OudeBoll STADSNIEUWS ZATERDAGNUMMERS VRIJDAG 17 JULI 1936 TWEEDE BLAD PAG 6 Van het Stadhuis Uitloting Geldleening Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter algemeene kennis, dat bij de op 15 Juli 1936 gehouden uitloting zijn uit geloot 50. obligatiën ad 1000,— van de 4 pet, geldleening van 1930. Deze obligatiën worden 1 Oct. 1936 met de tot dien datum verloopen rente, afgelost en houden met dien dag op rente te dragen. De lijst van de uitgelote nummers ligt ter inzage op de financieels afdeeling van de gemeente-secretarie. A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN, Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. KAMER VAN KOOPHANDEL HANDELSREGISTER Nieuwe Inschrijving. 16 Juli. Woning bureau en Assurantiekantoor Van Duuren en De Stoppelaar (B.P.), Leiden, Burgsteeg 7. Venn.: K. L. van Duuren en C. S. de Stoppelaar Leiden. Wijziging. 16 Juli. „Quicker dan quick" Leiden, Haarlemmerstraat 215, hoofdz. 's- Gravenhage, Vaillantlaan 330332, stoome rij, ajouren, plisseeren, enz. Vest. filiaal: Noordwijk aan Zee, Hoofdstraat 99. Gebr. van Zonneveld en Philippo N.V. Sassenheim, Hoofdstraat 92, kweekerij van en handel in bloembollen enz. De onder directeuren: J. Vreeken en N. W. Philippo, zijn met ingang van 27 Juni 1936 benoemd tot directeuren. Nieuwe dir.: A. Philippo, Sassenheim. M. v. d. Post, Zoeterwoude, Hooge Rijndijk F 175, vrachtvaart. Uittr. eigen.: M. v. d. Post, d.d. 2 Aprii 1936. Wijz. han- delsn. in: W. de Jong. Opheffing. 16 Juli. Wassenaar en Balfoort, Voorschoten, Papelaan 206, aannemers- en bouwbedrijf. Geref. Ulo-kopschool Hoogl. Kerkgracht Toelatings- en overgangsexamens De uitslag van de overgangs- en toelatings examens van bovengenoemde school (hoofd tfe heer W. G. Aldershoff) luidt als volgt: Toegelaten tot de 1ste klas: U. F. Aldershoff, D. Butter, Voorschoten; A. v. d. Broek, H. J. Bethe, H. Bloemen, F. Boon, W. Bonda, Oegstgeest; C. A. de Bruyn, M. W. C. van Dam, J. F. van Druten, J .G. van Es, T. C. van Es, C. van Egmond, N. Francken, J. W. Filippo, Oegst geest, D. de Graaf, P. van Hove, H. van Hoeken, Oegstgeest; A. C Holtrust, Kat wijk aan Zee; C. v. d. Horst, Oegstgeest; J. iele Heer, Oegstgeest; E. Jagerman, A. H. Korthof, Oegstgeest; F. H. Klinkenberg, G Kolderman, J. Koster, J. C. v. d. Linden. C. J. G. Luytjes, A. J. de Later, Oegstgeest; D. Lamer, A. Limburg, Voorsohoten; J. S. Melse, B. A. Muusse, M. M. Mekking, IT. Nieuwenhuyzen, H. J. Nieuwendijk, C. ,van Onselen. M. J. v. d. Plas, A. M. Parle- Vliet, Katwijk aan Zee; J. Planje, Voorscho ten; C. M. A. Roberti, Voorschoten; J. M. Roosen, G. de Ru, J.Reyneveld, J. J. Rut gers. Voorschoten; C. Star, Rijnsburg; E. Sanders, A. Sasburg, P. Steenbergen, H. L. Smelik, Oegstgeest; G. van Santbrink. Voor schoten: M. Telle. Voorschoten: M. W. F. Tuurenhout, F. Voorzaat, P. E. Wijtsma, B. ide Wit, C. Wassenaar. A. Wendt. .T. S. van Waas. L. C. v. d. Werf, J. A. de Wit Zoe terwoude; C H. Wolkers, Oegstgeest; F. C. H. v. d. Linden. Toegelaten tot de 2de klas: L. Oostenburg, J. F. Asselen, Oegstgeest; B. van Gelder. Overgang Bevorderd van klas 1 naar 2: A. A. Breebaart. H. H. Brouwer. J. Dreg- tnans, C. W. van Dijk, G. van Essen, N. Filippo, L. M. Geertsma. J .Gijsman, C. Gor 'dijn, W. Groenewegen, M. v. d. Horst, A. van Kapel, J. L. Kroon, C .Kurpershoek, M. Laman. P. van Manen. J. Molegraaf, M. J. Nauta, H. Ottenberg, C. Parmentier, H. B. Pothuis. J. Schenkel. H. Singerling, C. J. Verbrugge, N. de Water. D. Wessel. G. J. v. d. Wetering, J. C van Oostenrijk, G. Iloekzema. J. I. Schoenmaker, G J. M. Baan, F. J. Barens. J. Bekooy, P. Deelman, A. Demmenie, B. P. Eggink, J. v. d. Eykel, A. M. Fray, H. Gips, H. J. M. Gorree. Th. H. Greive. J. Hanegraaff, H. L. Hendriksen. P. den Hertog, C. Janssen. J. Kuperus, P. Labordus, L. Lamers, D. Ligthart Schenk. E. van Lunteren ,A. J. den Ouden. H. Sut- terland. A. G M. Verhoog. Niet bev. 13. Bevorderd van klas 2 naar 3: P. S. Anes, M. van Beveren, A. M. van Biezen. E. Develing, K. Flaman, A. C. Gos- Jinga, M. J. Greive. M. Hoogendoorn. J. B. Jansen, C. Jungerius. D. Kraay, H. J. Li- vfngstone, J. B. v. d. Most van Spijk, P. Neuteboom, J. A. Smits. P. Vromans JVf. H. ,v. d. Werf, J. Wesselius. M. P. de Wilde. E. 