iHeuuu» £eiïtsdje (ümmuit A Dagelijks verschijnend Nieuwsblad voor Leidenen Omstreken Onze Prinses verjaart abonnementsprijs: Per kwartaal in Leiden en in plaatsen waar een agentschap gevesligd is 235 Franco per post 2.35 portokosten Per weeko J8 Voor het Buitenland bij wekelijksche zendingf 450 Bij dagelijksche zending550 Alles bij vooruitbetaling Losse nummers 5 ct. met Zondagsblad 7'/, et Zondagsblad niel afzonderlijk verkrijgbaar Bureau: Breestraat 123 Telefoon 2710 (na 6 uur 3166) Postbox 20 Postgiro 58936 aitortentieprijjoi: Van I tot 5 regels 1.177» Elke regel meer0.22'/» Ingezonden Mededeel ingen van 1-5 regels2.30 Bke regel meer0.45 Voor "net bevragen aan '1 bureau V wordt berekend 0.10 No. 5767 WOENSDAG 29 APRIL 1936 15e Jaargang DE PRINSES VERJAART „Het is niet noodig bij elke gelegenheid het Wilhelmus te zingen; maar wat ik ver lang is dit, dat men ons Vorstenhuis met eerbied bejegene, omdat het daarop recht heeft." Aldus ongeveer schreef dezer dagen een bekend sociaal-democraat en wij nemen deze opvatting zonder eenige reserve over Het Wilhelmus is ons te plechtig, om het te pas en te onpas uit te galmen en er een stop- en reclame-lied van te maken; en ons Vorstenhuis is ons te dierbaar om er bij bizondere gelegenheden over te zwijgen. Het heeft recht op onze waardeering, hulde en voorbede. De rechten van Oranje hebben allereerst een historische grond. In geen land ter wereld schier zijn vorstenhuis en volk zoo innig verbonden als ten onzent. „Het Vaderlandt ghetrouwe, Blijf ick tot in den doet." Nood leert vrienden kennen en cl< dood bevestigt de vriendschap. Zei Jezus zelf niet: Wie heeft grooter liefde bewi dan die zijn leven stelt voor zijn vrienden? Oranje gaf zijn leven; eenmaal te Delft in 15S4; voordien en sindsdien meermalen in de volle overgave van lijf en goed en bloed, indien het gevraagd werd. Zoo werd in 't verleden een sterke en hechte band gelegd en deze laat ook in het heden niet los. Integendeel, waar de schoone traditie der Oranjes voort blijft leven in Koningin en Prinses, daar w de band steviger en inniger. Gaf onze Koningin zichgedurende heel haar regeering niet geheel aan ons volk En bewees Prinses Juliana niet meermalen dat zij haar roeping ten volle verstaat llaar naam verbindt het schoonste uit a historie met het liefste in het heden en zij draagt die naam met eere. Zij is onzer één, hetzij ze vriendelijk groetend langs de weg fietst of zich onge dwongen tusschen het kerkvolk beweegt kwiek in de wachtende auto wipt Koningskind en kind des volks beide: is het wonder, dat haar charme en haar mee leven met de'nood der natie haar de sym pathie deden winnen van groot en klein. Daarom lieeft zij niet alleen historische, maar ook persoonlijke rechten op onze wttardeering. In de derde plaats komen daar Üc Schriftuurlijke rechten bij. De Apos- tel vermaant om een gedurig gebed te doen opgaan voor koningen en stadhouders Jezus beveelt om den keizer te geven wat des keizers is. Niet meer; d.w.z. geen god delijke eer en geen slaafsche onderworpen heid, geen vorstenvleierij; maar ook niet minder en dus eerbied, waardeering, hulde, ontzag, voorbede. Morgen is onze Prinses jarig en wij bid den haar samen toe: „Bewaar, o Heer, ons volksbestaan! Zie de Prinses in liefde aan En deel Uw heil haar mede! Weer van ons Vaderland het leed: Laat ons, wat ook ons volk misdeed, Den zegen van den vrede! O! zie in liefde op haar neer En blijf haar trouws beveilgen; Maar wil vooral, Uw' naam ter eer, Ons saam in Christus heilgen. Dr. F. M. WIBAUT Wie het horstbeeld van Wibaut in de hal van de „Arbeiderspers" aan het Hekelveld ziet, denkt onmiddellijk aan de kop vol durf van den heerscher in Italic en het be vreemdt hem niet, dat men dezen Romaan van geboorte