Jlieuiue gTriitsrije (£<mraiit Dagelijks verschijnend Nieuwsblad voor Leiden en Omstreken HOTEL-HAMDORFF DIKKER THYS Landstormdag te Gouda HUIZE BEERENSTEIN atjoniununtsprijtf: Per kwartaal in Leiden en in plaatsen waar een agentschap gevestigd is 235 Franco per post 2.35 portokosten Per week0.18 Voor het Buitenland bij wekelijksche zending430 Bij dagelijksche zending530 Alles bij vooruitbetaling Losse nummers 5 ct. mei Zondagsblad 7'/> et Zondagsblad niet afzonderlijk verkrijgbaar Bureau: Breestraat 123 Telefoon 2710 (na 6 uur 3166) Postbox 20 Postgiro 58936 NO. 5820 DONDERDAG 2 JULI 1936 16e Jaargang atrtJtrttntirprijjen: Van I tot 5 regels1.177» Elke regel meer 0.22'/t Ingezonden Mededeelingen van 1—5 regels 2.30 EJke regel meer0-45 Voor het bevragen aan 't bureau V wordt berekend0.10 onhoudbare combinatie In Ambt-Hardenberg wonen tragiek en laakbare lichtvaardigheid in één en dezelf de buurt; zelfs onder één dak. Bij den ge wezen, maar oneervol ontslagen gemeente ontvanger is meer tragiek dan schuld; bij den eervol ontslagen en reeds gepension- neerden burgemeester is het misschien om gekeerd. De eerste boet voor eigen zwak heid en voor de fouten van den tweede; doch ook de gewezen burgemeester ontgaat zijn straf niet: het Hof te Arnhem heeft gisteren de strafmaat wel eenigszins ver- kleind, maar het schuldig blijft uitgespro ken. Het komt ons voor, dat deze beslissing voor den Minister van Binnenlandsche Za ken aanleiding moet zijn om te overwegen of het reeds gegeven eervol ontslag wel handhaafd kan blijven. Het verloop der zaak bevredigt het rechtsgevoel niet Aan het reeds toegekende pensioen valt niet te tornen. Dit is onvervreemdbaar en de wet verbindt het ouderdomspensioen op 65-jarige leeftijd niet aan een eervol ontslag. Slechts is het mogelijk, dat het pensioen gedurende de termijn van de vrij heidsstraf aan de Staat, aan de naaste bloedverwanten van den veroordeelde of na afloop van de termijn voor de helft aan gepensionneerdc wordt uitgekeerd. Wij gelooven echter niet» dat iemand een oud man, hoe. groot zijn schuld mag zijn, met armoede zou willen straffen. Echter, hoe hard het ook klinkt, de schuld is wèl zeer groot. Het ergste wat ons volk overkomen kan, is dat een overheidsper soon, drager van het gezag, zich vergrijpt aan de gelden der openbare kas en boven dien een ambtenaar door zijn overwicht dwingt om bij de fraude-pleging behulp zaam te zijn. De kwalificatie, dat iemand eervol ontslag krijgt, zou niet de minste beteekenis meer hebben, wanneer het onder alle omstandig heden schier automatisch wordt verleend; ook dan, wanneer de ambtenaar, nog wel in dienstbetrekking, grove fouten maakt. Hoe kan men van ambtenaren op straffe Van oneervol ontslag en uitstooting uit overheidsdienst, absolute eerlijkheid en in tegriteit, onomkoopbaarheid en onkreuk baarheid vorderen, wanneer een ernstige kreuk in het gedrag van een overheids persoon door een eervol ontslag officieel glad gestreken wordt? Niemand, die doordrongen is van de waarheid, dat wie staat ernstig heeft toe te zien om niet te vallen, wenscht een dooden leeuw een schop te geven; doch ter wille van de eerbied voor overheid en recht kan de onhoudbare combinatie met eervol ontslag de gevangenis in! niet gehand haafd blijven. Wij wenschen den zwakken, zwaar- getroffen gemeente-ontvanger arbeid en brood toe en misgunnen den oud-burge meester zijn pensioen niet; maar het recht moet zijn loop hebben en daarom verwach ten we, dat de Minister van Binnenlandsche Zaken zijn beslissing zóó zal herzien, dat het rechtsgevoel bevredigd wordt. de