dinsdag 14 april 1936 derde blad pag 10 PAASCHCONGRES VAN DE S.D.A.P. economie en financien waar WERK Lichamelijke Oefening en Ontspanning De 14e C.K.B.-Bondsdag DEFENSIEVRAAGSTUK ZAL OPNIEUW WORDEN ONDERZOCHT De actie voor Het Plan Climax bij de komende verkiezingen Te Rotterdam is gedurende de Paasch dagen het 42ste Congres gehou den van de Soc. Dem. Arbeiders Partij. De zaal was geheel gevuld met afge vaardigden. De publieke tribune was dicht bezet. Van de openingsrede, uit- gesporken door den heer K. Vorrink, gaven wij reeds verslag. Na de opening van het Congres werd het woord gevoerd door den heer de Bouche- r ij namens de Belgische werkliedenpartij, waarna de jaarverslagen aan de orde waren en de bespreking van het in het afgeloopen jaar gevoerde beleid. Vele afgevaardigden hebben het woord ge voerd. De partijsecretaris, de heer C. Wou denberg, beantwoordde de verschillende opmerkingen over de interne organisatie en werkzaamheid der partij. Alkmaar heeft gezegd, aldus spr., dat maatregelen genomen moeten worden in verband met het feit, dat de heer Duys lid der Kamer blijft, maar de Regeering kan zich alleen aan de wet houden en wie zich stelt op een standpunt als van den heer Duys, kan altijd wel iets vinden, dat voor een recht vaardiging moet doorgaan. Er is geklaagd, dat er nog geen cli max is bereikt bij de actie voor het Plan van den Arbeid, maar het partij bestuur wil nog geen climax. Ware er al een climax geweest, dan zaten wij nu in een inzinking. De climax moet worden bereikt tegen den tijd der Ka merverkiezingen. In voorbereiding is een brochure ter weerlegging van de op het plan ge oefende critiek, welke brochure als materiaal in handen der werkers zal worden gesteld. Ir. Albarda aan hef woord De heer Albarda, voorzitter der Tweede Kamerfractie, beantwoordde de opmerkingen over het beleid der Kamerfractie, enz. In vroeger tijd zijn de emblemen der na tionale gedachte menigmaal tegen de partij gebruikt. Dit gebruik was een misbruik. On getwijfeld is de nationale gedachte minder sterk geweest in den tijd, toen de socialisti sche beweging niet mee mocht tellen in het sociale en nationale leven. Maar sedert is de partij een machtsfactor geworden. Naarmate zij zich de dingen der nationale gedachte meer bewust is geworden, is echter de waar de der internationale gedachte bij haar geenszins verzwakt. Terecht heeft vroeger Troelstra gezegd, "dat er geen tegenstelling is tusschen de nationale en de internationale gedachte.- Spr. heeft dikwijls getroffen het groote onderscheid tusschen de socialistische party van ons land en de socialistische partijen van de andere landen van Europa. Er is geen andere socialistische partij, die het volkslied ook niet als haar lied, de nationale vlag ook niet als haar vlag beschouwt. De omstandig heden in ons land zijn een erfenis uit het ver leden en het is goed, dit te erkennen. Ons volk heeft echter in zijn geschiedenis groote geestelijke goederen verworven, wel ke wij geroepen zijn, thans te verdedigen. Spr. betoogde voorts, dat de Kamerfractie zich ook nog bij de behandeling van het De fensiefonds gesteld heeft op het program van de nationale ontwapening, al waren er onder haar, wien dit niet gemakkelijk is ge vallen. De fractie heeft eenparig erkend, dat zij