cvoot otüw lAouwm W WEKELIJKSCHE BIJLAGE BeddenmagazijnH, SCHMIDT K*G „EN FA" De zomer brengt logeergasten Het logeeren bij familie en bij goede. Vrienden geraakt een beetje uit de mode. Vroeger was het schering en inslag, dat bij het aanbreken van de zomermaanden de families in de stad voor een week of wat do Warmte ontvluchtten door dien tijd in te trekken bij familie, die buiten woonde. Als het weor dan wat mee wilde werken, zoo dat men er veel uit kon, naar bosch of heide, dan was zulk een logeerpartij voor heide partijen, zoowel de uitgaanders als de ontvangers wel prettig. Men zat elkaar niet te dicht op den pot, en de plattelanders Ondervonden het als een aangename onder breking van de nu eenmaal vrij eentonige dorpsche samenleving als er eens wat leven in de brouwerij kwam, door al die stadsche nichtjes en neefjes. Het dorp kwam dan Wel in de stad op bezoek zoo tegen den wintertijd, als het in de verlichte winkel straten zoo gezellig boodschappen doen en wandelen was, en aangezien men niet zoo heel lang placht te blijven, was ook dét wel heel aardig, al deed zich direct gevoelen dat een stadswoning minder reserveruimte heeft voor zooiets dan een gezellige ouder- jvetsche woning van te lande. Het logeeren gaat er nu allengs een beetje Uit. De goedkoope reisgelegenheid en de populariteit der reisvereenigingen zijn er, om het te bewijzen. De trek naar oorden over de grenzen is ook sterker geworden. Intusschen schrijft G. W. de Roos-Wulff in het „Maandbericht" van de Afd. Rotterdam Van de Ned. Vex*, van Huisvrouwen enkele heel aardige dingen over dit onderwerp. Wij willen aan haar beschouwing Ij^t volgende Ipntleenen: „Vreeselijk bepaald zijn de logé's van wie niets uitgaat en die we door omstandighe- üden zedelijk verplicht toch wel eens een poosje in ons midden moeten hebben. Hoe komen we den dag weer door, is elke mor- NUTRICIA- KINDERMEEL gen de benauwende vraag bij het opstaan. Het begint al bij het ontbijt. Slecht thuis in de politiek, stellen ze weinig belang in dc dagbladen. Met een verlangenden blik naar Öe wijd uitgevouwen krant, waarachter de heer dos huizes zoo veilig zit weggedoken, moet al je belangstelling als gastvrouw gaan naar de boterhammetjes en derzelver garneering dan ga je de plannetjes van den dag ontvouwen, stelt voor, of we een eindje ïullen wandelen met den hond dadelijk na het ontbijt, of ga je mee even een bood schapje doen in de stad en ergens gezellig een kopje koffie drinken. Het is zulk mooi weer, misschien vanmiddag een tochtje door de havens of voelt ze wat voor het nieuwe museum? Op elk voorstel komt een weifelend „Ja, goed" zonder het minste enthousiasme. De gastheer vouwt zijn krant op, kijkt met een gezicht van „hoe hou je het uit?" zijn .vrouw aan en zegt opgewekt, ,.nou amusee ren jelui je maar, tot vanmiddag". En ten slotte neem je dan je gast maar den heelen dag op sleeptouw zonder te weten of ze van één ding werkelijk geniet. Als ze eindelijk .weggaat, zegt ze voor liet eerst met eenig animo, dat ze zeker nog wel eens gauw terug mag komen, want dat ze het zoo heerlijk heeft gevonden, maar ze laat je achter van binnen en van buiten gerad braakt, zoodat je pas na dagen weer een beetje op verhaal komt. Weer andere lieve goede menschen, die Je toprecht graag moogt lijden, kunnen toch