jMranre jCriterijr Courant Dagelijks verschijnend Nieuwsblad voor Leiden en Omstreken De Roode Leeuw PALTHE 9bonnetmntsprij£S: Per kwartaal in Leiden en in plaatsen waar een agentschap gevestigd is 235 Franco per post 2.35 portokosten Per week0.18 Voor het Buitenland bij wekelijksche zending430 Bij dagelijksche zending530 Alles bij vooruitbetaling Losse nummers 5 ct. met Zondagsblad 7'/i ct Zondagsblad niet afzonderlijk verkrijgbaar NO. 5746 Bureau: Breestraat 123 Telefoon 2710 (na 6 uur 3166) Postbox 20 Postgiro 58936 DONDERDAG 2 APRIL 1936 15e Jaargang atfoertentieprijjen: Van 1 tot 5 regels 1.17'/» Elke regel meer0.22'/, Ingezonden Mededeelingen van 1—5 regels 230 Elke regel meer(L45 Voor het bevragen aan 't bureau V wordt berekend0.10 WETHOUDERS BUITEN DE RAAD Aangevoerde argumenten zijn zwak en verdacht De gemeentewet, zooals deze dateert uit het jaar 1851 natuurlijk herhaaldelijk ge wijzigd stelt als vanzelfsprekend, dat de wethouders door de raad uit z ij n mid den worden benoemd. Vóór 1851 was dat anders. Toen „werden do wethouders in de steden door den Ko ning en de assessoren ten platten lande door den commissaris der Koningin be noemd". (Van Loencn). De nieuwe wijze van verkiezing hangt zoo geheel samen met het stelsel van de ge meentewet, dat de wetgever het overbodig vond de keuze uit de raad nader te argu menteeren. Het sprak dan ook vanzelf. Als de raad, door de burgerij gekozen, aan het hoofd der gemeente staat en hc college van Burgemeester en Wethouders de dagelijk sche leiding heeft, dan kan men geen yreemden als wethouders dulden. Daarom stelt de gemeentewet het wethou dersschap afhankelijk van het lidmaatschap van de raad en art. 93 bevestigt dat nog maals door nadrukkelijk te vermelden: „Die ophoudt lid van de raad te zijn, houdt te vens op, wethouder te wezen". Deze wetsbepalingen zijn in de loop der jaren niet onbestreden gebleven. Steeds zijn er stemmen opgegaan om bij de keuze der wethouders de raad niet te binden. En thans hebben een paar heeren uit Wagenin- gen een adres gericht aan minister Colijn, waarin zij hem verzoeken het initiatief te willen nemen om de woorden „uit zijn mid den" uit art. 86 der gemeentewet te doen vervallen. De adresseerende heeren geven een dub bel motief op voor hun wensch. Gedurig blijkt, zoo schrijven zij- „dat het niet mogelijk is geweest uit de door de burgerij gekozen gemeente raadsleden een college van Burgemeester en Wethouders samen te stellen, dat be rekend is voor de veelomvattende taak die -thans wordt gesteld. De -beslissing over belangrijke gemeentezaken is daar door in handen gelegd van wethouders, die onvoldoende onderlegd zijn en niet in staat zelfstandig een juist oordeel- te .vellen". En in de tweede plaats: „het wethou derschap is een politieke partij voorpost geworden. Naar voren komen thans fi guren, die bepaalde politieke stokpaard jes moeten berijden. Adressanten willen daarom de mogelijkheid geopend zien, anderen dan raadsleden tot wethouders te kiezen. In deze tijd van overgang is het h.i. dringend noodig bekwame be- trouwbare menschen met kennis, bescha ving en ervaring de leidende bestuurs posten te doen bezetten". Wij weten niet, welk argument hij de heeren het zwaarste weegt. Wij hebben een vaag vermoeden, dat hier wel geldt: last not least. Wanneer dat waar is, dan komen deze heeren naast Nationaal Herstel te staan, ÓM eon soortgelijke campagne voert, doch daarbij duidelijk zegt, dat het naar de oude toestand terug wil: benoeming der wethou ders door de centrale overheid. Deze stap in fascistische richting moet