SEVILLA Voor eiken voetvorm: Swift JHR. MR. D. J. DE GEER OVER HET REGEERINGSBELEID F* ZWMRDEMAKER HOLLANDSCH ZWITSERSCHE reepen: KWALITEIT WOENSDAG 15 APRIL 1936 DERDE BLAD PAG Q JAARVERGADERING VAN DE CHR. HIST. UNIE TE AMSTERDAM De lampen brandende Jhr. W. Röell houdt een rede over „Onze Weerkracht" De Christelijk-Historische Unie heeft heden in Gebouw „Bellevue" in Am sterdam haar jaarlijksche algemeene vergadering gehouden, onder voorzit terschap van Jhr. Mr. D. J. de Geer. Om half elf werd de bijeenkomst op de gebruikelijke wijze geopend, waar- ra Jhr. de Geer de openingsrede uit- Spr. wees er o.m. op, dat sinds de laatste bijeenkomst van de Unie in het economisch -en staatkundig beeld van ons land geen •groote veranderingen zijn ingetreden. Op staatkundig gebied hebben wij zeide spr. een kabinetswisseling beleefd, die het tegendeel bracht van een nieuw geluid en een nieuwe lente. Wat op zich zelf geen re den behoeft te zijn om te treuren. Vernieu wingen in het bewind zijn in dezen tijd niet "steeds verbeteringen gebleken. De politieke verkiezingen van den jong- sten zomer hebben eenige verschuivingen ge bracht in de samenstelling der Staten-Colle- ges. In hoofdzaak ten koste van de vrijzin nige partijen. Een gevolg daarvan is geweest, dat een nieuwe partij is opgetreden in de Eerste Kamer. Als nuttige kant hiervan kan worden gezien, dat die partij met het prac- tische leven eenige aanraking heeft verkre gen en daardoor in de noodzakelijkheid zal komen, haar strevingen en doelstellingen 'iels duidelijker te doen kennen. Voorloopig heeft die nadere kennismaking niet den in druk gewekt, dat deze partij een aanwinst -zal zijn voor ons politieke leven. Spr. kwam vervolgens op de a.s. voorstel len tot Grondwetsherziening. Zonder vooruit te loopen op wat de commissie hieromtrent -zal overwegen, mag er wel eens aan herin nerd worden, zeide hij, dat men-evenredig "kiesrecht kan hebben zonder dit yast te leg- .gen in de grondwet. Zelfs is het in ons land ■aanvankelijk nooit de bedoeling geweest, dit vast te leggen in de grondwet. Het zou nog allerminst afschaffing van het evenredig kiesrecht beteekenen, indien men de zaak voortaan geheel aan den gewonen wetgever overliet Slechts zou deze dan, bij handha- ving uaa het evenredig kiesrecht, vrijer zijn in de uitwerking en dus ook bepalingen kun nen opnemen, waarbij van de zuivere even redigheid werd afgeweken. Wat het evenredig kiesrecht zelf betreft, komt het spr. voor, dat het gemakkelijker is, de schaduwzijden daarvan op te sommen, dan een stelsel aan te geven, dat beter is. Indien wij de grondswetsherziening uitschakelen, aldüs spr., zijn overigens de doelstellingen van de regeering in het afgeloopen jaar in hoofdzaak de zelfde gebleven. Met rusteloozen ijver is zij voortgegaan op den weg van ver zachting van het leed der werkloos heid, steun aan de zwaarst getroffen deelen van het bedrijfsleven, afsluiting van handelsverdragen om van het in ternationaal ruilverkeer te redden, wat gered kon worden, aanpassing der staatshuishouding aan de dalende in komsten, en tenslotte het scheppen van de voorwaarden voor zoover dit al thans voor een regeering mogelijk is waaronder ook de volkshuishouding zich zal kunnen aanpassen. Dat de resultaten nog weinig hoopgevend zijn, en zelfs ongunstiger dan in menig ander land, is bekend. Dat de oorzaak daarvan in het hier te lande gevolgde beleid moet wor den gezocht, wordt door sommigen beweerd, door anderen betwist. Ik zal u op het oogen- blik niet vermoeien met een toetsing van d wederzijdsche beweringen. Alleen wil ik ii dit verband waarschuwen tegen de tactiek van hen, die, zelf geen enkel constructief denkbeeld aangevende, al het leed van dezen tijd benutten tot roekelooze aanvallen op het 'staatsbestel en de fungeerende