Jlieuwe £riïisd)c (tfourant Dagelijks verschijnend Nieuwsblad voor Leiden en Omstreken abonnementsprijs: Pei kwartaal in Leiden en in plaatsen waar een agenlschap gevesligd is 235 Franco pet post 2.35 portokosten Per week 0.18 Vot>r het Buitenland bij wekelijksche zending4.50 Bij dagelijksche zending530 Alles bij vooruitbetaling Losse nummers 5 ct. met Zondagsblad 7'/> et Zondagsblad niet afzonderlijk vr-krijgbaa* Bureau: Breestraat 123 Telefoon 2710 (na 6 uur 3166) Postbox 20 Postgiro 58936 N°. 5809 VRIJDAG 19 JUNI 1936 16e Jaargang gtfoertentieprijjtn: Van I tot 5 regels 1.17 '/a Elke regel meer0.22 Ingezonden Mededeelingen van 1—5 regels2.30 EJke regel me*!-0-45 Voor bet bevragen aan 't bureau V wordt berekend 0.10J Wie zich heden op ons blad abon neert, ontvangt de tot i Juli a.s. verschijnende nummers GRATIS Men geve zich op bij ons bureau, waarbij desgewenscht gebruik kan worden gemaakt van het inteeken- biljet in dit nummer. DE ADMINISTRATIE VERWRONGEN VOORLICHTING Het rapport der commissie voor het vreemdelingenverkeer, dat uitkwam, ver dient zonder twijfel aandacht. Ons land moge aan geen toeristengebied bij uitnemendheid zijn in die zin, dat het zijn bestaan voor het hoofddeel heeft te dan ken aan het vreemdelingenverkeer, bij het toenemend gebruik van reisgelegenheid neemt ook het toeristenverkeer ten onzent een be langrijke plaats in. En het is dan ook daarom dat met 'de be langen van het vreemdelingenverkeer ern stig rekening dient te worden gehouden. En dat men aan rechtmatige bedenkingen dient tegemoet te komen, tenzij belangen van hooger orde zulks beletten. Wanneer gewezen wordt op de hooge las ten, waaronder het hotel- en restaurantbe drijf gebukt gaat, kan gegrondheid aan deze grief niet worden ontzegd. Men denke aan de personeele belasting, aan de gevolgen van omzetbelasting en verhoogde accijnzen voor het bedrijf. En ook daar, waar ten aanzien van de personeele belasting voor het hotel- en cafébedrijf een gunstiger regeling werd getroffen door den gemeentelijken wetgever, zijn de lasten nog zwaar. Wanneer voorts aandacht wordt gevraagd voor maatregelen, die ertoe strekken om het toeristenverkeer in het algemeen te bevorde ren, om aan ons land meerdere bekendheid: te geven, kan de waarde daarvan gereedelijk worden erkend. Evenzeer kan worden toegegeven, dat de beteekenis van een. land voor het toeristen verkeer voor een groot deel is gelegen in de aantrekkelijkheid op het gebied van natuur, cultuur en ontspanning en kan ertoe wor den meegewerkt om die aantrekkelijkheid te verhoogen, mits hoog ere belangen daar door niet worden geschaad. Dat gevaar is niet denkbeeldig, vooral ten aanzien van ontspanningsmogelijkheden. En wanneer dan de financieele winst zou moeten worden behaald ten koste van zedelijk verlies, is liet gel delijk voordeel te duur betaald. Het is jammer dat een deftig blad uit onze Maasstad hierover anders oordeelt en meer schijnt te denken in guldens dan in geestelijke waarden. Of wat zegt men van een uiting als deze: „Hier speelt ons intusschen een gevoeligheid van politieken aard parten. Ons confessio neel volksdeel laat liever toe, dat er clande stien bij rennen gewed wordt; dat de staats loterij blijft bestaan en dat op voor den leek Onbegrijpelijke wijze, in strijd met de Begra feniswet, crematie plaats heeft, dan dat men moedig voor een nationaal belang wat vertier in onze badplaatsen brengt". Dit deftige orgaan heeft kennelijk moeite met de plaats èn de invloed van het confes sioneele volksdeel het moge tevens ver staan, dat dit confessioneele