STADSNIEUWS DINSDAG 7 JULI 1936 TWEEDE BLAD PAG. 6, DIN Bouw van ioi arbeiderswoningen Curator Sted. Gymnasium Uitgifte van grond in erfpacht B. en W. stellen den gemeenteraad voor: a. I. aan de Vereeniging tot Bevordering van den Bouw van Werkmanswoningen voor den tijd van 50 jaren in erfpacht uit te geven een terrein, groot pl.m. 0160 M2., gelegen tusschen de Van der Werfstraat en de Oude Vest, tegen een canon van f 0.42V2 per M2.; II. te aanvaarden uit 's Rijks kas een voorschot, groot f 224.400 of zooveel minder als in verband met de kosten van het door de te Leiden gevestigde Vereeniging tot Be vordering van den Bouw van Werkmans woningen uit te voeren plan tot den bouw van 101 arbeiderswoningen met een gemid delde huur van f 4.41 per week, op het terrein, gelegen tusschen de Van der Werf straat en de Oude Vest. zal noodig blij ken. ten behoeve van de verstrekking aan deze vereeniging van een even groot voor schot. zulks tegen een overeenkomstig art 24 van het Woningbesluit te bepalen rente en aflossing in 50 gelijke annuïteiten, een en ander met dien verstande, dat het voor schot in geen geval meer zal bedragen dan de kosten van uitvoering, verminderd met een bedrag van f 10.600, welk bedrag door de vereeniging werd ontvangen wegens ver koop aan de gemeente van het voormalige Paradijshof en welk bedrag voor dezen wo ningbouw zal worden aangewend; III. na ontvangst uit 's Rijks kas van het onder II vermelde voorschot, dit voorschot to verstrekken aan voornoemde vereeniging; IV. aan te vragen en te aanvaarden een voorschot uit 's Rijks kas van ten hoogste f 65.000 ten behoeve van het sub I genoem de bouwterrein; een en ander met handhaving overigens van de mm. gewijzigde voorwaarden, en be palingen van de desbetreffende besluiten van 26 Augustus 1935. b. vast te stellen den overgelegden staat tot wijziging van de begrooting. dienst 1936, regelende de ontvangst en de uitkeering van het voor de vereeniging bestemde bouw Voorschot en de ontvangst van het voor de gemeente bestemde grondvoorschot. Stadsvroedmeester B. en W. stellen den Raad voor Prof. Dr. P. C. T. v. d. Hoeven op diens verzoek met ingang van 1 Juli jl. opnieuw voor drie jaar te benoemen tot stadsvroedmeester, Chr. vereen, van Padvinders .Verbetering van Clubhui* De afd. Leiden van de Ned. Chr. Vereen, van Padvinders heeft een verzoek ingediend om in de door haar voor f 300 per jaar van de gemeente gehuurde bewaarschool aan de Van der Werfstraat de gasverlichting door een electrische te doen vervangen. Daar zulks als een blijvende verbetering moet worden beschouwd stellen B. en W. den Raad voor aan dit verzoek te voldoen, met dien verstande, dat de huurster zich ver bindt voor een huurtermijn van minstens 3 jaar (tot 1 Mei 1039) en de huurprijs ver hoogd wordt tot f 310 per jaar. De vereeni ging gaat hiermee accoord. De kosten zijn geraamd op f 200. Orgelavonden Feike Asma Het programma der "wekelijksche orgel- avonden in de Hooglandsche kerk uit te voeren door den heer Feike Aisma, is voor .Woensdag 8 Juli samengesteld uit: Bach, Handel, Vivaldi, Guilmant en Widor orgel werken, henevens koraal- en liedbewerkin gen. De toegang is vrij. Chr. H.B.S. met 5-j. c. Na verlengd examen zijn nog toegelaten tot de eerste klasse: D. van Barneveld, H. Cornet, A. Goemaat, L. H. W. Mounier, G. Nugteren, P. C. den Ouden. J. A. Somerwil. J. Vermeulen, C. C. van Weeren en A. G. Haring. Afgewezen 6, Jubileum J. F. van Wijngaarden Een halve eeuw bij de fa. Van Dorp. Vandaag heeft de heer J. F. van Wijn gaarden het zeldzame feit herdacht, dat hij voor 50 jaar in dienst trad bij de fa. Van Dorp in de Haarlemmerstraat. Vanzelf sprekend is deze dag niet onopgemerkt voorbijgegaan. De jubilaris werd hartelijk toegesproken door den oudsten firmant, den heer P. L. van Dorp, die de groote plichts betrachting van den heer van Wijngaarden schetste en hem tenslotte een geschenk onder couvert aanbood. Voorts werden ten huize van den jubilaris fraaie