ss:: Jltrttw CnJtöirm ^minuit PBJNA GROOTE A.-R. LANDDAG DE ORDENINGSGEDACHTE Vele duizenden mannen en vrouwen uit alle oorden des lands te Amsterdam bijeen Een onvergetelijk schouwspel BONDSHOTEL „FRANSSEN" abonnementsprijs: a Voor het Buitenland bij wekelijksche zendi"g/O *i Alles bij vooruitbetaling Dagelijks verschijnend Nieuwsblad voor Leiden en Omstreken Losse nummers 5 ct. met Zondagsblad 7'/» ct I niet afzonderlijk verkrijgbaar Bureau: Breestraat 123 Telefoon 2710 (na 6 uur 3166) Postbox 20 Postgiro 58936 NO. 5822 ZATERDAG 4 JULI 1936 16e Jaargang Sifoertentieprijjen: Van t tot 5 regels 1.17'/» Elke regel meer 0.22'/» Ingezonden Mededeelingen van 1—5 regels ÏY 2.30 Bke regel meer0.45 Vóór bel bevragen aan /I bureau wordl berekend i'fT. f 0.10 De superieure school voor technisch briefonderwijs ARNHEM Bouwkunde. Waterbouwkunde. Werktuigbou wk., E ledrotechn Radio Chemische Techniek Vraag gratis Prospectus 2 In historisch licht gezien In sommige kringen, waar men meent de democratie in pacht 'te heb ben, spreekt men gaarne van het libe ralistisch getinte kabinet-Colijn, en met name de anti-revolutionairen heeten van hetzelfde kaliber te zijn. Zonder zweem van aarzeling schrijft de roode pers „De katholieke Staatspartij heeft zich, althans in woord en program, geheel afgekeerd van de liberalisti sche economie en staat een nieuwe ordening voorhetzelfde kan voor de jongere vleugel van de Christelijk- Historische Unie gelden. De anti- revolutionnairen echter wijden bij voorkeur hun kracht aan liberalisti sche politiek Het is niet moeilijk te verklaren hoe men tot deze beschuldiging komt. Spre kende in de Eerste Kamer heeft de Minister-president onlangs gezegd: „Ik begin met de ordening, en ik doe dat opzettelijk onder het hoofd „alge meen beleid van de Regeering" en niet onder het hoofd „crisisbeleid", want ik wensch nadrukkelijk te doen uitkomen, dat ordening van het bedrijfsleven, hoe men daarover ook denkt, volstrekt on deugdelijk moet worden genoemd als middel om den economischen chaos te overwinnen." De Minister voegde er aan toe, dal dit „de weloverwogen overtuiging van heel het kabinet is". Ordening mag geen crisiswerk zijn, maar, zoo ver volgde de spreker, „moet worden gezien als een poging om het toegespitste in dividualisme te temperen en het te ver vangen door samenwerking van de be trokkenen bij het bedrijfsleven met ge lijktijdige ontlasting van de bemoeiing van den Staat met het bedrijfsleven. Voor uitvoering van die gedachte in breede zin is deze tijd in ieder geval volkomen ongeschikt." Wat ter wereld heeft de Minister hiermee miszegd? Heeft hij zich aldus een tegenstander van de ordenings gedachte getoond? Het tegendeel is waar. In de chaos van deze tijd moet vaak ordenend opgetreden worden maar dat kan niets anders zijn dan het leggen van noodverbanden, welke straks weggenomen of door andere ver vangen worden. Men moet zulk opera tief en pijnstillend werk echter niet tooien met de weidsche titel van orde ning. Daaronder heeft men in onze kringen en sedert vele jaren iets gansch anders verstaan. En die gedachte, welke in de grond anti-liberalistisch is, laten we ook nu niet los. Het gaat hiermee als met zoovele nieuwe ideeën, welke thans met het noodige of onnoodige aplomb worden gepredikt: jaren geleden maakten ze reeds onderwerp van studie uit in ons midden. Terecht vestigde daarop de Voorzit ter van de Vereeniging van Christelijke Technici in zijn openingsrede van de algemeene vergadering op 6 Juni 1.1. de aandacht. Hij herinnerde toen aan het boek van den heer H. Diemer over „De ontwikkeling tot bedrijfsorganisatie", reeds in 1918 verschenen, maar nog niet verouderdwant ook nu geldt, wat toen geschreven werd: „Voor de arbeiders stelt de collec tieve arbeidsovereenkomst de arbeids voorwaarden vast in de ruimste zin van het woord. Daarnevens zullen by de voortduur steeds meer allerlei bepa lingen worden getroffen, om de levens standaard