Ilicuiite griltsdyt (ürmrant Dagelijks verschijnend Nieuwsblad voor Leiden en Omstreken VREDE DOOR RECHT? MOOI EDE - 'THOVEKE EBERTO-schoenen BOUWWERKEN HOTEL „FRANSSEN" - Tel. 38 DE HANGENDE DRIEVOFt abonnementsprijs: Per kwartaal in Leiden en in plaats- waar een agenlschap gevestigd is 235 Franco per post 2.35 4- portokosten Per week0.1' Voor hel Buitenland bij wekelijksche zending4.50 Bij dagelijksche zending5.50 Alles bij vooruitbetaling Los"' -"mmers 5 cl met Zondagsblad 7'/i cl. Bureau: Breestraat 123 Telefoon 2710 (na 6 uur 3166) Postbox 20 Postgiro 58936 a&toertetrtitprtjjtn: Van I tot 5 regels t.171/» Elke regel meer 0.227a •hgezonden Mededeelingen van 1—5 regels 2.30 Elke regel meer045 •/oor "iel bev .- -en aan 't bureau wnnlt be-^end 0.10 NO. 5782 ZATERDAG 16 MEI 1936 15e Jaargang De nederlaag van de .Volkenbond Eeiiige tijd geleden bereikte ons liet traditioneele verzoek om met het oog op Volkenbondsdag eenige regelen te wij den aan het onderwerp „Volkenbond en vrede". Klinkt dat, na hetgeen de laatste dagen passeerde niet als bittere ironie? Wat hebben Volkenbond en vrede met elkaar van doen? Er is druk geconfereerd en gedineerd, zegt de man op de straat; maar er is moorddadtg gevochten met duivelsche wellust en satanisch wapentuig en de Volkenbond is als een schamele bedelares in de hoek geduwd. Er is vrede, ja; maar het is de vrede van het slagveld, waar de krij gers verzonken in de slaap des doods. De vrede is gedicteerd; maar de ge rechtigheid werd tegelijkertijd ver moord. Krasser dan ooit gaat de roep: de Volkenbond bracht slechts baat aan hot hotelbedrijf te Genève; de volken beta len het dure gelag; maar het Volken bondsinstituut, zoo blij begroet, leed een volkomen fiasco. En de schijnbaar logische conclusie luidt: Laten we ons zoo spoedig moge lijk aikeeren van dit comediespel, waarbij slechts belangen de toon aan geven, tegelijkertijd dat men over ide alen spreekt. Wie durft dit te ontkennen? Het is immers een feit, dat ook de grootste pessimist over de kracht van de Vol kenbond zich nog teleurgesteld gevoelt nu hjj ervaart, hoe bitter weinig be reikt kon worden. En het verbaast niet, dat er al meer stemmen opgaan om het broze bouwsel al werd er pas een nieuw paleis gesticht te liquideeren en althans Abessinië zijn duizenden goudfranken voor betaalde contributie terug te geven. In uit koor van breeklustigen scha ren zich natuurlijk vol geestdrift dege nen, die van meetaf tegen de Volken bond gekant wargn, omdat daarin Gods Naam niet openlijk werd beleden, doch praktisch menigmaal verloochend. Zij, die te goeder trouw zoo redenee ren, zien hierbij het onderscheid tus- schen particuliere en algemeene genade over het hoofd en zouden, consekwent doorredeneerend, het Christendom tot nietsdoen willen veroordeelen. In de praktijk des levens echter mijden zulke menschen deze fout welin politieke en economische colleges verheffen ze terecht hun stem op krachtige wijze. Ongetwijfeld ligt er veel waarheid in hun bedenking; n.l. deze, dat wie God verlaat in elke weg smart heeft te vreezen. Dit geldt echter niet uitslui tend of in bizondere mate de Volken bond; deze regel lijdt geen uitzonderin gen. We zouden het zóó kunnen zeggen in het fiasco van de Volkenbond ligt helaas niets, dat bevreemdt. Althans niet voor hen, die de waarheid dei- Schrift gelooven. Die waren immers van