STADSNIEUWS VROOM DREESMANN f" MARKT AANBIEDINGEN anc SPECIAAL VOOR DE ZATERDAG VRIJDAG 12 JUNI 1936 TWEEDE BLAD PAG. 6 Zomerconcerten 1936 Pieterskerk Het programma van het eerste der Zomer concerten op Woensdag 1? Juni a.s. 'bevat orgelwerken van Van den Kerckhoven, Bach en Zipoli. Door het Gemengd Koor Sursum Corda zullen uitgevoerd worden werken van Pi- tani Ingegneri, Lotti en Palestrina, terwijl we als 'n bijzonderheid kunnen meedeelen. dat onze oud-stadgenoot Johan Feitkamp, solo-fluitist, op dit concert zal meewerken. Hij zal spelen de sonate C-dur van Bach en Andante C-dur van Mozart. Wij twijfelen niet of er zal veel belang stelling voor dit concert zijn. Ned. Vereen. Vacantie-oord voor lichamelijk gebrekkigen Aideeling Leiden opgericht Dezer dagen is hier ter stede opgericht dc afdeeling „Leiden en Omstreken" de Nederlandsche Vereeniging Vacantie- oord voor Lichamelijk Gebrekkigen. Deze vereeniging stelt zich ten doel, de belangen van kreupele, lamme, hartgebrekkige, blin de en doove kinderen van alle gezindten van 5 tot 15 jaar te behartigen, o.a. door uitzending naar een vacantie-oord, wat kunnen profiteeren van een verblijf minstens 6 weken in een heerlijke er zonde omgeving en van een liefderijke ver zorging. Uit den aard der zaak vraagt de behar tiging van de belangen dezer kinderen, die tot voor kort niet voor uitzending naar een vacantie-kolonie in aanmerking kon den komen, veel geld aan werkkapitaal Het bestuur der genoemde afdeeling doel daarom een vriendelijk beroep op het me degevoel van de inwoners van Leiden en omliggende gemeenten voor bedoelde deelden en houdt zich ten zeerste aanbe volen voor medewerking en financieelen Men kan zich als lid opgeven hij het bestuur, dat thans bestaat uit de dames: mej. J. S. B. Böhl, mevr. Dr. Murk Jansen, mevrouw Wilmer. en de heeren: A. L. van Beeck, Ir. A. G. Bosman, H. Fifippo, W. Koops Azn., Dr. C. P. van Nes en J. J. van de Poel. Voorzitter is de heer A. L. Beeck, Rijnsburgerweg 130; penningmees ter de heer H. Filippo, Rijn- en Schiekade 20, en secretaris de heer W. Koops Azn., Rijn- en Schiekade 10. De heer Mr. A. van de Sande Bakhuyzen, burgemeester van Leiden, heeft bereiwillig het eere-voorzitterschap der afdeeling aan vaard- De werkloosheid De dagstaat van 11 Juni van de Gemeen telijke Dienst voor Sociale Zaken luidt als volgt: Bouwvakarbeiders: baggerlieden 3, behan gers 18, betonvlechters 26, betonwerkers 64, fundeeringwerkers 1, glazenwassohers 7, granietwerkers 12, grondwerkers 87, beiers I, metselaars 153, opperlieden 118, schilders S4, sloopers S, steenbikkers 1, straatmakers 5, hulp-straatmakers 12, stukadoors, witters 79, timmerlieden 4, uitvoerders 252, voegers 30, ongeschoolde bouwvakarbeiders 9. To taal 977. Fabrieksarbeiders: bleekers 18, lompensor- teeders 14, vellenblooters 8, steenfabrieks arbeiders 112, zeepfabrieksarbeiders 4, onge schoolde fabrieksarbeiders 54. Totaal 210. Kantoorpersoneel: kantoorpersoneel 84, rei zigers, colporteurs 4S, winkelbedienden 31, incasseerders 11, musici 7, onderwijzers 9, overheidspersoneel 11, verplegers 2. Totaal 203. Hotel-Café-Personeel: huispersoneel 16, lellners 39. koks 4. Totaal 59. Houtbewerkers: beddenmakers 2, boutbe werkers 77, kistenmakers 6. kuipers 7, lij: tenmakers 3, meubelmakers 30, meubelstof feerders 8, politoerders 2, ongescli. arbeiders 29. Totaal 164. Kleermakers: kleermakers 46, kappers 8, Schoenmakers e.a. 14. Totaal 68. Land- en Tuinarbeiders: bloemisten 31. landarbeiders 23, tuinlieden 25. warmoeziers II, ongesch landarbeiders 