llirumr grtftódjr Courant Dagelijks verschijnend Nieuwsblad voor Leiden en Omstreken SCHEPEN VAN DE H.A.L. HELPEN ELKAAR PALTHE abonnementsprijs: Pei kwartaal in Leiden en in plaatsen waar een agenlschap gevestigd is 235 Franco per post 2.35 portokosten Per week0.18 Voor het Buitenland bij wekelijksche rending4.50 Bij dagelijksche zending530 Alles bij vooruitbetaling Losse nummers 5 ct. met Zondagsblad 7'/* ct Zondagsblad nief afzonderlijk verkrijgbaar No. 5762 Breestraat 123 Telefoon 2710 (na 6 uur 3166) Postbox 20 Postgiro 58936 DONDERDAG 23 APRIL 1936 15e Jaargang üübertcntitprijjcn: Van I tot 5 regelsf 1.17'/» Elke regel meer 0.22'/» Ingezonden Mededeeling*. van 1-5 regels230 Eike regel meer0.45 Voor het bevragen aan 't bureau V wordt berekend 0.10 ERGERNIS GEGEVEN Maandag lazen we in de roode pers een ongewoon bericht. De correspondent van Vooruit meldde, dat de nieuwe weg te Hillegoin met brug over de Hillcgommer beekZondagmorgen om 10 uur geopend is. En hij voegde er o. ru, het vol gende aan toe: Hoewel de opening op 10 uur was aan gekondigd, was alleen de Harmoniekapel aanwezig om met 'muziek de brug en de weg voor het verkeer open te stellen. De burgemeester, mr. D. F. Pont, was naar wij vernemen wel aanwezig. Wij mochten hem echter niet ontdekken. Een openingswoord heeft hij niet gesproken. De eigenlijke opening vond door de po litie plaats door het wegnemen van het doek van het bord „Richting Den Haag". Het tijdëtip van de opening heeft veel ontstemming gewekt bij het protestant- sche deel van de bevolking. Dit zal ook wel de reden zijn, dat de burgemeester zich bij de „opening" op de achtergrond heeft gehouden. Begrijpelijkerwijze denk u even in: Wegopenstelling op Zondagmorgen! heeft onze correspondent van dit beteeke- nisvotle feit geen mededeeling gedaan en het geciteerde bericht scheen ons vrijwel ongelooflijk. Echtor bericht men ons achteraf, dat de zaak zich werkelijk zoo heeft toegedragen. Alles .geschiedde op initiatief van den Bur- - gemeester; de wethouders wisten er niets van en konden ook niets vermoeden, want Zaterdag stond er in de kranten, dat de opening zonder eenige officieele plechtig heid had plaats gevonden. Voorts werd ons nog gemeld, dat een en ander zoowel bij Roomsch-Katholieken als bij geloovige Protestanten groote ergernis heeft gewekt. Wij kunnen dat verstaan en de houding van den Burgemeester komt ons onbegrij pelijk voor. Hij wist van te voren, dat hij een groot deel der gemeentenaren noode- loos ergerde door deze verstoring der Zon dagsrust. Dubbel jammer, omdat de nieuwe weg, welke een groote verbetering is voor het verkeer, vooral aan het initiatief van den Burgemeester is tc danken. Waarom dan deze dissonant? „LEERDAM" VRAAGT SURSEANCE AAN Om werkgelegenheid te behouden Het bestuur van de glasfabriek „Leerdam" heeft gistermiddag een voorloopige aanvrage tot surséance van betaling aangevraagd, waarop waarschijnlijk spoedig zal worden beslist. Deze aanvrage is ingediend dm de mogelijkheid te openen het bedrijf voort te zetten op zulk een wijze, dat de lasten, die op het onde bedrijf rusten, daarvan worden weggenomen. Naar aanleiding vam de aanvrage van sur séance van betaling door de N.V. Glasfabriek .Leerdam" vernemen wij, dat tot deze schap is besloten ten einde de mogelijkheid tot voortzetting van het bedrijf te behouden, wat anders niet mogelijk