men van ons niet vragen en reeds daarom staan we zeer gereserveerd tegenover de adressanten. Want al zegt hot adres het niet zoo rond uit, het wedden op politieke stokpaardjes geeft aanwijzing genoeg, dat men het in de zelfde richting wil zoeken. Trouwens, dat kan ook niet anders. Het heeft geen zin om de „verpolitiekte" raad gelegenheid te geven niet-raadsleden tot wethouder te kiezen. Men zou het toch niet doen en in elk geval zou men rekening houden met de politieke kleur. Precies zoo als een*... nationaal-socialistische regee ring. het gewoon is. Adressanten hebben het er een beetje te dik opgelegd om vertrouwd te worden, 't Is met hun politieke scholing nog niet geheel in orde. Of speculeert men mischien op de a-politieke burgers, die alle staatkundige partijen haten en daarom zelf weer een nieuwepolitieke groep formeeren? De heeren hadden het een beetje takti- scher moeten aanpakken. De goe-gemeente gelooft het wel, wanneer met aplomb be weerd wordt, dat. wethouders onvoldoende onderlegd zijn en mogelijk te weinig bescha ving en ontwikkeling bezitten om hun ver antwoordelijke positie te bekleeden. Maar... dan stelt men ook aan wethou ders onbehoorlijke eischen. Is het noodig, dat de wethouder van be drijven en publieke werken gastechnicus en clectricien is; dat hij het vak van aan nemer en bouwkundige verstaat; moet hij ingenieur en brandweerman zijn; houtves ter en drinkwater-deskundige? Wij gelooven, dat zulke wethouders ner gens tc vinden en onmogelijke bestuur ders zouden zijn. Wij gaan nog verder: naar onze meening verongelukken niet zelden wethouders, omdat ze zich teveel met tech nische en administratieve bijzonderheden inlaten en geen leiding geven. Wie „deskundige" wethouders verlangt, begeert in feite hoofdambtenaren en liet stelsel, dat Nat. Herstel voorstaat leidt dan ook onherroepelijk naar ambtenarenregee- ring. En dat juist willen wij niet Wij wen- sclien technisch goed onderlegde ambtena ren,'die hun verantwoordelijkheid ten vol le dragen; maar het bestuursbeleid blijve in handen van de raad en' de door hem uit zijn midden gekozen wethouders, als deel van het college van dagelijkscli bestuur, waarin de burgemeester meer het centrale gezag vertegenwoordigt. Alleen zoo is ware harmonie tusschen ge zag en autonomie mogelijk. ONDERVOEDING VAN SCHOOLKINDEREN De Regeering wil een enquête instellen Naar een bruikbare methode wordt gezocht Telkens weer hoort men klachten over ondervoeding van schoolkinde ren. Ten einde een juist overzioht in deze belangrijke aangelegenheid te krijgen is de Regeering voornemens over het geheele land een enquête in te stellen. Ter voorbereiding daarvan heeft de Mi nister van Sociale Zaken een commissie van deskundigen ingesteld, aan wie wordt opge dragen op korten termijn een voor het ge heele land bruikbare methode aan te geven, volgens welke het onderzoek naar den voe dingstoestand van schoolkinderen en de verwerking van de verkregen gegevens zal moeten plaats hebben. Tot lid, tevens voorzitter dier commissie is benoemd Prof. Dr. J. Tinbergen te 's Gravenhage en tot leden de heeren C. D. Deyll, arts, leider van den Gemeentelijken Schoolartsendienst te Amsterdam; Dr. E II. J. van der Hevden, directeur van don Gem. Gen. en Gezondheidsdienst te Maas tricht; Dr. J. C. Streng, leider van den Schoolartsendienst te 's-Gravenhage, en G. D. Swanenburg de Veye, schoolarts te Veen Smokkelende landbouwers Een gedeelte van de stean wordt ingehouden Van bevoegde zijde vernemen wij, dat de Minister van Landbouw, ge bruik makende van de hem in de Landbouw-Crisiswet 