HEVIGE GEVECHTEN OP HET ZUIDERFRONT LICHAMELIJKE OPVOEDING EN ONTSPANNING VRIJDAG 24 APRIL 1936 EERSTE BLAD PAG 2 De oorlog in Oost-A/rika GRAZIANI RUKT LANGZAAM VOORWAARTS Groote verliezen aan beide zijden Van het Noordelijk front „geen nieuws" De toestand aan de beide fronten in SVbessinië is weinig veranderd. In het Noorden gaan de Abessijnen voort de weg Addis AbebaDcssié te vernielen teneinde een laatste poging te wagen de opmarsch van de Italianen te belemmeren. Tot nu toé hebben zij in dit opzicht niet onbevre digende resultaten bereikt Het is hen ge lukt belangrijke strategische punten 120 KM. ten Zuiden van Dessié zoo grondig te Vernielen, dat liet voor de Italianen straks wel zeer moeilijk moet zijn deze met hun gemotoriseerde colonnes te passeeren. D° Abessijnsche patrouilles, die het vernie lingswerk verrichten, worden onophoudelijk gehinderd door de Italiaansche vliegtuigen. Veel kunnen deze echter niet uitrichten, omdat eventueele bombardementen in de kaart spelen van de Abessijnen. De weg Dessié—Addis Abeba zou er nog grondiger door worden vernield, dan zij al is. Ver rassend is een bericht uit Abessijnsche bron, volgens hetwelk de galla-stammen, die zich bij den opmarsch naar Dessié bij de Italiaansche voorhoede hadden aange sloten, tlians weer gemeene zaak met de Abessijnen maken. Zij zouden de Italianen in en rond Dessié aanvallen en deze zouden daaraan de handen vol hebben, ten einde hun verbindingen met het achterland in tact te houden. Onder deze omstandigheden is van een snelle opmarsch naar Addis Abeba geen sprake meer. Vermoedelijk krijgt de Negus thans nog gelegenheid ten Noorden van Addis Abeba een flinke verdedigingslinie op te werpen. Het weer schijnt thans ook een natuur lijke bondgenoot van de Abessijnen te wor den. Het wordt met den dag minder goed en reeds vallen er regens. Men gaat dan ook al meer met de mogelijkheid rekening houden dat de Italianen vóór den regentijd 'Addis Abeba niet meer zullen bereiken. Aan het Zuidelijk front is reeds dagen lang een zeer bloedigen strijd aan den gang. Graziani's legers schijnen slechts zeer langzaam vooruit te rukken. Ras Nas- sibie verweert zich uitstekend, en al heeft hij ten slotte de Abessijnen verslagefl, hun tegenstand is niet gebroken. Het droevige is echter, dat aan weerszijden duizenden Üoodcn en gewonden te betreuren zijn, waarbij het grootste verlies uit den aard der zaak aan de zijde van de Abessijnen te boeken valt Het bericht, dat Sasa Baneh bezet zou zijn, wordt tegengesproken. Zoo ver hebben de Italianen het nog niet gebracht Er wordt hevig gevochten ten Zuidwesten van deze plaats met wisselend succes voor bei de partijen. Van het Noordelijk front geen nieuws Het laatste Italiaansche legerbericht 'be- Vat geen bijzonder nieuws van het Noorde lijk front. De luchtmacht, zoo wordt ge meld, blijft actief. Voortdurend wordt de weg DessieAd dis Abeba gesurveilleerd, evenals de an dere wegen, wclké naar de hoofdstad leiden. Nabij Worra Ilu is een detachement van het Abessijnsche leger door Italiaansche vliegtuigen beschoten, ook ton zuiden van Duba en dc vlakte van Santara zijn Abes sijnsche afdeelingen beschoten en gebom bardeerd. Volgens Abessijnsche berichten hebben Öe Italianen ten westen van Noegeli hevige aanvallen gedaan, die echter bij Doekan werden afgeslagen. Eenige