'Arends, J. Beekman, H. Boot. W. Butter. J. M. Bösecke, H. Diepenhorst, J. W. Domburg, F. J. Greive. H. Bakker, A. J. P. Harden- bol. L. J. Hoogeveen, P. B. v. d. Hoven. B. 'de Jeu, M. ten Kate, S. Kralt, G. Kuperus, 'A. Lamers. J. de Later. M. C. de Later, P. Maas, G. Mizée, A. M. Mulder, J. Neute boom. M. Parmentier. J. P. v. d. Plas. V. Rijnbende, D. W. H. van Santbrink. A Spek, N. Telle. P. J. de Troye. J. H. A. Win torkamp, D. v. d. Zwan, G. Kuiper, H. .van Weeren. Niet bevorderd 9 Bevorderd van klas 3 naar 4: J. Bavelaar, G. Hogewoning, G. H. Inc- tversen, M. Nugteren, C. W. Secrève. J. P Smittenaar, A. v. d. Velden, J. C. Hane- graaff, W. Holtrust. A. van Kooy, W. J. Kruit, G. Lafeber, D. Limburg, F. van Lunteren. H. F. van Lunteren. J. Mulder D. Noorduyn. N. Parlevliet. L. van Sant brink, G. van der Tuuk, J. Vavier, F. P. de .Vries, J. G. Zondervan. Niet bevorderd 7. Voorwaardelijk. POGING TOT INBRAAK In de afgeloopen nacht ontdekte een hgent van politie, dat gepoogd was in te breken in het perceel Oegstgeestprlaan 4 bewoond door de fam. B.. die echter uit- stedig was. Aan de achterzijde van het huis in de keukendeur was een ruitje stuk gesla gen. Bij onderzoek bleek, dat de inbrekers alleen in de keuken waren geweest en daar vermoedelijk eenige biscuits hadden opge geten. Zoover men kon nagaan wordt -er niets vermist. De politia stelt een onder zoek in. VEBO-TENTOONSTELLING 1936 Belangrijke bestuursvergadering Enkele weken geleden vond in de alge meene ledenvergadering uitbreiding plaats van het Bestuur der Vereeniging voor hot houden van tentoonstellingen ii het q.ge meen en in het bijzonder van Vee Paarden, Zuivel en Bodemproducten te Leiden, ge naamd „Yebo". Inmiddels hebben de nieuwgekozen be stuursleden hun benoeming aanvaard, zoo- dat gisterenavond het groote bestuur voor de eerste vergadering bijeen was geroepen in Café-Restaurant „Zomerzorg", alhier. In deze drukbezochte vergadering werden onder het Voorzitterschap van den heer J. W. Bonda de plannen voor de op 17 September an. te houden Vee- en Zuiveltentoonstelling met Ruiter feest nauwkeurig onderzocht en ac- coord bevonden. Thans zijn de bespre kingen zoo ver gevorderd, dat in het begin der volgende week de Vraag programma's verzonden kunnen wor den. Het Dagelijksch Bestuur werd herkozen en belast met de verdere afwikkeling van deze ten toonstel lingplannen. Het Vebo-Bestuur bestaat thans uit de volgende heeren: J. W. Bonda, Oude Vest 23. Leiden, voorzitter; C. Bakker (Hollandsche Maatschappij van Landbouw, afd. Leiden). Hoeve Veldheim, Oegstgeest, vice-voorzitter; I. J. Sloos, Laan van Oud-Poelgeest 13, Oegst geest, secretaris; P. A. de Gooyer, Rapen burg 27. Leiden, penningmeester; L. A. Men nes, Waaggebouw, Leiden, gedelegeerde v. h. gemeen ebestuur Leiden; Th. M. W. Ber gers (R.-K. Slagers Patroonsver. SL Pela- gius), Mare 12 Leiden; J. H. v. d. Klooi (Ver. van Leidsche Zuivelhandelaren), Lange Diefsteeg, Leiden; G. J. v. d. Stoel (Bond v Melkveehouders), Deylerweg 35, Wassenaar: A. J. Verkley (L. T. B. afd. Sassenheim en Ver. tot bevordering v. d. Export van Boe- ren-Leidsehekaas), Sassenheim; W. F. Brunt (Bond v. Rundveefokver. i. d. Rijnstreek). Bodegraven; G. A. van Dam (afd. Leiden Kaascontrolestaaon „Volvet"), Hazerswou- de; G. Eikelenboom (Bond v. Rundveefok ver. i. d. Rijnstreek), Hazerswoude; G v. Ga len (Alphensche Fokver.), Alphen a, d. Rijn; J. de Graaf (Holl. Mij v .Landbouw, afd. Leiden), Rijndijk, Zoeterwoude; P. J. Heems kerk (Bond v. Varkensfokkers en -mesters), Rijpweteringj A. de Jong, Z.-H. Schapen stamboek, Rijndijk, Hazerswoude; Dr. Y. M. Kramer (dir. Melkcontrolestation V.V.Z.M.), L. v. Meerdervoort IS. Den Haag; J. M. v. d. Moolen, (Geitenfokver. kring Leiden), Hya- cintenstr. 