rOCflCO) DAGERAAD DINSDAG 14 JULI 1936 TWEEDE BLAD PAG. 5 SIR HENRY DETERDING GEHULDIGD Onthulling van zijn borstbeeld ite Rijswijk In het Beukenbosch van het clubhuis „Te Werve" te Rijswijk, het sportveld van het personeel der Bataafsche Petro leum Maatschappij heeft gister de ont hulling plaats gehad van een borst beeld van dr H. W. A. Deterding, die zooals bekend, op 19 April j.l. zijn zeventigsten verjaardag heeft gevierd en gister veertig jaar aan de maat schappij verbonden was. Sir H,enri Deterding Bij die gelegenheid heeft het. personeel der Kon. Shellgroep, op initiatief van ir Sluyterman van Loo, als oudste employé der Koninklijke, gelden bij elkaar gebracht voor het vervaardigen van een borstbeeld ,van den schepper dezer wereldmaatsdhap- pij, te plaatsen in het hoofdgebouw aan de .Carel van Bylandtlaan te Den TIaag. De veryaardiging van dit borstbeeld was Opgedragen aan den Amsterdamschen beeld houwer Johan Polet, die tot volle tevreden heid van zijn opdrachtgevers, in deze zaak geslaagd is. De plechtigheid werd ingeleid door een groot internationaal sportfeest op „Te Werve", in den geest van de bekende olie olympiade, zooals deze afwisselend in Lans- !bury (Eng.) en op „Te Werve" wordt ge houden. Om half twaalf kwam de heer Deterding bp het landgoed aan, toegejuicht door- de duizenden aanwezigen en nam hij plaats tegenover het podium, waar het door een ylag van de Koninklijke omhulde borst beeld was opgesteld, geflankeerd door twee jonge dames van de B.P.M. en de B.I.M. Achtereenvolgens werd het woord ge voerd door den heer ir Sluyterman van Loo: in de Engelscbe taal door den heer A. de Jongb; in de Duitsche taal door den heer Spaeth en in de Fransche taal door den heer Desmet. Na deze redevoeringen vond de onthul ling plaats onder de tonen van Griegs hul- digingsmarsch, uitgevoerd door de Post- harmonie. Sir Henri betrad hierna het podium om alle aanwezigen hartelijk dank te zeggen voor dit huldeblijk. Hij wees er op, dat het grootste geluk voor den mensch in deze wereld is, te kunnen werken. Bij de Kon. Shell wordt hard gewerkt en typeerend is daarbij de on derlinge goede verstandhouding tus- schen het personeel van de verschillen de natiën. Hierna defileerden de. duizenden langs 't pas onthulde borstbeeld. Achttien verschil lende naties namen aan dit défilé deeL De zaak-Margadant Het Tweede Kamerlid, de heer Joekes heeft onlangs vragen gesteld aan den Minis ter van Koloniën, omtrent de juistheid van het tegen wijlen den heer H. E. J. Marga- dant gewezen vonnis, waarbij deze.wegens een hem ten laste gelegde verduistering van landsgelden, werd veroordeeld tot vier jaar gevangenisstraf, waaromtrent ernstige twijfel gerezen is. Reeds drie getuigen zijn wegens meineed veroordeeld en de vierde staat momenteel eveneens wegens meineed in bedoeld proces te Makassar terecht. De Minister van Koloniën heeft op de hem gestelde vragen geantwoord, dat. prof. mr J. van Kan, die in opdracht van de In dische regeering een onderzoek naar het ge beurde zou instellen, hiermede nog niet ge reed is, omdat er nog rechterlijke beslissin gen zijn te wachten. Er bestaat derhalve geen aanleiding om bij prof. van Kan op spoed aan te dringen. De Minister is van oordeel, dat al het mogelijke moet worden gedaan om in deze zaak klaarheid te bren gen en zoo mogelijk tot herziening van het vonnis over te gaan. Voorts is de Minister in beginsel bereid met de Indische regee ring in overleg te treden nopens de vraag of het wenschelijk is, de desbetreffende be palingen van het Reglement op de Straf vordering met de bepalingen