reisbelasting exit?, Dat de Tweede Kamer het ontwerp-Reis- belasting naar de Herfstagenda verschoven heeft blijkbaar met goedvinden van den Minister van Financiën achten wij ramp. Onlangs wezen wij er reeds op, dat het weinig elegant en tamelijk onbillijk zou zijn, deze belasting midden in het reissei- zoen in te voeren. En nu de Regeering blijkbaar niet tijdig genoeg met de voorbe reiding gereed kon komen, is uitstel de aangewezen weg. Het is o. i. te betreuren, dat de minister geen middel wist te vinden om bona fide gezondheids- en zaken-reizen van belasting vrij te stellen; ondanks dat zouden wij tot aanneming van het ontwerp geadviseerd hebben. Echter mogen we niet uit het oog verliezen, dat de bedoeling van de Reisbelasting is van weelde-uitgaven een matige cijns te heffen en daarom zou het ongewenscht zijn, dat de goedkoope reizen in het naseizoen wèl, doch de weelderige wintersport niet belast werd. Het uitstel, dat de Kamer op rationeele gronden vorderde zal hopelijk niet_ tot af stel leiden; tegen invoering eener billijke •reisbelasting met ingang van het winter seizoen zijn naar onze meening geen steek houdende argumenten aan te voeren en de Kamer store zich niet aan overdreven - verzet Officieele Berichten ONDERSCHEIDINGEN ledaillc. ve bonden aan do Ovdo van Oranje Nassau, aan Kamphorst P.zn, A. J. Kamphorst en F. Tie hoft te Apeldoorn: idem ln zilver aan I. A. Brauwer te Aardenbure: W. Termorshuizen - Rotterdam- T de Wit te IJrouldon en A. Koning te IJmuiden; Idem in brons aan Haver, te IJmuiden. ARBEIDSINSPECTIE Tot hoofdinspecteur van den Arbeid ie bevor derd de heer J. G. Kraft, te Arnhem, ter stand plaats Groningen. DE PRINSES IN FRIESLAND Geanimeerde boottocht Hartelijke ontvangst Omtrent de-boottocht die H. K. H. Prinses Juliana gistermiddag maakte, vernemen we nog de volgende bijzonderheden: H.K.H. was vergezeld van de Prinses von Erbach, den commissaris dar Koningin in Friesland, Mr. P. A. V. baron van Harinxma thoe Slooten, en een klein gezelschap. Te Grouw, waar de Prinses om kwart over drie per auto uit Leeuwarden arriveerde, bleek de belangstelling voor het hooge bezoek zeer groot te zijn. Drommen van menschep sloe gen met groote belangstelling de inscheping gade, schoolkinderen zongen het Wilhelmus het Grouster Sankje: „Rolje, rolje, wet'-er weagen"; er werden bloemen aangeboden en tenslotte was een groot aantal vaartuigen oor Grouw samengegroept. Na een eraameling minia'uur-schcepjes bezichtig! te hebben, begaf de Hooge bezoekster zich boord en al spoedig werd het vertrek sein gegeven. De Prinses genoot zeer van 't schouwspel, dat de Grouwster wateren opleveren; er hcerschte aan boord een opgewekte Stem ming. De Friezen beijverden zich om de Prinses te wijzen op allerlei schoone plekjes. Zij vertelden van de moeilijkheden, die vaak overwonnen moeten worden bij de vaart langs zoo menige droge wal,of ander obsta kel en vonden bij H.K.II. een belangstellend gehoor. Ook voor de natuur van het omrin gende land en voor de vogelwereld toonde de Prinses een levendige interesse. In de Hooidamsloot, waar ook weer een groot aan tal zeil- en motorjachten gemeerd lagen, bood het dochtertje van den heer B. v. d. Meulen, uit Leeuwarden, dat in een jol naar de stoomboot geroeid werd, de Prinses een bloemstuk aan. een hulde van de Friesche watersportmenschen. Het laatste deel is een ware triomftocht ïworden. Bij de Kruiswaters begon het al: van een schip dat langs de kant lag klonk het Wilhelmus, dat onmiddellijk werd over genomen door een schare kinderen, die aan den anderen oever stonden