7, Leiden; W. H. Padmos (Dir. Melkcontrolebureau), Pr. Hendrikkade 150b, Rotterdam; A. Roest (plaatselijke afd. CB. T.B.), Leiderdorp; G. H. Rotteveel (Bond v Leidsche Kaasmakers), Oude Wetering; L. Smits (Ned. Bond v. Varkenshandelaren, gewestel. afd.), Hazerswoude; H. I. Sterner (Z.-H. Bond v Veehandelaren) Goudschesin- gel 1, Rotterdam; G v Vliet, (Coop. Veilings vereen, voor Leiden en omstreken), Zoeter woude; J C Wesselingh (Z.H. Gr. Yorkshire Varkensstamboek), Hooge Rijndijk F Z7Ó, Zoeterwoude; R. de With (Dir. „Kaasmerk") Roomburgerweg 2, Leiden; W. C. Wijnobel (Slagers-patroonsvereen.), Hoogewoerd 39, Leiden, waarvan de eerste negen het dagel. bestuur vormen. Door den Voorzitter werd tenslotte nog de aandacht gevraagd voor de leden werving. Algemeen was men van oordeel, dat elk minstens drie nieuwe leden moet aanbrengen. Tijdens deze vergadering bleek steeds weer het groote enthousiasme onder de aanwezigen. Het doel dezer vereeniging moet bekend gemaakt worden door de ge- heele prov. Zuid-Holland; het is in het be lang vam on/.en landbouw en veeteelt in het algemeen. Voor inlichtingen wende zich tot het secretariaat, Laan van Oud- Poelgeest 13, te Oegstgeest. van ons blad met het fraaie, 12 pagina's groote ZONDAGSBLAD zijn verkrijgbaar bij: KANTOORBOEKHANDEL Fa. KOUWENHOVEN DOEZASTRAAT 37 DAGELIJ KS losse nummers te verkrijgen bij: LECTURA, van 't Hoffstraat 26 BURGERLIJKE STAND NDERTROUWD: A J de Wekker 31 Jr en A G Wolfs 31 Jr Th Ch v d Broek 26 Jr en E C A Tydemaii 21 Jr G J J v d Linden 25 Jr en G Collee 24 Jr. GEHUWD: R Waltlier on A A Groot Enzerink OVERLEDEN: M C Karstens dr 42 Jr F C BernardWeüers wede 87 Jr E Reurekas ta 2 mnd CD Kort dr 43 jr. Brand in een schuit Gisteravond te kwart over zes is brand ontdekt in de achterkajuit van het Rijnschip „De Drie Gezusters", dat in reparatie is bij de werf van de Gebrs. Boot aan den Lage Rijndijk. Men was in deze achterkajuit bezig met het uitbranden van oude stukken ijzer en rschijnlijk is daarbij een vonk tusschen het houtwerk terecht gekomen, waardoor het vuur is ontstaan. De schipper, de 29-jarige H. B., ontdekte de brand en trachtte hem met behulp van enkele burgers door emmers water te blus- schen, maar dat gelukte niet. De inmiddels gealarmeerde politie-brandweer onder lei ding van inspecteur Couzy, stelde de mo torspuit op aan de Zijldijk, waarna met een zolderschuit werd overgevaren en de slan gen werden overgebracht. Op het terrein van de fa. Boot zelf zou de spuit w schijnlijk zijn weggezakt Met twee slan gen op de motorspuit werd water gegeven en spoedig was het vuur gedoofd. De ka juit kreeg brandschade, terwijl eenig meu bilair in de vlammen opging. De schade wordt door verzekering gedekt. De commissaris van politie was op het rrein van de brand aanwezi>. UITVOERING OP ENDEGEEST Gisteravond gaf het Mandoline-gezelschap „Kunst en Genoegen" uit Leiden in het re creatiegebouw van Endegeest een geslaag de uitvoering. Het uit een veertiental num mers bestaande programma werd met zorg uitgevoerd en oogstte veel applaus. AANRIJDING Gisteravond te zes uur is de. veertien jarige wielrijder J. A. op het Noordeinde bij het uitrijden van de Valkensteeg aangc reden door een personenauto. De jongen iel cn bekwam, behalve snijwonden aan het gelaat, vermoedelijk een lichte hersen schudding. De E.H.D. bracht hem naar het Academisch Ziekenhuis. DAMCLUB „LEIDEN" De uitslagen der gespeelde bordenwed- strijden, gehouden in het clublokaal hotel „Rijnland" luiden als volgt: Ie groep: P. v Mastricht—N. Wassenaar 2—0 P. v MastrichtW. Laterveer 20 P. v MastrichtA. Pronk 20 W. F. OlivierP. Ligtvoet 11 Ph. Overdijk— J. Dreef afgebr. D. MegchelseG J. Koree 0—2 P J. Leman—P. Olivier afgebr. UIT DEN OMTREK ALPHEN a.d. RIJN BOOTTOCHT OUDEN VAN DAGEN Het weer is op de boottocht voor ouden van dagen nog bijzonder meegevallen. Hoe wel het aanvankelijk in de vroege morgen uren