volksdeel in geen zijner organen zoo dilettantisch en ver wrongen over staatsrechtelijke en politieke vraagstukken wordt voorgelicht als hier geschiedt. Dat confessioneele volksdeel betreurt het wanneer een bepaalde groep der bevolking zwaar onder de druk der crisis gebukt gaat, maar het is van oordeel, dat de zaak niet beter wordt wanneer een ander deel der bevolking zijn geestelijke goederen offert. Noch het vrije spel der oeconomische fac toren, nooh de onbelemmerde werking van menschelijke hartstochten begeeren wij. Officieele Berichten ONDERSCHEIDINGEN Benoemd is tot ridder ln de Orde van Oranje Nassau, mevr. M. de Boer-Jongekees te Den Helder.' Toegekend is de aan de Orde van Oran- je-Nossau verbonden eere-medaille.in zilver aan luJt!-koL L M P. A. Quadekker: tot luit-koL commandant van het le reg. veldart, de maj. J. M. de Kruvjfftot luit.-kol. bü den staf van het wanen en het korps luchtdoelart. de ma joors C. A. Hartman? en A. J. Maas. BH het res -pers. der landmacht, bh t wapen der artlo. tot res.-kol. de eervol ontslagen SEIa t« en M. de Bloeme. Aan den lult ter zee le kL W- F- B,aJ*e,r Is eervol ontslag uit den zeedienst verleend. Hl) is benoemd bh Kon. Marlne-res. tot lult ter zee le kl. Bevorderd zijn: tot luit ter zee le kl. de luit ter zee 2e kl. B Hessing en tot off -vlieger le kl. de off.-vlleger *9 kl. P. Vroon: tot kap. ter zee de kap.-lult. ter zee L A. C. M. Doorman en tot kap.-luit ter zee le kl. W. van den Donker. Benoemd is bh de Kon. marine-re» tot uit ter zee le kl. G J. Bensink. Aan den res-le-luit. mr A. C. van Brui Is eervol ontslag verleend uit den mil. di Bepaald is. dat Hr Ms Politiekrulser Jan Brakel op een door den Minister van Defe ad interim, vast te stellen datum zal worde, dienst gesteld: met dien datum Is het bevel over dien bodem opgedragen aan den luit. zee le kl. jhr J. F. W. de Jong van Beek DE ZONSVERDUISTERING Prachtig natuurverschijnsel in den vroegen morgen De zonsverduistering is vanmorgen heel in de vroegte een fraai en indruk wekkend natuurverschijnsel geworden. Helaas hebben slechts zeer weinigen er van genoten. Het overgroote deel der menschheid bevond zich in de armen van Morpheus en verkoos er ook te blij ven. Vandaar dat we ons slechts in ge zelschap van kwinkeleerende vogels en koerende duiven bevonden, toen we ons voor dag en dauw naar de redactie- bureaux van ons blad begaven. Het is anders wel heel jammer dat de groote stadsbevolking van den nacht een dag, en van den dag een nacht pleegt te maken. Want de mooiste uren van den dag vooral in deze warmte-periode! gaan zoodoende verloren. Het was wat men noemt een pracht van een morgen. De lucht was aanvankelijk met wolken bedekt zoodat de vrees gewet tigd was, dat er van het natuurverschijn sel niet .veel te zien zou zijn. Doch het viel mee. Kort na half vijf verscheen de Dagvorstin als eén gloeiend roode kogel aan den horizon, om statig en vol gratie langzaam omhoog te stijgen. Plotseling zag men de donkere maan schijf heel voorzichtig de rechterkant van de zon raken om er geleidelijk aan verder over heen te schuiven. Ruim half zes was de zon voor ongeveer zes tiende geheel bedekt Het was goed merkbaar dat een groot deel van de zon nestralen door de maan werd onderschept, want de schemering keerde terug en in ons gebouw was het zelfs ongewoon don ker voor dat uur van den dag. Het zeldzame natuurverschijnsel is voor al goed gezien op plaatsen, waar de hui zenreeksen zich niet onafgebroken i eenschakelden, en waar men „vrij zicht" had. Hier en daar zag men dan ook groepjes