6. Totaal 96. Metaalbewerkers: bankwerkers 97. blikb&- Werkers 21, burgersmeden 45, electriciens 59, galvaniseurs 1, gasfitters 14, gereedschap- makers 3, instrumentmakers 6, isoleerders 8, kern-makers 1, kettingsmeden 34, klinkers 13, koperslagers 4, lab. bedienden 4. lasschers 6, loodgieters 50 machinisten 27, metaal- Iboorders 5. metaaldraaiers 17. metaalscha vers 2, monteurs 24, pianostemmers 3, po lijsters 1, ponsers 5, rijwielherstellers 11, scheepstimmerlieden 6, scheepssohilders 2. ■stokers 17, tegenhouders 16, verw. monteurs 13. voorslaanders 11, voorwarmers 6, vulca- niseurs 1 vuurwerkers 8, wagenmakers 7. ijzerwerkers 48, zandvormers 3, goud- en zilversmeden 2, ongeschoolde arbeiders 39. Totaal 643. Sigarenmakers: sigarenmakers 5, sigaren Sorteerders 3, strippers 2. Totaal 10. Technici, Opzichters: bedrijfsleiders 5, in genieurs 3, technikers S. teekenaars. op zichters 15, werkmeesters 17. Totaal 48. Textielarbeiders: hekelaars 7, katoen drukkers 27, kluwers e.a. 7. luikers 12. plaatsnijders e.a. 22, schrobbelaars 2, spin ners 39, spoelers 2. staaldraaddraaiers 15, sterkers 1, strijkers 11. wevers 111, wolbe- werkers 35, ongeschoolde textielarbeiders 59. Totaal 350. Transportarbeiders: Chauffeurs 137. cm- balleurs 5. exp. knechten 26, koetsiers 20, loopknechten 36. schippers 102, magazijn- knechten 5S, spoor- en trampers. 16. wakers 7, transportarbeiders 55, losse arbeiders 426. To'aal 888 Typografen: Boekbinders 33. boekdrukkers 15, fotografen 2, hulp-vakarbeiders 3, letter zetters 32, steendrukkers 2. Totaal 87. Voedingsmiddelonarbeidcrs: Bakkers 84 molenaars 1, ovenisten 4, slagers 64, suiker werkers 25. wijnkooperskneehten 7, zoutzie- 'ders 1, zuivelbereiders 4, ongesch. fabrieks arbeiders 39. Totaal 229. Vrouwen: Linnenjuffrouw 1, maastere 1, breisters 2. strijksters 2. naaisters 17, winkel juffrouwen 12. kantoorpersoneel 18, apothe- kersass. 1, onderwijzeressen 4, boekbindsters 1, serveersters 1. a raam verzorgsters 1. ver pleegsters 9. teekenaressen 1. huisdelijke diensten 152, fabriekarbeidsters 37. To taal 260. Algemeen to!aal 4292, 13 Juni 3743, 14 Juni 1934 3000. Benevens 56 gedeeltelijke werkloozen en ll4 werkverschaffing. WATERTEMPERATUUR Zweminrichting De Zijl 17( Chr. Jongel. Vereeniging „Prediker 12 ia" Het slot van het feest Gisteravond gaf dc feestcommissie der Chr. J. V. „Prediker" het slot harer feeste lijkheden ter gelegenheid van het 75-jarig bestaan. To circa S.15 uur opende de voor zitter vr. D. v. 't Zelfde deze. bijeenkomst met Ps. S91 waarna hij het gebed uit sprak. Na het lezen van Ps. 103 sprak hij een kort openingswoord, waarin hij verschil lende personen bij name hartelijk welkom heette, o.w. de eere-voorzittcr de heer P. Mazurel, bestuurders der oud-leden vereen. „Prediker' en tenslotte de Janvossensteeg- bewoners. Zij toonden iets voor „Prediker" over te hebben. „Prediker" wil thans door deze avond aan te bieden hun een tegen prestatie schenken. Een donderend applaus barstte los toen de voorzitter voorlezing deed van een inge komen bedanken van H. M. de Koningin, als antwoord op het Haar gezonden blijk van trouw en aanhankelijkheid tijdens de ochtendvergadering van 10 Juni '36 Haar aangeboden. Daarna werd een begin gemaakt met de opvoering van het tooneelstuk „Graaf-Lood- gieter". We kunnen hier weder kort over zijn: het werd andermaal een enorm si Grimage en kapwerk was in vertrouwde handen nl. van den heer G. Hoppezak. Tenslotte zij opgemerkt, dat het een open baring was. toen de gordijnen opengescho ven werden: welk 'n keurige tooneelaanklee ding. waarvoor de heer Poptie geheel be langeloos z'n meubelen had afgestaan. Een woord van erkentelijkheid is hiervoor ze ker op zijn plaats. Al met al een waardig slot van de „Pre- diker'-feeston. Nieuw Postagentschap De Directeur van het P. T. T.