Jliruuif CdïtórlK (üourant Pllj Dagelijks verschijnend Nieuwsblad voor Leiden en Omstreken abonnementsprijs Pet kwartaal in Leiden en in plaatsen waar een agenlschap gevestigd is 235 Franco per post 2.35 portokosten Per week0.18 Voor hel Buitenland bij wekelijkscbe zending4JJ0 Bij dagelijksche zendingf 53' Alles bij vooruitbetaling Losse nummers 5 ct. met Zondagsblad 7'/j ct Zonr!;-"r.-hirtd nicl afzonderlijk verkrijgbaai Bureau: Breestraat 123 Telefoon 2710 (na 6 uur 3166) Postbox 20 Postgiro 58936 VRIJDAG 26 JUNI 1936 16e Jaargang gUfoertentiepriften: Van t tDt 5 regelsl-17'/» Elke regel meer0.22' Ingezonden Mededeelingen van 1-5 regels2*30 Elke regel meer- 0.45 Voor liet bevragen aan 't bureau V wordt berekend0.10 NO. 5815 Wie zich heden op ons blad abonneert, ontvangt de tot i Juli aj. verschijnende nummers GRATIS. Men geve zich op aan ons bureau waarbij desgewenscht gebruik kan worden gemaakt van het inteeken- biljet. DE ADMINISTRATIE LETTERBEZWAREN? De roode pers attenteert er op, dat wij in een artikel wezen op het feit, dat in het liberale rapport over grondwetsherziening zeer bepaaldelijk geschreven wordt „Gods woord", zonder hoofdletter; terwijl het woord Staat wel deze waardeering krijgt. Dit viel op, omdat zoo schreven wij de Bijbel de hoogste autoriteit is en de staat slechts een schepsel Gods. De roode pers laat daarop volgen: De bijbel soms niet? Maar hoe zit dat dan? De term Grond wet schrijft het anti-revolutionnaire or gaan met een hoofdletter en de Koningin verschijnt in zijn kolommen nooit anders dan met een hoofdletter. Toch is dan ze ker wel de Grondwet en zonder eenige twijfel de Koningin een schepsel Gods. Wie moet het niet bij deze letterknech terij draaierig voor de oogen worden? Maar in ernst, zou het blad niet eens overwegen, of het met zijn kleinzielig gesabbel niet bedenkelijk aan het profa- neeren is?" Wij gaan op zoodanig geschrijf bij uitzon dering in en kunnen hierop slechts ant woorden, dat voor onze lezers deze opmer kingen en vragen geen wederwoord vorde ren; wat voor de redactie van de roode pers wegens haar onkunde in de Christelijke leer profanatie lijkt, is onder ons volle Dat verklaart ook het verschil in menta liteiL Het is niet spottend bedoeld, wanneer een redacteur van de roode pers schrijft, dat na de lezing van zijn blad „het heele gezin, of het v^n detective raadseltjes houdt of niet, zoodra het alle kolommen heeft verzwolgen, in een staat van hemelsche zaligheid komt"; en evenmin, wanneer een landbouwkun- die medewerker aldus aanvangt: Zóoals de Christenen de Bijbel hebben, die hun in het leven de weg wijst, en de Mohammedanen de Koran, zoo hebben de Boerenbonden (in 1932 opgericht) een tooverformule, die op de eenvoudigste wijze de weg wijst om uit de crisis te komen. Zulke dingen duiden er alleen op, 'dat men daar de Bijbel niet als Gods Woord erkent en belijdt en daarom onze bezwaren niet deelen kan. De verklaring van Dr. Colijn Het A.N.P. meldt onsï De vorige week is een verklaring van Minister Colijn verspreid, waarin wordt ge zegd, dat geruchten van kwetsend karakter hun uitgangspunt vonden in een aangele genheid van zuiver particulieren aard, nl. een borgstelling door Dr. Colijn verstrekt aan een uit den vreemde hierheen gekomen gezin. ..Het Volk" zegt, dat het dusver geen reden had, om eraan te twijfelen, dat het hier inderdaad een aangelegenheid van zuiver particulieren aatrd betrof. „Thans echter is ons bekend geworden, zegt het blad, dat het vrijheideboiidsche Kamerlid