in het Neder- landsche Wetboek van Strafvordering be treffende herziening van een strafrechtelijk vonnis,, dat in kracht van gewijsde is ge gaan, zooveel mogelijk in overeenstemming te brengen. NEDERLAND-EXPRESS De N.V. Stoomvaart-Mij Nederland meldt, dat de speciale trein met passagiers en post in aansluiting op het d.d. 17 Juli a.s. van Genua vertrekkend m.s. „Marnix van Si Aldegonde" Donderdag 16 Juli om 15.30 van Dein Haag S.S. zal vertrekken. Vertrek van Utrecht C.S. 16.26, van Arnhem 17.18, van Zevenaar 17.38 uur. Vertrek van den aansluitenden trein naar Utrecht van Amsterdam C.S. 14.51 en 15.25, van Amsterdam W.P. 15.39 uur. De aansluitende trein van Rotterdam Maas vertrekt om 15.13, aankomst te Genua Vrijdagmorgen a.s. te 11.40 uur. AARDAPPELEN NAAR ARGENTINIË Scherpe contróle is noodig Voor de verzending van vroege aardappe len naar Argentinië blijkt een scherpe con tróle op dit product noodig te zijn. Zoo werden de vorige week, toen enkele booten met aardappelen verladen werden te Rotterdam, verschillende partijen aan de boot voor de verzending nog afgekeurd en terug gezonden. De aardappelen moeten n.L een groote houdbaarheid bezi'tten en mins tens 1Q0 dagen in goede conditie blijven. De ingekuilde aardappelen komen daarom niet zoozeer voor de verzending in aanmerking. Toch is momenteel de export naar Argen tinië in veel gevallen nog een uitkomst en voorkomt he<t doordraaien van de aardap- Officieele Berichten ONDERSCHEIDINGEN Benoemd ls tot ridder ln de Orde van Oranje Nassau, mr L. D. Frank te Amsterdam. Toege kend ls de aan de Orde van Oranje-Nassau ver bonden eere-medaille ln brons aan L. Mantjes te Westerlee en aan F. J. Robben te Olaterwtfk. laten als consul van Denemarken LEGER EN VLOOT Benoemd en aangesteld ls bö bet wapen der artillerie tot kap.-mag.meester de kap. J. H. C Smeltzer, van het 4e reg. veldart. Stortbuien en onweer veroorzaakten in Fra nkrtjJè groote schade en richtten vele ver nielingen aan in de nabijheid van het plaatsje Chambéry,in de streek van Savoy e. het le reg. inf. ;s.-le-lult J. H. NOTARISSEN H. J. Hofland, aldaar. RAAD VAN BEROEP Aan mr S. K. de Waard is eervol ontslag verleend als pl.v.v. griffier bi) den Raad van Beroep (8. V.) te Groningen en zijn als zoo danig benoemd: a. m.r H. S. Slebers te Gro ningen; b. mr A. C. W. Groenewegen te Assen. BELASTINGWEZEN De controleur der Grondbel. J. Rletema te Groningen, ls verpl. naar Utrecht. De contro leur van de Grondbelasting A. van Rijn te Den Haag is verplaatst naar Groningen. De ontvan ger der dir. bel. enz., H. Sluyter is verplaatst van Koudum naar Buitenpost. Idem K. Hooger- werf van Arnhem naar Rotterdam. UIT OOST-INDIE Tienduizenden Europeesche werkloozen in Ned.-Indië Blijvende steuntrekkers naar Tuindorpen Uit het jaarverslag over 1935 van het Centraal Steuncomité in Ned.-Indië blijkt, dat. het aantal crisis-werkloozen daar te lande toeneemt Het totaal aan tal Europeesche werkloozen bedraagt ;'l ongeveer 10.000. Hieronder zijn 4000 jeugdwerkloozen, terwijl 3000 door Ar menzorg worden gesteund, zoodat onge veer 2000 oudere werkloozen geen steun genieten. De totale uitgaven van de steunorganisaties over 1935 bedroegen 2.005.600.tegenover 2.266.450.