en die in draf naar het dorp liepen, met het schip mee. Hoe dichter men bij Wartena kwam, hoe meer menschen er aan den kant stonden, die een gejuich aanhieven bij het passeeren van de stoomboot en steeds weer wuifde en boog de Prinses vriendelijk ten dank voor de Haar gebrachte hulde. In Wartena zelf stond ieder plaatsje langs het water volgepakt met menschen, vooral bij de brug was het een gedrang, maar dat werd toen nog weer overtroffen door de volte aan de kade bij de Zuivelfabriek, waar de stoomboot meerde. Ook hier weer een schare schoolkinderen, die het Wilhelmus aanhie ven, terwijl burgemeester Poppinga de Prin ses verwelkomde. Nadat H.K.H. zich nog eenige oogenblikken met den kapitein van de stoomboot onderhouden had, en hem Haar ingenomenheid met het tochtje had betuigd, begaf zij zich weder naar haar auto. om den terugrit naar Leeuwarden te aan vaarden. Het bezoek van den Hertog van Kent Zooals gemeld zal een der broers van den Koning van Engeland, de hertog van Kent, deze week een bezoek brengen aan ons land in verband met de Engelsche tentoonstel ling te Amsterdam, welke hij Zaterdag per soonlijk zal openen. De hertog wordt, naar wij thans nog ver nemen, Vrijdagmiddag te ongeveer twee uur op Waalhaven te Rotterdam verwacht, waar hij met een particulier vliegtuig uit Engeland zal aankomen. Van het vliegveld begeeft Z. K. H. zich per auto naar Den Haag. Raadsverkiezing te Beverwijk De groote partijen handhaven zich In verband met de vereeniging van 'de gemeenten Beverwijk en Wijk aan Zee en Duin met ingang van 1 Mei j.l. zijn in de nieuwe gemeente Beverwijk gisteren ver kiezingen voor de gemeenteraad gehouden. Zoowel Wijk aan Zee als Beverwijk had den elk 13 raadsleden; groot-Beverwijk heeft er 17. Dit geeft al licht eenige ver schuiving in de verhoudingen. Ditmaal loerden vooral N.S.B. en C.P.H. op versplintering en de eerste dacht het zeer tactisch te doen, door zich te werpen op de z.g. neutrale lijst van „Gemeentebe langen". Het oude liedje. Veel succes heeft men echter niet be haald, al schijnt juist de Prot.-Chr. lijst van A.R. cn C.H. onder deze actie gel" te hebben. „Gemeentebelangen" veroverde één zetel en de communisten ook, welke laatste blijk baar ontfutseld werd aan de lyst-Visser, een man apart, die vroeger naar men zegt rood was. De zetelverhouding in Wijk aan Zee was aldus: Prot.-Chr. 2, R.K. 6, V.D. 2 en S.D. 3. In Beverwijk waren de verhoudingen: Prot.-Chr. 1, R.K. 5, R.K.D.P. (ontevreden R.K) 2, V.D. 1, S.D. 2, Visser 2. Thans zijn de cijfers als volgt: Prot.-Ch: 1, R.K. 7, S.D 4, V.D 2, Visser 1, Comm. 1, Gemeentebelang 1. Dc groote partijen zijn dus versterkt uit den strijd gekomen: de R.K. kwamen van 3267 stemmen in 1935 thans op 3191; de S.D. van 1123 op 1671. De R.K.D.P. viel uit. Gekozen werden: Prot.-Chr. lijst: N. Pas- schier; R.K. Staatspartij: N. J. Out, G. We- lagen, A. N. Aardenburg, II. B. Vink, B. Schelvis, J. P. N. v. Doom en J. J. Bis schop; S.D.A.P.: W. van Dok, mevr. T. KempHaan, J. W. Gabel, on II. Rolhe; Communisten: G. H. Rollenberg; Lijst Vis ser: G. Visser; Gemeentebelangen: F. F. C. Rijkers; Vrijz. Dem.: K. Steyn en J. P. Muutjewerf. TrtatJs w (J^staAAXXlMti AMSTERDAM Nieuwe Doelenstraat HOTEL DES PAYS-BAS Alle moderne comfort Echt Holl. huiselijkheid Kamers incl. ontbijt f 4.