I Nieuwe Leidsche Courant STADSNIEUWS ZATERDAGNUMMERS VRIJDAG 26 JUNI 1936 TWEEDE BLAD PAG. 6 Vereen, voor Ziekenhuis- verpleging Streekverband „Bloembollenstreek" Op initiatief van de Vereenigingen voor Ziekjenhuisverpleging te Lisse en Katwijk aan Zee werd in „Cassa Cara" te Katwijk aan Zee ccn vergadering gehouden Vereenigingen voor ZiekeniiuisverpU-gu'g Tot deze vergadering waren uitgenoodigd alle besturen van de vereenigingen Ziekenhuisvorpleging in de Bloembollen streek. Aan deze uitnoodiging werd gehoor gegeven door een 11-tal vereenigingen uit de Bloembollenstreek, terwijl van enkele vereenigingen, een schrijven was ingeko men. Vrijwel alle plaatsen in de bloem bollenstreek waren vertegenwoordigd. De Voorzitter van het voorloopig Comité van uitvoering tot oprichting van e „Streekverband Bloembollenstreek" v. Vereenigingen voor Ziekenhuis verplegii de heer D. C. van Leeuwen, van Katwijk aan Zee, opende deze vergadering en sprak een woord van welkom tot de aanwezige in het bijzonder werden welkom gcheeten dc bceren B. Stolk, Voorzitter van de Fede ratie van Vereenigingen voor Ziekenhui: verpleging in Nederland, en de lmer U. van Dion, Voorzitter van het Str^ekve band „Rijnland", welke dezen avond ee causerie zou houden over het nut en de noodzakelijkheid van een streekverband. De heer Van Leeuwen gaf een korte uit eenzetting van de wordingsgeschiedenis. Het was, aldus de heer Van Leeuwv verceniging van Lisse, welke tot de V- I Ziekenluiisverpleging te Katwijk een schrij ven deed uitgaan om met elkander be sprokingen te voeren over de wenschelijk- heid om te komen tot oprichting van een streekverband. Het motief daarvoor lag in het feit. dat er over het algemeen genomen te weinig samenwerking is tusschen 'Je verschillende vereenigingen die toch eigen lijk een en hetzelfde doel najagen. Inzak"1 verschillende aangelegenheden wordt er door de verschillende vereenigingen geheel verschillend standpunt ingenomen. Dit geeft in de practijk regelmatig aanlei ding tot onaangenaamheden. Om dit in de toekomst te voorkomen en tevens in vele opzichten collectief te erken, is oprichting van een streekverband zeer gewenscht, ja zelfs noodzakelijk te noemen. Hierna werd het woord gegeven aan den heer D. van Dien, van Alphen aan den Rijn» voorzitter van het streekverband „Rijnland". Deze ze:te in een helder en duidelijk betoog uiteen wat eigenlijk een streekverband be doelt te zijn. De bedoeling is om in hel al gemeen de groote lijnen uit te stippelen waarnaar,de plaatselijke vereenigingen kun- ïien handelen. Er zijn 'toch zoovele onder werpen van algemeen belang die nooit door 'tic plaatselijke vereenigingen- behartigd kunnen worden. Spr. noemt bij v. de tarieven voor verpleegden in particuliere ziekenhui zen. contracten met chirurgen en specialis ten. het aanstellen van een Controleerend Geneesheer, hetgeen spr. al een heel belang rijke aangelegenheid noemde, enz. Met beel den uit de practijk toonde spreker aan, dat het in het belang van iedere vereeniging is >ic noemen, wanneer het tot oprichting van een streekverband „Bloembollenstreek" mocht komen en hoopte, dat de besprekin gen van dezen avond het daartoe zullen leiden. Door den voorzitter van de Federatie, den beer Stolk, van Wassenaar, werd nog een enkel woord hieraan toegevoegd en de op richting van een streekverband krachtig gepropageerd. Het Federatie-bestuur zal meer en meer op de streekverban-den aan gewezen zijn, omdat de belangen in kleine re vergaderingen als de Alg. Verg. van de Federatie beter behandeld kunnen worden en bij de besprekingen op de Alg. Verg. te ,Ftrecht dan beter tot hun recht komen. De voorzitter dankte beide heeren voor de woorden hier gesproken en gaf gelegenheid tot gedachtenwisseling. Door bijna alle af gevaardigden werden vragen gesteld. Al gemeen was