STADSNIEUW^ vertroiSkensnaam ZATERDAGNUMMERS VRIJDAG 1 MEI 1936 TWEEDE BLAD PAG. 6 DE ORANJE-GARDE HOUDT EEN JULIANA-AVOND Een zeer gevarieerde en enthousiaste bijeenkomst Het plaatselijk vendel van de Oranje Garde heeft gisteravond in de Stadsgehoor zaal een mooie Juliana-avond gehouden. De zaal was uitstekend bezet. Een versiering met vlaggcdock zorgde al dadelijk voor een vroolijke sfeer, waaraan ook medewerkte de opgewekte muziek van het gezelschap „Symphonia" onder leiding van den heer Plu, die de tijd vóór de opening op een plezierige wijze kortte. Na de oproarsch ■v an de leden der Oranje Garde en de pre sentatie van het vendel, waarhij het club lied werd gezongen, dat veel indruk maak te. sprak de voorzitter, dc heer J. C. Els- geest, eon openingswoord, waarin hij spe ciaal welkom heette den eere-voorzitter van het vondel, don burgemeester Mr. A. v. d. Sande Bakhuvzcn, don plaatselijken leider van den B. V. L.. den heer ltaams. Mr. Nord Thomson, vertegenwoordigers van <le contact-commissie \an nationale vor- eenigingen, het bestuur der Leidsche Chr. Oranjevereeniging, voorts Ds. v. d. Loo en Ds. v. Apeldoorn, de sprekers voor dezen avond, en Ds. Groot Enzerink en Ds. H. A. Wiersinga, de gardisten uit Don Haag on alle goede Oranje-klanten, die hier tegen woordig waren. Spr. wees er op, dat wij steeds weer ons hebben te bepalen hij het geen de Oranjes voor ons volk hebben ge daan. Zij hebben ons nooit in de steek ge laten. De regeering der Oranjes heeft ons materiecle, maar ook groote geestelijke zegen gegeven. Aan de Oranjes hebben we onze vrijheid te danken Ook de jeugd moe ten wij, zooveel in ons vermogen is. ver vullen met Oranjeliefde. Dat is het dool van de Oranje Garde, die zich daarom ook in de sympathie van de burgerij aanbeveelt Na dat openingswoord werd een tweetal copuletten van het Wilhelmus gezongen en vervolgens speelde de muziek een vader- landsche liederenpotpourri, die uit volle borst werd meegezongen. Het zangvendcl van -de garde voegde daar op verdienstelijke) wijze nog enkele liederen aan toe, en daar na was het woord aan Ds. C. M. v. d. Loo uit Rijnsburg. Bede Ds. C. M. v. d. Loo Het was niet de bedoeling van spr. om Over de zaal een stroom van holle leuzen en phrasen uit te storten. Met enkele sobere woorden wide spr. zeggen, dat wij blij moeten zijn op een dag als deze, een blijd schap die niet alleen maar in ons hart moet zijn, maar die ook getoond moet wor den naar buiten. God heeft het jonge leven van de Prinses weer een jaar gespaard. Gods bestel gaat ook over vorsten en volken Het is geen toevalligheid, dat onze Ko- ïiingin op de Nederlandsche troon zit. Wij stellen het Oranjehuis niet voor als een soort mensohen, waaraan hot menschelijke vreemd is. Wij leven niet allereerst onder de schut se der Oranjes. Wij zingen het „Mijn schilt ende betrouwen, zijt gij o Gód mijn Heer". Maar God heeft het zoo beschikt dat de Oranjes in ons land tot. groote zegen zijn geweest. Als de band met de Oranjes los gemaakt werd, liep dat altijd uit op schade en schande. Spr. deed enkele grepen uit de geschie denis om aan te toonen hoe groote trouw Oranje altijd aan het Nederlandsche volk heeft bewezen. In ons hart moet leven dat Oranje door God aan Nederland is geschon ken. De jeugd moet krijgen echte warme liefde voor Oranje. Anders zoo gaat on3 .volk zijn kracht verliezen. Koningin Wilhelmina en Prinses Juliana zij hebben ons lief en wij hebben haar lief. Zij willen ons dienen, wij willen haar dienen. Geen laksehheid, geen lauwheid. Komt, dankt nu allen God, voor 't heil dat jwij ontvangen, ook in ons Oranjehuis. Na