STADSNIEUWS VRIJDAG 3 JULI 1936 TWEEDE BLAD PAG. 6 Raad vergadert 13 Juli Hoogstwaarschijnlijk zal de gemeenteraad Maandag 13 Juli a.s. in openbare vergade ring bijeenkomen. Gouden doctoraten Woensdag 8 Juli as. zal het vijftig jaar geleden zijn, dat Mr. R. J. H. Pa tij n te Elspeet, oud-buitengewoon Gezant en volmachtigd Minister i. b. d. aan de Leid- sóhe Universiteit promoveerde tot doctor in oe Rechtsgeleerdheid. Woensdag 8 Juli a.s. zal het vijftig jaar geleden zijn dat Mr. H. Vos te Leiden aan do Leidsclie Universiteit promoveerde tot doctor in de Rechtsgeleerdheid. Donderdag 9 Juli a.s. zal het vijftig jaar geleden zijn, dat Mr. G. Blom te Rotterdam, oud-secretaris van de Rijksmunt, aan de Leiosohe Universiteit promoveerde tot doc tor in de Rechtsgeleerdheid Parasieten op de weldadigheid Armenraad waarschuwt! - De secretaris Van den Armenraad ver boekt om opname van het volgende: In de stad wordt met lijsten gecollecteerd ten behoeve van „Werk voor Blinden". Deze lijsten zijn niet gestempeld door de Politie. Jlet publiek wordt gewaarschuwd hier niet voor te geven: er is te Leiden tegenwoordig geen werkverschaffing voor blinden en er is geen elders gevestigde werkverschaffing, die thans vergunning heeft te Lelden te collec- Itecren. Men zij tevens op zijn hoede om niet te geven op telefonische aanvraag. Dit is een methode van geld inzamelen, die door geen enkele bona fide instelling wordt toegepast. In het bijzonder wordt gewaarschuwd tegen liet z.g.n. „Nederlandsch Leger des Heils", Oude Vest 1S1, dat zich gedurig tot het pu bliek wendt om geld. gedragen kleeding enz. in ontvangst te nemen. De Zijl delft weer het onderspit Verliest met 2—5 van L.Z.C. Voor het Polo-tournooï om de Lepe laar-bal speelden bovengenoemde ver eenigingen een zwaren wedstrijd, waarin de meerdere schotvaardig heid van Elzinga den doorslag heeft gegeven. De Zijl I verloor van L.Z.C. I met 2—5. L.Z.C. heeft slechts één invaller voor La Court, terwijl Elzinga midvoor speelt en reeds direct na het uitzwemmen e terwaartsch schot lost, dat C. Rameau keu rig houdt. Elzinga blijft op de 2 M. lijn spelen, maar (wordt goed bewaakt. De Zijl probeert het inet verre schoten, die bij keeper Van der [Reyden geen succes hebben. Eindelijk maakt Elzinga, na een vrije worp, 01, terwijl even later een achterwaartsch schot van den zelfden speler Rameau te machtig is (02) Even voor de rust noteeren wij nog "prachtige doorslagbal van Lut, die even keurig gestopt wordt. Direct na het uitzwera men in de tweede helft mist L.Z.C. de gemakkelijke kans door zelf te schieten ii plaats van over te geven, waarna de Zijl fel aanvalt en Lut den achterstand ver kleint (12). Een ver schot van Lut stompt keeper Van der Reyden corner, waarna de thuis club geruimen tijd sterker blijft. Te zwaar verdedigen van L.Z.C. voor komt echter doelpunten. Plots schiet Tege laar van grooten afstand in, maar Rameau (weet te redden. Gemakkelijk heeft De Zijl ihet niet. Als Tegelaar zich mooi vrij zwemt geeft hij op tijd over naar Elzinga, die .voor de derde maal Rameau passeert. De Zijl probeert het dan met opzwemmen, waardoor Van Helvert vrij komt en gemak kelijk 14 kan maken. Nogmaals probeert de thuisclub het en Jiu lukt 't beter, zoodat Lut nogmaals den achterstand weet in te loopen (24). Key en Elzinga zijn voortdurend in duel tnet elkaar. Menigmaal wordt veel te zwaar gespeeld. Totdat Rameau nogmaals voor .een achterwaartsch schot van Elzinga moet zwichten en het einde komt met 2—5. De Zijl n—L.Z.C. n (3—2) \t.. Voorts heeft De Zijl II tegen L.Z.C. II ge fcpecld om de Lepelaar-plaquette. Het werd een spannende strijd met de beste kansen voor de thuisclub. Voor de jrust werd echter niet gedoelpunt. In de tweede helft ging het voor de thuis club minder goed en enkele fouten bezorg- jden de thuisclub een 02 achterstand. Moedig hield De Zijl stand. Hasselbach Verkleinde met een ver schot den achter stand tot 12. De kans voor De Zijl keerde, Loof kwam .Vrij en de stand was gelijk. Een felle strijd volgde om de overwinning, waarvoor Kraaienbrink zorgde, die er onder groot enthousiasme 32 van maakte. Wel