men van oordeel, dat bij even tueels oprichting de kwestie van een con- nroleerend geneesheer wel een der belang- rijkste punten genoemd mag worden. Vele aangelegenheden kwamen ter spr.ake, waar- wit duidelijk bleek, dat oprichting van een streekverband wel zeer gewenscht genoemd mag worden. De voorzitter stelde dan ook ra" uitvoerige bespreking de vraag: is do vergadering rijp voor een beslissing?, wel ke vraag algemeen met ja werd beantwoord; De lieer Tibboel, van Lisse, stelde voor om den heer D. C. v. Leeuwen, van Katwijk can Zee tot voorzitter te benoemen, waar tegen de heer Van Leeuwen, wegens drukke werkzaamheden, bezwaar heeft. Nu stel do de heer Tibboel voor om den heer P. P. do Koning, van Leiden, als voorzitter aan te .vijzen. Ook deze had wegens drukke werk zaamheden bezwaar, doch nam toch deze benoeming voor een jaar aan. Verdere be stuursleden worden door de .vereenigingen 'Afgevaardigd. Na een woord van dank werd deze be- ïar.% ijke vergadering gesloten. R.K. Huishoudschool Voor het theoretisch gedeelte van het 'examen voor de akte N VII (Leerares Huis houdkunde en Waschibehandeting) slaag den de dames: M. Bouter. M. H. Th. Flint. 'A. I-I. C. M. Keulemans, P. J. W. A. de Kok, LA. A. v. d. Meer, A. P. Perquin, A. A. M. ,'i'immermann, E. Woesthoff, M. L. D. v. Vaj- men, Ph. W. C. M. Sohellekens. tWaterpoIo Voor een groot aantal belangstellenden 'speelde gis'erenavond De Zijl I tegen S.Z.C. I wit Schiedam, onder leiding van scheids rechter Schevelenbcsch, om den Havenbrug- hekcr.. S.Z.C. heeft een zeer snelle ploeg en was 'direct in den aanval C. Rameau verdedig de zijn doel echter keurig, zoodat doelpun ten uitbleven. Goede schoten van P. Lut en E. Kraayen- fcrink werden eveneens door den goed spe lenden S.Z.C-keeper gestopt. S.Z.C. blijlt 'door snel zwemmen sterker en als Blansjaar een overtreding begaat en het water uit moet, benut S.Z.C. de strafworp, 0-ï. Even later red C. Rameau een zeker schij nend doelpunt. Met rpzwemmen geeft A. H. van Egmond op tijd aan P. Lut over, d:e onhoudbaar gelijk maakt, 11. Met wisselende kansen werd 't spel voort gezet, maar de s and bleef tot het einde onveranderd. Beide zevmetallen besloten spoedig om over te spelen, zoodat nogmaals om den Ha- tvenbrugbeker gestreden zal worden* De Stadhuisbouw Naar wij vernemen heeft, hedenmorgen de ondcrshandsche aanbesteding plaats gehad van de betonnen bovenbouw van het nieu we Stadhuis. De gemeenteraad zal hierover dus t.z.t. te beslissen krijgen. N.V. Leidsche Duinwater-Mij. Jaarlijksche algemeene vergadering In de hedenmorgen onder voorzitterschap van den heer M. G. Verwey gehouden alge meene vergadering van aandeelhouders der N.V. Leidsche Duinwater Maatschappij wanen vertegenwoordigd 15 aandeelen, uit brengende 15 stemmen. Aan het door den directeur ir P. C. Lin denbergh uitgebrachte verslag is het vol gende ontleend: In het afgeloopen jaar werden te Katwijk uit 't duinreservoir opgepompt 2.893.196 m3 duinwater tegen 3.011.776 m3 over 1934 of 118.580 m3 minder. Gemiddeld werden per etmaal opgepompt 7.926 m3 tegen 8.251 m3 over 1934. De luchtcompressor met bijbehoorende perswindketel en oliefilters werden ver plaatst vanuit het zgn. „Compressorge bouw" naar het voormalige ketelhuis. Begonnen werd met den bouw van een fïlteiTegulateurshuisje ten behoeve van fil ter IV. De toegangsweg naar den Watertoren te Katwijk aan den Rijn werd tot een breedte van vier meter verhard, tevens werd langs de prise d'eau een fietspad aangelegd. Begonnen werd met het maken van tien stuks diepboringen. Met inachtneming van het bepaalde in art. 5 der concessie werd uitbreiding aan het buizennet gegeven tot een totaal van 2.S32 meter. De lengte van het buizennet bedroeg op 1 Januari 1935 171.686 m„ zoodat de ge- heele lengte van het buizennet der maat schappij