de pauze was er opnieuw zang en Werd een aardig propaganda-stukje opge voerd, dat veel succes oogstte. Ook de pa rade van de tinnen soldaatjes sloeg bij het publiek in, terwijl een paar nummers gym- nasliek duidelijk aantoonde, dat de Oranje Garde haar tijd nuttig l^esteedt, en ook d' lichamelijke ontwikkeling allerminst ver waarloost. i Slotwoord Ds. v. Apeldoorn In zijn slotwoord sprak Ds. v. Apeldoorn vervolgens zijn blijdschap er over uit, dat de feestavond geslaagd kon worden be schouwd, dank zij de ijverige propaganda van de Oranje Garde, aan welke door de Chr. Oranjevereeniging de leiding van de Princessedag in handen was gegeven. Spr. deelde mede, hoe de voorzitter van de Chr. Oranjevereeniging een schrijven had gericht aan de leden van de genoemde vereeniging, waarin werd meegedeeld, dat er twee ge wichtige factoren waren, die niet moge lijk maakten tot een feestelijke avond als deze te besluiten. De eerste was de finan- cieele toestand, de tweede dat de Oranje Garde een propaganda-vergadering wilde houden op een datum, niet ver van de Prin- ceSsedag. Moeder en kind, zoo heette het, mochten niet tegen elkaar concurreeren. Zoo heeft dam aldu3 spr., de moeder da leiding gegeven aan het kind, waaruit men kan opmaken, dat óf het kind beter bij kas was dan de moeder óf, wat ook mogelijk 5s, meer durf had dan moeder. Spr. vermoedde het laatste. En waar deze avond schitterend geslaagd was, meende hij, dat de Oranje Garde in de toekomst wel niet meer als kind zou worden be schouwd en zoo dit wel 't geval mocht zijn. dan niet als onmondig, maar zelf bekwaam en geschikt de taak voor moeder, zoolang deze kwijnend was op zich te nemen. Dat het initiatief voor dezen avond dan took was uitgegaan van de Oranje Garde verblijdde spr. ten zeerste. De Oranje Garde verdient een woord van warme dank en op rechte hulde. Haar liefde voor het Oranje huis moest ook de ouderen bezielen, die zoo wel als de jongeren een bezielend voorbeeld hadden in het Oranjehuis, door God ons volk geschonken. Ds. van Apeldoorn besloot den avond met dankgebed. DE LEIDSCHE SPAARBANK Bij de Leidsche Spaarbank is in cb rigc maand (April '36) ingelegd 1329.979.76 en terugbetaald f 418.041.21; 124 nieuwe in leggers zijn ingeschreven en 133 hoekjes werden geheel uitbetaald. Het tegoed der 18.507 inleggers, inclusief 154-4 deelnemers aan den Afhaaldienst, be droeg einde April 1936 f 8.343.876.75. In 4776 posten is in deze maand door den 'Afhaaldienst l 14.335 ontvangen. HET ZESDE REGIMENT VELD ARTILLERIE JUBILEERT Een blijde feestdag Vandaag is het 't feest van de Veld, liet zesde regiment Veldartillerie, dat haar 60 jarig besiaan herdenkt. Ook de burgerij leeft met dc-zcn feestdag mee, zooals duicle lijk blijkt uit het feit, dat een groot deel \au vlaggen, die ter gelegenheid van den rjaardag van H.K.H. Prinses Juliana n uitgestoken, gisteravond niet zijn bin nengehaald, maar ook vandaag nog blijven tipperen. Toespraak overste de Iongh Heden te negen uur stond het regiment ou de cour van de Doelenkazerne opgesteld erd door den commandant, overste L.