nog wat buiig bleek ging het bekende spreekwoord „Een di'oeve morgen maakt een blijde dag" thans zeker in vervulling. Er 6tond wel een frissche bries, aoch een voornaam ding was het dat het droog was en bovendien het zonnetje zich weldra door het wolkendek wist heen te breken. De dichte salonboot was de oudjes dan ook weldra een aangenaam verblijf en bij de af vaart aan de Rijnkade pl.m. 11 uur zag men een en al vroolijke gezichten aan boord achter de ruiten der salons. Mede dank zij de muziek van „Arti" heerschte öpoedig een gezellige stemming aan boord en toog men vol goeden moed op reis overal door de honderden belangstellenden langs de kan ten en boorden van den Rijn nagewuifd. Uit ging de reis via Leiden naar Groenen- daal bij Haarlem. Tijdens de reis werd het gezelschap onthaald od verschillende con sumpties en versnaperingen en werden de honderaen meegenomen broodjes gretig verorberd. Ook de dames die de bloempjes hadden verkocht maakten zich zeer dienstelijk door de bediening aan boord. Te Groenendaal werd afgestapt en werd de fraaie en boschrijke omgeving bezichtigd, waarna om halfvijf de terugreis via de Kager en Brasemermeren werd aanvaard. Ook van de mooie meergezichten werd zeer genoten zoodat men omstreeks 9 uur in de beste stemming in onze gemeente weer ar riveerde. waar reeds honderden aan de ver schillende aanlegplaatsen der boot stonden te wachten om familie en kennissen af te halen, waarbij men niets dan lof hoorde over oe heerlijke reis en de goede zorgen van het comité. GESLAAGD Onze plaatsgenoote mef. G. de Vos be haalde -te Hillegersberg liet Mulo-diploma A Onze plaatsgenooten de dames E. v. Wijk en J. v. d. Helm slaagden voor het examen nuttige handwerken. Onze plaatsgenoot, de heer F. van Zwie- ten, slaagde aan het Kon. Conservatorium te 's-Gravenhage voor het examen L. O. viool. HAZERSWOUDE DE WERKLOOSHEID Bij het correspondentschap voor Arbeids bemiddeling staan alhier als werkloos in geschreven 10 personen, waarvan 61 steun trekkend. terwijl een 7-tal personen bij de gemeentelijke werkverschaffing zijn te werk gesteld. NED. HERV. MEISJESVEREEN. „LYDIA" Bovengenoemde meisjesvereeniging maak te onder leiding van Ds. P. L. Kiehl en mevrouw per autobus een uitstapje naar Noord-Holland. Een bezoek werd gebracht aan SchoorL Bergen, Camperduin en omgeving.. Op dc terugreis werd gepauzeerd aan de Vink. Hoewel het weer erg ongunstig was, werd de goede opgewekte stemmnig niet ver stoord, zoodat van het utstapje nog vee' werd genoten. WEER OPGEBOUWD De groote kwcekerijloods van de firma T. Wezelenburg en Zoon, die voor enkeie weken door brand werd vernield, zal weer worden opgebouwd. Dit werk is opgedragen aan den heer Ph. de Gelder, aannemer al hier. HILLEGOM RAADSVERSLAG De Raad dezer gemeen o kwam Donder dagmiddag in vergadering bijeen onder voor zitterschap van den burgemeester Afwezig de heer J. V. van Zanten. Aan de orde komt een voorstel tot ver huur van de perceelen aan de Kerkstraat, toebehoorende aan de Gemeente, aan den heer K. v. d. Schoot. De heer Fijma zal niet voor het voorstel stemmen, daar B. en W. er reeds hun goedkeuring aan gegeven heb ben dat de heer v. d. Schoot het pand be trokken heeft. De voorzitter zegt, dat de heer v. d. Schoot weet, dat indien de Raad tegen het voorstel stemt, hij er morgen uit moet wezen. De heer v. Lierop is hot met den heer Fijma eens. De raadsleden zitten hier niet als suoopoppen en om maar ja te knikken voor dingen waarvoor B. en W. reeds hun toestemming gegeven hebben. De voorz. zegt dat het niet anders kon en dat het toch uiteindelijk in het voordeel van de gemeen ie is. Wethouder Vermeer zegt dat wanneer de Raad zijn goedkeuring geeft, ook Ged. Staten het nog goéd moeten keuren. Zoodoende zou de heer v. d. Schoot het gebouw niet eerder mogen betrekken voordat de goedkeuring an Ged. Staten binnen is. De voorz. geeft iet voorstel thans in stemming. De heer Fij ma zal na deze uiteenzetting voor stemmen, zoodat