Dr. I. H. J. Vos, in overleg met eenige an dere vooraanstaande leden van die partij, deze borgstelling voor een bedrag van twee duizend Engelsche ponden, dus omstreeks 15.000, gekocht heeft van dengene, in wiens, kezit de borgstelling was gekomen en dat zij daarna aan een lid van de regeering ter hand gesteld is. Met deze opzienbarende daad heeft de zaak ongetwijfeld haar zuiver particulier karakter verloren. Wij vragen ons af. wat de vertegenwoordigers van den Vrijheidsbond heeft bewogen, het stuk te koopen. Hierom trent kan opheldering onzes inziens onmo gelijk achterwege blijven." Naar aanleiding van deze publicatie Heb ben we Dr. Vos gesproken. Hij bevestigde, dat hetgeen in Het Volk staat, juist is. Al leen zit er geen politiek achter. Als per soon, zei Dr. Vos. heb ik naar de borgstel ling gezocht en toen ik deze had gevonden, haar. voor f 15.000 gekocht, zijnde het bedrag, waarover de borgstellingliep. Ik heb ver volgens het papier naar Dr. Colijn gezon den;- deze heeft mij inmiddels het bedrag te rug betaald. Ik heb dit alles gedaan spontaan. Minis ter Colijn wist daar niets van af. Ik vond het noodzakelijk voor het prestige van land tegenover het buitenland. Ik wilde niet. dat de persoon van Dr. Colijn, voor wien ik grooten eerbied heb, en van wien ik over tuigd ben, dat hij te goeder trouw is, door het slijk zou worden gehaald. De voorzitter van de Vrijheidshond, Mr. Wendelaair, het bericht in „De Arbeiders pers" over deze aangelegenheid gelezen heb bende en door ons op de hoogte gebracht van vorenstaande mededeeling van Dr. Vos. stelt er prijs op zijnerzijds te verklaren, dat Dr. Vos in deze als privé persoon en op eigen verantwoordelijkheid heeft gehandeld en noch met hom, voorzitter, noch met eeni ge partij-instantie overleg gepleegd heeft. Het baconcontract Wordt met vier weken verlengd De minister van Landbouw en Vis» scherij heeft, naar de Telegraaf ver neemt het baconcontract dat 27 dezer af loopt met 4 weken verlengd, met het oog op de voorbereiding van de nieuw te treffen regeling. Teruglevering ondermelk Treedt, gewijzigd, weer In werking Van bevoegde zijde vernemen wij, dat we gens gewijzigde omstandigheden met ingang 28 Juni a.s. de regeling inzake verplich te teruglevering van ondermelk wederom in werking zal worden gesteld, echter «n den gewijzigden vorm, zooals in een vorig bericht in hoofdzaak is aangegeven. Het terugleveringspercentage zal voor de week van 28 tot en met 4 Juli 5 procent De dragen. Enkele nadere bijzonderheden omtrent de uitwerking der nieuwe regeling zullen ten spoedigste aan belanghebbende rechtstreeks orden medegedeeld. Contingenteering van metaaldraadgloeilampen Philips verlaagt de prijzen met 5 pet Bij de Tweede Kamer is ingediend een wetsontwerp tot rpgeling bij de wet van 't Kon. besluit van 30 April 1936, waarbij de contingenteering van den invoer van me- taaldraadglocilampen met ingang van 1 Mei voor 'den duur van één jaar werd verlengd. Overeenkomstig zijn toezegging heeft de Minister bijzonder aandacht besteed aan het prijsniveau dezer artikelen hier te lande. De voornaamste producente hier te lande heeft als gevolg van het gepleegde overleg haar binnenlandsche prijzen van de voornaamste lampen ty pen per 1 Juni 1936 met 5 procent ver- In de omschrij ving van Het gecontin gen teerde artikel werd een wijziging gebracht teneinde ontduiking der invoerbeperking met halffabriekaten tegen te gaan. Vacature Mr. Dr. Schepel in den Hoogen Raad De lijst van aanbeveling De Hooge Raad der Nederlanden heeft de volgende lijst van aanbeveling van zes can- didaten bij de Tweede Kamer ingezonden, teneinde daarop acht te kunnen slaan bij het maken der nominatie voor de vacature van een raadsheerplaats, ontstaan door het eervol ontslag, hetwelk verleend is aan den Raadsheer mr dr C. J. H. Schepel. 