:iü~ - |üraw* Jfri hsrijr(iourniil ALLEEN PALTHE Per weck0.18 Voor hel Buitenland bij wekelijksche zending4.50 Alles bij vooruitbetaling '/M0 Dagelijks verschijnend Nieuwsblad voor Leiden en Omstreken Losse nummers 5 d. met Zondagsblad 7'/» et zondagsblad nïft afzonderlijk verkrijgt** "iureauBreestraat 123 Telefoon 2710 (na 6 uur 3166) Postbox 20 Postgiro 58936 no. 5752, donderdag 9 april 1936 15e Jaargang attortentitprijjtti: Var' 1 tot 5 regels1.177» Elke regel meer0.22'', gezonden Mededeelinget» van 1—5 regels2.30 Elke regel meer04* Voor het bevragen aan 't bureau V wordt berekend0.10 Wegens Goede Vrijdag zal mor gen geen nummer van ons blad verschijnen Onze kantoren zullen geopend zijn tot i uur Goede Vrijdag Lijden, sterven,.... leven „Nog onlangs, aldus Dr. Kuyper in één zijner meditaties, welke begin de zer eeuw verschenen, heeft Sascha Schneider, een Rus van Duitsche her komst, een schilder van even zeldzaam kunstgenie als bezielend geloof, satan bij het doode lichaam van Jezus op het doek gebracht. Een meesterstuk van conceptie, opgekomen in een ziel die de schijntriomf van den verzoeker ver staan had. Satan is van bovenmensche- lijke gestalte, in het kleed van Baby- lons vorsten, met een doordringend schrandere kop, en op het gelaat de uit drukking van in zichzelf genietende en op het zien van het lijk, triomfeerende hoovaardijmaar toch met angst in blik en trekken. Er spreekt uit dat lijk zulk een majesteit Satan vertrouwt dat lijk niet. En juist in dat niet ver trouwen van het lijk toont Schneider de beduidenis van Pascha te hebben begrepen." Neen, de duivel kan het resultaat der kruisiging niet vertrouwen. Want hij kent ook de moederbelofte. Hij kent eveneens de drie stukken der herschep ping: „In de kribbe van Bethlehem ziel en lichaam in -Jezus losmakelijk. Op Gol gotha ziel en lichaam van Jezus van elkaar losgemaakt. Door de Verrijzenis ziel en lichaam van Jezus zoo vastge maakt, dat ze nimmermeer los te ma ken zijn." Dat gold in gansch eenige en onver gelijkelijke beteekenis van den Heiland der menschendoch juist, omdat Hij dit is, onderging Hij dit alles en omdat Hij het onderging kan ook'Van allen, die door Hem gezaligd en verlost zijn, gezegd worden, dat zij als stervelingen geboren en de dood onderworpen zijn, maar dat eenmaal de heerlijke verrijze nis zal volgen, waarbij lichaam en ziel voor eeuwig samenverbonden zullen worden. Wat kan ons, zoo gezien, de Goede Vrijdag troosten, als we staan bij het graf van wie ons dierbaar zijn. Ook daarbij is de schijnbare triumf van Satan. Was niet zijn toeleg om de mensch en de schepping van God los te maken en begon hij daarom niet om Adam in zijn hart met God te doen breken? Gevolg moest zijn, dat de band tusschen Adam en de aarde, waaruit hij genomen was, brak. Dat de mensch stierf, de eeuwige en de natuurlijke dood en dat ten slotte de band tusschen God en Zijn schepping brak. Want, laat ons dit nimmer vergeten het ging niet om Adam en het gaat niet om ons, maar om de eere Gods. En satan zou in zijn eerroof geslaagd zijn, indien hij mensch en schepping voor immer van God had kunnen losscheu ren; indien hij geen schjjntriumf op het lijk behaald had. Daarom bad ook Jezus, dicht bij het lijden gekomen zijnde: „Vader, de ure is gekomen, verheerlijk Uw Zoon, op dat ook Uw Zoon U verheerlijkeIk heb U verheerlijkt op de aardeik heb voleindigd het werk, dat Gij mij gege ven hebt om te doen." Let op de activiteit, welke in deze woorden ligt. Hier spreekt niet de martelaar, die het lijden niet ontgaan kan; hier spreekt de Heiland, die het leven gewillig en vrijwillig aflegt en die macht heeft het terug te nemen. Dit echter wil anderzijds niet zeg gen, dat Jezus het lijden begeerde, als een, die zich uit lijdenszucht overgaf; geenszins: het lijden schrikte Hem af