bewindslie den. Jhr. de Geer besprak voorts de positie der Christelijk-Historischen in dezen donkeren tijd en eindigde: Laat ons, naar mate het buiten donkerder wordt, te meer binnen de lampen brandende houden. Laat ons bewa ren het pand, dat ons toebetrouwd is. Laai ons wandelen als geroepenen, ten dienste van ons volk, tot zegen van vriend en tegen stander. Laat ons, ondanks wat drukt, blij moedig den arbeid voortzetten, stil en waar dig, omdat wij het heden te verzorgen heb ben, maar bovenal met vlammende geest drift, omdat wij bouwers zijn der toekomst. Jhr Mr D. J. de Geer Na de pauze, ongeveer 2 uur, heeft de Commandant van het Veldleger, lt„-gene- raal Jlir. W. Röell, een rede gehouden over: „Onze weerkracht" Generaal Röell ving zijn rede aan met te constateeren, dat het doel van zijn rede is, 't groote samen stel, dat onze weerkracht wordt genoemd en in elke nationale vaderlander zijn 'plaats moet heb ben, sameu te be zien, in het licht der tegenwoordi ge omstandighe den. In den staat als geheel bezien, heeft alles een min of meer ge lijkwaardige taak Alles vormt mede aan de weer kracht van 't go- heel. Straks wan neer tot 't uiter ste middel van de landsverdediging onverhoopt het zwaard trokken zou moeten worden, dan nog strijdt voor de weermacht de geheele weerkracht mede. De moderne oorlog is de oorlog van heel een volk tegen heel een volk en naar spr.'s oordeel is er geen reden om een deel van het volk speciaal uit den oorlog te houden en zeker niet vrij te stellen van medewer king aan de middelen voor defensie. Degene, die Vaderlandsch bloed heeft zegent de preventieve gevolgen der weer macht en zoover hij dat met zijn consciën tie overeen kan brengen, dankt hij er Gode voor. Wanneer echter die preventieve kracht zich niet naar buiten toont, en daar aan twijfel geuit wordt in de buitenland- sche pers, dan zijn dit ernstige en gevaar lijke waarschuwingen, welke ter dege ter harte genomen moeten worden. Spr. kan met trots zeggen, dat in zake oefening, efficiency, woekeren met den tijd, ons leger aan de spits staat. Hierna gaf spr een overzicht van eenige punten, welke in dit verband onze aan dacht vragen, nl. de Volkenbond en de z.g. particuliere wapen industrie. Wat de Volkenbond betreft, heeft de groote oprichter der C. II. Unie, Jhr. Mr. A. F. de Savomin Lohman, herhaaldelijk tot spr. gezegd, den Volkenbond niet an ders dan met „wantrouwende tolerantie" te kunnen bezien. Deze uitte zich bij hem vooral op het PRIJS PER BEKER44 cl feit, dat wij er z. i. in onze neutralitéits- en zelfstandigheidspolitiek door werden be knot. Hetgeen thans daarover weer te doen is naar aanleiding van de sanc ties legen Italië, waarbij zelfs een man als Prof. Brugmans op dien grond sprak over een uittreden, is wel een teeken, dat Lohmans vooruitzien geen pessimisme was. Waat het tweede punt aangaat, con stateerde spreker, dat in een goed ge leide en onder zekere controle staan de particuliere wapen-industrie een on misbaar stuk weerkracht, een eveneens sterk preventief werkend deel van het zwaard der overheid steekt en dat eigenlijk het geheele economische leven particuliere wapen industrie is. Na de verschillende veranderingen in het buitenland te hebben nagegaan, zeide spr., dat de bezuiniging op onze defensie-begroo ting is tot stand gebracht ten koste der paraatheid. Het was daarom zoo toe te jui chen, dat de Minister-President 1.1. 