niet het recht hadr eigenmachtig af te wijken van het programpunt der partij. Wel heeft zij overwegingen tot uitdrukking gebracht, ont leend aan de tegenwoordige internationale omstandigheden. Als er een samenwerking kan tot stand komen tusschen de socialistische en de ka tholieke arbeiders op een program, dat met de doeleinden der S.D.A.P. strookt en niet vernederend voor haar is, zal dit een uit komst ziin en een zegen voor het Nederland- sche volk, want een andere weg is er in de eerste twintig jaar voor dat volk niet te zien. (Eenig applaus). In het Plan van den Arbeid behoort een staatspensioen niet thuis. Invoering van staatspensioen op het dubbele bedrag van wat wij nu kennen, zou thans jaarlijks 123 millioen kosten. Men moet zich rekenschap geven van de financieele consequenties. In den geest van het bovenstaande gaf spr. advies met betrekking tot verschillende des betreffende ingediende voorstellen van af- deelingen, waarover de Kamerfractie rapport zal uitbrengen. Op den tweeden dag van het Congres heeft de politiek-hoofdredacteur van „Het Volk", de heer J. F. Ankersmit, de op de re dactie van de arbeiderspers geoefende cri tiek beantwoord. Hierna zeide de voorzitter, de heer Vorrink, dat het partijbestuur inzake de actie voor sterkere bewapening in het Zuiden in ver binding is getreden met een groep personen daar en met de Kamerleden, die het Zuiden vertegenwoordigen, en dat men de actie ver der nauwlettend volgt. De boycot van Duitschland wordt niet of ficieel afgeschaft, omdat er een zedelijke veroordeeling van Duitschland in zit en om dat in andere landen de belangstelling voor de boycot nu juist levendig is. De partij geeft geen voorschriften aangaande de vraag, of men bij be paalde gelegenheden de nationale vlag zal uitsteken. Wie de vlag wil uitste ken op den verjaardag van Prinses Juliana, is geen slechter sociaal-demo craat, dan wie dit niet wil doen. Hierna werd de discussie gesloten. Ecnige partijbestuursleden werden bij enkele candi- daatstelling herkozen. Het Congres verleende dispensatie van de leeftijdsgren&bepaling aan den heer Vliegen om lid van het partijbestuur te blijven. Het Congres heeft vervolgens de onder scheidene vei slagen van partij, Kamerfractie enz. goedgekeurd. Een resolutie Daarna was het woord aan Mr. Dr. G. van den Bergh. die een resolutie van het partij bestuur toelichtte. Deze resolutie betrof het po'itiek systeem der S.D.A.P., waarbij wordt vastgesteld, dat naast de volksverte genwoordiging, ruimte is voor organen van belanghebbenden met zekere nauw omschreven ordenende bevoegd heden voor de uitwerking, voorberei ding en uitvoering van maatregelen voor bijzondere gebieden van het staat kundig en maatschappelijk leven. Deelneming aan de Regeering Op den derden Congresdag werd na uit voerige discussie een voorstel van het partij bestuur aangenomen om de beslissing over de vraag, of de partij zal deelnemen aan een regeering, van een buitengewoon partijcon gres te verleggen naar den partijraad. Invloed van Partijbestuur en Partijraad Voorts werd aanvaard een partijbestuurs voorstel om aan den partijraad de grootste zeggenschap te geven over de samenstelling van de candidatenlijst voor de Tweede Ka mer. Tot dusver hadden de gewesten de voor naamste zeggenschap