bloemen be zorgd, Kostelooze inenting Op Woensdag 15 Juli a.s., des namiddags ,Van 2 tot 3 uur, wordt in een der lokalen van bet gebouw Mare 13a, waarin is geves tigd het bureau van den Geneeskundigen Dienst gelegenheid gegeven tot kostelooze inenting en herinenting tegen pokken. Hedenavond om half acht spreekt inspec teur van der Wal voor de Gemeentelijke radio-distributie over „Veilig Verkeer". JOH. VAN ROOIJEN TERECHT. Naar wij vernemen is de heer Joh. van Rooijen, die sinds Zaterdagmiddag werd vermist weer in zijn woning teruggekeerd Plantsoenconcert v Het eerstvolgende concert van den Bond van Leidsche Harmonie en Fanfarevereen. zal gegeven worden op Woensdag 8 Juli a.s. en worden verzorgd door de Muziekvereen. 6 R.V.A., directeur de heer M. Boldcrdijk. Programma: Marscli Animato C. J. M. Cori 2. Ouverture L'Etoile du Bonheur P. M. Labole. 3. La Parade de Soldats de Bois Leon Jessel. Norma Fantaisie O. Filsfils 5. Jubileummarsch 6 R.V.A. M Bolderdijk 6. L'Independante, ouverture Charles 7. Esmeralda, wals Arr. H. J. M. Kessels 8. En Familie J. Martiln. 9. Mctropole marscli S. P. v. Leeuwen. Het Curatorium van het Stedelijk Gym nasium stelt aan den gemeenteraad voor in de vacature van den secretaris van dat college te benoemen mr. N. J. Rowaan. commies-redacteur alhier. Kleeding Werkloozen De heer C. Snel verzoekt den gemeente raad er bij B. en W. op aan te dringen, dat het college zich tot de Regeering zal wenden om het beschikbaar gestelde bedrag ad 1.600.000 voor de z.g.n. B-s'teun wee met 2.000.000,— te verhoogen, gelijk in 1935, teneinde de werkloozen hier ter ste de kleeding, dekking en schoeisel te «trekken. KAMER VAN KOOPHANDEL HANDELSREGISTER Nieuwe inschrijving. 6 Juli. 6783. Magazijn St. Josef, Leiden, Hoogstraat 3, winkel in religieuze artikelen. E.: P. C. J. Pollmann, Leiden. 67SL G. W. J. Pollmann. Leiden, Nieuwe Rijn, handel in huishoudelijke en luxe arti kelen. E.: G. W. J. Pollmann. Leiden. 6785. Joop Pollmann, Leiden, Hoogsraat 4 galanterieönhandel, handel in glas, porse lein en .aardewerk. E.: J. K. M. Pollmann. Leiden (H.V.). Wijziging. 6 Juli. Turnhout en Geerlings, Noord wij kerhout, Pilarenlaan 7, handel op het buitenland in bloembollen en aanverw. artikelen. De zaak is met ingang van 8 Jan 1936 in liquidatie getreden. Liq.: P. J. Geer lings, Noox-d wij kerhout. N.V. Algemeene Handel- en Credie't-Mij. Leiden. Vliet 23. De N.V. v.h. R. M. Beuth Zn. is als directrice van .bovengenoemde N.V. afgetreden. N. Dir.: S. Th. Holst Weber, Leiden. M. H. van Ivampen, Oegstgeest, Kempe- naerstraat 3, horlogerie. Bijv. uitgeoef. bedr: tevens winkel in handwerken en wel o. d. naam: 't Wolhuis. Opheffing. 6 Juli. Leidsche Levensmidde len Centrale „Melco", Leiden, Wasstraat 3. Een vreedzame strijd Belastingen contra Raad van Arbeid Gisteravond speelde een elftal van belas ting-ambtenaren een voetbalwedstrijd tegen een elftal ambtenaren van den Raad van Arbeid. Deze wedstrijd, die gespeeld werd op het terrein Zuidwijck, bij de Maaldrift, werd door de heeren van de belastingen. De match werd bijgewoond door inspecteur Kluitman van de afd. Invoerrechten Accijnzen. Waterpolo-Competitie De Zijl III—D.Z.V. II (1—1) Voor de Haagsche Zwemkring 2e klasse speelden gisteravond bovengenoemde ver- eenigingen een spannende wedstrijd, waar bij de thuisclub met wat meer overleg ze ker had kunnen winnen. Voor de rust was De Zijl iets sterker en wist zij met een goed schot de leiding te nemen. Ook in de tweede helft speelde De Zijl veel beter. De midvoor der tegenpartij beging helaas de fout zich binnen de 2- meter-lijn op te stellen, zoodat hij het wa ter moest verlaten. De Zijl maakte daarna een grove fout, waarvan D.Z.V. dankbaar gebruik maakte (11). Met onveranderde stand komt het einde. Zijl-combinatieK.J.M.V. (4—1) Na dezen wedstrijd speelde een Zijl-com binatie tegen K.J.M.V., waarbij de thuis club gemakkelijk met 41 won. De eerste helft was geheel voor de thuisclub en ge leidelijk kwam uit fouten van de K.J.M.V.