-Kantoor maakt bekend dat op Maandag 15 Juni a.s. een postagentschap met telegraafstation wordt gevestigd ten huize van den heer J. Jansen, Cobetstraat 91 te Leiden. In ver band daarmede wordt op denzelfden datum de brievenbus in de Ridderstraat verplaatst naar de Cobetstraat, vóór het agentschap. Om den Trianon-Beker Gisteren speelden de Leidsehe Sludenten tegen N.R.M. N.R.M. won zeer geflatteerd met 7—1. De stand is nu: ge§p. gew. gel. verl. aant. pnt N. R. M. 5 4 1 0 f C. G. W. 4 3 0 1 L. D. 4 2 1 1 l O. V. 4 12 14 Studenten 5 1 1 2 J R. K. W. 5 0 3 2 J Bank 5 10 4* Hedenavond wordt 'de wedstrijd C.G.W. L.O.V. gespeld. Deze is belangrijk. Ver liest C.G.W. hedenavond dan is ze uitge schakeld voor den Beker en gaat het tus- gchen N.R.M. en L. D. GEEN SPREEKUUR Do wethouder van Fabricage, 'de heer J. Splinter Gzn. is verhinderd morgen spreek uur te houden. GOUDEN JUBILEUM Maandag 15 Juni a.s. hoopt de heer N. Siljeé den dag te herdenken, waarop hij rijftig jaar geleden in dienst trad bij de firma A. D. Hakkenberg en Zn., alhier. HET NEDERLANDSCH STUDENTEN ELFTAL TEGEN HET NEDERLANDSCH POUTIE-ELFTAL Zooals reeds gemeld, speelt het Neder- landsch Studenten-elftal morgenmiddag te r op 't N.B.L.O.-terrein aan de Zoeter- woudsche Singel tegen het Ned. Politie-elf- tal. Het studenten-elftal komt uit in de vol gende opsiclling; van Poeteren (Wagenin- gen) doel, Boesman (Utrecht) en Kalkman (H.V.V.) achter, Exalte (H.V.V.), Koreman (H.V.V.) en Gentis Jr (H.V.V.), halfs en Gentis Sr (HVV), Pasteur (HVV), Freeve (Z.A.C.) Dommering (Vitesse) en Jenseraa (Be Quick) vóór. Het politie-elftal wordt tevoren door de keuze-commissie uit selectie van 17 spelers samengesteld, de partij zijn o.a. J. Halle, Remeyer, Haak, Nijssen, J. v. d. Kamp, Buitenhuis n de Vries. Men verwacht groote drukte an de zijde van het publiek en daarom zal de Leidsehe Politie muziekvereeniging oor den aanvang van den wedstrijd vroo- lijke muziek maken om den tijd te korten. De kassa's zijn reeds te 3.30 uur geopend en men wordt verzocht zich vroegtijdig van plaatskaartcn te voorzien. Als scheidsrechter treed op de heer Visser uit Haarlem. ONTVANGEN Uitgebreide keuze Wollen Blazers Glansgaren Pakjes Jurkjes Truitjes Ens» NIEUWE RUN 56 TEIEF;I244 .GIRO 4502Ó LEIDEN Ernstig ongeval in de Sophiastraat Kind ernstig gewond Gisteravond te kwart over zeven heeft in de Sophiastraat een ernstig ongeluk plaats gehad. Het 2yz jarig meisje M. v. S. was al daar tegenover de ouderlijke woning aan 't spelen on stak daarbij plotseling de straat over. Een bestelauto van de wasscherij van de fa. v. d. L. naderde op 1 zelfde oogen- blik. De auto die bestuurd werd door B. IL reed rechts van den weg en zeer langzaam. De chauffeur gooide nog ziju stuur om ca remde sterk zoodat hij bijna op 't zelfde moment stil stond. Hij kon echter niet ver hinderen dat een der achterwielen het kind over de beentjes ging. Het eene voetje werd tot den enkel zoo goed als geheel verbrij zeld, terwijl ook het andere voetje werd ge kwetst. In emstigen toestand is het kind naar het Academ'sch Ziekenhuis gebracht De toestand was hedenmorgen nog ernstig. WATERPOLO De competitie-wedstrijd De Zijl IR.Z.C. I die gisteravond zou worden gehouden is niet doorgegaan. De wedstrijd is thans vast gesteld op 18 Juni a.s. KAMER VAN KOOPHANDEL HANDELSREGISTER Nieuwe inschrijving. 