over de keuze van Ka merleden. Landsverdediging en ontwapening Ir. Albarda verdedigde vervolgens een voorstel van het partijbestuur aan het con gres om. constateerende, dat in de partij twyfel ge bleken is omtrent de vraag, of het program punt der nationale ontwapening in den zin, waarin dit in 1921 is bedoeld, ongewijzigd kan worden gehandhaafd, aan het Partijbestuur, zonder op een be slissing vooruit te loopen, te verzoeken, een commissie te benoemen, om dit punt en de ermede samenhangende vraagstukken te on derzoeken, en zoo tijdig rapport uit te bren gen, dat daarmee bij het ontwerpen en vast stellen van het verkiezingsprogram voor 1937 rekening kan worden gehouden. Het Congres nam het Partij bestuursvoor stel na eenige discussie aan. In de Maandagmiddagzitting van het Con gres heeft tenslotte ir. Albarda een rede ge houden over den internationalen en nationa- len toestand. Slavenburg's Bank Hoogere winst en grootere omzetten in 1935 Aan het jaarverslag van de N. V. Slaven burg's Bank, over 1935, ontleenen wij 't vo'. gencle: Het jaar is niet ongunstig voor onze i en- nootschap verloopcn. Niettegenstaande dc onzekerheid op allerlei gebied eer toe- dan nam, het aantal belemmeringen op handels en industriegebied onverminderd bleef bi- staan en de algemeene economische toe stand hier te lande en in het bijzonder te Rotterdam geen verbetering aantoonde, steeg de door ons behaalde netto-jaar- wiust tot f 71.032 (w j. f 57.539). Gestadige uitbreiding van onze relaties is hiervan wel in de allereerste plaats de oor zaak. In de tweede helft van het afgeloopen jaar nam de bedrijvigheid op het gebied van den effectenhandel toe, welke meerdere leven digheid zich ook in de eerste maanden van het nieuwe jaar heeft voortgezet. Op hot gebied van den export wisten sommige onzer cliénten hun zaken nog" uit te brei den, trots de vele moeilijkheden, weike exporteurs hebben te ovenvinnen, zoodat ook op dit gebied onze zaken in omvang toe- De bruto-winst bedroeg in 1935 f 143.013 (v.j. f 126.334), na aftrok van onkosten en vermeerderd met onverdeeld winstsa! lo 1934, vormende een bedrag van I 71.032 (f57.539). Het komt ons gewenscht voor een bedrag van f 28.000 (f 25.000) op debiteuren af te schrijven, terwijl wij u voorstellen op de re kening bankgebouw, safes en inrichting *n 'n afschrijving van f2.799 (f 2.661) te bewerk stelligen. Voorts stellen wij voor een bedrag van f 5000 (v.j. nihil) aan de reserve toe te voe gen, het dividend vast te stellen op 3V8 (3) pet. en het alsdan resteerenie bedrag /an f4.419 (f3.705) op nieuwe rekening over te brengen. De resultaten tot dusverre in het nieuwe l-oekjaar behaald, geven voorshands aanlei ding tot tevredenheid. Ook nu echter ziji*-de tijdsomstandigheden nog dermate onzeker, dat het praematuur moet worden geach: over de vooruitzichten van het loopende jaar een bepaalde meening uit te spreken. BOUW VAN KAZEMATTEN De Genie zal op 23 April te Utrecht aan besteden het maken van 3 kazematten van gewapend beton nabij Vreeswijk, Itaining .f116.000. Voorts zal op denzelfden dag wor den aanbesteed het maken van 5 kazemat ten in gewapend beton c.a. in de omgeving van Utrecht en de levering aldaar van bouw materialen enz. voor één kazemat. Raming 39.900. BOUW KAZERNEMENTEN Op Vrijdag 1 