zou zijn. Tèn aanzien van plannen in deze richting kan het bestuur op dit oogenblik nog geen nadere mededeelingen doen. De reorganisatieplannen door het bestuur ingediend hebben niet tot resultaat geleid, aangezien hierbij voorwaarde was het be reiken van een prijs- en productieregeling met de andere glasfabrieken in Nederland. In een bespreking met de besturen dezer ondernemingen bleek, dat zoodanige regeling niet zou zijn te verwerkelijken zonder mede werking van de Regeering ten opzichte van de beperking van invoer van glas uit het buitenland, medewerking, die de Regeering, mede in verband met verplichtingen, voort vloeiende ui* handelsverdragen op dit mo- .ment niet kon garandeeren. Plannen van andere /ijde zijn tot duc.«eire ondoorvoerbaar gebleken, aangezien bierbij afgezien van de vr~.?.g of de werkgelegen heid bij deze plannen wel inderdaad behou den ken worden, de vchtens noodzakelijke medewerking van preferente .crediteuren op z'n rnuist dubieus m.est worden geacht. HET KANAAL VAN ZUID-BEVELAND. Gisteren werd te Middelburg aanbesteed het verbi*eeden van het deel van het kanaal van Zuid-Beveland ten Zuiden van Vlakt* tn de gemeenten Sehore en Kruiningeri Laagste inschrijfster N.V. Aannemersbedrijf v.h. Brejen van den Bout te Berg en Dal voor f 284.200 bij gebruik van binnenlanu- sche en voor f284.000 bij gebruik van bui ten landsrlie cement. Tevens werd aanbesteed de houw van zes bruggen van gewapend beton en een be schooling met brug van gewapend beton in den weg Zierikzee- -Re-nesse. Laagste inschrij vers gebr. v. Velthoven te Zierikzee yoor f'28.900. BEGROOTING LANDBOUW CRISISFONDS Verschillende leden keuren de gevoerde politiek af Een vaste lijn ontbreekt Aan het vooHoopig verslag van de Eerste Kamer over de begooting van h«'t Land houwerjsisfonds voor 1936, wordt ontleend, dat verscheidene leden verklaarden, zich slechts zeer ten deele te kunnen vereenigen met de door de Regeering gevoerde land bouwcrisispol itiek, die dwars ingaat tegen het streven naar aanpassing van de prij zen aan een lager niveau van uitgaven. Zij duchtten dan ook. dat de door de Regeering voorgestane politiek van aanpas sing, gelet op de wqze. waarop de land bouw thans wordt gesteund, niet zal slagen. Zij erkenden, dat als overgangsmaatregel die steun niet kan uitblijven en da» men do nadeelén, daaraan verbonden, tijdelijk heeft te aanvaarden. Daartegenover stelden zij evenwel, dat bij bet huidige stelsel van steunverleening da crisis blijfl voortwoekeren, zonder dat'-eenlg uitzicht wordt geopend op beëindiging van de daaruit ontstane onbe vredigende toestand. Sommige andere leden betreurden even eens. dat in de landbouwcrisispol itiek van de Regeering de vaste lijn ontbreekt en waren van meening, dat de minister meer moet streven naar ordening in productie en distrihütie. Meerdere leden betoogden, dat de land- bouwcrisispólitick in haar huldigen vorm een gevolg is van onze onjuiste handels politiek. Aan verhooging; vn de invoerrechten ga ven zij verre de voorkeur boven' het inge wikkelde stelsel, dat wij thans op het ge bied van den landbouwsteun hebben. Weder andere leden verklaarden, rich met de tegen wboiige landbduwcrisispoli- tiek wel tc kunhi' vereenigen. Zij spraken als hun overtuiging uit, dat een regelend optreden van overheidswege ten aanzien van de prijzen der landbouwproducten en iri