als logé soms zoo doodvermoeiend zijn. Als 3© maar even opstaat, vliegen ze óók op, om je gedienstig het oen of ander aan te 'geven; ze vragen bij alles of het je niet te veel vermoeit en willen altijd overal bij helpen; het mevrouwtje wil den koffieboel mee opruimen en vraagt, daar ze natuur lijk geen weg weet in de kasten, bij elk jampotje of lepeltje, waar het. staan of liggen moet. Ze willen uit louter liefheid ook nooit alleen uit en je altijd gezelschap houden, .terwijl je snakt eens eventjes alleen te zijn. Weer anderen vinden het noodzakelijk de gastvrouw voortdurend met kleine geschen ken te verblijden, met bloemen en snoepjes. Het is allemaal zoo goed bedoeld, maar ook hierin schaadt het tè veel. En al deze fouten komen voort uit te weinig menschenkennis. Men moet als gast in de eerste plaats weten wie de gastvrouw en gastheer zijn; men moet hen kennen in hun aard, hun leefwijze en liefhebberijen, dan maakt men de minste fouten. Dan begrijpt men zich aan elk milieu weer anders te moeten aan passen. Natuurlijk helpt men een handje mee in het gezin, waar weinig hulp aanwe zig is, doch waar personeel genoeg is, kan men zich rustig vermeien met een boekske in een hoekske. Wij Hollanders heeten een gastvrij volk en het is voor het opdoen van menschen kennis. voor het ontplooien van het karak ter werkelijk zeer goed af en toe eens ande ren in ons midden te hebben of elders als gast te vertoeven. Er kunnen ook omstan digheden zijn. waardoor wij onze deuren als toevlucht voor anderen open stellen zooals het tegenovergestelde ook wel eens het geval kan zijn. Maar toch zelfs wanneer men, y at ik de meest ideële vorm van logeeren' OPKLAPBEDDEN KINDERLEDIKANTEN WIEGEN REPAREEREN van Bedden goed kan in één dag gebeuren PRIJSOPGAVE VOORUIT I Tel.34912-1eMiddellandstr.75 vind elkander met inachtneming van de regelen van het huls, zoo vrij mogelijk laat, is het een toestand, die slechts als tijdelijk bedoeld is, die niet natuurlijk is en daar door op den duur hinderlijk. Laten we ons dit als logé goed inprenten, dan zullen we stellig de meeste kans hebben een gaarne geziene gast te zijn. HANDWERKEN Een Kimono Benoodigd 1400 gr. Everlasting. Wordt ge haakt op stalen haakpen no 5, 10 steken is 6 c.M. breed, 10 toeren wordt 3Ve c.M. hoog. Deze zeer eenvoudige en gemakkelijk te vervaardigen kimono begint men in blauw aan het rechtervoorpand op S3 kctt.st. Op de Sle kett.st. 1 vaste dan 1 kettst, 1 vaste op de 79e kettst. enz. Vervolgens wordt ge werkt in heen- en teruggaande toer afwis selend 1 kett.st 1 vaste; dezo steeds om de kettst van de voorgaande toer. Met 2 kett. st. keeren. Zoo haakt men 218 toeren en maakt dan de gaatjes voor het koord als volgt: 219e toer: 9 maal 1 vaste 1 kett.st. met 2 kett.st. kee ren, herhalen, de draad laten hangen; weer 9 maal 1 vaste, 1 kett,st., hiervoor een nieu we draad bevestigen in de 10e vaste, 2 kett. st de ,1e vaste om de volgende kett.st. Na de-9e vast© met 2 kett.st. keeren, her halen en draad afhechten. Nog 2 keer her halen, aan hët einde 5 vaste, 221e toer. Met de hangende draad gaat men nu dit werk vooxtzetten en haakt nog 66 toeren; 287e toer: 26 vaste (dit is bedoeld met 1 kett.st. er tusschen) de andere 15 vaste laten liggen en na deze 26 vaste voor de mouw 103 kettst. er bij maken, vervolgens 