1933 verleende be voegdheid, heeft besloten ten aanzien van een aantal smokkelende landbou wers, die landbouwsteun genieten, 'n gedeelte van dezen steun in te houden. Het betreft hier een aantal landbouwers, bij wie verboden nederlage van Belgische melissuiker was geconstateerd. Door het smokkelen van deze suiker worden groote bedragen aan de schatkist onttrokken, waar tegen naar de meening van den Minister krachtig dient te worden opgetreden. Van deze landbouwers, die belangrijken steun voor suikerbieten genieten, zal een hoeveel heid garantiebieten worden ingehouden. Het ligt in het voornemen van den Mi nister voort te gaan met het nemen van strenge maatregelen, opdat aan een alge meen als hoogst onbillijk gevoelde toestand een einde wordt De geldschieterswet en de Spaarzegelkassen Blijkens het vooiToopig verslag van de Tweede Kamer over het wetsont werp tot wijziging van de Geldscliieters- wet gaf men van verschillende zijden zijn instemming te kennen, dat de Re geering er toe overgegaan is dit voor. stel in te dienen. Over het algemeen werden de a oorgestelde veranderingen als even zoovele verbeteringen be schouwd. Ter sprake werd v.n.I. gebracht de posi tie van de z.g.n. spaarzegel- en betaalkas sen. Verscheidene leden zagen de wensclie- lijkheid van toepassing der wet op deze kassen niet in. Andere leden waren van oordeel, dat men de zegelkassen niet aan de werking der wet behoort te onttrekken, al dient men aan gerechtvaardigde bezwa ren tegemoet te komen. Het kwam dezen leden voor, dat de ontworpen wijzigingen de ernstigste bezwaren inderdaad zullen wegnemen. V olksgezondheid Naar wij vernemen is dezer dagen de be noeming van een directeur-generaal, hoofd van. de afdeeling Volksgezondheid, aan het Departement van Sociale Zaken te ver wachten. De bedoeling is, dat deze de zaken van de volksgezondheid te behandelen zal krijgen met uitzondering van de Volkshuisvesting, welke aan een afzonderlijke afdeeling, on der leiding van den heer Mr. P. A. van der Drift, administrateur aan het Departement, zal worden toevertrouwd. „De Morgen" De heer Max van Poll afgetreden De heer Max van Poll is afgetreden als hoofdredacteur van het dagblad „De Mor gen". De reden is, dat de crisis tot uiterste bezuiniging dwingt, zal het blad blijven voortbestaan. Daarom trekt de heer van Poll zich vrijwillig terug. De heer J. Bruna had de laatste jaren de dagelijksche leiding van het blad. Deze krijgt thans ook de ver antwoordelijke hoofdredactie. De Burgemeester van Breskens Zilveren ambtsjubileum De heer D. H. van Zuylen, oud-lid van de Prov. Staten van Zeeland, zal op 4 April a.s. het feit herdenken, dat hij 25 jaar burgemeester is van de gemeente Breskens. DE DIENSTPLICHT- VERLENGING Geldt niet voor dienstplichtigen wier eerste oefening op 4 April eindigt Met groot verlof! De Minister van Defensie heeft be paald, dat de maatregel voor het lan ger in werkelijken dienst houden mie*, zal worden toegepast op de dienst plichtigen voor wie de eerste oefe ning op 4 April a.s. eindigt. Deze dienstplichtigen zullen op dien datum met groot verlof vertrek ken voor zoover zij niet om een an dere, bijzondere reden in werkelijken dienst moeten blijven. De hier bedoelde dienstplichtigen behooren tot: corps motordienst, 1ste en 5de regiment veldartillerie, onbe reden gedeelte, regiment motor-artil lerie, regiment kustartillcrie, regiment genietroepen, 3de bataljon, en ponton- De Reisbelasting Ernstige bezwaren in de Tweede Kamer Dinsdag jl. heeft de Tweede Kamer het wetsontwerp Reisbelasting in de afdeelingen onderzocht Er moeten