26 Maart met de grootste openhartigheid er van ge tuigd heeft, dat wij ons oorlogsleger feitelijk eerst bij mobilisatie moeten formeeren en dat dus in de eerste plaats alle maat regelen noodig zijn om die mobilisatie te dekken, terwijl daarna vergrooting van mankracht en van het aantal herhalings oefeningen aan de orde komen. Hoe korter eerste oefeningstij d, hoe minder herhalingsoefeningen, hoe minder beroepskader, hoe meer tijd noodig zal zijn om die paraatheid tot stand te brengen tot homogene samen hangende strijdeenheden, maar hoe sterker dan ook de goed bemande be tonnen dekkingsmuur moet zijn, waar achter de mobilisatie kan plaats hebben. Het gaat dus, zonder eenig land als tegen partij aan te düiden, speciaal om die veilig heid in eerste lijn. Wij hebben veel en uit nemend krijgswaardig materiaal, ook zeer goede nieuwe pantsermunitie van het be staande oude infanterie-kanon, d$t zijn waarde elders behoudt, maar onvoldoende in aantal en vrij zwaar en zichtbaar is voor gebruik in eerste lijn. Onze artillerie te velde en de luchfafweermiddelen, die- de operaticvrijheid van ons leger bij rivieren, enz. en ook de steden moeten bes-chèrmen, zoomede de vliegtuigen zullen flinke aan vulling behoeven. Eindelijk zal de mankracht van ons te veel oude lichtingen bevattende oorlogs leger, door breeder basis en grooter aantal herhalingsoefeningen parater moeten den om den wil te vervullen van de geering inzake de spoedige vorming van 't oorlogs „armv in being", beveiligd achter een behoorlijke mobilisatiedekking door steeds aanwezige manschap ten dienste der beton-afweermiddeien. Wat onze vloot in Indië betreft, merkte spr. op, dat geen van de onderdeelen der smaldeelen, te weten onderzeeërs, jagers, kruisers en vliegtuigen voor verkenning en voor het werpen van bommen kan gemi6t worden zonder de harmonie en het rende ment der kostbare vloot onevenredig te ver minderen, ja, zoodanig in gevaar te bren gen, dat de wetenschap van die disharmo nie tevens de preventieve kracht der weer macht ter zee doet vervallen. Het verheugde spr zeer, dat dr Colijn het vlootplan van dr Deckers een minimum noemde en zeide hiervoor jaarlijks 15 miL lioen meer te behoeven, n.l. 7% millioen voor aanbouw en 7^ millioen voor perso neelsuitgaven. Voorts komt ook de Indische weermacht te lande, sedert eenige jaren vooral inge steld op binnenlandsche ordebewaring, nu r meer in het licht van verdediging tegen buitenlandsch geweld te staan. Een goede zee- en luchtvloot waarborgt bij de ontzaglijke afstanden van den pacific, redelijke veiligheid tegen landingen; maar basis, steunpunten en beschermende olie centra zullen steeds krachten vragen, ter wijl het spr. wil voorkomen, dat voor de strategische verplaatsing en gebruik van belangrijke troepeneenheden, bv. van ge mengde brigades ot' divisies de motorisee ring en mechaniseering door bet nieuwe auto-wegennet op Java mogelijkheden ge opend worden, waardoor de snelheid de kracht verveelvuldigt, mits de moderne strijdmiddelen er niet aan onthouden wor Tenslotte bepleitte spr. de opheffing van het euvel, dat de algemeene rijksdefensie geen gezamenlijk orgaan heeft. Breed*, forsche of smalle voeten - de Swift-ontwerper» hebben al die vormen grondig bestudeerd. En met succes I Zij hebben niet gerust totdat zij voor al dia voeten de juiste modellen hadden ontworpen. Schoenen die gemakkelijk zitten, degelijk zijn en bovendien dat onberispelijke Swift- cachet geven. Swift heeft het ideaal verwezenlijkt van duizenden practische mannen: LUXE - GEMAKSSCHOENEN I Laat Uw winkelier als vakman U adviseeren, welk Swift- model voor Uw voet het meest geschikt is. f. 4.95 f. 5.95 f. 6.95 VOOR ELKEN VOET - VOOR ELKE GELEGENHEID Lood in Drinkwater In de omgeving van Veldhoven Is lood in het drinkwater geconsta teerd. Aoht van de tien monsters over schreden de limiet van het toelaat baar loodgehalte in het drinkwater. De inspecteur van de volksgezondheid heeft in een uitvoerig schrijven aan het ge meentebestuur van Veldhoven o. m. meege deeld, dat het gebruik van drinkwater, waarin zeer geringe hoeveelheden lood zijn opgelost, zeer schadelijk is en de gezond heid ondermijnt, terwijl