- L. de Iongh, een korte toespraak gehouden aarin spr. het een hijzonder voorrecht noemde officieren, onderofficieren, korpo- aals en manschappen op dezen dag mogen begroeten. Het is dc wensch van den Minister van Defensie, dat de regimenten hun oprichtingsdatum herdenken eii daar om heelt spr. gemeend van dezen dag een zeer bijzondere te moeten maken. Het regi ment kan niet wijzen op groote krijgsver- ichtingen, omdat ons land, in de 60 jaar an zijn bestaan, dank zij dc gezegende regeering van H.M. de Koningin, buiten de oorlog is gebleven. Het geschut is nog maagdelijk, maar spr- is er van overtuigd, dat als de nood aan den man mocht komen, het regiment trouw zal zijn aan de spreuk ii de kanonnen is gegrift: „Den vader land getrouwe tot in den dood". Parade op de Maaldrift Onmiddellijk hierna voltrok liet regiment naar de Maaldrift, alwaar parade zou wor den gehouden met inspectie door den com mandant van liet veldleger, luitenant-gene- raiU Jhr. Roëll. Reeds vroeg hadden zich vele belangstel lenden op de Maaldrift verzameld, onder ie tal van reünisten. Behalve Ds. Nauta, Iegerpredikant, merk- n we hier o.m. generaal Wittert, overste Rijkens toegewezen inspecteur bij de Artil lerie, overste Carstens, oudOioofdinstructeur bij liet 6e Reg. Veld-Artillerie, verder tal an hoofd- en subalterne officieren, oud- onderofficieren, enz- Voorts was nog aan wezig het collegium van het Leidsoh Stu dentencorps. Te omstreeks half elf arriveerde de com mandant van het veldleger, jhr. Roëll, te- oud-garnizoenscommandant van Lei en oud-commandant van het 6e Reg., vergezeld van den divisie-commandant ge- neraal-majoor v. Andel, henevens verschil lende staf-officieren. Na een korte algemeene begroeting, in specteerde J'hr Roëll te paard de diverse opgestelde batterijen, Daarna had onder bevel van hoofd instructeur majoor Brasser, de parade plaats, eerst in draf met alle stukken, daar na in galop ipet de stukken 7 Veld- Vervolgens richtte jhr. Roëll zich tot den regimentscommandant, overste de Iongh cn zijn troepen, allen feliciteerend met de zen feestdag van h.ct regiment, waarvan hij zelf enkel jaren als commandant aan het hoofd heeft mogen staan. Spr. wenschte het regiment geluk in zijn regimentscommandant en sprak de hoop uit, dat het voort moge gaan denzelfden weg te bewandelen, nl. die van goede krijgstucht en goede militaire traditie. De regimentscommandant, overste C. de Iongh, deze toespraak beantwoordend, zeicle de aanwezigheid van jhr. Roëll ten zeerste op prijs te stellen. Dat is voor het 6e Regi ment. een groote eer. Spr. geeft de verzeke ring, dat de naam van jhr. Rpëll, nog steeds het 6e Reg. is gegrift en dit ook blijven. Na deze toespraak reed de comman dant veldleger langs de haag van reunis- wier gelukwensclien hij in ontvangst mocht nemen, evenals die van het Colle gium van het Leidsch Studentencorps. Daarna steeg jhr. Roëll van zijn paard i maakte met tal van aanwezigen een ge- móedelijk praatje. Zijn oude ondergeschik- van de Doele-kazerne namen daarin een zeer ruim aandeel. Hiermede was de plechtigheid ten einde. Jhr. Roëll met zijn officieren begaven zich aaar de stad, gevolgd door het Regi ment. Teruggekeerd in de stad defileerde het regiment op de Breestraat ter hoogte „In den Vergulden Turk" voor den burge meester van J.eiden, Mr. A. v. d. Sande Bakhuyzen. Voor dit défilé bestond bij het publiek enorme belangstelling. Op het verdere verloop der feestelijk heden de receptie van den garnizoen* commandant en het ruiterfeest hopen we morgen nader terug te komen. Gemeenteraad De gemeenteraad zal hoogstwaarschijn lijk haar eerst\*>lgondn vergadering houden op' Maandag 18 Mei a.s. in het Nutsgcbouw. Zilveren jubileum G. Kuiters Hartelijke huldiging Heden herdacht de heer O. Kuiters, onder- ladingmeeslcr van het station der Ned. Spoorwegen alhier, den dag, waarop hij 25 jaar bij de Ned. Spoorwegen in dienst trad. In dc 3e klasse wachtkamer had an morgen een huldiging plaats. De jubila- met vrouw en kinderen van huis ge haald. werd in de eerste plaats toegesproken namens de directie der N. S. door inspecteur Breukelmans. uit Rotterdam, die