ook „de Machtigeheeft ge noemd. Waarlijk niet ten onrechte. Want hij nam in de S D.A.P. een plaats in wel andersoortig dan die van Troelstra, doch even gelijkwaardig bijna; zijn invloed op onze volksmentaliteit en bovenal op het gemeentelijk leven was zeer groot en zijn merkwaardige, wetenschappelijke arbeid be wijst, dat een doctoraat honoris causa vaak met meer recht verleend wordt dan een pro motie, welke vrucht van universitaire op leiding is. De S.D.AP. lieeft haar „grand old man door de dood verloren, en in dit sterven schuilt een zekere symboliek. Want de roo- dc partij heeft juist nu met zooveel woor den. in elk geval met zooveel besluiten, het Marxisme afgezworen, waarvan Dr. Wibaut de krachtigste en standvastigste verdediger was en bleef. Op zichzelf was dit zeer merkwaardig. De me" rnet de regentenkop stamde, zooal niet uit een regentengeslacht, dan toch zeker uit een hcerschersfamilie. Volgens geboorte en opvoeding had hij moeten behooren om in zijn eigen taal te spreken tot een kapi talistische klasse; deze denkbeelden mis schien eenigszins getemperd door het Room- sche geloof, waarin hij tot zijn jongelings leeftijd is opgevoed. Het liep echter anders, dan de familie gehoopt en verwacht had; Wibaut bleef wèl zakenman, al ging hij uit het vaderlijke bedrijf van reederij en steenkolenhandel te Vlissingen over naar de houthandel, eerst la Middelburg en laie- te Amsterdam; maar zijn geestesrichting werd door Multatuli geheel om- en afgebogen. Hij is een der vele Morgen zal 't, zoo God wil, voor ons Vorstenhuis en dies voor heel 't Vaderland een feestdag zijn. H.K.H. Prinses Juliana zal dan weer Haar jaardag vieren. En 't volk, dat dankt voor de rijke zegeningen in Oranje verkregen, zal in 't gebed gedenken de jarige Prinses en Haar Koninklijke Moeder. Moge Prinses Juliana nog vele, vele jaren gespaard blijven, land en volk ten zegen! slachtoffers geworden van dezen ongeloovi- gen en valschen profeet, wiens persoonlijk leven in flagrante strijd was met zijn idea listische boekentaal. De invloed van Mutatuli op Dr. Wibaut is zóó groot gebleven, dat hij, samen met zijn echtgenoote, in hun ouderdom een boek 0vei- huwelijksmoraal heeft geschreven, dat vele parlijgenooten met afgrijzen en onver holen verachting vervulde; een theorie, welke Wibaut voor zich zelf niet zou begec- ren, maar die hij, als vrucht van studie en levensbeschouwing plichtmatig meende te moeten propageeren. Het niets ontziende ongeloof heerschte >0 volkomen in Wibauts hart, dat hij con- sekwent doorvoerde, wat naar zijn meening het Marxisme vorderde. Natuurlijk, de S.D.A.P. hield hem in groo- te eere; aanvankelijk ook omdat men de toetreding van vertegenwoordigers der ka pitalistische klasse een extra aanwinst achtte; later ook uit werkelijke waardee- •ing voor wat hij voor en via de partij ge daan heeft; maar van lieverlede kwam hij toch op een eenzame post te staan en in zekere zin kan men zeggen: hij kon dit laat ste congres niet overleven. Wel is het par tijbestuur aangevuld met een jong geleerde, die „jonkheer" voor zijn meesterstitel kan plaatsen; maar als Marxist heeft Wibaut geen opvolger. En aan het eind van dit werkzame le en, waarvan wij de beteekenis volstrekt niet willen onderschatten, moet niet alleen gevraagd worden, of het veel vrucht zal af werpen voor de ontwikkeling der sociaal- democratie; doch is nog voel meer reden oor de droeve klacht vol heilige ironie: Wat baat het den mensch, of hij de ge- heele wereld gewint en schade lijdt aan zijn ziel, omdat de vreeze des Ileeren niet het beginsel van wijsheid en wetenschap De staking in de Wieringermeer Vragen van L. de Visser Het lid der tweede Kamer, L. H. H. de isser, heeft don Minister van Sociale Zaken naar aanleiding van