1. dr P. v^n Regteren Altena, raadsheer in het gerechtshof te Amsterdam; 2. dr J. H. R. Sinninghe Damste, directeur-generaal der belastingen te Den Haag; 3. dr F. J. A. Hijink, raadsheer in het gerechtshof te Den Haag; 4. dr F. G. Scheltema, hoogleeraar aan de gemeentelijke universiteit en raads heer-plaatsvervanger in het gerechtshof te Amsterdam; 5. dr G. van der Flier, raads heer in het gerechtshof te Arnhem; 6. dr P A. J. Losecaat Vermeer, hoogleeraar aan de gemeentelijke universiteit en raadsheer plaatsvervanger in het gerechtshof te Am sterdam. De fraude ïe Ambt-Hardenberg Bevestiging van het vonnis geëischt Voor Het ArnhemscHe gerechtshof is de zaak behandeld tegen den gewezen burge meester van Ambt Hardenberg, H. H. W., die wegens verduistering en heling van gelden dootr de rechtbank te Almelo tot een jaar en zes maanden gevangenisstraf werd veroordeeld. Tegen dit vonnis kwamen zoowel "de ver dachte als het O. M., dat twee jaar gevange nisstraf had geëischt. in hooger beroep. Zooals men weet betreft het hier onregel matigheden, welke aan het eind van het vorige jaar aan het licht kwamen en waar bij ook de gemeente-ontvanger van Ambt- Hardenberg, J. B. was betrokken. Deze laat ste werd door de rechtbank tot een jaar gevangenisstraf met aftrek der preventieve hechtenis veroordeeld in welk vonnis hij berustte. De procureur-generaal Heeft bevestiging van het vonnis van de rechtbank te Almelo geëischt waarbij de burgemeester is veroor deeld wegens verduistering en heling tot anderhalf jaar gevangenisstra' Gemeenteraad van Amsterdam VERLAGING HAVENGELDEN OOK MET 28 PCT. (Vanc 1 Amsterdam schen redacteur) Nadat de meerderheid van den Raad de suppletoire begrooting den avond te voren had goedgekeurd, was de weg vrij voor de verlaging der haventarieven. Immers had de Regeering haar medewerking hiertoe ver bonden aan het laten vallen van de f 44.000 aan extra subsidies, die het laatste struikel blok vormden voor het goedkeuren der be grooting. Nu deze zaak in het reine was gekomen bestond er gistermiddag weinig aanleiding voor den Raad om uitvoerig over de wen- schelijkheid van de verlaging te redeneeren. Iedereen was van de noodzakelijkheid over tuigd. Alleen de heer Franke (s.d.) probeerde jn verwijt te plaatsen aan het adres van het vorige College, dat met het aansnijden van de verlaging zou hebben getalmd. Ook voerde hij weer een pleidooi voor de erken ning'van Sovjet-Rusland. Wat het laatste betreft, zei wefch. Koop man (r.k.), dat dit een zaak der Regee ring was. De wethouder zoowel als de heer Ter Haar (c.h.) hebben aangetoond, dat het vorig College in deze niets is verwij ten. Dadelijk na de devaluatie in België, zei de heer Ter Haar, hebben B. en W. zich met de verlaging van de havenlasten be zig gehouden, hetgeen tot gevolg had dat de loodsgelden toen zijn verlaagd, hoewel de loonen te Amsterdam hooger waren en zijn dan te Antwerenp. Wethouder Koopman heeft nog geme moreerd de vele pogingen van het gemeen tebestuur bij de Regeering om verlaging van de tarieven te verkrijgen. Ook met Rotterdam zijn meermalen besprekingen ge voerd. Ten slotte is de 28 pet. verlaging er zon der hoofdelijke stemming doorgekomen. Na het afhandelen van de