werd Kapaan voor opstellen binnen 'de 2 M. lijn het water uitgestuurd, maar de tijd voor L.Z.C. was te kort om hiervan te profiteeren en met een .verdiende over- Winning kwam het einde. Wie er toegelaten zijn Tot de Gemeentelijke H. B. S. Na 't schriftelijk toelatingsexamen slaag den voor de eerste klasse: A. Boender, J. M. G. Bouwman, P. H. Bruynings Ingenhoes, W. C. de la Court. H. J. Dregmans, J. Dregmans, H. J. Duyster, D. Enthoven, P. Gans, J. M. de Graaf, B. P. Hageman. P .Hartman. L. P. Herfst, J. E. van den Heuvel, F. J. H. van Hiele, W. J. Hoek, Nelly J. Hoekstra, J. den Hol lander, G. W. jagerman, C. F. A. v. Kam pen, C. de Kemp, H. B. Kips, J. L. Kfei, P. Klepper, P. C. Koerse, W. van Kooij, C. M. Krijger, H. C. J. Lammerse, E. Mchrengs, N. F. Meier, J. van der Nat, S. van Nijen- hoff, H. W. van der Reyden. C. H. de Ruy- ter, R. L. .T. Rijkschroeff. A. Schilperoorf, D. M. van Straten, J. Verhev van Wijk, A. van Vianen, A. C. Vink. A. Vos, H. J. van der Werff, N. P. E. Winter, A. IJdo, E. .van der Zee. 6 candidaten werden dadelijk afgewezen; toet 15 candidaten wordt het examen voor» gezet, BURGERLIJKE STAND BEVALLEN: A LetteringNeuteboom z. ONDERTROUWD: J Thomas 23 j. en J M Mulder 23 j. J de Knegt 27 j. en Al Verbiest £i; j. G Richel 26 J. en M C, Wilters 26 j. J Hoogkamer 25 J. en A BekooU 22 J, Lutli. jongeren vieren feest Organisatie bestond een jaar Het feit, dat 10 April 1933 de Vereert van Luthorsche Jongeren (V.V.L.J.) op gericht werd, is onder groote belang stelling herdacht in de kosterij van de Evang. Luth. Kerk. Dat de herdenking niet enkele maanden eerder plaats had vond zijn oorzaak in een ongesteldheid van den oprichter, Ds Chr. de Meyere, die thans gelukkig weer van de partij kon zijn. Te ruim acht uur werd de samenkomst geopend met het zingen van bet clublied, waarop de president, de heer Wolvers, allo leden en andere belangstellenden hartelij verwelkomde, inzonderheid Ds de Meyen Het begin was al dadelijk vol spontani teit, doordat de predikant onder luid ap plaus verrast werd met een taart, en hem bovendien het eere-lidmaatschap werd geboden. Ds de Meyere betuigde voor deze attentie zijn bijzondere erkentelijkheid, feliciteerde de vcreeniging met haar eersten geboorte dag en voegde er den wensch aan toe, dat de organisatie zich zoo krachtig mogelijk zal ontwikkelen, teneinde de band onder de Luthcrsclie jeugd zoo sterk mogelijk te maken. Nadat vervolgens de secretaris, de heer J. M o e 1 i k e r, het jaarverslag had uitge bracht, werd het verdere deel van den avond gevuld met de opvoering van enkele kamerstukjes en een schimmenspel. Vooral het laatste gaf ook herhaaldelijk aanleiding tot groote vroolijkhaid. Te ongeveer elf uur heeft de heer Wol vers op de gebruikelijke wijze de samen komst gesloten, waarop men, na het zingen van het Lutherlied, in de beste stemming huiswaarts keerde. Vermelden we nog, dat in de pauze zes nieuwe leden konden worden ingeschreven alsmede een behoorlijk aantal donateurs. Ook in dit opzicht is het jaarfeest dus een succes geworden. „Gezellig Samenzijn" Zette haar damwedstrijd voort Gisteren zijn de bord en wedstrijden voort gezet. Er is weer voor de noodige spanning gezorgd. In bijna alle partijen deed'zich iets bizonders voor, terwijl sommige spelers fraaie slagzetten te zien gaven. De uitslagen zijn als volgt: A. BuurmanTh. Bart en 02 H. B. StipdonkJ. J. Bekker 02 A. G. de JeuJ. L. C. v Leeuwen 11 A. v. d. Reyden—G. Jansen 11 A. KoetzeF. Breedeveld 20 W. v. d. VeerG. Rijsdam 20 C. H. KleinH.B. Stipdonk 11 J. J. BekkerA. v. d. Reyden 20 G. GeerlingsP. Geerlings afj G. JansenA. Buurman A. G. de JeuA. Jansen 11 P. v. d. PotA. Koetze 02 F. BreedveldW. v. d. Veer 02 G, Rijsdam—C. W. Prins 2—0 Roekeloos overgestoken Loopknecht van zijn fiets geslingerd De 19-jarige loopknecht C. M. alhier is gistermiddag omstreeks 12 uur het slachtoffer geworden van een op wel zeer roekelooze wijze gebruik maken van den rijweg. Op den Hoogen Rijndijk, bij het eindpunt in de tram, wilde M., c.ie per rijwiel uit de richting van de Wilhelminabrug kwam ge reden, achter een aldaar gestationneerden