KUGGBT VRIJDAG 19 JUNI 1936 ""TWEEDE BLAD PAG. 51 Voor iedere beurs eengeriefelijkhuis LEGEMAAT'S WONINGBUREAU Beëdigd Makelaar ln Roerende- en Onr Goederen. Hypotheken. Taxatiën. Assuranties. Indische -elaHes. EIKENLAAN 19 (bi) Halte Nleuweweg) Soest Tel. 995. Het reeds jaar bekende en vertrouwdste adres voor sollede geld- Onze Sigarenindustrie Onze Schoenindustrie IDEALE SCHOENWAS GROOTSTE KEUS NIEUWSTE CREATIES CHRISTELIJKE BOND VAN BELASTING-AMBTENAREN De 32e Jaarvergadering te Vught Toespraak van den heer Stapelkamp Gisteren is te Vught de 32ste alge- meene vergadering van den Chr. Bond van Belastingambtenaren voortgezet De voorzitter, de heer J. Kooyman, van Delft, kon bij de heropening wel kom heeten den heeX A. Stapelkamp, voorzitter van het C. N. V., en den heer E. K. Paulusma, medewerker aan de vakstudie voor de registratie en domeinen. De behandeling der Afdeelingsvoorstellen werd voortgezet. Op voorstel van de afdee- ling V e n 1 o werd besloten, dat de bond actie zal voeren tegen de aanstelling van vrouwelijk personeel op de bureaux en kan toren der directe belastingen, invoerrechten en accijnzen, en der registratie en domei nen. Vervanging van het tijdelijk vrouwe- welijk personeel, niet-kostwinnares, door mannelijk personeel, werd als te vèr strek kend teruggewezen. Een voorstel van Breda gaf aanleiding tot een uitvoerige bespreking van de po sitie der linie-ambtenaren, de ambtenaren, die aan de grens een zwaren dienst hebben en in de laatste jaren niét overgaan naar den binnendienst. Breda wilde deze door strooming bevorderen door het aantal dienst jaren boven de 5 aan de linie een verhoogde waarde te geven voor de pensioenbereke ning. Het Centraal Bestuur achtte verwer kelijking hiervan niet mogelijk. Het bestuur zoekt regelmatig om langs anderen weg ver betering te krijgen. De vergadering bleek in zijn geheel hiermede accoord te gaan. Een voorstel Goud aW o e r d e n om voorloopig geen politieke partijen op de al- gemeene vergadering uit te noodigen werd aangenomen. Toespraak De heer Stapelkamp sprak vervolgens de vergadering als voorzitter van het Chr. Nat Vakverbond toe. De Bond behoort tot de weinigen, die hun ledental voortdurend zagen stijgen, al mag ook dankbaar gecon stateerd worden, dat de crisis de Christe lijke vakbeweging minder geteisterd heeft dan die van andere richtingen. Versterking van de Chr. vakbeweging in- en uitwendig is niet alleen een arbeidersbelang, maar ook een landsbelang van de eerste orde. Spr. wees in dit verband op de revolutionaire stakingen in het buitenland en het gevaar van een dictatuur, die daardoor bevorderd wordt God moge Nederland voor een zoo danige toekomst in Zijn genade bewaren en ons geven de lijn zuiver te houden. Spr. riep de organisatie toe: werk voort, om zoo mede te arbeiden aan het ver vullen van Gods ordeningen op het terrein van het sociale leven. De tijden zijn moei lijk. Laat ons meer zien op wat God ons nog schonk. Spr. wees voorts op de wenschelijkheid van meer eenheid tusschen die groepen, die, op ambtelijk terrein werkzaam, Christelijk georganiseerd zijn. Spr. weet niet of dat ROFFELRIJMEN KOUDE-CONGRES Van 1627 Juni wordt in Den Haag het 7e Internationale Koude-Congres gehouden. Flauw is het Kou-Congres In Nederland begonnen Of onze lente-zon Begint te zomerzonnen. De thermometer heeft De opmarsch aangevangen Om 't Koude-Instituut Hier warmpjes te ontvangen. Den Haag verwelkomt ivarm De wereld-kou-geleer den En ziet, de koude wind En wolken eclipseeren, De kikkerlandsche sfeer Is met één slag verdreven En dorst naar ijs, als eiscli Des levensgaat herleven. Zoo gaat het loerkelijk Begeerenswaardig lijken De absolute nul Door proeven te bereiken. Ja 't is een hooge eer Dat ónze professoren Tot de beroemdste van Het Kou-Congres behoor en. Het geeft den burger moed Dat tusschen Delft en Leiden De hoogst kou-kundigen Hun diepste denken wijden Aan de benadering Der laagste tempraturen. De zon zelf acht het plicht Hen daarbij aan te vuren. (Nadruk verboden) LEO LENS mogelijk is. Meerdere eenheid moet groeien. Geforceerde eenheid willen we niet. Maar kan de groei naar meer' eenheid bevorderd worden, dan zal de geheel e Christelijke vak beweging dat toejuichen. Dat is ook vrucht van het gebed. Verder laat spr. het graag over aan de ontwikkeling der