en deed Hem pijn. Maar boven alles uit dreef Hem één motief: in gehoorzaam heid den Vader te verheerlijken. En daardoor kwam Hij tot deze heerlijke trias: lijden, sterven, leven. Op dit laatste had satan niet gere kend, hoewel hij het naar de teekening van den schilder vreesde; maar het is onze blijdschap en zaligheid. Onnatuurlijke lijdenszucht mag er bij ons niet zijn. Doch evenmin de klacht der wanhoop van het vertwijfel de hart: de mensch is voor het lijden geboren en de schepping gaat in don kere doodsnacht onder. Het lijk is niet het laatste; maar de dood is de laatste vijand, diete niet gedaan wordt. Die op Goede Vrijdag overwonnen is. Op Golgotha is door satan een schijn- triumf behaald. V' einde scheen, was begin. Wat duidde op de dood was her schepping tot het eeuwige leven. Want God laat zijn voornemen en Christus laat zijn kerk niet los. Onverschillig of de overpriesters de steen verzegelen en het graf met hun wacht verzekeren; dan wel, dat de aarde haar mond toe sluit over onze geliefde dooden of de zee en het vuur hun prooi verslin den; Christus zal opstaan tot heer lijkheid en wie in Jezus ontslapen zijn zullen opgewekt worden om mèt Hem te zijn in zijn Koninkrijk. Dat is de troost, welke Goede Vry- dag biedt aan het geloovige hart en die geloofszekerheid geeft kracht om het igden, ook van deze tegenwoordige bange tijd te dragen, gaande achter Jezus aan; die dood geweest is, maar leeft tot in alle eeuwigheid. „Ik geloof, dat dit mijn lichaam, Schoon tot stof en aseh vergaan, „In dè jongste aller dagen „Weer verheerlijkt op zal staan „Dan onsterflijk, onverganklijk, „Kent het geen verderfenis, „Dan zal 't schoon en heerlijk wezen, „Als mjjns Heilands lichaam is." Goede Vrijdag. Gij hebt, alleen o Heer, Uw lijdensweg betreden. Gij hebt, alleen o Heer, geworsteld met de dood. Gij hebt, alleen o Heer, de marteling geleden Opdat wij nooit alleen zijn zouden in de nood Gij hebt, alleen o Heer, Gods eeuw ge toorn gedragen. Gij hebt, alleen o Heer, de zonde uitgeboet. Gij hebt, alleen o Heer, Gods gramschap afgeslagen Opdat wij vrede vinden zouden in Uw bloed. Gij waart alléén, o Heer: van God en mensch verlaten Alleen, in smart en pijn, gefolterd tot de dood, Opdat Uw liefde ons, die onzen Vader haatten Gezuiverd van de schuld zou voeren in Zijn schoot. (Nadruk verboden.) LEO LENS. Plan voor een borstbeeld van dr. J. Th. de Visser Er hebben zich een eerecomité, een alge meen comité en een uitvoerend comité ge vormd met het doel, een bescheiden bedrag bijeen te brengen voor de plaatsing van een borstbeeld van wijlen dr. J. Th. de Visser op een daarvoor nader te bepalen plaats. Bijdragen kunnen worden gestort op reke ning van den penningmeester van het uit voerend comité, den heer W. H. van Eeghen, bij H. Ovens Zonen N.V. te Amsterdam, alsmede op de postgirorekening no. 5324 van H. Oyens Zonen N.V. te Amsterdam. Het eerecomité bestaat uit: mr. W. L. ba ron de Vos van Steenwijk, jhr mr. Ch. J. M. Ruys de Beerenbrouck, prof. dr. J. R. blo- temaker de Bruine, mr. D. Fock, jhr. mr. D. J. de Geer en J. J. C. van Dijk. Glasfabriek „Leerdam" Een noodkreet van den Middenstand. In verband met den toestand aan de Glas fabriek te Leerdam heeft het bestuur van de plaatselijke vereeniging „de Middenstand in vergadering met de besturen van de vak- patroonsorganisaties. vertegenwoordigende de geheelen handeldrijvenden en Indus- trieelen middenstand van Leerdam, .tele grammen gericht aan H. M. de Koningin en Z..Exc. Minister Gelissen, waarin wordt uit- eengezet, dat het sluiten van het bedrijf of het verplaatsen van het geheel o^an een gedeelte van een belangrijk deel der werk gelegenheid naar elders, met alleen de di rect betrokken werknemers treft, wier aan tal van ongeveer 1200 tot 2000 zal stijgen, maar daarmede ook den