honderden Ita lianen zouden gedood of gewond zijn. De toestand van het noordelijk front is ook volgens Abessijnsche mededeelingen onveranderd. De reorganisatie van het Abessijnsche leger vordert cl a g e 1 ij k s. Ook hier zouden krachtige Ita liaansche aanvallen tusschen Sjolameda, ongeveer 40 Kilometer ten Zuiden van Des- eic, en Dessie zijn afgeslagen. Een Abessijnsche overwinning in het Zuiden Van Abessijnsche zijde wordt een bericht van het Zuidelijk front verspreid, waarin Generaal Nassiboe spreekt van successen der Abessijnsche troepen. Het zóu den Abes sijnen gelukt zijn den Italianen in den sl bij Danane zware verliezen toe te brengen. Alle aanvallen der Italianen zou den afgeslagen zijn. Het desbetreffend communiqué van Ras Nassiboe luidt als volgt: Tusschen don 14den en 17den April heeft aan het Ogaden-front ten Zuid westen van Sassa Baneh tusschen den Ten en 8en breedtegraad en de 42ste en 43ste meridiaan een groote slag plaats gehad, die in een Abessijnsche overwin ning is geëindigd. Verscheidenen dui zenden Italianen werden gedood en diverse vliegtuigen omlaag geschoten. De Italianen trokken een 40 K.M. terug, doch ontvingen versterkingen en hervat ten bet offensief, waarbij zij de Abes sijnsche troepen noodzaakten zich in de richting van Denan terug te trekken. Inmiddels melden de Italianen dat hun opmarsch aan hot Zuidelijk front over een afstand van 400 kilometer voortduurt Gene raal Graziani volgt de opmarcheerendc af deelingen per vliegtuig of per auto. De vij and is door de luchtmacht gedwongen zijn nachtelijke marschen en verschuilen in het Svoud op te geven. De vliegtuigen laten den Abessijnschen autokaravanen, dip geduren de de laatste zware regens waren blijven steken en thans verder trekken, geen rusu Een der meest geslaagde luchtbombarde menten is dat van Onarreh ten oosten van Dagpahboer geweest, waar een enorm ben zinedepot in de lucht is gevlogen. De Italiaansche verliezen Gister is de tiende verliezenlijst van de troepen in Oost-Afrika gepubliceerd over het tijdvak 31 Maart15 April. Aan het Erytherea-front sneuvelden 19 of ficieren, vijf onder officie-en, 63 minderen en 2 zwarthemdcu. Aan het Somali front meu- velden een officier, een onderoffie er en 32 minneren in den ?'ag bij Wadara on S April. In dezelfde periode ove? leden vijf offic'e- ren, zes onderofficieren, 69 minderen en 34 zwarthemden tengevolge van ongelukken en ziekten. Het totaal van de verliezen van 1 Januari tot 15 April 1936 bedraagt 1891. Amerikaansch hospitaal niet verwoest Volgens Italiaansche mededeelingen heb ben de troepen het Amerikaarjsche hospitaal te Dessie, dat verwoest zou zijn, ongeschou den gevonden zoodat men het heeft inge richt als zetel van het commando van een inheemsche divisie. Detachementen van de divisie „Sahaudia" zijn te Dessie aangeko- men. Daarbij bevindt zich ook de gouver neur van Rome, Bottai. Karavaan naar Dessié Een uit Makallé vertrokken karavaan, ge vormd door zeven Italiaansche journalisten zeven buitenlandsche persvertegenwoordi gers. een Fransch schrijver en nog twee Amerikaansche journalisten is met 11 reis wagens en twee draadlooze installaties te Dessié aangekomen na een reis vanSSOKM., welke zonder incidenten is verloopen. Geen dum-dum-kogels Onderstaatssecretaris Lord Cranbome heeft in het Engelsche Lagerhuis verklaard, dat