- achterhoede de stand op 3—0. D. Kraayen- brink maakte vervolgens in eigen doel met terugspelen 31. In de tweede helft wogen de partijen beter tegen elkaar op. Een du bieus doelpunt werd hierna De Zijl toege zegd en de stand was 41. Hierna moest de keeper der K.J.M.V. het water uit maar slordig spelen der thuisclub voorkwam verder doelpunten. Het einde bracht een verdiende De Zijl-overwinning. Tournooi De Zijl Morgenavond acht uur worden in 'de Zweminrichting De Zijl alhier voortgezet de wedstrijden door het bestuur van De Zijl georganiseerd tusschen L.Z.C Poelmeer en De Zijl om de door den heer P. Lepelaar beschikbaar gestelde wisselprijzen. Gespeeld worden de wedstrijden De Zijl IPoelmeer I en De Zijl IIPoelmeer II. Indien De Zijl II dezen wedstrijd mocht winnen, komt de wisselprijs voor de twee de afdeeling voor een jaar in haar bezit, daar de vorige week reeds van L.Z.C. II met 3—2 werd gewonnen. In de eerste afdeeling kan de beslissing eerst vallen in de laatste ontmoeting tus schen L.Z.C. I en Poelmeer I. Scheidsrechter is de heer De Kok uit Den Haag. De samenstelling der zeventallen in de eerste afdeeling luidt als volgt: De Zijl: C. Rameau, IC. Kraayenbrink, A. H. van Egmond, H. Blansjaar, P. Lut, J. H. Key, P. Lepelaar. Poelmeer: Ydens, Westen, Witte, C Wit te, Liezenberg, Wouters,, K. Ydens. FAILLISSEMENT J. VAN ZIJP Het weekblad Handelsbelangen neemt o.m. op de crediteurenlijst in het faillisse ment van den rijwielhandelaar J. van Zijp alhier, eze lijst telt 43 crediteuren met een totaal passief van 31.317,07, waarvan pre ferent 70,37. De voornaamste crediteuren zijn: P. J. van Zijp, geleverde goederen, f 10.329,54; N.V. Leidsche Expl. Mij. voor Onroerende Goederen, huur en geldlecning, 12.090,—. OMSLAG TELEFOONGIDS Het Architecten- en Bouwbureau J. Rave- stein, Pieterskerkgracht 16. deed ons een stevig omslag voor de telefoongids toeko men. Een welkome reclame. UITGESTELD De op hedenavond te spelen voetbalwed strijd C.G.W. I—Studentenelftal is uitge steld tot Zaterdagavond a.s. TEMPERATUUR DE ZIJL. De temperatuur ln de Zijl was heden ochtend 2,0*4 graden C. Zaken-jubileum Fa. Demmenie bestaat 25 jaar Morgen bestaat de fa. Demmenie in de Haarlemmerstraat 25 jaar. Op S Juli 1911 opende de heer L. Demmenie in perceel 16) een heel bescheiden kantoorboekhandeltje, hetwelk echter, dank zij zijn goede koop manschap en energie al spoedig zuo uit groeide, dat in 1918 in perceel 219 een spe ciale afdeeling voor kantoormachines kon worden geopend. In 192S had op no. 169 een groote verbouwing plaats, omdat de bestaande ruimte totaal ontoereikend was geworden. In 1930 werd de kantoormachine- afdeeling verbouwd, terwijl 2 jaar later hieraan ook een kleine drukkerij en bin derij verbonden werden. En in 1934 opende de fa. de Zijlpoort-Leesbibliotheek met boekhandel op den Lagen Rijndijk. Uit dit alles blijkt, wek dat de leiding van deze zaak in goede handen is geweest. Op het oogenblik berust ze niet alleen meer bij den oprichter, den heer L. Demmenie doch tevens" bij diens zoon, den heer P. Demme nie, die zoo goed mogelijk tracht do voet sporen van zijn vader te drukken. Wij kunnen hieraan nog toevoegen, dat de fa. er een uitgebreide onderhoudsdienst voor machines op na houdt waarvoor 3 speciale monteurs werkzaam zijn en voorts, dat zij beschikt over een up to date reparatie-inrichting. Het personeel, dat aan vankelijk uitnul menschep bestond, bedraagt thans 15 heeren en dames. Morgen, van 3.4.30 uur. zal er voor een ieder die dat wil gelegenheid zijn de ge- lukwenschen aan te bieden op no. 219. Aankoop Fabrieksterrein Door de gemeente B. en W. stellen den gemeenteraad voor: a. in het belang van de Volkshuisvesting aan te lcoopen de fabrieksgebouwen c.a. van de N.V. Leidsche Katoen Maatschappij, gele gen aan de Heerengracht en de Binnenvest gracht. totaal groot 18202 M2. met de ijzeren verbindingsbrug tusschen de fabrieksgebou wen, voor den prijs van 81.781,in