W cvoot cmfcA Vtouwm WEKELIJKSCHE BIJLAGE Een TAFELLAKEN CADEAU Beddenmagazijn H,SCHMIDT 7lamcOiuesikm STEREO K&G Huisinrichting Als na het sparen en vergaren de tijd komt, dat het jonge stel genoeg bijeen heeft om te kunnen trouwen en een eigen woning in te richten, komt de prettige, maar ook vrij moeilijke taak om zich behoorlijk in te richten. Dat vraagt heel wat overleg, ook al behoeft men niet op een dubbeltje te kijken. Eén ding moet men echter vooral niet ver geten een huishouding moet niet al direct, bij het begin, compleet zijn; koop alleen dus het werkelijk noodzakelijke. Het is zulk een genoegen, later nu eens dit. dan weder dat „stuk in de huishouding" te kunnen bijkoo- pen, en bovendien heeft men daarbij het belangrijke voordeel, dat het dan ook mis schien weer eens wat beter lijden kan. Door wat te wachten komt men soms in de ge legenheid, zoo'n aanvulling ineens van uit stekende kwaliteit aan te schaffen, in plaats yan in een vrij minderwaardige uitvoering. Bij den aankoop van zijn inboedel moet ïnen zich steeds de vraag voor oogen hou den of wat men mooi vindt, op een bepaald moment, ook de kans heeft van mooi te b 1 ij v e n. In dit opzicht kennen wij meestal lenzen eigen smaak nog vrij slecht. Een goed middel tegen deze kwaal is een aankoop eerst nog eens aan te zien, en met andere dingen te vergelijken. Het zöu immers jam mer wezen, later met een servies te zitten, [welks kleur of ornamenten bijvoorbeeld zóó opvallend zijn, dat ze ons hopeloos gaan yervelen, of met meubels, welker practische bruikbaarheid in het geheel niet meevalt, omdat ze zooveel onderhoud eischen, of fculke „stofnesten" zijn. Het glaswerk dat men aanschaft moet liefst niet kostbaar geslepen en duur wezen. 'Als het maar een doelmatige vorm heeft; leen goede vorm is op zichzelf reeds een sieraad. Glas met geslepen rand is erg vat baar voor breuk; die rand blijft dan niet geheel gaaf en doet niet prettig aan bij het drinken. Het is ook heelemaal nietnoodig, een goed stei van het een of ander in het buffet in voorraad te houden, tegen den dag dat er eens speciaal bezoek komt, of voor de plechtige gelegenheid, dat er een groot feest moet worden gevierd. Wie zulk een reserve-stel erop nahoudt, behelpt zich maar al te dikwijle met een „doorde- weeksch", dat uit allerlei smaaklooze restanten en brokstukken bestaat. Neen, één enkel goed servies, degelijk en keurig, dat is veel gezelliger. .Wat u aan „uitzet" nog tekort komt, moet Laat u door zulk een woord niet beet nemen, maar tracht u er rustig van reken schap te geven, of het ontwerp niet te grillig óf te opvallend is Niets gaat zoo vervelen als steeds weer de aanblik van een ornament of een tierlantijn, die ten slotte niets om het lijf blijken te nebben, omdat de ontwerper ze maar zóó eens be dacht heeft. Het meubel moet een zekere waardigheid bezitten, die uit het doel waarvoor bet ontworpen werd voortspruit. Alle ornamenten, die met zijn karakter in geen enkel verband staan, zijn op den duur min of meer verwerpelijk. Tenslotte blijft er, als alles in winkel en magazijn bijeen is gezocht, nog een hache lijk chapitre over, dat der geschenken. Er zijn altijd menschen, die u gaarne een aan denken of een blijk van waardeering willen •en, bij uw huwelijk. Gelukkig zijt ge, ge het zelf uitkiezen rrtoogt. Krijgt ge deze gelegenheid niet, dan loopt ge ae kans met iets „opgescheept" te worden, dat ge wel graag eens zoudt willen breken of op andere manier verongelukken, omdat ge er heelemaal niet van houdt. Zulke „stukken" echter blijken in 'den regel juist begaafd met een bijna boven natuurlijk lang leven! ook liefst in de beste kwaliteit gekocht worden. Dat is een betere geldbelegging dan de aanschaf van dure „entre-deux" dergelijke, of van kostbare kussens pronkkleedjes. Bij