geheelen mi«lden- stand een zekeren ondergang tegemoet gaat. De besturen verzoeken te wil.en bevorde ren dat deze voor onze gemeenschap onmis bare bedrijven een zelfstandig bestaan kun nen voortzetten, waardoor een ineenstor ting der plaatselijke samenleving worde voorkomen. „LEERDAM IN NOOD" Tot ioed begrip van ons artikel van Dinsdag jl. diene, dat dit natuurlijk niet de meening weergeeft van ons blad. Wij hebben, gelijk gemeld, getracht allereerst inlichtingen te verkrij gen van de directie en ons ook gewend tol het bestuur van de plaatselijke af deeling »an den Chr. Fabrieks- en Transp.arbeiders bond. doch door omstandigheden was het ons niet mogelijk beide instanties te spreken Het bestuur van de afd. Leerdam van bovengenoemden bond meldt ons thans, dal het weergegevene niet de mentaliteit en het inzicht van de Leerdamsche arbeiders weer geeft. Uiteraard betreuren wij, dat het met mo gelijk was de meening van het bestuur direct weer te geven. Wij meenden echter te goeder trouw, dat onze zegslieden vol komen ter zake kundig waren, en bij een nader onderhoud met afdeelingsbestuurders bleek ons, dat alleen ten aarzien van enkele «nderdeelen een wellicht scherp afwijken de meening werd gehuldigd. Nieuwe „Veluwe"-Boot Eerste proeftocht op het Noord zeekanaal Gistermiddag heeft de nieuwe passagiers boot „Veluwe", waarmee de reederij C Zwaag Vrijdag a.s. den bootöienst Ams'er dam—Harderwijk opent, haar technische proeftocht gemaakt op het Noordzeekanaal Het schip, dat duizend passagiers kan vervoeren, is totaal 47 meter lang en 7.35 meter breed. Het is uitgerust met een Benz 6 cylinders direct omkeerbare dieselmotor en kan een snelheid van ruim 23 K.m. per uur ontwikkelen. Een bijzonderheid bij de constructie is, dat de omhouw van de brug kan worden neer. geklapt en dat de geheele zware ijzercon structie, waarop de zonnetent rust, met alle electrische geleidingen en het tentzeil zeif. met behulp van een handlier door een en kelen man ongeveer 60 centimeter omlaag kan worden gedraaid zonder dat de passa giers daar eenlgen hinder van ondervinden. Deze bijzondere constructie was nooüig om de spoorbrug bij de de Ruijterkade te Am6terdarn te kunnen passeeren bij vertrek en aankomst aan den steiger tegenover het Centraal Station. Gezien de toeristische plannen der hoofd- stedelingen, die zich per boot naar Harder wijk begeven, heeft het achterruim van het schip ruimte tot stalling van 500 rijwielen terwijl een reserveruim vooronder, in geval van nood nog 200 fietsen kan liergen. De boot is gebouwd bij de N.V. Scheeps werf Gebr. van der Weif te Deest bij Nij megen onder toezicht van den heer Krag- gaar van het Classificatiebureau Ventas. Schoolfonds voor schipperskinderen Een propaganda-actie De Vereeniging Schoolfonds voor Schip perskinderen Schuttevaer zal een serie pro- paganda-avonden beleggen teneinde de aan dacht te vestigen op het feit, dat in ons land nog ruim 6000 schipperskinderen van 8—14 jaar van lager onderwijs geheel venstoken zijn. De vereeniging verleende in 1935 steun aan 115 kinderen. Voor 1936 wordt een tekort be groot van 2700,—. Aangezien er geen voor uitzicht bestaat, dat de bijdrage uit de Rijks kas aan het Schoolfonds Schuttevaer voor 1936 hooger zal zijn dan voor 1935, wordi tot bovengenoemde actie overgegaan. Doel is n.l. het werven van nieuwe leden, om daardoor meer kinderen lager onderwijs te doen ontvangen. De overeenkomst in het bakkersbedrijf Naar wij van bevoegde zijde vernemen, is het motief, waarom verbindendverklaring van een ondernemers-overeenkomst, voor het bakkersbedrijf ingediend, in dezen vorm niet in overweging kan worden genomen, dat de overeenkomst als zoodanig verstar rend werkt op de prijzen van de eerste le vensbehoeften en dat de loonen, In de over eenkomst bepaald, niet elastisch