overige agen dapunten was de zitting toen vrij gesloten. Autotruck te water Bestuurder verdronken Men meldt ons uit Breda: Hedenmorgen te vier uur is aan den Aca demiesingel alhier een autotruck met aan hangwagen van de firma Veraart, expeditie bedrijf te Oudvosmeer (Tholen), door tot nog toe onbekende oorzaak door de brug leuning te water geraakt. Een survey 1 eerend agent van politie hoorde op genoemd uur "een zwaren slag. Toen hij naderbij kwam, was de auto reeds geheel onder water verdwenen. De huip werd ingeroepen van den commissaris Mij er, óie dan ook spoedig met den inspecteur De Groot ter plaatse verscheen. Met behulp van twee in de nabijheid liggende sjoombooten werd de wagen opgetakeld. In de cabine, die geheel gesloten was, werden geen in zittenden aangetroffen. Wel vond men er twee broodtrommels, zoodat het vermoeden ontstond, dat twee personen zich in den wagen hadden bevonden. Terstond werd met dreggen begonnen en reeds spoedig had men hiermede succes, doordat het lijk van den bestuurder, den 40-jarigen Veraart, werd opgehaald. Tot hedenmorgen negen uur was het nog niet bekend, of er nog meer slachtoffers zijn Veraart w,as gehuwd en vader van twee kinderen. Autobus met 24 schoolkinderen aangereden Bij 'Oosterbeek reed een tankauto, ge vuld met eenige duizen-den liter benzine, een autobus met 24 schoolkinderen uit Varsse- aan. Na de aanrijding sloeg de tank auto om, nadat de chauffeur, uit angst voor brandgevaar, van den wagen was gespron gen. Blijkbaar was de bus alleen even geraakt, want deze was slechts licht beschadigd en geen van de kipderen had eenig letsel opge- loopen. Het gevaar was echter niet minder groot, want de tank was op verscheidene plaatsen gescheurd, waardoor de benzine naar alle kanten over den weg stroomde. Er was direct politie aanwezig, die oogenblik kelijk maatregelen nam om brandgevaar te voorkomen, door de plaats af te zetten en kuilen te graven om de benzine af te voeren. Inmiddels kón de bus met kinderen doorrij' den. GEREF. JEUGDBEWEGING Het CentraabVerband van J. V. en M. V. op G. G. in de Veenkoloniën en Omsta*, hoopt op 9 Juli a.s. de vierde Geref. Veenk. Jeugd- dag te houden te Stadskanaal. Als sprekers hopen op te treden Ds. P. N. Ivruyswijk te Hilversum met als onder werp „De Christelijke Vrijheid" en Prof. Dr. K M. den Hairtogh te Kampen met als onderwerp „Slagordening houden met een onwankelbaar hart", terwijl Ds G. Le e n e te Stadskanaal-Pekelderweg een opening en slotwoord zal spreken en tevens als leide» zal optreden. De Chr. Muziekvereen. „D. G." te Wilder- vank lioopt zijn medewerking te verleenen. De Utrechtsche lustrumfeesten De nachtmaskerade Na het vliegfeest in Soesterberg was het gistermiddag en gisteravond betrekkelijk stil in de stad, doch dit was de stilte vooi den „storm", want ieder had zich erop ge spitst om de nachtmaskerade te zien voor bijtrekken. Dit is een traditie, welke alleen Utbecht heeft, de nachtelijke ommegang van den optocht De politie had vooruit bekend laten maken dat waarschijnlijk alle verkeer ia de binnenstad verboden zou moeten worden en dat dit geen overbodige waarschuwing was, bleek uit het feit. dat reeds vanaf elf uur zich een dichte stroom van menschen in de straten van het stadscentrum bewoog, hoewel eerst om twaalf uur de optocht zou vertrekken vanaf het speelterrein aan de Vossegatschelaan. Steeds grooter werd de menschenmassa, welke zich op straat bewoog. De poffertjes kramen hadden druk werk, de kooplieden met feeststokken en allerhande