tegen het ontwerp van ver schillende zijden ernstige bezwaren zijn ingebracht, vnl. wel omdat niet alleen plei- zierreizen, maar ook zakenreizen etc. onaf1 de belasting zullen vallen. Men koestert de verwachting, dat de Regeering alsnog dus danige wijzigingen in het ontwerp zal aan brengen, dat de voornaamste bezwaren zullen weggenomen worden. De mogelijk heid moet niet uitgesloten worden geaoht, dat er in het ontwerp een bepaling zal wor den opgenomen, waardoor het mogelijk zal zijn tegen een zeker bedrag, dat nader zal worden vastgesteld, onbeperkt naar hét: buitenland te reizen. Veeweiders en mesters De onlangs na verkregen toezegging der Regeering en in overleg met den Minister van Landbouw en Visscherij tot nader order uitgestelde algemeene ledenvergadering van de Vereeniging van Veeweiders en Mesters in Nederland is thans definitief bepaald op Woensdag 15 April, des namiddags te 2 uur, te houden in café-restaurant „De Kroon", Spui 10, Den Haag. In verband hiermede deelt men ons mede, da,t door het bestuur van genoemde ver eeniging het. volgende telegram is gezonden: „Bestuur Vereeniging van Veeweiders en Mesters in Nederland veroorlooft zich in verband met ernstige moeilijkheden, hoofd zakelijk ontstaan ten gevolge van ten bate van melkveehouders getroffen crisis-maat regelen, als gevolg waarvan de leden met ondergang bedreigd worden, laatste drin gend beroep op Uwe Excellentie en voorzie ningen tot steun aan haar leden". Dreigend gevaar voor de tuinbouw Als Engeland het invoerrecht verhoogt De Engelsehe kweekersorganisaties heb ben aan de Engelsehe regeering verzocht het invoerrecht va ntomaten gedurende het tijdvak van 15 Mei tot 15 November te wil len verhoogen op 3 d per lb, hetgeen dus neerkomt op 20 ct. per kilo! De adviescommissie voor de Engelsehe In voerrechten heeft in verband hiermee be langhebbenden opgeroepen, die hiertegen be zwaren hebben, en niet onwaarschijnlijk is, dat. hun aantal in Engeland niet groot zal zijn! De Engelsehe kweekers meenen nl. dat uit Nederland nog teveel tomaten ingevoerd worden, en op deze wijze hopen zij nog meer belemmeringen op te werpen tegen onzen export. Wanneer men weet dat het vorig jaar in het Westland gemiddeld pl.m. van 10 tot 3 cent per kilo voor de tomaten werd betaald in het betrokken tijdvak, dan begrijpt men wat een invoerrecht van 20 cent per kilo moet. bcteekenen voor den Westlandschen tuinbouw. Dit klemt temeer, omdat de Kanaaleilan den, die in steeds grooter hoeveelheden to- mateoi gaan telen, vrij dit product in Enge land mogen invoeren. Het Centraal Bureau der veilingvereenigin gen in Nederland heeft zich dan ook reeds tot den Minister-President gewend, teneinde diens aandacht, op deze nieuwe'ernstige be dreiging voor den tuinbouw te vestigen. Naar het oordeel van de Tuinderij, is het niet onmogelijk om 't dreigende opheil nog af te wenden, daar niet algemeen in Enge land men heil van steeds hoogar tariefmuren verwacht. Indien de verhooging van het invoerrecht voortgang zou vinden, zou bijzonder voor het Westland een nieuwe ramp dreigen in de toch reeds zwaar getroffen tomatenteelt. Reeds wordt onze tuinbouw gedupeerd door het heffen van een invoerrecht per pond op bloembollen en bloemzaden. Chr. Boeren- en Tuindersbond Jaarvergadering te Assen Het hoofdbestuur van den Chr. Boeren- en Tuindersbond besloot in zijn laatst ge houden vergadering, de Jaarvergadering van den Bond te houden op Vrijdag 3 Juli a.s. te Assen. Den avond te voren zal een huishoude lijke vergadering plaats vinden, terwijl vooi den volgenden dag een excursie georgani seerd zal worden. Voor de middagvergadering op Vrijdag 3 Juli zal een spreker worden uitgenoodigd om een voor den landbouw zeer belangrijk ondenverp te behandelen. dtutêls i/Vh (fijstaArtuvvits AMSTERDAM Nieuwe Doelenstraat HOTEL DES PAYS-BAS Alle moderne comfort Echt Holl. huiselijkheid Kamers ine!