het voorstel met algemeene stemmen wordt aangenomen. Punt 4. Voorstel tot het verleenen van een bijdrage in het Borgstellingsfonds Haarlem en Omstreken. Dit fonds beoogt borg te blij- en voor credieten, welke aan kleine Mid denstanders door hulpbanken en andere organen van roorschotverleening worden trekt. Dit fonds bedoelt te voorzien in de leemte die is ontstaan door de opheffing van het Nat. Crisis-Comité. Wethouder Klaver wijst er op. dat wan neer er verliezen zijn, de Regeering eerst 10 pot. zal bijdragen en dat de gemeente hierna pas in aanmerking komt. Het voor stel wordt met algemeene stemmen aange nomen. Punt 5. Voorstel tot vaststelling van de vergoeding ex art. 101 der Lager Onderwijs wet 1920 over het Dienstjaar 1932. Deze ver goeding is vastgesteld op f 18.04 per leerling voor de lagere scholen en op f 39,29 per leer ling voor de U.L.O. scholen. Het voorste! werd met algemeene stemmen aangenomen. Punt 6. Besloten wordt, met algemeene stemmen, om gelden beschikbaar te stellen voor de aanschaffing van twee schoolborden voor de R.-K. Meisjeschool aan de Maria- straat. Punt 7. Voorstel tot "vaststelling van een heffings- en invorderingsverordening van rechten wegens het verstrekken van Inlich tingen of opgaven uit het bevolkingsregister. De voorz. vindt het Jammer dat B. en W. met een dergelijk voorstel moeten komen. Het is echter voorschrift, dus zij kunnen er niet buiten. Het wordt met algemeene stem men aangenomen. Punt 8 is een voors'tel om een wijziging in de heffingsverordening van leges te bren gen en wel deze, om wanneer er een muziek uitvoering kosteloos wordt gegeven ten ge rieve der gemeente (de zomerconcerten of anderszins) voor deze vergunning geen le ges te heffen. Het voorstel wordt met alge meene siemmen aangenomen. Punt 9. De gemeente heeft een verschil met de N.V. J. Grullemans en Zn. te Lisso en de N.V. M. V. van Zanten en Zn., even eens te Lisse, betreffende de loonbijslag. Volgens genoemde firma's heeft de gemeen te niet den vollen toeslag, waarop zij volgens de regeling recht hadden, uitbetaald. B. en W. stellen voor een procedure inzake deze kwestie te voeren. Zonder machtiging den Raad kunnen zij niet procedeeren. De eerste rechtzitting heeft reeds op 23 Juni j.l. plaats gehad, ook hier h,adden wij weer met een spoedgeval te doen. Indien de Raad tegenstemt zal het dus bij dit eerste geding blijrven. Het voorstel wordt met algemeeno stemmen aangenomen. Als advocaat z.a' treden Jhr. Mr. G. C. W. van der I Landsadvocaat te 's-Gravenhage. Punt 10. Besloten wordt met algem. stem men om een crediet van f 350 te verleenen voor aanschaffing van meubilair voor het bureau van steunverleening. Punt 11. Met het oog op het slipgevaar m de rails voor de motorpolitie, wanneer zij by regenachtig weer met den solo-motor er op uit moeten om snelheidsovertreders te ach terhalen, stellen B. en W. voor om een cre diet van ten hoogste f 200 te verleenen voor het aanschaffen van een zijspan. De voorz. zegt dat het inderdaad noodig is, daar er kort geleden nog een der agenten geslipt is. De heer Loerakker zegt, dat wanneer dit een bruggetje is om er een agent bij te krij gen, hij er tegen zal stemmen. De voorz. zegt, dat dit in het geheel de be doeling niet ls. De heer Meskers is er tegen, want wan neer het regent moeten zij maar binnen blijven en als het 's rriorgens geregend heeft ls de weg 's middags wel weer droog. De voorzitter geeft na eenige discussie het voorstel in stemming. Het wordt met 13 tegen 1 stem aangenomen. Tegen de heer Punt 12: Benoeming van een lid van de Commissie voor Openbare Werken. De heer Loerakker stelt voor om den heer Haster ta benoemen. Dit wordt met algemeene stem men goedgevonden. De heer Haster neemt zijn (benoeming aan. Punt 13 betreft een wijziging in de jaar wedden van burgemeester, wethouders, secretaris en ontvanger. De heer Loerakker wil alleen spreken over de jaarweden van de wethouders. Hij is er tegen om die te verlagen, daar de