op 31 Dec. 1935 bedroeg 174.518 m., het buizennet in de omliggende gemeenten, eigendom dier gemeenten bedraagt: te Kat wijk 24.900 m.. te Valkenburg 575 m> te Rijnsburg 5.419% m.. te Oegstgeest 20.622 m. en te Voorschoten 630 m., totaal 52.196% m. Met de hydrophone toestellen werden" de leidingen van S.503 perceelen met 10.13' closets onderzocht, waarbij werden aange troffen 408 lekkages, is 4.S pet. Gesloten werden 579 abonnements- en 119 metercontracten. Vervallen zijn 47 abonne ments- en 15 metercontracten. He water werd 't geheele jaar aangevoerd en onderzocht door Ir. A. M. van Deventer. Zijn oordeel was: „Zeer goed drinkwater, voor zoover dit langs scheikundigen weg uit te maken". Bacteriologisch werd het water geregeld onderzocht aan het Chemisch en Bacteriolo gisch Laboratorium van Dr. U. G. N. van der Sleen te Haarlem. Volgens het verslag '.an dit Laboratorium was het kiemgehal'e van het w^ter gedurende het jaar 1935 zeer laag en in verband hiermede van goede hoedanigheid. - Op 31 Dec. waren in bedrijf 4439 water meters, waaronder 260 controleméters. Aan nieterafnemers is geleverd 1.118.630 M3.. z< dat. gerekend naar het totaalverbruik van 2.893.196 M3., door abonnementen moet ge bruikt zijn 1.774.560 M3„ waaronder echter het water voor spuien, brandblussohen en lekkage is begrepen. Van de geplaatste watermeters werd 1/3 gedeelte vervangen door nieuwe of gerepa reerde en opnieuw op juistheid gecontro leerde meters. Over het n.aar het oordeel van contrac tanten „te hoog aanwijzen" kwam dit jaar één klacht binnen, doch de meter bleek bij onderzoek juist aan te wijzen. Het saldo der exploitatierekening in 1935 bedraagt f 422.321,00!2. N'a afschrijving op de rekening eigendommen blijft een verdrag van f 338.190,23% over, waardoor aan aan deelhouders een dividend van 24 pet. (vorig jaar 23 pel.) en aan de gemeente Leiden f 142.402,99 kan worden uitgekeerd. De balans werd onveranderd goedgekeurd. DAMCLUB „LEIDEN" De uitslagen der gespeelde bordenwed strijden gehouden in het clublocaal hotel „Rijnland" waren als volgt: le Groep: D. MegchelseP. J. Lemaïr ï- W. Laterveer—P. Olivier, afgebr. partij 11 2e Groep: W. Neijenhuis—J. Boter 2—0 D. Laterveer— G. Wildschut 20 I. BaartG. Wildschut 20 G. Wildschut—J. v. Wezel afgebr. van ons blad met het fraaie, 12 pagina's groote ZONDAGSBLAD zijn verkrijgbaar bij: KANTOORBOEKHANDEL Fa. KOUWENHOVEN DOEZASTRAAT 37 DAGELIJKS losse nummers te verkrijgen bij: LECTURA, van 't Hoffstraat 26 GESLAAGD Aan de Leidsche Mode Vakschool zijn na gehouden examen geslaagd voor Costumiere de dames P. B. de Jong en W. A. Krijger. WATERTEMPERATUUR Zweminrichting De Zijl 20° C. BURGERLIJKE STAND ONDERTROUWD: D Si eras 22 jr en G Kan- GE BOREN": Jacoba M. H., dr v J L G Mens en Jansen Cornells, znvl Regeer en A J Cos- :r Catharlna, dr v Th Pasma en N Scheur- ater Fietar. zn v W F Vermont en Ch S Tuinhof de Hoed Johannes A., zn v J A de en M v Tongeren Anneke B., dr v E Waltuch en E Ch Schafer. OVERLEDEN'. A F Fakkel dr 27 jr AC d Ma-kv Konijnenburg vr. 34 jr P Tis- iurNeuteboom vr. 71 jr. UIT DEN OMTREK HAZERSWOUDE DE WERKLOOSHEID Bij het correspondentschap voor Arbeids bemiddeling staan als werkloos ingeschre ven MS personen, waarvan 50 steuntrekkers terwijl 15 personen bij de gemeentelijke werkverschaffing zijn te werk gesteld. SCHOUW Door liet bestuur van de Hazerswoudsche Droogmakerij zal op Maandag 6 Juli a.s. schouw worden gehouden volgens art. 5 en 21 der verordening. SPELDJESVERKOOP De gehouden speldjesverkoop door eenige jonge .meisjes ten bate van de Weermacht, heeft, op het dorp opgebracht de som van f 18.01%, HILLEGOM EINDUITSLAG KAMPIOENSCHAP SCHAKEN HILLEGOM EN OMSTREKEN Thans is de einduitslag bekend van de interessante schaakkamp om het kampioen schap voor Hillegom en omstreken, een strijd, die