Mei zal de Genie aanbeste den bestek 50: bouw kazernementen voor de korpsen der bereden wapens te Den Haag (7e ged.: maken zuid-oosteliike gebouwen van het kazernement voor het 3e Halfregi- ment huzaren). Ratning ƒ524.400. UW HUIS IS VEEL MEER WAARD! met een beter BEHANGSEL VRAAGT ONZE STAALBOEKEN U SLAAGT VAST, EN NIET DUUR. Behangselmagazijn „IVI ODER N" Nw. Binnenweg 355b - Tel. 34521 Huiseigenaren speciale condities KOU VAN BUITEN WARMTE VAN BINNEN Opnieuw een eindstrijd PernixFiks V.E.O. en Rotterdam-Zuid winnen de schoonheidsprijzen 's-Gravenhage, 13 April De 14de Bondsdag van den Chr. Korfbal-Bond was een koude, want de wind blies nog steeds uit den Noord- pool-hoek en voerde z-elfs af en toe wat hagel aan, maar de 1100 korf ballers, die uit alle oorden des lands waren opgetrokken voor hun jaar lij ksche reünie trokken er zich niet veel van aan en speelden zich wel warm. Het was als altijd een in dn; kwekkend oogenblik toen de groote schare jonge menschen in hun fleurige kleedij zich voor de opening had verzameld en uit aller mond het „Looft God, looft Zijn Naam alom" den wijden hemel tegenklonk. De bondsvoorzitter, de heer C. de Greef uit Rotterdam, hield daarna de openingsrede waarin hij er zijn blijdschap over uitsprak dat er weer zooveel nieuwe clubs waren gekomen om voor het eerst de Bondsdagsfeer te genieten, zooals de ouderen die reeds lang kennen. Zoo waren er alleen uit Wolfheze wel 'n 40, wat op een bevolking van 900 zielen beteekende, dat ongeveer 5 van heel de gemeente aanwezig was. Spreker hoopte dat Rotterdam dat nog niet zou na doen, want dan zou de regelingscommissie die voor geen klein geruchtje vervaard is, toch geen weg weten met de 30.000 korf ballers! Spr. herinnerde er aan, dat de deel nemers aan een vroegeren bondsdag eens in spreekkoor hadd n beloofd de Bonds- vlag onbesmet te zullen bewaren. Die be- lcfte is tot heden gestand gedaan, want de bondsdagen muntten altijd uit door mooi en fair spel. Spr. hoopte, dat ook deze bonds dag een schakel mocht vormen in de ketting van mooie bondsdagen. De letters G K. B. waren voor hen, die met de extra- treinen meekwamen reeds van verre te zifn. De B. sprak boekdeelen van de een dracht in den Bond, die hier vrijwel geheel compleet bijeen is, de K. komt ook tot zijn recht, want er zullen meer dan 200 korf balwedstrijden worden gespeeld, maar .of- de C._ uit de Bondsinitialen terecht boven dit veld hleft gestaan zal eerst aan frrST eind van den dag kunnen worden beslist. Aar ons, aldus spr., aan te toonen dat we nift voor niets ons noemen leden van een Christelijken Bond, een bond, genoemd naar Hem, Wiens dood wij op Goeden Vrijdag hebben herdacht en Wiens opstandingsfeest we vieren. Spr. verzoekt allen hun harten te verhef fen tot Hem, die zit ter rechterhand Gods om Hem te vragen om steun in den strijd <egrn de zonden van zelfzucht, jaloersch- heid en ruwheid in woord en daad. om I/enr- te vragen om een goeden, schoonen ting. Het ga zoo. besloot spr., met onzen Bonds dag excelsior! Excelsior in aantal deelnemers, excelsior in spelpeil en Bondsliefde, maar excelsior bovenal in ons Christen-zijn ook op het sp"rtterrein. Nadat spr. nog enkele zakelijke mede- dpi Hngen had gedaan verzocht hij nog ie zingen het Bondslied: Qiristenjeugd