— in 1934. Er bestaan plannen om op verlaten sui kerfabrieken verschillende tuindorpen te stichten, waar blijvende steuntrekkers in hun eigen onderhoud zullen kunnen voor zien. Het aantal werkschuwe werkloozen on der de ouderen is betrekkelijk gering, zulks in tegenstelling met de jongeren. Van de 398 in de werkcentrale van het Leger des Heils werkzaam gestelde jongelieden is 45 procent werkschuw. Hierop is de aandacht der regeering gevestigd. Verwacht wordt dat in 1936 de totale uit gaven voor steunverleening ruim een half millioen minder zullen zijn dan die over 1935, terwijl wordt verwacht, dat zij over 1937 beneden de 1 millioen gulden zullen blijven. Een en ander heeft de beteekenis dat de werkloosheidszorg geleidelijk door het land wordt overgenomen. Regnaults VerffabrieKen te Batavia Een nienwe menie- en vemlslabriek Omtrent de plannen der directie van Reg naults Verffabrieken te Batavia, tot oprich ting van een meniefabriek, die zou komen te staan op het fabrieksterrein van het be drijf aan Goenoeng Saharie, meldt de Java B. dat onderhandelingen tussohen de direc tie van Regnaults in Nederland en machine fabrieken gaande zijn voor de levering der benoodigde machinerieën voor deze fabriek. In het begin van Juni jl. heeft Regnaults een groot stuk gemeentegrond aan Goenoeng Saharie bijgekooht, daar niet alleen het plan bestaat tot- oprichting van een meniefabriek doch ook om diverse onderdeelen van hét be staande bedrijf uit te breiden. O.m. zullen de opslagplaatsen woraen vergroot, terwijl de cellulosefabriek eveneens een uitbreiding zal ondergaan. Verder bestaat het voornemen om een nieuwe vernisfabriek op te richten, die eveneens op dit terrein zal komen te staan. Men hoopt voor het einde van dit jaar uitvoering te kunnen geven aan deze plannen en met den bouw der nieuwe gebouwen te kunnen beginnen. Italiaansche Fiats naar Ned. Indië Hoe de sancties ontdoken werden Vóór de inwerkingtreding van de sancties had de „Nederland" een goeden klant aan de Fiat, want deze vervoerde haar producten voor Indië van Genua uit. Toen de invoer van Fiats uit Italië door de sancties werd verboden, was het daar mede afgeloopen. De nieuwe wagens werden toen echter van Italië uit naai' Duitschland gezonden, waar er een of ander moertje aan geschroefd werd en nu mochten zij als „Duitsch" product, uit Hamburg afkomstig, Indië wel binnen. Hoewel de vrachtschepen van de „Neder land" Hamburg ook wel aandoen, was cie maatschappij nochtans het monopolie van het Fiat-vervoer kwijt, want zij vond een concurrent in de „Oceaan". Aan heide kanten van Prioks tweede ha ven worden dus thans „Duitsche" Fiats uit- Waarschijnlijk zal de „Nederland" echter, na de opheffing der sancties, spoedig het monopolie weer hebben. Wij krijgen dan ook weer échte, onvervalschte Italiaansche Fiats, zegt het Bat. N.Bld. Vraag en Antwoord De redacteur van „De Loc." heeft een bloemlezing samengesteld van de antwoor den op enkele examenvragen, te Jogja ge steld aan leerlingen van diverse scholen tij- aens de onlangs aldaar gehouden eindexa mens. De antwoorden zijn hoogst vermake lijk doch geven geen al te hoogen dunk van de vruchten van het taalonderwijs, gelijk uit h?t volgende blijkt: Op de Mulo: Vraag: Wat beteekent mgr? Antwoord: Madame de gravin. Vertaalwerk op Prinses Juliana-school: There was a big stove in the room. Werd vertaald met: Daar was een big gestorven in de kamer. A careful mother. Vertaling: Een kar vol modder.' Eindexamen Algem. Middelb. School: lm Jahre 1076 zog Héihrich' IV auf eine Busze- fahrt nach Rom. Werd vertaald met: In 1076 maakte Hendrik IV een autobustocht naar De Tjiandjoer-vlakte Zal malaria-vrij worden gemaakt Reeds eenigen tijd' geleden is het plan ge opperd om de Tjiandjoervlakte malaria-vrij te maken door een behoorlijke regeling van den aan- en afvoer van het bevloeiingswater en verbetering van de vischvijvers. De uit voering zóu ongeveer f 450.000 kosten en 4y2 jaar duren, waarvan iy2 jaar voor de voor bereiding noodig zouden zijn. Naar de Java B. thans verneemt, is ook dit,plan opgenomen in de lijst van werken, die uit de f 25.000.000-steun uit Nederland zullen worden bekostigd, wel ke lijst door de commissie aan de regee ring ter goedkeuring wordt of reeds werd voorgelegd. Het plan is echter beperkt tot een zooda- nigen omvang, dat de voorbereiding onge veer 10 maanden zal duren en de werken RUBRIEK^ WOENSDAG 15 JULI HILVERSUM I 1875 M. VARA-uitzendingr. 