1 vaste op de 101e kett.st. Nu als steeds herhalen, deze toer heeft 77 vaste st. In de 3e toer van de mouw na de le vaste 3 kett.st., 2 vaste overslaan;dit is het eerste gaatje voor het koord en wordt steeds met 9 toeren herhaald. Deze breedte heeft 71 toeren en eindigt met 70 kett.st bij te maken voor de rug. Dan begint men het tweede voorpand, haakt dit op dezelfde wijze met inachtne ming bij de gaatjes voor het koord in tegen overgestelde richting te werken en dus te beginnen met 5 vaste. Met de 286e toer worden voor de mouw weer 103 kett.st. bijgemaakt, 71 toeren ver der haken. Dan neemt men de heele breedte, dus beide panden en de 70 tusschengezette st. van de rug op één toer en haakt over de heele breedte die 189 st. telt, nog 39 toeren Dan haakt men de eerste mouw: ol vaste met 2 kett.st. keeren, als steeds herhalen; na de 30e toer de draad bevestigen. Dan haakt men de rug met 87 vaste. Na de 65e toer haakt men de gaatjes op dezelfde ma nier als in de voorpanden; 3 kettst., 9 maal 9 vaste, 3 kettst. Dan weer op dezelfde wijze nog 219 toeren. Dan haakt men de tweede mouw, 30 toe ren, 51 vaste. Rug, voorpand en mquwen worden aan elkaar genaaid. Nu begint men de rand FLANEL, GRASLINNEN, ENZ, Wij leveren direct aan Particulieren: ZWARE FLANEL 3.60, 4.50 enz. per 20 El. ZWAAR GRASLINNEN 85 160 180 c.M. 4-40 8.40 9.66 per 21 El. Bij een order van 25.een talellaken cadeau. Vraagt gratis monsters. KUIPERS, HENGELO (0) Twentsche Witgoederen Industrie aan de rechterzijde van het werk met bruin. Weer 1 vaste, 1 kettst., na de 10e vaste i: men op de hoogte van de gaatjes voor het koord en maakt men 3 kett.st, 3 st. over slaan; in de hoeken van de rug, halsope ning geen kett.st ertusschcn, dc andere zijde van de hoek geteld na de 69e vaste weer 3 kett.st voor het koord, verder als steeds herhalen, met 2 kett.st keeren, de rand bestaat uit 19 t. In de le t. bruin haakt men de gaatjes voor het koord. Vervolgens 2e toer bruin, 3e toer oranje, 4e toer bruin, 5e en 6e toer blauw, 7e toer zwart, 8e toer beige, 9e en 10e toer zwart, 11e toer beige, 12e en 13e toer zwart, 14c cn 15e toer bruin, 16e toer blauw, 17e toer brtiin, 18c toer oranje, 19e toer zwart In deze toer haakt men weer de gaatjes voor het koord. Aan het linkervoorpand haakt, men nog 4 toeren blauw, deze toeren tellen 153 vaste van onder af geteld. Aan dc rechterzijde van de hoek af geteld, de di-aad bevestigen in de 19e vaste, begin nen met 2 kett.st., en als steeds herhalen: 20e toer blauw, 21e toer zwart, aan de hoek 1 vaste, 1 kettst., 1 vaste om dezelfde steek. Het werk voortzetten aan de onderkant, doch aan dc andere hoek keeren met 2 kett.st. In de, 7e toer haakt men ook langs het linkervoórpand dc hoek op dezelfde wijze. In de 11e toer zwart, knoopsgaten: 1 vaste, 3 kett.st., 2 vaste overslaan, dan 5 maal 6 vaste, 3 kettst, .10 vaste, 3 kett.st., 15 maal vaste, 3 kettst Nu nog 3 toeren zwart: deze rand beeft aan de rechter zijde en de zoom 14 toeren, aan de linkerzijde 8 toei*en. Nu haakt men nog ter afwerking, vóór ljangs de hals met zwart een toer van 2 stokjes, 2 losse, daarna nog een toer vaste. De knoopjes oi-anje haakt men 6 kett.st., deze verbinden, dan steeds vaste, le toer in df lussen, dan zonder verbinden de lus op- welke tusschen de vaste ligt. -Iet