de staking in de Wie ringermeer schriftelijk verzocht, aan de ver langens der arbeiders te voldoen en de werkgelegenheid voor de werkloozen aldaar te verruimen door afschaffing van het rou- leerstelsel, ook al ware dit slechts voor de zomermaanóen. Tevens verzoekt de heer :r intrekking der genomen maatregelen, welke o.a. inhouden het terugbrengen van de ondersteuning tot een „sobere hulp in natura" Prachtige Buitenplaats DUINRE LL 110 H.A. GROOT ENTREE F 0.15 ling door duin en bosch. Mooie waterpartijen. Thee tuin aanwezig met billijke prijzen. Noordwijksche bus, vertrek staatsspoor Oen Haag stopf bi] den ingang De moeilijkheden te Leerdam De publicatie van de directie Naar aanleiding van de publicatie van de directie der Glasfabriek „Leerdam", die wij gisteren plaatsten, hebben wij te be- voegder plaatse om nadere inlichtingen verzocht. Men deelde ons mede, dat er geen aan leiding was om de talrijke heele en halve onjuistheden der directie recht te zetten. Wel wenschte men er op te wijzen, dat de hoofdreden, waarom de regeering zich met de kwestie bemoeit- behoud van werkgele genheid in Leerdam is, waarvoor op de medewerking van de Kristalunie en van de Vereenigde Glasfabrieken kan worden ge rekend. Overigens had men aan hetgeen men reeds had medegedeeld, niets toe te voegen. Nieuwe industrie te Sas van Gent Oprichting van een glaswatteniabrick De Nederlandsche Spiegelglasfabriek te Sas van Gent heeft besloten naast haar bestaande bedrijven een fabriek op te rich ten van fibreso (vlaswatten). Deze Nederlandsche industrie, dia in nor male tijden aan meer dan 1000 arbeiders werk verschaft, werd, als zooevle bedrijven, gedwongen onder den druk der tijden- haar bedrijf in te krimpen. Na grondig? studie in het buitenland, waar glaswatten reeds lang voor isolatie-doeleinden worden toe gepast, heeft de directie besloten tot op richting van een glaswattenfabriek. Personeeltekort bij de marine Twee torpedobooten buiten dienst Naar verluidt ligt het in de bedoe ling, dat de torpedobooten Z 7 en Z S, die zich te Nieuwediep bevinden, voorloopig buiten dienst zullen wor den gesteld totdat voldoende zal zijn voorzien in de behoefte aan marine personeel. kan maar de beste zijn Verkoop „TWENTOL" voor Holland DEVENTER Reportage N.C.R.V. Hedenavond zal de N.C.R.V. te circa kwart voor elf, een reportage geven van de Prinsessehulde, die onder aanwezigheid van H K. H. Prinses Juliana, hedenavond in het Olym pisch Stadion te Amsterdam zal plaats vinden. Prinsessehulde te Amsterdam H. K. H. persoonlijk tegenwoordig H.K.H. Prinses Juliana heeft het voor nemen te kennen gegeven hedenavond in het Olympisch Stadion te Amsterdam de feestelijkheden door de Oranjevereni gingen ter gelegenheid van haar verjaar dag georganiseerd, bij te wonen en de Prinsessehulde persoonlijk in ontvangst te nemen. Het feest vangt om half 9 aan. Dr C, J. GORTER Dr C. J. Gorter, conservator van het natuurkundig laboratorium van Teylers' Stichting te Haarlem, die aangesteld is tot hoofdassistent bij 's Rijks Universiteit te Groningen, isde persoonlijke titel van lector toegekend. GEEN SPECIALE K.L.M.-VLUCHT NAAR TEL AVIV Naar wij vernemen heeft de K.L.M. beslo ten de speciale vlucht- welke gemaakt zou worden naar de Jaarbeurs te Tel Aviv niet te laten doorgaan. De passagiers, welke reeds voor deze vlucht geboekt hadden, zullen nu met het Indië-toestel, dat op 13 Mei van Amsterdam vertrekt, naar Tel Aviv vervoerd worden. Een huishoudstaatje uit 1910 Als curiosum geeft Onze Banier een huishoudbudget uit 1910. Het betrof het gezin van een gemeente-arbeider met drm kinderen te Harlingen. Het staatje komt tot :en totaalbedrag van f 11.32, zonder de pen sioenpremie, die toen 2 pet. bedroeg. De loo- nen waren toen hoogstens f 10.zoodat er een voortdurend tekort was. Woningliuur f 1.50 Brandstof - 1.