te voren overtuigd, dat vele ij dele verwachtingen niet in vervulling kon den gaan. Zou dit menschenwerk niet aan de wet van zonde en straf onder worpen zijn? Natuurlijk, er waren utopisten, die zich met illusies blij maakten. Toen het Christenvolk niet mee jubelde in het koor der zegezangers van het nieuwe instituut, moesten we daar heel wat over hooren. We toonden ons weer de zwartgallige, sombere pessimisten, die niets goeds van den mensch verwach ten. Wie mocht echter na zóó'n wereld- catastrophe en bij zulke goede voor nemens nog twijfelen aan het succes van een statenbond, die maar één vin ger dreigend behoefde op te steken om een ondeugend bondslid tot de orde te roepen? Waarom mengde zich in onze hoop dan onmiddellijk een flinke dosis twij fel? Omdat we alles aanzagen voor schijnheilig gedoe en slim bedrog? Wü zouden niet gaarne voor aller oprecht heid instaan (durven we dat soms voor eigen hart wel?); maar we wraken evenzeer het oordeel, dat van niets dan onoprechtheid spreekt, en bovendien de Volkenbond als schepping en werktuig van de Fransche vrijmetselarij be schouwt. Integendeel gelooven we, dat in 't al gemeen in de harten de begeerte leefde om voortaan internationale geschillen langs vredelievende weg tot oplossing te brengen. En er groeide ook in ons hart eenige hoop, dat de Volkenbond ons iets dichter bij dat ideaal zou bren gen. Daarom sloot ons land zich con amore aan bij het Volkenbondsinsti tuut; daarom deden onze beste mannen van harte mee aan elke poging om de Volkenbondsidee te bevorderen; al leen maar, zq en wij waarschuwden altjjd weer tegen ij dele verwachtingen; het feit der zonde schakelen we nimmer uit, maar altijd in; omdat ieder, die dit over het hoofd ziet, niet slechts teleurgesteld, maar volkomen gedesillusioneerd zal uitkomen. Dit is thans wel zeer treffend geble ken en de een na de ander erkent: ik heb m(j vergist en ben in mijn ver wachtingen bedrogen. Wie aan Gods Woord vasthoudt, behoeft dat niet, maar mag het ook niet zeggen; niet, omdat hy het zooveel beter weet, dan anderen, maar omdat de Schrift het weet en het zegt. Die is het eind van alle tegenspreken. Ook de Christen is teleurgesteld over wat passeerde; maar hii slaat niet om in negativisme. Hij koesterde geen ij dele waan, maar erkent evenmin, dat de Volkenbond een absoluut fiasco leed, dat hij nooit meer te boven komt. Hij heeft daar o. m. deze drie rede nen voor. Eerst een beroep op de ervaring. Er is een tijd geweest, dat ieder zijn eigen rechter was en er zijn nog onbe schaafde volken, waar ieder man zijn krijgswapen draagt om zich zoo noodig te verdedigen. Als regel is dat in geci viliseerde landen geheel veranderd. De openbare veiligheid wordt door de over heid beschermd. Geschillen worden in 't algemeen voor den rechter gebracht en door dezen beslist. En het feit, dat er nochtans boosdoeners en moorde naars rondloopen, verandert aan die algemeene regel waarvoor we God hebben te danken niets. Er is voor uitgang; zij het zonder volkomen „suc ces". Maar dat is ook onbereikbaar. In de tweede plaats is het van groote beteekenis, dat de Volkenbond een plat form gesticht heeft, waarop voor het oor der geheele menschheid gehandeld wordt over oorlog en vrede. De pu blieke opinie spreekt mee. Italië liet zich daardoor niet zoodanig beïnvloe den, dat het van zijn rooftocht afzag; maar het