nieuwsgierigen, die een overwin ning op zich zelf hadden bevochten, bij elkaar staan en met ,zwart gemakt" glas de zonsverduistering in oogenschouw nemen. Na half zes moest de maan het gewon nen terrein weer langzaam prijs geven en tegen half zeven prijkte de zon weer in volle luister aan den hemeL De zonsverduistering van 1936 behoorde tot het verleden! Een zeldzame, prachtig geslaagde toto van 'de zonsverduistering, die hedenmorgen plaats vond. Een lezer stelde ze welwillend ter beschikking De eerste opname werd gemaakt omstreeks half zes, toen de donkere maanschijf meer dan de halve oppervlakte van de zon bedekte. De laatste tegen half zeven toén de zon in volle luister weer aan den hemel prijkte. NED. MIJ VOOR NIJVERHEID EN HANDEL Tweedaagsch Congres te Nijmegen Openingsrede van ir. A. Plate In het Concertgebouw „De Vereeni- ging" te Nijmegen is hedenochtend de tweedaagsche jaarlijksche algemeene vergadering aangevangen van de Ned. Mij. voor Nijverheid en Handel. De deelnemers aan het Congres arriveer den reeds grootendeels in den loop van gis ter te Nijmegen, waar zij op het Stadhuis officieel door het gemeentebestuur werden ontvangen. Na de ontvangst vertrokken de deelnemers per extratram naar „Hotel Groot Berg en Dal", waar de avond genoeg lijk werd doorgebracht. De vergadering werd hedenmorgen ge opend door den Voorzitter, ir. A. Plat e, die voor zijn openingsrede als ondenverp had gekozen: „De economische eenheid van het land". In deze rede betoogde spr., dat het Neder- landsche economische apparaat, tot nu toe een voorbeeld van een harmonisch ontwik keld organisme, in onze dagen gevaarlijk dreigt te vergroeien. Het is een levens belang voor ons land hiertegen te waken Nederland kon zich tot op zekere hoogte een welvaartspeil veroorloven dat hooger lag dan dat der meeste andere landen. Men mag aannemen, dat ook in de toekomst het levenspeil in Nederland, dank zij ook de eigenschappen van rust en bekwaamheid van ons volk, hooger mag liggen dan in vele andere landen, zonder dat daardoor ons concurrentievermogen behoeft te wor den geschaad. Met dit voorbehoud echter, dat dit hoogere levenspeil dan ook opnieuw moet worden gewonnen. De grootste moeilijkheid waarvoor het Nederlandsche volk staat is: dat het in al zijn geledingen eraan moet wennen om met heel wat minder ge noegen te nemen dan waaraan het ja renlang gewend is geraakt. Maar de eischen, welke in Nederland worden gesteld ten aanzien van openbare dien sten en bedrijven, blijven onbewust schrikbarend hoog. Bij het opnieuw tot standbrengen van de eenheid in de Nederlandsche economische structuur heeft de overheid een negatieve en een positieve taak te vervullen. Eenerzijds moeten aan het bedrijfsleven tal van belemmeringen, waarmee het te kampen heeft, worden ontnomen, ander zijds moet gestreefd worden naar een meer moderne handelspolitiek. Meer dan tot dus ver moet worden nagegaan in welke rich tingen de mogelijkheden voor verdere ont wikkeling van Nederland en Indië liggen Op grond van nieuw verworven inzicht worde getracht meer met open kaart te on derhandelen. Zulks met die landen, welke evenals wij inzien, dat het protectionistisch kluwen, waarin de wereld zich verward heeft, draad voor draad moeten worden los gemaakt en dat in de plaats daarvan een nieuw handelspolitiek systeem moet wor den opgebouwd, waarbij ajs grondslag moet gelden: de economische structuur, zooals die in de verschillende landen is en de mo gelijkheden, welke bestaan om elkaar te helpen die structuur verder te ontwikkelen. Slechts weinig landen zijn