Hollands trek op naar de velden! Staal uwe spieren in wedloop en worp. waaraan met enthousiasme werd voldaajn. De daad bij het woord. De daad werd direct hij het woord ge voegd, want in een minimum van tijd was het geweldige grastapijt aan de v. Tuyl- straat, waarop 16 velden waren uitgelegd, tot in de uiterste hoeken bezet en het duur de niet lang of het eerste gejuich liet zich hooren ten teeken, dat de korf van een der combattanten was doorboord. In de eerste klasse Geheel volgens de verwachting is er vooral in de eerste klasse spannende korf balstrijd geleverd. In de afdeeling A. viel allereerst te noteeren het kranige figuur, dat de tweede klasser D.V.S. uit Utrecht, welke om utili- teitsredenen in de hoogste afdeeling was ingedeeld, maakte. Tweemaal een gelijk spel en slechts kleine nederlagen tegen Oranje-Wit en Fiks, die resp. vorig jaar en thans in den eindwedstrijd kwamen, dat was waarlijk niet kwaad. Blauw Wit speelde zelfs driemaal punt loos gelijk. Fiks wist met kleine maar nuttige over winningen in de demi-finale te komen, waarbij tegelijk Oranje-Wit uil Dordt werd uitgeschakeld. In de B.-afdeeling was het krachtsver schil al evenmin groot en het spelbeeld nog wat levendiger. Tonego en Snel behaalden elk vijf punten, doch het doelgemiddelde van de Haagsche ploeg was heter en deze kwam dus in de eere-afdeeling. Het dichtst zaten de verschillende rivalen elkaar echter in de C.-afdeeling op de hielen. Pcrnix, dat slechts met moeite van Hollandia had gewonnen speelde tegen riet beslissend, want er waren heel wat p.'oegjes, die in 't geheel niet in aanmer king kwamen voor een eerste plaats, maar die toch welvoldaan huiswaarts keerden, omdat ze een prettige, in speltechnisch op zicht leerzame dag hadden gehad. In de middaguren Was het weer in de morgenuren wel zeer guur geweest, in de middaguren knapte het aardig op en dat deed ook veel oud-C.K.B.'ers „hun" Bondsdag nog eens opzoeken. Indischgasten met verlof en veraf-wonende oud-korfbal lers, die een dagje in Den Haag of omgeving vertoefden kwamen met vrouw en kroost het groene veld nog eens opzoeken en snoefden over den tijd, toen z ij nog speeldeq Een nieuwe generatie van junioren trok zich echter van die oude-heeren- praat niet veel aan en spande zich Klasse IIIC: le pr. Juliana 1 (Wagenin* gen); 2© pr. Excelsior II (Delft). Klasse TIJD: le pr. Desto (Utrecht); 2a pr. Rotterdam-Zuid II. Klasse HIE: le pr. O.D.I.O. (Ouderkerk a. d. Amstel); 2c pr. Oranje Nassau (Vlaar- dingen). Klasse IVA: le pr. Olympia. (Apeldoorn) 1 2e pr. Maassluis II. Klasse IVB: le pr. Z.K.C. II (Zwijndrecht)S 2e pr. Animo II (Wolfheze). Klasse IVC: le pr. D.V.V. (Amsterdam) f i pr. D.I.O. II (Rotterdam). Klasse IVD: le pr. Z.K.C. (Zaandam); 2fl pr. Tonego III (Den Haag.) V.E.S. gelijk en dreigde tegen O.D.I. te ver liezen, toen een ferm schot nog juist bij tijds een gelijk spel bracht De stand was toen zoo, dat Pernix, V.E.S. en O.D.I. elk n.et 6 punten uit 4 wedstrijden gelijk stonden, terwijl Pernix en O.D.I. ook in doelgemiddelde precies gelijk aantikten. Het resultaat was, dat Fiks tegen Tonego en O.D.I. tegen Pernix moest kampen. In den eersten wedstrijd had Fiks weinig moeite met Tonego: het werd 4^0 voor Oegstgeest. OJLI.