Jliruiur £d!tert)f (tfournnt Dagelijks verschijnend Nieuwsblad voor Leidenen Omstreken no. 5764 zaterdag 25 april 1936 EEN DROEVIG FIASCO Het Koninklijk Bezoek aan de Zuid-Hollandsche Eilanden voornaamste nieuws Houthandel „ALBLAS" N.V, De bestemming van den mensch in onzen tiid abonnementsprijs: Pet kwartaal in Leiden en in plaatsen waar een agenlschap gevesligd is 2-35 Franco per post 2.35 portokosten Per week0.13 Voor hel Buitenland bij wekelijksche zending4.50 Bij dagelijksche zending5.50 Alles bij vooruitbetaling Losse nummers 5 c». met Zondagsblad 7'/a cL Zondagsblad niel afzonderlijk verkrijgbaar Bureau: Breestraat 123 Telefoon 2710 (na 6 uur 3166) Postbox 20 Postgiro 58936 15e @Brt)trtcnti£prij?m: Van I tot 5 regelsM7'/i Elke regel meer0.22'I* Ingezonden Mededeelingen van 1—5 regels f 2-30 Elke regel meerf 0-45 Voor bet bevragen aan 't bureau Y wordt berekend 0.10 Jaargang Maar openhartig beleden In de Internationale School voor Wijsbegeerte werd de vorige week een bizonder druk bezochte studieconferen tie gehouden ter behandeling van het vrij plotseling actueel geworden onder werp: „Het Bijbelonder wijs op de openbare school". Wie de verslagen van deze conferen tie leest en, hetzij door levenservaring, hetzij door studie iets weet van wat de voortrekkers van het Christelijk onder wijs beleden en wat door Dr. Kuyper e. a. verdedigd werd, die zegt in dank bare ontroering: wij zien het, maar doorgronden 't niet. Zoo ging het ten minste ons, die althans nog iets weten van de opleiding der onderwijzers op de openbare Kweek- en Normaal scholen, waar het vanzelfsprekend heette, dat wie godsdienstonderwijs op school wenschte, voor eigen rekening maar scholen moest stichten; waar de leer verkondigd werd: als de kinderen groot zijn, kunnen ze zelf kiezen welke godsdienst zij begeerende school heeft daarmee niets van doen. Welnu, de gedachten vérmenigvul- digen zich als men aan deze historie denkt en dan in vrijzinnige bladen heele kolommen ingeruimd ziet voor een discussie over de noodzakelijkheid van Bijbelondenvijs op de openbare school. Feitelijk kwam niemand tegen die noodzakelijkheid op en liep de dis cussie alleen over de methode en de praktische mogelijkheid Het feit is op zich zelf ongetwijfeld van het grootste belang en wij mogen in onze vreugde over bloeiende scholen met den Bijbel niet doen, alsof de kwestie ons niet raakt; integendeel hoe moeilijk en stekelig ze ook is, we hebben er evenveel mee te maken als anderenten eerste gelet op onze eigen scholen en ten tweede in 't belang van de kinderen van ons volk. Ook, behoeven we er ons niet voor te schamen, indien we moeten erkennen, dat wij moeilijkheden hebben met de oplossing van dit probleem; laten we er vooral tegen waken anderen te verketteren, die er niet zoo over den ken als wy. Door zorgvuldig onderzoek en wrijving van gedachten zullen we hopelijk komen tot een gemeenschap pelijke opvatting. Wij hebben daarbij het voordeel, dat de overtuiging, door onze vaderen be leden en gepredikt, dwars tegen de al- gémeene opinie in, over heel de linie triumfeert. Het goede beginsel, hoezeer aanvankelijk genegeerd en gesmaad, overwonen het merkwaardige is, dat de overzijde het droevig fiasco van de „neutrale" paedagogiek openhartig erkent en belijdt. Met enkele aanhalingen uit het ver slag dezer conferentie willen we dit laten zien. De directeur der School voor Wijs begeerte, prof. Dr. C. A. Mennicke, bepaalde in zijn inleidend woord de deelnemers aan de conferentie direct bjj het centrum der kwestie: „De cul- tureele gebieden dezer maatschappij zijn geheel los geraakt van elke gods dienstige beschouwing, dus autonoom geworden. Dit geldt zelfs van de religie zelf!" Wie denkt hierbij niet onmiddellijk aan de herhaalde klacht van Dr. Kuy per: „zelfs de theologie is zuiver ver standelijke wetenschap geworden; het is godsdienstleer