totaal; b. aan te koopen een stukje grond groot pl.m. 9 M2., voor den prijs van 10.per M2. c. kosteloos in eigendom over te nemen een stukje grond, groot pl.m. 40 M2., onder bepaling, dat de kosten van deze transactie voor rekening van de gemeente Leiden zijn; d. door vaststelling v«n den overgelegden staat, model D, tot wijziging van de gemeen- tebegrooting, dienst 1936, een bedrag van Si.300,ter beschikking van B. en W. te stellen ten beihoeve van de sub a en b bedoel de aankoopen en op de onder c genoemde egendomsoverdracht vallen. In een toelichting tot den aankoop van 1S202 M2. terrein merkten B. en W. op, dat de gemeente in tweeërlei opzicht belanz bij het bezit hiervan heeft en wel uit een oog punt van verkeersverbetering en uit een oog punt van verbetering van de volkshuisves ting. Wat het eerste punt betreft wijzen zij op de mogelijkheden, die thans ontstaan, om in de verkeerstoesianden in dit stadsdeel zeer gewenschte veranderingen te brengen, van welke mogelijkheden de rechtstreeksche ver binding tusschen de Heerengracht en den Zijlsingel wel het meest op den voorgrond treedt. Daarnaast wordt de mogelijkheid ge boden of vergemakkelijkt om de volkshuis vesting ter plaatse te verbeteren, o.a. oo.k doordat de terreinen, voorzoover die door slooping vrijkomen, uitnemend geschikt zijn voor den bouw van arbeiders- en andere woningen; hierdoor wordt de woongelegen heid in de binnenstad vergroot, een factor, die in economisch opzicht voor de stad van veel belang is te aahten. Gelet op al deze omstandigheden kan de koopprijs alleszins aannemelijk worden ge noemd. De genoemde negen M2. behoort eveneens aan de Maatschappij. Hierop heeft de ge meente destijds een brandspuithuisje met zandbergplaats gebouwd. De genoemde veertig M2. vormt de ver binding tusschen de Weverstraat en Looier straat, Zuivering Rioolwater Grond-aankoop inrichting Nu met de eigenaren een schikking is kunnen worden getroffen inzake den prijs, stellen B. en W. den Raad voor over tp gaan tot den aankoop van 17.S50 M2. grond ad f 0.75 per M2 aan de Slagh- of Sïink- sloot voor den bouw van een inrichting voor zuivering van afgevoerd rioolwater. Het betreft hier een onteigening van per- ceelen. waarover 23 December jl. in den Raad de noodige besluiten zijn genomen. Meer publieke telefooncellen P.T.T. wil er nog 9 plaatsen Het Staatsbedrijf der P.T.T., dat reeds een publieke telefooncel plaatste op de Hoo- gewoerdsbrug, wenscht er in onze stad nog 9 te plaatsen, mits de gemeente de kosten der verlichting, zijnde f 22.30 per cel per jaar, voor haar rekening neemt. B. en W. stellen den Raad voor zich met een en ander accoord te verklaren. Bouwgrond in den Stadspolder B. en W. stellen den Raad voor in te gaan op het aanbod van mej. A. A.Zwetsloot in zake den aankoop van 33269 M2. bouwgrond in den Stadspolder (vrij van bezwarende servituten) ad O.SO per M2, waarvoor zij een crediet vragen van ƒ27.000. Deze gronden, aldus merken B. en W. op, die ingevolge het uitbreidingsplan zijn be stemd voor den bouw van arbeiders- of kleine middenstandswoningen, zijn in de on middellijke nabijheid van de bestaande be bouwing gelegen en zijn overigens als het ware ingesloten door gemeente-eigendommen Het is dan ook voor de gemeente van belang haar bezit, ter plaatse met deze terreinen uit te breiden, meer, daar slechts met mede werking van den eigenaar van die gronden de ten zuiden ervan gelegen perceelen bouw rijp kunnen worden gemaakt. Boeken en werkloosheid B. en W. stellen den Raad voor, ten be hoeve van het uitleenen van boeken aan rerkloozen, als behoorende tot het cultureel werk ten behoeve van werkloozen via óe Commissie voor Ontwikkeling en Ontspan ning voor het jaar 1936 een bedrag van ten hoogste f 350 ter beschikking van de Lees zaal en Bibliotheek „Reuvens" te stellen: en op het verzoek om de gewone subsidie niet te verlagen, afwijzend te beschikken. GRONDAANKOOP GAAT NIET DOOR Daar de verkooper niet in staat is ge lijk