zijn, zulks in dien zin, dat er niet voldoende correlatie is gelegd tusschen de loonen in dit bedrijf en die in hiermee gelijk te stellen bedrijven. CRISISPUBLICATIE Spinazie- en radijszaad .De Nederlandsche Akkerbouwcentrale maakt bekend, dat ieder, die spinazie- en radijszaad wil in- en uitvoeren, daarvoor bij haar erkend dient te zijn als importeur c.q. exporteur van deze zaden. De voor de aanvraag tot erkenning noo- dige formulieren kunnen bij de Centrale worden aangevraagd. De aandacht van belanghebbenden wordt erop gevestigd, dat zij, indien zij een of meer partijen van de hierbedoeide zaden in het buitenland hebben aangekorht en nog niet hehben ingevoerd, daarvan ten spoe digste opgave moeten doen aan de Neder landsche Akkerbouwcentrale, onder ver melding van de grootte der partijen en de vermoedelijke data van invoer. Ned. Visscherij-Centrale De Nederlandsche Visscherijceni. ile te Den Haag maakt bekend, dat haar bureau op Vrüdag 10 en Zaterdag 11 April slechts var 9 uor tot 10.S0 uur vjn. geopend zal ziju vee- ée afgifte van e» ueonten. em d^estoMXcmïs De Stadt-Schanke Leidscheplein 5-9 Tel. 33072 Amsterdam DINER I DINER I DINER 4 Qingeo I 5 gangen I d*OMvre°vari4 75 c. I 1— I 1.25 i. ELK DINER EEN TOPPRESTATIE! - BRACK'S DOELEN HOTEL AMSTERDAM-CENTRUM Kamers incl. Holl. Ontbijt vanaf-f4.— Rüstige sfeer In het centrum van de stad Ieder modern comfort Telefoon 40661 Hotel Pension «JAN TABAK» Telefoon 3800 B U S S U M Penslonprijzen. die zich bi) de tegenwoordige tijdsomstandigheden hebben aangepast BURGEMEESTERSINSTALLATIE TE GOUDSWAARD EN HERSHIL De installatie van den heer S. Hammer, als burgemeester van Goudswaard en Piers- hil, zal D.V. plaats vinden op Woensdag 22 April, 's vooi-middags 10 uur te Piershll, en 's namiddags 2 uur te Goudswaard. DE BURGEMEESTER VAN OVEZAND Ontslag aangevraagd De heer L. W. B. A. Mulder, burgemees ter van Ovezand en burgemeester-secretaris van Driewegen heeft om'gezondheidsredenen tegen 1 Jiili 'a.s. ontslag uit deze betrekkin gen aangevraagd. HET DEFENSIEFONDS In het' Staatsblad is thans afgekondigd de wet tot instelling van een defensiefonds, benevens de begrooting van dit fonds voor het jaar' 1936. CHICHOREISTEUN-1936 Dé minister van landbouw heeft vastge steld de crisis-stëunbeschikking vóór clchörëi, oogst 1936. Hij heeft bepaald dat ;uit het Landbouwcrisisfonds steun zal worden ver leend aan telers over ten hoogste 12.240.000 k.g; cichorei, met dien verstande, dat: het steunbedrag, hetwelk wordt berekend per 100 kg. cichorei, afhankelijk zal zijn van de waarde van 100 kg. gedroogde cichorei van goede qualiteit, zooals deze waarde door het dagelijksch bestuur der Nederlandsche aJckerbouw-centrale zal zijn vastgesteld voor het tijdvak van 1 October 1936 tot 1 Januari 1937; De steun per 1000 kg. cichorei zal f 5 be dragen, indien de hier bovenbedoelde waarde is vastgesteld op f 4.50 of minder. Geen steun zal worden verleend, indien die waarde is vastgesteld op f 6.50 of meer. Bij een waarde, liggende tusschen deze twee bedragen, zal het steunbedrag naar evenredigheid worden berekend. Moordaanslag op een verpleegster Woensdagmiddag omstreeks half zes be vond zich de verpleegster A. L. G. op de fa- brieksgracht te Den Helder, toen zij werd aangehouden door den ongeveer 35-jarigen lichtschipmatroos W. Met dezen is zij ver loofd geweest, doch aan deze verhouding is reeds eenigen tijd geleden een eind gemaakt door W. Na een korte woordenwisseling trok de matroos plotseling zijn mes, waarmede hij mej. G. een steek in den schouder toebracht Het slachtoffer wist zich nog naar haar in de nabijheid gelegen woning in de Van Ho- gendorpstraat te begeven. Hier werd oogen- blikkelijk geneeskundige hulp ontboden. Hoewel de getroffene ernstig bloedverlies leed. bestond er geen levensgevaar. De