zonder godsdienst". Professoren in de theologie waren vak- menschen zonder meer. Ja, in de Schoolwet werd nog wel gesproken van „Christelijke en maat schappelijke deugden", maar „deze for muleering, aldus prof. Mennicke, stamt uit een periode, toen men haar wezen lijke inhoud niet volledig besefte". Een tweede spreker, de bekende open hare onderwijzer G. van Veen, lid der S.D.A.P., zei het even duidelijk: „De Aufklarung poogde een vooruit strevend, algemeen christelijk en ver draagzaam onderwijs te geven in de geest van de nieuwe tijd, d.w.z. van het ethisch romantisme met zijn mensch- overschatting. Het Calvinistisch verzet met zijn psychisch realisme kon niet uitblijven. De „kleine luyden" kregen hun leiders en gingen hun eigen gang in de opvoeding, terwijl het critisch realisme der moderne paedagogie de Bijbel als een dwaas historieverhaal behandelde en zijn hoofdzaak verwaar loosde." En prof. Dr. Bakhuizen v. d. Bnnk formuleerde het nog scherper: „Het Christendom, met name het Bijbelsche, heeft de laatste eeuw ter rein verloren! Dat 't volksonderwijs in Nederland als zoodanig christe lijk zou zijn, ook zonder de Bijbel, is een 19e-eeuwsch optimisme, dat niet meer aanvaarden. Het Christendom is meer dan een aangename kleur op het menschen- beeld; het is iets zeer fundamenteels Niets is meer „vanzelf christelijk" in onze wereld." Met deze uitspraken hebben bevoeg de en onbevooroordeelde deskundigen een streep gehaald door het vrijzinnig gebabbel van de vorige eeuw tegen woordig nog wel eens door Volksonder wijs herhaald, dat de openbare school de eigenlijke, ware Christelijke school is, omdat men daar „de leer van Jezus" verkondigt zonder dogma's. De eerste spreker wees dergelijke praat krachtig af: „Christelijke deug den kunnen slechts voortkomen uit een werkelijk christelijke overtuiging". En deze wordt alleen verkregen door Christelijk godsdienst-onderwijs. Want een op moreele en godsdienstige overtuigingen berustende opvoeding is slechts dan mogelijk. Menigeen herinnert zich nog wel het slagwoord, dat de Bijbel van de school moest weren: „Geef het kind, wat des kinds is en dus geen leerstellige dogma's". Maar wat antwoordt thans een man als Van Veen? „De openbare school zou verstandig doen, als zij haar prtncipieele grond slagen herzagZij pretendeert het kind te geven, wat des kinds is. Maar elke opvoeding beteekent: een keuze doen. Beginselen zijn noodig. De wet eischt een opvoeding naar christelijke begin selen. Wat is de baseering der men- schenrechten in West-Eurqpa? De B^bel! Als wy de beginselen van de Bijbel goed samenvatten en doceeren, doen we niqts anders dan de grondslagen dei- opvoeding geven." Mqn heeft dat niet gedaan, klaagt hij later en „nu zitten we met 'n Bfjbelsch analphabetisme, dat ontstellend is". Ja, en dan durven propagandisten voor de openbare school nog aan de ouders te vertellen, dat op de Christe lijke school een uur per dag verknoeid wordt, omdat Bijbelonderricht geen ontwikkeling bijbrengt. Spreker na spreker op de conferentie wist het anders te zeggen. De heer H. Nijboer, die in twaalf scholen te Haarlem „on derwijs in Bijbelkennis" geeft, wees er met nadruk op: „Wat het allerbelangrijkst moet heeten: voor een goede Bijbelopvoeding is noodig verwerking van wat de ge- heele christelijke beschaving aan leer stof biedt. Er moet veel meer rekening gehou den worden met en gewezen worden op de Bijbel, voorzoover de taal, de kunst en de wetenschap in hem verankerd liggen. Men denke aan de vele Bijbel sche zegswijzen in 't Nederlandsch, aan de Bijbelsche invloed op onze litteraire vormen, aan de Bijbelsche onderwerpen in de beeldende kunst. Wat de weten schap betreft, verdienen de Oostersche opgravingen de aandacht, de oudheid kunde en de Oostersche aardrijks kunde." Bijbelkennis geeft ontwikkeling. Maar ook daarover waren de spre kers het eens, dat