-Pernix gaf ook een sprekend over wicht van de oranje-kragen op de Schie damsche ploeg, die met invallers moest spelen, rfaar ook zonder dat toch nog niet eindstrijd-fahig was. Het resultaat was een 2—0 overwinning voor de Leidenaars. Evenals een paar jaar geleden waren dus Fiks en Pernix weer voor den eindstrijd aangewezen; Tonego won de verliezersrondo met 2—0 op O.D.I. niet onverdiend, hoewel Onafzienbaar was het korfbal-gezelschap in de tweede, derde en vierde klassen, waar in dertien afdeelingen werd gespeeld. De grootste attractie was hierbij weer. dat men tegen geheel onbekende tegenstanders ir. het veld kwam. C.K.B.'ers uit Eindhoven streden tegen CK.B.'ers uit Driebergen, clubs uit Wageningen tegen clubs uit Barend recht. Het kleurengamma was uitgebreid en klein-duimpies moesten wel ens plotseling opkomen tegen reuzen met zevenmijls laarzen. Er heerschte echter overal een prettige stemming, dank zij vooral het voortreffe lijke wedstrijdsysteemwaardoor niemand direct aan den kant zat, maar ieder nog tot in den middag een kansje op een prijsje behield. De srhotvaardigheid bleek in het alpe- meen niet groot te zijn: in 59 wedstrijden kon geen der beide partijen ook maar een enkel puntje maken en het krachtsverschil was zoo klein, dat de meeste wedstrijden door den oneven goal van 2 of 3 werd br slist. Slechts in twee wedstrijden van de 214 kwam de scorfi boven de 50. Toen de kruitdamp opgetrokken was bleek, dat in de tweede klasse alleen Oranje Nassau uit Amsterdam op het laatste nio- pertje door een overwinning op Wartburgia een eerepalm had weggedragen. In de derde klasse waren de Geldersche clubs sterk favoriet voor de prijzen, tenvijl Amstelland in dc vierde klas bijna alle eerste plaatsen bezette. Ten slotte was echter dit alles toch weer Maandag werd weer de jaarlijkscTic Bondsdag van den Chr. Korfbal-Bond gehouden. Van de 21 i gespeelde wedstrijdenis de bovenstaande cr slechts één: Tonego—O.D.I., in vogelvlucht 'gezien* geweldig in om het er in de vierde C. of D.-afdeeling goed af te brengen. Toen echter de klok van vijf koud was geworden concentreerde zich de aandacht van oud èn jong als steeds op do eindstrijd in de eerste klasse. Dat is wel een beetje op een teleurstelling uitgeloopen. Het halve-competitie-systèem moge in het algemeen het voordeel hebben, dat elk twaalftal een gevuld programma heeft, voor hen, die in de demi-finale en final» Komen is het programma, al duren de wedstrijden kort, toch wel wat zwaar ge worden. Dat heeft invloed op het spel in de eind strijd en zo0 kreeg men niet het vurige en spannende spel te zien, dat andere eind strijden op de C.K.B.-bondsdagen wel heeft gekenmerkt Bovendien bleek al spoedig, dat het algemeene karakter van het tegenwoordig» spel zich niet verloochende en de ver dedigingen de aanvallen de baas waren Fiks begon enthousiast en bracht vooral mooi op langs de kantlijnen, maar enkele verre schoten in den aanval hadden geen succes. De Leidenaars waren wat voorzich tiger, maar toen de* aanval een paar verre LannSrt™kr;BJWCr,d cr even ""«"Ttezet en een draai bal, die lang op de rand van d< korf aarzelde tolde er ten slotte door (1—0), Hoewel de Fiks-dames overwegend ster ker waren kwam dit in den aanval niet tot uiting Het spel van de oranje-blauwen was wat doorzichtig en de vlugge verdedi