de volgende wedstrijden speeld: A.Z.C. I—de Gouwe I en A.Z.C. II— Gouwe IL DE BURGEMEESTER OP DE THEE Gisteren herdacht het echtpaar A. v. Gils .'onende op het Maria's hofje hun 55-jarige huwelijksfeest. Het echtpaar dat aan Gouw- luis zeer populair is, mocht zich dan ook gistei'en in een groote belangstelling verheu- gen. Tot de vele bezoekers behoorde giste renmiddag o.a. de burgemeester de heer P. A. Colijn die persoonlijk het echtpaar kwam complimenteeren, zich eenige tijd met hen onderhield en de thee bij hen gebruikte, be grijpelijk stelde het echtpaar dit hooge be zoek bijzonder op prijs. KLEINE DIEFSTALLEN Den laatsten tijd worden in het Alphens zwembad herhaaldelijk ten nadeele der be zoekers kleine diefstallen gepleegd. Ook gis teren deed weer iemand aangifte van de vermissing van zijn portemonnaie met in houd. Men zij dus op zijn hoede. GEVALLEN Langs de Gouwe kwam de motorrijder S. uit Gouda nabij de z.g. Toegang met zijn motor te vallen, doovdat de wielrijder F. uit Boskoop ondanks signalen van den motor bestuurder links bleef rjjden. De motor werd beschadigd terwijl de motorrijder verschil lende ontvellingen bekwam. MOTORONGELUK Zondagmorgen had aan Gouwsluis H.Z door het springen van een band een motor ongeval plaats. Door het springen der band maakte de motor een zoodanige manoeuvre dat de duorijdster van de motor op den weg werd gèsmakt. De juffrouw werd bij den heer Z. binnengedragen, doch hoewel zij wel verschillende verwondingen had bekomen, kon zij toch later de reis weer vervolgen. BOSKOOP VEREEN. BOOM- EN PLAN'TFNBEURS In de door de Vereen. Boom- en Planten- beurs uitgeschreven spoedvergo dering, in het veiiingsgebouw gehouden, werd het bestuurs voorstel, om de vereen. B. en Pl. te doen aansluiten bij den N.T.B., na breedvoerige discussie aangehouden. In een volgende ver gadering, over 14 dagen te houden, zal dit punt opnieuw aan de orde worden gesteld, waarbij een vertegenwoordiger Van den N.T. B. zal worden uitgenooddgd. Het voorstel „toeslag per ree" werd aai genomen, waarbij de volgende wenschen w< den kenbaar gemaakt: le. afkoop tot 1 per roe; 2e. niet de kooper, doch de verkooper bepaalt het surplus; 3e. alle artikelen, ook rozen in den afkoop op te nemen: 4e. mede zeggingschap van de Boom- en Plantenbeurs in de vaststelling der prijzen. Een voorstel van den heer J. H. van Straa ten van Nes, om een commissie te benoemen teneinde den uitvoer van boomen en planten naar Duitschland te bespoedigen, is bereids door den voorsteller ingetrokken, uit overwe ging, dat het contingent voor herfstlevering 1936 is vastgesteld. De bestuursverkiezing, 't laatste punt der agenda, waarbij bleek, dait 7 van de 9 leden hun functie wilden neerleggen, werd e eens uitgesteld tot de volgende vergadering. 144 leden hadden de presentielijst geteekend. GRATIS RIJWIELMERKEN Zij, die in aanmerking komen voor een kosteloos rijwielmeiik 1936/37, kunnen daar toe vanaf heden hun aanvraag inleveren aan het belastingkantoor en wel tijdens de ge wone kantooruren. HILLEGOM BEKENDMAKING De directeur der Rijksdienst van de Werk loosheidsverzekering en Arbeidsbemidde ling maakt bekend, dat aanvragen om ver gunning tot het doen verrichten van arbeid door bui ten! andsch vrouwelijk personeel, dat nog in het buitenland vertoeft, in den ervolge moeten vergezeld gaan van: a. een verklaring van een geneeskundige, waaruit blijkt, dat de vreemdelinge 'n goede gezondheid geniet; een bewijs van goed zedelijk gedrag, afgegeven door autoritei»en van de plaats aar de vreemdelinge woonachtig is. De benoodigde aanvraagformulieren zijn kosteloos aan het bureau der Gem. Ar- beidsbeurs verkrijgbaar. PERSONALIA