ware onjuist deze vooruitgang- in het diplomatiek, internationaal ver keer hoe onvolkomen dit nog is en blijven zal te negeeren. Er schuilt zegen in. En zulks te meer dit in de derde plaats omdat getuigen voor het or ganisch geheel van het menschelijk ge slacht niet zonder vrucht kan "blijven. Want wie de internationale saamhoo- righeid loochent handelt even verkeerd als wie het nationaal gevoel tracht te dooden. God schiep één menschelijk geslacht en gaf elk volk zyn taak en woonstee en deze tweezijdige waarheid mogen wij nooit uit het oog verliezen. Ook hiervan geldt: in het onderhouden van Zijn geboden ligt een groot loon; en geen enkel hulpmiddel, ons van God gegeven, om de gevolgen der zondige tweespalt en internationale verscheurd heid te verzachten, mogen wij verwaar- loozen. Maar, bidden wij wel voor de Volkenbond? NIEUWE HOLLANDSGHE HAKING De eerste schepen aangekomen Te Vlaardingen en Scheveningen Hedenmorgen zijn de eerste" haringloggers aangekomen. Te Vlaai-dingen kwam binnen de stoom- iogger VL. 197, schipper A. van Roon, van de reederij A. Hoogendijk Jzn., met dO kantjes van twee schepen, alsmede oe Kat- wijksche motorlogger KW 127, schipper J. Groen, van de reederij N. Parlevliet, met. 80 kantjes, zijnde de vangst van zes schepen. De kwaliteit van de haring was mooi. e aangevoerde haring is aan de afslag ver kocht voor 43 tot 104.10 per ton. Verleden jaar werd de eerste nieuwe ha ring twee dagen later aangevoerd en bracht tot 80.80 tot 98.70 per ton op. Groot-ondernemers vragen devaluatie Een noodkreet uit het bedrijfsleven Een groot aantal leiders van het bedrijfs leven in Nederland hebben een adres ge richt aan minister Colijn om dezen met aan drang te verzoeken, dat de regeering niet langer zal aarzelen om onverwijld tot geld- correctie over te gaan, ten einde herstel van het economisch leven in Nederland en Ned.- Indië mogelijk te maken. De gedetailleerde overwegingen, op grond waarvan bovenbedoelde bedrijfsleiders zich tot Minister Colijn hebben gewend, mogen sinds lang bekend worden geacht. De inhoud van het adres is ook ter kennis gebracht van de voorzitters van de groote fracties in de Staten-Generaal. DE RIJKSMIDDELEN IN APRIL Directe belasting bijna f 6 millioen hooger dan vorig jaar „Overige middelen' bleven onder de raming Omzetbelasting valt weer tegen De Rijksmiddelen hebben ïn April opgebracht 28.705.453 tegen 28.916.914 in dezelfde maand van het vorig jaar, zoodat er een nadeelig verschil is van een paar ton. Tegenover de raming is de opbrengst veel ongunstiger, want er was op 30,9 millioen gerekend. April gaf dus een tegenvaller van 2,2 mil lioen. Over de eerste 4 maanden van 1936 hebben de middelen ruim 115 mil lioen opgebracht, waarmee zij bijna 5 millioen achterbleven bij de op brengst van dezelfde periode in het vo rige jaar, terwijl geraamd was 123,8 millioen. Als het in dit tempo doorgaat kunnen we dus voor heel 1936 rekenen op een deficit van rond 24 millioen! Het beeld van de middelenstaat is overi gens ditmaal niet zeer belangwekkend. We zullen dan ook bij de afzonderlijke posten niet lang stilstaan. Hier werd een ton méér ontvangen, ginds een paar minder, doch over hel geheel genomen zijn de verschillen bij vorig jaar vergeleken miniem. Alleen de invoerrechten maken een gunstige uitzonde ring, waar zij de raming met 3 ton over sell reden en met