ging der oranjekragen wist telkens tus schen te springen. Na de rust probeerden de Oegstgeesters aangemoedigd door de honderden kant korfballers,' het nog eens door er een schepje op te gooien, maar het schot wa te scherp. Ook de Leidenaars wisten d mand niet meer te vinden en met een enkel doeltje verschil was dus de eind strijd beslist. Do verrassing Bij de prijsuitreiking, waarbij voorzitter De Greef de getoonde sportiviteit roemde was aller aandacht gevestigd op de toe- kgnnmg van de schoonheidsprijzen. Tot veler verrassing had de schoon heids-jury den fraaien wimpel voor de eerste klasse toegekend aan V.E.O. I uit Voorburg, dat in de voor wedstrijden door constant soepel spel zich deze onderscheiding had waardig gemaakt In de tweede klasse viel de eereprijs dit jaar ten deel ajan Rotterdam-Zuid, dat ook een tweede prijs had ver worven. Begrijpelijkerwijs werd de bekend making met gejuich begroet. De Bondsdag werd htt was half zeven geworden besloten met het zingen van: 'k Wil U o God mijn dank betalen. Toen trokken allen weer af, in den letterlijken zin: naar hun haard steden. De prijswinnaars Klasse I: le pr. Pernix (Leiden)* 2e Fiks (Oegstgeest): 3e pr. Tonego' (Den Haag); 4e pr. O.D.I. (Schiedam). Klasse IIA: le pr. K.V.S. I (Scheveningen)* 2e pr. R dam-Zuid I. Klasse IIB: le pr. Excelsior I (Delft) 2e pr. V.E.S. II (Den Haag). Klasse ITC: le pr. Neeriandia I (Delft) 2e pr. D.E.S. I (Delft). Klasse ITD: le pr. Oranie-Nassau I (Am sterdam); 2e pr. Vitessp (Voorschoten). Klasse IIIA: le pr. Zeemeeuwen (Mon ster); 2e pr. D.K.O. II (Heelsum). Klasse IIIB: le pr. Excelsior-Sporticf (Arnhem); 2e pr. Fluks (Dieren). VOETBA1 Rotterdamsch C.N.V.B.*elftal verplettert Juliana Kampioenen van afdeeling XII1 met 9o geslagen Een heel goede partij voetbal De Paaschtournee van het Rotter» 1 damsch elftal, dat in plaats van de Duitsche ploeg, thans de kampioenen van Afd. XII kreeg te bekampen in Hoenderloo, heeft een eclatant succes opgeleverd. Met niet minder dan 9—0 wonnen de Rotterdammers, die eenige klassen sterker speelden. Het elftal was als volgt samengesteld: Van Tuijl (W.I.A.) doel; Lagerwey (V.V.O.) en Meijer (Unicum) achter; Mes (Gr. Wit), Nieuwenhuijsen (Unicum) en Teeuw (Pro Patria) midden; Van Bokkum (O.D.S.); v. Trigt (Unicum), Hoorweg (D.O.S.), Van Dalen (Or. Wit) en Schipper (St. Hooger) voor. Zooals gezegd, werd het een regelmatige overwinning; goed samenspel van de lin kervleugel leverde het eerste doelpunt op, gescoord door Hoorweg. Spoedig noteeren we weer een goede aanval, Hoorweg pas seert naar Van Trigt, deze geeft door naar Van Dalen en onhoudbaar vliegt de bal in het net (20). Vooral Van Dalen was in de voorhoede schitterend op dreef en drib belde door de vijandelijke linies heen. alsof deze niet bestonden. Het derde doelpunt ontstaat op even fraaie wijze (3—0). Wanneer Van Bokkum dan een hoek schop te nemen krijgt, kopt Van Trigt on berispelijk in (40). Een volgende aanval van rechts doet de bal bij Van Trigt belan den, deae geeft door naar Hoorw eg, die fraai scoort. Eenmaal breekt Schipper alleen door. maar de doelman weet een hoekschop te forceeren. Het zesde doelpunt ontstaat na goed samenspel op uitnemende wijze; Hoorweg schiet goed in 60; Van Tuijl krijgt dan eindelijk ook iets van