tramwagen oversteken, zonder zich er eerst van te overtuigen, of uit de richting Den Haag geen verkeer naderde. Daar dit inderdaad het geval was, was een aanrijding onvermijdelijk. Een luxe auto, be stuurd door den Hagenaar D. R. greep den loopknecht, die met kracht van zijn fiets werd geslingerd en tegen het wegdek ge smakt. De ongelukkige liep een vrij ernstige wond aan het hoofd op, zoomede kneuzingen aan een der armen en de borstkas. Hij werd zoo spoedig mogelijk door den Eerste Hulp dienst naar het Academisch ziekenhuis ge transporteerd voor onderzoek. Gelukkig bleken de gevolgen van het ongeluk geen di rect gevaar voor het leven mee te brengen, zoodat de jongeman, na verbonden te zijn, weer huiswaarts kon keeren. Den chauffeur de auto treft niet de minste schuld, hetgeen het slachtoffer volmondig erkent. Verloren maarteruggevonden Politie geeft inlichtingen In de maand Juni werden gevonden: vulpenhouders, sleutels, portemonnaies, tasch met boeken, 2 leesboeken, 4 gymnas tiekschoenen, een pad vind ersriem een boo.l- schappentasch, 2e grijze jongensjasjes, R. W. B. merken, een sierspeld, een halve autokap (grijs linnen), een blauwe muts, een triplex plaat, 2 taschjes 2 dameshand- schoencn, een grijze regenjas, een patent- asdop, een kindermanfceltje, een sjaal, een ijzeren gewicht, 2 damestaschjes, een bro che met steen, 3 badpakken en handdoeken, nieuwe schriften, een doos inh. kousen, een actetasch, inh. een hoek, een hondenhals band, zilvergeld, een passer, een postduif, een Franscji leesboekje, een hamer, een no titieboekje. 2 peddels, 2 rekenboeken, een taschje, inh. penhouder, potlood enz., een blauwe gummi regenjas, een sjaal en eon witte handschoen, een rood kinderjasje, een bruin kinderschoentje, een paar regen pijpen. Alsnog opgegeven als gevonden in de maand April of Mei: twee schorten. Alsnog opgegeven als gevonden in de maand Mei een lap lichtblauwe stof. Gevonden in het Postkantoor: een rijwiel- belastingmerk. Gevonden in de Electrische Tram (stads- lijn) een actetasch, drie paar handschoenen 1 handschoen, 1 pakje, inh. 1 paar kousen en 1 pantoffel, 1 parapiuie, een nummer plaat. van auto. een gouden broche, een armbandje, een pet. Terug te hekomen en inlichtingen te verkrijgen eiken werkdag van 13 uur na middag, behalve Donderdags en Vrijdags ten Politieburiiele alhier. WIJZIGING. N.V. Handelsraad van den Land- en Tuihbouwbond, Alphen a. d. Rijn, Wijk' Hoorn. (Hoofdzetel Haarlem, Postbus 19). Handel in landbouwbenoodigdheden. Het filiaal te Alphen a. d. Rijn is opgeheven. GROENE KRUIS WAS WEER PARAAT Ruim 4600 bezoeken werden in 1935 afgelegd Brengt gebruikte artikelen terug In het gebouw Picterkerkgracht 9 had gisteravond een ledenvergadering der afdeeling van het Groene Kruis plaats. Na opening door den voor zitter, dr. Boonacker, kreeg de secre taris gelegenheid het jaarverslag uit te brengen. In dat jaar zijn twee leden- en acht be stuursvergaderingen gehouden, terwijl de magazijncommissie een enkele maal bijeen kwam voor de magazijncontrole. De samenstelling van het bestuur onder ging geen verandering. Een der twee leden van de magazijncoin- missie heeft zich belast met het dagelijksch toezicht op het magazijn en zorgde, dat de aankoop van nieuwe verplegingsartikelen tijdig plaats vond. MeJ. Steennauer hield controle op het magazijnregister. Al te vaak bleken de leden nalatig in hun verplichting om dc gebruik te artikelen aan het magazijn te doen terug bezorgen. Een persoonlijk bezoek was wel eens noodig om hen hieraan te herinneren. Bij het jaarverslag werd vermeld welke artikelen werden aangeschaft, terwijl ecu inventarislijst van den voorraad werd over gelegd. Daaruit bleek dat het Groene Kruis voor zijn leden van veel nut is. In 1935 werden aan 58S personen 140' verplegingsartikelen uitgeleend. De wijk verpleegsters zorgden voor de ontsmetting en reiniging van de terugontvangen artike len. De wijkverpleegsters kweten zich tot te vredenheid van bestuur en patiënten van haar taak. In de bestuursvergadering van 13 Mei werd aan Zuster M. F. dc Wit eer vol ontslag verleend. In de vacature in Juli