hem met •nige hartelijke woorden van gelukwensch hulde voor zijn accuratesse en plichts betrachting een geschenk onder couvert erhandigde. Daarna sprak de stationschef, rlc heer J. v. Druten, die allereerst mevr. Kuiters golukwenschte, die zoo lang het lief leed van een spoorwegbeambte heeft eegemaakt. Spr. bood een fraaie bloemen mand aan. Den jubilaris noemde spr. een nistige en stoere werker met groote plichts betrachting. In dit groote. leven komt het er niet op aan of wij een hooge of een lage plaats innemen. liet gaat er om op welke wij die plaats bekleeden. Wij kunnen enslotte zelf hot bist bcoordeelen. Spr. er verder op, dat het gcheele stations- personeel heeft samengewerkt om dezen dag tot een feestdag te maken. Namens allen bood spr. den/jubilaris een fraaie hangklok aan. vergezeld van een oorkonde met do 'ii der schenkers, geteekend door den zoon van den onderladingsmeestcr de Joode, alsmede eenige kleinere, geschenken. Tenslotte sprak nog dc schaalknecht Ro gier, die speciaal namens dc schaalknechts en onderladingmeesters den jubilaris geluk wenschte en hem schetste als iemand die door iedereen hooggeacht en gewaardeerd word L Hierna werd dc mbilaris door alle aan wezigen gciukgewenscht Tegen een tram opgeloopen Meisje ernstig gewond Gisteravond te 8 uur is op den hoek --n an IToutkade-Korevaarstraat de 23-jarige dienstbode W. J. G. aangereden door dc tram. Het meisje kwam met haar verloofde van de Jan v. Houtkade fietsen in druk ge sprek, waardoor zij de tram te laat opmerk te en haar niet meer kon ontwijken. Ze werd tegen don grond gesmakt en bleef he wustcloos liggen. De E.1I.D. vervoerde haar naar liet Academisch Ziekenhuis. Het bleek dat zij een hoofdwonde en een horsenschud ding had bekomen, alsmede een linkerarm- breuk. Haar toestand was hedenmorgen ernstig. XERXES—FEIJENOORD Het elftal van Eeijenoord, dat Zaterdag aan den Singel komt spelen, is als volgt opgesteld: Doel: J. Huisman. P. rle Groot en B. Kik, achter. Midden: J. Paauwe, G. Klippen, J. Ooijen. Voor: A. Paauwe, G. Waarden- burg, H. v. Luijk, P. Kantebeen en P.Smits. Xerxes komt volledig uit. Aanvang half zes. Scheidsrechter is de ljeer HUIZE DE STINS HEROPEND Blijde wapperde vandaag de vlag aan Huize „De Stins". Het bekende Studentenhuis, dat in Fel voor een groot gedeelt uitbrandde, wenl heden weedcrom in gebruik genomen. Door strubbelingen met de Verzeker ings- Maatschappij moest men geduldig, 5 lange weken, wachten, alvorens met de werk zaamheden te kunnen aanv.angen, doch door de medewerking van de verschillende fir- die bij de herbouw betrokken waren, had alles een nog onverwacht snol verloop. Vele moderne verbeteringen zijn aange bracht, doch in het algemeen heeft men rekening gehouden roet de oude bestaande toestand en is alles zooveel mogelijk in de orige stijl teruggebracht, o.a. de muur tee. keningen, de fraaie gebeeldhouwde deur, kamerindeelin^en enz. Dat de Stins op onze prachtige'Steen- schuur zich tot in lengte van dagen handhaven als hekend en gezocht studenten, huis. Bij d"e N.V. Algemeene Boek- en Handels- drukkerij Batteljee en Terpstra te Leiden verschijnt oen dezer dagen van de hand van den heer W. K. van Leyden een boekje over het leven van deze ontaarde Leidsche volks vrouw, die juist een halve eeuw geleden stad en land in beroering bracht door haar B. Honsbeek. burgerlijke stand GEBOREN: Josepbus J. J.. O VEREEDEN: S .