op den duur ern stige vergiftiging kan voorkomen. De samen stelling van het water is in sommige stre ken van dien aard, dat het lood oplost Dit bezwaar kan men alleen ondervangen door de aanraking van water en lood te vermij den. Leidingen, pompbakken en dgl dienen in deze gemeente van ander materiaal te zijn samengesteld. De inspecteur beveelt aan een bepaling in de bouwverordening op te nemen, welke gebruik van lood bij de wa tervoorziening verbiedt. Voorts geeft hij de bevolking den raad, om zoolang de looden leidingen, pompbakken e.d. niet zijn ver vangen, des morgens de eerste twee em mers water weg te werpen. TWINTIG RUNDEREN OMGEKOMEN Te H a m i n g e n bij Meppel is de boer derij met woonhuis, eigendom van en be woond door do families R. van 't Strik en L. Weide, door brand vernield. De oorzaak moet waarschijnlijk gezocht worden in het feit, dat kinderen in de hooischuur met lu cifers hebben gespeeld; 14 koeien en zes kalveren kwajnen in de vlammen om, het overige vee kon worden gered. De geheele inboedel en verschillende landbouwwerk tuigen werden een prooi der vlammen. De brandweer uit Meppel verleende assisten tie. echter zonder resultaat Alles is tot den grond toe afgebrand. Huis en inboedel wa ren verzekerd. Kind uit den trein gevallen Ernstig gewond opgenomen Gistermiddag om half zes is ter hoogte van het station Haren een achtjarig doch tertje van den heer Leutscher, die met zijn beide kinderen op reis was van Utrecht naar Groningen, door tot nog toe onbekende oor zaak uit den sneltrein gevallen. Het kind werd met ernstige hoofdwonden op de spoor baan gevonden en is naar het Diaconessen- huis te Groningen overgebracht. De toestand is niet ongunstig. De trein had een kwartier vertraging. DONDERDAG 16 APRIL HILVERSUM I 1875 M. 8.00—9.15 KRO. 10.00 NCRV. 11.00 KRO. 2.00—11.30 NCRV, 8.009.15 en 10.00 Gram.pl. 10.15 Mor gendienst door Dr. P. Boendermaker, Ev. Luth. Pred. te Hilversum. 11-3012.00 Godsd. halfuur. 12.15 KRO-orkest en Gram pi. 2.00 Handwerkcursus. 3.003.45 Orgelspel. 4.00 Bijbellezing. 5.00 Handen arbeid v. d. jeugd. 5.30 De Gooilander& 7.00 Berichten. 7.15 Reportage. 7.30 Cur sus Psychologie. 8.00 Berichten. 8.15 Paaschbergkoor, solisten en orkest. 9.40 Paasch-Overdenking. 10.15—11.30 Gr.pL HILVERSUM n 301 M. AVRO-Uitzending. 8.00 Gram.pL 9.00 Omroeporkest 10.00 Morgenwijding. 10.30 Omroeporkest. 11.00 Knipcursus. 11.30 Piano-recital. 12.00 Cantabilé-orkest. 2.15 Voor de Vrouw. 3.00 Knipcursus. 4.00 Voor zieken. 4.30 Lyra- Trio. 5.15 Voor de meisjes. 7.00 Voor de kinderen. 7.30 Engelsche les. 8.00 Berich ten. 8.10 Padvinders-Programma. 9.30 Opera-programma. 11.00 Berichten. DROITWICH 1500 M. 11.25 Orgelspel. 12.20 Trocadero-Cinema-ork. 2.20 BBC-Wëlscii orkest en solist. 3.20 Vespers. 5.05 Harp- Trio. 6.50 Viool en cembalo. 7.50 Lezing. 10.20 Kerkdienst. 10.40 Kamermuziek. RADIO PARIS 1648 M. 9.20 Orgelconcert 11.20 Omroeporkest. 4.20 Concert. 8.20 Zang. 9.50 Nat. Orkest KEULEN 456 3L 11.20 Verzoekprogramma. 12.35 Amusementsorkest. 3.20 Omroep koor. kwartet en solisten. 5.20 Omroep orkest en solisten. 9.50 Literair-muzikaal programma. BRUSSEL 322 en 484 M. 322 M. 1250 Zigeu- nermuziek. 5.20 Omroeporkest 8.20 Om roeporkest 484 M.: 12.20 en 1.30—2.20 Gram.pl. 550 Zigeunermuziek. 