uit een onderzoek is gebleken, dat de bewering, als zouden Britsche firma's aan de Abessijnsche regeoring dum-dumkngels voor oorlogsdoeleinden bobben geleverd, volkomen ongemotiveeru is. Jaffa door de Joden verlaten 5000 vluchtelingen te Tel Aviv De geheele Joodsche bevolking van Jaffa heeft thans de stad verlaten en heeft zich naar Tel Aviv begeven. Nog steeds worden Joodsche huizen te Jaffa in -brand gestoken. Tel Aviv kan alle vluchtelingen niet meer bergen en velen kampeeren in de vel den rond de stad. Men schat het aan tal vluchtelingen uit Jaffa op 5000. Do vluchtelingen worden door hun geloofsgenooten voorzien van levens middelen en kleeding. Anti-Joodsche excessen in Algiers De „Matin" meldt uit Algiers, dat zich gistermiddag een gToote menigte aldaar ver zameld had voor het huis van een anti- Joodschen candidaat, Coston, die op het balcon een voor de Joden beleedigende plaat had aangebracht, waarop de Algerij nen werden aangespoord tegenover de Joden Hitleriaansche methodes te gebruiken. Een groot aantal Joden bevond zich tus schen de menigte. Het gedrang was zoo hevig, dat de politie dc betoogers niet in bedwang kon houden. Vier betoogers dron gen het huis binnen. Er werd op hen ge schoten, waarbij een hunner ernstig ge wond werd. De man, die het schot gelost had, werd gearresteerd, evenals drie per sonen, die zich in zijn gezelschap bevin den. In de stad heerschte des avonds een ze nuwachtige stemming, welke verhoogd werd door het feit, dat manschappen van de mobiele garde door de straten patrouil leerden. De herbewapening van Duitschland In een rede over de Engelsche begrooting verklaarde Churchill dat de kosten van de bewapening van Duitschland sedert het aan het bewind komen van Hitler is gestegen tot 20.000 millioen rijksmark. Hij verklaarde verder, dat ofwel Europa zal komen tot een verzoening ofwel een catastrophe zal komen. Hij is derhalve van meening, dat Engeland sterk moet zijn en niets anders moet zoeken dan den vrede. Kozakken gerehabiliteerd De Russische bladen drukken een bevel af van den volkscommissaris van defensie, Worosjilof, volgens hetwelk op 15 Mei een aantal cavaleriedivisies weer Kozakkon- diviseies zullen worden genoemd. In het don-gebied zal de dertiende territoriale Ko- zakkendivisie gevormd worden. De territori ale en geregelde kozakkendivisies zullen ge- recruteerd worden uit de geheele bevolking van de Don-Terek-Koeban en Strawropolge- bieden, met uitzondering van de in de ber gen wonende bevolking. In den herfst van 1936 zal een speciale uniform voor alle ko- zakkendevisies worden ingevoerd. Uit de in de bergen woneode bevolkingen zullen de cavallerieregimenten gevormd worden tot een speciale cavalleriebrigade met hoofd kwartier in de stad Ordjonikidze. Geen navolger van Koning Salomo Voor de strafkamer der rechtbank te Istanboel is een zaak behandeld, waarin twee vrouwen. Fatma Nizahet en Fatma Ilhap, de hoofdpersonen waren. Zij beweer den de moeder te zijn van hetzelfde kind. De rechtbank besloot, dat de vrouwen en het kind zich aan een bloedonderzoek moes ten onderwerpen, dat gunstig uitviel voor Fatma Nizahet De verdediger van Fatma Ilhap was het met de beslissing evenwel niet eens en eischte, dat het onderzoek moet worden uit gebreid tot de echtgenooten der bei Je vrouwen. De rechtbank heeft de zaak verwezen naar