men de Biibel niet kan behandelen als een gewoon boek. Met eenige Bijbelsche verhalen mag men niet tevreden zijn. Prof. Bakhui zen v. d. Brink stelde het heel duidelijk: „De Bijbel eischt, dat men het met hem ééns is! Zijn histories zijn in. laatste instantie de illustraties van Gods bedoelingen. Wie dat niet doet uitkomen, vertelt niet de Bijbel, maar een aantal min of meer spannende ver halen met verwaarloozing hunner diep ste bedoeling. Zoo mag men bij het vertellen van het Oude Testament geen halt maken om of by de Profeten, zonder welke het oude boek niet volledig is. Zoo mag nooit verzwegen worden de eenheid van Oud en Nieuw Testament en de ver kondiging der komst van het Koninkrijk Gods. Zonder dat mist Christus' leven zijn juiste omraming. Wie goed vertelt,; beschrijft niet alleen personen, hij ver kondigt God." Kan de openbare school dat? Met „de gedienstigheden der praktijk", waar over men vroeger sprak, komt men thans niet klaar. Sla onverkoopbaar of onkoopbaar In tegeairtelline met liet bericht, duf. we Woensdag 1 plaatsten omtrent het „door draaien" van sla op de Westlandselie vei lingen ontvangen wij mededeeling, van een groot exporteur van groenten, dat hij Dins dag en Woensdag, de dagen dal de sla „doorgedraaid" zou zijn, nog groote partijen, da naar Duitschland heeft moeten verzen den en ook naar Zwitserland, dat thans veel sla uit ons land betrekt. Om de,ze sla te krij gen heeft hij verschillende veilingen moeten oübellen en steeds weer kreeg hij de mede deeling. dat goede sla of niet te krijgen of heel duur was. zoodat het heel wat moeite kostte 0111 zooveel sla te krijgen, dat hij zijn buitenlandsche afnemers kon voorzien van het gevraagde. En hij is de eenige niet Dit staat wel in zQnderling contrast met wat onze berichtgever ons over onverkoop bare sla mededeelde. LEERDAM IN NOOD De besprekingen mislukt De Minister van Sociale Zaken. Mr. M. Slingenbergr, heeft gister op hun verzoek een onderhoud toege staan aan de bewindvoerders van de N.V. Glasfabriek Leerdam. Deze verzochten gedurende enkele maan den het bedrijfsverlies voor rekening van het riik te willen nemen, waar door de onderneming zou kunnen blijven doorwerken. Op dit verzoek is afwijzend beslist met het oog op de consequenties tegenover andere bedrijven. De 3Iinister voegde hieraan toe, dat de regeering het laatste voorstel tot saneering van Leerdam, hetwelk Minister Gelisscn heeft gedaan, vol ledig handhaaft. Blijft volgende week werken Naar we vernemen hebben de be windvoerders van de Glasfabriek Leerdam besloten het bedrijf de vol gende week nog op gang te houden. Over verdere voortzclting zal vol gende week beslist worden. Officieele Berichten RAAD VAN NED.-INDIë dr J. W. Meyer Ranneft, vice- in Raad van Ned.-Indie, is met uni 1936 eervol ontslag verleend RIJKSVELDWACHT Benoemd zijn tot dis: Rjfkaveldwacht D W Toi 1 J B Gielens AUDIëNTIES De gewone audiëntie van den minister Inariciën zaj op Maandag 27 April a.s. 1 plaata hebben. Nederlandsche tegen Poolsche landbouwproducten Het nieuwe handelsverdrag Tusschen Nederland en Polen is dezer dagen een handelsverdrag tot stand geko men. dat voorloopig voor een jaar geldt, doch dat verlengd kan worden. Onze handelsrelaties met Polen en om gekeerd waren aan het terugloopen en meu hoopt op deze wijze ze weer te doen opleven. liet betreffen vooral landbouw-producten. waarover het verdrag gesloten is. Polen was tot voor kort een goed afnemer van copra palmolie en andere plantenvetten, die uit. Nederl.