STADSNIEUWS Db „ALGEMEENE FRiESCHE" ZATERDAG 2 MEI 1936 TWEEDE BLAD PAG. 6* HET 60-JARIG BESTAAN VAN HET 6e REG. VELDARTILLERIE Receptie en Ruiterfeest De feestelijkheden ter gelegenheid van het 60-jarig bestaan van het üe Regiment R- Y. A. zijn gistermiddag voortgezci met een receptie door den regimentscommandant, overste C. de Jong, in de keurig versierde schermzaal van de Doelenkazerne. Onder degenen die hun gelukwensclien kwamen aanbieden behoorde allereerst de burge meester van Leiden, Mr. A. v. d. Sande Bakhuvzeii, en de gemeente-secretaris, Mr. Dr. C. E. van Strijen, namens het gemeente bestuur. De burgemeester sprak de wcnsch uit dat liet 6e R.Y.A. nog lang haar roem ruchte naam zou blijven dragen en dat haar geschiedenis met die tier stad in lengte van dagen zou verbonden blijven. Spr. zegde het regiment dank dat de ge meente nooit tevergeefs een beroep op haar hulp en bijstand heeft gedaan. Altijd waren officieren en onderofficieren bereid aan dc burgerij de behulpzame hand te bieden en liun oprechte houding ten opzichte van de inwoners der gemeente stemt spr. tot groote dankbaarheid. Er werden ook enkele geschenken aange boden. Overste Koningsveld, commandant van het 4c Reg. Infanterie, bood naraeii9 zijn regiment een schemerlamp aan. Mr. C. P. de Vries, in gezelschap van eenige le den van de afd. Leiden van de Alg. Ver- eeniging van Ned. Reserve-officieren, over handigde als voorzitter namens deze afdee- ling een gravure van de Schuttersdoelen. De lieer Stolk bood namens de muziekver- eeniging van liet 6e R.V.A. een lauwerkrans aan. Er waren bloemstukken van het col legium van het L.S.C., van het Vrijwillig Landstormkorps „Motordienst"' en van de 3 Octobervereenigiog. Onder de aanwezigen merkten we, behalve de reeds genoemde op Mr. Woldringh v. d. Hoop- burgemeester van Katwijk, Ds. H. Thomas en dhr. E. Raams, resp. voorzitter en plaatselijk leider van de B.V.L., overste van Mens en Mr. F. J. J. Trapman, resp. commandant en voorzitter van de Leidsche Burgerwacht, Ds. E. L. Nauta, legerpredikant, deken Ho- mulle, de heeren v. d. Laan en Wichers Rollandet namens de 3 Octobervereeniging. majoor Schmidt, vertegenwoordiger van den commandant van de le artillerie-bri gade. majoor Gaillard- hoofdinstructeur van het 4e Reg. Infanterie, het collegium van het L.S.C., het bestuur van U.L.S.B., en vertegenwoordigers van den Kon. Ned. Bond van oud-onderofficieren, afd. Leiden, als mede tal van andere burgerlijke en mili taire autoriteiten. Het ruiterfeest Het slot van de feestelijkheden werd ge- Vormd door het sinds geruimen tijd aange- ■kondigd Ruiterfeest Dit werd gegeven in de groote zaal van de Manége in de kazer ne. Deze avond was uitsluitend voor genoo- digde-n. Hieronder merkten wre nagenoeg alle personen op, die ter receptie waren ver schenen, maar bovendien wilde de comman dant van het veldleger Jhr. Röell hier van Rijn belangstelling blijk geven, hetgeen na tuurlijk ten zeerste op prijs werd gesteld. Verder waren hier nog aanwezig de verte genwoordigers van den commandant der 'Jste divisie en van den Brigade-comman dant; dan de roctor-magnificus der Leid sche Universiteit, Prof. A. L. de Blécourt en de secretaris van den Senaat, Prof. v. d. Hoeve. Verder Mr. P. E. Briët en de heer H. Engelen, resp. Hd der Eerste en "Tweede Kamer, Mr. Idenburg, secretaris van het college van curatoren, het Collegium van het L. S. C. en de V. V. S. L. van Curatoren, enz. enz. In totaal waren enkele honderden genoodigden aanwezig. Toen de Veld-Muzie-k de door den heer M. Bredendijk gecomponeerde jubileum- marsch ten gehoore had gebracht, reden de deelnemers van het eerste nummer de ma nége binnen. Toen zij voor bet front gesalueerd had den, trad de regimentscommandant, overste de Iongh naar voren om allen een hartelijk wolkom toe te roepen, in het bijzonder na tuurlijk den Commandant Veldleger, Luit- Generaal Röell alsmede de genoodigde auto riteiten. Spr. bracht den burgemeester nogmaals 'dank voor de op do receptie gesproken .woorden. Overste de Iongh wees voorts op de betee- kenis van het regiment in het kader der algeheele bewapening. Op het geschut van het Regiment vindt men weliswaar niet als in andere landen belangrijke veldslagen op- geteekend, want dit geschut is maagdelijk, maar toch wilde spr. erop wijzen, dat men daarom niet de