— en f 4.50 met badkamer vanaf f 5 RESTAURANT Hotel Pension «JAN TABAK» Telefoon 3800 BUSSUM Pensionprijien, die rich bi) da tegenwoordige tijdsomsiandigheden hebben aangepast. De Stadt-Schanke Leidscheplein 5-9 Tel. 33072 Amsterdam DINER I DINER I DINER 4 guioea I 6 ««ogea I cTonvrnvrnzil 75 c. I 1— I 1.25 i. ELK DINEB EEN TOPPRESTATIEI r SCHEVENINGEN „DE WITTEBRUG" Een uiterst Interessante blik op het Schevenlngsch verkeer bieden U onze op het Zuiden gelegen TERRASSEN Lunch fl 1.50 Thé complet fl 0.75 Diner fl 2.50 DOELEN HOTEL AMSTERDAM-CENTRUM Kamers incl. Holl. Ontbijt vanaf 14.— Rüstig Badhotel Bad Boekelo „De zee op de heide'' VRAAGT PROSPECTUS Breng Uw vacantie door te DOMBURG In Hotel de L'Europe Tel. I§ Het Huis waar U zich thuis gevoelt Mod. comfort Badkamers f4.— Hoogseizoen f5.— A. MEYER, Chef-kok LAREN (Gooi) Speciale tarieven voor langer verblijf en week-ends Casino Japansche tuin ZEEUWSCHE HOEK LEIDSCHESTRAAT 82 AMSTERDAM Van 12 tot 2 uur speciale Plats du Jours vanai 50 ets. Koffie 15 ets. Div. Bitters 25 ets. Licht - Lucht - Zon Hotel „BEEKHUIZEN" Velp Hotel „STAMEREN" Maarn b. Doorn 3 Hotel „ZILVEN" Loenen (Veluwe) Hotels met een apart karakter Geillustr. Prospecti op aanvrage AMELAND hotel uncktd pension nur tv EL rv NES Tel. rustig familiehote— Stroomen d water. Garage. Eigen boerderij en rijpaarden. Geïll. prospectus gratis op aanvrage. Pensionprijs vanaf 2.50. CADZAN D Slechts weinigen kennen dit heerlijke badplaatsje in Z.-Vlaanderen, met zijn prachtig strand en schitterende duinen, waarin vrij gewandeld mag worden. Het modern ingerichte HOTEL-RESTAURANT „DUINBOS" zal gaarne gasten ontvangen a 3.per dag J. RIETEMA, Hotel „Duinbos", CADZAND. Scheepsbouw-order De N.V. „Houtvaart" te Rotterdam heeft aan de firma Vuyk en Zonen te Capelle IJssel opdracht gegeven voor den bouw van een motorschip van 3500 ton. Door deze order zullen 150 man geduren de acht maanden werk vinden op de werf. Had onder groote belangstelling zeer geslaagd verloop Verschillende sprekers, waaronder Minister De Wilde Op het feestterrein aan de Sehie- lamdsche Hooge Zeedijk te Gouda is gister een zeer geslaagde Landstorm- dag van het Verband Gouda van den B.V.L. gehouden, waarvoor heel veel belangstelling was. Onder de sprekers bevond zioh om. minister Mr. J. A. de Wilde. Reeds de avond te voren had, begunstigd door fraai zomerweer, de Oranjegarde, bege leid door de muziekvereeniging „De Bazuin", marsch door de stad gemaakt, welke be sloten werd met een schitterend geslaagde taptoe op de Markt. Aan deze taptoe werkten ook mede een afdeeling hoornblazers der ,Gele Rijders". Gistermorgen ving de landstormdag aan, onder begunstiging van mooi weer, wat er toe medewerkte om de belangstelling zoo mogelijk nog grooter te maken. Op het ter rein aan de Rotterdamsche dijk was het in den vroegen morgen een groote drukte. De schietwedstrijden, welke een groot deel van den dag zouden d""°n, wer den aangevangen om 10 uur. Officieele ontvangst Om half twaalf vond de officieele ont vangst plaats van de bestuurderen der land storm op het Stadhuis. Onder de vele autoriteiten die bij deze of ficieele ontvangst tegenwoordig waren, merkten we o.a. op Z. Exc. Min. Deckers, Gen. Duymaer van Twist, Gen. de Jongh, burgemeesters uit omliggende plaatsen en vele andere burgerlijke en militaire autori teiten. Burgemeester Gaarlandt richtte zich in een korte, kernachtige toespraak tot de vele autoriteiten en riep hun een hartelijk welkom binnen Gouda toe. Bijzonderlijk richtte spr. zich hierbij tot Minister Deckers, Gen. Duymaer van Twist en Gen. de Jongh Aan u, mijne heeren, zegt spr., is de lei ding toebetrouwd van het instituut der Bijz. Vrijw. Landstorm, een instituut dat de goed- willenden in andere landen ons land benij den en dat de goedwillenden in eigen land op hoogen prijs stellen en waardeeren. Spr. besloot