voorzien door de benoeming van Zuster E. Huy, die 1 Augustus haar functie heeft aanvaard. Totaal werden in 1935 door de zustere 4676 bezoeken afgelegd. Er werden wegens bedanken, vertrek of overlijden 100 leden afgeschreven, terwijl zich 80 nieuwe leden hebben aangemeld; het aantal leden bedroeg op 1 Januari 1936 1052. De penningmeesteresse, Mej*. F. A. Le P o o 1 e. bracht verslag uit over de finan ciën. Blijkens een ingekomen rapport van de kascommissie, bestaande uit dc dames Octavia Parmentier, Dr. Assman en den heer Dr. Jasperse, waren de administratie en de overgelegde bescheiden geheel in orde bevonden. Na afschrijving van ruim 500.komt de magazijnvoorraad op de balans voorniet een bedrag van 200. Het niet onaanzienlijke verlies op de be legging kon geheel op de rekening Reserve voor koersverschillen worden afgeschreven. Hoewel de algemeene financieele toestand niet ongunstig is te noemen blijkt toch uit de cijfers dat het Groene Kruis evenals zoovele andere vereenigingen, in sterke mate den invloed van de tijdsomstandig- hedeh ondergaat De voorzitter dankte ten slotte de pen ningmeesteresse en den secretaris voor het werk dat zij in het verslagjaar weder voor de vereeniging hadden verricht. Van de rondvraag werd geen gebruik gemaakt Stand der werkloosheid De dagstaat van 2 Juli luidt als volgt: Bouwvakarbeiders: baggerlieden 2, Be hangers 27, bet'onvlechters 2S, betonwerkers 54, fundeeringwerkers 1, glazenwasschers 10, granietwerkers 12, grondwerkei's S3, heiers 2, metselaars 155, opperlieden 106. schilders 79, sloopers 7, straatmakers 9, hulp-straatmakcrs 10, stukadoors, witters SI, timmerlieden 259, uitvoerders 5, voegers 24, ongesch. bouwvakarbeiders S. Totaal 962. Fabrieksarbeiders: bleekers IS, lompensor teerders 14, vellenblootcrs 8, steenfabrieks arbeiders 104, zeepfabrieksarbeiders 5, on geschoolde fabrieksarb. 51. Totaal 200. Kantoorpersoneel: kantoorpersoneel 82, reizigers, colporteurs 19, winkelbedienden 33, incasseerders 11, musici 7, onderwijzers 9, overheidspersoneel 12, verplegers 1. To taal 204. Hotel-Café-personeel: huispersoneel 13, kellners 37, koks 4. Totaal 54. Houtbewerkers: beddenmakers 2. houtbe- erkers 66, kistenmakers 6, kuipers 7, lijs tenmakers 3, mandenmakers 1, meubel makers 3-4, meubelstoffeerders 12, politoer- ders 2, ongesch. arbeiders 23. Totaal 156. Kleermakers: kleermakers 57, kappers 6, schoenmakers c.a. 16. Totaal 79. Land- en Tuinarbeiders: bloemisten 30, landarbeiders 21, tuinlieden 29, warmoeziers 12, ongesch. landarbeiders 4. Totaal 96. Metaalbewerkers: bankwerkers 90, blik'be- werkers 19, burgersmeden 45, electriciens 60, gasfitters 15, gereedschapmakers 4, instrumentmakers 4, isoleerders 8, kernma kers 1, kettingsmeden 35, klinkers 11, ko perslagers 3, lab. bedienden 3, lassehers 6, loodgieters 50, machinisten 25, metaalboor- ders 5, metaaldraaiers 17, metaalschavers 2, metaalslijpers 2, monteurs 27, pianostemmers 3, polijsters 1, ponsers 5, rijwielherstellers 11, scheepstimmerlieden 5, scheepsschilders 2, stokers 5, tegenhouders 16, verw. monteurs 10, voorslaanders 11, voorwarmers 5, vul- caniseurs 1, vuurwerkers 7, wagenmakers 6, ijzerwerkers 44, zandvormers 3, ongesch. ar beiders 38. Totaal 605. Sigarenmakers: sigarenmakers 5, sigaren- sorteerders 3, strippers 2. Totaal 10. Technici, Opzichters: bedrijfsleiders 6, in genieurs 3, technikers 8, teekenaars, op zichters 16, werkmeesters 16. Totaal 49. Textielarbeiders: hekelaars 6, katoen drukkers 26, kluwers e.a. 7, luikers 12, plaat snijders 22, schrobbelaars 2, spinners 37. spoelers 3, staaldraaddraaiers 15, sterkers 2, strijkers 11, wevers 110, wolgewerkers 35, ongesch. textielarbeiders 58. Totaal 346. Transportarbefders: chauffeurs 130, em- balleurs 5, cxp.knechtcn 23, koetsiers 16, loopknechten 37, schippers S9. magazijn knechten 57, spoor- en trampersoneel 16, wa kers 6, transportarbeiders 65, losse arbeiders 31. Totaal 875. Typografen: boekbinders 35. boekdrukkers 14, fotografen 1, hulpvakarbeiders 3, letter zetters 31, steendrukkers 2. Totaal 86. Voedingsm. Arbeiders: bakkers 85, mole naars 1, ovenisten 4, slagers 66, suikerwer kers 24, wijnkoopersknechten 7, zoutzicders 1, zuivelbereiders 4, ongesch. arbeiders 29 Totaal 221. Vrouwen: kinderjuffrouwen 1, apothekers- ass. 2, naaisters 14, strijksters 2, boekbind- sters 1, breisters (mach.) 2, maastere 1, winkeljuffrouwen 15, serveersters 2, linnen juffrouwen 1, kantoorbedienden 23, verpleeg ters 9. teekenaressen 1, onderwijzeressen 2, huiselijke diensten 153, fabrieksarbeidsters 23. Totaal 252. Algemeen totaal 4195. 