llinuur Jtrütërijr <2intrant Dagelijks verschijnend Nieuwsblad voor Leiden en Omstreken De Roode Leeuw PALTHE Abonnementsprijs Per kwartaal in Leiden en in plaatsen waar een agenlschap gevestigd is 2.35 Franco per post 2.35 porlokoslen Per week0.18 Voor hel Buitenland bij wekelijksche zending4.50 Bij dagelijksche zending5.50 Alles bij vooruitbetaling Losse nummers 5 ct. met Zondagsblad 7'/» cL Zondagsblad niet afzonderlijk verkrijgbaar Bureau: Breestraat 123 Telefoon 2710 (na 6 uur 3166) Postbox 20 Postgiro 58936 NO. 5780 DONDERDAG 14 MEI 1936 15e Jaargang atfocrtcntiepribtn: Van I tot 5 regelsT.17'/» Elke regel meer0.22'/» Ingezonden Mededeeüngen van 1—5 regels 2.30 Elke regel meer r - Q.45 Voor het bevragen aan 't bureau V wordt berekend0.10 DE POLITIE EN HET WILHELMUS Thans lazen We eens iets in 'de Politio- bode van de Algemeene Bond, waarmee we het volkomen eens zijn. 1-Iet geval, waarover liet loopt, was ons ontgaan. Maar in een te Bussum gehouden vergadering ,van de N.S.B. moet zich een incident afge speeld hebben. De bijeenkomst werd ambts halve bijgewoond door twee politieambte naren, een inspecteur en een agent. De spreker sloot de vergadering met de uitnoo- diging het Wilhelmus aan te heffen. Zij, die dit niet op de gebruikelijke wijze wil den doen, kregen een vierde deel van een minuut gelegenheid om de zaal te verlaten. De inspecteur en de agent bleven zitten. Daarover moesten de politie-ambtenarcn heel wat hooren. De inspecteur moest zelfs met arrestatie dreigen als men hem niet met rust liet. In een plaatselijk orgaan deelt inspec teur Vos, desgevraagd, mede, dat hij als ambtenaar in functie deze vergadering had bezocht en indien hij aan het verzoek van 'den heer Vlekke gevolg zou hebben gege ven, zou hij tegen zijn instructies hebben gehandeld, want hij mag geen blijk geven van sympathie met een voor ambtenaren verboden beweging. Overigens heeft hij als anti-revolutionnair voor de N.S.B. alles behalve sympathie en vindt het zingen van het Wilhelmus in N.S.B.-vergaderingen een profanatie. De Haagse he Post is het met die opvatting blijkbaar niet eens. „Wij zouden, zegt het blad, van onze eerbied jegens het volkslied hebben getuigd, zonder ons aan eenige „schijn" te storen. Het ligt 0. i. in het wezen van het gezag en zijn dragers eerbied te betoonen voor het volkslied, on verschillig welk gebruik of misbruik daar van wordt gemaakt. De uitleg, die „men aan hun houding geliefde te geven, kon hun onverschillig zijn." Wij kunnen het daarmee niet eens zijn en onderschrijven liever het oordeel van de Politiebode, die opmerkt: „Onverschil lig welk gebruik of misbruik van ons volkslied wordt gemaakt, tóch maar „in de houding" gaan staan? Het is de dwaasheid gekroond!" De Bussumsche politie loonde 0. een juiste opvatting van haar taak en van haar verhouding tegenover het gezag te hebben. |We stellen ons voor, dat de politie in ver gaderingen, waar spontaan het Wilhelmus wordt aangeheven, even spontaan in de houding gaat staan; wanneer echter gecom mandeerd wordt om het lied „op de gebrui kelijke wijze" mee te zingen, dan houde de politie zich strikt „neutraal". Haar reputa tie, gezagsgetrouwheid en Oranjeliefde zal er niet door onder verdenking komen. Want de N.S.B. misbruikt het Wilhelmus. De nood onder de Rijnschippers Materialen voor Overheidslichamen particulier te vervoeren De Minister van Binnenlandsche Zaken heeft een schrijven gericht aan de gemeen te-besturen, waarin hij wijst op de