6.35 Zang. 8.20 Klein- orkest en zang. Oneerlijke Postbeamte Tal van geldsbedragen ontvreemd Aan het postkantoor te Baarn zijn verduisteringen ontdekt, die gepleegd werden door den brievenbesteller van V. Deze is aangehouden en ter beschik king van de justitie gesteld. Reeds geruimen tijd werden door het per soneel kleinere en grootere bedragen vermist, terwijl ook brieven verloren bleken te gaan. Van V. werd door het kantoorpersoneel wel verdacht, doch er viel nimmer iets te bewij zen. Dezer dagen echter zag een adjunct- commies van V. een greep naar geld doen en hij heeft van V. toen gelast zijn zakken leeg te maken, waarbij de bewuste 40 te voor schijn kwamen. Van V., die circa 25 per week verdient, heeft onlangs nog een huis voor belegging gekocht Nagegaan wordt in hoeverre de aankoop van dit huis in verband staat met de genoemde verduisteringen. Tot heden heeft van V. nog niets anders bekend dan de verduistering van de bovengenoem de 40. MIJNHEER PIMPELMANS GAAT ..EN PENSION" 11. „Och, och!" zuchtte mijnheer Pimpel mans. „moet nu die heele vertooning v opnieuw beginnen?" Maar het moest De koffer werd op den grond uitgespreid en mijnheer Pimpelmans begon zenuwachtig naai- zijn jasje te zoeken. Hij was echter dom geweest, deze operatie vlak voor loketje te ondernemen, zoodat de menschen, die kaartjes wilden koopen, niet bij het loket konden. 12. Er ontstond een ware paniek onder do menschen, die bang waren, den trein te zul len missen Ook de loketbeambte begon op to spelen en mijnheer Pimpelmans werd hoe langer hoe zenuwachtiger. Toen kwam Teun er bij. Teun was zeeman bij de groote vaart, en een pootige kerel. „Zeg, wat mot dat hier?" riep hij uit „allé, vort met dien rom mel! En 'n beetje gauw!" (Wordt Vrijdag vervolgd (8 De wagen was verder gereden en was gekomen bij de oase Wadv el Ilasy. Toen de Ethiooiër de woorden van Phiippus hoorde, sprong zijn hart op van vreugde. En toen hij een klein meertje bij de oase zag, vroeg hij vol verlangen; „Zie daar \va,ter. Wat verhindert mij, gedoopt te worden?" Philippus antwoordde: „Indien gij van ganscher harte ge looft, dan moogt ge gedoopt worden." En de kamerling zeide: „Ik geloof, dat Jezus Christus is de Zoon van God." En toen beval de Ethiopiër den wagenvoerder halt te houden. Philippus en dc Ethiopiër stegen af en daalden neer in het water. De kameelen verdrongen elkaar bij den stroom en de Arabische paarden leschten hun dorst. Maar de kamee'drijvei'3 en het persoonlijk gevolg van den kamerling keken verb .sd toe, toen daar in de wildernis het sacrament bediend werd. Het was het begin van de vervulling van de profetie: „Ethiopië zal haar handen uitstrekken naar God." De eerste zendeling naar het zwarte werelddeel was geboren. I-Iij was niet een gewone proseliet, die met honderden anderen tegelijk gedoopt werd. Hij was een eenzame zoeker naar waarheid, een pelgrim, die door den Hemel zelf afgezonderd was om zijn leven te vinden in de woestijn. „En toen zij uit het water waren opgekomen/nam de Geest des Heeren Philippus -veg, en de kamerling zag hem niet meer. En hij reisde zijn weg met blijdschap." Hij ging terug naar zijn vaderland, waar een klein gedeelte van zijn broederen God aanbad volgens de instellingen van Mozes, maar waar de groote massa's de natuurmachten ver eerden. Met blijdschap ging hij terug naar dat alles. Terug naar de stammen, die de zon, maan en sterren aanbaden, naar de bijgeloovigen die vertrouwden op offers aan ongeziene demonen, naar de toovenaars, die als vertegenwoordigers van de geesten van de boomen, de rivieren, de rotsen, de heuvels, de onwetenden in hun macht hielden. En hij ging met blijdschap Bij zich had hij de onmetelijke schat, veel kostbaarder dan al de juweelen van Ethiopië. Hij bracht een levenshoodschap aan een stervend land, een boodschap van hoop aan een volk in wan hoop, een boodschap van liefde. En hij reisde zijn weg met blijdschap. HOOFDSTUK VII Ali, de Arabische gids Dcor een zandwoestijn van tweehonderd mijl wordt Ga/;- gescheiden van Arsinoe, of Cleopatris, een welvarende wereldstad aan den weeterarm van de Roode Zee. Waterputten en oasen komen daar maar heel weinig voor; dikwijls ziet de reizige- daar fata morgana, die hem ver weg lokken van de moei li'1 te herkennen handelsroute, terwijl zoo