3 Juli 1935 3652. 4 Juli 1934 3032. Benevens 5S gedeeltelijk werkloozen en 173 werkverschaffing. UNIVERSITEIT VAN LEIDEN Geslaagd: Cand. ex. Indisch Recht, de heer A.a A. J. van Polanen Petel. Den Haag. Cand. ex. Theologie, de Leiden, - - jpi J. de Tombe i laude). en J. de Bruyn, Gouderak Geneeskunde, de heer D. Canne gieter. Alphen a- d. Rijn. Taalkundig doet. ex. Indologie, de heer H. X M Slangen. Leiden. Fropaedeutisch examen Theologie, de lieerer T. Bruinsma, Leeuwarden en A. B. Beklus Leeuwarden. Doet. ex. Rechtsgeleerdheid, de heer H. B Wieringa. Arnhem. Artsexamen, le gedeelte. de het Wichard Tlromers. Den Haag. J. A Gent, C. J. Kerkhof, Merxem België, L. C. Nadort, Leiden en mej. J S H Beek, D( Bevorderd tot arts: de heer R. D. Tuin, Den Haag en de dames C. P. v. d. Grinten, Don Haag en C. Wlsclius, Den Haa£. WATERTEMPERATUUR Zweminrichting De Zijl 19 gr. C. UIT DEN OMTREK ALKEMADE STAND DER WERKLOOSHEEID Bij het plaatselijk orgaan der arbeidsbe middeling stonden als werkzoekende inge schreven: 1 steenfabricksarbeider, 14 bouw- akarbeiders, 5 metaalbewerkers, 1 bakker, 26 landarbeiders, 1 winkelbediende, 3 trans portarbeiders, 1 kantoorbediende, 2 dienst boden. 4 diverse arbeiders. Totaal 58. Bij de werkverschaffing waren in de af- geloopen week 31 arbeiders werkzaam. ALPHEN a.d. RIJN VOORKOMEN VAN HOOIBROEI B. en W. maken bekend, in verband met het eventueel voorkomen van hooibroei, dat de door den Raad ingestelde commissie voor onderzoek van den toestand van hooi bergen, waarin broei wordt verondersteld of •aarvan het onderzoek gevraagd wordt door den eigenaar, zijn samengesteld als volgt: District I: De voormalige gemeente Al phen van de Stationsstraat tot den Bonte- iaal: G. van der Meer, Hoorn 117 '(hooi- loor): J. D. v. d. Akker, Hoorn 107; M. .van Zwieten, Hoorn 146. District II: De voormalige gemeente Al phen van de Stationsstraat tot de grens van Zwammerdam: H. C. E. Krolt, Steekter weg 202 (hooiboor); M. A. Hoogendijk, Steek terweg 19; C. v. d. Stoel, Steekterweg 87c. District III: De voormalige gemeente Oudshoorn; G. den Hertog, Ridderbuurt 1 an Gaaien, Gnephoek 112; J. Th. Ver- kley, Ridderbuurt 57 (hooiboor). District IV: De voormalige gemeente Aar- landerveen, voor zoover betreft het Rijnge deelte en de Ziende tot aan de \roegere aschschuur: B. van Zwieten, Kortsteekter- eg 16; P. Bunnik, Kortsteekterweg 40 (hooiboor); W. Kwakernaak, Raadhuis straat 76. District V: Het overige gedeelte van de voormalige gemeente Aarlanderveen: W. Bol, Hoogendijk 10 (hooiboor); J. J. R. Luy ben, Stationsweg 5a; J. van Leeuwen Dzn., Hoogedijk 5. Een hooiboor voor elk der vijf districten berust bij het lid der commissie, achter welks naam zulks is aangegeven. Dringend wordt den eigenaren van hooi bergen aanbevolen, om bij vermoeden van hooibroei zich te wenden tot een lid der betrekkelijke commissie. JUBILEUM J. P. LEENE Zooals wij reeds vroeger meedeelden, zou de heer J. P. Leene op Zaterdag 4 Juli zijn 40-jarig jubileum in dienst van N. Samsom N.V. vieren en tevens op dien dag afscheid ïn van directie en personeel, wegens het verlaten van den dienst met pensioen. Tusschentijds echter is de heer Leene op genomen in het Diaconesscnhuis te Leiden, waar hij een operatie heeft ondergaan. Om dat hij daar ook thans nog verblijft, kan de voorgenomen herdenking vooralsnog niet doorgaan. Gedukkig kunnen wij hieraan toe voegen, dat de toestand van den heer Lecue vooruitgaande mag worden genoemd. SPELDJESDAG Om den boottocht voor de ouden van da gen mogelijk te maken wordt volgende week Woensdag een speldjesdag gehouden. HILLEGOM VEILING DROGE BLOEMBOLLEN De eerste veiling van droge