nood onder de Nederlandsche Rijnschippers. Om zoo spoedig mogelijk tot verbetering te ko men werd Mr T. Verschuur aangesteld als Contact-Commissaris bij de Ned. Part. Rijn vaart Centrale. In aansluiting op de door Mr Verschuur te nemen .maatregelen, worden thans de colleges met aandrang verzocht m den vervolge een belangrijk deel van de mate rialen bestemd voor openbare werken, gasfabrieken, electrisohe centrales en an dere overheidsinstellingen aangevoerd van 'den Duitschen Rijn, met particuliere Rijnschippers (ongeacht de nationaliteit) op toerbeurt te doen vervoeren. Met zal hierbij nog wel eens voorkomen, dat met leveranciers, bemiddelaars, reede- rijen, e.d. reeds bestellingsovereenkomsten zijn aangegaan, waarbij de levering „fran co losplaats" van de bedoelde materialen contractueel is vastgelegd. Uiteraard kun nen onder dergelijke omstandigheden geen rechtstréeksche eischen betreffende het ver voer worden gesteld. Mocht zulks echter het geval zijn, dan zou er bij de belangheb benden in verband met toekomstige con tracten niettemin reeds thans met klem op dienen te worden aangedrongen, dat het vervoer op bovengenoemde wijze zal wor den bewerkstelligd. Ten slotte ware voor geheel nieuw ver voer, dat geenszins als een voortzetting van oude contracten kan worden beschouwd, de eisch te stellen, dat minstens 50 hiervan rnet particuliere Rijnschippers (ongeacht de nationaliteit), op toerbeurt zal worden be vracht. De bevrachting op toerbeurt kan op de meest eenvoudige wijze geschieden, door het bepaalde vervoer te leiden over da „Meldestellen" van het „Schifferbetriebs- verbend für den Rhein", waarmede de „Ne derlandsche Particuliere Rijnvaart-Centrale" een overeenkomst heeft gesloten. Nederlandsche bond van de Margarinehandel Telegram aan den Minister De Nederlandsche Bond van de Marga rinehandel heeft den minister \an '.and- bouw en Vissoherij een telegram gezon den. waarin de Bond, gelezen hebben 1. dat de behandeling be> reffende verlaging der margarineprijzen thans op korte rmi.'n door het kabinet pla.v*- heef?, Z.ExceMent c verzoekt, dit zooveel doenlijk te bespoedi gen daar de toestand voor den handel Lhans onhoudbaar is. Denk er om: hedennacht gaat de zomertijd in! Dus vóór 't naar bed gaan de klok een uur vooruit Nieuwe schenking van Sir Deterding Ook het Rijksmuseum bedacht Naast de schenkingen aan het Mauri'ts- huis en het Museum Boymans heeft Sir Henry Deiterding thans ook 't Rijksmuseum te Amsterdam bedacht. Aan dit museum heeft sir Henry Deter ding geschonken een avondlandschap van Aerts van der Neer en een figuurstuk van Adr. van Ostade. Deze beide prachtige en kostbare werken zijn inmiddels reeds geplaatst. Bovendien heeft de heer Deterding toegezegd, aan het rijksmuseum in bruikleen te zullen afslaan twintig schilderijen uit zijn verzameling. Het zijn werken van vooraanstaande I'.u- liansohe, Fransche en Hollandsche meesters. De distributie van gehakt in blik Proef met een beperkte hoeveelheid Gisterochtend heeft de minister van Sociale Zaken, Mr. Slmgenberg. een be spreking gehad mei' vertegenwoordigers van de besturen van de gemeen'ten Amsterdam, Rotterdam, Den I-Iaag, Utrecht, Haarlem, Eindhoven en Groningen betreffende de nieuwe distributie van gehak? in blik. De minister heef? daarin medegedeeld, dat hier sprake is van een proef met beperkte hoeveelheid en dat als deze proef slaagt de departementen van Landibouw en Vissoherij en van Sociale Zaken zoo spoedig mogelijk au1 Ion over