Onze plaatsgenoote, mej. J. Hylkema, slaagde aan de Chr. Nijverheidsschool te Haarlem voor het diploma Huishoudkun dige. H. Z. V. Zaterdagavond zijn door de H.Z.V. in do Gem. Zwemim-ichting zwemwedstrijden ge houden. Tevens werden door den heer Out. mevr. Brauclcmann en mej. Rie Lommerse demonstraties in schoonspringen gegeven, terwijl een gecostumeerde polowedstrijd den avond sloot. De uitslag van de wedstrijden is als volgt: 50 M. vrije schoolslag voor meisjes adspi- ranten: 1. H. v. d. Berg 40 2/5 sec.: 2. W. de Vreugd 421/5 sec.: 3. A. Woerlee 44 1/5 sec 50 M. schoolslag voor jongens adspiran- ten: 1. Carl Scharff 38 sec.; 2. C. do .Graaf ~)4/5 sec.; 3. W. v. d. Berg Jr. 401/5 sec 50 M. rugslag voor dames: 1. C. v. Hum mel 423/5 sec.; 2. H. Wielinga 43 sec.; 3. Sj. de Haas 50 2/5 sec. 50 M. rugslag voor heeren: 1. Fr. Out 39 sec.; 2. J. J. Cardol 412/5 sec.; 3. P. Velt- huys 441/5 sec. 50 M. vrije slag voor meisjes adspiran ten: 1. W. de Vreugd 464/5 sec.; 2. R. Gul- dernond 471/5 sec.; 3. F. Tillema 4S4/5 sec. 50 M. vrije slag voor jongens adspiranten: 1 Carl Scharff 324/5 sec.; 2. C. de Graaf 351/5 sec.; 3. W. v. d. Berg- Jr. 42 4/5 sec. 50 M. schoolslag voor dames: 1. C. van Hummel 42 4/5 sec.: 2. H. Wielinga 45 sec.; 3. G. Guldemond 481/5 sec. 50 M. schoolslag voor heeren: 1. P. Velt- huys 361/5 sec.; 2. J. J. Cardol 37 gec.; 3. Fr. Out 37 sec. 50 M. rugslag voor meisjes adspiranten: 1 W. de Vreugd 481/5 sec.; 2. H. v. d. Berg 51 sec.; 3. A. Woerlee 523/5 sec. 50 M. rugslag voor jongens adspiranten: I. Joh. Möhlmann 442/5 sec.: 2. C. de Graaf 44 4/5 sec. :3. J. Kwast 47 4/5 sec. 50 M. vrije slag voor dames: 1. C. van Hummel 36 sec.; 2. H. Lommerse 391/5 sec.; 3. H. Wielinga 40 sec, 50 M. vrije slag voor heeren: 1 .P. Velt- huys 284/5 sec. 2. KI. Alberts 314/5 sec.; 3. J. J. Cardol 314/5 sec. 50 M. estafette vrije slag dames: winnaar de ploeg bestaande uit de dames R. Gul demond, W de Vreugd. A. Woei'lee, R. Lommerse, tijd: 1 min. 21/5 sec. 50 M. estafette vrije slag heeren: winnaar de ploeg bestaande uit de heeren J. de Haas, Carl Scharff, J. H. Sissing, tijd: 1 min. 44 2/5 sec. KATWIJK AAN ZEE ORANJEVEREENIGING In „Casa Cara" vergaderden de leden van de Oranjevereeniging, wien een harte lijk welkom toegeroepen werd door den voorzitter, den heer J. Volbeda. De oproep aldus spr. aan de bevolking van Katwijk gericht, bedoelt samen te brengen, ook die genen, die geen lid van onze vereeniging zijn. Spr. is dan ook verheugd, dat zooveleu aan deze oproep gehoor hebben gegeven. Doel van deze bijeenkomst is, het organisec- renvan een optocht zooals die op de laatste ledenvergadering is besloten. Spr. leest dan een schrijven voor van den Minister van Defensie, waarin wordt te kennen gegevi dat geen medewerking meer verleend wordt aan die plaatsen waar geen garnizoen gevestigd. Door deze ministerieele beschik king is het opstellen van het ontwerpplan voor de a.s. Oranjefeesten wat vertraagd geworden. Niettegenstaande dit teleurstel lend feit, hoopt het bestuur toch een feest te organiseeren, dat zoowel voor buiten staanders als voor de ingezetenen een waar dig «n gepast feest vertoon zal worden, waarin weer duidelijk de verknochtheid van onze visschersbevolking aan ons Vor stenhuis zal uitkornen. Aan het samenstel len van de optocht is met zorg gewerkt, o.a. zal de stoet bestaan uit: schelpenvisschers, kuipers, scheepmakers, gem. bedrijven, scheepvictualiën, boetsters, zuivelbedrijven Voorts zal een wagen worden gereserveerd voor de Katwijksche Naaischool, voor Kat- wijksch aardewerk. Medewerking verleener» de Chr. mondorgelclub „Concordia", het Chr. mondorgelorkest, D.V.H., terwijl