de civiele kamer. VINGERS VERSTIJFDEN, VOETEN GEZWOLLEN DOOR RHEUMATIEK. Nu weer geheel in orde. Een beetje rheumatische pijn hier of daar kennen wij allen, maar laat rheumatiek U eens werkelijk in zijn greep hebben, dan eerst weet gi| hoe ontzettend deze pijnen kunnen zijn. Laat het niet zoover komen. Lees eens onderstaande brief: „Ik leed aan rheumatische pijn in mijn handen, voeten en knieën. Langzamerhand werden deze pijnen erger, tenslotte moest ik een stok gebruiken om mij voort te bewegen. Mijn voeten waren zoo gezwollen, dat Ik mijn schoenen enkele maten te groot moest koopen. 's Morgens waren nfljn vingers als verstijfd. Inwendige, noch uitwendige medi cijnen brachten mij verlichting. Toen pro beerde ik Kruschen Salts. Na één flacon was er reeds merkbare verbetering, na de tweede waren mijn rheumatische pijnen totaal verdwenen en sindsdien zijn zij niet meer teruggekomen. Ik kan U verzekeren, dat mijn vrou\. en mij geen moeite te veel is om Kruschen Salts aan te bevelen". R. G. S. Rheumatische pijnen, jicht en ischias vin den hun oorzaak in een overmaat van urinezuur in het bloed. Dit urinezuur is één der afvalstoffen, die bij de stofwisseling ontstaan. Wanneer de inwendige organen niet goed functionneeren, hoopen deze afval stoffen zich op en zal het urinezuur uiterst pijnlijke rheumatische zwellingen in ge wrichten en spieren veroorzaken. De zes zouten, waaruit Kruschen Salts is samen gesteld, sporen ingewanden, lever en nieren aan tot krachtiger werking. De afvaltoffen worden hierdoor langs de natuurlijke kana len zacht en volkomen uit het lichaam ver wijderd, het bloed wordt gezuiverd en de pijnen zullen verdwijnen. Bovendien wordt de geheele gezondheidstoestand verbeterd. Hoofdpijn, indigestie, lusteloosheid, enz., ver dwijnen volkomen. Kruschen Salts is uitsluitend verkrijgbaar bij alle apothekers en erkende drogisten a 0.90 en 1.60 per flacon, omzetbelasting inbegrepen. Let op, dat of het etiket op de flesch, zoowel als op de buiten verpakking de naam Rowntree Handels Maatschappij Amsterdam, voorkomt, (Adv.) VON STOHER TE HELIOPOLIS In een zandstorm geraakt en verdwaald Avontuur in de woestijn De Duitsche gevant Von Stoher te Cairo, naar wien enkele dagen in de woestijn is gezocht, is gister met zijn mecanicien op het militair vliegveld te Heliopolis aangekomen. Zij werden door vertegenwoordigers van de regeering en leden van de Duitsche legatie «ntvangen. 's Morgens vroeg werden Von Stoher en zijn metgezel op 30 K.M. ten Oosten van de Oase Baharija gevonden in de nabij heid van hun auto. Het vliegtuig, dat hen het eerst zag daalde in de nabijheid van de auto. Beiden waren uitgeput Doch verder nog zeer wel. Von Stoher vertelde, dat hij Za terdag nabij Baharija in een zandstorm was geraakt en was verdwaald. Hij reed door tot zijn benzine op was. Gisterochtend hadden zij hun laatste levensmiddelen ge geten, de watervoorraad had bij zorgvul dige rantsoeneering toegekund tot heden avond. De auto hadden de verdwaalden op een rotsheuvel gelaatst, opdat deee des te eerder door zoekenden zou worden gezien en naast de wagen hadden zij witte doe ken uitgelegd voor de vliegtuigen. De beide mannen hebben zich in het leven kunnen houden door het koelwater van de auto te drinken, dit werd eerst gekookt om het te steriliseeren. De auto is in het ruwe terrein