een opbrengst van 8.3 millioen die van April 1935 met 9 ton over- trollen. De omzetbelasting, die enkele maan den lang haar raming heeft overschreden, vertoont thans weer het oude beeld. Zij bleef onder de raming, die voor één rnaand 5 mill, bedraagt, dooi- slechts 4.325.802 op te brengen, hetgeen nog minder is dan in April 1935 4.593.987). Het is een ge luk, dat het eerste kwartaal meegevallen is, want zoodoende is het cijfer van de eer ste 4 maanden van 1936 toch nog hoogei dun dat van de eerste 4 maanden van het: vorige jaar. Met 19,4 millioen is Minister Oud met dit middel toch nog 6 ton van do raming vandaan gebleven. Wat de verdere „overige middelen" be treft bleven liet statistiekrecht, de accijnzen op zout, geslacht, wijn. gedistilleerd, bier, suiker en tabak, de belasting op goud én zilver, de couponbelasting en de successie rechten op het peil van vorig jaar, met ge ringe verschillen van enkele duizenden gul dens naar boven of beneden. Afzonderlijk genoemd dienen te worden de zegelrechten en de registratierechten, die samen vier ton terugliepen, hetgeen de di vidend en tantièmebelasting alléén klaar speelde, waar de opbrengst daalde van 9 tot 5 ton. De loodsgelden blijven de raming iets overschrijden, doch na de tariefsverla ging van November 1.1. blijft uit den aaid der zaak het nadeelig verschil met vorig jaar zeer aanzienlijk. Wat de directe belastingen be treft, deze zijn tot op uit. April in totaal CHR. RUST- en VACANTIEHUIS Rustig en mooi gelegen op den Paaschberg, vlak bij de bosschen. Pracht-omgeving. Uitst. keuken en verzorging. Bill. cond. voor tijdelijk en doorl. Vraagt Prospectus en inL: Zr. I. KOOL Oude Arnhemsche weg 19 Telefoon 402 5.955.457 hooger dan op uit. April 1935. Reeds herhaaldelijk hebben wij in het licht gesteld, dat dit voornamelijk een gevolg is van de verhooging der opcenten. Voor de inkomstenbelasting is thans 24.055.113 mil lioen op het kohier gebracht, hetgeen 4.524.714 meer is dan verleden jaar, zoodat deze belasting het leeuwenaandeel van de stijging voor haar rekening neemt. De vermogensbelasting is gestegen van 5.595.078 tot 6.040.843 en de grondbelas ting van 9.621.126 tot 10.012.623. Ook de belasting van de doode hand geelt een be tere indruk. Er is thans voor 889.840 op het kohier gebracht tegen slechts 189.203 een jaar geleden. Het tot op heden op kohier gebracht bedrag is 43.830.098 (v. j. 37.874.6-41). De raming voor het geheele belasting jaar bedraagt 113.100.000. Dat de zomer nadert is te bemerken aan de opbrengst van de motorrijtuigenbelas ting, die in Maart 1.165.404 heeft opge bracht en over April f5.374.132. Het verkeersfonds ontving over de eerste 4 maanden van 1936 9.232.752 tegen 9.212.710 in dezelfde periode van het vo rige jaar. FOKKER-FONDS GESTICHT Ter gelegenheid van Fokkers zilveren jubileum De jubilaris stelt ioo.ooo ter beschikking Naar wij vernemen heeft de bekende vliegtuigbouwer Antonie Fokker, direc teur vau de N.V. Nederlandsche Vlieg- tuigenfabriek te Amsterdam, ter ge legenheid van het feit, dat het heden 16 Mei, 25 jaar geleden is, dat hij op een door hemzelven ontworpen en ge bouwd vliegtuig de voor het verkrijgen van het brevet van vliegtuigbestuurder vereischte proeven aflegde, op grond van zijn belangstelling voor de Neder landsche luchtvaart besloten een Nederlandsche stichting in het leven te roepen, die