voor zoodanige mentaliteit rijp. Het Nederlandsche volk maakt zware tij den door. Doch eendracht staalt en twee dracht verzwakt Op economisch terrein beteekent dit, dat elke gedachte aan een politiek, welke het verband tusschen de onderdeelen van ons economisch organisme breekt, verzwakt en de moeilijkheden voor ons volk vergroot Dat daarentegen een politiek, welke de een heid in dat organisme bevordert en daar naar handelt, onze politiek moet versterken. Wij hebben te strijden voor een nieuwe eenheid van ons land. Na de openingsrede van den Voorzitter heeft de Minister van Handel Prof. dr. ir. H. C. J. H. G e 1 i s s e n een rede gehouden over het onderwerp: „Eenheid in de econo mische voorlichting". Voorts hield de heer Smidt van Gelder een inleiding in zake het rapport bedrijfsorganisatie, terwijl de heer E. D. van Walree sprak over „Mededingend Japan". Prof. Dr. J. van Gelderen hield ten slotte een inleiding over de economische samenwerking tusschen Nederland en £fed.- Indië. Na de middagvergadering maakten de deelnemers excursies naar verschillende fabrieken. Duilsch militair vliegtuig bij Slochteren gedaald Donderdagmiddag omstreeks half drie heeft een Duitsche militaire tweedek ker, bestuurd door den sergeant-vlieger R Gallinger en thuis behoorende te Dielfolz bij Hannover, een noodlanding gemaakt in een tarweveld van den land bouwer Jonkman te H e 11 u m, gemeen te Slochteren. De bestuurder, die naar Munster moest vliegen, had onderweg, naar hij mede deelde. zijn kaart verloren, waardoor hij zich niet kon oriënteeren en zijn koera kwijt raakte. Nadat hij ter hoogte van Nieuweschans de Nederlandsche grens was gepasseerd, had hr de loop van het Winschoterdiep gevolgd, doch bij Groningen had hij een meer ooste lijke richting ingeslagen. In de buurt van Helium raakte zijn benzine op en zag hij zich genoodzaakt een noodlanding te maken wpIK-o hehnorliik enort coplaagd is. De mi thine is niet beschadigd en de piloot heeft geen letsel bekomen. Het vliegtuie is on 1" bewaking gesteld van de plaatselijke, politie De burgemeester van Sloch'eren nam de noodige maatregelen. Naar wij vernemen is de vlieger te goeder trouw. De machine is, tot. nader instructie van den minister van Buitenlandsche Zaken in beslag genomen. LASTER RONDOM Dr H. COLIJN Een verklaring namens den Minister-President Sinds eenigen tijd worden hier te lande geruchten verspreid van uiterst kwetsend karakter voor den goeden naam van Dr Colijn, voorzitter van den ministerraad. Zij vinden kennelijk hnn uitgangspunt in een aangelegen heid van zuiver particulieren aard. Waaromtrent intusschen, met machti ging van den minister zelf, zonder be zwaar mededeeling kan worden ge daan, nu blijkt, dat zij misbruikt wordt tot achterklap. Dr Colijn heeft, begaan met den nood van een uit moeder, zoon en dochter bestaand, uit den vreemde hierheen gekomen gezin, dat zich om steun tot hem wendde, zich op verschillende tijdstippen en op verschillende wijzen gedurende anderhalf jaar het lot van dit gezin aangetrokken. Intusschen was Dr Colijn enkele maan den geleden tegen de dochter gewaar schuwd geworden met het oog op haar le venswandel. Hij vond daarin aanleiding, haar mede te deelen, dat zij op zijn hulp niet. verder had te rekenen. Eenigen tijd later heeft Dr Colijn echter besloten de familie voor het laatst nog eens te helpen en wel met'een borgstelling, die het de doch ter mogelijk zou maken het benoodigde geld op te- nemen voor deelneming in een publi citeitsagentschap in Zuid-Amerika, waarbij zij, .door deze participatie, een