van de arbeidersklasse te verhoogen. De positie der patroons wordt verstevigd door uitbanning van onedele concurrentie in de arbeidsvoor waarden van het personeel." Onze inzichten gaan thans verder, zei de Voorzitter van genoemde ver eeniging, maar ook in onze ty d kan het volgende nog indruk maken „De chaos, welke vroeger heerschte in het bedrijf, waarbij een iegelijk deed wat goed was in zijn oogen en waar door óp echt Nietzschiaansche wijze alleen het recht van den sterkste heerschte, maakt plaats voor goed gere gelde toestanden. In stee van strijd, welke onrust en ontevredenheid mede brengt, zendt de vredeszon haar warme stralen uit. De welvaart van de pa troons en de arbeiders wordt tegelijker tijd bevorderd en zelfs hierbij blijft het niet, de welvaartsbron stort haar zege ningen uit, ook zelfs verder dan het eigen bedrijf en doet de gansche samen leving hiervan profiteeren." De schrijver van het boek ging zich niet te buiten aan voorspellingen; dat zou in 1918 wel zeer onvoorzichtig ge weest zijn, toen bleek, dat de marsch der ideeën vaak in zeer snel tempo kan gaan; maar de spreker ter jaarverga dering kon toch niet nalaten te onder strepen, wat reeds toen geschreven werd „Het is mogelijk, dat de economische bedrijfsorganisatie nog verder zal uit groeien. De toekomst kan nog een groote ontwikkeling in haar schoot bergen. De kluisters zijn nu eenmaal verbroken, waardoor kapitaal en arbeid in de ontplooiing van hun gemeen schappelijke krachten werden tegen gehouden. Hierover profetieën ten beste te geven is evenwel niet geraden. Want hoe succesvol de gang van zaken tot nu toe was, blijft de verdere uitvoering af hangen van gewone menschelijke eigen schappen." De juistheid van deze opvatting gaf Mr. P. Borst reeds toe in de C/ir. Tech nicus van 10 Januari 1934 toen hij over de voorbijgegane periode schreef: „In de sociale verhoudingen van die dagen was dit standpunt (n.l. dat het collectieve contract een krachtig mid del was tot bevordering der bedrijfs- vrede) volkomen juist." En verder: „Welnu, ook de christelijke gedachte verzet zich tegen de wils- en machts gedachte in het recht en maakt het ons niet gemakkelijker om te gehoorzamen aan wat niet onze eigen wil en niet onze eigen rechtsopvatting is. Daarom heeft m. i. het christendom voor deze tyd een speciale boodschap. De C.A.O. was en is een uitstekend overgangsmiddel, om de machtsverhou dingen te veranderen in rechtsverhou dingen, maar zij is nog te veel het pro duct van de individualistische wilsleer. Zy is geen einddoel onzer maatschap pelijke idealen." De slotconclusie van dit betoog was: „In de methode van de vakbeweging van 1900 tot 1930 was het collectief contract nummer één. Thans zal het zwaartepunt moeten worden gelegd op de bedrijf sverorde- ning en bedrijfsarbitrage. Met uitslui ting van elke mogelijkheid van machts strijd." Hoe kan men nu toch van een rich ting, van een politieke groep, die door de jaren heen zich zoo ernstig bezig houdt met het probleem der bedrijfs organisatie en der ordening met eenige schijn van waarheid beweren, dat zij een oud-liberalistisch standpunt in neemt? Het getuigt waarlijk niet van helder inzicht in deze dingen, doch eerder van begripsverwarring. Het onbillijke van het verwijt blijkt echter niet alleen uit deze citaten, waarmee we noodgedwongen dit arti kel moesten vullen, maar ook uit de voorgestelde wijziging der Grondwet en de houding, welke de Vrijheidsbond in zijn rapport daartegenover aan neemt. Daarover schreven we reeds de vorige week; het bovenstaande moge dienen om de toen gebezigde argumen tatie te versterken. BETONHOUT EISTENHOUT Houthandel „ALBLAS" N.V. WADDINXVEEN Opslagplaatsen te: Rotterdam: Zwaanshals 119121 's-Gravenhage: Fahrenheitstr. 