leuze voor nationale ont wapening behoeft aan te beffen, zooals reeds eerder en meermalen ia gedaan. Ledden is meermalen een beeld van strijd geweest. Men denke slechts aan het beleg, maar personen als burgemeester v. d. Werf. v. d. Does, Boisot en Van Hout staan bij hem hooger aangeschreven dan de natio nale ontwapenaars. Het is noodig een muur Oo te werpen te gen de golven van défaitisme, die ons zoo pu en dan dreigen te overweldigen. Na een driewerf hoerah voor onze Ko ningin zette de muziek het Wilhelmus in, dat door allen uit volle borst werd rneege jongen. Daarna werd met de afwerking van het programma aangevangen. Onder leiding van wachtmeester Opstal werd begonnen met Manoeuvre cn flèche, een keuris openingsnummer. Dan kwam wachtmeester Beverwijk met 'de Hongaarsche post, waarin hij keurige staaltjes dressuur van een achtspan liet zien. Vooral in verband met de beperkte ruimte in de manege viel dit nummer ten zeerste te loven en het opende de beste perspecieven voor de verdere prestaties van dezen ruiter, die het in de dressuur heel ver heeft gebracht. Een hartelijk ap plaus viel hem dan ook ten doel. Dan werd er caroussel gereden door vier dames en vier reserve-officieren. Op correcte en vlotte wijze werd hier het wisselen met het overnemen afgewerkt onder leiding van kapitein Manse. Het succes van dit nummer was dan ook groot, dat overste de Iongh niet kon laten er zijn groote voldoening over te uiten, dat ook dc res.-officieren hadden willen bijdragen tot welslagen van dit feest. Maar meer nog stelde hij de mede werking der dames op prijs, wijl zij zich zoo geruimen tijd van voorbereiding hebben moeten getroosten. Uit dankbaarheid daar voor bocul de regimentscommandant ieder ider dames een tuiltje bloemen aan. Hierna vertoonden zes jockey's hun be hendigheid te paard, een clow-nummer van groot formaat volgde en als laatste nummer voor de pauze ging het nummer •pringen te paard. Ondanks de korte ruimte voor aanloop tusschen do diverse, hindernissen slaagde ook dit nummer vol komen, dank zij, de uitstekende ruiters dank ook dc prima paarden, die hiervoor ivaren uitgekozen. Na de pauze kwam wachtmeester Be verwijk met zijn grootste succesnummer: Vrijheidsdressuur van zijn paard Leo. Wat dezo paardenliefhebber met dit pracht paard heeft weten to bereiken grenst aan het ongelooflijke, want het. doet oor circusdressuur niet onder in kwali- iejt. 'n Uitbundig succes viel hem dan ook ten deel. imens de Lcidscho Buitenschool on ,.Ons Belang" waarvoor de volgende opvoeringen gegeven worden werd den heer Beverwijk ecu fraaie lauwerkrans ,'orhandied. Wat zullen we nog meer zeggen van het met zo'-g samengestelde en vlot afgewerk te programma. Tot in de kleinste bijzon derheden was alles uitstekend verzorgd en do afwerking liet niets te wenschen over. Cowboys vertoonden hun behendigheid te paard, athleten wierpen zich in salto's drie, vier. vijf paarden, een caroussel- mer van 12 onderofficieren oogstte luiden bijval en een groot gymnastieknum- nier onder leiding van opperwachtmeester istructeur Rosdorff besloot het geheel. Maar al die nummers werden afgewis seld door 'n stelletje grollen en grappen an een aantal clowns, die de aanwezigen den goheelen avond hebben doen schudden van het lachen. Kortom, het was 'n uitvoering eerste klas en overste de Iongh was zeker aller tolk toen hij aan het slot van den avond 't was alweer half twaalf geworden allen medewerkenden dank bracht voor hun prestaties. Deze zullen in veler herin nering blijven voortleven, omdat dit on getwijfeld en der best geslaagde ruiter feesten genoemd mag worden. Ouden van dagen Voorbereiding voor een boottocht Men schrijft ons: Ditmaal staat niet boven onzen oproep: Autotocht voor Ouden van Dagen. Het co mité heeft na rijp beraad besloten dit jaar géén autotocht te organiseeren. Wij willen niet verhelen, dat de moeilijk heid, die wij van alle kanten ondervonden om autobezitters bereid te vinden, mee te werken, voor deze beslissing den doorslag hebben gegeven. Het is treurig, maar waar: in een stad als Leiden vinden wij met groote moeite en wekenlang soebatten nau welijks 80 autobezitters, die één middag per jaar hun wagen beschikbaar willen stellen om hun oude medestadgenooten een blijde dag te bezorgen. Om echter toch aan de ouden van dagen geen teleurstelling te 