dingen. (Luid applaus.) De voorzitter dankte voor het ge sprokene en sprak daarbij voornamelijk waardeering uit voor de wijze, waarop de heer Stapelkamp over eenheid sprak. Er is thans een zekere eenheid. Naar sommiger oordeel kan verder gaan ook wel eens tot schade zijn. Den algemeenen wensch onder schrijft spr. Voorzoover daaraan meegewerkt kan worden, zal spr. dat doen. Bij de rondvraag werden nog enkele vra gen van ondergeschikt belang behandeld, waarna de vergadering gesloten werd. Het Ziekenfondswezen Namens de centrale commissie voor het ziekenfondswezen wordt ons medegedeeld, dat thans ook de landelijke federatie ter behartiging van het ziekenfondswezen is toe getreden tot deze commissie. Als vertegenwoordigers zijn aangewezen de heeren A. Kelderman, C. J. v. Lienden en A. W. van Schaik, VACANTIE-ADRESSEN Nu de vacantietijd weer aanbreekt en velen onzer lezers de krant aan hun vacantie-adres willen ontvangen, ver zoeken wij dezen vriendelijk de tijdelijke adressen zoo spoedig mogelijk, liefst drie dagen van te voren aan de ad ministratie schriftelijk op te geven, met duidelijke vermelding van het vaste adres en het v a c a n t i e-adres, de data van begin en einde der va- cantie. Komen deze aanvragen op het laatste oogenblik, dan is het niet zeker, dat men aan het nieuwe adres direct den eersten dag de krant ontvangt, terwijl dit toch zeker door de lezers, evenals door ons op boogen prijs zal worden gesteld. Natuurlijk brengt deze verzending voor onze expeditie extra-kosten met zich. Onze lezers zullen er geen bezwaar tegen hebben indien deze extra-kosten, welke \l/2 cent per dag bedragen, door ons worden berekend. Indien mogelijk gelieve men bij de opgave van het tijde lijk adres de kosten in postzegels bij te sluiten of per giro over te maken. DE ADMINISTRATIE. Een onaangename verrassing deed zich eergisteren in Londen voor, toen omstreeks 't middaguur bij Kingsway, een der drukste straten der stad, een huis der waterleiiing sprong, waardoor eenige straten onder liepen. In verband met den door de staking ontstanen toestand, is te Luik de overheid er toe overgegaan af deelingen gendar merie te paard te zenden, welke in samenwerking met de politie in de thans vrijwel verlaten straten patxouüleeren. Charlie tot Edelachtbaar: Uw populariteit gaat de mijne overtreffen. Edelachtbaar-Sigarenfabrieken Lelden Plaatselijke protectie Nadere omschrijving noodzakelijk Met instemming plaatsen we het volgende, bns toegezonden, artikel: Bij circulaire van den Minister van Binnen- landsche Zaken d.d. 28 April j.l is aan de colleges van burgemeester en wethouders der onderscheiden gemeenten bericht, dat er by de regeering in beginsel bedenking be staat, dat in bestekken voor aanbesteding voorwaarden worden gesteld, dat: a. de voor uitvoering benoodigde materia len van in de gemeente wonende handelaren of fabrikanten moeten worden betrokken; b. het werk met plaatselijke arbeids krachten moet worden uitgevoerd; De Nederlandsche Slagershond Het 45ste Congres te Boskoop De 45ste Jaarvergadering van den Ned. Slagershond werd ditmaal te Boskoop ge houden. De Bondsvoorzitter, de heer E. Wei- ma te Leeuwarden, heette de talrijke afge vaardigden, alsmede verschillende officieele genoodigden, waaronder de burgemeesters van Boskoop en Waddinxveen en de voor zitter en secretaris van den Belgischen Beenhouwersbond, hartelijk welkom in Bos koop. Vervolgens een overzicht gevende van de algemeene omstandigheden, waarin momen teel het slagersbedrijf verkeert, legde Spr. er den nadruk op, dat vooral ook als gevolg van de vele en zware crisisheffingen op de producten van de slagerij, en tal van andere overheidslasten, de toestand in het bedrijf zeer precair is. De groote verdienste van het werk van den Bond in de afgeloopen jaren is wel ge weest, dat hij het kleinbedrijf heeft kunnen handhaven tegenover de opdringende macht van het grootbedrijf; voorts is een belang rijk werk verricht in de voorbereiding van een landelijke saneering van het slagers- bedrijf en de actie tot een herziening dér vele gebreken vertoonende Vleeschkeurings- wet. Als plaats voor het volgende congres (1937) werd Hilversum aangewezen. Door den heer Dr. E. J. To bi te 's-Gra- venhage, Dir. der saneerings-centrale in den Vleesch- en Veehandel, werd een in leiding gehouden