dader is bijna terstond na de aanslag door de politie gearresteerd. DOODELTJK AUTO-ONGELUK Te Ooster N ij kerk (Fris het zes-ja rig zoontje van den larHbouwer G. Brouwer bij een poging om op een rijdende melkauto te klifnmen. onder de auto geraakt. Het kind. dat een zeer ernstige schedelbreuk had opge- loopen, werd dood opgenomen. groote vlammenzee te roermond EIEROPSLAGPLAATS UITGEBRAND Aanzienlijke schade aangericht Gisteravond omstreeks acht uur is een ernstige brand uitgebroken nabij het station te Roermond. De brand ont stond door tot nu toe onbekende oor zaak in de eieropslagplaats van de firma JanssenDijcks. In enkele minuten t(jds stond het ge heele gebouw in lichter laaie. Groote hoeveelheden eieren werden een prooi der vlammen. De aangrenzende meubelopslagplaats van de firma Beumer ging in een van de firma Beumer ging een kwar tier na den aanvang van den brand eveneens in vlammen op. Om kwart over negen begon het dak van Landbouwbelang, welk gebouw tot de nok met graan is gevuld, te branden. Over een breedte van honderd meter was het een ware vuurzee. Door den noordenwind aangewakkerd bestond er groot gevaar, dat nog andere percee- len aan het vuur ten offer zouden vallen. De Roermondsche brandweer was volledig ter plaatse. Haar werd assistentie ver'eend door de Roermondsche Burgerwacht, de bri gade der Kon. Marechaussee en de Politie- troepen. Op het terrein van den brand waren aanwezig de burgemeester van Roer mond, mr. P. Reymer en de officier van ju stitie mr. Rieter. Het meubelpakhuis is in vlammen opge gaan. Het woonhuis van het Tweede Kamer lid dr. ir. Droessen werd bedreigd, maar kon nog gered worden. Zijn garage is verbrand. Een auto heeft men in veiligheid kunnen brengen. In het graanpakihuis van de vereeniging Landbouw Belang waren 39 4 40 wageng graan opgeslagen. Even na 10 uur had de brandweer den brand in haur macht en kon de nablussching beginnen. Op het hoogtepunt De 'brand had, zoo meldt men ons nader, omstreeks 10 uur zijn hoogtepunt bereikt. Het bleek toen, dat behalve de opslagplaats van de firma JanssenDijcks en de pakhui zen van de firma Beumer en het gebouw van Landbouwbelang, ook het meubelmagazijn van de firma Steyven volledig waren uitge brand. Alleen de muren van de pakhuizen bleven overeind staan. Het felst brandde het pakhuis van Landbouwbelang, dat gevuld was met den inhoud van ongeveer vijf-en- dertig wagons tarwe. Het pand van de firma Beumer was nagenoeg geheel gevuld met oude meubelen en dat van de firma Steyv met nieuwe meubelen, welke vanzelfsprekend een gretig voedsel voor het vuur vormden. Om tien minuten over tien arriveerde de te hulp geroepen Venlosche brandweer met een motorspuit op het terrein van den brand en na enkele minuten kon deze reeds water geven. De Roermondsche brandweer werkte met een groote motorspuit en in het geheel beschikte men over zes stralen, te weinig na tuurlijk om iets tegen de enorme vlammen zee te kunnen uitrichten. Om kwart voor elf was het gevaar voor uitbreiding geweken, waarna tot de nablus sching werd overgegaan. De wind was aan vankelijk noordoost en daardoor ontstond groot gevaar voor de panden van den Wi' lem II-slngel. Later draaide de wind naar het noorden, waardoor het gevaar vermin- Het afgebrande complex ligt naast de spoorlijn RoermondMaastricht, en begint bij het Stationplein, in het verlengde van den Willem li-singel. De toren van <e Roer mondsche waterleiding maatschappij bevindt zich op enkele meters afstand van de afgebrande perceelen. Van de boven verdieping van dit bouwwerk waren de ruiten gesprongen tengevolge van de groote hitte. De kantoorlokalen waren tijdig ontruimd, zoodat men op het ergste was voorbereid, doch gelukkig heeft de toren geen vlam ge vat. Het woonhuis van dr. ir. Droessen, lid van Het Kanaal