ernstig beschadigd, de stuurinrichting schijnt ge broken en de banden zijn volledig ver nield. De viering van den I Meidag Achteruitgaande arbeidstoestanden in Duitschland De Berlijnsche correspondent van de „Prager Presse" schrijft aan zijn blad over de viering van den a.s. eersten Mei het volgende: Dit jaar zal op den „feestdag van den nationalen arbeid", den eersten Mei, geen „Staatsakt" op het Tempelerhof Feld plaats hebben. In de Lustgarten zal weer een feestelijkheid in verkleinden omvang ge houden worden, maar niet meer met de zelfde groote menschenmenigten van vorige jaren. Het arbeidsfront zal in de afzonder lijke districten betoogingen organiseeren en den bedrijven aanbevelen gemeenschaps- a von den en appèls te houden. De eerste Mei is dit jaar volkomen gedepolitiseerd. IIij zal als volksfeest onder de leuze: „ver heugt u over het leven" gevierd worden. Het afzeggen van de groote Meifeestelijk- heid op het Tempelhofer Feld ligt in de zelfde lijn als het uitstel van de verkiezin gen voor de vertrouwensraden met 1 jaar. De leidende Partijkringen kunnen vermoe delijk vooral bij de arbeiders een zekere po litieke vermoeidheid constateeren. Men is van opvatting dat het publiek door de mi litaire parades die er ter gelegenheid van den heldengedenktag en van Hitiers ver jaardag gehouden zijn, reeds voldoende in beslag is genomen en dat een slecht func- tionneerende Mei-optocht den indruk, die de beide militaire schouwspelen hebben na gelaten, achteraf slechts zou kunnen ver zwakken. Beslissend voor het achterwege blijven van den „Staatsakt" is zeker ook de verslechtering, die in de sociale positie van de werknemers is ingetreden. In de me taalindustrie zijn thans kortelings loons verlagingen ingevoerd. Talrijke bedrijven, zooals Rheinmetall Dusseldorf, Borsig etc. zijn overgegaan tot indeeling van d"n werkdag in vier ploegen van zes uur, waar mede weliswaar nieuwe arbeiders kond«-n worden aangesteld maar die tegelijkertijd gepaard ging met loonsverlagingen. Bo vendien krijgen de nieuw aangestelde ar beiders in de metaalindustrie niet niper bet volle tariefsloon uitgekeerd maar 10% minder dan hun vroeger in dienst genomen «•ollega's. Dc zware industrie zou, nu deze loonsverlagingen zijn uitgevoerd, thans meer neiging vertoonen haar toestemming te geven tot eeii vermogensheffing, waar toe reeds ecnigen tijd voornemens bestaan. Een treurig record Twaalf manschappen van de Baltische roode vloot hebben een wereldrecord geves tigd in het dragen van gasmaskers. 21S uur lang hebben zij hun gasmaskers voorgehad, slechts onderbroken voor het nuttigen van eenige spijs. Tot slot hebben de mannen een marsch gemaakt van "0 kilometer, welke zij hebben afgelegd in 4% uur. Kinderexploitatie in Hollywood De „Daily Tel." meldt uit Hollywood, dat Shirley Temple, de jeugdige filmactrice door de 20th Century Fox Cy is geëngageerd te gen een salaris van ongeveer 1.000 pond per week. Shirley vierde gister baar zevende verjaardag. Zij zal dit jaar in vier films moeten spelen. Voor iedere film zal zij 13.000 pond ontvangen, terwijl baar moeder eveneens oen zeker bedrag zal toucheeren. Bij het laatste contract van Shirley werd haar een gage van 4000 pond per film toege kend. Ernstige aardbeving in Kwantoeng Verscheiden dorpen verwoest Uit Kanton wordt gemeld, dat het Zuidwesten der