nu en dan zandstorm- de leden van een karavaan van elkaar scheiden met tragis> gevolgen. Daraba had voor zijn terugreis de kortste we§ gekozen, da weg var.Gaza regelrecht door de wildernis van Shur naar Cleopatris. Deze route was beduidend korter dan elke andere, die naar eeen haven aan de Roode Zee voerde, en zou hem dus des te eerder naar zijn vaderland voeren. Hij werd verteer.1 door verlangen om de vreugdevolle tijdingen aan zijn Koningin en zijn volk te brengen. Niet langer hoefdèn zij hun eeuwige ceremonieën uit te voeren, en altijd maar offeranden te brengen. God had een Lam ter offerande bereid, éénmaal en voor altijd. In Gaza had Daraba er moeite mee een gids te "Vinden, die den koristen weg naar Cleopatris goed kende. De karavaan van den kamerling was op een ongelegen tijd in Gaza gekomen. Ei was een dringende oproep uit Egypte gekomen, waar honger snood dreigde, omdat dat jaar de Nijl z'n oevers niet over stroomd had. Iedere beschikbare karavaan was vertrokken, beladen met koren, dat men tegen zeer hoogen prijs hoopte te verkoopen Op den avond van den tweeden dag in Gaza, toen alle nood zakelijk e proviand ingekocht was, en de kamerling bijna de hoop pgegeven had over den koristen weg te kunnen gaan, kwam er plotseling een Arabische gids opdagen, die den woestijnweg van Cleopatris afgekomen was. Hij reed op een snelie dromedaris, en toen hij de markt van Gaza op kwam, schreeuwde hij tegen de burgers: .Maakt plaats voor Ali, den dienaar van Sheikh Arahi.* De inwoners maakten zich haastig uit de voeten, om niet vertrapt te worden door de kameel, die de Arabier midden door de verzamelde menschenmassa heen dreef. Onder de menigte op de marktplaats stond Tasamma, een van dé dienaars van den kamerling van Ethiopië. De zakken koren, die hij juist gekocht had voor zijr meester, stonden open op het marktplein. De Arabier, die brutaal over ieder voorwerp, dat hem in den weg kwam heen reed. reed den Ethiopiër in snelle draf voorbij. Maar toen liij de zakken koren in 't zicht kreeg, veranderde hij met opzet van richting en toen hij probeerde de zakken bij wijze van hindernis te nemen, gooide zijn kameel ze ondersteboven, waarbij de korreis in alle rich tingen verstrooid werden over den vuilen grond van het markt plein. De Arabier draaide zich om in het zadel en lachte den eigenaar van het graan in z'n gezicht uit. Met harde zweepslagen probeerde hij daairop de kameel nog sneller over het marktplein heen te drijven. Met een kreet v&n woede vloog Tasamma op om den brutalen kerel betaald te zetten, wat hij misdreven had Hij keek om zi<*h heen naar een geschikt wapen en pakte een pompoen op. die tweemaal zoo groot als het hoofd van een man was Die gooide hij den Arabier, die er zoo vlug mogelijk vandoor eing, achterna. Het projectiel trof dc i Arabier precies op z'n boofi. Door den slag brak de pompoen open en de ir-houd kwn over de hoofdbedekking, de kleeren en het prachtig bewerkt- adel- dek van den Arabier terecht. Eveneens met een kreet van woede liet diè z'n kattif om draaien om den Ethiopiër aan te vallen, en zijn ree»- «ml strekte zich al uit naar het zwaard dat aan z'n zijde «en ficheede hing. De marktbezoekers keken verrukt toe. 7 >or- zagen een opwindend gevecht, want de Mooi Meef on .-sd op dezelfde plaats staan. Uit de dichtstbijzijnde kraam pakip hij een sterke tent-paaL Onder het schreeuwen van den Bedoeinen-oorlogskrec Ireef de Arabier zijn kameel naar den Ethiopiër, z'n zwaar' hoog geheven in zijn vuist. Plotseling suisde er e«n speef door dp lucht Die sppp- 'rof het zwaard van den'Arabier en brak «i.-i af, vlak hij het handvat „Goed gedaain, Hursa", klonk een b -maf eer. soort hoogte, vanwaar men vrij uitzicht l 'irkf plein. V\ ui *1» \ervolgd.)

Nieuwe Leidsche Courant | 1936 | | pagina 9