het gordijnen koopen geldt hetzelfde: öoelmatigheid, dat is het eerste. Een gor dijn dient voor tweeërlei doel: te helle zon uitsluiten, en de kamer beveiligen tegen onbescheiden blikken van buiten. Gewoon lijk kan men voor het eerste met tulle wel volstaan: de kamer wordt dan tevens niet te donker. Hebt u bepaald overgordijnen noodig, hoewel heel wat menschen het tegenwoordig zonder doen, neem ze dan uit lichte, waschbare stof, en zorg ervoor dat u metalen roeden aanschaft, die zijn practïscher dan de veel loggere en zwaar dere houten gordijnroeden. Maak de kamers ook niet te bont. Hierop 'dient vooral te worden gelet, zoowel bij de keus van gordijnen, als van behangsels en yloerkleeden. Rustige, frissche kleuren, met een niet al te gedetailleerd patroon, -— vooral geen geheele bloembedden op vloer of wand s.v.p., dat geeft een opgewekte, fleurige stemming in uw kamers, en maakt een vermoeid hoofd niet nog eens extra moe! Het meubilair koopen Is ook een heel ding, te meer daar het om stukken gaat, die nogal in de papieren loopen. Wie het eenigszins doen kan, moet hier niet al te zeer op prijs en kwaliteit willen bezuinigen. Een duur meubel, al ziet men dat als leek niet zoo dadelijk, is in den regel veel soli der van samenstelling dan een goedkoop, dat er somtijds even aardig uitziet. Maar het houdt niet. er zit geen stevigheid geen verband in. Bij den meubel-inkoop moet men er ook aan denken, niet al te modern te willen zijn. Men ziet elk seizoen nieuwe dingen opduiken, die als nouveauté worden aan geprezen, net alsof dit een voldoende grond is om ze tevens mooi of practisch te vinden. bij iedere order van 25. Wij leveren direct aan particulieren DAMAST TAFELLAKENS vanaf 0.95 THEEDOEKEN, BADDOEKEN, enz. Vraagt franco toezending van monsters met prijscourant KUIPERS HENGELO (0.) Twentsche Witgoederen Industrie OPKLAPBEDDEN KINDERLEDIKANTEN WIEGEN REPAREEREN van Bedden- goed kan ln één dag gebenren PRIJSOPGAVE VOORUIT I Tel.34912-leMiddellandstr.75 Het Boek voor de Vrouw Kant" Aantrekkelijk 'door 'zijn' witte ragfijnheid n het sprookjesachtige van zijn ijle lijnen spel heeft kant immer de genegenheid en de aandacht gehad van allen, die in het nobele handwerk nog iets anders zien dan een verschijnsel, dat zichzelf, dank zij onze eeuw van mechanisatie, goed en wel heeft overleefd. Kantliefhebsters in Nederland riepen zelfs omstreeks tien jaren geleden een vereeniging in 't leven, die geen ander doel zou hebben dan de belangstelling voor kant in ons vaderland te verlevendigen, zoowel door het verbreiden van kennis om trent wat in den loop der eeuwen aan naald- en kloskant voor kunstwerk is ont staan, als door het organiseeren van „Kant saletten", tentoonstellingen, welke aanlei ding zouden kunnen geven om voor een korte reeks van dagen uit particulier open baar bezit eens bijeen te brengen wat ons •an dit kostbaar onderdeel der Wcst-Euro- peesche kunstschatten nog rest. O, kant heeft nog heel wat meer te be- teekenen dan de meesten onzer wel meenen. Kant is niet alleen als verweven aan de kleedij der voorgeslachten, zie er de schilderijen, de fraai gedetailleerde oude familieportretten in de musea maar eens op na! maar tevens met geheele cultuur perioden en het merkwaardige is, dat het vrijwel niet doenlijk is, vast te stellen, welk deel van Europa vrouwenhanden voor het eerst deze verfijnde speldenkunst zijn gaan beoefenen. Al meent men wel en dat met zekeren grond, dat ook hier weder Ita lië de moeder der beschaving zou geweest zijn. Welk een stijlen, welk een schakecringen, welk een verschillen in opvatting en tech nieken treft men reeds aan bij een opper vlakkige studie van dit onderwerp. Het is als een openbaring! Bilderdijks zoo dikwijls geciteerde woord: Geen veld is dor, waar dichtkunst zich