beteeke- nis te verrichten; waneer hij er een fraaie kogel uithoudt Even vóór het einde krijgt Rotterdam een strafschop tegen zich g$» nomen. Van Tuijl tipt het schot er echter nog net uit. Rust 6—0. Deze eerste helft had voetbal opgeleverd van de bovenste plank; het samenspel klopte als een bus en de doelpunten waren van uitstekend gehalte. Niet één speler viel uit den toon. Het is begrijpelijk, dat de tweede helft wel een kleine reactie gaf- te zien, al bleef herspel ook toen zeer goetL Uit een goede corner van Van Bokkum kopt Hoorweg in, maar de doelman stompt de bal over de lat. Dan dribbelt Van Da len door vijf spelers heen; de bal belandt bij Schipper, die het zevende doelpunt scoort (7—0). Verschillende keeren moet dé keeper van Juliana redden, maar de Rotterdammers blijven gevaarlijk. Bij een goede aanval geeft Van Trigt door naar v, Bokkum, die voorzet, waarna Schipper doel punt 80. Het spel gaat nu soms van man tot man, zonder dat er een tegenstander aan te pas komt. Als Schipper een voorzet geeft, maakt Van Bokkum het negende doei punt (90). De voorhoede was geweldig op dreef ge weest en werd gesteund door een midden linie, die het spel zoo opbouwde, dat steeds de grondslag voor de overwinning gelegd werd. De achterhoede kon het werk gemak kelijk af; en de doelman kreeg niet veel ie verwerken. De reis werd per touringcar gemaakt met een gezelschap van 32 personen. De ont vangst op de stichting Hoenderloo was gast vrij en het was een geslaagde dag. DE C.N.V.B.-COMPETITIE Uitslagen van Zaterdag 11 April Olympla 2—6. KI as sell: Centrum—Zwa luwen 5—4. Klasse III: Zwaluwen—Centrum 3—0: St. Hooger—TOG 0—3: BCO—VVO 1—1. Reserve Klasse I: Unicum—ODS 2—3; Pro Patria—Zwart Wit 2—2. Res ene kL III: VVO—Centr. 4—1: Vitesse—DOS 2—4. Afd. n (Zwolle) Klasse IIB: Sparta I— NJV I 4—1: Sportclub—Rival 3—2. Afd. V Amsterdam: BI. Wit a—DWa 21 Afd. VIII (Twente-Ooat) Klasse I: Sport Afd. XII (Zuid-Gelderland) K 1 a SKV II—Juliana II 5—4: UVS I—Vrienden schaar I 14; Klasse 1B: Exc. Sportief I —DES I 5—0. Afd. III Twcntc-Weat: Excelsior IIHW! KORFBAL DE C.K.B.-COMPETITIE De uitslagen van Zaterdag 11 April Van het ln verband met de Bondsdag toch r reeds beperkte programma, is het grootste deel als gevolg van de terrein- en weersom standigheden niet doorgegaan. Gespeeld werden: Zuld-IIollands-Noord: Klasse Ha: VEO II Ijsvogels II 23; Klasse lila: Ijsvogels III—VEO III 3—0: Klasse lib: VES IlI- Zeemeeuwen II 3—2. Amntclland: Klasse II: Wartb. IVIOS 1 1—4; Oranje Nassau I—DVV I 14—1. DAMMEN JUBILEUM NED. DAMBOND Verschillende massa-kampen op tweede Paaschdag Op den tweeden Paaschdag vonden in verscheidene steden van ons land massa kampen plaats ter viering van het 25-jarig bestaan van den N.D.B. In Rotterdam vond een treffen plaats tus schen een 86-tal spelers uit de Drovincie Noord-Holland, uitgezonderd Amsterdam, dat in Den Haag moest kampen, en een combinatie van Roterdammers en Breda- naa.rs. Met een aan duidelijkheid niets te wenschen overlatende uitslag wonnen de gasten uit het Noorden, waaronder wij er aantroffen uit Den Helder, Castricum, Zaan dam, Krommenie, Haarlem, IJmuiden, met 95—77. De leiding was in handen van den bondspenningmeesler, den heer J, Voor- burgh.

Nieuwe Leidsche Courant | 1936 | | pagina 10