-Indië geïmporteerd worden, doch deze invoer zal nog meer beperkt worden Als vervangster van deze oliën zal inland- sclie lijnolie benut moeten worden. Maar voor Nederlandsche land- en tuin bouwproducten wordt een grootere gelegen heid geboden om ingevoerd te worden. Hier van zullen kunnen profiteeren de leveran- ciers van versche groenten, bloemen en be tere fruitsoorten. De invoerrechten hiervoor zijn namelijk voor Nederlandsche producten verlaagd. Als de Nederlandsche belangheo benden zich voor de Poolsche markt gaan interesseeren, zijn hier dus goede perspec tieven. Nederland wordt bevoorrecht boven zijn concurrenten door de verlaging der taneven te regelen naar het seizoen. Maar omgekeerd moet de Nederlandsche importeur nu ook zich interesseeren voorde producten, die wij kunnen gebruiken. Dat zijn rogge,_gerst. haver, enkele soorten zaai goed, paarden en vooral hout. Polen bedong daarvoor van ons land verlaagde taneven. N.R.C. Afscheid van mr. G. G. van der Hoever als hoofdredacteur Op zijn verzoek is met ingang van 30 April aan Mr. G. G. v. d. Hoeven, eervol ontslag verleend als hoofdredacteur van de Nieuw Rotterdamscho Courant. Met ingang van 1 Mei is als zoodanig benoemd Mr. P. C. Swart, adjunct-hoofdredacteur. FEESTDAG VOOR GOEREE EN OVERFLAKKEE Voor Goeroe en Overflalckee is het van daag eenfeestdag. Overal wapperen de vlaggen van woonhuizen en openbare ge bouwen, als 'welkomstgroet aan de hooge Bezoeksters. Die hier vandaag worden ont- -angen. Het is de eerste maal. dat de Ko ningin en de Prinses een bezoek aan het eiland brengen. Slechts eens, in dc eerste mobilisatiejaren, heeft H. M. het eiland be treden op een korte inspectietocht naar het fort Ooltgensplaat. De bewoners hebben daarvan toen echter niets te zien gekre gen en de'dorpen heeft de Koningin niet bezichtigd, zoodat dit bezoek niet als het eiland geldende kon worden beschouwd. Voor de Prinses is hot de eerste maal, dat zij het eiland betreedt en vooral de jeugdige inwoners, die nog nooit een lid der Ko ninklijke Familie hebben 'aanschouwd, zagen den dag van heden met spanning tegemoet. De aankomst Het moeren deel der bevolking was in de dorpen gebleven om daar getuige te zijn tan de aankomst en de ontvangst der Hooge Bezoeksters. Niettemin hadden zich aan de haven te Middelharnis nog tal van belangstellenden verzameld, toen tegen negen uur dc „Nautilus" met den .koninklij ken standaard in den mast, voor het haven hoofd bijdraaide. Eenige vaartuigen van de rijkspolitie vergezelden met marineschip en met een barkas werd het hooge gezelschap aan land gebracht, waar de Koningin en de Prinses verwelkomd werden door den Com- aris der Koningin in de prov. Zuid- Holland, jhr mr dr II. A. van Karnebeek, den burgemeester van Middelharnis, den neer L. J. den Hollander. Naar Middelharnis en Sommelsdijk Foto van de maquette volgens het gewijzigde plan van het nieuwe Beursgebouw, dal aan den Coolsingel te Rotterdam gebouwd wordt. overige leden van het gevolg had voorge steld, wérd in de auto plaats genomen. Er reden drie* hofauto's in den stoet, waarvan de kap was neergeslagen. In de eerste auto, die do koninklijke'standaard voerde,namen de Koningin en de Prinses plaats. De drie kilometers, die de haven van het dorp Middelharnis scheiden, werden in snel tempo afgelegd en te ruim half tien naderden de auto's de kom van het doi-p, waar men aanzienlijk langzamer begon te rijden. Tusschen de bevlagde huizen en de jui chende bevolking door ging het naar de NieuwstraaL tot aan het plein voor de lagere school, waar buiten schoolkinderen uit Middelharnis en Sommelsdijk stonden opgesteld en juichend en zwaaiend met hun vlaggetjes de Hooge Bezoeksters ver welkomden De auto's slopten en uit dui zend jonge kelen klonk het oude Wilhel mus, waarvoor de Koningin en de Prinses lachend en buigend dankten. Van hier ging het door het dorp naar Sommelsdijk. waar voor het Raadhuis de leden van den Raad stonden opgesteld; de heer Den Hollander, die tevens burgemeester van Sommelsdijk is, stelde de wethouders en de raadsleden collectief aan de Hooge Bezoeksters voor, Die de auto niet verlieten. Op het Raadhuis van Middelharnis Van hier ging de stoet langs een anderen weg terug naar