vertreedtis voorzeker ook op het terrein der kantstudie ten volle toepasselijk. Aan het jubileum van de eerste Neder- landsche vereeniging van kanlliefhebsters „Het Kantsalet", over welke wij hierboven reeds spraken, hebben wij te danken het mooie boekje van mevr. L. W. van der M e u 1 e n—N u 11 c, dat onder den simpelen titel „Kant" bij den uitgever H. J. Paris, te Amsterdam, verschenen is. In een tachtigtal bladzijden behandelt deze zoo bij uitstek bevoegde autrice de schier ontelbare kantsoorten, welke het métier kent, terwijl een zeer rijke fotografi sche illustx-atie haar werk tot een lust maakt voor dc oogen. Tusschen den tekst treft men allereerst een twaalftal foto's aan, genomen naar oude portretten. Deze, bijna zonder uitzondering ware pictureele mees terstukken, verschaffen wel een bijzonder genot, omdat zij niet alleen de kant duidelijk in haar bijzonderheden toont, doch tevens de manier, waarop zij gedragen werd. De sfeer, de gratie en de ernst van voorbij gegane perloden spreken tot ons üit deze afbeeldingen. Het overige illustratie-materiaal is aan 't einde van het werk tot een afzonderlijke foto-collectie gegroepeerd, waarin het werk stuk als zoodanig louter en alleen de aan dacht vraagt. Men behoeft in het geheel geen deskundige te zijn, om daarvan écht te genieten, deze precieuse fijnheid spreekt voor zichzelf. Toch zal kennis het hier aan schouwde wel verdiepen. Wij kunnen ons uitnemend indenken, dat een werk als dit fraaie boekje van mevr. Van der Meulen- Nulle bij velen den drang moet wekken meer over dit zoo bijzondere onderwerp te wéten te komen. In zooverre komt deze pu blicatie dus inderdaad tot haar recht. Mevr. A. PiersonMuysken, presidente van „Het Kantsalet", schreef er een voor woord bij. Eierwarmertjes Voor het puntige eierwarmertje zet men 40 kettingst. op in blauw en haakt daar boven twee dubbele stokjestoeren van grijze wol, in iedere toer vier minderingen aan brengend, door telkens één lus van de rigc toer over te slaan. Nu volgt een toer grijs en zwart, afwis selend twee zwarte, drie grijze dubbele stokjes. Dc zwarte wol wordt „meegenomen" door ook deze draad met de laatste doorhaling van ieder dubbel stokje mee te werken. - Na deze toer, die ook weer eenjge min deringen krijgt, volgt een toer vaste grijze, dan om en om één toer blauwe en één toer grijze stokjes. Men blijft steeds vier maal minderen in iedere toer, totdat men acht steken over houdt, die samen worden afgehecht in één Desgewenscht kan men het eierwarmertje garneeren met twee rozetten van dubbele stokjes gehaakt om een rondje van zwarte vasten en eindigend in een grijs randje. Aan iedere kant van het puntig toeloo pend warmertje plaatst men bovenaan zoo'n rozet Heeft men fijnere wol, dan maakt men dubbele, bij dikkere wol gewone stokjes Het andere model, is eigenlijk - een thee muts in miniatuur, gehaakt van witte, zachtb'lauwe en roode wol. Men werkt het in twee deelen, te beginnen bij de onder rand. Ons voorbeeld kan zonder eenige moeite worden nagemaakt. Als beide deelen ge reed zijn, naait men ze aan elkaar en werkt het eiermutsje af met een in wit en rood gehaakt koord van kettingsteken. Hoe de Toradja's begraven worden In „Tropisch Nederland" vertelt de heer Oost woud W ij denes over de zeden en gewoonten der Toradja's van Celebes, onder wie door het Ned. Zendelinggenoot schap- en door andere Protestansch-Christe- lijke instanties Zending gedreven wordt. Aldus schetst de schrijver de aanblik van ,en rots, welke voor het bijzetten van dooden bestemd is: „Wij volgen een drassig padom den hoek, o, zie toch! Zie, daar boven uit die rots-nis: Dóóden staren ons aan!Doo- en van hout, zóó levensecht naar gestor enen uitgeheeld, dat bij het eerste aan schouwen even de kilte van het eeuwige zijgen mij