10 Juni. 6772. P. van Delft, Oegstgeest, Sandtlaan 10, handel in bloemen. E.: P. van Delft, Oegstgeest Wijziging. 10 Juni. Patisserie Lunchroom Gerwig, Alphen a. d. Rijn, Prins Hendrik straat hoek Stationsstraat, banketbakkerij en lunchroom. Uittr. E.: Wed. N. Gerwig-de Koning, dd. 14 Mei 1936. N. E.: B. H. Kroon, Alphen a. d. Rijn (H. V.). Opheffing. 10 Juni. Firma Vianen en van Delft. Oegstgeest, Sandtlaan 10-11, bloem- kweekerij en handel in bloomen. BURGERLIJKE STAND Lek 26 jr H Th Kooü 32 jr "1 jr. GEBOREN: Bartha W.. dr v Chr P H den Hól- rader en W C Swan-nburg HcnUerika, dr v H Groeneveld en E J v Bendegem. OVERLEDEN: G J v Deene m. 58 jr J Ruijgrok m. 70 jr. UIT DEN OMTREK ALPHEN AAN DEN RIJN ERNSTIG ONGELUK VOORKOMEN Hoor de oplettendheid van de machinist m den sneltrein van LeidenUtrecht werd een ernstig ongeluk voorkomen. Toen de trein met groote snelheid een land- onder onze gemeente naderde zag de machinist dat een boer met paard en wagen nog overstak. Door krachtig remmen werd de trein tot stilstand gebracht en een onge luk voorkomen. Tegen den boer werd pro ces-verbaal opgemaakt. WATERPOLO A.Z.C. I. wist in een spannende kamp met -0 te winnen van H.CZ. I uit Den Haag; en A.Z.C. II in een niet minder spannende kamp met 51 van S.C. P.C. II. HOLLANDIA-WEDSTRIJDEN Hollandia roei wedstrijden die heden en morgen Zaterdag bij "s Molenaars wor den gehouden eindigen hedenavond i? 8.40 en worden morgen gehouden van 1.30 tot 5.45. VERDUISTERING KANTOORBEDIENDE P. T. T. He gewezen kantoorbediende der P. T. T. F. C. van der V., alhier, bekende voor dc Haagsche Rechtbank, zich in dienstbetrek king aan verduistering van een bedrag van ongeveer 1400 te hebben schuldig ge maakt, gepleegd in de jaren 1934. 1935 en 1936. De gelden waren door hem ontvreemd uit de zegel- en loketkasscn, die hij onder zich had. Om de fraude te bedekken, had hij valsche boekingen gcdaaji. liet geld had hij gebruikt om daarmede schulden, welke hij bij banken had, af te lossen. De familie van verdachte heeft het tekort aangezuiverd Jhr. Mr. van Asch van Wijck het Open baar Ministerie waarnemend, wees er op dat verdachte reeds vroeger te Culcmborg zich aan oneerlijke praktijken schuldig heeft gemaakt. Hij is toen eohter vrijgespro ken. Thans bekent hij ook, toen te hebbjn gefraudeerd. Rekening houdendo met het feit, dat de verdachte als oen bekwaam airb'enaar benend staat, kon spr. evenwel het reclasseeringsrapport niet volgen, dat een voorwaardelijke straf voorstelde, en eischte hij tien maanden gevangenisstraf. Uitspraak 25 Juni a.s. HAZERSWOUDE BRIEVENBESTELLER STAAT TERECHT De brievenbesteller L. van G.. alhier, heeit terecht gestaan voor de Haagsche Rechtbank wegens verduistering en valsch heid in geschrifte. Hij was als bcstellor be last met het doen van uitkeeringen aan renite ingevolge de Invaliditeitswet en heelt daarbij in een aan hem verstrekt zakboekje en op een adviesbriefje een bedrag van 226.68, dat hem ter uitbetaling was mode- gegeven, veranderd in 126.68, welk feit hij aanvankelijk tegenover den veldwachter en den burgemeester had toegegeven, od welke verklaringen hij evenwel Iater is terugge komen. Thans zei de verdachte, dat hij niet onmiddellijk bemerkt heeft, dat hij een b* drag van honderd gulden overhield, omdat hij als penningmeester eencr geltenfokkenj ook gelden onder zich had. Het O.M., waargenomen door Jhr. Mr. van Asch van Wijck, zeide, de houding van de zen verdachte niet te kunnen begrijpen. Vast staat, dat