'bezorgen, heeft het comité besloten hen op een boottocht te tracteeren. Reeds eenige jaren werden de oudjes, die in de auto's geen plaats konden vinden, op een boottocht onthaald en wij weten uit ondervinding, dat ook dit uit stapje zeer in den smaak valt. Het comité is in onderhandeling om gen half Juni een of meer booten te huren. Het spreekt vanzelf, dat de kosten dezelfde zijn, zoo niet hooger- wanthet vervoer met auto's, die gratis beschikbaar werden gesteld, kostte ons niets; voor booten moet betaald worden. Wij verwachten dan ook, dat de au tor- bezitters, die dit jaar geen kosten aan ben zine en olie cadeau geven (te zwijgen nog an hun kostbaren tijd) in de plaats daar- an een ruime gift beschikbaar zullen stel len voor het comité, ter bestrijding van zoo noodzakelijke onkosten. Als iedere auto bezitter eens even uitrekende, wat hij aan benzine besteedt voor een autotooht ip eer dergelijke middag,, dan zou het comité bij; zonder dankbaar zijn, indien hij dit bedrag op giro 80113 van mevr. C. SmitsDe Wit willen storten. Giften in natura zijn ook, evenals andere jaren, zeer welkom. De ouden van dagen kunnen zich opgeven Maandag 4 en Dinsdag 5 Mei- des morgens van half 10 tot 12 uur, Breestraat 91. Vereeniging „Oud Leiden" Het Leidsch Jaarboekje verschenen Hoewel voor de verschijning van het Leidsch Jaarboekje voor de geschiedenis van Leiden en Rijnland, geen gelden meer uitge trokken zijn op de gemeentebegrooting, is dit jaarboekje, dat tevens orgaan is van de vereeniging Oud Leiden en aan de leden dezer vereeniging gratis wordt toegezonden, toch ook dit jaar weer verschenen en indien «enigszins mogelijk hoopt men met de schijning ook volgende jaren door te gaan. Het zou dan ook zeer te betreuren zijn waa neer men deze uitgaven om fianncieele re denen zou moeten stopzetten. Het nieuwe boekje is op zich zelf reeds weer een plei dooi voor het voortzetten van deze traditie. Het bevat ee,n kort verslag over 1935 van öe vereeniging Oud-Leiden, de statuten dezer vereeniging, de ledenlijst en <lan een korte kroniek van Leiden en Rijnland. Deze kroniek is zeer interessant al moesten we helaas een paar fouten tegenkomen, die een slordige indruk maken. Zoo vermeldt de intrede van Ds. II. A. Wiersinga hij de Geref. Gemeente van Leiden, terwijl dit Geref. Kerk moet. zijn (een groot verschil) en worot. op 6 Mei vermeld de intrede van een zekere Ds. Hengeveld#als predikant bij de Geref. Kerk van Leiden, terwijl de nieu we Geref. predikant van Hazerswoude toch Ds. Heuzoveldt heet. Dergelijke fouten dient men in het vervolg te voorkomen. In memoria worden gowijd aan Dr. J. C. M. Timmermans; Dr. P. A. A. Boeser; Dr Murk Jansen; Abraham Velders; Dr. Daniël Plooy; Jhr. Dr. W. A. Beelaerts van Blok land; J. W. Ivobus; Horamo Eltjo de Ruyter Zijlker; B. J. Huurman; J. F. de Reu. Voorts bevat het boekje een aantal interessante ar tikelen, o.a. een artikel van Mr. P. J. Fooke- ma Anoreae over het Huis ter Lucht; van O. C. van Hemessen over het volksleven te Woubingge; en H. J. Jesse over het Leid sche Stadhuis; van Dr. E. H. ter Kuilc over de toren van Rijnsburg; van Prof. Dr. N. J. Krom over het Leidsche Weeshuis en O. I. Compagnie; van N. J. Swicrstra over het Engelenbeeld in De Lakenhal; van A. Coext over het weder te voorschijn brengen van de beeltenis van God den Vader op het „Jongste Oordeel" van Lucas van Leyden. Het boekje is dus, zooals men ziet, inte ressant genoeg en, nu dc vraag of het siand zal blijven samenhangt met &e groei en bloei van de Vereeniging ,,Oud Leiden'' hopen we hartelijk dat velen die in de ge schiedenis van onze stad en haai' omgeving belang stellen, zich geroepen zullen voelen om het ledental dezer ywacciging te kunnen versterken. KAS-VEREENIGING N.V. ANNO 1865 S AMSTERDAM C-. SPUISTRAAT 172 BEWAREN VAN EFFECTEN A^T ADMINISTRATIE Onze nieuwe Brochure „Bewind en Executeete" wordt gaarne aanvraag toegezonden. VAN HET STADHUIS Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter algemeone kennis, dat de Zoe te rwoudschesingcl tusschen do Van Dissel- brug cn de Jan van Hout-brug, met ingang van Maandag 4 Mei a.s. tot nadere aankon diging voor alle rijverkeer zal zijn afge sloten. A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN, Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 2 Mei 1936. Vereen. Maatschappelijk