behoorlijke maatéchaiipelijke werkkring kon krijgen. Den floprslag gaf daarbij, dat bij Dr Colijn inmiddels twijfel was gerezen aan de juist heid .van hetgeen hem omtrent baar gedrag r/as medegedeeld. De aangelegenheid Is hiermede tot di juiste afmetingen teruggebracht. De daar omheen ten aanzien van Dr'Colijn geweven geruehten missen eiken feitelijken gropd- slag. Aanwinsten voor het Rijksmuseum Eenige welkome geschenken Toen in den aanvang van dit jaar de heer A. Bonger overleed, dachten velen terug aan die zeldzame persoonlijkheid, wiens uitgebreide en toch zoo bijzondere schilde rijen-verzameling het nauwe contact illu streerde dat de overledene met tal van im pressionisten en na-impressionisten heeft gehad. Door een kostelijke schenking uit zijn nalatenschap is tegemoet gekomen aan een wensch van den overledene. Mevrouw F. W. M. Bonger geb. baronesse Van der Borcht v. Verwolde stond aan het Museum af het zelfportret van Vincent van Gogh uit zijp lateren tijd, een zelfportret van Vincent's vriend Emile Bernard, 1897 gedateerd, be nevens een tapisserie door denzelfden kun stenaar ontworpen, voorstellende twee Egvp tische vrouwen en een Arabische luitspeler. Uit dezelfde nalatenschap ontving het Mu seum ten geschenke van den heer C. L. Huguenot van der Linden en van mej. E. C. van der Linden het door Odilon Redon geschilderde zeer subtiele portret van mé- vrouw A.M. L. BongerVan der Linden. Een tweede hoogst welkom geschenk heeft de afdeeling Hollandsche schilderkunst der zeventiende eeuw verrijkt. De stichting tot bevordering van de belangen van het Rijks museum verwierf voor onze verzameling 't bekende schepenstuk van Emanuel de Witte, dat op de Vermeer-tentoonstelling te Rot terdam zoozeer de aandacht trok. Het is een marine bij zonsondergang, dateerend uit omstreeks 1675, een uitzonderlijk gegeven voor den meester, die echter met dergelijke gezichten aan den buitenkant van Amster dam volop vertrouwd was. Hetgeen op zijn vischmarkten voorkomt als aanvullend mo tief, is hier uitgebouwd tot een zelfstandig schilderij. Het stuk is in het kabinet bij de andere composities van De Witte tentoon gesteld. Loting voor den dienstplicht Op 30 Juni a.s. De loting ter bepaling van d<en inge schrevene, die in elke gemeente of in elke groep van gemeenten het eerst in aanmerking komt om tot gewoon dienstplichtige te worden bestemd, heeft in het openbaar plaats voor de iliohting 1938 op Dinsdag 30 Juni 1936, des namiddags om 2 uur, te 's-Graven- hage in de „Rolzaal", Binnenhof 8. NIEUWE GLAS-IN-LOOD- RAMEN ln het Koor der Nieuwe Kerk te Delft Justitie en N.S.B. De Minister van Justitie beeft o.m. geant woord op een vraag van 't Tweede Kamer lid Hermans, betreffende het optreden van den ambtenaar van het O.M. te Hoorn, mr B. de Brueys Tack, die een verdachte onder vier oogen zou hebben toegevoegd: „Waar om kom je niet bij ons, bij de N.S.B?" Bij het onderzoek in deze zaak heeft be doelde ambtenaar ten sterkste ontkend zich te hebben uitgelaten als door den steller der vragen aangegeven. Daar bij het ge sprek geen getuigen ziin tegenwoordig ge weest is niet kunnen blijken, dat de amb tenaar de hem ln den mond gelegde uit lating werkelijk heeft gedaan. het Betreffende de glas-in-lood-ramen koor der Nieuwe Kerk te Delft, onthulling morgen (Zaterdag)middag plaats heeft, werd in een dezer dagen gehouden persconferentie een korte toelichting gege ven door den voorzitter der Glasramen- commissie, Jhr. dr. mr. E. A. v. Reresteyn, die daarbij tevens een beknopt overzicht van de restauratie van het koor en