van Zuid-Beveland wordt ten gerieve van de scheepvaart op België ver breed. Thans is men bezig met 't gedeelte Wemeldinge-ro'tb ng. Groote machines ara- ven dag in dag uit de bestaande dijk weg. Links op de foto ziet men het kanaal: rechts: de nieuwe dijk m wording TEGEN VERSTOPPING zijn Leoplllen een mild en prompt werkend laxeermiddel, dat uit zuiver plantaardige bestanddeelen is samengesteld. Leopillen hebben, zelfs in chronische gevallen, sedert 20 jaar tot uitstekende resultaten geleid. Leo-Pillen in doosjes vanaf 20 ct. Bij alle apothekers en drogisten. voornaamste nieuws Dit Nummer bestaat uit VIER bladen Oost-Afrika verlangt. De Madariaga en Avenol zullen bespre* kingen met Aloisi voeren over een wapen* stilstand. Te Ttoermond heeft gisteravond een ern stige brand gewoed, waardoor drie groote opslagplaatsen werden verwoest. De schads is zeer groot. Verschenen is 't verslag van de commissie tot herzienina van het fiscaal strafrecht en straf j rocesrecht. De Nederlandsche uitvoer bedroea over jl. Maart 55 millioen en de invoer f 79 mil lioen. Vorig jaar .waren deze cijfers resp. 54 en S0 millioen. WEER EEN NIEUWE AANBIEDING! TIJDELIJK 20 pCt. KORTING 0P ALLE VERFPRIJZEN ZOOWEL VAN KLEEDING ALS SCHOONMAAK GOEDEREN de Tweede Kamer, heeft een oogenblik aan de dakgoot gebrand, maar men heeft door krachtig ingrijpen hier tijdig het gevaar kun nen keeren. Enkele goederenloodsen op het stationsemplacement werden voor de zeker heid natgehouden, doch zij hebben geen en kel oogenblik gevaar geloopen. Het spoor wegverkeer heeft van den brand geen hinder ondervonden. Alle firma's waren tegen brandschade ver zekerd. Het bedrag der schade kon niet da delijk worden vastgesteld, doch men mag aannemen, dat het in de tienduizenden loopt. De verwoeste panden waren uit steen opge trokken en het hoogste gebouw telde drie ver diepingen. Eenige journalisten hebben zich vlak na het uitbreken van den brand ver dienstelijk gemaakt door een zoo goed als nieuwe auto uit een garage te redden. Behalve de reeds genoemde autoriteiten waren de wethouder en verscheidene ge meenteraadsleden op het terrein van den brand aanwezig. Assistentie werd nog ver leend door leden van het Roermondsche Roode Kruis .dat gisteravond toevallig onder leiding van de- Hoving een oefening hield. Zij werden onmiddellijk naar de plaats van den brand gedirigeerd. De belangstelling voor het blussohlneswerk was zeer groot. De brand had een groot deel van de stad in rooden gloed gezet, welke ki lometers in den omtrek te zien was, zoodat de menschen van heinde en verre kwamen toestroomen. Auto- en motor-ongeïukken Te Amsterdam Is een 52-jarige man op de Weesperzijde door een auto aangereden. H\j werd met een hersenschudding en een been- fra»tnur naar het O. L. Vrouwegasthuis ver voerd Te Roermond is een vrouw op den hoek van het Munsterplein, terwijl zij op h^t trottoir liep, aangereden door een auto. die onder toezicht bestuurd werd door den 34-jarigen W.. die niet in het bezit was van een rijbewijs. Met ernstige inwondige kneu zingen is zij naar het ziekenhuis gebracht. VUUR IN HET VET Te Amsterdam is in een perceel aan de Znider Amstellaan de vlam in een nan met vet geslagen. Bij de pogingen om het vuur te Wusschen liep de dienstbode brandwonden o^ aan handen, armen en gezicht. Zjj is door den G.G.D. thuis verbonden. VAN ONZE ADVERTEERDERS Bij ''e MMrlensfan'iB TTItsrpverii te Hnnr- lem verschenen een viertal Hidens-no-Ii'-iGes en wel: „De lijdende Knecht des Heen-n", door ds. A. J. Wormeoor. te Gravenhnee* ..Het Koninklijke in Jezus' lijden", door ds! R. E. v. Arkel te Utrecht ..Het Priesterlijke m Jezus' lijden" door Ds P. A. A. Klfisener te Bodegraven: „Het profetische in Jezus' lljdeo door De E. T. v d Born, te G xmingen

Nieuwe Leidsche Courant | 1936 | | pagina 1