Middelharnis, naar het Raadhuis, waarvoor bijna de geheele be volking zich had opgesteld. Voorafgegaan door den Burgemeester be klommen de Hooge Gasten de met loopers belegde trappen van het bordes. In de ves tibule van het Raadhuis boden mevr. en mej. den Hollander, echtgenoote en dochter van den Burgemeester, de Koningin en de Prinses bloemen aan, waarna het gezel schap zich verzamelde in de fraaie antieke raadszaal, waar wethouders en raadsleden van Middelharnis aanwezig waren. Hier richtte burgemeester Den Hollan der het woord tot de Koningin en de Prin ses, heette Tiaar hartelijk welkom en bracht dank namens de ingezetenen voor het bezoek, dat tlians aan de gemeente ge bracht wordt. De Koningin dankte voor de vriendelijke woorden, waarna de wethouder en de raads leden aan de Koningin en de Prinses wer den voorgesteld. De Hooge Bezoeksters plaatsten Haar handteekening in het. speciaal voor deze gelegenheid vervaardigde in leer gebonden gedenkboek en hiermee was het bezoek aan het Raadhuis geëindigd. Langs de dorpen Onder het gejuich der bevolking ver schenen Koningin en Prinses opnieuw op het bordes en zette de stoet zich in beweging, thans in oostelijke richting naar Stad aan het Haringvliet, waar voor liet Raadhuis werd stilgehouden en aan de Koningin en de Prinses de bur gemeester F. Nieborg persoonlijk en de wethouders en raadsleden collectief werden voorgesteld. Een dochtertje van den burgemeester en dat van een der wethouders boden bloemen aan en de tegenover liet Raadhuis opge stelde kinderen zongen den Bezoeksters op nieuw het Wilhelmus toe. Op dezelfde wijze verliep het bezoek aan de andere dorpen. In Ben,Bommel stonden de autoriteiten onder leiding van burge meester W. J. Donkersloot eveneens voor 't Raadhuis opgesteld. Ook hier werden bloe men aangeboden en het Wilhelmus gezon gen door de schooljeugd. Aangezien de kom van het dorp Ooltgensplaat te ver bui ten de route lag en H.M. de Koningin er toch prijs op had gesteld de vertegenwoor digers dezer gemeente op hun eigen gebied te verwelkomen, werd te Achthuizen, dat tot de gem. Ooltgensplaat behoort, gestopt bij de R.K Pastorie aan de Oudelandsrhe Dijk. waar 600 schoolkinderen en de leden van den B.V.L. in uniform, alsmede verte genwoordigers van de R.K. Landarbeiders organisatie St. Deus dedit stonden opgestedl, om de Koningin het Wilhelmus toe te zin gen. Burgemeester Donkersloot, tevens burgemeester van Ooltgensplaat. stelde de wethouders, de raadsleden en pastoor M. M. Nolet aan de Koningin en de Prinses voor. Gaarne had de Koningin nog een bezoek gebracht aan Ouddorp. doch deze gemeente lag te sterk uit de route om bezocht te kun nen worden, te meer daar het bezoek voor de Koningin reeds zeer inspannend was. en niet langer gerekt kon worden dan den thans reeds vastge.stelden tijd. Tc Oude Tonge werd halt gehouden voor de lagere school, waar burgemeester H. Vooys werd voorgesteld, evenals te Nwe- Tonge zijn ambtgenoot R. J. Sterk. In beide gemeenten zong de schooljeugd en werden bloemen aangeboden. Bezoek aan het ziekenhuis te Dirksland Zoo naderde de stoet Dirksland. waar voor het gemeentehuis wederom de plaatse lijke autoriteiten stonden opgesteld, onder leiding van burgemeester D. j. Visscher. Nadat deze aan de Koningin was voorge steld, begaf de stoet zich naar het nieuwe fraaie ziekenhuis, dat hier in 1934 dank zij het groote legaat van mej. P. M. van Weel, kon worden gesticht. In het groote gebouw zijn ondergebracht het Diaconessen-ziekenhuis „Bethesda" en het chirurgische Van Weel-ziekenhuis. Hic stapte het gezelschap uit en in de vestibule werden H. M. de Koningin en de Prinses verwelkomd door den voorzitter van het ziekenhuis „Bethesda", Ds C. van der W a 1, die aan de beide Hooge Bezoeksters werd voorgesteld, het dagelijksch bestuur, den geneesheer-directeur dr P. Boot en der chirurg J. J. de Laive. Hot