zich onder den naam „A. H. G. Fokker-Fonds" o. m. ten doel stelt: het bevorderen van het opleiden binnen de kortst mogelijke tijd van een zoo groot mogelijk aantal Nederlanders tot vliegtuig bestuurder zulks bijzonderlijk in verband rnet het belang, dat de nationale defensie HET BRABANTSCHE LAND Men schrijft ons: Schoon, wonderschoon is in Mei de vlak te in 't Brabantsche land. Wijd van zicht, wijd van schoonheid en verscheidenheid. Overal bloei. Overal de bezonken rust van een land, dat nog niet geheel „veroverd" is door de huizenbouwende menschheid, en waar nog niet de strakke, stijve woning blokken de schoone natuur-eenheid gebro ken hebben. Brabant leeft nog in betrekke lijke rust. In de stille dorpen aan den dijk, rondom de rivieren staan de bongerds in rijken De milde, witte perenbloesem lijkt nu overtroffen door de teere, zacht rose bloei van den appelboom, die als 't ware die mild heid lot. diepe schoonheid, tot dankbaar der kleurenrijkdom bracht. In de veldenn langs de wegen bloeit in fel gelen kleurengloed het koolzaad, dat spoedig rijp zal zijn, en in donkeren avond oi stillen nacht moet worden gemaaid om den zadenrijkdom te behouden. Bij dag, in zonnewarmte, valt 't zaa.d te gemakkelijk van den stengel, en kan dius na droging niet meer worden gedorscht en geperst, om tot zoete olie, bakolie of tot verhardinga- product voor de wegen koolteer te wordeu verwerkt. En in 't heelc Brabantsche land bloeit de sering. De paarse of blauwe sering, die den mensch vredig stemt door de zoete geur. In de weiden, met de veelheid der gehate boterbloemen tusschen w-3lig gras, grazen de paarden met hun jonge veulens de schapen met de lammeren, en maken de jonge koebeesten de dolste sprongen om hun levensblijheid uit to leven. Boomen en bloemen wedijveren in het brengen van de rijkste kleurenverscheiden Op 't oude kasteel in Dussen bouwde een ooievaarspaar z'n nest en maakt een leger van kraaien, die de boomen rondom 't ka» teel tot bouwoord kozen, een oorverdoovend Rondom de oude Maas wijlt de rust van den avond. In vurige vlammenschittering neemt de zon afscheid van 't vredige veld en 't rustige water. In een kleine sloot tusschen de groene landen begint de damp te rijzen, die straks de weiden met de grazende koeien, en de dorpjes met de groote kerktorentjes in de verte zal omsluieren. Als een duister silhouet tegen zon door lichte avondhemel ligt daar de brug over 't Keizersveer. Over den betonweg suizen de automobie len in de richting van het oude stadje Geertruidenberg. In de papierfabriek aan den Maasmond worden de electrische lampen ontstoken. De nachtploeg werkt. Zóó is Brabant. Neen... mooier nog- Hoe schoon zijn Neerland* vlakke .velden, MOERGESTEL heeft bij een krachtige versterking van de reserve aan vliegtuigbestuurders door een aantal Nederlanders, die voor een op leiding tot vliegtuigbestuurder geschikt zijn te achten, geheel of gedeeltelijk tege moet te kouten in de kosten aan zulk een opleiding verbonden. Verder het verleenen van steun aan Nederlandsche luchtvaart pioniers, Nederlanders, die in de uitoefe ning van de Nederlandsche luchtvaart ge heel of gedeeltelijk invalide werden en we duwen en weezen daarvan, alsmede aan weduwen en weezen van®Neder!anders die bij de Nederlandsche luchtvaart het leven verloren. Een en ander voor zoover de be trokkenen in behoeftige omstandigheden