313 TRIPLEX Vraagt prijs LIJSTWERK (Adv Kampens nieuwe Burgemeester De heer A. M. 01 d e n h o f, de nieuwe bur gemeester van Kampen, heeft in de jaren gedurende welke hij burgemeester was van de drie gemeenten Lopik, Willige Langerak en Jaarsveld, gelegen in de provincie Utrecht, zich doen kennen als een bekwaam magistraat, die een goed regent en een be kwame administratieve kracht is. Deze kwaliteiten vereenigd in een persoon, maken hem bij uitstek geschikt voor burge meester. De heer Oldenhof heeft tijdens zijn werkzaamheid ter secx*etarie van Hilversum uitmuntend gelegenheid gehad om alle kne pen van de gemeente-administratie te leeren kennen. Hierdoor kon hij leiding geven aan het werk, dat gedaan moest worden inzake de administratie, zoowel wat aangaat de autonomie als het zelfbestuur. Hij was een burgemeester die op de hoogte was van alle belangen welke zijn gemeente- naren aangaan, en heeft steeds bewezen met hen mee te leven. Door het onderscheiden karakter, dat de drie gemeenten hebben waarvAn Jaarsveld een gemeente is met een overwegende ar beidersbevolking, en de beide andere ge meenten plaatsen zijn met voornamelijk een landbouwende bevolking kon de heer Olden hof zich naar de onderscheiden belangen richten en op deze wijze ook in staat, gesteld worden zich voor te bereiden op de taak, welke hem in Kampen wacht, waar hij een meer samengestelde bevolking te leiden krijgt De nieuwe burgemeester is jong en ener giek. Hij weet van doortasten en zal stellig ■een goede burgervader voor Kampen zijn. In afwachting van hef hoofdmoment: Hef A.-R. volk rondom zijn leider Dr.Colijnl De Ochtendsamemkomsf In den tuin van Artis, de Amsterdamsche diergaarde, is heden de Antirevolutionaire landdag gehouden, die weken achtereen in tal van kringen over het geheele land het onderwerp van gesprek is geweest Want overal vandaan kwamen de duizenden deel nemers. die van 's morgens half negen af geleidelijk den fraaien Artistuin vulden. De Centrale A.R. Kiesvereeniging „Neder land en Oranje" te Amsterdam, die deze enorme vergadering heeft georganiseerd, had op geweldige deelname gerekend. Op het reusachtige voorplein in den tuin, onder het lommer van het geboomte, waren circ^ 8000 zitplaatsen opgesteld. Artis zelf was op volledige zit-gelcgenheid niet voldoende in gesteld, vandaar dat de organisatie-commis sie er op uit was getrokken om bovendien zelf voor duizenden zitplaatsen te zorgen. Zoo was met vereende krachten bereikt, dat ieder behoorlijk zitten kon. Bovendien hadden de meetinggangers voor een belang rijk deel zelf vouwstoeltjes meegebrachte Zeer velen der deelnemers toch kwamen van heel ver tot uit Groningen en Friesland tóe. Men arriveerde aan den ingang van den Artistuin met zware reiswagens. Velen kwa men per auto of per fiets. De Gemeentetram maakte voorts goede zaken door extra mate rieel te laten rijden. Hoe druk 't was Het was den gehcelen dag, vooral tegen de middaguren, buitengewoon druis in de an ders zoo rustige Plantage. De politie had evenwel de noodige ordemaatregelen geno men. Zij wees parkeergelegenheid aan de autobussen, die uit alle richtingen zich her waarts hadden begeven. Om de paar minu ten stopte de tram voor het hek van Artis om de overvolle wagens te kunnen ontladen. En ijlings zocht dan op menig uur van den dag iedere groep deelnemers een plaats in de rijen dergenen, die op toegang wachtten, want de politie had om opstopping te voor komen, meermalen de menschen in rijen van vijf moeten plaatsen. Alles liep echter vlot van stapel, de feestgangers waren in de beste stemming, zoodat wanklanken niet werden gehoord. Wij schreven over feestgangers. En terecht Want vandaag is het een buitengewone dag. Hebt u, waarde lezer of lezeres, ooit een bijeenkomst van een kleine 10.000 antirevo lutionairen bezocht? Of hebben oudere fa milieleden u er wel eens iets van verteld? Volgens onze heugenis was het alles van daag gloednieuw. Menige Deputatgnvergade- ring hebben wij bijgewoond. Maar een mas sa broeders en zusters als nu zagen we voor een politiek doel nimmer bijeen. Was het wonder, dat ieder zich feesteling gevoelde en elk een naar de