werk in de ziekenhuizen Algemeene ledenvergadering Deze Vereeniging hield haar ledenverga dering in een der zalen van het Acade misch Ziekenhuis. Het jaarverslag over 1935 werd door den secretaris voorgelezen. Aan dit verslag ontleenen wij het volgende: Op 1 Januari 1935 bedroeg liet aantal leden 125 (sedert 1 Jan. zijn cr wederom 25 nieuwe leden bijgekomen), waaronder 15 Leidsche vereenigingen en organisaties, die door een afgevaardigde in het algemeen bestuur zijn vertegenwoordigd. Op het einde vau het jaar is het bestuur er toe overgegaan, stappen te doen tot het erwezcnlijken van het hoofddoel der Ver eeniging: het aanstellen van een zuster voor Maatschappelijk Werk in de ziekenhuizen. Als zoodanig werd benoemd zustor G. Oor ver, die op 16 Maart jl. in functie getreden is. Zuster Oorver is leerlinge der School oor Maatschappelijk Werk te Amsterdam n ook met de praktijk van dit werk vol komen bekend. Nadat de agendapunten waren afgehan deld, heeft zuster Oorver een overzicht ge- n van de werkzaamheden, die door haar in de enkele weken- sedert zij haar arbeid is begonnen, verricht zijn. De aanwezigen kregen door dit rapport een indruk van het uitgestrekte terrein waarop de zuster voor Maatschappelijk Werk arbeidt. In dezen korten tijd had zij reeds 33 gevallen te behandelen en maakte daarvoor 62 huisbezoeken, terwijl er boven dien op het spreekuur 29 bezoeken kwau men. De meeste gevallen deden zich voor in het Academisch Ziekenhuis, doch ook van de andere ziekenhuizen kwamen aan vragen om hulp. Er waren eenige frap pante gevallen onder, die weer eens duide lijk aantoonden, hoe ondanks de bemoei ingen van doktoren en vereenigingen er toch nog steeds patiënten zijn, die zonder de zorg van de zuster van hulp verstoken zouden zijn gebleven. Voor diegenen, die in het Maatschappelijk Werk belang stellen, deelen wij mede, dat eerlang een vlugschriftje zal verschijnen. Daarin zal een overzicht worden gegeven van dit noodzakelijke werk ten behoeve van de velen, die met het doel van deze Ver eeniging nog niet bekend zijn. Intusschen wacht het bestuur gaarne nieuwe leden, die zich voor een minimum-contributie van gulden kunnen aanmelden bij den secre taris, den heer W. A. Kriest- Hugo de Groot straat 22, alhier, of direct door storting op giro 246246 aan de Vereen. Maatschappelijk Werk in de Ziekenhuizen te Leiden. Geveilde perceelen Ten overstaan van Mr. H. M. A. Coebergh, notaris te Leiden. Huizen cn erven Morschweg 115, 117 en 119 na afmijning in bod reep.: f 1875, f 2200 en f 2300; kooper de heer J. Th. Wurzer te Leiden voor f 6376. Huizen en erven Hansenstraat 61. 63 en 65 na afmijning in bod resp. f '2450. f 2450 en f 2550, kooper de heer A. van Os te Voor schoten voor f 7775. Huis en erf Clarasteeg 19, in bod f 650, kooper de heer Th. L. J. Zitman te Zoeter- woude voor 820. Huis en erf Oude Vest 119, in bod f1900, is uit de hand verkocht. Ten overstaan van A. J. C. van der Heij den, notaris te Leiden. Huis met tuin De Laat de Kanterstraat 12, in bod f 5300, kooper de heer A. van dei- Nat q.q. te Leiden voor f 5310. Huizen met tuinen de Laat de Kanter straat 22, 24, in bod elk f 5300, kooper de heer B. J. Huurman q.q. te Leiden voor f 10601. Huizen en erven Cobetstraat 63, 65, 67 73. in bod resp. f 6500, f 6500, f 6500 en f 6200, kooper de heer B. J. Huurman q.q. voor re-jp. f 6500, f 6500 en f 6201. Beneden- en bovenwoning en tuin Roo- deniburgersiraat 24/24a in bod vf 7500, kooper de lieer B. J. Hu uiman q.q. voor f 7500. Huis en erf Roodenburgerstraat 12, in bod f 5300, kooper de heer B. J. Huurman q.q. voor f 5300. VERKOOPDAG De Bond van Rundveefokverecnigingem in de Rijnstreek organiseert op Vrijdag 8 Mei a.s. tegelijk met de Centrale Stieren- keuring te Leiden, een verkoopdag van ge registreerde goedgekeurde en niet goedge keurde pinksticren en geregistreerde stier kalveren, die boventallig aangehouden gen worden. Er zijn nog vele veehouders die een stier koopen, zonder dat zij iets ten van de afstamming van den stier of van de productie van de moeder van den stier. Dezen dag biedt een mooie gelegen heid geregistreerde dieren aan te koopen. Men zie de advertentie in dit nummer. OPENBARE LES Dr W. R. Juynboll, privaat-docent in de geschiedenis van de Italiaansche Kunst aan de Rijksuniversiteit te Leiden, zal zijn