van het begin tot het einde boeiend is geweest en uitermate spannend! Vooral de eindstrijd tusschen de beide fi nalisten was hardnekkig en zeer enervee- u-end en vergde veel van het uithoudings vermogen van de heide spelers, die elkaar niets wilden toegeven. Tenslotte is na twee extra wedstrijden de zoo vurig begeerde ti tel in het bezit gekomen van den heer P. G. A. Hofkes te Hillegom, die daarmede in het bezit kwam van de fraaie verguld zil veren medaille. De heer W. Worsteling legde ten slotte beslag op den tweeden prijs (zil veren medaille), terwijl de heer J. P. Koop en P. de Rooy de derde en vierde prijs wis ten te veroveren. Alls bijeen genomen is het een zeer inte ressante kamp geworden en heeft de schaak club „De Uil" met het organiseeren van dezen match veel 6ucces gehad. EJLB.O. Woensdagavond heeft de E.H.B.O. haar tweede groote buitiendemonstratie gehou den en wel aan den Hillegommerdijk. Ver ondersteld werd een autobotsing tusschen een luxe-auto en een autobus, waarbij S per sonen gewond waren. Alle patiënten wer den door leden der E.H.B.O. verbonden en hierna naar 'n hiervoor ingericht ziekenhuis vervoerd. Onder de talrijke aanwezigen ontdekten wij ook Dr Schreuder Nieuw-Vennep. De verbanden werden door hem gecontroleerd en hij was vol lof over het werk der E.H.B.O. Tenslotte werd nog gedemonstreerd hoe patiënten met een vrachtauto vervoerd kunnen worden. Het geheel stond oud' leiding van den heer C. Schoon derbeek, die zich uitnemend van zijn taak heeft g-kvve- VERKOOPING Gisteravond had de verkoop bij afsta<_ plaats van een perceel bloembollengrond met bolgewassen, voor zoover geplant op grond, in gebruik bij den eigenaar M. van Til Rzn. Het perceel is groot 2.63.90 H.A en- gelegen nabij „de Hartebaan". Het was in bod gebracht op ƒ7.000. Alvorens men tot verkoop overging maakte de notaris he kend dat de verkoop veranderd was bolgewassen zouden nl. niet verkocht wor den, doch alleen het land. Dit werd a\j< mijnd op 700 door den heer N. Y. J. Assen delft q.q. CONCERT Bij gunstig weder geeft de Harmonie „Crescendo" hedenavond om kwart over acht een concert in de Gemeqjite-concert- tent aan de van Waverenstraat. KATWIJK DE KATWIJKSCHE OUDHEIDKAMER Het bestuur van de Katwijksche Oudheid kamer is voornemens dezer dagen de inge zetenen, die hiervoor waarschijnlijk in aan merking komen, te bezoeken met het doel leden en donateurs (trices) aan te wei doch bovendien de aandacht te vragen voor deze instelling. Voor het geheel slagen van het doel is de medewerking van de ingeze tenen noodig, -b.v. door het in bruikleen of ten geschenke geven van typische oud- Katwijksche voorwerpen. Het bestuur bestaat uit: Burgemeester Woldringh v. d. Hoop, eere-voorzitter; mevr. werd. Eerdbeek—Claasse. presidente; mevr. wed. H. v. d. Schrieck, secretaresse; de heer C. P. I. Dommisse, alg. adviseur; de heer A. Haasnoot Nzn., penningmeester. KATWIJK AAN DE RIJN AARDAPPELEN De Tuinbouw vereeniging „Katwijk en Om streken'1 hield gistera\ond op verzoek van het vereischte getal leden een spoedverga dering. De voorzitter, de heer J. v. d. Perk, opende de vergadering en deed mededee- ling van een verzoek van enkele leden te hespreken de vraag of, met de nieuwe regeling voor vroege aardappelen, het in kuilen van doorgedraaide vroege aardappe len gezamenlijk en voor gemeenschappelijke rekening kan geschieden. Zulks moet, zoo als pas is bekend gemaakt, door ieder af zonderlijk geschieden. Opgemerkt zij dat deze regeling voor deze streek wel nieuw is, doch het inkuilen op deze wijze in N.