— Petroleum of muntgas - 0.10 Melk 0.50 Aardappelen - 0.80 Roggebrood, wittebrood en koek - 1. Roter (margarine) - 0.40 Kofiie. cichorei en thee - 0.30 Vet (Amcrikaansch0.70 Boonen, gort en rijst 0.50 Suiker - Groenten - 0.20 Meel. mosterd en peper - 0.15 Waschmiddclen - 0.20 .Schoenen en klompen - 0.60 Tabak 0.20 Kerkcenten en contribution - 0.15 Dokter, apotheker met fondsen - 0.35 Kleedereu - 1. Schrijfbehoeften en courant - 0.15 Kachel- en koperpoets - 002 Schoolgeld 0.20 Pensioenfonds 2 pet. - Belasting 0 05 Spek 0.70 f 1132 Men make m,aar eens vergelijkingen met heden. NED. VEREEN. VAN CHR. TECHNICI Genoemde vereeniging hoopt 6 Juni haar 21ste jaarvergadering te houden in het gebouw van de „Nieuwe Utrechtsche Cou rant", Drift 13, te Utrecht. Na de huishoudeijke werkzaamheden volgt behandeling van eenige voorstellen. ARBITRAGE IN DE LANDBOUW BEDRIJVEN De landbouwers in Groningen en de Drenthsche veenkoloniën hebben ver klaard, dat zij het bestaande contract niet kunnen handhaven, maar een loonsverla ging van 10 pet. noodig achtten. De werk nemers wilden handhaving van de be gaande loonen. Thans Heeft de rijksbemid delaar, de heer H. P. J. Bloemers, met de beide bij dit loongescliil betrokken partijen, geconfereerd ten stadhuize van Groningen Het resultaat van de besproking is ge weest, dat de beide partijen in beginsel zijn overeengekomen, dat een oplossing moet worden gevonden door arbitrage. Voor de uitwerking daarvan hebben de werk gevers een voorstel gedaan waarover de ertegenwoordigers van de werkgevers spoedig een beslissing hebben toegezegd. DREIGEND CONFLICT BIJ DE KWATTA-F ABRIEKEN Een oplossing mogelijk? Gisteren heeft op het Departement van Sociale Zaken, onder leiding van den Rijks bemiddelaar, Prof. Mr. P. J. M. Aalberse, een bespreking plaats gehad tusschen par tijen, betrokken bij het dreigend conflict aan de Kwatta-fabrieken te Breda. Na uitvoerige besprekingen heeft de Rijks bemiddelaar toegezegd een onderzoek te zullen instellen naar de mogelijkheid van maatregelen om tot een oplossing van de gerezen moeilijkheden te geraken. Het werk bij Wilton-Fijenoord Naar aanleiding van ons bericht van gis ter wordt ons van de zijde van den Chr. Metaalbewerkersbond medegedeeld, dat ten onrechte de indruk worót gewekt als zou na het gereed komen van de kruiser „De Ruy- ter" geen personeel zijn ontslagen. Reeds zijn Zaterdag jl. velen ontslagen. Dat voor het fijnere werk de zeer gerou tineerde vaklieden bijna niet zouden zijn te krijgen wordt betwist. Er zijn nog altijd zeer veel geroutineerde vaklieden werkloos. Hoog stens gelat dit voor enkele gespecialiseerde onderdeelen zooals de kanonnen-fabricage. Proeftuin Z.H. Glasdistrict Te Delft is Dinsdag onder voorzitterschap van den lieer W. G. Verheul uit Naaldwijk, de jaarvergadering gehouden van de vereeni ging Proeftuin Z.-H. Glasdistrict, gevestigd te Naaldwijk. In zijn openingswoord heeft de voorzitter niet vreugde geconstateerd, dat de belangstel ling voor het werk van den Proeftuin in sterke mate toeneemt, hetgeen ook wordt bewezen door het feit, dat in het afgeioopen jaar 700 nieuwe leden werden ingeschreven, terwijl de veilingverenigingen te Leiden en Naardcn-Bussum collectief als lid zijn toe getreden. Venvacht wordt, dat nog eenige veilingen zullen volgen. Spr. wees op de be teekenis van het werk van den Proeftuin ten behoeve van den tuinbouw verricht. Het jaarverslag van den secretaris, den heer J. Middelburg uit Naaldwijk, werd vast gesteld. Bij de behandeling van het financieel ver slag werd door den heer M. v. d. Gaag uit Loosduinen de aandacht gevestigd op hef. feit, dat, waar de leden aan contributie f 6220 bijeen