twe< muziekcorpsen in de stoet voor de noodigo afwisseling zullen zorgen. Als particuliere groepen zullen meedoen: de Kappersver- eeniging, de Slagersvereeniging enz.. Het. geheel belooft iets moois te worden. Katwijksch leven en bedrijf zal er duidelijk in uitkomen. Wat de indeoling van de op tocht betreft, stelt het bestuur zich op het standpunt, dat het verleden gaat voor het heden. De historische groepen zullen be staan uit 50 personen, waarvan 20 personen als musketier verkleed zullep zijn; verder een allegorische groep voorstellende de Nederlandsche Maagd, Insulindo met wel vaart, handel en industrie, geassisteerd door twee jonkvrouwen. Een groep mannm en vrouwen in oud-Katwijksche kleeder drachten, aangevuld met een grpep burge ressen. zooals die verleden jaar in de op tocht meeliepen. Ten slotte nog een groep, waaraan verschillende schoolkinderen zul len meewerken. Om tegemoet te komen aan de wenschen van het onderwijzerspersoneel zal het muziekcorps indien de gelegenheid zulks toelaat geregeld van plaats verwis selen. zoodat een ieder dan van de muziek tonen kan genieten! 's Avonds zal een her haling van de middagoptocht plaats vin den. Op 31 Augustus zal 's avonds in de Nieuwe Kerk door een later bekend te maken spreker een Oranje-rede worden uit gesproken. Deze bijeenkomst zal echter niet het karakter dragen van een Kerkdienst. De Chr. Zangvereeniging „Hallelujah" ver leent medewerking. Daar Katwijk aan den Rijn dit jaar Ko ninginnedag hoopt te vieren op 1 Septem ber, wordt voor Katwijk aan Zee als datum vastgesteld op 2 September. Hierna werd door de vergadering h-t volgende programma vastgesteld: 7—8 uur herauten te paard kondigen het feest aan; 7.30 D.V.H. speelt voor de patiën tjes van het Rotterd. Zeehospitium: 7.30 de Chr. Zangvereeniging „Excelsior" zingt enkele vaderlandsche liederen, zoowel m Neordelijk als in het Zuidelijk gedeelte van RADIO DISTRIBUTIE. MAANDAG 20 JULI Programma III: 8.— Keuion, 9-20 diversen, 10.20 Doutschl.s.. 11.20 ParUa R., 12.20 Brussel VI.. 14.20 Droitwich. 15.20 Keulen, 16.20 PorU« R.. 17.20 Keulen. 21.05 Parijs R. Programma IV: S.— Brussel VI.. 10.35 LLnden R.. 12.05 Droitwich. 13.35 Londen R-. 15.20 Droit wich. 18.20 diversen. 18.50 Droitwich, 20.20 Lon den R, 21.20 Droitwich. 21.50 Londen R., 22.80 Wcenen. 23.10 Londen H. DINSDAG 2i JULI Programma 3: 8 Keulen: 9.20 Diversen: 10.20 Deutschl-s; 11.20 Parijs R; 12.20 Brussel VI; 14.20 Keulen: 22.30 Weenen: 22.50 Berlijn Programma 4: 8 Brussel VI: 10.35 Londen R; 11.20 Droitwich; 15.20 Londen R; 16.50 Droitw; 18.20 Diversen; 18.50 Droitwich; 21.50 Londen R Agenda Woensdag 22 Juli- Landgoed Oud-Poel geest- 10.30 uur, Zendningsdag Chr. Geref- Kerk, classis Den Haag. DIENST DER APOTHEKEN De avond-, nacht- en Zondagdiénst der apotheken wordt van Maandag 20 tot en met Zondag 26 Juli a.s. waargenomen door de apotheek: C. B. Duyster, N. Rijn 18, telef. 523 en C. v. Zijp, Wilhelminapark 8, Oegstgeest, telef. 274. het dorp; 9—10 tractatie van schoolkinde ren; 10—12 volksspelen o.a. tobbetjesteken, stoelendans, ringrijden met sjees en ver sierde bakfiets. 1—3 Optocht; 5 uur, Gecos- tumeerde voetbalwedstrijd op het strand; 89- Concert door de Chr. Muziekvereen. U. N. I.; 9-10 Avondoptocht; 19-11 Groot schitterend vuurwerk Het geheel belooft een waardige herden king te worden ook van het 25-jarig bestaan der Oranjevereeniging. De collecte hiervoor zal deze week gehouden worden. Na een uitvoerige rondvraag sloot de he*r Volbeda deze vergadering. RECEPTIE Ds. RUTGERS In aansluiting op het bericht van de vo rige week, wordt thans medegedeeld, dat er a.s. Donderdagavond van 7.309.30 uur in de Oranjezaal van het Jeugdhuis ge legenheid is Ds. Rutgers te feliciteeren in verband met zijn Jubileum. Het is echfcr do nadrukkelijke wensch van den jubilaris dat „het enkel blijft bij een gelukweusch: al het officieele blijve verre!'