provincie Kwantoeng door een ernstige aardbeving 's ge teisterd. Verscheidene dorpen zijn volkomen verwoest Hot aantal dooden zou zeer groot zijn. Duizenden bewoners zijn dakloos. Kort Nieuws Nabij Gent is een Belgisch militair vlieg tuig omlaag gestort tengevolge van het ver liezen van snelheid. Het toestel vatte vlam en de piloot is in de vlammen omgekomen. Tijdens de parade te Berlijn ter gelegen heid van de verjaardag van den Führer zijn vier jongens tengevolge van het dringen onder een tank geraakt, welke na de parade naar de kazerne terugkeerde. Een van deze knaapjes is overleden. Maarschalk von Blomberg liet een krans neerleggen op de kist. Met verbazing hoort men te Weenen de geruchten, welke in Frankrijk de ronde doen, dat de nationaal-socialisten een staats greep in Oostenrijk zouden willen onderne men. In welingelichte kringen verklaart men, dat deze geruchten totaal ongegrond zijn. De Oosten rij ksche regeering heeft se dert lang maatregelen genomen om derge lijke pogingen te verijdelen. Te H a 11 e (Saaie) heeft oen 23-jarige jongeman een dienstmeisje doodgeschoten, omdat zij do verloving had uitgemaakt. UIT OOST-INDIE Madoereezen naar Zuid-Oost-Borneo Voor eenige tienduizenden terrein beschikbaar SOERABAJA, 23 April. (Aneta). Inzake het plan voor emigratie van Madoereezen naar Zuid-Oost-Borneo wordt het volgende vernomen: Hiervoor is een terrein beschikbaar van 100.000 H.A., hetgeen plaats biedt aan eeni ge tienduizenden Madoereezen. De Gouverneur van Oost-Java deelde me de, dat het plan geheel gereed is, doch geen voortgang kan hebben alvorens een bodem- kundig onderzoek had plaatsgehad. De Gouverneur vernam van den direc teur van het binnenlandsch bestuur, dat dit onderzoek Is vertraagd, daar een ambtenaar, die hiermede zou kunnen worden belast, nog niet beschikbaar is. Dit emigratie-plan is een onderdeel van het welvaartsplan voor Madoera, waarom trent tusschen den directeur van Financiën en den Gouverneur van Oost-Java volkomen overeens'emming is bereikt. Voorts is de Gouverneur van Oost-Java voornemens bij zijn a.s. bezoek aan Batavia de geheele aangelegenheid voor te brengen bij den G.G., den raad van Ned.-Indië en de interdepartementale begrootingscommissie. De vijfentwintig millioen voor Indië BATAVIA, 23 April. (Anetal. Een uitzon dering op het unanieme commentaar, het welk bijval uitdrukte, dat de Ned.-Indische pers leverde op de geste van Nederland om 25.000.000 ter beschikking van Ned.-Indië te stellen, vormt het „Soer. Handelsblad". In dit blad wordt onder den titel „Een fooi'* de geste van de Nederlandsche regee ring niet gelukkig geacht. Het gebaar van Holland raakt het wezen der verhouding tusschen beide gebiedsdeelen niet. Indië verlangt economische maatregelen, die een erkenning vormen van wat Indië voor Hol land doet, versteviging van den economi- schen band, gegrond op een beter inzicht in onze nooden, ..een voldoend sterke vloot, en, desnoodig, hulp bij het sluitend maken der begroot ing". De woelingen in Spanje De woelingen in Spanje zijn nog niet ten einde. Te Almeria schoot gister een 16-jarige jongen op een troep commu nisten, van wie er twee gewond worden. Een lid van dc stormtroepen, die de be toogers wilde verspreiden, werd gedood. De nervositeit is zeer groot. Te Lebrisa hebben extremisten ge tracht de kerk van San