verdachte ten minste twee dagen het bedrag van honderd gulden onder zich heeft gehouden, totdat men hem hier omtrent ondervroeg. Niemand anders kan eenig belang hebben gehad bij eenige ver andering in het zakboekje of op het advies briefje. Daar hij Bewezen acht, dat ver dachte zich èn aan verduistering èn aan valschheid in geschrifte heeft schuldig g? maakt, vorderde spreker, gezien een ongun- sig rapport, een jaar gevangenisstraf. Uitspraak 25 Juni. a.s. HILLEGOM VERKOOPING Gisteravond had de verkoop bij afslag plaats van perceel Meerstraat 123. Dit was in bod gebracht op 1110.en werd door den heer W. Gijselaar Jr afgemijnd op 425.—. Deze werd dus kooper voor 1535. KATWIJK AAN DE RIJN TUINBOUW Er komt leven in de brouwerij, in dit geval in de tuinderij. De koude grond- producten staan in vollen wasdom en de regen van de vorige week heeft er veel toe bijgedragen, dat de gewassen in het alge meen zeer goed, soms best zullen zijn. Zeer waarschijnlijk wordt Maandag be gonnen met het veilen van vroege aardap pelen en daarmee wordt geacht, dat liet zomerseizoen is begonnen. De minimumprijs is op heden f 6 per 100 K.G. voor groote, f 5 voor drielingen en f 4 voor kriel. Deze minimumprijs wordt echter voor on- bepaalden tijd vastgesteld en verwacht wordt dat deze spoedig lager zal zijn. De prijzen van groenten waren deze week voor som mige producten zeer goed. Zoo bracht b.v. bospeen van f 10.60 tot f 13 per 100 bos op, bloemkool van f 6.50 tot f 10, spinazie van f 7 tot f 10 per 100 Kg., rabarber van f 1.90 tot f 2.80 per 100 bos. Allemaal bevredigen de prijzen. De vraag is echter, wat het zijn zal na enkele dagen warm weer. Meestal is het dan spoedig misère. Afwachten is weer de boodschap. KATWIJK EEN OUDHEIDSKAMER VOOR KATWIJK Tegen gisteravond waren verschillende vooraanstaande ingezetenen ter vergade ring in het Gemeentehuis bijeengeroepen ter bespreking van de mogelijkheid om te komen tot oprichting van een z.g. „Oud heidskamer voor Katwijk". Zulks mede in navolging van andere badplaatsen in ons land. Het initiatief hiervoor was genomen door Mevr. de Wed. Eerdbeek-Claassen te Katwijk aan den Rijn. Aanwezig waren Burgemeester Woldringh van der Hoop, Mevr. Eerdbeek, Mevr. Wed. M. van der Schrieck, bouwkundig publi ciste, Mevr. de Bruijn, en de heeren .T. Dom misse oud-Burgemeester van Maassluis. C. Varkevisser Directeur der Visscherijschool L. Volbeda, A. Haasnoot, D. Meerburg, Nic. v. Beelen, H. v. d. Made, II. Koelewijn, C. A. Kruvt, D. Taai en Jac. Meijer. Bericht van instemming was nog ingekomen van de heeren Hettinga Tromp, A. Ouwehand en Nic. Bos. De Burgemeester opende de bij eenkomst en sprak zijn voldoening uit over de opkomst, welker opkomst de Burgemees ter tevens beschouwde als bewijs van in stemming en medewerking. Spr. zette in het kort het doel van de vergadering uit een, te stichten een z.g. Oudheidskamer voor Katwijk waardoor niet alleen verschil lende dingen van waarde voor dc toekomst goed bewaard kunnen blijven doch waar voor stellig èn van de zijde der burgerij èn van de kant der badgasten veel gelang- stelling zal bestaan. Sinds er sprake is van de oprichting van deze kamer zijn er zelfs al vele toezeggingen gedaan. Voorwerpen van groote waarde werden al toegezegd om voorloopig in bruikleen te geven voor dit doel. Ojj een desbetreffende vraag werd eenstemmig geantwoord dat men voor de stichting 'is. Dan werd een bestuur be noemd. Als Eere-voorzitter zal de Burge meester optreden terwijl het presidentschap zal worden vervuld door Mevr. Wed. Eerd