brengen, het Rijkssubsidie van f 2700 wel aan de lage kant moet worden genoemd. Ir. Riemens, directeur van den Proeftuin stemde zulks toe, en wees erop. dat voor andere gelijksoortige instellingen, de Rijks bijdrage vaak hooger is dan de bijdrage der leden. Getracht zal worden om met hulp van de standsorganisaties den Minister te bewe gen meer subsidie te verstrekken, zoodat ook meer werk voor den tuinbouw op weten schappelijk gebied kan worden verricht. Re sloten werd de contributie te handhaven op 2.50 per lid en 2 voor collectieve leden. In verband met het feit, dat de heer J. J. Roels te Honselersdijk einds 1916 zitting in het bestuur heeft gehad, en thans bedankte, werd besloten hem tot eerelid te benoemen. De heer J. Middelburg werd tot bestuurslid herkozen, terwijl in de vacature de heer M. Prins te Honselersdijk werd benoemd. Tengevolge van de groote uitbreiding van liet ledental, werd besloten het bestuur met twee leden uit te breiden, waarvoor worden gekozen de heeren C. van Vliet, voorzitter der veilingvereeniging te Leiden, en A. L. v. d Linde te Oostvoorne. Vervolgens heeft Ir. Riemens een uiteen zetting gegeven van de proeven welke in 1936 zijn genomen en mededeelingen gedaan over de resultaten in 1935 verkregen. VEREENIGING VEEWEIDERS EN MESTERS De Vereeniging van Veeweiders en Mes ters verzoekt, het volgende te melden: Er heeft gisteren een bespreking plaats gevonden tusschen een door de Vereeniging van Veeweiders en Mesters gekozen com missie en den Regeeringscommissaris, den heer Louwes. In deze bespreking heeft de commissie zich beijverd, aan te toonen, -dat indien er geen maatregelen worden geno men. het gevaar dreigt, dat binnen twee jaar hier te lande een tekort aan rund- vleesch zat ontstaan en ons volk op invoer van buitenlandsch vleesch zal zijn aange wezen. Verder werd overhandigd een nota, be helzende de wenschen van do leden der Vereeniging en waarin erop wordt gewezen, dat de bloei- welke in den landbouw lieeft geheerscht, slechts schijnbaar is geweest en gepaard is gegaan met het uitleenen van milliarden guldens aan het buitenland. Hierdoor zijn volgens genoemde nota de binnenlandsche consumptieprijzen abnor maal gestegen. Op de vraag van den Regee ringscommissaris, hoe over den export van varkensvleesch wordt gedacht, antwoordde de commissie, dat de vereeniging tegen standster van den varkensexport is, indien deze niet rendabel voor den landbouw ou economisch niet verantwoord is. De Regeeringscommissaris heeft goedge vonden, dat tot de veeweiders, die steun zullen ontvangen, ook die categorie zal worden gerekend te behooren, die droog drachtig vee (fokvee) heeft geweid. In de afgeioopen nacht is de uit 1S03 óa- teerende molen te Almkerk door brand verwoest. Om twaalf uur werd de brandweer ge alarmeerd. welke machteloos stond tegen de vuurzee en er pas laat in den nacht in slaagde den brand te blusschen. Een hoeveelheid graan en kunstmest is een prooi der vlammen geworden. Van den molen is niet veel meer over dan de steenen fundeering. De brand trok ondanks hpt nachtelijk uur tamelijk veel belangstelling Op het terrein van den brand waren o.m aanwezig de burgemeester van Almkerk. aé lieer II. Blok, de opperbrandmeester en cle rijks- en gemeentepolitie. Een onderzoek naar de oorzaak van den brand wordt, ingesteld. Men vermoedt, dal 'iiJ aa» nonchalance te wijten is. Verzeke ring dekt de schade. Naar de chef van den militairen genees kundigen dienst te Groningen rnee- deelue is. door de weersomstandigheden der laatste dagen het normale aantal influenza- geva 11en in het Groningschc garnizoen over schreden. Een twintigtal lichte zieken wordt in de kazerne verpleegd, terwijl een even groot aantal in het Academisch ziekenhuis te Groningen is