8.00 Gram.pl. 9.30 Keukenpraatje. 10.00 Morgenwijding VPRO. 10.15 Orgel, voor dracht, gram.pl. en causerie. 12.00 „De Notenkrakers". 12.45 Gram.pl. 1.001.45 E. Walis en zijn orkest. 2.00 Viool en piano. 2.30 Voor de vrouw. 3.00 Voor de kinderen. 5.30 Orvitropia. 6.30 Orvitropia. 7.00 Sportuitzending. 7.15 De Roodborst jes, 7.40 Schaakpraatje. 8.05 Nieuwsber. AN.P. 8.15 Orkest. 9.00 Gorki-herdenking (lezing, gram.pl.). 10.00 Nieuwsber. ANP. 1-0.05 De Flierefluiters, zang, mandoline en hawaian-gitaar. 10.30 Zang en 2 vleu gels. 10.40 De Flierefluiters. HILVERSUM n 301 M. NCRV-uitzending. 8.00 Schriftlezing. 8.15—9.30 Gram.pl. 10.30 Morgendienst door Ds. J. H. Don- ner, Geref. pred. te Broek op Langendijk. 11.0012.00 Harmoniumconcert. 12.15 Gram.pl. 12.30 A'damsch Salonorkest. 2.00 Gram.pl. 2.303.45 Het Haagsche Trio. 4.00 Alt-mezzo en piano. 5.00 Kinderuur. 6.00 Gram.pl. 6.15 Enkrateia-kwartier. 6.30 Afgestaan. 7.00 Berichten. 7.15 Land- bouwhalfuur. 7.45 Reportage. 8.00 Berich ten ANP. 8.15 Orgelconcert. 9.00 Lezing H. A. Gerritsen, Den Haag: Hedendaag- sche kunst in Museum Boymans. 9.30 Chr. Mannenkoor „Crescendo". (Om 9.55 berichten ANP.). 10.1511.30 Gram.pl. DROITWICH 1500 M. 11.20 Orkest. 12.20 Orgelspel. 1.20 Het Oxford New Theatre Orkest. 2.20 Geiger en zijn orkest. 3.05 Piano-recital. 3.35 Sted. Harmonie-orkest en zang. 4.20 Vesper. 5.10 Sextetconcert. 7.05 Revue-programma. 8.20 Kamermu ziek. 11.05 Het New Georgian Trio. RADIO PARIS 1648 M. 11.20 Orkestconcert. 2.50 Dito. 5.50 Symphonieconcert. 8.20 Pianorecital. KEULEN 456 M. 6.50 en 12.20 Orkestconcert. I.35 Symphonie-orkes'. 2.35 Omroep- schrammelensemble. 4.50 Orkestconcert. 6.20 Pianorecital. 9.05 Operette-uitzen ding. 10.5012.20 Weragkamerorkest. BRUSSEL 322 en 484 M. 322 M.: 12.20 Sa lonorkest. 6.20 Pergolesi-concert. 7.20 Zang. 8.20 Omroeporkest. 9.20 Sympho nieconcert. 484 M.: 1.302.20 Omroeporkest. 6.35 Sa lonorkest. 8.20 Symphonieconcert. DEUTSCHLANDSENDER 1571 M. 9.05 Rijks zending. 9.35 Orkest en orgel. 10.50 Cem balorecital. Mulo-leerlingen van een Haagsche school vieren het begin van de vacan- tie met het verbranden van de agenda's. Ooft en, de Vacantte. leunt li 'n. kou. vutten,/ Laai loch Uw vacantie-dagen niet bederven, maar zorg dal ge zoo'il kokertje "AKKERTJES" bij U hebl/( die helpen U snel bij kou-vallen,, griep, koorts en legen alle pijnen,, zooalshoofdpijn, kiespijn, spil, enz. I Afin.) ongeveer twee jaar daarna tot stand zullen kunnen komen. Ook de uitgaven worden hierdoor evenredig verminderd. Deze beperking was noodig om ook voor dit belangrijke hygiënische werk aan den eisch van „binnen drie jaar gereed" te vol- INTERNEERINGEN BUITENZORG, 13 Juli (Aneta). Bij regee- ringsbesluit is aan 15, thans te Blitar gevan gen zittende, inheemschen in het belang van de openbare rust en orde boven-Digoel als verblijfplaats aangewezen. AMBOINA, 13 Juli (Aneta). Bij een vecht- partij tusschen de Mohammedaansche ne gorijen Tial en Tengah-Tengah op 't eiland Ambon, zijn twee dooden en zes gewonden te betreuren. De veldpolitie onderzoekt de oorzaak