aanvankelijk werd verondersteld om de 12.240 M2. grond, gelegen nabij den Room- burgerweg, te leveren vrij van vaarrechten, stellen B. en W. den Raad voor het raads besluit van 6 April j.l., inzake aankoop in te trekken. Jaarwedde Politie-commissaris In verb,and met het onderbrengen van de brandweer bij de politie stellen B. en W. den Raad voor behoudens machtiging van den minister aan de jaarwedde van den commissAris f 500 per jaar toe te voegen, 'e rekenen v.unaf 1 Juni 1935. Oheffing Kweekschool Ontslag personeel B. en W. stellen den Raad voor: I. de gemeentelijke kweekschool voor on derwijzers en onderwijzeressen en den aan die school verbonden cursus voor Fransch, met ingang van 1 Sept. 1936 op te heffen; II. liet ingang van een nader door het College lo bepalen dag, wegens opheffing van hun betrekking, eervol ontslag te ver- leenen aan het personeel. Een en ander houdt verband met dc be kende Regeeringsmaatregelen. BURGERLIJKE STAND ONDERTROUWD: A. J. v. Pelt 40 jr en M. Gertenoer 37 jr. GEBOREN: Jacoba, dr van W. de Wit en M. v. Duui-en Petronella C. M.. dr van C. Sloos en W. C. v. Goozen Wilhelmina. dr van G. L. v. d. Roe en H. v. Kerkhoff Magdalena M. J., dr van I. Philippo en M. M. Erades Hero.ii- mns J. M-, zn van P. J. v. d. 'Raadt en A. H. Hlllenaar Franclscus f., zn van F. Prins en J. H de Groot éRebecca. dr van C. de Roode f.n J. Pardon Mattheus J.. zn van J. W. van O vost en J. E. van Bruggen Sara H. M.. dr van W. F. Stafleu en W. P. Bosman Jansje, dr van G. Linschotcn cn W. Plu Cornelia, dr van J. de Wilde en J. H. Koning- Johanna J., dr van J. Ouwerkerk en J. J. Lepelaar Jan- nlgje, dr van C. Dekker en E. de Jong Jun, zn van G. M. Been en J. J. Rovers Dork P.. zn van P. Giesbergen en W. v. d. Wolf Mar- faretha J, dr van C. Janson en J. C. van Loon Cornelia, dr van P. Voorn en C. Koper Harm H.. zn van A. J. Haverkort en C. M. F. v. d. Voort Adrian us M. G., zn van K. Jon- geleen en A. Geers Johanna H., dr van J. Nagtegeller en M. J. v. d. Linden. OVERLEDEN: J. Klomp wed.nr 77 Jr H. Jongcneelv. Osnabrugge 47 jr P, Kanbier v. d. Tuin wede 87 jr. UIT DEN OMTREK ALPHEN AAN DEN RIJN LANDDAG B.V.L. De Landdag van den Bijz .Vrijw. Land storm, georganiseerd door den B.V.L. „Zuid- Hol land-West" op Zaterdag 22 Augustus a.s. te Alphen aan den Rijn op het IJsbaanter- rein belooft zeer belangrijk te worden. De vooravond van den Landiag bevat een pro- pranima bestaande uit muziek, zang, decla matie, militaire taptoe en zoeklichtdemon straties. Zaterdag 22 Augustus, nam. 2 uur, sprekeis: burger- en militaire autoriteiten, o. w. de heeren L. G. Royaards. voorzitter Z.H.W., Z.Ex. generaal Duymaer van Twist, voorz. N.L.C., pater Borromeus de Greeve, O.F.M., verder militaire demonstraties en springconcours. VIJFENVIJFTIG JAAR GETROUWD 17 Juli a.s. hopen onze piaatsgenooten An- tonius van Gils en Catharina Johanna van Noont, wonende op het Maria's-hofje te Gouwsluis, hun 55-jarige echtvereeniging te herdenken. De 78-jarige bruidegom is nog zeer kras, doch de 75-jarige bruid is de laat ste jaren reeds eenigszins hulpbehoevend. BRAND Gistermorgen werd de brandweer gealar meerd voor een br,and in de Grijpestein- straat ten huize van N O. Bij aankomst der brandweer, die met beide motorspuiten was uitgerukt, behoefde deze geen dienst meer te doen, daar omwoners den brand met em mers water reeds hadden gebhischt. De brand is vermoedelijk ontstaan door het stoken van een z.g. waterketel. Het plafond is gedeeltelijk verbrand. BOTSING Op den Gouwsluischeweg moest een per sonenauto, rijdende achter eenige wielrij ders, plotseling stoppen voor een tegenligger. Een achter deze auto rijdende auto, die niet tijdig stopte, reed tegen eerstgenoemde auto, die toen den wielrijder qanreed. Deze kwam er betrekkelijk goed af, dooh zijn karretje werd totaal vernield. Door de autobestuur ders en den wielrijder werd de schade onder ling geregeld. DIEVEGGE AANGEHOUDEN Door de politie werd aangehouden mej. H. uit