- Holland reeds vorig jaar geschiedde. De oorzitter lichtte uitvoerig de regeling toe, doch meende de leden er zeer ernstig voor te moeten waarschuwen het inkuilen ge meenschappelijk te doen. Dit met het gevaar voor ziekte in gezonde partijen. Een klein kwantum kan een zeer groote hoeveelheid totaal ongeschikt maken. Gezien de groote kwantums die iederen dag doordraaienzou het onverantwoordelijk zijn het risico voor deVereeniging te nemen. Het zou ettelijke duizenden guldens kunnen kosten. Nadat deze aangelegenheid van alle kan ten bekeken is, blijkt er in de vergadering, gehoord de toelichting en waarschuwing door het bestuur, niemand te zijn die van het advies durft afwijken. Ten slotte wordt met algemeene stemmen besloten dat iedere tuinder zijn eigen aardappelen, die eventueel zullen doordraaien, zal verzorgen. Op een later door de Groenten- cn Fruitcentrale op te geven tijdstip zal aflevering plaats heb ben. Thans wordt de helft der minimum prijs uitbetaald, bij aflevering van een goede partij de andere helft. Voor be waar- loon zal f 0.50 per 100 Kg. worden vergoed, terwijl het niet uitgesloten is, dat er een zeker gewichtsverlies zal mogen zijn bij af levering. Het bestuur, dat voor bespreking van en kele aangelegenheden een conferentie heeft gehad aan de Groenten- en Fruitcentrale, doet nog enkele mededeelingen hetreffende het veilen van peen en na en rondvraag, aarbij nog meerdere ophelderingen vol gen, sluit de voorzitter de vergadering» TUINBOUW Het was deze dagen een aardappelenla wine aan vele veilingen. En- zeer waar sehijnlijk zal zulks nog wel enkele dagen aanhouden, niettegenstaande zoo nu en dan de minimumprijs wordt verlaagd en volgens een nieuwe regeling (althans voor deze om geving) de groote massa z.g. doorgedraaide aardappelen moeten worden ingekuild en verzorgd, totdat ze voor een of ander doel gebruikt zullen kunnen worden. Er is sprake van massa-export naar Z£Ainerik«w (Argentinië). De gewassen staan best, het beschot is buitengewoon goed, in jaren is zulk een kwantum niet aan de markt verschenen. En met een redelijke minimumprijs was dc uitkomst zoodanig als men die van vroege aardappelen niet gewoon was. Begrijpelijk, dat men vele lange gezichten zag bij het afkondigen van de nieuwste regeling: door gedraaide uitbetalen met de helft van de minimumprijs, inkuilen, deskundig, cn op later order in goeden staat afleveren, waar na dan de andere helft «van genoemden minimumprijs zal worden- uitgekeerd plus f 0.50 bewaarloon per 100 Kg. Het. liep tot heden zoo goed. Soms draaiden 2000 kisten per dag door. Wat zou het, uitbetaling had toch direct plaats. Zulks kon geschieden uit het z.g. h'effingsfonds, de bekende 20 ct. per kist of f 0.80 per 100 Kg. 't Is natuurlijk een tegenvaller dat een dergelijke maatregel genomen is moeten worden, doch zooals het momentcel ging, zou het met een aardappelenlawine, zooals we die den laatsten tijd hebben, toch vast- geloopen zijn. Het zal dus thans zaak zijn het product te verzorgen juist of dat het 't eigendom van den tuinder is. Immers Fij venvaarloozing zullen de aardappelen „ver zieken" en komt er niets van terecht, ook niet van de vergoeding. Dit alles neemt niet weg dat de regeling voor de afzet der vroege aardappelen een prachtig mooie regeling is die tot voorbeeld gesteld kan worden voor tientallen andere crisismaatregelen. Was de regeling er niet, iedere tuinder geeft zulks grif toe, zouden vroege aardappelen thans zoo goed als niets opbrengen. In 1933, het slechte tuindersjaar hier en in de naaste omgeving, kon men te veld staande aard appelen cadeau krijgen, mits ze netjes ge rooid werden. Thans zou men ze voor nie mendal, voor 't rooien alleen, niet kwijt kunnen! Het is in deze dus, zooals meer malen het geval is, van twee kwaden de beste kiezen. GEVONDEN VOORWERPEN Een lichtkleurige damesmantel, een pakje jute zakken, een paar zwarte beenpij pen (regen), een panama dameslAed, een kof fertje met toiletartikelen, een beige stoffen dameshoed. Inlichtingen bij de politie. KATWIJK AAN ZEF Afscheid van den heer