leggen of deze proef in een definitieve regeling zaJ kunnen worden omgezet, waarbij dan ook de andere vleeschfabri- kan'ten zouden worden betrokken. De vertegenwoordigers der gemeentebe sturen spraken er unaniem bun waar lee ring over uit, da? de regeering zoo spoedig reeds de noodige activiteit beeft getoond en zij het mogelijk heeft gemaakt, dat deze proef word? genomen. De heeren werden in de gelegenheid ge steld, bet nieuwe product te keuren. Zij wa- vol lof over den buitengewoon goeden smaak en betwijfelen dan ook niet of het nieuwe gehakt zal een dankbaar onthaal vinden. Alle gemeeirtebesturen zegden volgaarne toe de volle medewerking voor een slagen der proef te zullen verleenen. Wij kunnen hieraan nog toevoegen, dat het de regeering is gelukt, den prijs 35 cent per ibus te handhaven. Minister Deckers bezoekt de Landbouwhoogeschool Gisteren en vandaag heeft de minister an Landibouw en Visscherij, -Z.Exc. m Deckers, een bezoek gebracht aan de Land bouwhoogeschool te Wapeningen, minister heeft tijdens dit bezoek de gebou wen en laboratoria van de Hoogeschool in oogenschouw genomen, mede in verband '5it enkele aan te brengen verbeteringen. Officieele Berichten ONDERSCHEIDINGEN Benoemd is tot ridder in de Orde van Oranje Nassau. A A F Llevegoed. pastoor te Oostburs; toegekend is de aan de Orde van Oranje Nas sau verbonden eeremedaille in zilver, aan m M. F. Jonginans en mej. D. de Groen, in brc aan mej. A. C. M. v der Bom te Oostburg. MUTATIES De ontvanger der registratie en domeinen. M J. Heuff. is x erplaatst van Leeuwarden naai Nijmegen en de ontvanger der registratie er domeinen J. C. de Meüer te Middelburg naa: liet kantoor to Delft COMMISSIE WATERVERONTREINIGING Aan den heer ir H. A. v IJsselsïeyn to Dei Haag is eeriol ontslag verleend als voorz. val do Comm. inzake waterverontreiniging. Be noemd ls voor het tijdvak van 1 Juni 1936 to en met 31 Mei 1938 tot voorz. van bedoeld, commissie, de heer J. J. Taisma te Oosterbeek. GROENTEN- EN FRUITCENTRALE Aan D. Dijkhuis P.zn te Hoogezand. lid het bestuur van do stichting Nederl. Groenten- en Fruitcentrale, gevestigd te Den Haag is eervol ontslag verleend en ia benoemd in zyn plaats G. Boer te Sappemeer. SAMENSPANNING TEGEN HITLER? Tweehonderd man van de lijfgarde gearresteerd tïimmler wordt geschaduwd De ..Daily Herald" meldt, dat meer dan 200 leden van de lijfgarde van Hitier manschappen van de S. S. in de laatste paar weken zijn gearres teerd onder de verdenking te hebben samengespannen tegen Hitier en den Nationaal Socialistischen staat. De verdachten zijn in een concentra tiekamp geplaatst, dat daartoe speciaal buiten Berlijn was ingericht. Zij worden nog steeds ondervraagd. Het blad voegt hieraan toe, dat in de regeering groote verontrusting is gewekt door deze ontdekking, daar men de S.S. tot nu toe als volkomen betrouwbaar beschouwde. Berichten over de arrestaties mochten in Duitschland niet worden gepubliceerd. Naar de Daily Herald verder weet te melden wordt Himmler, de bevelhebber der S.S., hoewel hij officieel met het on derzoek is belast dag en nacht gescha duwd door manschappen van de geheime politie van generaal Goering. Er zou een hevige spanning bestaan tusschen Goering en Himmler en Goe ring zou van de gelegenheid gebruik maken zich te wreken op Himmler, die eens zijn mededinger is geweest. De ontslagen van den Kon. Holl. Lloyd Nogmaals een adres aan den Minister Dezer dagen is bijeengekomen de com missie, die de belangen van de