gesnor, maakten goede zaken; er was belangstel ling voor alles, wat er te zien was langs den weg en men kortte zich den tijd met te zien en gezien te worden. Het was drukker op straat dan anders om twaalf uur op den dag. De ommegang van Prins Willem en zijn gevolg, van Spanjaarden en Geuzen, van Raadsheeren en Burgemeesters duurde nu korter dan bij de middagsmaskerade, doch ook nu werd toch een groot aantal straten doorkruist. Duizenden hebben met grootc belangstelling den stoet gadegeslagen. Vandaag staat er op het programma een bloemencorso. Dit is een gebeurtenis, welke Utrecht in geen veertig jaar heeft aan schouwd. Men hoopt daarom op voldoende deelname. Utrecht is nog volop in feeststemming, hoewel de fcestweek nu ten einde spoedt. De avonddienst op Parijs Tijdelijk opgeheven In verband met de moeilijke toestanden, welke den laatsten tijd in Frankrijk gescha pen zijn, heeft de K.L.M. besloten haar aan gekondigde avonddiensten op Parijs en van Parijs naar Amsterdam tot nader order uit te stellen. De K.L.M. zal haar middagdienst op Pa rijs handhaven, welke met ingang van 1 Juli >or de uitbreiding van het zomerluchtnet as geprojecteerd. Zoo vertrekt dus het laatste vliegtuig uit Amsterdam via Rotterdam, naar de lichtstad om 15.30, aansluiting gevend op den middag- dienst uit Stockholm, Malmoe en Kopenha- en voorts op de lijnen van Liverpool naar Berlijn. Doorvoer- en zeeKavenverkeer Spoor-tariefverlagingen voor wagonladingen Reeds meermalen zijn de Nederlandsche Spoorwegen er op gewezen dat het doorvoer en zeehavenverkeer sterk is geschaad door de devaluatie van de Belgische franc. Ten einde aan de bezwaren tegemoet te komen zoo meldt het „Hbld", hebben de Ne derlandsche Spoorwegen voor goe'~ verschillende vervoerklassen en ook voor sommige ijlgoederen, bij vervoer over be paalde afstanden de vrachten verlaagd. Voor de normale tarieven brengt dat, naar gelang van de afstanden, verlagingen met van 7% tot 37%. Slechts ladingen van 10 ton, en daaronder ook zendingen van verschillende soorten goederen in samenla- dingsverkeer, komen daarvoor in aanmer king. De speciale tarieven, in het bijzonder die voor de zeehavens, waaronder de speciale tarieven voor doorvoer tusschen Nederland sche zeehavens en de Duitsche en Belgische grenzen en de goederen, bestemd voor in- en uitvoer over Nederlandsche havens, on dergaan dergelijke verlagingen. ITmJ j (Adv.) Moordaanslag door een zwerver De 62-jarige zwerver D. heeft 's nachts een aanslag gepleegd op den 58-jarigen land bouwer ter Hofstede te Enter. D. is hem met een mes te lijf gegaan en heeft hem ver scheidene steken in borst, armen en gezicht toegebracht. Op het hulpgeroep kwamen bu ren het slachtoffer bevrijden en grepen D. vast. Het is gebleken, dat D. zes weken ge leden werkzaamheden voor den landbouwer heeft verricht, doch daarvoor beweert hij nooit te zijn betaald. Uit wraak heeft hij thans een aanslag gepleegd, na reeds eerder poging gedaan te hebben ter H. te ver moorden. De toestand van het slachtoffer is, hoewel niet direct levensgevaarlijk, toch zeer ern stig. Hij kon niet meer naar een ziekenhuis vervoerd worden. ONDER DE WAGENWIELEN Te Aarlanderveen is de 38-jarige landbouwer S. Broekhuizen aan den Kerk- v.iartweg van een door hem bestuurden wagen gevallen. De man kreeg beide wielen over zich heen, waardoor hij een rugweryel- fractuur en inwendige kneuzingen opliep. In erns'igen toestand is hij naar het Acale- rnisch Ziekenhuis te Leiden overgebracht. VOORNAAMSTE NIEUWS Uit nummer