opgenomen. Complicaties hebben zich tot nu toe niet voorgedaan, zoodat ouders cm familieleden van in het Groningsche garnizoen vertoe vende jongelui niet ongerust behoeven te zijn. mmers, dat u nog best ndare auto het kruispunt Beren I Maar langs moet u dat niet „den- VOORNAAMSTE NIEUWS Dit nummer bestaat uit DRIE bladen De Italianen hebben dc afstand Dessiê» Addis Abeba halverwege afgelegd zonder tegenstand te ontmoeten. Het overlijden, van konin trins Farock tot koning i Nieuwe moorden in Spanje. De Belgische minister-president in Folctu Weekstaat van de Nederlandsche Bank \jCCA «a H vP f, PELMAN-INSTITUUT 600.000 CURSISTEN OPGERICHT 1900 Auto- en motor-ongelukken Te Breda stak de ongeveer 30-jari?é H. Regtop uit Sprundel, onderopzichter va a het wérk aan het villapark, dat in werk verschaffing wordt uitgevoerd, per fiets den Wilhelminasingel over, terwijl op koi - ten afstand links een auto naderde. Hu" werd door de auto gegrepen en over den rijweg geslingerd, waar hij hevig bloedend en buiten bewustzijn bleef liggen. Dr. Jong- mans. die toevallig passeerde, verleende de eerste hulp waarna de ongelukkige naar het St. Ignatiusziekenhuis werd overge bracht. Zijn toestand is ernstig. Bij Klimmen (L.) had op den w eg .an Heerlen naai' Valkenburg een ernstig auto-ongeluk plaats. Een vrachtauto, die uit de richtng Valkenburg kwam. geraakte er in botsing met een uit de richting Heer len komende personenauto, vermoedelijk door te groote snelheid van de laalste. De personenauto werd totaal vernield. De naast den chauffeur zittenden heer Bazelmans, ut Zeels (N.-B.), directeur van de Duo George-sigarenfabriek en vader van negen kinderen, werd levensgevaarlijk gewond. In bewusteloozen toestand is hij naar bei hospitaal te Heerlen overgebracht. De be stuurders van beide auto's bekwamen geen letsel. De marechaussee stelt een na der onderzoek naai' de oorzaak. Brander Te Eindhoven ontstond door onbe kende oorzak brand in het timmerfabriek je van R. Blommers aan de St. Martinusstraat. In de aanwezige houtvoorraden vond het vuur zóó gretig voedsel, dat de vlammen spoedig door het dak sloegen. Het vuur werd eerst bestreden door personeel van de belendende opslagplaats van de firma de Gruyter, waarna ook spoedig de brand weer met motorspuit en ladder aanwezig was. Deze slaagde erin de vlammen met drie stralen te bedwingen. Belendende pev- ceelen wist men te behouden. Het timmer- fabriekje, waarin zeven man werkzaam waren, is tot den grond afgebrand. Verze kering dekt de schade. St-^i?vXijk is een veestalling staan de onmiddellijk achter het café de Wit in vL op oen paar metor afstan l r,ed- kerk in vlammen opaf gaan. Door het aanwezige hooi en slroo imt een geweldige rookzuil over rio eta.J De brandweer nas spoedig Ier plaaise en 000' v""r krachtig. zoodat .ie brand tot de veestaling beperkt bleef. De oorzaak w vermoedelijk'h»t spelen van kinderen met brandende lucifers, eJen?„nttem Js ern gr°°lc houten barak eigendom van de gemeente, staande aan ve?nleld n"0Lrnf1'eV<'C «""r 1>ra"d ernteid. Ook de daarin geborgen gerred- JeahTw!riow|e,nt**r' e°*" gh:3"n verloren. De oorzaak is onbekend. doodelijk mijn-ongeluk Te Heerlen is de huip-opzh-hter .T. a. Aarts hij het rangeeren van een trein Kolenwagens in de ondergrondsrhe werken van staatsmijn „Hendrik" aangereden De man, die 52 jaar oud was, weduwnaar en ader van een kind, is aan de bekomen ver kondingen overleden. Hij woonde tc Tiee- Wederverkoopers en Vertegen- woordigers gevraagd voor mijn Verpakte Kamerplantenmest Particulieren ontvangen na toe zending van 30 cent aan post- zegels franco een pakje thuis. L. KRUIDENIER, Alblasserdain Zaad- en Kunstmesthandel Plantenziekten-Bestrijdings middelen

Nieuwe Leidsche Courant | 1936 | | pagina 1