gepension- neerden, ontslagenen en nog in dienst zijn- van. de Knn. TIoll. Lloyd behartigt. De commissie Besloot zich nogmaals schrifte lijk tot den Minister van Handel, Nijver heid en Scheepvaart te wenden teneinde te bepleiten, daf. de thans nog in d;enst zijnden bij de Kon. Holl. Lloyd en de N.V. Wm. Müller en Co. bij de reorganisatie nog in dienst zullen worden gehouden. Rijksweg Vianen-Waardenburg Openstelling op 18 Mei Naar de A.N.W.B. mededeelt zal de nieuwe rijksweg Vianen—Waardenburg den ISden Mei a.s. te twaalf uur in tegenwoor digheid van eenige officieele persoonlijk beden voor het verkeer worden openge steld. De nieuwe vaste overbrugging te Vianen zal waarschijnlijk nog voor het einde deze maand in gebruik genomen worden. Chr. Geref. Jongelingsvereen. Afdeeling Zuid-Holland De afd. Zuid-Holland van den Bond van Chr. Geref. J.V. houdt op Hemelvaartsdag a de Chr. Geref. Kerk te Lis se haar jaar- ergadering. 's Middags om half drie zal het woord worden ge\oerd door den voor zitter, den heer A. A 1 b 1 a s uit Den Haag over „Onze eerste schrede naar den gouden mijlpaal", en daarna door den heer Alb. Boogaard, uit Rotterdam, over „De Dole antie". Des avonds om 6 uur zal Ds G. Salomons uit Amsterdam spreken over „De Bucliman-beweging". De eerste nieuwe haring Wordt Zaterdag verwacht De reederij Parlevliet te Katwijk aan Zee heeft vanmorgen radiotelegrafisch bericht ontvangen, dat de eerste haring logger met ongeveer 80 kantjes haring onderweg is naar huis. Deze hoeveelheid vertegenwoor digt de vangst van zes schepen van samen werkende reederijen. Het bericht spreekt i.n een zeer mooie kwaliteit. Verwacht wordt, dat deze haring a.s. Za terdag te Vlaardingen zal worden verkocht. Landbouwhuishoudonderwijs in Gelderland Prinses Juliana op de algemeene vergadering in den bond H.K.H. Prinses Juliana woonde gister gezeld van mej. A. L. Schoch, directrice de particuliere zaken van H.M. de Koningin, het Loo en Omstreken, de te Apeldoorn gehouden algemeene vergadering bij van bond van oud-leerlingen bij het landbouwhuis houdonderwijs in Gelderland. Aan de vergadering, welke onder leiding stond van Mevr. M. Esselink- de Koster uit Lochem namen 350 leden van den bond deel. Bij de ontvangst hedenmorgen waren aanwezig de burgemeester der gemeente Apel doorn, Jhr. Dr. C. G. C. Quarles van Ufford en Jhr. A. J. B. van Suchtelen van de Haare, intendant van het Kon. Paleis Het Loo. Om half één werd de koffietafel gebruikt, waaraan H.K.H. de Prinses eveneens deel nam, evenals aan de des middags voortgezette vergadering. STAD EN PLATTELAND In de te Arnhem gehouden bestuursvergade ring der Geldersch-Overijsselsche Maatschap pij van Landbouw, is besloten tot het b men eener commissie om te overwegen, welke maatregelen er te treffen zijn in het belang van het streven het levenspeil der stedelijke- en plattelandsbevolking nader tot elkaar te i brengen. jtutds m. De Stadt-Schanke Lcidschcplcin 5-9 Tel. 33072 Amsterdam DINER I DINER I DINER 4 gangen I 5 gangen d'owvrevartt 75 c. I 1— I 1-25 ELK DINEK EEN TOPPRESTATIE! HOTELWITTEBRUG PINKSTEREN SPECIAAL TARIEF VOOR WEEK-END DAMRAK 93 94 Logies met ontbijt F 3.