bestaat uit DRIE bladen De Fransche Senaat heeft met 185— 58 stemmen zijn vertrouwen uitgesproken in het buitenlandsch beleid der regeering. De „neutrale" staten hebben zich een parig voor opheffing der sancties ver klaard. De heer Rutgers van Rozenburg heeft eenige amendementen ingediend op het ont werp tot heffing van een reisbelasting. In de zaak tegen de oud-burgemeester van Ambt-Hardenberg'is voor het Gerechtshof te Arnhem bevestiging van het vonnis ge eischt. t DE ROTTERDAMMER- MARSCH Auto- en motor-ongelukken Te Amsterdam is op het Damrak een 51-jarige juffrouw dcor een auio aangere den. Met een hersenschudding en een hoofd wonde is zij naar het Binnengasthuis ver- Te Hoofddorp (N.-H.) werd de 65-ja- rige -C. B., uit Nieuw-Vennep aangereden door een auto van de fa. B., waarvan bestuurder nog een zwenk maakte, doch geen kans had gezien hem te ontwijken. Ds schok was zoo hevig, dat B. tegen den grond en niet overeind kon komen. De man Meek een polsbreuk en een beenkneuzing te hebben bekomen en werd na door een •lokter te zijn verbonden per ziekenauto naar zijn woning teruggebracht. De politie stelt omtrent het gebeurde een onderzoek in. Bij Laren (N.-H.) reed een zwaar bela den vrachtauto van de firma W. Schiltmans uit Tiel over den rijksweg in de richting Raam, toen van rechts over den straatweg HilversumLaren uit de richting van eerst genoemde gemeente een kleine vrachtauto van de Laronsehe Melkinrichting Hoogland uit Laren naderde. De bestuurder van de groo'e vrachttautc. S.. heeft geen voorrang verleend aan den van rechts komenden wa gen, hij meende nog voor de van Hilver sum komende auto te kunnen passeeren. De botsing was zeer hevig. De vrachtauto van de Larensche Melkinrichting werd aan de voorzijde totaal m elkaar gedrukt. De be stuurder, C. Veenstra. uit Laren, liep een ernstige hoofdwonde op en is, na voorlonpig verbonden te zijn, per auto naar het St. Jans ziekenhuis te Laren overgebracht. De auto is per takelwagen naar een garage te Laren vervoerd. De ander vrachtauto kreeg gerin- schade aan de rechterzijde. HET ONGELUK TE IJSSELMONDE Begrafenis der slachtoffers De teraardebestelling van de beide slacht offers van de aanrijding door den Pullman- trein op Woensdagavond j.l, zal plaats heb ben Zaterdag 27 Juni a.s., op de algemeene begraafplaats te IJsselmondc, des morgens ongeveer 11.30 uur. VLEESCHVERGIFTIGING Te Terneuzen vertoonden zich onder de geheele bemanning van het Russische s s. „Dimitrof". bestaande uit 32 personen, ver giftigingsverschijnselen tengevolge van vleeschgebruik. De plaatselijke, behande lende geneesheer achtte overbrenging naar het ziekenhuis noodzakelijk, maar de kapi tein wensahte dit niet. Het schip heeft wser zee gekozen met bestemming naar Lenin grad, a- Op Veler verzoek geven wij hierbij nog maals de marschroute van onzen Rotter- dammer-Marsch Zij die deelnemen zulleoi het parcours wel zoo zoe'jes aan kunnen droomen. Een groot aantal familieleden, vrienden kennissen van de deelnemers pchter, met deze rnarsch sympathiseeren, willen gaarne de verschillende groepen zien pas seeren en voor hen drukken we de te volgen wegen nogmaals af. Parcours 35 K.M. marscb Stads Doelen Verwersdijk Choor- straat H. Geestkerkhof O. Delft W.Z Noordeinde W.Z. Kal verbosch Vrijea- banschelaan Nieuwe verkeersweg Vlietweg Voorburg Westemde Laan v. N. O. Indië Haagsche Bosch Be- noordenhoutscheweg Waalsdorperlaan Buurtweg Stoeplaan Witteburgerweg Zijdefweg Viaduct Leidsche weg Bcschhek Huis ten Bosch Karei Rei- nierskade Schenkkade Bilderdijklaan Rusthof laan Parkweg v. Schaaclien- straat Kerkstraat Vlietweg Drie- vliet (verplichte rust en controle) Vliet weg Oude Haagweg Vrijenbansche Man Kalverbosch Noordeinde W.Z. O. Delft W.Z. Nieuwstraat Hypolitus- buurt O.Z. Choorstraat .Verwersdijk Stads Doelen. Parcours 20 K.M. marsch: Stads Doelen Verwersdijk Choor straat H. Geestkerkhof O. Delft V/ Z. Noordeinde W.Z. Kalverbosch Vrijenbansche laan Nieuwe verkeers weg Vlietweg Voorburg Westeindc L aan v. N. O.