werk zaamheden voor de wethouders steeds toe nemen. De heer Meskers is niet alleen tegen ver laging van de jaarwedden der wethouders, maar ook tegen verlaging voor de anderen. Besloten wordt met algemeene stemmen om in bovengenoemde vorm aan Ged. Staten te schrijven, maar om dan speciaal de aan dacht te vestigen op de jaarwedden der wethouders. Punt 14. De comptabiliteitsbesluiten voor de diensten 1935 en 1936 worden met alge meene 6temmen aangenomen. Mededeelingen: De verordening tot verdeeling der gemeente in stemdistric'en kan eerst 1 April 1937 ingaan. Op het ver zoek van de afd. Heemskerk der Alg. Ver eeniging voor Bloembollencultuur en V.V.V., om een subsidie van f 25 ten behoeve van de Tentoonstelling Maquette 1937, wordt afwijzend beschikt. Tevens houdt de Raad zich bij zijn besluit betreffende de uitbrei ding van het Politiecorps. Wat betreft de continueering van de loopende kasgeldlee- ning, ontvangen B. en W. machtiging om deze te conünueeren, mits niet hooger dan voor 4 pet. Op een verzoek van den heer Van Zanten om afwijking van de Bouwver ordening, wordt besloten dit punt naar B. en W. terug te brengen, om nader onder het oog gezien te worden. Punt 17 betreft de afronding van denhoek bij de Pastorie der St. Martinus aan de v. d Eindelaan. Deze grond behoort in eigendom aan de gemeente, doch hierop rust een eeuwigdurende erfpacht aan het R.-K. Kerk bestuur van St. Martinus. Daar er echter geen overeenstemming te verkrijgen is, stel len B. en W. voor deze grond te onteigenen krachtens de Wegenwet. De voorz. deelt nog mede dat er al lang genoeg geprobeerd ls om een minnelijke schikking te krijgen. Wethouder Vermeer zegt dat terwijl het ont eigeningsproces aanh.angig wordt gemaaul, het nogmaals geprobeerd zal worden. Het voorstel wordt met algemeene stemmen aangenomen. VERKOOPING Gisteravond had de verkoop bij afslag plaats van de perceelen Haarlemmerstraat 9, 11 en 11a, groot 9 A. 90 c.A. Het stond totaal in bod op f 15.400. Perceel 1 en 2 erden niet afgemijnd. Perceel 3 werd af gemijnd op f 4EK) door J. Uitendaal te Heem stede. Hierna werden perceel 2 en 3 combineerd, doch werden niet afgemijnd. Thans werd het geheel gecombineerd en afgemijnd op f 200 door P. R. W. van Til, alhier. Deze werd dus kooper voor ZWEMWEDSTRIJDEN H.Z.V. Zaterdagavondd zullen onderlinge zwem wedstrijden worden gehouden door de H. Z. V. Verzwommen worden het Hille- gomsch kampioenschap schoolslag, vrije slag en rugslag voor dames, heeren en ad- spiranten. Deze wedstrijden worden gehou den in de Gem. Zweminriohting. Tevens zal er een demonstratie gegeven worden in het schoonspringen, terwijl er ook een ge- costumeerde polowedstrijd op het program ma voorkomt. Aanvang half 7. KATWIJK DE KATWIJKSCHE OUDHEIDKAMER Vandaag, Vrijdag 17 Juli, nam. te drie iur, had de opening plaats van de Kat- rijksche Oudheidskamer waarover wij reeds een en ander berichtten. Wij hadden gelegenheid voor de opening reeds van een en ander kennis te nemen en moesten constateercn, dat met een buiten gewone voortvarendheid aan de oprichting van deze Oudheidskamer ls gewerkt. Slechts een luttel aantal weken geleden werd door •ouw EerdbeekClaassen het initiatief hiervoor genomen. Al direct kon mevrouw BOLL& DUNLOP 3.75 5CHIEDAM Eerdbeek—Claassen zich de buitengewone hulp verzekeren van mevr. de ^ed. M. v. d. Schieck, die met een buitengewone ijver en werklust zich voor deze zaak gaf en vanaf het eerste oogenblik dat tot defi nitieve oprichting besloten werd, de lei ding in de organisatie kreeg. De Oudheidskamer is thans gevestigd in de Ambachtsteekenschool. Deze huisvesting is van tijdelijken aard. Medio September moet deze zaal weer gebruikt worden voor haar eigenlijke doel. Niet uitgesloten is het, dat dan de Vuur toren voor permanent verblijf zal kunnen worden gebezigd. Een voorloopige toezeg ging hiervoor is er reeds. Er zal echter eenig kapitaal voor restauratie noodig zijn. Bij binnenkomst der kamer krijgt men al