verband daarmede verleening van steun aan land- en tuinbouwbedrijven vooralsnog in het algemeen landsbelang,niet kan wor den gemjst. Eenige leden opperden bezwaren tegen de hun inziens te streng toegepaste centralisatie bij de landbouwcrisispolitiek, welke belem merend werkt op de vrijheid van dc_ be- trtfRkenen. Sommige leden herinnerden aan de be narde positie, waarin de landarbeiders ver koeren en het feit dat de werkloosheid stijgende is, mede, doordat steeds meer landarbeid door machines wordt verricht. Verscheidene leden verzochten den minis ter met den meesten spoed te bevorderen, dat voor de kleine boeren ëen regeling tot stand komt voor de zg. tewerkstelling op ejgen bedrijf met toekenning van 2/3 van het loon in werkverschaffing. Eenige leden betreurden, dat de richtprijs van tarwe van f 10 tot f 9 is verlaagd. Opnieuw wezen verschillende leden op de hooge distributiekosten van groenten en fruit en op de wenschelijkheid. dat in het bestaande stelsel spoedig wijziging wordt gebracht. Sommige leden vroegen of de minister De ambulance naar huis Komt 19 Mei in Rotterdam aan Dank zy de medewerking van de Rotterdamsche Lloyd is het hoofdbestuur van het Neder- landsche Roode Kruis er in ge slaagd een gunstige gelegenheid te arrangeeren voor de terug reis der Nederlandsche Ambu lance uit Abessinië naar Neder land. De ambulance zal Vrijdag a.s. uit Addis Abeba vertrekken naar Djibouti en daar nJyven wachten op de „Palembang" van de Rotterdamsche Üoyd, welke die haven op 1 Mei zal aandoen. Met deze boot zullen onze landgenooten de thuisreis ma ken en op 19 Mei a.s. in Rot terdam aankomen. De Maatschappij Nederland heeft gezorgd, dat jhr. dr. van der Does een plaats gekregen heeft aan boord van de „Johan van Oldenbarnevelt", die 1 Mei nit Port Said zal vertrekken en 12 Mei in Amsterdam aankomt. Voorts vernemen wy nog; dat al het materieel van de Neder landsche Ambulance, dat in Dessié en in Quoram aanwezig 'was, in handen der Italianen is gevallen. Er wordt echter toe zicht, op gehouden door een ver tegenwoordiger van het Inter? nationale Roode Kruis. een heffing voor groenten en fruit in te voeren Deze leden meenden, voor hel geval dit voornemen inderdaad mocht be staan, intijds het invoeren van zulk een heffing met grooten ernst Je moeten ont raden. "T- Verschillende leden drongen aan opmaat- regelen om den zoo schadelijken export van boter naar Engeland te beëindigen. Verschillende leden spraken de hoop uit, dat de minister niet zal toegeven aan den drang om de bemoeiingen van de Regee ring ten aanzien van de varkenshouderij geheel of ten deele te beëindigen. Verschillende leden achtten de verschaf fing van eieren uit koelhuizen onvoldoende vervanging van de verstrekking van vleesoh. Eenige leden meenden, dat grond bestaat voor de vrees, dat door de bevoorrechte positie, welke de baconfabrikanten hebben verkregen, binnen korten tijd niet alleen tal van vleeschwarenfabrikanten en gros siers in varkensvleesch noodlijdend zullen zijn geworden, doch dat zelfs een aantal dezer bedrijven zal moeten worden gesloten. ótu'tds' W De Stadt-Schanke Lcidscheplcln 5-9 Tel. 33072 Amsterdam DINER I DINER I DINER 4 ganqeo I 6 gangen d'oeovre vmrit 75 c. I 1— I 1.25 ELK DIN EB BEN TOPPRESTATIE! HOTEL WITTEBRUG PINKSTEREN SPECIAAL TARIEF VOOR WEEK-END AMSTERDAM Nieuwe Doelenstraat HOTEL DES PAYS-BAS Alle moderne comfort Echt Holl. huiielijkheid Kamers incl. ontbijt f 4.