beek. Mevr. Wed. v. d. Schrieck werd be noemd tot secretaresse. De heer Dommisse zal als algemeen ad viseur optreden. Voorts werden nog enkele personen benoemd voor speciale afdeelin- gen, b.v. de heer Nic. v. Beelen voor de voorwerpen uit de oudheid, de heer C Var kevisser voor dc afdeeling visscherij en schepen, de heer v. d. Made voor de afd. Schelpen enz., de heer H. Koelewijn voor de afd. vogels. Zeer waarschijnlijk 2al dc Vereeniging de beschikking krijgen over een of meer zalen der Amhachts-Leekcn- school aan de Voorstraat. Dit zal, naar men hoopt, van tijdelijken aard zijn, mede om reden deze school eind September, dus ge durende de wintermaanden, niet voor dit doel beschikbaar is. Later hoopt men de beschikking te krijgen over een eigen ge- bouw(tje). De inwoners, aldus werd beslo ten, zullen dezer dagen per circulaire in kennis worden gesteTd met de oprichting dezer vereeniging. Tevens krijgt men dan de gelegenheid de Verc-eniging daadwerke lijk te steunen, hetzij als lid tegen een ge ringe contributie, hetzij als donateur, hetzij dat men voorwerpen beschikbaar heeft om deze, b.v. in bruikleen, af te staan aan de Oudheidskamer. Door bemiddeling van den heer H. v. d. Made zal de vereeniging mo gen rekenen op de hulp voor verschillende werkzaamheden van de Padvinders, welko hulp dankbaar werd aanvaard. Het. bestuur zal zich in verbinding stellen met het bestuur van V.V.V. en aan V.V.V. verzoeken zich in de Oudheidskamer te wil len doen vertegenwoordigen door een be stuurslid. Ook zal een schrijven gericht wor den aan verschillende te Katwijk gewoond hebbende of nog wonende Kunstschilders, ook hun daadwerkelijke steun verzoekende. Nadat clan dezer dagen de genoemde circu laires zijn verspreid, zal een dames-comité uit het bestuur de inwoners bezoeken, des- gewenscht do noodige toelichting verschaf fen, en het verzoek richten om daadwer kelijke medewerking. Nadat nog enkele huishoudelijke aange legenheden meer of minder uitvoerig wa ren besproken ,werd besloten om, als dc circulaires ongeveer allen zijn ingekomen, nogmaals te vergaderen en wel in het ge bouw waar de Oudheidskamer zal worden ingericht. De Burgemeester sloot dan de vergadering met dank voor de betoonde be langstelling en medewerking en sprak dc wensch uit dat hetgeen dezen avond zoo enthousiast was opgezet, volkomen mocht slagen vooral in liet belang der gemeente Katwijk. We vernemen nog. dat tot penningmees ter van het comité is benoemd de heer A. Haasnoot Nz., terwijl als vertegenwoordiger van de Vereeniging voor Vreemdelingenver keer is toegetreden de heer Lammens. KATWIJK AAN ZEE CONCERT U. N. I. De Chr. muziekvereeniging U. N. I. gaf gisteravond haar eerste officieele concert in de tent aan de Boulevard. Zooals gewoon lijk het geval is, bestond hiervoor groote belangstelling. Begonnen werd met een koraal, terwijl daarna op verzoek het coursstuk La Chalet werd gespeeld. Jam mer is dat voor den echten muziekliefheb ber er weinig valt te genieten, daar het vrij jeugdige publiek er een gewoonte van maakt om gedurig tijdens het spelen der nummers lawaai te maken. KAMPEERTERREIN Nu het badseizoen is aangebroken, komen verscheidene vacantiegasten verkoeling zoe ken bij de zee. Degenen die de vrije natuur verkiezen, boven het pension vinden een ideale kampeergelegenheid op het kam- L VOETKUSSENS m. prima AAC moquette bekleeding MmV THEEPOTTEN v. emallle, zeer JÊ Ac mooie décors, flinke maat "fy BABY HOEDEN, flap model, AAC van witte raffia, zeer voord. /7 KUSSENS in leuke frissche JÊ Ac kleuren cretonne "^7 DAMES