opzetscl dicht naaien, daarna vullen mfet afgeknipte draadjes oranje, dan dicht- £*b/urjuttJ WltrA, N.V. .Jirtsilk"-Breda naaien en aan de peignoir bevestigen. Het koord haakt men op dezelfde wijze; het middenkoord op 5 kett.st. voor de mouwen op 4 kett.st. Aan de einden maakt men kwastjes naar verhouding van het koord. De rand der mouwen begint men aan de rechterzijde van het werk, vanaf de naad geteld, de draad bevestigen in de le vaste na het 7e gaatje en eindigen met 1 vaste, om de kett.st. achter het 14e gaatje, als steeds met 2 kett.st. keeren; de volgorde der kleuren is reeds aangegeven; dan haakt men nog 19 toeren blauw en dc draad be vestigen. Dan omhaakt men met zwart de overge bleven steken der mouw en vervolgens rondom nog 7 toeren, echter de mouw niet dicht haken, doch in heen- cn teruggaande toeren; op de_ hoeken steeds 1 vaste, lkett. st., 1 vaste om dezelfde kett.st., in de derde toer maakt men de knoopsgaten, aan beide zijden 3; het le na dc le vaste, steeds vaste er tusschen; aan de andere zijde va: af de hoek het le, na de 10e vaste. Tenslotte gaat men 3 st. met de mouw verbinden en haakt men voor elke mouw nog 6 knoopjes, 2 knoopjes verbinden en in de knoopsgaten doen. Het koord der mouw aan dc binnenzijde laten hangen. Dit patroon, overgenomen vuit „Hand- werkvreugd", is geheel berekend op Ever- Ons Nederlandsche (ruit Wij, Nederlandei's, eten eigenlijk veel te weinig fruiL En dat nog wel in een land, dat zoo veel en zulk een heerlijk fruit voortbrengt. Tal van onderzoekingen heb ben bewezen dat fruit een van de gezond ste voedingsmiddelen is. Zijn voedings waarde is hoog het bevat de onontbeei'lijke vitaminen, het is lekker cn het bevordert bovendien de spijsvertering. Wie het doen kan, moet zich dan ook voornemen, dezen zomer eens wat meer fruit te eten, en te genieten van den overvloed van Nederlands velden en boomgaarden. Het is uitnemend, sleeds den maaltijd te beginnen met een versche vrucht; eerst 't fruit, dan de andere gerechten. Op die manier komen de verschillend© bestand- deelen daarvan het meest tot hun recht. Breek dei'halve eens met de minder goede gewoonte, het fruit als een dessert, als een toegift op den maaltijd te beschouwen. Naast versch fruit eischt ook versch vruchtensap een plaats op. Voor de kleintjes is vruchtensap veel gemakkelijker te ver orberen en voor heel wat volwassenen, die 's morgens weinig tijd voor hun ontbijt heb ben, is een glas versch vruchtensap een uitkomst en een tractatie. Tomatensap, druivensap en sinaasappelsap worden den laatsten tijd reeds veel gedronken. Zij be vatten zeer veel voedende bestanddeelenen zijn ook uiterst gemakkelijk verteerbaar. Vandaar dat men ze bij voorkeur geeft aan de kleintjes, aan zieken en ouden van da- Maar ook op ander gebied zien we dit drietal dranken meer cn meer verschijnen, als alcoholvrij genotmiddel. En wat doen we nu met het fruit dat niet direct geconsumeerd wordt? In de maanden tusschen de eerste aardbeienoogst en den pluk der laatste druiven en pruimen brengt onze bodem veel meer fruit op dan er dage lijks noodig is. Wel we hebben bijv. de keus tusschen wecken en jam maken. Het steriliseeren van versch fruit door middel van wecken komt ook meer en meer in zwang. Iedere verstandige huisvrouw zorgt er voor dat zij ook in de