— ea f 430 met badkamer vanaf f 5 Hotel Pension «JAN TABAK» Telefoon 3800 B U S S U M Penslonprijzen. die rich bi) de tegenwoordige tijdsomstandigheden hebben aangepast Het ongeval in de Geref. Kerk te Naaldwijk Een tragisch sterfgeval Omtrent het ongeval dat plaats had in de Geref. kerk te Naald wij k, waarbij de 64-jarige mej. N. Koppenol van een ladder viel en aan de gevolgen overleed, vernemen we nog, dat het slachtoffer waarschijnlijk geruimen tijd vrij ernstig bloedend op de vloer in de consistoriekamer heeft gelegen, alvorens zij werd ontdekt Toen nl. iemand den eleotrischen meter kwam onncmen, zag deze de vrouw bewusteloos op den vloer liggen. Dr. de Bruin, die werd ontboden, consta teerde, dat mej. Koppenol een zware hersen schudding en een schedelbreuk had beko men. Zonder het bewustzijn te hebben her kregen Is het slachtoffer na enkele uren overleden. Tragisch bij dit sterfgeval is. dat mej Koppenol, die vele jaren op zoo trouwe wijze haar plicht als kerk-schoonmaakster en hulp-kosteres had waargenomen, juist heden haar 65sten verjaardag zou vieren en dan met ingang van 1 Mei a.s. gepensioneerd worden DE „SPAARNDAM" SLEEPT DE „BILDERDIJK" NAAR HALIFAX Een staaltje van knappe stuurmanskunst Het relaas van kapitein van Buuren Woensdagmiddag is in de Maashaven te Rotterdam gearriveerd het vrachtschip met beperkte passagiers- accomodatie „Spaarndam" an de Holland-Amerika Lijn, dat van 22 tot 27 Maart zulk een uitzonderlijke pres tatie heeft geleverd door de „Bilder- dijk", een vrachtschip van dezelfde maatschappij, dat op 350 mijl van Ha lifax zijn roer en roersteven verloren had, in tij en ontij op sleeptouw te nemen en veilig in de haven binnen te brengen, aldus de maatschappij niet geringe kosten besparend, en nogmaals bewijzend welk een knappe stuurlieden wij hier in Nederland hebben. Roer en roersteven verloren Het was in den voprmiddag van- den 22cn Maart, dat de „Bildérdijk", die op dat tijd- slip ,zijn positie opgaf als 43.52 N.L. en 56.20 W.B. een „Message to all ships" ra diografisch uitzond, waarin gemeld werd, dat roer en roersteven tijdens zwaar weer verloren waren gegaan en dat het schip overigens niet in onmiddellijk gevaar ver keerde. Een speciaal telegram aan kapitein C T. van Buuren van de Spaarndam meldde, dat de deklasten op het achterdek waren gebracht en alles op het schip in gereedheid ,was gebracht om te sleepen, doch dat men nog nadere orders afwachtte. Na het ontyangen van dit bericht heeft de „Spaara,dam", die kortelings is omge bouwd tot een vrachtschip met minder» passagiersaccomodatie, dan aanvankelijk het geval was, onmiddellijk vaart vermeer derd, teneinde nog voor het vallen van den avond van den-volgenden dag het -bescha digde schip te bereiken. De afstand tus- schen beide stoomschepen bedroeg toen on geveer 3G3 mijl. Op den 22en Maart kreeg kapitein van Buuren officieel bericht, dat getracht moest worden dP „Bildérdijk" op sleeptouw- te nemen naar Halifax. Te 3.04 in den middag kwam de „Bildér dijk" in zicht, die zich toen bevond op 44.15 N.B. en 56.40 W.L. De marconist R. Broek heeft gedurende deze dagen een zware taak gehad, want kapitein van Buuren vertelde ons in een gesprek, dat hij ons met de grootste welwillendheid in zijn cabine, kort na de aankomst toestond, dat men daarom