Plantage was getogen om iets ongehoords maar dan in goeden zin! te beleven?, Een politiek jestijn Het staatkundig festijn van het A.R. volk rondom zijn leider jure suo, Dr EL Colijn, is dan ook best geslaagd. Want de komst van den minister-president in de middaguren /as het hoogtepunt, hèt sohoone moment an het antirevolutionaire zomerfeest. Ondoenlijk is het om mede te deelen uit welke steden en dorpen de deelnemers waren gekomen. AUerwege waren de kiesvereeni- gingen en propagandaclubs de laatste dagen vooral in actie geweest om gezelschappen te vormen. Wij zagen landdagbezoekers uit Af- deeling III van de Amsterdamsche kiesver- ceniging vlak bij Artis, maar ook vrienden uit het hooge Noorden. Markers en Spaken burgers waren present De eersten waren per boot het IJsselmeer overgestoken. Niet al leen de mannen hadden overal vandaan de reis ondernomen, de dames gingen mee en vele Amsterdamsche gezinnen waren en bloc naar den dierentuin getogen. Glunder lachend stapten vele kinderen mee op dezen „Artis- dag". die het onthouden waard is. want Dr Colijn, over wien ze thuis zooveel hooren spreken, mochten ze nu .zelf zien, aauhooren en toejuichen. Bij het hoofdgebouw stond de bestuursta- fel, recht tegenover de met nationaal en J. Beutekom oranjedoek sierlijk gedrapeerde muziek tent De muziek van „Dient den Heere", on der leiding van den heer W. Schaay, bege leidde den massazang. En de menschen wil den graag zingen. „Nederland Waakzaam" had gezorgd voor een geïllustreerd extra nummer, dat in vele handen was en de ge zongen liederen bevatte. De sprekers voerden het woord van de mu ziektent af en geluidversterkers brachten de ree e voeringen bij iedereen, waar men zich ook bevond in deze openluchtvergadering. OPENING VAN DEN LANDDAG Te ruim elf uur gaf de heer J. Deute kom, voorzitter van de Centrale A.R. Kies- vereeniging „Nederland en Oranje" te Am sterdam, het teeken, dat de Landdag zou aanvangén. Begeleid door Patrimoniums muziekkorps zong de groote schare Psalm 6S 2 en 17. Daarna werd gelezen Psalm 46 en ging de heer Deutekom voor in gebed. In zijn openingswoord zeide spr. o.m., dat een landdag in de stad een con tradictio in terminis en een waagstuk We hebben het nog nimmer aangedurfd, zegt spr., maar de groote ijver onzer prop.-commissie de verwarde politie ke situatie dringen ons. Wat het eerste betreft: onzen dank aan de heeren Roos- jen en Zijlstra e hen aan het gansche leger van werkers voor dezen landdag. Uw zeer groote op komst van Middel burg tot Groningen, bewijst de waardeering van ons A.R. volk voor ons pogen. De verwarde toestand is zeer wel ver klaarbaar uit de zorg en ellende dezer tijden. Zonder tegenspraak, zegt spr., staat één onzer knapste staatslieden aan het roer en toch... hoe speurt en wToet men in zijn politieke en privé-aangele- genheden om, indien mogelijk, deze gave persoonlijkheid aan te tasten. Moge God hem sparen en dragen! De N.S.B. en GD.U., de nieuwe snufjes op politiek terrein, zijn slechts politieke crisis verschijnselen. Hun einde valt samen met dat der crisis. Ze klagen als Absalom: „Och. dat men mij vroeg". Spr. vindt, dat men dit niet moet doen. We luiden nu reeds den zwaren kamp voor 1937 in; want we weten hoe Jan Schouten in het heimei ij ke den A.R. heeft in het oor gefluisterd, dat door de Grondwetsherziening de verkie zingen vroeger kunnen vallen. Spr. eindigde met den wensch: Tooncn wij ons, onder Gods zegen, onversaagde vol gelingen van den onversaagden Colijn! Rede van den heer Chrvan den Heuvel Na gemeenschappelijk gezang gaf de Voorzitter het woord aan den heer Ch van den Heuvel, lid van de Tweede Kamer en eere-voorzitter van het Provin ciaal Comité van A.R. Kiesvereenigingen in Noord-Holland. Spr. begon met op te merken, dat elke politieke partij, welke in dezen tijd steun biedt aan de Regeering, zich groote inspan ning zal hebben te getroosten, teneinde het vertrouwen harer kiezers te behouden. Door de enorme