colleges aanvangen met hot geven van een openbare les, op Woensdag 6 Mei a.s. des namiddags te 4.15 uur in het Klein Audi torium van het Universiteitsgebouw. BURGERLIJKE STAND DE WERKLOOSHEID De dagslaat van 30 April van de Gemeen telijke Dienst voor Sociale Zaken luidt als volgt: bouwvakarbeiders: baggerlicden 3, bohan gers 4, l>etonlechters 2o, betonwerkers 56. lundeeringswerkers 1, glazenmakers 1, gla- zenwassoners 7, grauietw erkers 14, grondwer kers Ü3, beiers 5, metselaars 152, opperlieden 120. schilders 76, sloopers 5, steenhouwers 3. straatmakers 4, hulp-straatmakors 2, stu- cadoors. witters 66, timmerlieden '225, uit- oerüers 5, voegers 22, ongesch. bouwarb. 8 Totaal 897. Fabrieksarbeiders: bleckers 11, lompensor teerders 15, vellenblooters 8, zeeptabr.arb. 5, steenfabr.arb. 119, ongesch. fabr.arb. 66, Totaal 224. Kantoorpersoneel: kantoorpersoneel 89, rei zigers, colp. 47, winkelbedienden 33, incas seerders 14, musici 7, onderwijzers 10, over heidspersoneel 11, verplegers 3. Toiaal 214. Hotel-café-personcelhuispersoneel 16, keil ners 48. koks 6. Totaal 70. Houtbewerkers: beddenmakers 2, houtbe werkers 86, kistenmakers 6, kuipers 7, lijs tenmakers 2, mandenmakers 1, meubelma kers 28, meubelstoffeerders 10, politoerders 2, ongesch. arbeiders 35. Totaal 179. Kleermakers: kleermakers 42, kappers 9, schoenmakers 16. Totaal 67. Land- en tuinanb.: bloemisten 33, landar beiders 24, tuinlieden 23, warraoeziers 12, ongesch. landarb. S. Totaal 100. Metaalbewerkers: bankwerkers 119, blik- bewerkers 30, burgersmeden 33, electriciens 60, galvaniseurs 1, gasfitters 11, gereed schapsmakers 2, instrumentmakers 6, iso- leerders 10, kernmakers 1, kettingsmeden 33, klinkers 13, koperslagers 4, lab. bedienden 3, lasschcrs 7, loodgieters 61, machinisten 22, metaalboorders 6, metaaldraaiers 15, metaal- schavers 2, metaalslijpers 2, monteurs 32, pianostemmers 3,. polijsters 1, ponsers 4, rij tuigschilders 2, rijwielherstellers 13. scheeps- ümrnerl. 8, stokers 24, tegenhouders 17, verw. monteurs 16, voorslaanücrs 12, voorwarmers 8. vulcaniseurs 1, vuurwerkers 10, wagen makers 7, ijzerswerkers 52, zandvormers 4, goud- en zilversmeden 1, ongesch. arbeiders 39. Totaal 695. Sigarenmakers: sigarenmakers 7, sigaren sorteerders 3, strippers 2. Totaal 12. Technici, Opzichters: bedrijfsleiders 6. in genieurs 3, technikers 9, teekenaars, opz. 17, werkmeesters 17. Totaal 52. Textielarbeiders: hekelaars 5, katoen drukkers 27, kluwers e.a. 9, luikers 9, plaat snijders e.a. 22, schrobbelaars 3, spinners 42, spoelers 3,staaldraaddraaiers 8, sterkers 2, strijkers 14, wevers 112, wolbewerkers 35, ongesch. textielarbeiders 54. Totaal 345. Transportarbeiders: chauffeurs 128, em- balleurs 5, exp. knechten 25, koetsiers 19, loopknechten 42, magazijnknechten 61, schip pers 101, spoor- en trampersoneel 17, wa kers 9, transpt>'tabeiders 62, losse arbeiders 45S. Totaal 927. Typografen: boekbinders 36, boekdrukkers 18, hulpvakarfceiders 4, letterzetters 31, steendrukkers 2. Totaal 91. Voedingsrn. arbeiders: bakkers 88, mole naars 1, ovenisten 3, slagers 66, suikerwer kers 24, wijnkoopersknechten 9, zoutzieders 3, zuivelbereidcrs 4, ongesch. fabrieksar beiders 41. Totaal 239. Vrouwen: analysten 1, maasters 1, brei sters 2, naaisters 16, winkeljuffrouwen 14, kantoorpersoneel 27, apothekersass. 2, onder wijzeressen 5, boekbindsters 1, serveersters 2, strijksters 1, verpleegsters 5, teekenaressen 1, huisel. diensten 147, fabr. arbeidsters 60, leerl. kapsters 1. Totaal 286. Alg. totaal 4398. 2 Mei 1935 3880. 3 Mei 1934 3053. Ben. 65 gedeeltelijk werkloozen en 92 werkverschaffing. 25 jr GEBOREN': Theo J.. zn v D Klinkhamer er P j v veen Carolina, <lr v C J Jonk en C d« .Munnik Leendert. z.i v J W Rjjsdam cn J Pardon Ge-ïrtruida J dr v A G Lagendijk en J Plu Johannes Ph. G.. sn v P Jaons3er en J A Groenendijk Pleter C.. Zn v P de Mootl en N Langmuur Rob, zn v H J W Hulsken en J C Vis Maar ia C.. dr v H W Steenbergen en H K v Schaik Maria C„ dr v O Plomp en M Smit. OVERLEDEN: A. Bosman dr 7 weken. UIT DEN OMTREK ALPHEN AAN DEN RIJN LEGER DES HEILS Maandagavond a.s., des avonds half acht, zal in het gebouw van het Leger des Heils aan de Van Boetselaerstraat spreken adj. H. Buw&Ma, die gedurende een groot aan tal jaren in West-Indië werkte. Het onder werp is: „Naar de oerwouden van