zoo regelrecht op het schip had kunnen aanvaren, omdat de draad- looze richtingzoeker wederom zijn volko men betrouwbaarheid en nuttigheid heeft bewezen. De „Bildérdijk" heeft zich geen moment in onmiddellijk gevaar bevonden,, zoodat de aanbiedingen van verschillende andere schepen om assistentie te verleenen onder dankzegging afgeslagen konden worden en men daar aan boord rustig heeft kunnen afwachten tot de „Spaarndam" ter plaatse verscheen. Gereed om te sleepen Direct nadat het hulpeloos ronddobberen de vrachtschip gezien was, is vaart gemin derd en te 3.56 is de eerste verbinding tus- schen beide schepen tot stand gekomen door een op een boei gostoken dunne lijn. Het werk werd toen door mistig weer nog bemoeilijkt. Te 5.38 was alles gereed om te sleepen. Dit geschiedde met een 165 vaam sleeptros van de „Bildérdijk". Men zette koers naar Halifax, doch op den 24sten Maart te 5.15 uur namiddag, toen de sche pen harden wind, sneeuw, hagel en een hooge deining ontmoetten, brak door an- kersluitingsgalm de verbinding. Deze werd na een mislukte poging met een op een boei geplaatst Holmes! icht, hersteld, doch toen kort daarop om een uur of acht de manillatros het weer begaf heeft men ein delijk te 9.22 het werk voor dien nacht ge staakt, ook omdat het schip door hei stormachtige weer zwaar stampte en slin gerdè en de stortzeeën over boord sloegen. In eikaars nabijheid hebben de schepen toen het daglicht afgewacht. In den morgen van den 25sten Maart, om vijf uur, was het weer wat opgeknapt en na eenige vergeefsche pogingen gelukte het ie /.lo de verbinding opnieuw te herstellen, een dikkere tros - van 5% Eng. duim - van 120 Vaam lengte is toen gebruikt. Toen waren van de 350 mijl, die de schepen van Han fax verwijderd waren, nog slechts 90 mijl afgelegd, omdat zoowel de „Bildérdijk" als de „Sjjaarndam" door den storm om de Zuid gedreven waren. Halifax bereikt Men moest steeds varen bij bedekte lucht en mist en daardoor is de gansche naviga tie eigenlijk bepaald door de radio-richting zoeker, daar zonswaarnemingen en loodin- gen slechts beperkt mogelijk waren. Te 11.50 in den morgen bereikte men op 27 Maart de uiterton van Halifax. Met zeer verminderde vaart is men de haven bin nengekomen en te 12.10 is gestopt om de sleepbooten „Foundation Franklin" die steeds in de nabijheid van de schepen heeft vertoefd om des noods assistentie te ver leenen en de „Banchee", beiden van Hah fax, gelegenheid te geven het schip verder aan den wal te brengen. Daarop heeft de „Spaarndam". die op weg was naar New-York, haar reis ver volgd. De passagiers, die zich aan boord bevon den hadden het geval geheel van den spor lieven kant opgenomen, vertelde kapitein van Buuren verder, en het feit. dat de Spaarndam met drie dagen vertraging op de plaats van bestemming kwam, werd niet geacht. Zoowel voor kapitein van Buuren als voor den heer J. A. Liebau, die de „Bil dérdijk" welke op weg 'was naar Boston commandeerde, is dit sleep- incident een nieuwe sensatie geweest en hoewel kapitein van Buuren hot grootste gedeelte van zijn slagen op rekening van den radio-zoeker schuift, vernamen wij van een der heeren van de H.A.L», die bij het onderhoud tegen woordig was, dat hier werkelijk een buitengewone prestatie van stuurmans kunst geleverd is, want diverse pogin gen, welke men. met het sleepcn van deze soort schepen heeft