aangrijpt; lioe grappig overi gens dat rijtje houten menschen ook is, dat in lompen gehuld en achter een balustrade opgesteld in een galerijtje, in den rotswand uitgehouwen, met een ellendig gelaten pop- pengebaar in omlaag gestrekte handen, wezenloos naar beneden staart. Dat zijn de kunstig uit hout gesneden conterfeitsels van gestorven vorsten, wier gebeente ligt geborgen in die vierkante nissen, die boven de poppengalerij ln de overhangende rots zijn uitgebeiteld. In ellenlange doeken gewikkeld, volgens mijn Toradja-gids goed van wel 50 blokken lang, wordt een lijk eerst ongeveer een jaar huisje in de kampoeng bewaard, tot dat bet volkomen is uitgedroogd. Daarna pas wordt een radja onder groote, wilde feesten in zoo'n groote rots als deze bij gezet. Honderden karbouwen worden wree delijk geslacht, en aan liet- afscheid gewijd; dansen en hanengevechten hebben plaats; kostbaarheden worden den overledene zijn (met het oog daarop?) hoog verheven, laatste rustplaats meegegeven, en zijn ge trouwe beeltenis in hout wordt toegevoegd aan de Ahnengalerei om het contact met de levenden te onderhouden. Een permanente waker woont nabij om grafschenners te weren. Het komt wel voor, dat ze met hooge bamboeladders niet tevergeefs de dood- schatkamers trachten te bereiken en leeg halen; vooral den laatsten tijd, omdat, zoo als mijn gids zegt, de spoken moeilijk aan dieven meer ontzag kunnen inboezemen in deze malaise. De spijzen, die de doode bij zijn leven prefereerde, zet men onder aan de rots voor hem klaar, waar honden kippen wel weg-eten, wat de ziel van den gestorvene heet verorberd te hebben. Zoo gaat het met de radja's en voorman nen na hun overlijden. De gewone wordt begraven in een gewonen steen er gens op het veld. Geen poppen, of heel pri mitieve, duiden zijn persoon bij het graf aan. De feesten bepalen zich dan, voor zoo ver ik meemaakte, alleen tot het verdeelen van wat varkensvleesch tusschen de bij eengekomen dorpelingen en 't rondstrooien van resten voor de gretig azende gieren. De rots, waar eenvoudigen in worden bijgezet, kan heel geringe afmetingen hebben. Ik er, die voor één grafnis net groot genoeg waren; maar in een oud, openstaand graf van ongeveer 1X1 X Vz meter grootte tel de ik wel tien schedels. De begrafenis, die ik. gedeeltelijk meemaakte, had plaats een kei, zoo groot als een volwassen huis en die bevatte ongeveer dertig beenderbolen en lag in de nabijheid van dc Tondonrots midden tusschen de sawahs. Voor één van de nissen, waarvan het planken luik-deksel den tand des tijds nog had weerstaan, hin gen onder een dakje een tandenborstel, lapjes goed, plaatjes van filmsterren eh wat sigaretten; dat beteekende „kinder speelgoed" te zijn, ten teeken, dat daar een kind begraven lag, zoo vertelde mijn gids, die er aan toevoegde, dat heel kleine kin deren in een gat in den stam van kapokboom begraven worden. Eenigszins mistroostig zei hij op een geven moment: „Pas als iemand dood is, komen zijn mooie spullen voor den dag, zijn zijden kleeren en zijn duur gerei en gouden sieraden. Zoolang wij leven, loopen wij naakt". Ons wekelijksch KNIPPATROON Patronen van onderstaande japonnen zijn twee malen tegen de prijs van 25 cent per stuk te verkrijgen. Deze maten zijn: maat 1: b.w. 100 c.M., t.w. 82 c.M., h.w, )i c.M. maai 3: b.w. 107 c.M., tw. 90 c.M., h.w. 114 c.M. Door het al of niet aanknippen -*811 naden, kan men 't patroon passend maken xor eigen figuur. Nr 637: aardige japon van wollen mous« seline, waarin mouwen van voile gezet zijn. Eenvoudig, doch gedistingeerd model. Be- noodigd materiaal: 2.50 meter mousselino en 1.50 meter voile van 100 c.M. breedte* Nr 638: aparte japon van effen of ge bloemde zijde. Benoodigd matex-iaal: 4 M, zijde van 90 c.M. breedte. Oudbakken cake kan men heel smakelijk