- HOTEL CENTRAAL J LEIDSCHE BOSCH JE ADAM M LOGIES MET ONTB'JT E3.50 w I Proeftocht van de „Macoma" Honderdste in Holland gebouwde tankschip van de Shell Woensdag heeft op de Noordzee de proef tocht plaats gehad van het nieuwe tankschip van de Koninklijke Shell, de 12.100 ton me tende „M a c o m a", gebouwd bij de Nederl. Scheepsbouw Mij. te Amsterdam. De „Macoma" is van de dertien- tankschepen, welke de Koninklijke Shell het vorige jaar bij verschillende Nederlandsche werven heeft besteld, het e e r s t e schip dat te water gelaten werd en het Honderdste, dat in haar opdracht in Nederland werd ge bouwd. Aan den welgeslaagden proeftocht op de Noordzee namen vele vertegenwoordigers uit de kringen van handel, industrie, scheepvaart en verkeer deel. Beteekenis van de Shell voor Nederland De heer C. Zuiver gaf aan de lunch een uiteenzetting van de beteekenis van de Kon. Shell voor Nederland. Een bedrag van on geveer honderd millioen gulden besteedt de Kon. Shell per jaar in Nederland aan belas tingen, opdrachten aan de industrie, haven gelden, enz. De geheele vloot bestaat uit 243 schepen boven 9000 ton, waarvan 80 onder Nederlandsche vlag. Meer dan duizend Ne derlandsche officieren hebben op deze vloot een werkkring. De „Macoma", die per reis ongeveer 11 Vz millioen liter en per jaar ruim honderd millioen liter benzine zal vervoeren, wordt nog deze week in dienst gesteld. Vrijdag vertrekt het schip naar St. Kitts in West- Indie voor orders. Amsterdams burgerij opgeroepen ter bestrijding van de werkloosheid Manifest van den burgemeester Door den burgemeester van Amsterdam is een manifest inzake bestrijding van de werkloosheid uitgevaardigd. In dit mani fest wordt o.m. gezegd, dat de comrc van advies inzake werkloosheidsbestrijding de aandacht wenscht te vestigen op het feit, dat vele burgers in staat zijn, tot werk verruiming bij te dragen. Men kan dat doen door nog heden te besluiten tot die werkzaamheden, vernieuwingen en herstel lingen. welke binnen het bereik van d' beurs vallen, en die, om welke redenen dan ook, tot uu toe uitgesteld zijn. Steun aan de Visscherij Voor de in het eerste kwartaal gevangen tong De minister van Landbouw en Visscherij heeft bepaald, dat uit het landbouwcrisis fonds door bemiddeling van de Ned. Vis- scherijcentrale steun zal worden verleend aan hen, die als georganiseerde bij de cen trale zijn aangesloten en als zoodanig zijn toegelaten tot de groep „eigenaars cn/of gebruikers van zee- en kustvisschersvaai tui gen", tot 'n maximum bedrag van 17.125.13. Deze steun zal bedragen ƒ0.0338 per kilo gram door bovengenoemde georganiseerden gedurende het tijdvak 1 Januari 1936 tot 31 Maart 1936 in de aan voerplaatsen Amster dam, Den Helder, Rotterdam, Schevenin- gen, IJmuiden en Zoutkamp aangevoerde tong. Een Koninklijke opdracht Naar wij vernemen, ontving de lieer K. Landeweer te Utrecht, importeur voor Nederland van de bekende Cadillac auto mobielen, van zijn agente, de Haagsche Automobiel-Mij te 's-Gravenhage, het bericht, dat zij van IT. M. de Koningin de vereerende opdracht heeft ontvangen tot levering van :en 5-tal nieuwe Cadillac wagens; deze ter •ervanging van oudere, vroeger, geleverde type's Cadillac. De tankbooten voor de Koninklijke Shell Geen bestelling in Nederland. Naar aanleiding van een persbericht, dat do Koninklijke Shell voornemens zou zijn opdracht te geven voor den bouw van een groot aantal tankbooten, waarbij ook de Ne derlandsche werven een gedeelte van dezo orders toegewezen zouden krijgen, hebben wij ons tot de directie van de Koninklijke in Den Haag gewend. De directie verklaarde niet op de hoogte te zijn van mogelijke orders voor het bui tenland, doch kon wel met stelligheid ver klaren, dat het niet in de bedoeling ligt thans schepen in Holland te bestellen. meeren