van de voorgeschiedenis der thans voltooide ramen. Mede gaf Ds. Voorsteegh, die advies heeft ge geven aangaande de uitbeelding van ver schillende bijbelsche onderwerpen, daarover een uitvoerige toelichting. Het eerste van de zeven ramen die than9 zijn aangebracht behandelt het onderwerp Mozes en de wet Het volgende, geschonken door Prinses Juliana, behandelt de Gelijkenis der Talen ten. De mensch moet, om aan zijn roeping te voldoen, tot het uiterste gebruiken de ta lenten hem door God gegeven. Die roeping is in de kracht des geloofs te getuigen als pro feet, toegewijd te zijn als priester, te strijden als koning. Vervolgens is mede aan de Zuidzijde aan gebracht een raam voorstellende Daniëls Profetie. Daniël, een jonge prins, in Juda ge boren, schoon van aangezicht, vernuftig in alle wijsheid, ervaren in wetenschap, werd met koning Jojakim, in den strijd tegen Je ruzalem door Nebukadnezar, gevankelijk aar Babel gevoerd. Daniëls stoutmoedigheid in gelooven en handelen verwekt nieuwe levenskracht bij het hem zoo dierbare Joodsche volk, dat, aan de oevers van Babels stroomen, smeekend om vergeving, in ballingschap treurt over den rampspoed van een verwoest Jeruza lem. (Dit raam is geschonken door Den Haag en Apeldoorn). Het Vorstinneraam daartegenover geeft weer de interne verhoudingen in ons Vorstenhuis, in zijn uitbeelding der moederliefde. (Gravin Juliana van NassauStolberg en Prinses Louise van Oranje—Coligny.) Dit raam is ge schonken door Amsterdam. Daarnevens bevindt zich het raam, aangeboden door -Rotterdam, voorstel lende de dienende liefde, gewijd aan de nagedachtenis van'H. M. de Ko ningin-Moeder. Christus'de Heere en Meester wascht de voeten van gijn discipelen als daad van nederigheid en dienstvaardigheid, de roeping van den mensch tegenover zijn mede- mensch. Het laatste raam, aangeboden met mede werking der kinderen van Chr. scholen, beeldt uit de zegenende Christus. Het kind, tot Christus geleid, zal door Hem gezegend worden, en gezegend zullen zijn zij, die met wakend geloof de weder komst van Christus verwachten, gelijk de wijze maagden met de brandende lampen den bruidegom tegemoet gaan. In het linkscbe onderraam bevindt zich het volgende opschrift: Door de Glasramen-Commissie, onder leiding van Jhr. Mr. Dr. E. A. van Beresteyn, voorzitter; Ds. Is. Voorsteegh, secre taris, Jac. Mees, penningmeester, en mevr. J. D. van BarenVan der Voorn Grootenboer, is de voorziening van het koor met gebrandschilderde ramen in 1936 voltooid. Deze ramen werden alle door Van Konijnenburg ontworpen. Hierbij ver leenden medewerking de heeren F. H. Abbing, II. v. d. Stok, G. Ruster, M. Nauta, A. Molkenboer en J. Collette. De Bestuursinrichting van Sumatra Instellen van groepen qemeenschappen Staatkundige organisatie van Bali wordt onder oogen gezien In een Memorie van antwoord aan de Tweede Kamer inzake het wets ontwerp tot goedkeuring van de beslui ten van den Gouverneur-Generaal van Ned.-Indië deelt de Minister mede dat het in de bedoeling ligt zoo spoedig mo gelijk over te gaan tot de instelling van groepsgemeenschappen in de Minangka- bau, de Bataklanden, Palembang, de Mi- nahassa, Ambon en het gebied der Ban- djareezen, terwijl de staatkundige orga nisatie van Bali tevens onder de oogen wordt gezien. Evenals de Indische regeering ziet de mi nister de invoering van den provincialen bestuursvorm voor Sumatra in een niet ver verwijderd verschiet, zij het dat het ver keerd zou zijn, deze invoering door het stel len van een bepaalden termijn te forceeren. Ten aanzien van de beide overige nieuwe gewesten schijnt elke prognose daaromtrent voorshands onmogelijk. Er zal naar gestreefd worden, den vorm der bestuursinrichting in de groepsgemeen- schappen zooveel mogelijk te doen aanslui ten bij de in de samenleving heerschende be grippen. HOTEL „PRINSES JULIANA' Telef. 