wintermaan den haar gezin kan laten genieten van de zomerproducten en een goede compote is op den disch altijd een welkome verschijning. Maar ook jam cn gelei vallen 's winters in den smaak. En het is Opekta dat ons in staat stelt om alle fruitsooi'ten met volle dig behoud van geur, kleur cn smaak om tc tooveren in de heerlijkste jams en geleien die ooit werden gemaakt. Juist in dezen tijd waarin we iederen gulden extra voordeelig moeten besteden is Opekta een uitkomst. Dank zij Opekta kunnen we op de zuinigste manier onze jams maken van volrijp Hol- landsch fruit. Met behulp van Opekta ma ken we in tien minuten de beste jams die er te krijgen zijn van louter vruchten en suiker tegen den prijs' van de goedkoopcre huishoudjams. Hoe kan men bijvoorbeeld met Opekta- vloeibaar in tien minuten aardbeien-jam ma keil? U maakt de aardbeien schoon, wascht, ze en laat ze goed afdruipen, om vervolgens precies drie en een half pond af tc wegen. Vervolgens worden de vruchten goed fijn ge drukt .Er mogen geen grootere stukjes meer tusschen zijn. Vervolgens wordt drie en een half pond suiker met de vruchten vermengd en brengt men de massa al roerende aan de kook, waarna men ze tien minuten op een fel vuur bruisend laat doorkoken. De tijd niet schatten, doch op de klok kijken! Na deze tien minuten moet men er 1 fleschje Opekta en het sap van 1 citroen doorroeren, en de massa nog«ens tot even aan de kook brengen, doch niet meer laten koken. Ten slotte doet men de jam zoo heet mogelijk in de potjes, die men tot aan den rand vult, en afsluit met een Opekta-inmaakvlics. Klaar is Kees! Het Boek voor de Vrouw „Wat de pot schaft in Oost en West" In de bekende serie kookboekjes van Nijgh en Van Ditmar N.V. Rotterdam is de zer dagen een werkje verschenen van me vrouw M. Dinger-Uyldert, dat onder den ti tel „Wat de pot schaft in Oost en West" keukenrecepten brengt uit 25 landen. „Volksgewoonten, zoo zegt de schrijfster in haar inleiding ook de keuken van een land, zijn niet willekeurig, maar bepaald door factoren als volksaard, bodem cn kli maat. Een volk, dat gemakkelijk en luchtig leeft, zooals bijvoorbeeld het Fransclxe, houdt van lichte spijzen; andere volken, die zwaar op de hand zijn, zooals bijvoorbeeld de Duit- sohers, gebruiken graag stevigen, grovcn kost. De nuchtere Noord-Amerikaan eet een groot deel van zijn voedsel in bevroren of bijna bevroren toestand. De temperament volle Italianen en Spanjaarden echter (even als de Joden) kruiden hun voedsel graag met doordringende kruiden als knoflook en ui. Hoe verschillend uit zich ook de aard van volk in de houding ten opzichte van 't be reiden en gebruiken van het voedsel! Op onze culinaire wereldreis vinden wij oost waarts steeds grooter rust, toewijding en oude wijsheid bij het bereiden van het voed sel; tijd en moeite zijn nooit te veel; terwijl westwaarts het koken steeds mcchanischcr en haastiger wordt. Do Rus verzoi'gt zijn kwas, De Chinees zijn tsing tsiang met we kenlang geduld; de Amcrikaanscne huis vrouw koopt haar waren machinaal gerei nigd, gemengd, gekookt en in blik verpakt en is in tien minuten klaar." Frisch en fleurig als deze beschouwing zijn ook de korte, inleidende karakteristie ken, welke schrijfster telkens ter typeering der verschillende nationale keukens geeft. Zij biedt haar