Francisco in brand te steken. Ook het bureau van de Katholieke Volksactie moest het ont gelden. Het ging in vlammen op, nadat alles kort en klein was geslagen. Een lui tenant van de civiele garde werd met stokslagen gedood. Te Zamora werden de pastoor en de ex-Burgemeester ge arresteerd, omdat men in hun woningen twee bommen zou hebben ontdekt LUXE DAMESSCHOENEN IN ELKE SOLIEDE ZAAK VERKRIJGBAAR GYMNASTIEK Een verheugende tij ing Te Vlissingen had een vergadering plaats van vertegenwoordigers van de Chr. Turnverenigingen C.K.W.O. te Vlissingen, E.M.M. te Terneuzen, en O.K.K. te Goes, waarin werd opgericht de Kring Zeele-d an het Ned. Chr. Gymn.verbond. Het doel is, in Zeeland propaganda te voeren voor de Chr. Sportbeoefening, zwakke ver- eenigingen te steunen en eventueel nieuwe afr'eelingen op te richten. Besloten werd, dezen zomer een gezamen lijke openluchtuitvoering te organiseeren in Terneuzen. Het bestuur van den nieuwen Turnkring bestaat uit de heeren P. K. Dees, Terneuzen, voorzitter: M. C. van Melle, Goes, secreta ris, en C. de Zwart, Vlissingen, penning meester. AUTOMOBILISME Den 9den Mei a,s. houdt de K.NjV.C. een tocht met auto's door de Alblasserwaard, waarbij eenige molens zullen worden be zichtigd. Een gedeelte van de route zal loopen door de gemeenten Gorinchem, Schelluioen, Hoornaar, Noordeloos, Goudriaan, Ottoland, Molenaarsgraaf, Bleskensgraaf, Oud-Alblas, AJblasserdam en Kinderdijk. Tusschen 9.45 en 1.45 uur voormiddag zullen de deelnemers genoemde plaatsen passeeren. PADVINDERIJ DE JAMBOREE Terrein-moeilijkheden opgeheven Naar wij vernemen, is de Kon. goedkeu ring verleend op de overheidsmaatregelen, welke waren vereischt voor het wegen complex in de nabijheid der terreine i, waarop de jamboree zal worden gehouden. Hiermede zijn thans de terreinmoeilijk heden, welke den aanvang van de uit- voeringswerken nog in den weg stonden, VOETBAL DE C.N.V.B.-COMPETIT1E PW 1: 4 Pro Pi se II: 6 Storm vog; OPS 1 i 1Otympla 1 - 1Groen Wit 1: 7 WS— III: 11 BCO 1—Zwaluwen 1 Res. Klasse I: 16 Centrum 3Or. Wit 2: 17 St. Hooger 2—VVS 2: 18 Zw.-Wit 2— ODS 3 - Res. Klasse U: 21 Unicum 3— Or.-Wit 3: 22 VVO 2— PW 2: 23 Vitesse 2 Stormvogels 2 R es. Klasse III a: 26 ABSTrekvogels;^27 Zwaluwen 3_—Cond< 28 TOG 2Grc 31 DOS 8- tobt). K 1 in S: Excelsior—EDO 2: Afd. II <Z' Illb: ;2 Vitesse 3—TOG 3 is se B: DOTO 2— Z. 2—GSV 2. I: DOS 1—Olym- III: Volharding 2—CSV Go Ahead 2—Be Quick 2 Afd. III (Twente-West). Klasse T: Sparta 1—Excelsior 1: IIVC— DES 1 Klasse II: Vromsh. BoysExcelsior 2: VictoriaSparta 2 HW—Volharding 2 Junioren: Excelsior •DES: Volharding—Entersche Boys; Spaxta Ixcelsl ■rdnni). K 1 a _SOS a: Fai I: ESW a losDVV b 1Oranje Afd. VIII (Tweote- Afd. XII (Zuid Gelderland) KI a DTS 1—UVS Klasse Afd. XII (Zeeland). I< 1 Olvmpla l: Rhoda 1—Unita. VIOS 1SDO 2; DSC 1—Nieuwdorp KORFBAL DE C.KJ3.-COMPETITEE bSportlust DVO 1DES l se I: KW 1— Pornlx 2Ton< TOP 1; Vitesse 1Ijsvogels II b: DES 1—Neerland!» 