van deze vechtpartijen. KOLONISATIE NIEUW-GUINEA Kolonisten geven hot op MANOKWARI, 13 Juli (Aneta). De laat ste Kebar-kolonisten, de gebroeders Dennin- ger, gaven definitief de kolonisatie van de Kebar-vlakte op. De kolonisatievereeniging werd opgericht door den heer Bekker. een gepensionneerd onderwijzer. Bij de oprich ting in 1935 sloten zich vijf gezinnen hier bij aan. (57 door H. KINGMANS „Ja, 't is een beroerde tijd. Maar 'k wil toch probeeren," „Kom je van ver?" ,,'k Heb lang in Friesland gezworven. Maar daar is het ook Riet alles", zeide de zwerver op zeer bedrukten toon. „Moed houden, maat. Het gaat den Spanjaarden niet voor den Wind. Je hebt het toch wel gehoord van Breda?" „Breda? Wat Breda? Is dat eèn stad of zoo?" „Maar, kerel, weet je dan niet, dat Prins Maurits Breda bij verrassing genomen heeft? De soldaten en ook de officieren op de schans waren woest toen zij het hoorden, 't Was esa mooi stukje. Die Prins Maurits schijnt een kerel te zijn. Maar vlak de Stadhouder van Friesland, de Graaf Van Nassau, ook niet uit. Die heeft wel eens gezeten, waar jij nu zit. Laat eens zien, dat is een jaar of acht, negen geleden. Hij zal Groningen nog wel eens veroverenl Ik denk, dat Prins Maurits uit Brabant naar het Noorden komt en dan hebben we bier de poppen aan het dansen." „Uit Brabant? Ligt Breda soms in Brabant? Dat is een eind Weg." De waard uit de Norgsche herberg kwam meer en meer tot de overtuiging, dat de vreemdeling een groote sukkel was, zoodat hij ging wankelen in zijn oorspronkelijke meening, dat hij met een spion van het Staatsche leger te doen had, die Groningen eens wilde bekijken. Of de man speelde zijn rol Rieesterlijk. „Daar komen Spaansche soldaten", zeide hij opeens, vër- ïvachtend, dat zijn bezoeker schrikken, zou. Doch deze bleef onverschillig zitten. „Er valt van mij niets te halen", lachte hij. Inderdaad geleek het daar wel op: de zwerver was in lompen gehuld en had zich moeizaam door de gelagkamer bewogen, Hij zou, had de waard overlegd, een oude man zijn geweest, indien zijn gelaat, verborgen onder een verwarde baard, niet een jonge uitdrukking vertoonde. Ook vond de waard de oogen vrij schrander, niet in overeenstemming met zijn domme vragen en opmerkingen. Met veel lawaai traden een vijftal Spaansche soldeniers van de schans binnen, op hoogen toon bier eischend, dat de waard spoedig verstrekte, zonder eerst op betaling aan te dringen, zooals bij den zwerver. De soldaten haalden dobbelsteenen voor den dag, waaruit bleek, dat zij van plan waren, geruimien tijd in de herberg te vertoeven, zeer ten ongenoege van den waard, die dat fluisterend den zwerver te kennen gaf. Deze maakte evenwel geen teekeu van goed- of afkeuring, haalde allgen de schouders op en zeide: „Ze moeten toch wat doen." Slechts een halven blik hadden de soldeniers op Hem ge worpen, welken blik hij onverschillig doorstaan had. Haastig dronken de Spanjaarden hun kroezen leeg, eischend dat die opnieuw gevuld werden. „Ik word toch wel betaald, mannen?" jammerde de waard. „Als wij soldij ontvangen hebben, betalen we alles", lachte één der soldeniers, die het Duitsch verstond. De anderen begrepen hun kameraad. En zij brulden van de lach, terwijl de herbergier knarsetandde van woedde. „Was dat tuig het land maar uit", siste hij tusschen 'da tanden. „Weet je temet, of er in Friesland niet een leger gereed is, om Groningen te vermeesteren?" „Ik weet niets van legers af", antwoordde de zwerver op drogen toon. „Ik moet werk zien te krijgen, of ik verga van honger. Kom, ik stap op." Hij yoegda de daad bij Eet woord, groette