verkeeren. De heer Fokker heeft besloten een bedrag van 100.000.te bestemmen om daarmede bet „A. H. G. Fokker fonds" in het leven te roepen. Conflict in het Bakkersbedrijf te Amsterdam De staking gaal Zondag en Maandag in Naar aanleiding van de dreigende staking in het bakkersbedrijf te Amsterdam had de njksbemidrielaar, Mr. S. de Vries Czn. de partijen ten stadhui ze bijeen geroepen. Bij de werkgevers best aar overwegend be- - «vaar een nieuwe collectieve arbeidsover eenkomst af te sluiten, die toch h. i. alleen maar op papier zou aangegaan worden. Wel zijn vele werkgevers bereid de belangrijkste bepalingen der C.A.O. 1935 na te komen en zich daartoe schriftelijk te verbinden. Bij de regeering is thans liet plan-Prof. Mr. P. S. Gerbrandy in onderzoek. Het houdt in den prijs die minstens voor 't brood zou worden betaald om de bedrijven nje, niet verlies Ie laten werken. Deze prijs 7,ou dan neerkomen op pl.m. 14 cent per brood van "DO gram. Onder deze omstandigheden heef? de rijks- bemiddelaar geadviseerd dat de werknemers organisaties in afwachting van het lot van het plan-Gerbrandy rnet genoemde bereid verklaring genoegen zouden nemen en heeft hij verder aanbevolen, dat de loonsverlaging van twee gulden per week niet in eens zou worden toegepast, doch evenals in Den Haag in twee etappes, zoodat de eerste zal ingaan op 23/24 Mei en de tweede op 29/30 Augustus. Na afloop van de conferentie hebben de hoofd- en afdeelingsbesturen der ge zel lenbondon na een langdurige bespre king beslaten hgt voorstel van den rijka- bemiddelaar niet tegenover de arbel- - ders te verdedigen. De besturen zijn van oordeel dat aanvaarding van 't voorstel loonsverlaging beteekent, zonder dat or dening in het bedrijf en/of een overeen komst in uitzicht is gesteld. Zondag en Maandag gaat de staking bij verschillende firma's in. HET GENERAAL VAN HEUTSZFONDS De Vereeniging „Het Generaal van HeuTsz- fonds" hield te Amsterdam haar jaarlijk- sche algemeene vergadering. Uit het jaarverslag van den secrtaris, den heer C. Bossen, bleek, dat op bot einde van 1935 hier te lande aan een 126-tal en in Ned.-Indië aan een 177-tal tezamen 3uJ kin deren op eenigerlei wijze steun werd ver- De Kantonrechter te Alphen heeft den slager R. H. aldaar wegens het doen vervoe ren van vleesch, dat aan de keuring is on derworpen, doch niet van het voorgeschre- v enmerk was voorzien, veroordeeld tot 14 dagen hechtenis. Bij onderzoek is gebleken dat het vleesch, afkomstig van een kalf, on- déugdelijk voor de consumptie was. In hoo ger beroep heeft de Haagsclie Rechtbank dit vonnis bevestigd en daarbij, evenals de kan tonrechter, bevolen, dat het vonnis in het openbaar zal worden afgekondigd. HET CABARET EN DE DRANK 1.1. hadden de 6-jarige leer aar G. v. d. B., belden uit Enkhui zen, een en andore alcoholhoudende dranken waren ge bruikt. Aan den Koudenhorn geraakte de auto te water. Ben dor meisjes verdronk. De koopman stond thans wegens het veroor zaken van dood door schuld voor de Haar tem- sche reohtbank terecht. De officier van justitie was van oordeel, dat de aJcohol bij diit ongeluk een rol geepeeld heeft. Mede door drankgebruik moet de opmerkzaamheid en de waakzaamheid van verdachte, die van 's avonds half elf tot 's nachts vlif uur in het cabaret had gedanst, verslapt zijn. Hij vond het voorts zeer be- .rdiig. dat de vriend van