J. H. v. d. Wijngaard Als hoofdinspecteur van politie Gistermiddag heeft de hoofdinspecteur van Politie de heer J. H. van den Wijngaard in bijzijn van Mevr. v. d. Wijngaard officieel afscheid genomen van het Politiecorps. Aan wezig waren voorts de Burgemeester, Mr. W. J. Woldringh v. d. Hoop, de Gemeente secretaris de heer D. C. O. Boekhoven. Aan Mevr. v. d. Wijngaard werd namens het corps een prachtig bouquet rozen aange boden. De Burgemeester hierna het woord ver krijgende zeide, voor het laatst den titel van hoofdinspecteur te willen gebruiken, bin nenkort zal deze veranderd worden in Com missaris. Gij hebt in deze jaren heel wat ge bouwd en gewerkt. Het gebouw dat u zich voorgenomen had te bouwen is klaar, U gaat nu een verdieping hooger bouwen, door Uw benoeming als commissaris te Harderwijk. Ik ben U dankbaar voor wat U in deze 12 jaren voor Katwijk hebt gedaan. Het werk voor 'de politie was voor 12 jaar geleden niet gemakkelijk. Deze was voor velen nog de „hoeman". Gij kwaamt hier in een sfeer die niet gunstig was te noemen. Doch niettegenstaande deze dingen hebt gij een keurcorps weten te organiseeren. Ook de regeling op het strand hebt gij zoodanig gewijzigd en gemoderniseerd, dat onze bad plaats hiermee grooteliiks is gebaat. Ook het kampeerterrein dat door uw initiatief is tot stand gekomen, en dat voor de gemeente een niet onbelangrijk voordeel oplevert, is iets waarop U met genoegen kan terugzien. De laatste gemeente-verordening welke door U is tot stand gekomen, maakt dat Katwijk volledig is uitgerust, zooals het een moder ne gemeente past. Ook als ik spreek namens het corps kan ik niet anders zeggen dan dat er steeds een goede geest heerschte, en die geest hebt gij geschapen. Ik hoop dat U nog lange jaren in het politievak mag werkzaam zijn. Dit heeft toch steeds de liefde van uw hart. Gij kunt terugzien op een geslaagde loop baan. Als blijk van waardeering wil ik U thans deze vulpenhouder namens het corps aanbieden, ik hoop dat U met genoegen te rug zult denken aan de tijd welke U hier heeft doorgebracht. De. heer v. d. Wijngaar- de sprak daarna woorden van dank en afscheid. Spr. kwam bij dit afscheid in gedachten het spreekwoord: afscheid is een weinig sterven, deze gevoelens leven dan ook in mij en in mijn vrouw. Hij memoreerde het feit. dat hij voor 12 jaar voor het eerst naar Katwijk kwam. Toen hij 's avonds (het was reeds laat) van Leiden kwam fietsen, zeide een Katwijker die met hem opreed, toch vooral niet de Voorstraat langs te gaan daar hij dan de kans beliep- daar hij vreem- OOK VOOR U OOK VOOR UW VROUW OOK VOOR UW KINDEREN OOK VOOR UW PERSONEEL deling was van de fiets getrokken te worden Gelukkig is het. zoover niet gekomen. Bij mijn komst telde het corps niet meer dan negen agenten, het viel mij dan ook niet gemakkelijk om het corps uit te brei den. Dat het mij is mogen gelukken dank ik aan wijion burgemeester De Waal Malefijt aan oud-burgemeester Schokking en aan den tegenwoordigen burgemeester, en voorts ook aan het politiecorps zelf. Tot het corps zich richtend zeide spr. gij hebt uw taak naar behooren volbracht op een wijze zooals de gemeente dat wenschte. Het contact met de burgerij is successievelijk beter geworden zoo zelfs dat ik moet be kennen dat het mij buitengewoon is mee gevallen, misschien ging de politie voor heen ook niet geheel vrijuit. Ik heb aldus spr. de Katwijksche burgerij leeren waar- deeren om haar gemoedelijkheid. In 't kort herdacht spr. de overleden agenten Neijeboer, Schaap en Van Egmond. Ten slotte bedankte spr. allen voor de wijze waarop dit afscheid voor hem gemakkelijk is gemaakt. Hij hoopte dat nog veel promo ties voor de agenten zullen plaats hebben. Vervolgens sprak de oudste agent den heer B. Star den scheidenden hoofdinspecteur in hartelijke bewoordingen toe. De hoofdinspecteur