- ontbijt f 4.— en f 4.50 met badkamer vanaf f 5 RESTAURANT ««o De Stadt-Schanke Leidacheplcin 5-9 Tel. 33072 Amsterdam DINER I DINER I DINER 6 g.nge. 75 c. 1— I 1.25 mm— ELK OWES EEN TOFPEESTAT1EI DAMRAK 93 94 Logies met ontbijt F 3.- HOTEL CENTRAAL LEIDSCHE BOSCHJE ADAM LOGIES HET ONTB'JT E1SO GRATIS ZWEMMEN HET COLLECTIEF CONTRACT IN HET DRUKKERSBEDRIJF Door de Federatie van Werkgeversorganisaties aangenomen Woensdag werd te Utrecht de gemeen schappelijke algemeene vergadering gehou den van de federatie -der werkgeversorgani saties in het boekdrukkersbedrijf. Zeer vele leden waren uit alle deelen van hét land aanwezig. Aan de orde kwam het voorstel om een nieuwe collectieve arbeidsovereenkomst met de werknemersorganisaties, aan te gaan voor den tijd van twee jaar. Het contract wer.d door de vergadering, met slechts 30 stemmen tegen, aangenomen. De werkgevers in de Amsterdamsche kistenindustrie hadden het contract, dat op 15 Maait afliep opgezegd. Zij wenschten de loonen te verlagen van f 30.op 28,2" voor de vaklieden en van 26,25 op 24,- voor de niet-vaklieden. De arbeiders daarentegen zijn van oor deel, dat het contract ongewijzigd voor den tijd van één jaar moet worden verlengd. De onderhandelingen hebben tot dusverre niet het gewenschte resultaat gehad en de werkgevers dreigen de voorgenomen loons verlaging aan te kondigen. In verband daarmede hebben de samenwerkende or ganisaties van fabrieksarbeiders den werk gevers bericht gezonden, dat de werkzaam heden op 10 April a.s. zullen worden on derbroken, totdat overeenstemming over het nieuwe contract zal zijn verkregen. Zeeuwsche Vereenigingen van A.-R- gemeente-bestuurders Onlangs is opgericht het verband van vereenigingen van Anti-Rev. gemeentebe stuurders in Nederland. Tot dit verband zijn als lid toegetreden de landelijke veree niging van A.R. burgemeesters, secretaris sen en wethouders „Groen van Prinsterer" en acht provinciale vereenigingen van A.R. gemeentebestuurders. Zeeland ontbreekt tol op heden hieraan. Daarom hebben eenige personen het initiatief genomen om te ge raken tot oprichting van een Zeeuwsche vereeniging van A.R gemeentebestuurders. Met eenige personen uit de verschillende, deelen der provincie hebben zij een voor- loopig bestuur gevormd om te organiseeren Die oprichtingsvergadering zal 8 April in Schuttershof te Goes worden gehouden. Al onze Zeeuwsche A.R. burgemeesters, secretarissen, raadsleden en statenleden worden daar uitgenoodigd en verwacht. De morgenvergadering zal huishoudelijk zijn, op de middagvergadering zal Mr. G. A. Diepenhorst van Zeist, refereeren over A.R. gemeentepolitiek in crisistijd. Al onze menschen worden dringend uit genoodigd om tegenwoordig te zijn of bij verhindering bericht te zenden aan den secretaris, G. Veenendaal, gemeente secretaris van IerSeke. Leopold III en Ned. Indië „Bijzonder mooie herinneringen" Gistermiddag heeft Koning Leopold III op de Brusselsche Jaarbeurs een bezoek gebracht aan de inzending van het Kolo niaal Instituut betreffende Ned.-Indië. Hij werd ontvangen door don algemeenen con servator van de afd. Handelsmuseum, ir. W. L. Uterinark, die enkele bijzonderheden vertelde omtrent de Derriswortels, de rub ber, het natuur-monument de Kloof van Harau en de diepzee-maquette van den In- disclien Archipel. Voordat Z. M. afscheid nam, verklaarde hij bijzonder mooie herinneringen aan zijn beide bezoeken aan Ned.