Hazerswoude, die kans had gezien bij den banketbakker K. in de Pr. Hendrik straat van de toonbank in den winkel een portemonnaie met pl.m. f 7 te ontvreemden, OPHEFFING VEREENIGING Hoewel het mogelijk is dat op de a.s. le denvergadering in een en ander nog wordt voorzien, is het overigens niet uitgesloten dat de W. V. vereeniging binnenkort niet meer zal bestaan, djaar, naar wij vernemen, gelet op de tekorten van de laatste jaren, die door het bestuur uit eigen middelen werden gedekt, het bestuur voornemens is en bloc af te treden. BOSKOOP. BLOEMPJES VERKOOP De bloempjesverkoop ten bate der Chr. Militairen Tehuizen heeft f 63.61 opgebracht. De opbrengst der Zonnestraalbloempjes droeg f 115.73. HANDELSCURSUS Het einddiploma van den Handelscursus is behaald door mej. T. Stolker en de heeren P. Oosterwyk, W. J. van Oosterom, Anth. Rijnbeek, W. G. Turkenburg en W. Streng. 24 leerlingen werden toegelaten tot de 3e klasse en 21 tot de 2e klasse. HAZERSWOUDE KOSTELOOZE RIJWIELPLAATJES De assistent-dienstgeleider der Dir. Belas tingen, de heer H. Thor, zal op 14 en 15 Juli a.s. gelegenheid geven tot het aanvra gen van een kosteloos rijwielmerk 1936— 1937. Men vervoege zich hiertoe des avonds van 79 uur (nieuwe tijd) ten zijne huize Torenstraat 7. Voor de ingezetenen van Benthuizen zal hiertoe gelegenheid worden gegeven door den heer H. Thor op 16 Juli a.s. des avonds van 7—9 uur (nieuwe tijd) ter gemeente-secretarie. KATWIJK AAN ZEE INSTALLATIE INSPECTEUR VAN POLITIE. Gistermiddag vond op het politiebureau de installatie plaats van den nieuwen in- spectour van politie, de heer Mr. A. War- moltz. De burgemeester Mr. W J. Woldringh v. d. Hoop sprak den nieuwen inspecteur in hartelijke bewoordingen toe. Hij wensch- t.o hem in Katwijk een aangename werk kring toe en hoopte dat hij ten volle be wust van de verantwoordelijkheid van zijn taak zal zijn. Dan zult gij, aldus spr., mede kunnen werken om 'Katwijk tot meerderen bloei te brengen en de goede verhouding tusschen politie en burgerij bestendigen. Namens het corps werd liet woord gevoerd door den nrajoor-brigarier P. Ruwhof. Het adres van den inspecteur is: Drieplassen- weg 33. GESLAAGD. Onze plaatsganooten, de heeren J. van Duijvenbode, L. v. d. Keijl, H. Haasnoot, P. Ouwehand, B. Varkevisser, N. van Duyn en T. v. d. Plas slaagden te Den Haag voor het examen radio-telefonist. NEDERLAAGWEDSTRIJD Gisteravond vond de laatste nederlaag wedstrijd van „Katwijk" plaats tusschen Katwijk I en Lugdunum II. welke ontmoe ting uitliep op een 5—2 overwinning voor deze laatste. Er volgt nu nog een beslissingswedstrijd tusschen Quick Boys I en L.D.W.S. I. KOUDEKERK COLLECTEN De collecten in de Ned. Herv. Kerk alhier hebben in de afgeloopen maand opgebracht: voor de kerk f 61.0S. het restauratiefonds f 52.44: busjes plaatsengeld f 17.17; diaco- nip f 85.93; offerblokken f 20.28; verjarings fonds f 21.80; plan 1936 f 148.98. SLACHTINGEN Gedurende de afgeloopen maand zijn ten bureele van den Keuringsdienst alhier aan gegeven de navolgende slachtingen: bedrijfs slachtingen: 5 runderen. S varkens, 4 nuch tere kalveren en 1 schaap. RIJNSBURG VERBINTENISPREDIKING D. VAN HEYST. In ons verslag van <ïe verbintenispredi- ki.ng van den beer D. van Heyst komt een onjuistheid voor, welke we gaarne rectifi- ceeren. De tweede alinea gelieve men aldus te lezen: „Hij schetste Lydia, de purpeiwerkoopster uit Thyatire als een godsdienstige vrouw lc met een opmerkzaam oor, 2e met een door den Heere ontsloten hart 3e die amen leert zeggen op de woorden van een gezant van Christuswege". WADDINXVEEN NIEUWE HEFBRUG OPENGESTELD Naar wij vernemen zal de nieuwe hefbrug over de Gouwe a.s. Woensdagmorgen tus schen 8 en 9 uur voor het publiek worden opengesteld. Het is een prachtig stuk werk geworden en zal een groote verbetering blijken te zijn, zoowel voor het verkeer te water als te land. VOOR DE OUDJES Op initiatief van 'de neutrale en R.