-Indië Bilderdijklaan Rusthoflaan Parkweg v. Schaachen- slraat Kerkstraat Vlietweg Drie vliet (rust en controle) Vlietweg Oude Haa gweg Vrijenbansche laan Kal ver bosch Noordeinde W.Z. O. Delft W.Z. Nieuwstraat Hypolitusbnurt O.Z. Choorstraat Verwersdijk Stads Doelen. De Prijzen De prijzen voor „DE ROTTERDAMMER- MARSCH" zijn te bezichtigen in de etalage van het sigarenmagazijn van den heer Van Rensaen, Nieuwe Langenlijk 13, Delft. De heer Lod. Kooymah, hoofd der Clir. School te PijnacÜer, ïjtërdc Woensdag onder, groote belangstelling zijn zilveren onderuiijsjubilcum. De jubilaris, (vijfde van links zittend) temidden van familie 'en ïïfcodlbcstuuT, steeds het automobilisme te nt men rustige Heden In 't harnas te Jagen. Is geen waardige wijze van Basal tinetegels in alle kleuren. TROTTOIRBANDEN - enz. N.V. HOLLANDSCHE BASALTINE TEGELFABRIEK - ROTTERDAM DE PERFECTE KOELKAST Reeds vanaf265.- AQUAPR0 - AMSTERDAM DE RUYTERKADE 143, Tel. 41303, 41503 (Adv.) Geraffineerd bedrog Te Noordwijk aan Zee is onlangs een huisschilder op geraffineerde wijze be drogen. Een mijnheer met een mooie auto bood een middel aan tegen het aanslaan van ruiten. Proeven werden genomen, welke vol maakt gelukten. De schilder sloeg van het middel voor 25 in. Achteraf bleek, dat het goedje niet voor groene zeep onder deed en daarom maar gebezigd werd voor het schoon maken van verfkwasten. Voor het niet-aan- slaan van verfkwasten deugde hetheelemaal niet. Ook bij vele anderen sloeg de mijnheer zijn slag. Een timmerman vloog er in voor 45. Een andere had geen geld in huis, maar gaf een chequé mee, die echter niet werd uitbetaald, omdat inmiddels gebleken was, dat de zaak niet te vertrouwen was. De huisschilder is nog eens door een mijn heer bezocht, die hem hetzelfde middel aan bood. De houding van den schilder was van dien aard, dat mijnheer gezwind verdween. BIJ HET BADEN VERDRONKEN In de Dommel onder Boxtel is zekere Beks, inspecteur van Gend en Loos te Eind hoven, verdronken tengevolge van verre gaande roekeloosheid. Hij liet zich aan een- touw te water, hoewel hij niet kon zwem men. Midden op de rivier verzocht hij het touw los te laten, daar hij meende te kun- nen zwemmen. Korten tijd later is het lijk opgehaald. Onder de vele Belgische fabrieksarbeiders en arbeidsters, die in Zeeuwsch-Vlaanderen werken, is tengevolge van de stakingen in België eenige beroering ontstaan. Zoo hebben in een fabriek te Nieuw Namen zeven we vers het werk neergelegd, terwijl veertig Bel gische meisjes, werkzaam in de tricotagefa- briek te St. Jansteen, in staking zijn gegaan. De ei%ch luidt een loonsverhooging van 28 pet. en gelijkstelling met de Nederlandsche meisjes. Pogingen om ook de Nederlandsche arbeidskrachten in deze staking te betrekken zijn niet gelukt. Verwacht wordt, dat op nog meer fabrieken in Zeeuwsch-Vlaanderen het werk zal worden neergelegd. HOTEL „PRINSES JULIANA" Telef. 8 - VALKENBURG (L.) Telef. 8 MODERN COMFORT <- LIFT MATIGE PRIJZEN

Nieuwe Leidsche Courant | 1936 | | pagina 1