-da A., dr v W den Heetei Hoef laak-Rietveld wed.i KLEEREN MAKEN DEN MAN HOOGSTRAAT Nos. TEL. 2724 - LEIDEN DE FAAM S JONGENS-KLEEDING KAN ER TEGEN Jongens-kleeding van degelijke stoffen, prima afgewerkt, tegen billijke prijzen. - Een groote sorteering keurige Pakjes - Jasjes - Broekjes - Blousen Dassen en Petten En zeer zeker als het een costuum van de Faam ts. Sinds jaren hebben onze MAAT- EN CONFECTIE-AFDEEL1NGEN een uitstekende reputatie. Ze waarborgen vakkundige voorlichting - moderne coupe - keurige afwerking en lage prijzen. Boven dien steeds ruime keuze uit prima Engelsche en Fransche stoffen in de nieuwste dessins. Tevens brengen wij thans 'n nieuwe collectie HEEREN-SPORTCOSTUUMS in diverse fraaie en aparte Tweed-stoffen. UIT DEN OMTREK ALPHEN a.d. RIJN PRINSESSEDAG EN DE VOORAVOND Meer en. meer komt 30 April in het cen trum Ie staan van een nationale feestdag. Voor Alphen a. d. Rijn heeft de Chr. Oranje vereeniging leiding gegeven. Leiding nl®1 °p veld of plein, maar m twee druk bezochte somenkomsten in de kerkzaal van de Mar- ^Hef aanta° leden bedraagt 833. waaronder vele gezinshoofden, zoodat hot bestuur wc voor moeilijkheden kwam te staan, niet tegenstaande het organiseeren van twee samenkomsten. Maar vergissen we ons niet beeft liet bestuur ook personen, \ooi eerst geen plaats was, toch nog een plaats kunnen rnserveeren. Het organiseeren van zulke avonden ver eischt, heel veel zorg. maar het bestuur is actief, want de tweede avond achtten we beter geslaagd. De heer J. H. Belgraver. de voorzitter van de Aiphensche Chr. Oranjevereeniging. was de leider van beide avonden en heeft aanwezigen in een gevoelvol woord gewe zen op de beteekenis van Vorstenhuis er. P De BSheer G. van Staalduinen, secretaris gaf het jaaroverzicht. Door de eerste samen werking met de W. V. kwam het bestuur voor vele moeilijkheden te staan, van ue zijde der W. V. werd alle mogelijke mede werking ondervonden. Het avondprogramma slaagde echter niet geheel; het middag programma daarentegen wel. Het bestuur is dankbaar maar niet voldaan. Inzonderheid hceren De Goede. Groeneveld. Vicrbcr- aen en "S an Wijk werden dank gezegd voor hun arbeid voor Koninginnedag. Het leden tal is niet onbelangrijk vooruitgegaan en bedraagt thans S33. Daar de lieer Hunk ien zich niet als bestuurslid beschikbaar stelde, dankte de secretaris hem hartelijk voor al ziin arbeid. Voor de vele leden en het land is de toekomst niet hoopvol, maar met Gods hulp kunnen we hier doorheen De heer J. Vierbergen gaf het financieel overzicht en kon vermelden een voordeelig saldo; terwijl uit heel het verslag bleek dat de Vereeniging zuinig wordt beheerd. Do heeren Vaartjes en Meijer deden con- trole-verslag en merkten o. m. op dat de penningmeester een zeer accuraat man is, waarop applaus van de aanwezigen volgde Door den heer Belgraver werd medege deeld dat de contributie voor gezinshoof den blijft f 1 en voor gezinsleden boven 18 jaar 1 0.60 of f 1. In het laatste geval ont vangt. men twee kaarten voor groote samen komsten. Het bestuur heelt een yoorloopig plan om worpen van samenwerking met de W.V en stelde voor des middags volksspelen op ruime schaal tc houden, en des avonds kerkdienst en daarna goede filmvertoomng op het feestterrein. Voor de goede stemming op deze avon- hij ook de.'aanwezigen tc bewegen tot krach tig zingeu van Wilhelmus en vaderlaildsciie liederen. Tot dit laatste werkte ook mee dp Volks zangtroep van de Oranje Garde, die ook met mondorgel troep cn fluitistentroep naar vo- trad niet aan de piano mej. Van Haselen. Hoewel do films zeer duidelijk waren, hadden we toch liever films ge zien geheel verschillend van de B. V. L- avonden. daar op zulke avonden nog al wat B. V. L-ers zijn. De vertooning geschiedde door de „Alphia"" Film Mij. Twee geslaagde avonden in een