Suri- CHR. ORANJEVEREENIGING We maken onze lezers er opmerkzaam op dat personen boven IS jaar, die lid van de Chr. Oranjevereeniging willen worden, voor f 0.60, dit moeten opgeven vóór 1 Juni a.s. bij den heer J. Vicrbergen, Zaalberg- straat 35. Tot bestuursleden zijn herkozen de hee ren E. de Goede en A. Groeneveld en ge kozen in de vacature Hummelëp de lieer E. de Vries. AANBESTEDING Vrijdagmorgen is onder leiding van chitect W. Brouwer aanbesteed het bouwen van drie middenstandswoningen aan den Buitenweg. Perceel I (bouw): A. van Dam f 9084: W. Barreveld f 9143; Gebr. Bons f 9986 Gebr. van Wijk f 9999; C. Koppe f 10.280: D. C. Kintes, Lange raar, f 10.495; L. van Beusekom f 10.700; W. J. Bergshoeff f 10.800; S. Tromp f 11.098.49; J. Vink f 11.131.95; Gebr. Luiing, Rijk (Haarlemmer meer), f 11.955. Perceel II (schilderwerk): J. C. Verhoef! f 954; Gebr. Piero, Gouda, f 1059; II. Hoo- gendoorn f 1277; H. M. v. Keeken f 1470. Hét werk is opgedragen aan Gebr. J. en J. .'V Bons, alhier, voor f 9986. Waar geen woonplaats Alphen a. d. Rijn. Vrijdagmiddag werd door architect W. B. Kroon, onder-aannemers alhier, aanbe steed het verbouwen van de perceelen van den heer Van den Hoek in de Van Man- dersloostraat. Ingeschreven werd als volgt: Ghr. Snel f 7945; Gesman en Turkenhure f 7270; A. van Dam f 7088; J. Tolk en C de Raat f 6990; C. Koppe f 6644; J. Vonk f 6500; Fa. Keijzer cn Boer, Boskoop f 6485; Gebr. Van Wijk en Gebr. Bon: f 6743; W. v. d. Helm f 6332; L. van Beuse kon? f 6233;; J. van WIeringen f 6083; W. Barreveld f 5740. Gunning aangehouden. FRAUDULEUS SLACHTEN Wegens frauduleus slachten is gisteren door de politie bij den veehouder v. d. L in de Ridderbuurt een hoeveelheid rundr vleesch in beslag genomen. KANTONGERECHT De landbouwer Van der V. alhier, die ter vorige zitting was veroordeeld tot f 200 omdat de melk van zijn bedrijf 70, 23 en 12 pet. water bevatte, was in verzet komen. Gisteren werd hij veroordeeld met vernietiging van het verstekvonnis tot f 40 subs. 20 dagen en voorw. hechtenis v waken met een proeftijd van 2 jaar, te Leeuwarden is de grootste Onderlinge Levensverzekering-Maatschappij in Nederland. VERZEKERD KAPITAAL: RUIM 280 MILLIOEN GULDEN. RADIO DISTRIBUTIE ZATERDAG 2 MEI .gramma IJL 8.- PariJs K-. 11.20 Bi ONGELUK Doordat het zoontje van V. te Aarlander 'oen tegen een fiets liep, kwam hij zóó te allen dat hij een sleutelbeen brak. Den wielrijder treft geen schuld. BLOEMPJESDAG Dinsdag 5 Mei a.s. zal ten bate van het Tbc,-fonds van den Chr. Nat. Werkmans bond alhier een bloempjesdag worden ge houden. CHR. VACANTIEKOLONIES In Concordia hield de Vereeniging tot uitzending van kinderen naar Chr. Vacan- tickolonics haar jaarvergadering. In deze ergadering werd verslag gedaan van de werkzaamheden in 1935. Met. groote dank baarheid kon melding worden gemaakt dat het mogelijk bleek 24 kinderen uit. te zen den; een feit waarvoor 't bestuur allen die daarvoor een bijdrage gaven zeer erkente lijk is. De inkomsten waren in totaal f 1064.30, terwijl de uitgaven f 1247.34 wa ren. Alzoo een nadcelig saldo. Door de heeren J. Bol en M. Voskuilen waren du bescheiden van den penningmeester in vol komen orde bevonden. Bij de bestuursverkiezing werd mevr. Vi StaalduinenSpreij gekozen in de vacature mevr. SpreijGezel, die wegens ziekte zich heeft teruggetrokken. Herkozen tot bestuurs lid werd de heer H. Verschuur Het dag. bestuur bestaat uit de heeren de Graaf, voorzitter; Ds. J. H. A. Bosch, secretaris, en L. W. Mijs, penningmeesto (Zaalborgstraat 15). Voor 1936 is reeds een plan gemaakt voor uitzending van 20 kinderen, en zal het be stuur dit zegenrijk werk kunnen voortzetten dan is de steun van velen onontbeerlijk. KUNSTAVOND De onlangs weer opgerichte Chr. H.B.S- vereeniging organiseert op 5 Mei 'n kunst avond in het Nutsgebouw. Aanvang S uur precies. Deze avond zal worden verzorgd o.a. door den letterkundige-voordrager Jan Hartman uit Den Haag. In. dit eerste optreden brengt bij o. m, en fragment uit Vondels Lucifer verzen an Jan Prins, Willem de Mérode, voorts een schets van W. G. v. d. Hulst en in het humoristische deel o. m. fragmenten uil „Het vreemde geval van Hoghen Lugt' door Prof. Dr. G. Walch. Het muzikale gedeelte wordt verzorgd door het H.B.S.-zangkoor en eenige leden der H.B.S.