lezeressen o.a. recepten uil Lapland, den Elzas, Hongarije, Corsica, P© len, Rusland, den Balkan, Japan, Zuid- Amerika, enz. En natuurlijk ook uit de meer bekende cultuurlanden, als bijvoorbeeld En geland en Noord-Amerika. Dit alles is heel interessante lectuur, wer kelijk, men leest het met genoegen, zooals men kennis neemt van curiosa! Hier en daar treft men natuurlijk ook wel dingen aan, die men zelf eens kan kokstoven, als men het geluk heeft, de ingrediënten te kunnen op scharrelen, wat lang niet altijd eenvoudig is. DE WEG NAAR 'T HART Gevulde tomaten: Men halveert niet te kleine tomaten, haalt de zaadjes er uit en vermengt deze met gehakt (half varkens-, half rundei'gehakt). Men rekent drie deelen tomaten op een deel vleesch. Bij deze farce voegt men een weinig gesnipperde ui, zout, peper en desgewenscht wat Kerry, en een ei. Mocht het vulsel nog te dun zijn, dan mengt men er een koude gekookte aardappel of een restje gekookte rijst of wat paneer meel door. Vervolgens verhit men in een ijzeren pan wat olie of boter, voegt er rijke lijk fijngesneden uien, een laurierblad en wat peper nog er bij cn zet de gevulde tomaten dicht gebonden, voorzichtig naast elkaar in de heete olie. Ongeveer een half uur laat men dit stoven. Men dient ze voor in een rand van aardappelpurée of rijst, en giet de saus over de tomaten. Doperwtjes met versch spek: Snijd een stukje mager, versch spek (een half ons op 'N PERZ GOED „BESHIR" SCH TAPIJT? GOEDKOOP bij PERZISCHE TAPIJTEN STATIONSWEG 15A BOTTERDAM DE GROOTSTE SORTEERING heeft DE WOLBAAL Zwartjanstraat 31 tel 42653 Binnenweg 133 teL 11605 Vierambachtsstr. 137b tel. 30218 Lnsthofstraat 77 teL 11740 Boekhorststraat 132 teL 113514 L.v. MeerJervoort 435 teL 335021 Willem de Zwijgerlaan 41 SCHIEDAM: Broersvest 57, telefoon 68745 UW DAGELIJKSCH KOPJE KOFFIE UW DAGELIJKSCH KOPJE THEE allebei N.V. Kanis Gunnink, Importeurs, Kampen een kilo gedopte erwtjes) in kleine stukjes en laat deze in een ijzeren stoofpan even zachtjes fruiten. Voeg dan wat bouillon toe en vervolgens de gedopte erwtjes. Hak wat peterselie en een klein stukje ui fijn en laat dit meestoven. Vergeet zout en peper niet en laat de erwtjes gaar stoven. Tuinboonen met spek: 2 K.G. tuinboonen 250 gram versch spek, zout. (4 pers.) De boonen doppen en wasschen, opzetten met kokend water en 't in lauw water afgewas- sehen spek. Als het spek en de boonen gaar zijn, neemt men de boonen uit het kooknat en stooft ze met het vet van bet spek, dat van het kooknat geschept wordt. Kruisbessen: 750 gram onrijpe Kruisbessen, 150 gram suiker, ongeveer 3 dL. water, 1 ei. De steeltjes van de bessen verwijderen, ze goed wasschen en ze opzetten met het wa ter en onder telkens omschudden, gaar ko ken. Ze door een paardehareai zeef wrijven, de suiker er doorroeren en het ei, geel en wit afzonderlijk geklopt, Groentenbouillon: Soepgroenten) en een HAVERMOUT VLUGKOKEND N.V. KON. PELLERIJ „MERCU1UUS" - WORKERVEEX. PEDICURE MANICURE MEVR. S. C. D A LM A Y ER-K00L Oudedijk 104, Tel. 56624, R'dam mergpijp zet men met kokend water op het vuur en voegt er gesneden aardappels bij. Als de groenten en de aardappels gaar zijn giet men de soep door een zeef, als bouillon in kopjes, haalt het meig uit de pijp, zout en jrepert het en-geeft 't op toast daarbij. Groen ten