zijn toespraak met de wens oh dat al len een aangenamen dag zouden hebben. Hierna werd het woord gevoerd door Z. Exc. Minister Deckers. Namens allen zegt spr. dank voor de hartelijke ontvangst. Voorts zegt hij te waardeeren de liefde die hieruit spreekt voor het instituut met de "1.000 vrijwilligers, die dag aan dag gereed aan, om bij een aanval op 't wettig gezag dit met hun bloed te verdedigen. Het défilé Om half twee volgde het défilé der deel nemende afdeelingen van de B.V.L. Het dé filé werd geopend met een afdeeling trom petters der gele rijders. Onder groote be langstelling van het publiek volgde een cor recte marsch vap de colonne langs 't bordes van het Stadhuis, alwaar de autoriteiten stonden opgesteld. De stoet werd gesloten met de auto-colonne, 't Was een keurig ge zicht. Op het feestterrein Op het feestterrein aan den Schieland- schen Hoogen Zeedijk werd de stoet autoriteiten en landstormers opgewacht door de Oranjegarde, die daar een eerewacht vormde. Allereerst werd het woord gevoerd door den voorzitter der Gewestelijke landstorm commissie den heer J. Derksen H.M.; die met een kort woord de landstormdag opende, daarbij een woord van welkom rich tende tot allen die aanwezig waren. Een htige luidspreker-installatie zorgde er voor dat het gesprokene over het géheele ter rein goed hoorbaar was. Vervolgens werd het woord gevoerd door Minister de Wilde Mr. J. A. de Wilde, minister van Binnen- ;che Zaken. In een korte maar krachtige rede richtte spr. zich tot de landstormers. Spr. achtte het een voorrecht de landdagen der E.V.L. bij te wonen omdat hij de betee kenis van dit instituut zoo hoog aanslaat. De B.V.L. mag zich verheugen in steeds grootere sympathie van het Nederlandsche volk, omdat ons volk steeds meer is gaan wat het is en 't is gaan vertrouwen. Gij zijt het instituut dat goed georganiseerd is dat weet wat het wil. Gij, mannen, wilt alles geven, zegt spr., door de vaderlandslief de in uw hart en de warme liefde voor het Vorstenhuis, schaart gij u rondom den troon. Zelfs de socialisten, constateert spr., een veranderd standpunt in de B.V.L. Gij vormt een groote macht, gij maakt geen misbruik daarvan. Alleen als 't bevel uit Den Haag komt en ons volk bedreigd wordt, staat ge rondom het vaandel, staat ge achter uw Duymaer van Twist! Hierna werd het woord gevoerd door Prof. Jhr. Mr. C. C. de Savornin Lohman. Spr. wees op de kansen die de ge tijden bieden aan hen die gaarne in troe bel water visschen. Met verwijzing naar Spanje vestigde spr. voorts de aandacht op het steeds verder opdringen der revolutie. Tegen deze revolutiegolf, zegt spr., vormt de B.V.L. een stevige afsluitdijk. De B.V.L., zegt spr., is een machts instituut in handen van de wettige overheid. Van zekere rijde wordt wel gezegd dat hij in dienst staat van be paalde politieke partijen, maar niets is minder waar dan dat Wel heeft de B.V.L.-er partij gekozen, maar vóór het wettig gezag. Hij ook kent geen andere leuze dan het aloude: „Oranje boven!" Intusschen stroomde een ware gietbui neer maar niettegenstaande de hevige regen bleef het publiek de rede tot het einde volgen. Het bleef regenen en hoewel velen een schuil plaats konden vinden in de opgeslagen ten- zoo waren er toch nog vele honderden die trots de regen genoeglijk buiten bleven de verschillende programpunten te vol gen. Het Tweede Kamerlid Dr. I. H. J. V O s heeft als laatste spreker het woord gevoerd en gewezen op het verschil tussehen dezen dag en den dag waarop de B.VL. in No vember 1918 werd gesticht. Thans, zeidespr., Is de B.V.L. veel noodiger