keurig en iet veel smaak versierd© zaal. Dankbaar zijn de leden voor deze avonden en verzoe ken liet bestuur meer soortgelijke samen komsten te houden. ZONNEGLOREN De bazar ten bate van Zonnegloren heeft zonder aftrek van onkosten opgebracht het mooie bedrag van f 765. DE ALPHENSCHE RUITERS Door de Rij vereeniging „De Aiphensche Ruiters" is besloten deel te nemen aan de landelijke estafette, die 5, 6 en 7 Mei a.s. gehouden zal worden. De oorkonde zal in Leiden worden overgenomen van de Rij ver eeniging uit Wassenaar en alhier worden overgegeven aan de Rij vereeniging uit Bo degraven. HET ECHTPAAR GOEBEL Onder heel veel belangstelling heeft het echtpaar Goebel, wonende in de Hortensia straat, zijn gouden huwelijksfeest gevierd. De bewoners van die straat hebben eeu hortensia van bijzondere grootte aangebo den. Bij do vele schriftelijke gelukwen- schcn was er o. m. ook één van den Mi nister-President, waarmee de bruidegom ge lijktijdig op school is geweest. Door de muziekvereniging „Crescendo' werd een serenade gebracht 40-JARIG JUBILEUM Naar we vernemen zal het "over éenigë weken 40 jaar geleden zijn, dat de heer J. P. Leen'e in dienst trad bij de Inrichting voor Gom.-Administratie N. Sam som N.V. De heer Leene, die de laatste jaren hoofd is van de afdeeling Boekhandel, zal alsdan den inrichting met pensioen verlaten. I-Iet officieelc afscheid van directie en personeel zal D.V. plaats vinden -4 Juli a.s. AANBESTEDING Door den architect, den heer G. W. Vis alhier, werd gisteren aanbesteed voor den heer G. J. Borst te Oterleck (X<H.) het aran- voeren van een bouwmanswonïng en bou wen van woonhuis met veestalling. De in schrijvingen waren als volgt: Gebrs. A. en P. Kleerenbesem te Amster dam f 18.780: Joh. J. Emmburg te Ppr- merend f 19.395; T. Abrna te Enkhuizen f 19.960; Gebrs. J. J. A. Bons te Alphen d. Rijn f 20.437; M Duinmaijer te Alkmaar f 20 480; Jac. Joh. Feijen te Heiloo f 20.992; Pi. Slot en Oudejans te De Rijp f 21.424; P. Buis te Oudorp f 22.0S0; G. Jonker te Ursum .090; Th. A. Hoogcnwerf to Ursum .678: O. Hamstra te Dc Rijp f 23.556; v. Harskamp te Oterleek f 23.775: P. Schotsman te Schermerhorn f 23.870: Gebr Boekei te Alkmaar f 2-4.890; A. Joh. Hillc te Ursum f 25.576: J. de Bruin te Boboldijk 800; J. den Das Jbzn. te Bergen f 26 000; J. Portegus te Haarlem f 28.600. UITSLAG SCHIETWEDSTRIJD B.V.L. De uitslag van dc door de B.V.L. alhier op 23. 24 en 25 April gehouden schietwed strijden is als volgt: 1 C. Rijsdam 29:194; van Of wegen 29393; 3 A. .1. Weijers 291: 4 C. A. v. d. Pol 290 5 J. Vogel 285; 6 H. J. Vermeulen 281; 7 C. .T. v. d. Bijl 280; 8 A. Jongenburger 266 9 ,A. Stapper 10 .T. K. Bal 254; 11 A. Verduijn 253; 12 L. Schellingerhout 243; 13 J. Sluis 235 "2; 14 C. Meijer 2355238: 15 J. de Vos 1355216; 16 C. van Of wegen 233; 17 A. Kievit 232; 18 N. Veldhoen 227; 19 J. H Vierbergen 226; 20 L. v. d. Hoek 225; 21 G. Broer 224—65 22 N. J. van Leeuwen 2245S; 23 W. Verkerk 22457; 21 J. Kvva- opzienbarende misdadenreeks, waarbij nief|den hoeft „Avti op uitnemende 1wijze g minder dan honderd mensclien het slacht- I zorgd. De heer Smulders leidde net K rp.. offer werden. lmaar met zijn vroolijke grijze kop wist kernaak 222; 25 J. C. v. d. Voort 217-53; 26 W. L. Maas 217—49; 27 J. Broer 214— 5S; 28 A. den Ouden 21541; 29 W. van Middelkoop 211; 30 J. J. v. d. Bosch 209- 50; 31 A. P. Groenenberg 209—13 32 C. M. kade 207—38; 33 C. Bombouts 207—16; 34 J. Verheul 206. De prijsuitreiking heeft plaats op 2 Mei s. in bet schictlokaal aan de. Rozen straat. Prijswinnaars zijn verplicht hun prijs af tc halen of te doen halen