maken door ze in dunne plakjes te snijden en in een koekepan in heete boter bruin te bakken. De weg naar t hart DIVERSE SLA-SAUSJES. Een van de meest geliefde gerechten in warme zomerdagen is de sla; de sla in al haar variaties, van de algemeen be kende kropsla af, via de ook reeds veel ge bruikte komkommer- en tomatcnsla, tot de meest ingewikkelde voorbeelden .van „ge mengde slaschotels" toe. Bij al die slagei-echten hangt het succes minstens evenveel af van de gebxuiikte saus van de groenten, die we voor het doel ge kozen hebben. De saus, met haar lxoofd- bestanddeelen olie en azijn, beïnvloedt zeer sterk den smaak van het geheele gerecht; iets te veel azijn en de smaak wordt grof door het ovcrheerschende scherpe zuur; een tikje te veel of te weinig zout en het aroma van de toevoegsels (in den vorm van groene tuinkiniiden b.v.) komt niet tot zijn recht; een saus, die wat te vloeibaar is en het uitge zakte vocht in de slabak geeft aan het ge heel iets „soepigs" dat verre moet blijven van een smakelijk opgediende sla. Voor een deel speelt hierbij natuurlijk ook de manier van door elkaar mengen een rol: het luohtige óm-en-óm keeren met be hulp van slalepel en vork houdt de sla blaadjes frisch en bros, terwijl een zwaar (en dikwijls ook te lang) roeren en wrijven alle natuurlijke fi-ischheid van de groenten doet veranderen in een verflenst uiterlijk zonder eenige aanti-ekkelijkheid. De saus moet dus luchtigjes door de goed droog uitgeslagen, frisch gewasschen groen- orden gemengd, en bovendien de saus moet met zorg bereid zijn volgens een ran de hieronder beschreven recepten. ZEER EENVOUDIGE SLASAUSEN (4 personen). 4 eetlepels slaolie, 2 eetlepels azijn of citi-oensap, 1 eetlepel gehakte gx-oene krui den (b.v. prei, peterselie, dragon, sterrekers (één van alle of alle door elkaar), 1 thee lepeltje zout, 2 theelepels Maggi's Aroma. Roer in een kommetje de gehakte tuin kruiden met het zout en de Maggi's Aroma door elkaar, voeg er de olie en den azijn bij en klop met een houten slavork alles door elkaar tot een gelijk sausachtig mengsel. SLA-SAUS MET HARDGEKOOKT EI (4 personen). 1 hardgekookt ei, 1 theelepeltje mostex-d, 2 theelepels Maggi's Aroma, misschien een ietsje peper, 3 eetlepels slaolie, 2 eetlepels azijn, 1 theelepeltje zout. Wrijf op een diep bord het harde ei fijn met behulp van de slavork, roer er den mosterd, het zout, de Maggi's Aroma eri mis schien de peper door; verdun het mengsel met de olie en daarna met den azijn. Vervang, als zuiniger moet worden te werk gegaan, het hardgekookte ei door een kouden gekookten aardappel en wrijf dien op dezelfde wijze fijn, om als ondergrond te dienen voor het sausje. GEKOOKTE SLA-SAUS (8 personen)'. 2 rauwe eieren, 2 eetlepels melk, 2 eet lepels slaolie, 2 eetlepels azijn, 1 theelepeltje EEN BELANGRIJKE FACTOR BIJ CHIQUE DAMESKLEEDING is nog altijd het artikel DAMESKOUSEN Uw Kousen kiest U dus met zorg De MatzUdcndamcskons „VARGA" znl C altüd voldoening geven. Extra fün en Supermat2U<ïenkousen „Rlvlóra" en „:*ice" zijn de kousen die uitmunten door Fijnheid, Soepelheid en Pasvorm Voor Supermatzijdenkouscn In een lagere prijsklasse liiest IJ de „CORRY" oi .JEANNETTE" kousen Allo kwaliteiten In moderne tinten cd diverse maten. 