HANDSCHOENEN. Fijne stevige matzljde, met stijf Fr kapje, per paarO O DAMES KOUSEN, geminderde mat- zijda, met extra versterkt# JÊ F r hiel en teen, per paar "fQ BADHANDDOEKEN, prima kwaliteit. Wit mlt diverse gekleurde A dc OPBLAASBARE GUMMIKUSSENS voor reis en boot, groote A Jr maatJi*T KEUKENSPIEGELS met prima In diversa klauren gelakte AAl/o lijst, 23* 28 eM MOLTON DEKENS, geheel wit, degelijke kwaliteit, S) M c FLUITKETELS van aluminium, in diverse modellen. Inhoud JÊ fjc DAMES BLOUSES van prima zijden tricot, in div. lichte A5 KINDER BLOUSES, leuke ruitdes- sins, in blauw, bruin en rood. Leeftijd 6 tot 12 Jaar 7 j FANTASIE KOORDWOL, in de nieuwste zomertlnten, per dftc knot i 50 gramê7 BRANDEBOURGS. In div. kleuren, per kaart 2 paar met 3 paarlmoer knoopen IJ j 1 Gummizak samen 1 Fl. prima zonnebrandolie m ac 1 Zonnebril *»7 HEEREN HEMDEN zonder mouwen, prima Interlock, en bljp. pantalons, korte pijp met ingeregen AQc elastiek, per stuk J7 HEEREN POLOHEMDEN, Indanthren. m. I. mouwen, van charmeuse zijde, in grijze en beige streepdessins. ad 4 5 2 stuks v. 2.00. Perstuk J HEEREN ZELFBINDERS, onkreuk baar en waschecht, in mod. kleine ruitdessins, per stuk 2 stuks 1.45. HEUPCORSET van prima coutilstof, afgewerkt met satijn, 2 elastieken rijpanden en 4 sterke Qc jarretellesO (tuk jy l j 2 stuks v. 2.00. Par stuk 1 I 2 stuks 1.45. jarretellesOV~ LEIDEN llllll 1111111111111111 Minir RADIO DISTRIBUTIE VRIJDAG 12 JUNI )gramma III: 8— Keulen, 8 15 diversen. Keulen. 11.20 Parijs P... plm. 13.05 Erusscl 14.20 Keulen, 15.20 Parüs E.. 16.20 Keulen. 17.20 Brussel Fr., 18.20 Keulen, 19.50 Londen IL, "Proirr.inirna IV. 8.Brussel VI.. 10.35 Londen 11.20 Droittwich, 13.20 London R„ 16.15 Droit rich, 18.20 diversen. 18.50 Partis R.. 19.50 Droits rich. 21.30 Gram.-.nuz. G.R-.D.. 22.20 Droltwich. reulen. 8. <5 diversen, 20 Partis R.. 12.20 Keulen, plm, 13.15 Erussel VI.. 14.20 Keulen. 15.20 Londen R., 16 20 Keulen, 18.50 Londen R.. 20.20 Keulen, plm, 2130 Boedapest of diversen, 23.Leipzig. Programma IV: 8.— Brussel VI.. i.35 Londen fleh, 19.20 diversen. 19.50 Drolt- sscel VI.. 19.20 Droitwlcli. 21.50 Fr., 22.50 Londen R, Brussel VI.. 22. Agenda De avond-, nacht- en Zondagdicnst dei» apotheken wordt van Maandag 8 tot en met Zondag 14 Juni a.s., waargenomen door de apotheken: C B Duyster, Nieuwe Rijn 18, telef. 523 en C. v Zijp, Wilhelmina- park 8, Oegstgeest, telef. 274. peerterrein, dat prachtig midden in het duin is gelegen. Dezer dagen kon de kampwachter dan ook reeds de eerste kampeerders inboeken, alhoewel de meeste er van een week-end ko men houden. Jammer is echter dat de ver bindingsweg van ons dorp naar het kamp in een niet al te beste toestand verkeert. Deze is n.l. bestrooid niet een fijn witachtig poeder. Het gebeurt dan ook wel eens, wanneer een auto met een matige vaart een troepje wandelaars passeert, deze laat- sten een wit pak oploopen. We zullen hopen dat dit euvel spoedig moge verhol pen worden, zulks in dc eerste plaats ten gerieve van de kampeerders, terwijl ook Zondags vele van onze inwoners van deze weg gebruik maken. KOUDEKERK PROCESSEN-VERBAAL Herhaaldelijk komt het voor dat in den Rijn tusschen de bebouwde kommen alhiefl on den Hoogen Rijndijk drijvende cadavers van varkens enz. worden aangetroffen, die veelal aan een of andere ziekte zijn gestor ven en daarna door veehouders uit gemak zucht in den Rijn worden geworpen inplaats van deze behoorlijk te begraven of aan den afhaaldienst van de „Gekro" kennis te geven. Het gevolg hiervan is, dat dergelijke cada vers voor