0: Ex. Ijsvogels f 2; VEO K l VES 2 Vitesse 2: TOr 2FIKS 2 Klasse III b: Zeemeeuwen 2 —Neerland!a 3; KVS 2—Tonego 3 Zuid-Holland Zuid. Klasse I* Or. Wit—Hol - landlaSnel—ZKC: Rnplvo—THOR Klas se II: AKC—DIO: ODI 2—TOP: Maassluis— Rotterdam-Zuid Klasse III a: ZKC 2— AKC 2; Vitesse—Or. Wit 2: PKC—Snel 2: •s Gravendeel—Or. Wit S Klasse II! b TOP —Or. Nassau: Hollandia 3—Rotterdam- Zuid 2 Klasse III c: DIO 2—Rapivo 2. liana: Or. Blauw—DKOD Zwart Wit 2—SKV: Fluks—ODIO: Fluks 2— 5 4 1 O 9 21— 5 2 0 3 4 Neerlajidla Tonego Pornlx 2 VEO 2 KVS 1 VES 2 DBS 1 6—27 4 1 1 9 23—12 Klasse II V.E.S. 3 Excelsior 3 Tonego 3 K.V.S. 2 Neerlandla 3 3 1113 5 113 3 5 113 3 3 3 0*0 6 5 3 117 3 10 12 0 12 1 SCHAKEN VOORWEDSTRIJDEN OM KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND In 5 plaatsen strijden 31 spelers om 6 beschikbare plaatsen in de finale De wedstrijden om het. kampioenschap van Nederland hebben ditmaal een menigte schakers op de been gebracht zooals nim mer tevoren. Dit komt door een nieuwe re geling, waarbij is bepaald, dat in den uit» eindelijken strijd om het landskampioen schap 6 plaatsen zullen kunnen worden be zet door de winnaars van de voorwedstrijden, welke daarvoor zijn uitgeschreven. De ove rige 4 plaatsen in oe eindgroep zijn gere serveerd voor Landau, van den Bosch, Ham- ming en Blok. Tot deze voorwedstrijden nu zijn in totaal 32 spelers toegelaten, die in S groepen van 4 telkens om 2 plaatsen gestreden hebben. Te Amsterdam vonden drie dezer groepen onderdak, te Utrecht twee en telkens 1 te den Haag, Rotterdam en Arnhem. De resultaten van de wedstrijden waren als volgt: 3 1% 11/3 m Vi 2% 1 - 1% - 2i/2 A. D. de Groot \V. Koomen C Schol tens T. ten Kate 1 Groep II (te Amsterdam): F. van Scheltinga 2 1 W. Geijser 1 1 G. Kroone 1 1 J. A. Wolthuis 1 Groep III (te Utrecht) E. Mulder 2 1 J. Sterk 3 W. Mühring 1 G. R. D. v. Doesburgh 1 Groep IV (te Rotterdam): L. Prins 2 Chr. Vlagsma 2 E. v. Amerongen 1 H. J. v. Steenis Groep V (te Den Haag): J. Veerkamp 1 Th. C L. Kok 2 R. A. J. Meijer —11 In deze groep trok Dr Pannekoek zich terug. Groep VI (te Arnhem): L. Stumpers 2 1 2 Th. de Jong 12 2 J. Kahn —11 Rietbergen 2 0 Groep VII (te Amsterdam) J. B. N. Ruben 12 2 W. A. T. Schelfhout 2—12 J. A. J. Polak 111 1^ W. Ch. Goris —12% Groep VIII (te Utrecht) N. Cortlever 2 H. Smitskamp Jr. 2 J. Theeboom 1 2 1 G. L. Meijering 12 Uit elke groep worden dc nos. 1 en 2 ge plaatst in de tweece serie voorwedstrijden, waaruit dan tenslotte de 6 gelukkigen te voorschijn moeten komen, die in den eind- wedstrijd (te Rotterdam) mogen mededin gen naar den titel. Men zal bij het bezien van bovenstaande uitslagen opmerken, dat nog niet alle groe pen uitgespeeld zijn. waardoor nog niet over al c.e nos. 1 en 2 van elke groep vaststaan. Zoo is in groep I de partij ten Kalede Groot afgebroken in een stelling, welke ten Kale groote kansen biedt. Wint hij inder daad, dan eindigen alle spelers in die groep met 1% punt en is een herkamp noodzake lijk- In groep II wees de loting Kroone als no. 2 aan, doch deze zal zijn plaats waarschijn lijk aan Geijser afstaan. In groep IV moet de partij van Ameron gen- Prins nog worden gespeeld. Wint van Amerongen. can is een herkamp tusschen drie spelers noodzakelijk In deze groep trekt voorts het slechte resultaat van Ir H. J. van Steenis de aandacht In groep VI is het fesnltaat van dp partij KahnRietbergen nog niel bpkend, .Joch de beslissing voor de bovenste 2 plaatsen is reeds gevallen. HET TOURNOOI TE MARGATE De zevende ronde ol A- Wood wint De afgebroken purtll uit de ze.-dn rundf ichen onze beide landgxjnooten Sohelfhoi Schelfhout gewoi Koblen: t van Knop partij uit de

Nieuwe Leidsche Courant | 1936 | | pagina 2