* VOETBALWEDSTRIJDEN Woensdagavond 7 uur Quick Boys I— B.V.V. I ('s-I-Iertogenbosch). Katwijk vete ranenKa'xvijk-combinatie. Donderdag: Katwijk II—Noordwijk IL OPENSTELLING P. T. T. KANTOOR Van 16 Juli tot en met 31 Augustus eat liet P. T. T. kantoor op werkdagen dooo loopend voor het publiek zijn opengesteld van S—19.30. FREDIKBEURT Woensdag 22 Juli 's avonds om half acht hoopt in „Casa Cara"' voor te gaan de heer Schoonderbeek, godsdienstonderwijzer te Lunteren. AANRIJDING De 13-jarige wielrijder B. kwam in bot sing met de wielrijdster D. H. uit Leiden, E., die zonder richting aan te geven den weg overstak, veroorzaakte de aanrijding. Een kind, dat op de fiets zat, werd door do aanrijding zoodanig gewond, dat het bij Dr. Cleveringa moest worden binnengebracht en. verbonden. EEN NIET ALLEDAAGSCH GEVAL Een groote zwerm bijen had het. voorzien op een bloementuintje in de Badstraat Dat dit voorval groote consternatie bij aa omwonenden verwekte laat zich indenken. De imker, de heer Gezink van Katwijk aan den Rijn, wist echter op handige wijze ai* bijenvolkje weer veilig op te bergen. NOORDWIJK AAN ZEE HET LUCHTVAARTFEEST Ter gelegenheid van het Luchtvaartfeest, uitgaande van het „Huis ter Duin", werden voor het terras van dit hotel Zaterdagmid dag verschillende vliegdemonstraties ge houden. Er bestond een geweldige belang stelling voor. Aan deze demonstraties was een hoog schattingswedstrijd verbonden, waarvoor het vliegtuig PHCMD van de Fa. C. Mis set te Doetinchem een aantal rondjes op vaste hoogte boven het terrein draaide. Hierna werd door den instructeur Postma der N.L.B. met de PH—FBKB een vertoo ning gegeven in balonnenrammen, welke zeer in den smaak viel van het publiek. Hierna werd door de vliegers A. F. Post- maa met de PHFKB, S. de Mol met het lesvliegtuig PHAJG der N.L.S., en den sportvlieger J. U. Heymans met zijn privé vliegtuig PH—JUH een wedstrijd gehouden in bommenwerpen. Ten slotte werden nog geruimen tijd een aantal kunstvluchten uitgevoerd. Kroonprins Boudewijn heeft den geheelen middag de demonstraties met groote be langstelling van af het terras van het „Huis ter Duin" gevolgd. PREDIKBEURT Dinsdag 21 Juli a.s. treedt voor den Ge ref. Bond, Julianavveg 27. "tm. 8 uur op Ds. Remme van Am*1 OEGSTGEEST ZWEMFEEST „POELMEER" Zaterdagmiddag is in de zweunan.-.hting aan de Haarlemmervaart het jaarlijksche zwemfeest gehouden voor leden en abonné's van de zweminrichting „Poelmeer". Het uitgebreide programma werd ingezet met een wedstrijd 25 Meter vrije slag voor heeren (veteranen). Eerste prijswinnaar werd de heer B. J. Moolenaar; 2e prijs de heer J. Neyenhuis. Het hinderniszwemmen voor meisjes tot 12 iaar trok aller belangstelling. De ui.slag was: le prijs Rietje Vos met 25 4/5 sec.: 2e prijs Jopie Post met 30 2/5 sec.; 3e prijs Mien Heenkens met 34 4/5 sec.; 4e prijs Jopie Vos. Troostprijs. Hinderniszwemmen voor jongens tot 12 jaar: le prijs II. A. van Ingen Schenau met 27 2/5 sec.; 2e prijs H. Blonk me 29 sec.; 3e prijs Daaf Ravelli met 30 3/5 sec. Onder geweldige aanmoediging van het publiek werd de 5 x 50 Meter estafette ge zwommen, waaraan deelnamen leden (hee ren) van L.Z.C. en Poelmeer I en II. De le prijs werd behaald door Poelmeer I met 2 min. 25 2/5 sec.; 2e prijs L.Z.C. 2 min. 38 sec.; 3e prijs Poelmeer II 2 min. 57 sec. Daarop volgde 25 Meter vrije slag voor jongens van 13 en 14 jaar: le prijs F. Ra-

Nieuwe Leidsche Courant | 1936 | | pagina 6