op liet aangegeven uur. anders is het recht op dc prijs vervallen. De schietoerfeningcn wor den thans gestaakt in afwachting van het scherpschieten. hazerswoude Donderdagavond werd door de Chr. Oran- jevereen. een samenkomst gehouden in de Ned. Herv. Kerk, waarbij als spreker was uitgenoodigd Ds. H Thomas van Leiden. Bij outstentenis van den voorzitter, den heer B. Offringa, opende Ds. P. L. Kichl de samenkomst met te laten zingen Ps. 116 1 en 8. ging voor in gebed en Las een gedeelte van Ps 89 Daaroji werd door hem een ope ningswoord gesproken waarin de groote. beteekenis van dezen dag, den verjaardag van onze geliefde Prinses Juliana, werd geschetst, en tevens gewezen op de rijkdom die we als land en volk van God omvin gen, nog een loot uit het Oranjehuis te mo gen bezitten. Spreker besloot met den wensch dat God H. K. H. Prinses Juliana nog lang mag sparen tot heil van ons land, deelde mede dat nameijs de Chr. Oranje vereeniging een telegram van geluk wc i\sch aan de Prinses was gezonden, en heette al len in 't bijzonder den spreker voor dezen avond hartelijk welkom. Ds. II. Thomas, die daarop het. woord verkreeg bepaalde de aanwezigen bij het onschatbaar voorrecht dat we van God hebben in onze Prinses Juliana, die op dezen dag mag verjaren. Spreker noemde het een angstig bezit, om dat we maar een loot meer hebben die een afstammeling is van ons geliefd Oranje* huis. dat goed en bloed heeft geofferd voor ons land en volk. Bij de gclukwenschen die wo dc Kroonprinses oj, dezen dag aanbie den. wilde spr. een blik werpen in het leden maar ook in de toekomst. Uitvoerig stond spreker stil bij wat door Juliana Stolberg, de edele en geloovige vro voor ons land en volk was opgeofferd. Wat door de Koning-Moeder, de zoo zeer ge liefde en betreurde Koningin Emma Nederland was gedaan, maar ook het beeld dat onze geliefde. Vorstin Koningin Wilhelmina aan Haar dochter steeds had gegeven. Dat deze sehoone voorbeelden voor ooze Prinses in Haar volgend leven tot een rijken zegen door God mogen worden gesteld, en Zij worde toegerust met rijke gaven voor verstand en hart, voor de hooge laak die Haar wacht Nadat gezongen was Gezang 96 (gewijzigd), ging spreker voor in dankgebed, waarop een tweetal couplet ten van het Wilhelmus weerden gezongen, DE WERKLOOSHEID Bij het correspondentschap voor Arbeids bemiddeling staan als en. 150 personen. RADIO DISTRIBUTIE 1 VI.. 8.40 Keulen, 12.30 Keulen. 16.20 Brussel VI. 20.05 Partls li. 13.20 Londen R.. 14.50 Droltwich. 17.20 Di- rsen. 17.5 Londen R.. 18.30 Droltwich. 20.— •an.muziek GRD. 21.20 Droltwich, 22.5o Ka- ndborgr. ZATERDAG 2 MEI iel VI.. 9.05 Keulen. 10.20 Parijs R.. 11.20 Brussel VI.. 15.20 Keulsn. 18.2" B. list-el VI 10 2(1 Bni-sel Fr.. 10.43 Wee- ipn of div., 21.Brusseel Fr., plm. 21.15 Brua- el VI.. 21.30 Brussel Fr., plm. 21,50 BerlUn, Programma IV S.— diversen. 0.33 Londen P... 2.20 Droitwich. 17.20 diversen. 17.50 Londen li.. '..05 Droltwich. 20.50 London R., 21.40 Budapest of div. plm. 21.50 Londen K.. 23.20 Weenen of Agenda De avond-, nacht- en Zondagdienst der apotheken wordt van Maandag 27 April tot en met Zondag 3 Mei a.s. waargenomen door de apotheken: J. C. Pelle, Kort Rapen burg 12, telef. 594; J. E. M. ten Dijk, Haven no 18, telef. So en C. van Zijp, Wilhelmina- park 8, Oegstgeest, telef. 