-club, HAZERSWOUDE JUBILEUM B. OFFRINGA Vrijdag 1 Mei vierde de heer B. Offringa, hoofd der school alhier, zijn zilveren ju bileum. Des mor gens was er met de kinderen een feestelijke bijeen komst in het gym nastieklokaal. Een paar van de klein ste leerlingen bo den Mevrouw Offringa bloemen aan, waarna een der grooteren na mens alle leerlin gen den heer Of fringa een prach tige verstel- ei draaibare bureau stoel aanbood. Verschillende kinderen deden daarna voordrachten en samenspraken, afge wisseld door zang. Terwijl bestuur en jubila ris voor tractatie hadden gezorgd, waa zooals te begrijpen is. nog haast het meest werd genoten. Het was een bijzonder gezel lige ochtend. Des avonds werd een feestelijke herden kingssamenkomst gehouden in het gymnas tieklokaal der school, waarbij vele ouders, oud-leerlingen en belangstellenden tegen woordig waren, zoodat het ruime lokaal geheel was bezet. Toen de jubilaris met zijn echtgenoote en kinderen, en de familie waren binnengekomen, werd op verzoek van voorzitter der school vereeniging, den heer D. de Bruyn, gezongen Ps. 95 1, waarop hij voorging in gebed. Hierop sprak hij het hoofd der school in zeer waardeerende woorden toe, feliciteerde hem en de zijnen met het 25-jarig jubileum en bood hem namens het schoolbe stuur, het personeel, de oudercommissie en de oud-leerlingen een prachtige eigenhouten boekenkast aan. De heer IJ. Bol, 2e voc ter der scnoolvereeniging nam daarop de leiding voor dezen avond over en riep allen, in 't bijzonder B. en W. der gemeente, een hartelijk welkom tóe. Achtereenvolgens werd nu het woord gevoerd door den heer Drexhage, namens het personeel der school, door den heer W. Tom namens de oudercom missie en door den heer D. Hassefras namens namens de oud-leerlingen. Ter afwisseling werden door een dubbelkwartet daarop eenige toepasselijke liederen gezongen, met begelei ding van het orgel door mej. A. van Aalst Jacd. Door K. Matz en Jas. Hassefras, oud leerlingen der school werd een voordracht ten beste g-geven, waarop door mej. B. Eol Jacd. in poëzie het werken van den heer Offringa werd geteekend. Door den heer N. van den Bosch Azn werd in poëzie de levensloop van den jub'laris geschetst en bij velschillende momenten uit het zoo rijke schoolleven sti gestaan Nadat het dubbelkwartet zich nog maals od zeer verdienstelijke wijze had laten hooren volgden eenige oogenblikken pauze, en werden ververschingen aangeboden, heropening volgde een schitterend tableau dat vee-I indruk maakte. Door den heer A. Warnaar, burgemeester der gemeente werd de jubilaris in ze°r w c'rerende woorden toegesproken. Ook door Ds. M. Heuzeveldt werd hij op hartelijke wijze gecomplimenteerd met dezen dag. Door de oud-leerlingen K. Matze en Jac. Hassefras werd nogmaals een voordracht ten beste ge geven, die met daverend applaus werd be loond. Door het onderwijzend personeel der school werd een samenspraak gehouden, ge titeld: „Zijne majesteit het kind", waarbij de school in de 21ste eeuw werd voorgesteld. Aan het einde werd door den jubilaris een woord van dank gebracht voor de vele bewij zen van waardeering die hij mocht ontvangen voor zijn werk aan de school, hetgeen hem tot groote steun is in zijn arbeid. De voorzit ter bracht een woord van dank tot allen die hadden medegewerkt tot het welslagen van dezen avond, verzocht te zingen Ps. 84 6 ging voor in gebed. Het was een zeer genoegelijk samenzijn, waarbij herhaalde malen gemeenschappelijk liederen werden gezonden uit volle borst, el VI., 9.05 Keulen, VI.. 15.20 Keulen. I 19 20 Brussel Fr.. 19.45 Wee- .f dlv.. 21.Brusseel Fr., plni. 21.15 Brus-j L. 21.30 Brussel Fr., plm. 21.50 Berllin. gram ma IV- 8.diversen, 9.35 Londen R.,| Droitwlch. 17.30 diversen, 17.50 Londen Iï.. Droitwlch. 20.50 Londen F... 21.40 Budapest v.. plm. 21.50 Londen JR., 23.20 VVeoneu of ZONDAG 3 MEI gramma III: 8.30 Brussel Fr., 10.20 Paros R 11.20 K- u'en. plm. 12.15 Brussel VI.. 12.35 Keulen. 13.20 diversen. 15.20 Keulen, 17.20 Pa rijs K., 18.50 diversen. 19.20 Keulen. 20.35 Ber- plm. 21.15 Brussel. VI.. 21.31 Brussel Fr., I 22.20 Boedapest of dlv., 23.25 K. Danmark. Programma XV: 8.3o Brussel VI.. 11.50 Droit- ..ich. 15.50 Londen 'R.. 17.35 Droitwlch, 18.05 Londen P... 19.20 JLirussel Fr, 20.20 Droitwlch, plm. 22.16 Berlijn. MAANDAG 4 MEI Programma III: 8.— BruSBel VI.. 9.05 Keulen,! .20 Deutsehl.s-, 9.50 Keulen. 