-K. Middenstandsvereenigingen en daartoe meden staat gesteld door de milde bijdragen van vele ingezetenen, hopen onze ouden van dagen a.s. Woensdag een autorit te maken door mooi Nederland. Ook zullen zij mede van de eersten zijn die de mooie, nieuwe hefbrug over de Gouwe per auto zullen passeeren. MET SCHERP SCHIETEN Op Dinsdagen 7 en 21 Juli zal de Wad dinxveensche Burgerwacht met scherpe pa tronen oefenen op de baan te Alphen a.d. Ryn GOEDE CHAUFFEURS De heeren B. van Nieland en H. van Nielen behaalden resp. den len en den 2en prijs bq de gehouden auto-wedstrijden op den landdag van den Bijz. Vrijw. Landstorm te Gouda. ZOETERWOUDE EENMAAL PER DAG STEMPELEN De minister heeft goed gevonden', dat werkloozen, onder bepaalde omstandigheden, met eenmaal stempelen per dag kunnen volstaan. RECHTZAKEN KANTONGERECHT TE LEIDEN Wielrijdster contra autobas Mej. A. K. te Oegstgeest was als wielrijd ster aan een wissen dood ontsnapt. Toen zij, gezeten op een rijwiel, plotseling een erf ai' kwam rijden, gelegen aan den Abtspoel- weg te Oegstgeest, en toen zonder eerst be hoorlijk uit te kijken plotseling dezen weg overstak, juist toen 'n autobus van Maaise en Kroon aankwam.. Door stug remmen en naar links zwenken kon de bestuurder van de bus voorkomen dat het meisje onder de wielen kwam. Zij werd nu geraakt door de zijkant van bus, waardoor zij bewusteloos was geraakt en een hersenschudding had opgeloopen, gepaard gaande met een gedeeltelijk ge heugenverlies. De autobus was in een langs den weg loo- pende sloot terecht gekomen en gekanteld. De ambtenaar noemde het feit heel stig, waar de verdachte hier een ernstige les gehad heeft, die zij haar geheele leven wel niet zal vergeten, wilde hij voor dit ge val maar een heel lichte straf vragen en wel f 5 subs. 2 dagen, met welke eisch de kantonrechter zich kon vereenigen. Geen voorrang verleend J. v. E. te Leiden moest verschijnen om dat hij als bestuurder van een auto geen voorrang heeft verleend aan verkeer rechts. Daar dit was gebeurd op het drukke kruis punt TurfmarktHaarlemmerstraat te Lei den was de eisch f 15 subs. 8 dagen. Uitspraak f 15 subs. 5 dagen. Dronken wielrijder W. de G. te Leiden heeft 's nachts een rijwiel bereden, terwijl hij onder dusdani- gen invloed van sterken drank verkeerde, dat hij niet in staat geacht kon worden dit rijwiel naar behooren te besturen. Boven dien was er geen licht op het rijwiel aan wezig geweest. Eisch f 15 subs. 8 dagen en f 3 subs. 1 dag Uitspraak f 10 subs. 4 dagen en f 3 subs. 1 dag. Verder werden nog veroordeeld: F. J. M. te Zeist, wegens auto rijden te Leiden zonder nummerbewijs. Eisch f 5 subs. 2 dagen. Uitspraak f 3 subs, i dag. F. K. te Leiden, omdat hij een huisnum mer had geschilderd, dat niet aan de eischen voldeed. Hij had wit op zwart geschilderd in plaats van zwart op wit. Eisch f 3 subs. 2 dagen'. RADIO DISTRIBUTIE DINSDAG 7 JULI _.ogram.na III: 8Keulen. 8.45 divers 10.05 Keulen, 11.20 Parijs R., 12.20 Brussel ;el VI., 22.35 Bert 16.20 Keulen, 18.01 19.20 Keulen, 21.21 ^r.. plm. 22.15 Bruilgt 13.05 Berlijn. 11.20 Droltwlch, 12.05 Linden R.. 17.35 dlv< ;n. 18 50 Droitwlch, 19.tülnpraatje door dei eer J. Jonker, chef. afd. Platsoenen. 19.30 VerOmti' eerspraatje door den heer D. v. d. "Wal, insp A. 1 pol., 20.Droltwlch, 21.55 Londen R. [nistï WOENSDAG S JULI I.^J Programma III: 8.— Keulen, 8.45 dlversei)1?1"' 10.05 Keulen. 10.20 Deutschl.s.. 11.20 Parijs R^laai' 12.29 Keulen, plm. 13.15 Brussel VI., 14.20 Lonpne 1 17.50 Paèt op ken j«rs xvCu.„„. het PrograjTima IV: 8.Brussel VI., 9.30 Gram.jn Op muziek G.R.D., 10a35 Londen R., 14.20 Droltwlct 15.35 Londen R., 17.10 Droltwlch, 18.20 diversen! 18.35 Droltwlch, 21.50 Londen Regr. let Agenda Woensdag 8 Juli n.m. 7 uur. Zanguitvoe li ring door 1500 kinderen o.l.v. J. Geirnaert Bat op de Kaasmarkt, van een DIENST DER APOTHEKEN neg De avond-, nacht- en Zondagsdienst dei en apotheken wordt van Maandag 6 tot en me D Zondag 12 Juli a.s. waargenomen door di der apotheken J. C. Pelle, Kort Rapenburg 12 hoo telefoon 594; J. E. M. ten Dijk, Haven 18, te lefoon 85; en C- van Zijp, Wilhelminapari1Jlin 8, Oegstgeest, telefoon 274. »linU erkv Uitspraak f 2 subs. 1 dag. J. v. R. te Leiden terzake hij als werkP® gever zijn loonlijsten niet had ingevul^'1" over het tweede halfjaar 1935. rj** Eisch f 7.50 sub9. 