personeel stond eveneens in de hall opgesteld en bood den Gasten eenige ververschingen aan. De uiterst moderne uitrusting van het zieken huis wekte de bewondering van de Ko ningin en de Prinses, Die Zich vervolgens naar de ziekenzalen begaven en een bezoek brachten aan de 2S patiënten, die hier ver pleegd worden. Met verschillende hunner onderhielden de Koningin en de Prinses zich eeuigen tijd. Het vertrek uit Stellendam Onder groote belangstelling en wanne toejuichingen begaf het gezelschap zich weer naai- de auto's en door Melissant ging het naar Stellendam, dat te ongeveer 1 uur werd bereikt. Bij het begin van de Voor straat stonden de autoriteiten opgesteld onder leiding van burgemeester J. E. Char bon. Nadat deze was voorgesteld bracht het 'muziekkorps „Apollo" het Wil helmus ten gehoore. Voor do laatste maal boden twee meisjes bloemen aan. Na een rit door liet dorp werd het haven hoofd bereikt, waar de Koningin afscheid nam vap de Burgemeesters der verschillen de gemeenten, die zij bezocht en die zich bij den stoet hadden aangesloten. De „Nautilus'' lag reeds eenigen tijd voor de haven (e wachten op zijn hooge passa giers en hot muziekgezelschap scheepte zich in op een der in de haven liggende vaartuigen om. het afscheid met muziek te kunnen opluisteren. Met een barkas begaf het gezelschap zich weer aan boord van de Nautilus, die het anker lichtte to half twee om naar Vlaai-dingen te stoomen, of naar Hoek van Holland, al naar het weer en het getij. 0e superieure school voor \i technisch briefonderwijs Bouwkunde. Woterbouwkunde. Werk tuig bouwk.. Electrotechn. Rodio-, Chemische Techniek ctus 2 kasteloos PBNA - ARNHEM Dit Nummer bestaat uit DRIE bladen en het Zondagsblad De besprekingen inzake de Leerdamsche glasfabriek zijn mislukt. De Gemeenteraad van Rotterdam zet da behandeling van de Gemeentebegrooli.ng voort. Tegen den dader van dc moord op het trambalcon te Rotterdam is vijftien jaar geëischt De naderende I MeUviering in Duitschland Te Boedapest hebben politieke bespreking gen plaats gehad tusschen Koscialkowskl til Goemboes. De onlusten in Palestina. BETONHOUT FISTENHOUT WADDINXVEEN Opslagplaatsen te: Rotterdam: Zwaanshals 119121 's-Gravenhage: Fahrenheitstr. 3<3 TRIPLEX - Vraag» prijs - LIJSTWERK NICOLAI BERDJAJEW Een christelijk oordeel over de huidige beschaving en een oproep tot bezinning Prijs 1.50 ing. 2.25 geb. VERKRIJGBAAR BIJ DEN BOEKHANDEL Van Loghum Slaterus N.V. - Arnhem DE TWENTHEKANALEN Bestek 80, dienst 1936. Het mi ken van 3 grondduikers van gewapend beton, een aan een gewapende betonplaat verankerde be schoeiing van ijzeren damplanken en het uit voeren van hiermede verband roudende werken, behoorende tot den aan'eg van het zijkanaal naar Almelo van de Twenthe- kanalen, is gegund aan H. Haverkort, Vroomshoop, voor f 98940. Bijzonder verzorgd- is weer het lieden verschijnend nummer van ons Zondagsblad. Eenige belangrijke artikelen willen we hier noemen: Bij den schrijver van Bartje Anne de Vries over zijn leven en werk. Op bezoek bij een Pottenbakker. Gerrit den Blanken te Lei derdorp aan 't werk. Savonarola, een volksleider, die door zijn volk werd gedood. Lief en leed in de Rijkswerk inrichting, door den heer J. H. Hemmers. Watersalamanders. Voor aqua riumliefhebbers in 't voorjaar een belangrijk onderwerp. Een brief van Eileen Hearse, het Australische meisje, dat van onze jonge lezers tiental len brieven en ansichten ont ving. Verder de gewone rubrieken: Meditatie, Gedichten, Binnen- landdek Overzicht, Zielkundige en Opvoedkundige Brieven, Ver volgverhalen voor volwassenen, kinderen en kleuters, Kort Ver haal, Damrubriek, Kruiswoord raadsel, Kinderkrant met bij voegsel voor de kleuters, tal rijke fraaie illustraties enz. enz. Een van de beste propaganda middelen voor ons blad wordt steeds meer Ons Zondagsblad

Nieuwe Leidsche Courant | 1936 | | pagina 1