direct de indruk, dat er hard gewerkt is. Door de buitengewone activiteit van enkele personen al9 mevr. Eerdbeek, mevr. v. d. Schrieck, de heer Dommisse, is reeds be slag gelegd kunnen worden op een groot aantal voorwerpen, sommige zijn schen- kingen,, andere werden in bruikleen afge staan. De afdeeling Vischerij is tot stand gebracht door den heer Varkevisser, direc teur der Visscherijschool* met een aantal leerlingen. Een keurcollectie schelpen werd bijeen gebracht door de Verkenners met aan het hoofd de heer v. d. Made. Een oude Katwijksche binnenkamer is door de heer Nic. van Beelcn ontworpen en opgezet. Een mooi stuk werk. Do heer v. Beelen heeft zich trouwens op verschillend gebied verdienstelijk gemaakt. Een schitterende vogelverzameling en een collectie eieren is er van den heer Lugt- tiart. De opstelling is voornamelijk van den heer Bottema, kunstschilder alhier die ook ten zeerste behulpzaam was bij het ar gee ren der schilderijen. Verder zagen wij een oudheidkundige verzameling van mevr. EerdbeekClaassen, welke wetenschappelijk is gerangschikt en van een handleiding is voorzien door dr. Busch, conservator aan het Museum van Oudheden te Leiden. Door den heer en mevrouw dr. v. Hettin- ge TrompBlommers werden meerdere kostbare schilderijen aangebracht en een „Blommers" ten geschenke gegeven om te worden verloot ten bate der Oudheidskamer en het instandhouden hiervan. Dan is er o.m. een schitterende aquarel, afgestaan door den kunstschilder Willy Sluiter. Ook werden, behalve van de bevolking, nog ver schillende schenkingen ontvangen uit an dere plaatsen. De heer J. Dommissle, oud-burgem. van Maassluis, behoort mede tot degenen, die zich zeer beijverde in de oprichting der kamer en steeds hiervoor werkzaam is. Wanneer de belangstelling zoo blijft, kan men er van verzekerd zijn, dat do stichting, thans gefundeerd, permanent zal zijn. Vermelden we thans nog het comité van aanbeveling en het bestuur. Comité van aanbeveling is: burgemeester W. Woldringh v. d. Hoop, mr. O. J. E. baron v. Wassenaer v. Catwijck, mr. J. Schokking, oud-burge meester van Katwijk, lid van den Raad van State; prof. dr. G. Overdiep, mevr. dr. Van Hettinga TrompBlommers, mevr. de wed. De Ruvter—Zylker, mevr. de wed. Ij. Wilkens—Driebeek; de heeren Willv Slui ter, voorzitter Schildersgenootschap Pulchri Studio, Den Haag; Tjeerd Bottema, kunst schilder, alhier; D. E. Meerburg, dr. J. Hueting, J. Slotemaker, D. Taat, Nic. Haas noot; de laatsten te Katwijk. Het bestuur: burgemeester Woldringh v. d. Hoop, eere-voorzitter; mevr. de wed. EerdbeekClaassen, presidente; de heer C. P. J. Dommisse, oud-burgemeester van Maassluis, algemeen adviseur; de heer A. Haasnoot N.z., penningmeester,, giro 54559; mevr. wed. M. v. d. Schieck, secretaresse. KATWIJK AAN DE RIJN TUINBOUW De aardappelenaanvoer blijft nog buiten gewoon groot. Nu de Eerstelingen opraken komen de Eigenheimers afzetten. De prij zen waren de laatste dagen niet slecht. In het laatst van de vorige week ging onge veer alles tegen den minimumprijs en draaide er een groote massa door. Thans is de minimumprijs voor groote en bonken f 0.62^ per kist en alleen het beste be schot doet de uitkomst nog eenigszins be vredigend zijn. De groente was goed op prijs. Bloemkool ging in de goede kwaliteit tot f 17.40 toe en sla varieerde van f 0.50 tot f 1.20. Bospeen was buitengewoon ge vraagd en de opbrengst is best. De prijs varieerde steeds van f 7.10 tot f 10.30 per 100 hos. KATWIJK AAN ZEE CONCERT U.N.I. Ondanks de ongunstige weersomstandig heden kon het concert van de Chr. Muziek RADIO DISTRIBUTIE VRIJDAG 17 JULI III: 8— Keulen. 8.45 diversen, 10.05 Keulen, 11.20 Parüs r„ 13.05 Brussel VI., 14.20 Keulen. 15.20 Fariis r., 15.50 Londen K, 2q Parijs r-. 17,20 Brussel Fr.. 18.20 Keulen, 20.20 Londen r., plm. 22.15 Brussel VI., 22.30 "Hussel Fr., plm. 23.0 Berlijn. R.. 11. ZATERDAG 18 JULI Programma III: 8— Keulen, 8 45 diversen. 10.05 Keulen. 