moeiten in ons maat schappelijk leven, zijn velen niet alleen het stuur kwijt, maar wijten bo vendien velen die moeiten aan de Regeering en ken dit te wreken aan de politieke partijen die steun bieden aan zulk een Repeering. De Anti-Revol Partij geldt dit alles bijzonderlijk omdat haar lei der tevens de lei der is van het Kabinet. En bij dit alles komt nog. dat *n leger van onver antwoordelijke eri tïci door Nederland trekt, om het -doorleed moeiten en vrijlieidsbelemmering geplaagde Nederlandsche volk te vertellen, dat het zoo niet behoeft, dat al die ellende niet noodigïs. Chr. v. d. Heuvel Staatk.-Geref. en 'Communisten, N.S.R., GD.U. en S.D.A.P., ze zoeken alle de massa te sugggereeren, dat het toch wel het meest domme elftal is. wat op het QOgenblik in Nederland het bewind voert Helaas doen vele Roomsch-Katholie- ken aan dat alles mede. Spr. verzoekt hier niet misverstaan te worden. Ieder heeft het recht critiek te oefenen. Geen Regecring kan zonder critiek. Een staatsorde, waarin critiek verboden is, zou erger zijn dan het teveel en de mis plaatste critiek van nu; maar wel mag aan alle critiek de eisch gesteld wor» den, dat ze opbouwend is, dat ze aan geeft hoe het anders moet Vrijwel alle critici blijven op dit punt schromelijk in gebreke. Men voert óf niets aan, óf zinledige formules, of gelijk de S.D.A.P. en GD.U. volkomen onuitvoerbare denkbeelden. Daarom is al die critiek zoo ongepast Intusschen, met die aanvallen op de Ne derlandsche Regeering en op de politieke partijen, welke de Regeering steunen, is voor die partijen een moeilijke situatie ont staan. Spr. is er échter van overtuigd, dat het bij goede voorlichting mogelijk is, niet alleen alles te behouden, wat de Anti-Rev. Partij nu aan aanhang heeft, maar deze nog te vergrooten. De tegen ons strijdende partijen zijn zoo hopeloos zwak. Men leeft uitsluitend uit 't negatieve. Eenig constructief denkbeeld ont breekt. Het is mogelijk, het weefsel van misleiding uiteen te rafelen, zoodat er niets overblijft en aldus voor het oog van het Nederlandsche volk de velerlei mislei ders ten toon te stellen. Als de 400.000 Anti-Rev. vrouwen in Nederland van nu af waar lijk mobiel worden, kunnen zij ter voor lichting van ons volk een nooit geziene kracht ontwikkelen. De taak van de partijleiding is gegevens ter beschikking te stellen, waaruit blijkt het hol geschreeuw van vele groepen. Als illustratie noemt spr. hier het pro gram van de C.D.U. Wanneer bij elkaar geteld wordt, wat die partij in haar program vraagt en het bedrag aan bezuinigingen waar de heer Van Houten tegen gestemd heeft, dan is dit 200 millioen gulden per jaar. Volstrekt onmogelijk is dit bedrag aan verhoogde belastingen te vinden. Spr. acht het uitgesloten, dat, wanneer men dit de menschen voor oogen houdt, c< Christen dan steun biedt aan een groep, die op deze wijze vertrapt den eersten eisch eener Christelijke Staatkunde: orde in de financiën. Niet minder zwak staat de S.D.A.P. Het moet bij goede voorlichting 'mogelijk zijn, de volgers van de roode vaan te doen ge voelen, dat zij misleid worden. Jarenlang laat men hen demonstreeren, de eene keer voor en de andere na, socialisatie. Plantwirt- schaft, medezeggenschap, ontwapening en nu weer voor „het plan". Telkens moeten die leuzen ingeslikt worden en vervangen door andere. We moeten die arme schare, welke men het geloof in God en de hoop op een beter vaderland heeft ontnomen, doen zien, dat zij op een verkeerden weg zijn. Zoo staat het ook met allerlei andere groepen. Spr. wekte op om vooral aandacht te schenken aan de individueele propaganda. Iedere Anti-Rev. man en vrouw moet propagandist zijn. We moeten winnen en Behouden wat eens geestes met ons is en bovendien ons richten tot andere kringen, die in onze opvattingen omtrent gezag en ge zin, vrede en recht, en omtrent een so- lied beheer der publieke lichamen ver trouwen hebben. Wanneer we zóó optreden, staan wij niet zwak, maar