8 - VALKENBURG (L.) - Telef, MODERN OOMFORT «- LIFT MATIGE PRIJZEN VOORNAAMSTE NIEUWS Dit nummer bestaat uit DRIE bladen In het Lagerhuis heeft Eden verklaard, voor de opheffing te zijn der Volkenbonds- sancties. ln België staken thans omstreeks 400.000 arbeiders; op sommige gebieden hebben on geregeldheden plaats gehad. De Fransche ministerraad heeft besloten de nationalistische bonden te ontbinden. Te Nijmegen wordt de tweedaagsche jaar lijksche algemeene vergadering gehouden van de Ned. Mij voor Nijverheid en Handel Algemeene vergadering van de Ned. Chr. Aannemers- en Bouwvakpatroonsbond Vergadering van het Geref. Traktaatgenooi schap Filippus1 Een beschrijving van de nieuwe glas-in- lood ramen te Delft. Verschenen is de Memorie van Antwoord aan de Eerste Earner over de begrooting van het Landbouwcrisisfonds. Circulaire van de Ned. Trust Mij inzakt de Glasfabriek „Leerdam", t De Schooldag van de Theologische School te Kampen. doch wil men ware veiligheid geen reglementjes-narigheid geen koopje dat doormidden splijt (Adn) BOERDERIJ AFGEBRAND Donderdagmiddag omstreeks half vier brak door tot nu toe onbekende oorzaak brand uit in de boerderij van den landbouwer A. de Vor te Vuren. De brand ontstond in de schuur, doch deelde zich snel aan de boerderij en hooiberg mede. Spoedig stond alles in lichter laaie en het geheele complex was in korten tijd door het vuur verteerd. De brandweer van Vuren kon de belendende perceelen sparen. Verzeke ring dekt de schade. JEUGDIGE INBREKER EN DIEF Door de poliüe te Almelo is gearresteerd de 17-jarige A. K. aldaar, verdacht van de in braak bij de N.V. Bischoff te Almelo. De politie meent hiermede de hand te heb ben gelegd op den dader van niet minder dan 25 rijwieldiefstallen in deze omgeving. DE ROTTERDAMMER- MARSCH Nog is het niet te laat! De uiterste datum van inschrijving is echter bereikt Natuurlijk hebt U gisteren allemaal met de meeste spoed, voor zoover U dat nog niet eerder deed, een girobiljetje voor de „Rotterdammer"-marsch in orde gemaakt. Dat was dan wel wat laat» maar het kan er toch nog mee door. Of zijn er misschien nog menschen, die ondanks de waarschuwing van gisteren, zoo laks waren toch weer te verzuimen definitief bericht van inschrijving te zenden? Of menschen, die dat door be paalde omstandigheden niet kónden doen? De Hollandsche laksheid kennende* veronderstellen we, dat er inderdaad nog velen zullen zijn, die bij het lezen van deze regelen zullen zeggen: „Nu ben ik het toch nog vergeten!" Deze yergeetachtigen zijn nóg in de gelegenheid volgende week met onze fijne marsch mee te loopen. Wie nu, o n- m i d d e 11 ij k, het verschuldigde bedrag gireert, kan nog van de partij zijn. Maar dat is ook het allerlaatste wat we doen kunnen. Lees uw krant niet 'verder, voor ge een giro-biljet ingevuld hebt. Ge mocht het toch nog eens vergeten! Morgen valt er niet meer aan te dokteren! Ten aanzien van enkele vragen, die ons bereikten inzake het afhalen van de startkaarten, vragen we nog even ge duld. Volgende week zullen we tijdig mededeelingen hierover verstrekken. Tot zoolang dus. En dan: tot 27 Juni in Delft! DOE MEE aan de „Rotterdammer"-Marsch 27 Juni DELFT Inschrijving tot 20 Juni: (Adv.) |j. J- Zuur, Molslaan 100

Nieuwe Leidsche Courant | 1936 | | pagina 1