274. bij rkloos ingeschre- van 53 steun trek kern weikverschaffin; hillegom VERKOOPINGEN Donderdagavond had ten overstaan van notaris D. Lodder de verkooping plaats van het landhuis „De Vleugelakkcr" aan de Weerestcinstraat no. 141. De heer Roeland hud het in bod voor f 5100 en werd op f 70 afgemijnd door den beer v. d. Schans te Benncbroek. Een percpcl bloembollengrond groot 1.59.3V H.A., gelegen nabil den Stationsweg, eige naar de heer Th. Paase, werd op f 2200 af. gemijnd door den heer I". Rijnveld. Deze werd dus kooper voor f S600. Een perceel teelland, groot 82 A., gelegen tusschen de Vosselaan en de Leek. denzelfden eigenaar, in hoogste bod f 1250, werd door den heer Nieuwenhuizen afgemijnd op f 150. van ons blad met het fraaie, 12 pagina's groote ZONDAGSBLAD zijn verkrijgbaar bij: KANTOORBOEKHANDEL Fa. KOUWENHOVEN DOEZASTRAAT 37 Gistermiddaq werd de voormalige spoorbrug (Leiden-Hoofddorp) officieel opengesteld voor hel verkeer. Een trouwlustig paartje maakte onmiddellijk na dc openstelling der brug gebruik van de nieuwe verbindingDit ivas de allereerste auto die passeerdet katwijk GOUDEN JUBILEUM De heer C. v. d. Berg alhier herdenkt he den, 1 Mei, den dag dat hij vóór 50 jaar in dienst trad als vertegenwoordiger van de N.V. Levensverzekering-Mij. „Holland" le Amsterdam, voorheen de Verzekeringsbank „De Nederlanden van 1883" te 's-Gr,avcnhage. katwijk AAN de rijn TUINBOUW Binnen weinige dagen zat men schijnbaar in een geheel ander seizoen. De winterpro- ten waren zoo goed als weg en hierbij sluitend kwamen de koude grondsvoor- jaarsproducten. Na een weinig regen en wat is hiervan spoedig zooveel aanvoer om al heel gauw den prijs te doen vallen. Vooral met radijs was zulks het geval. Bracht dit artikel in het begin der week nog f 2.60 per 100 bos op, slechts twee dagen daarna kon niet hooger dan f 0.60 tot f 0.90 genoteerd worden. Met spinazie was het niet in die mate het geval, doch ook hiervan ging de prijs heel wat naar beneden. Thans was van 1' 3.50 tot f 4.10 per 100 kg. Sla kwam hier in extra kwaliteit. Vandaar dat hiervoor van f 5.10 tot f 5.30 kon worden genoteerd. Prei per 100 bos van f 0.80 tot f 1.10. Witlof zakte evenzoo in prijs en bracht van 1' 5.40 tot f 7.30 per 100 kg. op. DEMONSTRATIE Honderden verdrongen zich gisteravond m het Overrijn en de 'overkant hiervan om te zien naar dc experimenten die een Rot terdammer uitvoerde met een ton. die tot boot gemaakt was en waarmede deze ma troos, volgens zijn mededeelingen, grootsche dingen dacht te gaan doen, b.v. het kanaal oversteken naar Engeland. De reis van Rot. lerdam naar Scheven ingen was volgens hem al eens volbracht. Het geval trok veler be langstelling en bewondering. Ook werd nog gedemonstreerd met een z.g. waterfiets. katwijk aan zee BALDADIGHEID De directeur van de Visschersschool deed aangifte dat door een jongen met een klomp een ruit is ingegooid. ZATERDAGMIDDAGVOETBAL Zaterdagmiddag om half vier speelt een Katwijk-combinatie tegen een sterke Quick Boys-combinatie; terrein in do Koestal, in gang Cantineweg. TELEGRAM KONINKLIJK HUIS Door het gemeentebestuur is.gister een te legram van gelukwensch aan het Koninklijk Huis verzonden. ER IN GELOOPEN A. H. uit dc Waal Malefijtstraat deed aan gifte. dat e?n onhnkend persoon bij hem een bus motorolie afgaf niet de mededeeling, dat die voor zijn broer bestemd was. Meteen vroeg hij oin betaling van f 4.87. Later bleek dat de broer hier niets van af wist. GOUDEN JUBILEUM De heer C. v. d. Berg alhier herdenkt he. den dan dag dat hij vóór 50 jaar iu dienst trad als vertegenwoordiger van de N.V. Le- vensverzekering Maatschappij „Holland" te Amsterdam, voorheen de Verzekeringsbank „Dc Nederlanden'' van 1883 te 's-Gravenhage. CONCERT U.N.L Voor het concert, gegeven door de Clir. Harmonie Vereen. U.N.I.. directeur P. Langman, bestond groote belangstelling. Be.

Nieuwe Leidsche Courant | 1936 | | pagina 6