4 dagen. Uitspraak f 5 subs. 2 dagen, J. H. te Katwijk eenzelfde overtreding8'^: maar bovendien deze loonlijsten niet lateLUI] zien op verzoek van een controleur var; den Raad van Arbeid. 1 Eisch 2 X f 7.50 subs. 2X4 dagen. K Uitspraak 2 X f 5 subs. 2X2 dagen. C. v. V. te Noord wij kerhout heeft bolleiPf6/ geteeld zonder vergunning van de N.S.C. Eisch f 8 subs. 4 dagen. Uitspraak f 5 subs. 2 dagen. )n6) J. B. te Leiden, overtreding Motor- ei Rijwielreglement. ®n 1 C. O. te Kouderkerk en N. v. E. te Dei Haag hebben resp. te Leiden en Katwij! met hun auto op verboden wegen geredei Eisch en uitspraak f 3 subs. 1 d. voor ell J. v. d. M. te Noordwijk heeft zich lat'ei8"^ sleepen door een auto terwijl hij op eeï\e.'l rijwiel zat. >dr'J Eisch en uitspraak f 3 subs. 1 dag. J. J. C. te Alkemade heeft zich «liet aaiü" o laten sluiten als eigenaar van een percee!0f?e op het duinwaternet, assc Eisch f 5 subs. 3 dagen. 'ans Uitspraak f 1 subs. 1 dag ter waarscKu301" DEN HAAG Gymnastiekdemonstratie In de Chr. H.B.S. Bezuidenliout Lrcj Dinsdagavond 8 uur zal een bijzonder* gymnastiekdemonstratie worden gegeven in de gymnastiekzaal van de 2e Chr. H.B.S.,' Bezuidenhout 40. Dez eavond wordt georga-jaai niseerd door het Ohr. instituut voor licha» eer melijke opvoeding en biedt gelegenheid om bij het eindigen van het cursusujaar kennis» te nemen van nieuwe vormen der lichaams^ M hi nieuwe handgereedschap, dat door hem 1 geleden is uitgevonden. Tevens demonstreert de heer van As eveneens door hem uitgedacht nieuw balspel uit Aangezien de leerstof der gymnastiek toe daardoor weer aanzienlijk kan worden uit- gebreid, zullen belangstellenden op dit gebied nai goed doen dezen avond niet te verzuimen, aai j rel La Het bezoek der United Wards' Club fe Ontvangst op „Het Loo" Ede De leden van de United Wards' Club oL„ the City of London, die een bezoek aan ons00p land brengen, zijn gisterochtend per trein naar Utrecht vertrokken en hebben zich van-<= daar per auto over Zeist, Doorn en Wage-, ningen naar Arnhem begeven. UI Vervolgens is het gezelschap naar Het Loo gereden, waar het door H.M. de Koningin iiO I de audiëntie-zaal is ontvangen. De buitenlandsche gasten bezichtigde^ daarna enkele bezienswaardigheden van het Paleis en van het Oude Loo en vertrokken. Di vervolgens via Otterloo en Ede naar het2°5c vliegterrein bij Soesterberg, waar de theejav werd gebruikt. Tenslotte keerde het gezelschap over Utrecht naar het Palace-hotel te Schevenin» gen terug. [ulf Sept ABESSINIE DOOR EEN OOGGETUIGE De ontspanningscommissie van Patrimo ij nium houdt Donderdagavond a.s. een buiten gewone vergadering in het gebouw Steyn-Ïuli( laan 150. De heer Ragestein, die als verpleger meten de Nederlandsche ambulance in Abessinië is Oi geweest, zal een lezing houden over dat land, M Chr. Leeszaal .u" Nieuwe aanwinsten Studieboeken: Aalders. Het geweten."1 B7, AH g.; Fangen. Een christelijke wereld- t revolutie. D8 F14; Ule. De aarde en hareïull volken. 3dln. G2. U55, 1—3; Van Dijk. Over den oceaan; onze Oost-West-vlucht. G3.D98. Wytema. Klaar voor onder water! G3.W99.K Brinkman. Wegwijzer voor belastingbetalers. V H4.86. Langedijk. De schoolstrijd. K6.L20s.Jper Aisberg. Maar nu begrijp ik de radio! S5.A22, i3 i Schouten. Evolutie. 01.S46. Beebe. Achthon- B derd meter onder den zeespiegel. 04.B22a. ve°r' Menken. Vitaminen een levensbelang. P3. Jan M47; Fuchs. Luchthavens. sMLS,4; de Mé- per rode. Geestelijke liederen. Z8.M51. Pa Ontspanningslectuur: Johansson, jjjli Een die niet welkom was. J376; Penning. De ver helden van Zuid-Afrika. P31 he; Reymont. Kl>; De boeren. 4 din. R 41b, 14; Schippers. De

Nieuwe Leidsche Courant | 1936 | | pagina 6