richtte zich nu speci aal tot den brigadier den heer P. Ruwhof, hij prees deze voor de wijze waarop hij steeds de hoofdinspecteur ter zijde stond. De opvolger krijgt dan ook een flinke ac tieve kracht aan zijn zijdel De heer Ruw hof dankte hierna voor de woorden tot hem gesproken. Voor hem was het afscheid wel heel zwaar daar zijn werkkring het toeliet steeds in nauw contact met de hoofdinspec teur te staan. Ook de heer Boekhoven ge waagde van de prettige samenwerking wel ke er steeds tusschen hem en den hoofdin specteur bestond. De heer Ruwhof boou hierna den scheidenden hoofdinspecteur na mens het corps een prachtige vulpenhouder aan, welke deze in dank aanvaardde daar hij in zijn nieuwe werkkring waarschijn lijk meer met de pen dan met het zwaard zal moeten omgaan. Hierna bleef men nog even gezellig bijeen. AANTAL BADLLJSTEN Het aantal op het politiebureau ingelever de badlijsten bedroeg gistermiddag 165, dai beteekent dat tot nu toe reeds 800 bac" ten ingeschreven staan BENOEMD Aan Herv. school IV Remszestraat 40 is tot onderwijzer benoemd de heer J. Hoeve tijdel. onderwijzer Chr. School Hoefkade te Den Haag. TERAARDEBESTELLING JAC. VAN DUIJN Onder groote belangstelling is gistermid dag het stoffelijk overschot van de heer Jac. van Duijn aan do schoot der aarde toe vertrouwd. De heer van Duijn heeft. 26 jaar lang deel uitgemaakt van het college van Regenten van het Ned. Herv. Gast en Weeshuis. Door zijn prettige omvang en opgeruimdheid wist hij altijd veler harten te veroveren. Achter de baar merkten wij op de beide predikanten. Ds. Rutgers en Ds. Pras als mede het college van Regenten van bov< genoemde stichting en enkele kerkeraads- leden. Namens de vereeniging „Draagt el kanders lasten" waarvan de overledene reeds lange jaren lid was voerde het woord de heer L. van Beelen. Met het zingen van Ps. 103 4 werd deze plechtigheid gesloten. CHR. DAMESKOOR „LOOFT DEN HEER" Getrouw aan de traditie heeft gisteren het Chr. Dameskoor „Looft den H£er" een geslaagd uitstapje gemaakt. Als doel voor deze reis was gekozen Apeldoorn, Arnhem, en Omstreken, waarbij de bekende beziens waardigheden o.a. het dierenpark bij Rhe- nen niet werden vergeten. LEIDERDORP MUZIEKVEREENIGING DEVOTE Bij gunstig weer hoopt de muziekvereeni- ging Devote hedenavond een concert geven in den tuin van den heer Schal- kers bij de Doesburg, te 8 uur WERKLOOZEN Bij het Agentschap der Arbeidsbemidde ling te dezer plaatse staan momenteel G2 erkloozen ingeschreven. Hiervan werken r 26 in gemeentelijke werkverschaffing bij o'en aanleg van sportterreinen en trekken er 17 steun. GESLAAGD Onze vroegere plaatsgenoot de heer G. van der Tas slaagde te Amsterdam voor liet examen Lichamelijke Opvoeding M. O. LEIMUIDEN RAADSVERGADERING De Raad dezer gemeente kwam Donderdag morgen in openbare vergadering bijeen. Aanwezig waren alle leden. Voorzitter de heer J. A. Bakhuizen. De Voorzitter opent dë vergadering met gebed. De notulen van de vorige vergade ring worden na lezing door den secretaris door de vergadering onveranderd vastge steld. RADIO DISTRIBUTIE 10.05 Keulen, 31.20 ParUs R., 13.05 Brussel VI., 14.20 Keulen, 15.20 Partis R.. 15.50 Droitwich, 17.20 Brussel VI.. 18.20 Keulen. 19.05 Brussel VI. 19.20 Keulen, 20.05 Droitwich. 21.50 Brus3el Fr., plm. 22.15 Brussel VI., 22.30 Brussel Fr., plm, 22.50 Berlijn. Programma IV: 8— Brussel VIL. 10.35 Londen R., 11.20 Droitwich, 13.35 Londen R„. 17.35 Droit wlch, 18.20 diversen, 18.50 Droitwich, 19.10 Lon den R., 20.20 Gram.muz. G.It.D., pli.n. 22.50 Lon den R. ZATERDAG 27 JUNI Pro'gramma III: 8— Keulen, 8.45 diversen* 10.05 Keulen, 11.20 Partis R„ 12.20 Keulen, plm, 14.15 Brussel VI.. 13.35 Keulen. 15.20 Londen R„ 15.50 Keulen, plm. 22.15 Brussel Fr., 22.50 Ber- lijn. Programma IV: 8.Brussel VI., 10.35 Londen R., 13.20 Droitwich. 