dan in 1918, want we leven als op een vulkaan. Er gaat haast geen dag voorbij zonder schokkende gebeurtenissen en het stadium van rust is nog niet weergekeerd. Met een waarschuwing voor en socialisme en een woord ter opwekking om trouw te blijven staan rond den troon van Oranje, besloot Dr. Vos rijn rede, die luide werd toegejuicht. Een gevarieerd programma Vervolgens melden we nog dat tussehen de verschillende redevoeringen een zeer geva rieerd programma werd afgewerkt. Door de trompetters der gele rijders en de rijver- eenigingen „de Gouwe-ruiters" en „Gouda Vooruit" werden prachtige rij-nummers ten beste gegeven. Het talrijke publiek genoot ten volle hiervan. Voorts was er het hinder nis-rijden voor auto's en motorrijwielen. Voor muzikale afwisseling werd gezorgd door het VOORNAAMSTE NIEUWS Dit Nummer bestaat uit DRIE bladen Heden wordt in Haarlem de Vrije Universiteitsdag gehouden. Gisteren is op Raephorst het Chr. Nat. Zendingsfeest gehouden. De Tweede Kamer heeft gisteren de be- stuurshervorming in Indié goedgekeurd; rede van Minister Colijn. De Chr. Bond van Schoenmakerspatroons heeft te Utrecht de algemeene vergadering gehouden. De Italiaansche journalisten, die in de Volkenbondsvergadering incidenten hebben verwekt, zijn uitgewezen uit het kanton Genève. De besprekingen over 'de hervorming van den Volkenbond zullen eerst in September, a.s. plaats vinden. In 'Antwerpen is een zeeliedenstaking ge proclameerd. Ook het trambedrijf is stil gelegd. BELANGRIJK NIEUWS! Door invoering van ons tarief A is het mogelijk geworden HEERENCOSTUMES, MANTELS en JAPONNEN tegen 20 tot 40 pCt. lageren prijs chemisch te laten reinigen. Tarief A moet speciaal worden opgegeven. PALTHE Niets riskeeren begeeren. fAdvJ bussum pension PRACHT LIGGING bij Bosch en Heide Rustige terrassen voor theeën etc. Lunchen Dincereit hhhh tennisbanen (Adv.y stedelijk muziekkorps. Dit was als gewoon lijk „af". Er heerschte voortdurend een ge zellige drukte. De hevige regenbuien ten laatste vermochten 't niet de stemming er uit te krijgen. Ritmeester b. d. J. S. F. v. Hoogstraten f In den ouderdom van 77 jaar is te 's Gra- venhage overleden de heer J. S. F. van! Hoogstraten, ritmeester b.d. en oud-lid van: de Tweede Kamer der Staten-GencraaL De overledene werd 7 Juni 1859 geboren en trad in 1876 als vrijwilliger in dienst bij het 3e regiment huzaren. Hij volgde den hoofdcursus te Haarlem en werd in 1S8Q benoemd tot tweeden luitenant der cavalerie. Als ritmeester verliet hij in 1S96 den mili- tairen dienst. Tijdens rijn veeljarig verblijf te Arnhem maakte hij bij tusschenpoozen 25 jaar voor de Anti Rev. partij deel uit van den Ge meenteraad. 22 jaar had de overledene zit ting in de Prov. Staten van Gelderland, dia hem ook kozen tot lid van het college van. Ged. Staten. Daarin heeft hij echter maar korten tijd zitting gehad. In 1909 koos Utrecht II hem tot lid van de Tweede Kamer waarin de heer v. Hoogstraten tot 1913 zit ting had, toen hij zijn zetel verloor aan wij len Dr. J. v. Leeuwen (s.d.). 28 jaar was de overledene lid van den: kerkeraad der Ned. Hen'. Gem. te Arnhem, terwijl hij in het bestuur van meerdere lichamen en instellingen zitting had. Bij zijn vertrek naar Den Haag voor enkele jaren legde hij al zijn functies neer. De teraardebestelling van het stoffelijk overschot zal a.s. Zaterdagmiddag te 's Gra- venhage op de Algemeene Begraafplaats al daar plaats vinden om half één. De jaarvergadering van den Chr. Boni van Schoenmakerspatroons en SchoenwinkeUers, die gister ie Utrecht werd

Nieuwe Leidsche Courant | 1936 | | pagina 1