'Vraagt ee uwen winkelier! GEBRS. VAN LEEUWEN VEENENDAAL en ARNHEM Speciaal fabriek van Kousen en Sokken PEDICURE MANICURE MEVR. S. C. DALMAYER-K00L Oudedijk 104, TeL 56624, R'dam zout, theelepeltje peper, 2 theelepels Maggi's Aroma. Klop in een klein pannetje de heele eieren met het zout, de peper en de Maggi's Aroma goed uit elkaar; voeg er eerst de slaolie, daarna de melk en vervolgens den azijn bij. steeds flink roerende. Zet het pannetje in een grootere pan, waarin wat water aan de kook is gebi-acht (z.g. „au bainmarie") en blijf de saus roeren, tot ze door het omrin- 4 KANTE BESCHUIT Overheerlijke Gember - Ontbijtkoek Vraagt Uwen Winkelier gende kokende water tot voldoende gebon denheid is gebracht. Neem de saus van het vuur en blijf nog even roeren tot ze koud is. (Deze saus laat zich gemakkelijk eenige dagen bewaren; zou dus slechts een hoe veelheid voor 4 pei-sonen noodig zijn, dan doet men verstandig met toch het hcele recept klaar te maken en het restje te be waren tot het een volgende keer aan de beurt komt). NAGEMAAKTE (eenvoudige) MAYON NAISE (8 personen). 20 gram (1 afgestreken eetlepel) boter, 20 ST00MWASSCHERIJ Th.BOMBEKE OOSTMAASLAAN 93 Telefoon 52545 ROTTERDAM NIET DUURDER, WEL BETER! at o zullen we eten i ZONDAG: Lamsbout, bloemkool, ci troenpudding. MAANDAG: Lamsbout, spinazie, wen telteefjes, DINSDAG: Groentensoep, gehakt, ge stoofde komkommer. WOENSDAG: Gebakken vlsch, wortel tjes, rabarber. DONDERDAG: Hardgekookte eieren, sla, drie-in-de-pan. VRIJDAG: Kerrysoep, gemarineerde runderlapjes, andijvie. ERDAG: Gebakken eieren, postelein hangop. gram (2 afgestreken eetlepels) bloem, *4 L. kokend water met 1 Maggi's Bouillonblokje; 1'eierdooier, 2 eetlepels slaolie, *4 afgestre ken theelepeltje zout, 1 a 2 eetlepels azijn (naar smaak). Verwarm roerende de boter met de bloem tot een gelijk papje, giet daarbij onder voortdurend roeren, geleidelijk het water met het daarin opgeloste Maggi's Bouillon blokje en laat het sausje even doorkoken, tot het stevig gebonden is. Neem de pan van het vuur, laat het meng sel (roerende) bekoelen, i'oer er dan den eierdooier door, het zout en langzamerhand de olie en den azijn. Maak desverkiezend de saus nog af met een gesnippex-d preitje, wat gehakte peterselie of wat di-agon. „MERCURIUS" HAVERMOUT VLUGKOKEN D H.V. KON. PTI.I FR» „MERCTJWU5" - WOWEKVEE*. Deze patronen zijn in bovenvermelde ma ten tegen de vastgestelde prijs te verkrij gen bij de Afdeeling Knippatronen, van de Uitgeversmaatschappij „De Mijlpaal", Sin gel 91, te Amsterdam. Toezending zal geschieden na ontvangst van het verschuldigde bedrag, dat kan wor den voldaan in postzegels, per postwissel o£ per postgiro 41632. Aan de lezeressen wordt vriendelijk ver zocht bij bestelling duidelijk het nummer van het gewenschte patroon en tevens de verlangde maat" op te geven. Gelieve ver der naam en adres zoo volledig mogelijk op to geven; men voorkomt daardoor onnoo- dige vei-traging in de toesturing. We maken er onze lezeressen op attent, dat we van bovenstaande japonnen ook patronen naar maat leveren. De pr. is dan 50 ct. p. st. Bovendien leveren we patronen per stuk. Bovendien leveren we patronen an ieder gewenscht model. Toezending van afbeelding of schetsje is voldoende, met ex-melding van maten. Prijs van deze pa tronen naar maat zijn: voor een jurk: 50 ct, voor mantel: 60 ct., voor rok of blouse 30 ct., voor lingerie en kinderkleeding 40 ct. per stuk. Scharen kan men zelf bijslijpen: neem in de linerhand een gesloten schaar, in da rechterhand de stompe schaar; knip nu met de stompe schaar ca. 30 maal op de geslo ten schaar. maar allebei van J.V. Kanis Gunnink, Importeurs, Kampen D E DE GROOTSTE SORTEERING heeft WOLBAAL Zwartjanstraat 31 teL 42633 Binnenweg 133 teL 11605 Vierambachtsstr. 137b teL 30218 Lusthofstraat 77 teL 11740 Boekhorststraat 132 teL 113514 L.v. MeerJervoort 435 teL 335021 Willem de Zwijgerlaan 41 SCHIEDAM: Broersvest 57, telefoon 68745 Stoom-Wasch- en Strijkinrichting „AURORA" W. SPIERENBURG C.Wzn, UTRECHT KONINGSWEG 56 - Telef. 11168 Postrekening No. 43430 Opgericht 1836 GeheeJ naar de eischen des tijds ingericht Wascht uitsluitend met nortonwater VRAAGT TARIEVEN 'N PERZISCH TAPIJT p GOED en GOEDKOOP bfj PERZISCHE TAPIJTEN g g STATIONSWEG 15A ROTTERDAM

Nieuwe Leidsche Courant | 1936 | | pagina 9