de Rijnbewoners een ondragelijke lucht verspreiden, terwijl de Rijn er zeer door wordt verontreinigd en als gevolg er een niet te onderschatten gevaar voor de volksgezondheid kan ontstaan. Het is thans de politic gelukt dezer dageit proces-verbaal op te maken tegen den vee houder D. V. aan den Hoogen Rijndijk, die een tweetal aan rvlakziekte gestorven var kens van pl.m. ieder 150 pond, in den Rijn had geworpen. Bovendien werd tegen hem en den slager J. G. alhier nog proces-verbaal opgemaakt wegens he't frauduleus slachten van een, varken, dat door een paard was doodgetrapr., Moge een en ander een ernstige waarscnu- wing zijn om toch vooral geen cadavers meer in den Rijn te werpen, waarvoor geen enkeiq verontschuldiging is aan to voeren. VAN EEN VOER HOOI GEVALLEN Gisteren is de 52-jarige arbeider P. B., wo nende in de Lagewaard alhier, die werk zaam was bij den veehouder P. S., op diens erf van een voer hooi gevallen, doordat do bestuurder te kort langs de schuur reed, waardoor een gedeelte van de lading af schoof. B. bezeerde zich dusdanig aan een! arm en zijn hoofd, dat hij zich onder genees kundige behandeling moest stelllen en eeni- gen tijd zijn werkzaamheden niet zal kun nen uitoefenen, LEIDERDORP PROPAGANDA-ACTIE A. R. KIESVER. EN A. R. PROP. CLUB. De A. R. kiesvereen. van Leiderdorp etl Zoeterwoudo (H. R.) en de A. R. Prop, Club hebben een dezer dagen een gezamen lijke bestuursvergadering gehouden. In de- ze vergaderding werd besloten tot een ge zamenlijke propaganda-act ie over te gaan voor de a.s. kamerverkiezingen in 1937. Men heeft zich voorgesteld om niet enkelo maanden voor de verkiezing met dc pro paganda te beginnen maar al reeds zoo spoedig mogelijk, overtuigd als men is dat vele van onze menschen zich steeds ver keerd laten voorlichten op politiek terrein. Maar deze actie zal ook geld kosten en daarom zal men opgewekt worden deze actie te steunen. LEI DSCHEND AM TWEE BOOTEN KLEM GEVAREN Dinsdagavond omstreeks 10 uur geraakte in de Sluiekolk een tweetal inotorvrachtbooten klem. Nadat de boot van de firma P. J. Kem penaar van den dienst op de Zaanstreek, da kolk was ingevaren, volgde de boot van da firma A. Rodenberg van den dienst Delft- Leiden. De laatste boot, welke te ver doorvoer, geraakte daardoor klem. Pogingen om het vaartuig weer vrij te krijgen, gelukten pas toen het door een krachtige motorboot werd achteruit getrokken. Het scheepvaartverkeer ondervond geruimen tijd vertraging. DRIEMANSPOLDER In de jaarvergadering van stemgerechtigde ingelanden van den Driemanepolder werd vast gesteld de rekening 1935 evenals de begroo ting 1936. De hoofdelijke omslag werd weder bepaald op f 7.per ha. Herkozen werd als bestuurslid de heer G. Noordam en gekozen in plaats van den heer J. A. Duynisveld, de heer C. Th. Boonekamp, TE WATER Spelenderwijs geraakte een jongetje van on geveer 10 jaar te water, vlak bij de inry der Loosduinsche Groentenveiling. Door den 17-ja- rigen J. Urgert, die gekleed zich te water be gaf, werd de kleine op het droge gebracht. LISSE LISSERBROEK MEER- EN DUINPOLDER In hotel „De Witte Zwaan" alhier werd een vergadering gehouden door de stemge rechtigde ingelanden van den Lisserbrock Meer- en Duinpolder. Bij de ingekomen stukken was een rapport an den molenaar, waaruit bleek, dat in het afgeloop>-n jaar 1375 uur door de molen gemaald, welk aantal veel grooter is dan het vorig jaar. Hierna werd de rekening van den pol- de;- vastgesteld met aan ontvangsten een bedrag van f 2364.17 en aan uitgaven

Nieuwe Leidsche Courant | 1936 | | pagina 6