11.20 Parijs R.. 12.20 Keuion. plm. 13.15 Brussel VI.. 14.20 Keuion. 15.35 Londen R.. 16.20 Keulen. 20.20 Londen R.. 20.35 Brussel Fr., 23.20 Keulen. 22.20 Beromunster. 23.05 Berlijn. Program,.-na IV: 8— Brussel VI., 10.35 Londen R.. 13.20 Droitwich, 16 20 Parijs R.. 17.50 Drolt- wicli, 18.20 diversen. 18.50 Parüs R„ 19.20 Droit wlch, 21.50 Lenden R„ 23.20 Droitwich. Agenda DIENST DER APOTHEKEN De avond-, nacht- en Zondagsdienst der Apotheken wordt van Maandag 13 tot en met Zondag 19 Juli a.s. waargenomen door de apotheken G. H. Blanken, Hoogerwoerd 171, telef. 502 en D. J. van Driesum, Mare 40, telef. 406 en G van Zijp, Wilhelmina- park 8, Oegstgeest, telef. 274. vereeniging U.N.I., directeur de heer P. G Langmuur, toch doorgang vinden. Er was een vrij talrijk publiek. VOETBAL Katwijk III speelde gisteravond 'n wed strijd tegen Rijnsburgsche Boys III. Een ge lijk spel was het resultaat (3—3). Zaterdagmiddag speelt Katwijk II tegen Noordwijk II, terrein Cantineweg. KOUDEKERK V.U. PLAN 1937 De V.U.-busjes zullen te Koudekerk en aan de Rijndijk voortaan worden geledigd in de maanden October en April. Dit jaar vervalt dus de Juli-lichting. CHR. NAT. WERKMANSBOND Woensdagavond kwam de afd. Koudekerk van den Chr. Nat. Werkmansbond in de Ivoorzaal der Ned. Herv. Kerk in vergade* ring bijeen. Na opening door den Voorzitter den heer A. v d Ent, hield P. Plomp een in* leiding over Exodus 32 116 waarop een leerzame bespreking volgde. Als afgevaar* digden aiaar de Bondsvergadering werden aangewezen de heeren C. Stroo en M. van der Bijl. TEGEN EEN PAAL GEREDEN Donderdagmorgen te kwart voor tien ge raakte de vertegenwoordiger I. L. M. van de N.V. Katoenbaai te Leiden, wonende te Oegstgeest, in de bocht bij de graanmaaldc* rij van de Gebr. v. d. Bijl in den Hondsdijk alhier de macht over zijn stuur kwijt door* dat de lading doozen in zijn luxe auto voor* uit schoof. Het gevolg was dat hij tegen een langs den weg staainde lantaarnpaal botste en deze totaal stuk werd gereden. De auto liep eveneens belangrijke schade op doch de bestuurder kwam er met de schrik af. AANRIJDING Donderdagmorgen werd op den rijksstraau weg aan den I-Ioogen Rijndijk, de timmer-l man G B. bij het oversteken van den weg door een motorrijder aangereden, tengevolge waarvan beiden kwamen te vallen en eenig letsel opliepen, waarvoor de hulp van Dr* Vlaanderen alhier werd ingeroepen. NOORDWIJK AAN ZEE DE HARINGWEEK Gisteren bracht de propaganda-auto voos de Haringweek een bezoek aan onze ge* meente. Zooals in alle plaatsen werd ook in ons dorp den Burgemeester een vaatje zeebanket aangeboden. De aardig versierde auto trok vrij groote belangstelling, zoowel van de visschersbe* volking als \an de badgasten. OEGSTGEEST RAADSVERGADEHRING In het Raadhuis kwam gisteravond de Raad onzer gemeente in openbare vergade* ring bijeen, onder voorzitterschap van bur* gemeester Gerrevink. De notulen der voor* gaande vergadering werden vastgesteld. Ingekomen is een schrijven van Ged. Sta ten, met verzoek het gevoelen van de Raad te mogen vernemen over een verlaging van de jaarwedde van Burgemeester, Wethou* ders, Secretaris en Ontvanger ojet 2%25 De Voorz. verlaat tijdelijk de vergadering Vooraf wijst hij op de lage salarieering van de beambten, in het bijzonder van den oud sten wethouder. Hij acht de grens van ver laging bereikt. Weth. van Egmond, als plaatsvervangend voorzitter wijst op het sa laris van de burgemeester waarop z.i. niet meer gekort mag worden. De heeren Ivruizinga en Kattenbusch spreken in dezelfden geest. Ook de heer den Ouden meent dat in Oegstgeest een verlaging niet wenschelijk is. De heer Spreij sluit zich hierbij aan, even als de heer Bakker ,die tevens er op wijst, Gedeelte van een interieur van de Katwijksche oudheidkamer'die hedenmiddag werd geopend Onze foto doet zien een gedeelte van de inzending van de Visschrrijschool met modellen van oude Katwijksche bommen. Rechts: platen van oud-Katwijk enz.

Nieuwe Leidsche Courant | 1936 | | pagina 6