verdachte, nkunst maohtig was. alleen be- t op eigen veiligheid dacht Bil^ geprobeerd heeft, het meisje Uitspraak 28 Mei a.s. redden. Eisch CRISIS-PUBLICATIE Het pachten van ongeoogst fruit De Nederlandsche Groenten- en Fruit- centrale maakt bekend, dat het pachten van ongeoogst fruit slechts is toegestaan aan personen, oie zij als georganiseerde heeft erkend en ais pachter van ongeoogst fruit ingedeeld in de groep handelaren in gewas- -m van den tuinbouw (groep E). Personen, die ongeoogst fruit wenschen te pachten en aan deze voorwaarden niet vol doen, kunnen alsnog een aanvrage om be doelde erkenning indienen bij de Nederland sche Groenten- en Fruitcenlrale, Laan Copes van Cattenburgh 62, Den Haag, onder over legging van een bewijs van een notaris, een -eiling, enz., waaruit blijkt, dat zij reeds in oorgaand-3 jaren ongeoogst fruit hebben gepacht. Prosptctus 2 kosteloos P B N A De superieure schoot voor technisch briefonderwijs Bouwkunde, Waterbouwkunde. Werktuigbouwk.. Electrotechn. Radio-. Chemische Techniek VOORNAAMSTE NIEUWS Dit nummer bestaat uit VIER bladen, en het Zondagsblad In Polen is het kabinet Koscialkowskir afqetreden. Generaal Skladkowski heeft een nieuw kabinet gevormd. Hitier heeft besloten voorloopig geen ant woord te geven op de Britsche vragenlijst Eerst moet de internationale politieke toe stand opklaren. Schuschnigg heeft gisteravond de leiding van hei Vaderlandsche Front aanvaard met een rede, waarin hij de ontwapening van de „Heimatschutz" aankondigde. De Rijksmiddelen hebben in April fl. op gebracht 28.7 millioen tegen 2S.9 millioen in April 1935. De opbrengst van de zgn. di recte belastingen is stijgende. De minister heeft geantwoord op de vra gen van den heer Van der Heide over de malversaties te Ambt-Hardenberg. BETONHOUT K3STENHOÜT Houthandel „ALBLAS" N.V. WADDINXVEEN Rotterdam: Zwaanshals 119121 's-Gravenhage: Fahrenheitstr. 343 TRIPLEX Vraagt prijs LIJSTWERK N.V. AANN. MIJ. J. P. v. EESTEREN ROTTERDAM VALKENBURG. L. „Het bekende adres" Alle moderne comfort - Lilt Prima keuken Sarage vrij Pensionprljs 3.50L— gld. Schatting oogst gerst en veldboonen De Nederlandsche Akkertiouw Centrale maakt bekend, dat voor telers van gerst en veldboonen, die niet meer dan 1 H.A. daar van verbouwen, een regeling ls getroffen, waarbij zij de opbrengst van de Landbouw- Crisis-Organisatie kunnen doen vaststellen door schatting te velde. Indien de teler geen bezwaren indient tegen den uitslag der taxatie, za! m geval aan de gestelde eischen is voldaan, de steun- uitkeenng worden gebaseerd op de bij deze taxatie vastgestelde opbrengst. In geval de teler bezwaar maakt tegen de taxatie, zal de steunuitkeering worden ge baseerd op de opbrengst bij dorsch-cofftrnle vastgesteld. De kosten van deze controle worden in de gevallen, bij de desbetreffende reglementen bepaald, ten laste van den te ler gebracht Zij, die van deze regeling willen gebruik maken, moeten vóór 1 Juni a.s. een aan vrage om taxatie indienen bij de Landbouw- Crisis-Organisatie, waaronder zij ressortee ren. (Herplaatst wegens onvolledigheid). Wat men lezen en weten moet Prof. Dr. J. J. L. DUYVENDAK: Indrukken bij het Weerzien van China Prys 2.90 ing. 3.90 VERKRIJGBAAR BIJ DE BOEKHANDEL Van Loghum Slaterus N.V. - Arnhem IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIH

Nieuwe Leidsche Courant | 1936 | | pagina 1