sterk in den strijd van 1937. Het doel van ons werken voor 'de 'Anti- Rev. partij, zoo eindigde Spr., moet niet in de eerste plaats zijn, zoo groot mogelijke aanhang in het volk, maar land en volk tot een zegen zijn. Als een partij waarlijk nuttig is, doet haar aanhang er minder toe. Omdat we echter gelooven, dat het waarachtig heil van ons vaderland het best gediend wordt indien naar het Anti-Rev. beginsel wordt geleefd, zoeken wij die groep zoo sterk mo gelijk te maken. Nadat de duizenden zich wederom ver eenigd hadden in gemeenschappelijk ge zang, luisterde men naar de rede van Ds. W. Bij leveld VOORNAAMSTE NIEUWS Uit nummer bestaat uit DRIE blader» en het Zondagsblad De groote Antirev. Landdag is Heden in Amsterdam gehouden. De algemeene vergadering van 'de Chr^ Boeren- en Tuindersbond, Be Tweede Kamer heeft o.m. voortgezet de behandeling van het wetsontwerp inzakK regeling van het giroverkeer. In het Schaaktoernooi om het persoonlijH kampioenschap voor Nederland heeft Lan dau de leiding. Be commissaris van politie ïe Nijmegeit heeft aangaande de gepleegde verduistering gen een bekentenis afgelegd. Te Genéve zal vandaag moeten beslist worden over een resolutie inzake het Abessijnsche conflict. Greiser, president van den senaat van Banzig, is naar Genève vertrokken. Het gevaar bestaat, dat de Antwerpsche zeeliedenstaking zich tot de bootwerkers zal uitbreiden. DE RIJTIJDENWET Het gewijzigde wetsvoorstel De K.N.A.C. heelt nog ernstige bezwaren Naar aanleiding van de door de Regeering aangebrachte wijziging in het ontwerp-Rijtijdenwet, waarvan de bedoeling is, dat niet alleen omtrent de tijden waarop en gedurende welke auto's mogen worden bestuurd, maar ook omtrent den toestand, waarin de bestuurder gedurende het besturen verkeert, bij algemeenen maatregel van bestuur een regeling kan wor den uitgevaardigd, heeft de K.N.A.C zich andermaal met een adres tot de Tweede Kamer gericht. Hierin betoogt zij, dat zij meent meC- den meesten nadruk ook tegen de voorge stelde wijziging van het wetsontwerp te moeten waarschuwen. Het mede gestelde doel, de verkeersvei ligheid te verhoogen, zal niet in het minst worden bereikt. De K.N.A.G is ten stelligste overtuigd, dat het wetsontwerp veel verder gaat dan voor; het beoogde doel, nl. de arbeidsbescher ming en de bevordering van de verkeers veiligheid nuttig en zelfs wenschelijk is, weshalve zij van oordeel is, dat er geener lei aanleiding bestaat voor den wetgever; om verder te gaan dan: a. het regelen van de werk- en rusttijden van bestuurders van openbare middelen van vervoer van personen en goederen; b. het regelen van de werk- en rusttijden van bestuurders van niet-openbare midde len van vervoer van goederen, die in dienst betrekking zijn als bestuurders van een motorrijtuig, voor zooveel deze middelen van vervoer worden gebruikt voor vervoer op de voor het openbaar verkeer open staande rijwegen. Daarom heeft de K.N.A.C. aan de Twee de Kamer verzocht het ontwerp „Rijtijden- wet" slechts in boven aangegeven zin te wil len goedkeuren. Boerderij in de ascK gelegd Varkens in vlammen Vrijdagavond omstreeks zeven uur brak door onbekende oorzaak brand uit in do boerderij, bewoond door en eigendom van den heer K. de Kroon te Knegsel, gemeente V e s s e m. De boerderij' gelegen tusschen dé dorpen Veldhoven en Knegsel, midden in de hei. stond in een oogwenk in lichter laaie cn brandde geheel uit. Ook de hooioogst ver brandde geheel. Een paard kon nog bijtijds worden gered. De schade wordt gedeeltelijk door verzekering gedekt. VALKENBURG (L.) Het GROOTSTE en MODERNSTE HOTEL TER PLAATSE Prachtige Tuin LIFT Fijnere Keuken Pensionprijs 3 gulden. Hoofds. gulden. (Adv.) Storm schade ver-ze kering Een specialiteit op het gebied van STORMSCHADE-VERZEKERING x Algemeen Onderling Waarborg Genootschap ..RENOVATÜM" te Amsterdam Spuistraat 219/2L Tel. 35620 Vraagt eens een prospectus aanl (\~d»0

Nieuwe Leidsche Courant | 1936 | | pagina 1