genomen, zijn vrijwel alle volkomen mislukt, zoodat men hier terecht kan spreken van een met eére hooghouden van Nederlands naam in der «-eeiade. Burgemeester S. Hammer Gister werd de heer S. Hammer, voor heen ambtenaar ter secretarie van Gene- muiden, plechtig als Burgemeester van Piershil en Goudswaard geïnstalleerd. Ter aanvulling van het verslag, opgeno men in ons blad van gister, kunnen we nog het volgende mededeelen: Te ongeveer 9.30 uur arriveerde de heer Hammer met zijn verloofde op het gemeen tehuis te Piershil, waar een bouquet bloe men wem aangeboden. Te 10 uur werd de vergadering van den Raad door den Voorzitter met het gebruike lijke gebed geopend, waarna voorlezing ge schiedde van het Koninklijk Besluit, inhou dende de benqeming van den heer S. Ham mer tot Burgemeester der gemeenten Gouds waard en Piershil. Hierna werd de nieuwe Burgemeester met zijn verloofde in de raadszaal binnengeleid door de heeren Schenk en de Heer. Daarna voerde de heer Vink, le wethou der van Piershil het woord. Deze maakte zich tot tolk van alle. Raadsleden en zeide, dat de heer Hammer op aller medewerking rekenen kan. Hij sprak de hoop uit dat de besprekingen in den Raad door den Burge meester zakelijk geleid zouden worden. Spr. besloot met den heer Hammer Gods besten zegen toe te wenschen. Namens de burgerij werd vervolgens een bloemenmand aan den nieuwen ambtsdrager overhandigd. Vervolgens voerde Burgemeester Hammer zelf het woord. Van zijn rede gaven we gister reeds verslag. Daarna werd het woord gevoerd door de heeren A. J. de Heer (S.G.P) en In 't Veld (S.D.A.P.), waarna de vergadering gesloten werd. De Burgemeester van Nieuw-Beyer- land. de heer Bolman, sprak tenslotte den nieuwen Burgemeester toe, waarna een be zoek aan de scholen werd gébracht. De installatie te Goudswaard. De belangstelling te Goudswaard in do middaguren was buitengewoon groot O-a. waren aanwezig gen. L. F. Duymaer van Twist, Prof. Di-. J. Severyn van Utrecht, de ouders van den heer Hammer, de Burge meester van Genemuiden en de Burgemees ters van Zuid-Beyerland, Nieuw-Beyerland, en Mijnsheerenland, resp. de heeren Becking Bolman en de Jong, alsmede Os A E. de Geus van de Bilt, afgevaardigde van het hoofdbestuur van den Ned, Herv. Bond van J.V. op G.G. Na de rede van den heer Hammer hebben nog het woord gevoerd wethouder Schel ling, de gemeentesecretaris Vermet, ge neraal Duymaer van Twist, die den grooten ijver en het plichtsbesef van den burgemeester naar voren heeft gebracht als leider bij de B.VL., Ds de Gus, die woorden van dank sprak voor den arbeid in den Bond van Ned. Herv. J.V. op G.G., Ds Bout, Mr de Jong, burgemeester van Westmaas en Mijnsheerenland en Ds van Aalst van Oud- Vossemeer. Daarna heeft de schare den nieuwen burgemeester en zijn verloofde de zegenbede toegezongen uit Ps. 134 3. stalleerd tot Burgemeester van Goudswaarden Piershil Ónze foto werd genomen op, 't moment, dat den nieuwen Burgemeester de ambtsketen werd omgehangen. Het interview met dr. v. Schelven Nadere uitleg van enkele zinsneden In het interview met Dr van Schelven, dat wij onlangs publiceerden, kwam een zins. wending voor, waarin het volgende werd op gemerkt: ..Het is een vrijgevochten, tuchtloozo bevolking, italiaansch protectoraat zal. zonder twijfel zegenrijk zijn voor dit volk maar aan den anderen kant gun ik nie mand, dat hij zijn