10.20 Parlis JL. 1.20 Brussel VI., 13.20 Keulen, 13.50 Parijs R.. i fi,20 Brussel VI., 17.05 Keulen, 19.03 diversen, i 9.30 Deutsehl.s., 19 55 Homo of dlv., 20.50 Keu- en. plm. 21.15 Brussel VI., 21.30 Weenon, 22.— diversen. 22.15 Weenen. iii. H., 15.50 Droitwic' Wlch, 18.20 L 23.20 R. Dam R., 21.35 Droitw 9.35 Londen 17.50 Droit Agenda Maandag 4 Mei. Café-rest. „De Harmonie", .30 uur Mei-vergadering 3 Oct.-vereeniging. Maandag, Dinsdag, Woensdag, Donderdag, 4, 5, 6 en 7 Mei. Doelenkazerne S uur Ruiter feest 6e R.V.A. Dinsdag 5 Mei. „In den Vergulden Turk" 8 uur. Verg. Huldigingscomité in verband j met 50-jarig"bestaan der 3 Oct-Vereeniging. De Zondagsdienst der huisartsen wordt morgen waargenomen door de doctoren Jasperse, Kortmann, Meyboom, Poortman en Verbrugge. De geneeskundige Zondagsdienst, te Oegst- geest wordt waargenomen door dr. Hugen* holtz, tc-lef. 390. I Dc avond-, nacht- cn Zondagdienst der apotheken wordt van Maandag 27 April tot en met Zondag 3 Mei a.s. waargenomen door de apotheken: J. C. Pelle, Kort Rapen burg 12, telef. 594; ,T. E. M. ten Dijk, Haven no IS, telef. 85 en C. van Zijp, Wilhelmina- I park S, Oegstgeest. telef. 274. De avond-, nacht- en Zondagdienst der apotheken wordt van Maandag 4 tot en met. Zondag 10 Mei a.s. waargenomen door do apotheken: G. H. Blanken, Hoogewoerd 171. telef. 502, en D. ,T. v. Driesen, Mare 110. telef. 406. en C. van Zijp, Wilhelminapark S Oegstgeest, telef. 274. HILLEGOM KERKVEILING Door dé Coöp. Veilingsvereen. „Hillegom" U.A. zullen op Woensdag 6 Mei as. des nam. 2 uur, ten behoeve der Ned, Ilerv. Kerk, extra sterk te velde staande partijen tulpen, staande op dc Armcntuiu (Stations weg) verkocht worden, GEM. ARBEIDSBEURS Bij de Gem. Arbeidsbeurs stonden per 1 Mei 560 werkloozen ingeschreven, tegen 542 op de zelfde datum van het vorige jaar. ZONDAGSDIENST DOKTOREN Deze dienst wordt Zondag a.s. waargeno men door Dr. Wijkmans. KATWIJK AAN DE RIJN DAMMEN Gisteren werd door een gedeelte van het 2e tiental en het 3e tiental van K.D.C. een vriendschappelijke wedstrijd gespeeld tegen de R. IC Damclub alhier. Do uitslag was: K.D.CR.K. Damclub C. Korpelshoek—A. Boskamp 2—0 P. v. d. GugtenC. Zoetemelk 03 A. Vooijs—N. v. d. Eshof 2—0 J. SchoneveldJ. Ffinnes 20 R. HaasnootL. v. d. Valk 2—0 D. Nasvcld—J. Grimbergen 20 C. DurieuxC v. d. Laken 20 J. StabijP. v. d. Valk 2—0 B. v. d. Kamp—W. van Rijn 2—0 C. J. de JongA. v. d. Eshof 2—0 j A. NoortR. de Lange 02 D. Hartkamp—Th. de Lange 2—0 H. HouwerL. v. d. Kamp 20 J. SchoneveldP. Verhart 20 Totaal 24—4 KATWIJK AAN ZEE JUBILEUM Donderdag 7 Mei a.s. zal het 40 jaar ge leden zijn dat de heer W. J. Gezink to Katwijk aan den Rijn benoemd werd tot commissaris van de spaarbank der ge meente Katwijk. GESLAAGD Geslaagd te Den Haae voor het examen machinist op stoomzeevisscherijvaartuigen do 'heer J. Volkert Vink. Hij was leerling van de Vissclierij school. GEREF. MANNENVEREENIGING De Geref. Mannenvereeniging vergadert Maandagavond 8 uur. Onderwerp: „Weder geboorte en Doop", in to leiden door Ds. Jansen. STAND DER WERKLOOSHEID Bij het Bureau voor Arbeidsbemiddeling stonden heden 829 personen als werkloos ingeschreven. OUDERAVOND KNAPENVEREEN. C. J. V. Voor het jaarfeest der Jongensclubs be stond van de zijde der ouders groote be langstelling, zoodat de Oranjezaal goed be zet was. Tc omstreeks kwart voor acht opende de heer Desjardin, voorzitter van het Jongens werk. deze bijeenkomst. Aan de hand van het voorgelezen Schriftgedeelte (Marcus 2) sprak hij een kort inleidend woord, waarin hij het nut en de noodzakelijkheid van het jongenswerk naar voren bracht. Juist in onze tijd, met zijn zuigkracht van alle kan ton. die het op de jeugd heeft voorzien, is het noodig en is liet de taak van den lei der de jongens te doen zien. dat alleen het heil te vinden is in Jezus Christus. Na dit inleidend woord van den voor zitter 'werd gezongen: „Uw trouwe Vriend woont in don hemel". Thans werd een aanvang gemaakt met de afwerking van het. uitgebreide program, ma. Allereerst werd een vertelling gehouden over het leven van Napoleon, toegelicht door middel van lantaarnplaatjes. De heer C. .T. Laml-ner wist deze geschiedenis op pakkende en boeiende wijze aan de jongens te vertellen, terwijl dc heer W. J. Barnard

Nieuwe Leidsche Courant | 1936 | | pagina 6