den waard en verliet de herberg. „Je hebt je goed gehouden, Munco", mompelde hij. ,,'k We:t niet, wat ik van dien waard denken moet. Is die nu Spaansch- gezind of niet? Wie weet, of de soldeniers mij niet volgen. Doch niet omkijken. Kalm doorloopen. Maar dan straks de sokken er in, om tegen het vallen van den avond bij Groningen te zijn." De waard had blijkbaar met de Spanjaarden niet over hear gesproken, want hij kon ongehinderd zijn weg vervolgen zonder een sterveling te ontmoeten. Zoo nu en dan passeerde hij een verlaten boerengedoetje, dat duidelijk blijk gaf door soldaten geplunderd te zijn. Hij wist, dat het zoo in geheel Drente en in een groot deal der Ommelanden was. De jarenlange guerrillakrijg hadbevolkiug en land uitgemergeld. „Och, brak toch spoedig de tijd aan, dat de Spanjolen verjaagd werden", zuchtte de zwerver, die twee dagen geleden zijn Friesch regiment, waarin hij bekend stond als hopman Ketel, verlaten had. Hij had zich zóó handig verkleed, dat Graaf Willem Lodewijk van Nassau, bij wien hij zich, als zwerver, had latèn aandienen, onder voorwendsel een belangrijke tijding te hebben, hem niet had herkend. Heel in de verte ontwaarde Munco Ketel de spits van den slanken St. Martenstoren, die het geheele landschap beheerschte. Zijn hart ging sneller kloppen: indien zijn vurige gebeden wer den verhoord, zou hij zich dien avond bij vrouw en zoon en moeder bevindenl Hij had van den hem zeer welgezinden Graaf Van Nassau opdracht ontvangen, zich naar Groningen te begeven, daar, zoo mogelijk een week te vertoeven en te trachten op de manier, die hem het beste voorkwam, zoo veel als het kon gewaar te worden van de verhoudingen in de stad en van de stemming deT burgerij, om dan terug te keeren en rapport uit te brengen Geen oogenblik had Munco geaarzeld de opdracht, di9 feitelijk in, een yragenden vorm was gegoten, op te volgen, hoe wel hij er zich yan bewust was, dat zij een zeer gevaarvolle was. De moeilijkheid, ongemerkt in de stad te komen, was reed9 groot, doch grooter nog het gevaar, dat hij in de stad zou worden herkend, daar hij binnen de wallen toch niet sis eea zwerver loopen kon. Weliswaar was liij veel forscher geworden en had hij den baard weer laten groeien, zooals talloos vele officieren en soldaten, maar 't was toch mogelijk, dat iemartj hem herkende, al was hij dan ook sinds Maart '81, dus ruim negen jaren geleden, niet in de stad geweest. Negen jaren! Wat zouden Hilligje en moeder veranderd zijn, alszij nog leefden! Sinds vijf jaar had hij niets meer van hen vernomen. Misschien waren zij dood... O, als dat waér was, hij zou geen uur langer in Groningen kunnen blijven. En tóch, dat moest. Zijn opdracht had hij te vervullen, het kostte wat het kostte. En hoe zou Sibrigje het maken? En zijn jongen? Een maand of vier, vijf, toen hij Groningen verliet Nu, negen en half jaar. Wat een jongen zou hij al zijn! Als Munco Ketel stond stil op den muilen zandweg, hief h^t gelaat omhoog, vouwde de handen en bad overluid: „Heere God, geef, dat ik toch één der mijnen levend mag ontmoeten!" Dan vervolgde hij weer goedsmoeds zijn weg, zich schier geen rust gunnend. Toen de duisternis begon te vallen, was hij Groningen tot op een boogschotafstand genaderd en overlegde kalm, hoe hij handelen zou, even nadat hij Helpman gepasseerd was. De eenvoudigste weg was, naar de Heerepoort te gaan en toegang te vragen, waarbij hij dan een tafereel van zijn zwer vend leven zou ophangen, om bij de wachthebbende burgers medelijden op te wekken. (Wordt vervolgd).

Nieuwe Leidsche Courant | 1936 | | pagina 5