en aardappels laat men koud worden, snijd deze desgewenscht in dobbelsteentjes en maakt er met olie en azijn, wat peper en zout en zoo mogelijk met een paar tomaten een sla'tje van. De groentenbouillon kan men zomers ook koud gebruiken. AT f ZULLEN WE ETEN ZONDAG: Varkensrollade, bloemkool kruisbessen m. vanillevla MAANDAG: Varkensrollade, andijvie, hangop. DINSDAG: Gevulde tomaten m. rijst of aardappelpurée, water- gruel. WOENSDAG: Tomatensoep, tuinboonen m. spek. DONDERDAG: Gehakt, worteltjes, be schuit met aardbeien. VRIJDAG: Baklapje, doperwtjes, kar- nemelksche pap. ZATERDAG: Hardgekookte eieren, ge mengde sla, havermout- koekjes. Ons wekelijksch KNIPPATROON Deze patronen zijn in standaardmaat te erkrijgen tegen de prijs van 15 cent per stuk. De standaardmaat is dc volgende? bovenwijdte: 102 c.M., taillewijdte: 87 c.M., heupwijdte: 107 c.M. Door 't al of niet aan knippen van naden kan men het patroon passend maken voor eigen figuur Nr. 643: aardige middagjurk van effen of bedi'ukte zijde. Het origineele bovenstuk is er op berekend de draagster slanker te doen schijnen. Benoodigd materiaal: 4 meter zijde van 100 c.M. breedte. Nr. 644: bijzonder aardige jurk van soepele zomerstof. Benoodigd materiaal: 4 meter stof van 100 c.M. breedte. Deze patronen zijn 'dus in de standaard- maat tegen de prijs van 15 cent per stuk te verkrijgen bij de „Afdeeling Knippatronen'' van de Uitgeversmaatschappij „De Mijlpaal", Singel 91 te Amsteixlam. Toezending zal geschieden na ontvangst van het verschuldigde bedrag, dat kan wor den voldaan in postzegels, per postwissel of per postgiro 41632. Aan dc lezeressen wordt vriendelijk ver* zi^ht bjj bestelling duidelijk het nummer van het bestelde patroon op te geven, en tevens naam en adres volledig te vermelden; men voorkomt daardoor onnoodige vertraging iu de tocstux-ing. Wc maken er onze lezeressen op attent, dat we bovenstaande patronen ook naar maat leveren. De prijs is dan 50 cent par stuk. We leveren verder niet alleen patronen van gepubliceerde modellen,.doch van ieder gewcnscht model. Toezending van afbeelding of schetsje is voldoende. Prijs van deze patronen naar maat wordt voor een mantel: 60 ct., voor een japon: 50 cent, voor lingerie en kindcr- kleeding: 40 ct., en voor blouse of rok 30 ct, per stuk. Waarbij dan nog komt, dat deze recepten heel dikwijls verre van billijk zijn. Mevrouw Dingers boekje is een gezellige, culinaire wereldreis, zouden wij willen con- cludecren, waarbij men meer voor genoegen, dan voor direct n u t uit is. EEN BELANGRIJKE FACTOR BIJ CHIQUE DAMESKLEEDING is nog altijd het artikel DAMESKOUSEN Uw Kousen kiest U dus met zorg oepelheid cn Pasvorr Voor SupermatzUdenkousen In een lagere prijsklasse kiest U de „CORRV" of ,iJE)ANN ETTE" konsen Alle kvrnlltciten In moderne tinten cn diverse maten. Vraagt re nvren winkelier 1 GEBRS. VAN LEEUWEN VEENENDAAL en ARNHEM Speciaal fabriek van Kousen en Sokken Stoom-Wasch- en Strijkinrichting „AURORA" W. SPIERENBURG C.Wzn, UTRECHT KONINGSWEG 56 Telef. 11165 Postrekening No. 43430 Opgericht 1839 Geheel naar de eischen des tijds ingericht Wascht uitsluitend met nortonwater VRAAGT TARIEVEN STOOMWASSCHERIJ Th.BOMBEKE OOSTMAASLAAN 93 Telefoon 52545 ROTTERDAM Wij WASSCHEN en ST00MEN ALLES!

Nieuwe Leidsche Courant | 1936 | | pagina 10