en worden daarbij tevens gesterkt door het gebruik van Mijnhardt's Zenuwtabletten Glazen Buisje 75 ct Bij Apoth. en Drogisten Tachtigjarige man voor vijftien mille bestolen Te Bruinisse (Z.) hebben naar eerst thans bekend is geworden, onbekende per sonen een bezoek gebracht in de woning van den tachtigjarigen alleenwonenden man S. v. d. B., op het Kerkplein, meldt „Het Volk". Door openschuiven van een raam zijn de onbekenden binnengekomen; zij hebben een kast opengebroken en daaruit een kistje, in houdende pl.m. 15.000 aan effecten en an dere geldswaardige papieren ontvreemd', benevens 100 aart contanten. De oude man, die stokdoof is en in een bedstede sliep, heeft van dezen diefstal niet het minste bemerkt. Ofschoon hij bemerkte, dat er in zijn kamer veel overhoop lag en aan zijn kast gebroken was, schijnt het niet lot hem doorgedrongen te zijn, dat men hein bestolen had. Toen hij echter geld moest geven voor boodschappen kwam hij tot de ontdekking. De politie heeft de zaak in onderzoek, doch tot op het oogenblik zonder ■ro°",'aat. DOODELIJK AUTO-ONGELUK Gisteravond omstreeks half twaalf is de koffiehuisbediende J. van Oosterhout te re da, die per rijwiel in de Nieuwe Ginnc- kenstraat reed, aldaar tot nog toe onopge helderde oorzaak door een taxi aangereden. Het slachtoffer werd per politiebrancard naar 't St. Ignatius-ziekenhuis overgebracht waar van O. spoedig aan de bekomen ver wondingen overleed. Door de politie wordt een uitgebreid onderzoek naai' de schuld vraag ingesteld. RAADSLID OMGEKOCHT Voor de Almelosche rechtbank zal Dins- dang 26 Mei terechtstaan de heer R. B., wethouder te Wierden, in verband met een omkoopingskwestie. De heer B. was gekozen in strijd met dc afspraak van enkele raadsfracties. Het bleek later, oat een chr. hist, raadslid ..omgegaan' was en hij is deswege geroyeerd. Hij is echter, evenals een r. k. raadslid, dat even eens werd geroyeerd, zijn zetel blijven be zetten. B. staat nu terecht, omdat hij een raadslid zou hebben omgekocht op hem tc stemmen. DE MALVERSATIES BIJ HET PALEIS VAN VOLKSVLIJT Het Amsterdamsche gerechtshof heeft ar rest gewezen in de strafzaak tegen den ex- directur en den oud-commissaris van 't Pa leis van Volksvlijt te Amsterdam. Eerstge noemde werd veroordeeld tot 2y2 jaar en de ex-commissaris tot 1VÓ jaar gevangenisstraf, beide met aftrek van 1 jaar voorloopige hechtenis. DOODELIJKE VAL Te Beers is de 70-jarige landbouwer W. T. van een hooizolder gevallen. Do man kwam zoo ongelukkig terecht, dat hij oi middellijk dood was. TRAGISCHE TROUWPARTIJ Nadat te Haarlem op liet stadhuis een trouwplechtigheid had plaats gehad, is d moeder van een der jonge echtelieden op de trap van het stadhuis, tengevolge van uitglijden, zoo ongelukkig gevallen, dat zij met een zware hersenschudding naar het ziekenhuis moest worden gebracht. ERNSTIGE FIETSONGEVALLEN Tijdens een trainingswedstrijd op de Veka- baan te Oud er-Am stel is een achttien jarige wielrenner vrij ernstig gevallen. Met inwendige kneuzingen is hij in het Wilhel- mina-gasthuis opgenomen. In hetzelfde zie kenhuis is een 15-jarige jongen opgenomen, die een hersenschudding had opgeloopen, toen hij in de Tweede van der Helststraat te A m s te rdam met zijn fiets over de kop was geslagen. HET KANO-ONGELUK TE BLERICK Ter hoogte van de Maasbrug te B 1 eric s is het lijk van de jongste der beide broers dei bij een kanoongeluk verdronken, gei den. VERDRONKEN Men meldt ons uit Rotterdam: De 5-jarige J Pors, gewoond hebbende aan de Tolhuislaan is gisterenmiddag spe lendfi hii de Uarlp vnn rlo Pm-cin r.