18.20 diversen. 18.50 Londen R., 20.05 Droitwich, 21.50 Londen R. Agenda Vrijdag, 26 Juni. Leidsche Duinwatermij, 11.30 uur v.m., Alg. vergadering van aan deelhouders. Vrijdag, 26 Juni. Stadsgehoorzaal (foyer)', 8 uur, 151ste Algemeene vergadering Genoot* schap Mathesis Scientiarum Genitrix. DIENST DER APOTHEKEN. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 22 tot en met Zondag 28 Juni a.s. waargenomen door de apotheken: M. Boekwijt, Vischmarkt 4, telef. 552 en C. van Zijp, AVilhelminapark 8, Oegstgeest. telef. 274. Ingekomen is een schrijven van Ged. Staten der provincie Zuid-Holland, waarbij de begrooting voor het jaar 1936 goedge keurd teruggezonden wordt. Met nadruk wordt er de aandacht op ge vestigd, dat de thans toegestane uitgaaf- ramingen in het algemeen als minimum dienen te worden beschouwd en dat vcf- hooging slechts in zeer bijzondere gevallen zal worden goedgekeurd. Voorts is ingekomen een schrijven vart Ged. Staten, waarbij wordt medegedeeld dat Ged. Staten van -plan zijn om aan de Kroon voor te stellen de jaarwedden van burge- meester, secretaris, wethouders en ont vanger met ingang van 1 October a.s. to verlagen met 2% pet. Het advies van den Raad op dit voorstel wordt gevraagd. De Raad besluit met al gemeene stemmen om aan Ged. Staten: mede te deelen dat hij zich met deze ver laging kan vereenigen. Schrijven van het bestuur van de Chr* H. B. S. te Alphen a. d. Rijn, waarbij ge vraagd wordt om een subsidie groot f 9.29 in het exploitatietekort over 1935 voor den leerling S. Ham. B. en W. stellen voor om afwijzend op dit; adres te beschikken, aangezien er geen en kele wettelijke verplichting bestaat. De heer Rietdijk vindt afwijzen zeer on billijk en protesteert ten sterkste tegen een dergelijke handelwijze. Moreel is de ge meente verplicht om de gelijkstelling zoo veel mogelijk te bevorderen De heer Rietdijk! stelt voor de gevraagde subsidie te vcr- leenen. Zijn voorstel wordt echter niet vol doende ondersteund en komt zoodoende niet in stemming. Het voorstel van B. en W. wordt daarna met de stem van den heer Rietdijk tegen aangenomen. Bij de rondvraag zegt de heer Heenfc dat hij het wenschelijk acht, dat zoo spoedig mogelijk hij de bruggeldheffing het bonnen systeem wordt ingevoerd. De heer Rietdijk vindt het alleszins gewenscht om hiermede te beginnen. Reeds jaren heeft bij zich. als een voorstander daarvan doen kenen. De Voorzitter zegt dat B. en W. naar een' goedwerkend systeem zullen uitzien. De heer Visser bespreekt nog de exces sen bij de watersport; hij zou gaarne meer politietoezicht willen zien. De Voorzitter zegt dit toe; indien noodig zal hij met voor stellen tot vaststelling van een kampeer- verordening komen. De heer Rietdijk zoi 1 gaarne het terrein, behoorende bij de onder wijzerswoning en de o. 1. school, wat opge knapt willen hebben. De voorzitter zegt een onderzoek toe. Niets meer aan de orde zijnde en niemand' meer het woord verlangende, sluit rle voor zitter de vergadering. LISSE UITSTAPJE KNAPENVEREEmüINii „DANIËL" De Herv. Knapen vereeniging „Daniël" maakte onder leiding van haar ijverigeu voorzitter, den heer S. van Voorst, per tou ringcar een gezellig uitstapje. De reis was ditmaal naar Valkenveen met tusschen- en omliggende plaatsen. De fotograaf maakte van de groote groep jongens, er waren er ongeveer 50. voor hun vertrek een foto, waarna de heer D. Schrier, hij afwezigheid' van Ds. G. Tichelaar, namens den kerke- Aan het Bureau van de Nieuwe Leidsche Courant, Breestraat 123, Leiden Hiermede Tersoek ik U in te schrijven nis nbonné op ons blad voor minstens één jaar met gratis toezending van de bladen tot 1 Juli a.s. NAAM: ADBES: kwartaal Zend deze coupon NAAM: De aanbrenger (ster) week ADEES: Doorhalen wat niet verlangd wordt

Nieuwe Leidsche Courant | 1936 | | pagina 6