vrijheid verliest". Naar aanleiding van deze uitlating heeft het „Hbld." aan Dr van Schelven verzocht nader aan te geven wat hij hiermede bedoeld had. .Die regels in het interview heb ik ab soluut niet zoo gezegd; ik heb op den voorgrond gesteld.'' verklaarde Dr Van Schelven, „dat er niets over politiek in mocht komen. Ik heb dan ook alle poli tiek er buiten gehouden en zeker heb ik niet gezegd, dat ik 'n Italiaansch protec toraat zegenrijk zou achten. Wel zei ik, dat de Abessijnen leiding noodig hebben, omdat hun organisatie ontbreekt. Leiding van Europeanen zou goed voor hen zijn. wanneer de Abessijnen gecivili seerd werden, want het ontbreekt hun nog aan tucht en orde. Wat de Negus in een paar jaar tijds overigens gepresteerd heeft, is eenvoudig wonderbaarlijk. Ik hoorde dit van geloof waardige menschen, als den directeur van de bank van Ethiopië. Op het gebied van wegenaanleg is er veel gèbeurd. Ook de bestuursorganisatie is er aanmerkelijk verbeterd." Zware reis in de Noordwester De bemanning behouden Woensdagavond te ongeveer elf uur ver trok uit Lemmer de sleepboot „Eemshorn". kapitein Pilon, met twee sleepschepen van ongeveer ruim -200 tón. Het achterste schip „Martje" was geladen met hout en had een deklast In het Val van Urk kreeg le „Martje", schipper Hukema. het mei den houtlast zwaar te verantwoorden. De zee was ruw en er »stond veel wind. Spoedig begon de deklast te werken. Ongeveer veer. tig zware palen van pl.m. 25 M. en ander hout, waaruit de deklast bestond, sloegen over boord. Het schip dreigde te kapseizen. Aan boord bevonden zich de schipper, zijn vrouw, een 8-jarig kind en een knecht. De vrouw en het kind werden door de sleep boot overgenomen. Toen de houtlast over boord was geslagen, was het gevaar voor kapseizen geweken. Het schip is zwaar be schadigd te Amsterdam binnengeloopen. Schip en lading waren verzekerd. TEGEN MELKSTEUNVERLAGING Door het bestuur van de Gron. Mij van Landbouw is een brief'gericht aan het Kon. Ned. Landb -Comité, met het verzoek om met den meest-en ernst te protesteeren tegen de verlaging van de melktooslag, welke ge noemd wordt een uiting te zijn van een landhouw-crisispolitlek. welke niét schroomi de landbouw verder vooruit te drijven, op den weg der aanpassing. VOORNAAMSTE NIEUWS Dit Nummer bestaat uit DRIE bladen Een onderhoud met den kapitein van de „Spaarndam" over de sleepreis met de „Büderdijk". Te Hilversum is een brutale inbraak ge* De jaarvergadering van de Bond van Ver* cenigingen voor Chr. Middelbaar en Voor» bereidend Hooger Onderwijs. WEER EEN NIEUWE AANBIEDING! TIJDELIJK 20 pCt. KORTING 0P ALLE VERFPRIJZEN ZOOWEL VAN KLEEDING ALS SCHOONMAAK GOEDEREN Doodelijke auto-ongelukken Toen het 10-jarig zoontje van het gezin A. v. d. Berg te Nieuwerbrug (Z.H.) zich Dinsdagochtend per fiets naar de school te Woerden begaf, reed hij onderweg tegen een stilstaande auto op, waarschijnlijk doordat hü zenuwachtig was geworden, omdat van beide kanten auto's naderden. De jongen kwam zoodanig te vallen, dat hij een bek kenfractuur bekwam. Hü werd in zorgwek- kenden toestand naar het algemeen zieken huis te worden vervoerd, waar hü Woensdag middag is overleden. RRUSSFL Hotel ..Cbien-Vert" (bij da Wl" Beurs) August Ortsstraat Nos. 38—40. Kamers vanaf 20 fr.. str. water warm en koud. Ook gel. v. familiën.

Nieuwe Leidsche Courant | 1936 | | pagina 1