-„i«.. VOORNAAMSTE NIEUWS Dit Nummer bestaat uit DRIE bladen In Duitschland zou een samenzwering tegen Hitier zijn ontdekt Twee honderd man van de lijfgarde van den Führer zijn gearresteerd en in een concentratie kamp geplaatst. Himmler, de bevelheb ber van de S.S., wordt „geschaduwd". In het Oostenrijksche Kabinet is gister avond een wijziging aangebracht. Bonds kanselier Schuschnigg heeft de portefeuil le van Buitenlandsche Zaken en de lei ding van het Vaderlandsche front voor zijn rekening genomen. Vice-kanselier Starhemberg is van de Regeering uitge sloten. De spanning in Palestina neemt weer toe* De vergadering van den Volkenbondsroad is verdaagd tot 16 Juni a.s. Te Amsterdam is de Uiste algemeene ver gadering gehouden van de Hollandsche, Maatschappij van Landbouw. De algemeene vergadering van de Vereent*, ging van Kerkvoogdijen in de Tied. Hervi Kerk. Het nieuwste ontwerp van een Fokken vliegtuig zal 56 passagiers kunnen vertoe* reni eva.ii ue lumuiMaan is gisterenmid lende bij de kade van de Eerste Kateu- drechlsche Haven te water geraakt cn ver dronken. De rivierpolitie beeft p» h.-;» kwartier dreggen het lijkje van den opgehaald. Kat ei drie jongen WEER EEN NIEUWE AANBIEDING! TIJDELIJK 20 pCt. KORTING 0P ALLE VERFPRIJZEN ZOOWEL VAN KLEEDING ALS SCHOONMAAK GOEDEREN KINDJE IN WASCHTOBBE GESTIKT Woensdagmorgen was vrouw B., te Dongen, in de Kanaalstraat, bezig het waschgoed in de bleek te leggen. Haar tweejarig zoontje speelde achter het huis bij de waschtobbe. Toen moeder weg was heeft, het ventje een kinaerstoeltje gepakt en dit naast de waschtobbe neergezet, waar op hij er op klauterde om een speelgoed bootje te laten varen. Daarbij heeft hij zijn evenwicht verloren en is voorover in du tobbe gevallen, die gevuld was met deken3 en water. Het kereltje heeft nog wel ge tracht zich op te richten, maar woelde zich' daarbij in de dekens vast. Toen de moedei: terugkwam was het kind reeds gestikt. BRUTALE BEROOVING IN EEN AUTO In den vroegen ochtend van 14 Maart heeft in een auto te Amsterdam een brutale berooving plaats gehad. Een havenarbeider, die in staat van dronkenschap verkeerde, deed dien ochtend aangifte, dat twee man nen hem na cafébezoek in een auto hadden gesleurd en hem daar van f 30 haoden be roofd. Voor de Amsterdamsche rechtbank stonden de 44-jarige snorder A. II. en de 39-jarige kellner L. H. H. terecht wegens deze berooving. Tegen beide verdachten luidde de eisch acht maanden gevangenisstraf. Uitspraak 27 Mei a.s. BOERDERIJ AFGEBRAND Men meldt ons uit Den Burg (Texel)'ï In den afgeloopen nacht is de groote Texel- sche boerderij, bewoond door den heer A< Kikkert en gelegen in de buurtschap Tien hoven nabij het dorp De Waal, tot den grood toe afgebrand. De bewoners, die door een voorbijganger, die dén brand ontdekte, ge wekt werden, konden zich nog bijtijds in veiligheid stellen. Eenige paarden en kal veren konden eveneens in veiligheid worden gebracht. Toen de motorspuit. uit Den Burg arriveerde was er niets meer te redden. Het vuur is ontstaan in de hooischuur. De schade wordt door verzekering gedekt. RRIISRFI HolcI «Chlen-Vert" (bij de UIIUUOLL Beurs) August Ortsstraat Nos. 3840. Kamers vanaf 20 fr., str. water warm en koud. Ook gel. v. familiën. DOE MEE aan de „Rotterdammer"-Marsch 27 Juni DELFT Inschrijving tot 13 'unit J. J. Zuur, Molslaan 100

Nieuwe Leidsche Courant | 1936 | | pagina 1