bloembol!» op de Coöp. Veliingsvereeniging „Hillc- gom" zal gehouden worden op Dinsdag 14 Juli a.s. des vooimiddags 9.30 uur. De tweede droge veiling op Vrijdag 17 Juli a.s. eveneens ten 9.30 uur en vervol gens iederen Dinsdag en Vrijdag telkens des voormiddags 9.30 uur. Ingezonden kunnen worden alle soorten bloembollen, als Tulpen Crocussen, Scilla's Galanthus, enz. Op nader aan te kondigen dagen zullen ■ederom dc welbekende „Hillegomsche spe ciale Hyacinthenveilingen" gehouden wor den. Men doet goed nu reeds de bollen ter veiling te zenden die gebruikt worden voor de vroegbroeL Alle tulpen, zoowel vroege-Danvin- of late Tulpen moeten op ziftmaat worden aange- ■oerd en op zift 12, zift 11 en zift 10. Bij de aanvoer van Narcissen moet zoo wel het aantal als het gewicht per mand worden opgegeven, alsmede het rapport nummer der Vereen. ,De Narcis". Het inzenden der bloembollen kan dage lijks geschieden. Aanvoerblocs worden op aanvraag toege zonden en zijn bij de mandendepothouders verkrijgbaar. Manden zijn o.a. verkrijgbaar aan veilingsgebouwen. KATWIJK AAN DE RIJN UIT DEN TUINBOUW De afgeloopcn week gaf wel iels bijzon ders te vernielden. Het was nl .voor deze streek iets nieuws, dat doorgedraaide aard appelen, aardappelen die den minimumprijs niet konden opbrengen vanwege de groote aanvoer, weer mee terug moesten genomen worden door do tuinders om ze in te kuilen, totdat er weer grooter vraag kamt. Deze aardappelen zijn door de uitbetaling aan dc tuinders van den halven minimumprijs eigendom der Gr. en Fr. Centrale geworden en ze liggen dan ook ingekuild voor dezo Centrale. Doch de tuinder heeft de plicht voor een goede behandeling en verzorging zorg te dragen en krijgt later, bij dc afle vering, de andere helft der vergoeding plus bewaarloon. De tuinders doen dus goed deze verzorging zeer ernstig op te nemen, beschot is dit seizoen beter dan het in me nig jaar geweest is. Er is dus eigenlijk te veel gegroeidtenzij uitvoer naar an dere landen, waar een tekort is, mogelijk ware. De minimumprijs plus heffing, totaal 2 cent per pond, is toch heusch geen hooge prijs voor den consument, en alleen tuinder, die een goed gewas en beschot heeft kan er mee uit. Bospeen was aanvankelijk goed in prijs, soms tot f 9 per 100 bos, en van af f 5.50. doch de laatste dagen kwam er dc klad oen beetje-in. Beste kwaliteit peen, in bos sen van 1 Kg., ging voor f 2.90 tot f 5.10 per 100 bos. Ook deze laatste prijzen geven geen winst, niettegenstaande de gewassen in het algemeen vrij goed staan. Met sla liep het niet slecht. Als men tenminste maar goede kwaliteit had. Er behoefde de zer dagen evenwel zoo goed als niets door te draaien, tenzij de kwaliteit te veel af week. De prijs varieerde van f 0.50 tot f 1.40 per 100 stuks. Rabarber was steeds goed aan de prijs, van f 1.50 tot f 3.20 per 100 bos. Tuinboonen gingen vlug weg in prij zen van f 4 tot f 5.10 per 100 Kg. Van bloem kool komt momenteel geen groot kwantum. Gelukkig, want de prijs valt niet mee. Goe de bloemkool brengt slechts van f 4.20 tot f 7.60 per 100 op. Om verkeerde indrukken te voorkomen of nog weg te nemen, zij opgemerkt, doorgedraaide aardappelen nimmer naar de mestvaalt gaan of gingen. Evcntueele koopers kunnen zich vervoegen bij de Gr. cn Fr. Centrale, KATWIJK AAN ZEE POSTKANTOOR Aan de Rijkspostspaarbank werd gedu rende de maand Juni ingelegd f 12319.19 en terugbetaald f9949.14. Het laatst uitgegeven boekje draagt het nummer 5495, GESLAAGD Onze plaatsgenoote Mej. J. C. Dommis: slaagde te 's-Gravenliage voor het Staats examen onderwijzer. CONCERT U. N. I. Gisteravond gaf de Clir. Muziekver ging „Uitspanning na inspanning". Dir. P C. Langemuur, een concei-t aan den boule vard. Begonnen werd met een koraal, ter wijl vervolgens nog „La Chalet" en „Or pheus uit de onderwereld" werden uitge voerd. Het concert werd besloten met het lied „Boven de starren". Er was van dc zijde van 't publiek veel belangstelling. KOUDEKERK BURGERWACHT Gedurende de afwezigheid van den com mandant der Burgerwacht, den heer G. Schouten, zal het commando voor wat be treft de schietoefeningen op 11 Juli a.s. worden waargenomen door den heer Jac. Ravensbergen. De oefening vangt aan te Katwijk om 6 uur des avonds. Dc kringwedstrijd op 15 Juli a.s. vangt aan des morgens te 10 uur. LEIDERDORP, RAADSLID HUIJSMAN GAAT HEEN. Het raadslid de heer M. Huijsman (soc.