over den tot dusverre ver richten arbeid tot het wegbereiden voor de ordening in het slagersbedrijf. Vervolgens heeft de Bondssecretaris, de heer Th. C u i p e r, een inleiding gehouden Algemeene slagersvakopleiding Spr. wees erop, dat de verwaarloozing van de vakopleiding, vele misstanden tot gevolg had en de beunhazerij zeer in de hand heeft gewerkt Noodig is, naar Spr. uitvoerig ontwikkel de, een opleiding tot gezel via een leerlingen stelsel met plaatselijke iniddag- of avond cursussen en verdere opleiding tot het di ploma voor patroon behaald kan worden, dat eventueel vereischt zal worden voor vestiging als zoodanig. Voor het behalen van het meester-diploma, zal vakschool-op leiding van de grootste waarde blijken te zijn Tal van ernstige grieven werden door de vergadering gelucht over de zware crisis heffingen. Een motie wordt aangenomen waarbij een ernstig en dringend beroep op de Re geering gedaan wordt om den slagersstand mede in het algemeen belang, te ontheffen van dedrukkende crisislasten op rund- en varkensvleesch; althans deze lasten te ver lagen, daar het bedrijf ze niet meer kan dragen. Tevens wordt aangedrongen de crisïshef- fing op spijsvetten zoo mogelijk te verlagen in ieder geval de crisisheffing op spijsvetten en spijsoliën gelijk te stellen. Opheffing veerdienst te Nijmegen In verband met de opheffing van den veerdienst te Nijmegen wordt aan houders van veerbiljetten, die zich nog ongeschon den in boekjesvorm bevinden, medegedeeld dat tot inwisseling hiervan gelegenheid wordt gegeven tot en met 15 Juli a.s. aan het bureau gemeentebelastingen, Lange Nieuwstraat 26 te Nijmegen, c. by het plaatsen van orders de mededin ging tot in de gemeente gevestigde onder nemingen wordt beperkt. Het is nsaar de meening der regeering dui delijk, dat zoodanig streven naar „plaatselijke protectie" niet in overeenstemming moet worden geacht met het algemeen landsbelang waarom zij in voorkomende gevallen zal moeten overwegen, of besluiten van gemeente besturen, waarin elementen van plaatselij k- protectionistische aard, als bovenbedoeld, voorkomen, onaangetast kunnen blijven, be halve wanneer vooraf op dit punt de instem ming der regeering is verkregen. De praktijk heeft intusschen een vraag opgeworpen: geldt deze circulaire alleen voor aanbestedingen en niet voor andere methoden van uitvoering van werken? In de gemeente Vlaardinger-Ambacht b.v. wordt het systeem van „uitvoering in eigen beheer" toegepast bij de aanleg van een ge heel complex straten. Eigen beheer maar dan zóó te verstaan, dat de gemeente, die (behalve één wegwerker en een gemeente- architect) geen werklieden in dienst heeft, het werk laat uitvoeren door werkloozen uit de gemeente en wel onder toezicht van een speciaal daarvoor tijdelijk aangestelden op zichter. De gemeente koopt voorts zelf mate rialen (zonder publieke inschrijving) en be steedt het rijwerk ondershands aan. Ty'dens de vorige week gehouden raads vergadering ontkenden B. en W., dat de circulaire ook betrekking had op dergelijke werken in eigen beheer, hetgeen door meer dere leden werd bestreden, daar de circulaire, hoewel in den aanhef sprekend van „aanbe stedingen", aan het slot handelt over „beslui ten van gemeentebesturen, waarin elementen van plaats.-protectionistische aard, als boven bedoelde voorkomen". Daar de circulaire van den Minister tot tweeërlei uitlegging aanleiding blijkt te kun nen geven is het gewenscht, dat de gemeente besturen niet in het onzekere worden gelaten en een nadere omschrijving van het Departe ment ontvangen. De leden van de Ned. Roode Kruis-ambulance naar Abessinië zijn gistermiddag door H.K.H. Prinses Juliana ten paleize Het Loo ontvangen. H.K.H. was zoo welwillend te midden van de ambulance-leden voor onzen fotograaf te poseeren. V.l.n.r. Ie rij (2) dr. A. Colaco Belmonte; H.K.H. Prinses Juliana; dr. Ch. W. F. Winckél; dr. A. van Schelven; W. Hagestein, verpleger; en P. van den Honing, verpleger. 2e Rij (2) G. M. H. Veeneklaas, arts; ir. J. J. W. de Vriesadministrateur; jhr. dr. J. M. van Does en geheel achteraanX C. Lampe, arts De Favorieten van het publiek In de opslagplaatsen van papierafval in Oost-Londen brak een groote brand uit. Door de hoog oplaaiende vlammen liepen de omliggende woonhuizen gevaar.

Nieuwe Leidsche Courant | 1936 | | pagina 5