- dcm.) is wegc-ns verandering van werk kring genoodzaakt de gemeente te verlaten, zoo meldt „Vooruit". Hierdoor zal hij zijn functie als raadslid neerleggen. Zijn opvolgster op de lijst is mej. If. J. Vermeulen. Zij zal echter haar benoeming niet aannemen. Vervolgens komt op de lijst voor de heer W. II. van der Wal, die dat wel zal doen en dus het tegenwoordig raad- lid zal opvolgen. LISSE CHR. MIDDENSTANDSVEREENIGING Dezer dagen vergaderde de Chr. Midden- tandsvereeniging onder voorzitterschap van den heer M. Boot. De vergadering stond oornamelijk in het teekeu van te houden plaatselijke reclames. Voor een permanente reclame was weinig animo, daar men alge meen van oordcel was dat de reclame- waarde spoedig zou verminderen. Enkele leden voelden veel voor een plaatselijk kin derfeest, tijdens of na St. Nicolaas. Maar ook principieel e bezwaren spreken hier een woordje mee. Algemeen was men weer sterk voor het deelnemen aan de in October te houden „Mica", maar dan op andere leest geschoeid dan vorig jaar. Nu met plaatse lijke prijzen. Enkele opmerkingen werden gemaakt over de uitvoering welke aan de betreffende instanties zullen doorgegeven •den. Verschillende leden waren van mee ning, dat als dc „Mica" gehouden is. toch ook nog een St. Nicolaas-reclage georgani seerd moet worden, daar anders elke winke lier op eigen wijze iets organiseert, wat mis schien veel meer kost. Opgemerkt werd. dat het zeer moeilijk is iets te organlseeren om niet in strijd te komen met de Loterijwet. is het waar. dat naburige gemeenten steeds reclames organiseeren. waaraan men hier plaatselijk niet kan denken. Bij de rondvraag maakte een der leden de opmerking, dat te Lisse de goedkoope boter voor werkloozen. waarvan de verkoop eerst den winkelier ontnomen is, nog altijd noor het gemeentebestuur geschiedt. Heel gaarne zouden de winkeliers voor een kleine winst de boter distribueeren, en wat op zooveel andere plaatsen mogelijk is moet ook in Lisse mogelijk zijn. Het bestuur werd nog eens opgedragen stappen in die rich ting te doen. Ook werd de opmerking ge maakt dat van uit ancfere plaatsen te Lis; nog steeds vrij gerent mag worden zonder ventvergunning, terwijl de plaatselijke han delaars voor plaatselijke lasten zitten. Na nog enkele vragen van meer onder geschikten aard, werd de zeer geanimeer de vergadering door den voorzitter gesloten. MUZIEKVEREENIGING V.O.O.A. Naar wij vernemen hoopt de muzickver- eeniging V.O.O.A. te Lisserdijk, dirigent de heer Peter Wit. morgenavond op het plein der openbare school een zomeravondconcert te geven. RADIO DISTRIBUTIE VRIJDAG 3 JULI Pro-gramma 3. Schev. haven; plm 8.10 Keulenj i 8.15 Luxemburg-; 1.05 Keulen: 11.20 Parüs Radio} 13.05 Bfuasel VI.; 14.20 Kouion; 15.20 ParUs Rad. 15.50 London Rog.; 16.20 Parüs R; 17.20 Brua- sel Fe.; 18.20 Keulen: plm 18.50 Parüs Radio; I 19.55 Droitwlch; 21.5p Brussel Fr; 22.20 id. VI.; 22.35 Beroniunster; 23.05 Borlifn Program-ma 4: 8.10.35 Londen R.: 11.20 u, Droitwlch: 18 20 Gem. Rad. Distr.; 18.50 Droit- 1 ■wich; 19.20 Keulen; 29.05 Gera. Rad. Distr.; 21.50 j Londen Reg. ZATERDAG i JULI Programma 3: 8 Schev-Haven; pl.m 8.10 Keu len; 8.45—9.50 Luxemburg; 10.05 Keulen: 11.20 Purüs Radio; 12.20 Keulen: 13 20 Brussel VI; I 13.30 Keulen: 15.20 Londen R; 16.20 Keulen; 19.20 Brussel VI; 20.20 Keulen 22.20 Brussel VI; 22.30 Brussel Fr; pl.m 11.59 Berlün Programma 4. 8 Brussel VI; 10.35 Londen R; 13.20 Droitwlch; 18.20 GRD; 18.50 Droitwlch} 21.50 Lond-en R; pl.m 22.20 Droitwich Agenda Vrijdag 3 Juli, nam. 8 uur. Vergadering Nat. Chr. Geheelonthoudersver. in wijk ge- i bouw „Staalwijk"; n.m. 2 uur congres Nat. Woningraad in de Stadsgehoorzaal; n.m. 5.30 uur Ontvangst congressisten door 't Gemeentebestuur in de LakenhaL Zaterdag 4 -Juli, v.m. Congres Nat. Wo ningraad. N.m. 2 uur Excursie door nieu- we woonwijken van Leiden. DIENST DER APOTHEKEN. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 29 Juni tot en met Zondag 5 Juli a.s. waargenomen door de apotheken: G. F. Reyst, Steenstraat 35, telef. 136; A. J. Donk, Doezastraat 31, telef. 1113 en C. van Zijp, Wilhebninapark 18, GROOTE VERMINDERING WERKLOOSHEID Het werkloozcnaantal is deze week sterk verminderd. Vermoedelijk zal het aantal a.s. week nog lager zijn, doordat de bolge wassen snel zijn afgestorven en het rooien; dan plaats vindt. AANRIJDING j Op den Heereweg alhier had een aanrij ding plaats tuschen een luxe auto en een op den weg parkeerende auto. Laatstge noemde werd van achteren ingedrukt. DISTRIBUTIE GOEDKOOPE BOTER Door tusschenkomst van do Gem. Arbeids beurs werden deze week aan groote werk- looze gezinnen 600 pakjes goedkoope boter uitgereikt. NOORD WIJK AAN ZEE CONCERT Gisteravond werd het eerste der vele op het programma van V. V. „Noordwijk Voor uit" staande concerten gegeven. Hoewel het? weer er erg dreigend uitzag, bleef het toch gelukkig droog. Na een tocht door het dorp erd op het terms van „Seinpost" aan den Noord-Boulevard het goed verzorgde pro gramma keurig en vlot afgewerkt. Voor de- :e eerste muzikale uitvoering bestond groen te belangstelling, ROELOFARENSVEEN AUTO TE WATER Gistermiddag reed de heer Van dent Berg, rijksveearts te Oudewetering, met zijn automobiel langs de Veenwet/ering nabij den Noordhoek, toen plotseling van een der wielen de band sprong. Hierdoor ge raakte de bestuurder de macht over zijn stuur kwijt met het gevolg, dat de auto te ater geraakte. Gelukkig kon de heer Van den Berg door handreiking weer spoedig op het droge worden gebracht. De auto werd later door de firma Beuk uit Oudewetering weer op het droge gebracht, waarna bleek, dat de wagen enkele beschadigingen had opgeloopen. RIJNSBURG TUINBOUWVEILING VAN DONDERDAG Vroege aardappelen groote f 0.95f 1.05; bonken f 0.871/-.f 0.90; drielingen f 0.75— f 0.80; kriel f 0.40f 0.50. Alles per 25 Kg, Bospeen f 5f 5.50 per 100 bos- SASSENHEIM SCHIETWEDSTRIJD BIJZ. VRIJW. LANDSTORM De Plaatselijke Commissie van den Bijz, Vrijw. Landstorm verzoekt ons mede ta deelen dat morgen op het terrein „Sport- hoff", Rusthoflaan, alhier, een schietwed strijd zal worden gehouden, waaraan al leen door de leden van de afdeeling „Sas- senheim" van den B. V. L. kan worden deel genomen. De Commissie heeft bepaald, dat er gele genheid tot schieten bestaat van 4 tot 6 uur 'an 7 tot 9 uur, zoodat ieder lid van den B. V. L. in de gelegenheid wordt ge steld aan dezen \yedstrijd deel te nemen. De schuttere worden verdeeld in vier klas sen, nl. a. Koningsschutters, b. Scherp schutters, c. Schutters eerste klassse, d. Schutters tweede klasse. Dengene die het hoogste aantal punten van den wedstrijd behaalt, wordt de zilve ren Wisselbeker uitgereikt. Eigenaar van dc wis9elbeker wordt degene, die driemaal in het geheel op een wedstrijd van de ai- deeling Sassenheim het hoogste aantal pun ten behaalt. Gedurende dezen tijd wordt aan den winnaar een certificaat afgegeven an dezen beker. Aan dengene, die de hoogste serie van dezen wedstrijd schiet, wordt de verguld zilveren Wisselmedaille uitgereikt. Blijvend bezitter van deze medaille wordt degene, die driemaal achtereenvolgens de hoogste serie behaalt of 5 maal in het geheel. In klasse A. B. C. en D.. zijn 4 zilveren medailles of voorwerpen beschikbaar (naar keuze van den winnaar.) Tenslotte zijn nog twaalf voorwerpen beschikbaar gesteld, te verdoelen naar even redigheid van het aantal deelnemers in iedere klasse en naar keuze van d-en schut ter in volgorde van het behaalde aantal punten. De prijsuitreiking zal plaats hebben op den eersten propaganda-avond. Wij wenschen de schutters veel succes! Voorts kan de Commissie nog meedeelcn, dat Zaterdagmiddag 11 Juli van 3 tot S uur Zatordagiïiiddag 18 Juli van 4 tot 8 uur geschoten worden met scherpe patronen door de afdeeling op de banen t-e Katwijk. Gezien het feit, dat dit jaar slechts twee maal te Katwijk geschoten wordt, maar do tijd zeer ruim gesteld is, wordt aller op komst venvacht, alsook algemeene deel name.

Nieuwe Leidsche Courant | 1936 | | pagina 6