-Indié behouden te hebben. Ernstig auto-ongeluk Bestuurder door slaap overmand 's1 Nachts kwam de heer W. J. M. Lem- mens, vergezeld van zijn drie kinderen, per auto van Blerick gereden, waar zijn schoonvader overleden was, op weg naar Eindhoven. Op den Geldropschenweg is hij. vermoedelijk door slaap overmand, de macht over het stuur kwijt geraakt, tenge volge waarvan de auto in volle vaart te gen een boom botste. De wagen werd ge heel vernield. Alle vier inzittenden liepen verwondingen op. De heer Lemmens en zijn oudste dochter, de tienjarige Tinie, kwamen met lichte ontvellingen en snij- wonden in liet gelaat vrij. De beide andere dochtertjes van den heer L. waren er ern stiger aan toe. De vier-jarige Leonie had een gapende wonde aan het achterhoofd opgeloopen en de negenjarige Annie bleek een schedelbasisfractuur te hebben gekre gen. Alle vier werden zij naar het Binnen gasthuis te Eindhoven vervoerd. De vader en de oudste dochter konden worden ont slagen. De toestand van Annie is nog zeer zorgwekkend. Prof. Wisse aan een groot gevaar ontsnapt Auto ongeluk dat goed afliep. Donderdagmorgen vroeg begaf Prof. Dr. G. Wisse zich van Driebergen per auto naar Amersfoort om vandaar verder te gaan naar Apeldoorn. Dicht bij Amersfoort, nabij de kromming, in den weg, slipte de auto door de gladheid. De wagen werd dwars over den weg geslingerd en kwam tegen een boom aan de overzijde terecht en werd gedeel telijk vernield. Prof. Dr. Wisse en de chauffeur, de heer Stoikers, werden als door een wonder Gods bewaard. Zij hadden slechts zeer licht letsel bekomen. Prof. Wisse klaagde over pijn in de borstkas bij het ademen, doch dit is thans weer over. Wij wenschen Prof. Wisse van harte ge luk met deze goede afloop. Hollandsche communist in Duitschland gevangen genomen Duitsche komminzen hebben aan de grens bij Tegclen aangehouden de acht tien-jarige II. Feller uit Belfoed (L.),.die ervan verdacht wordt zich aan het voeren van communistische propaganda in Duitschland te hebben schuldig gemaakt De -jongen is naar de strafgevangenis te Dusseldorf overgebracht en opgesloten. De communistische lectuur is in beslag geno men. Naar wij nader vernemen was de aange houdene met een vriend naar Duitschland gegaan. Beiden hadden een actetasch bij zich waarin zij communistische vlugschrif ten vervoerden. Nauwelijks hadden zij de grens gepasseerd of zij werden aangeroe pen door Duitsche douane-beambten. De vreemdeling, die den aangehoudene verge zelde, sloeg op de vlucht. De beambten openden het vuur op den vluchteling, die door een kogel in den arm werd getroffen, doch echter kans zag de grens te passee- ren en zich in veiligheid te brengen. Zon der herkend te worden, is hij verder ont komen. Nadat de actetasch door de be ambten was onderzocht werd Feller ge arresteerd. Brutale roofoverval op een vrouw Een 62-jarige bewoonster van de Geuzen- kade te Amsterdam is Woensdagmorgen tegen twaalven, toen zij bij den verhuurder van haar woning, welke deel uitmaakt v een complex nieuwe woningen aan dc-.. kade, de huur wilde betalen en zich daartoe naar het kantoortje wilde begeven, dat via een gemeenschappelijke rijwielstalling, wel ke uitkomt op een keldergang en zoo naai de plaats Jeidt, waar dit kantoortje gelegen is, in de gang aangevallen door een man. die haar tegen den grond sloeg en, na haar een paar slagen op het hoofd te hebben toege bracht, zijn slachtoffer een taschje ontruk te met een bedrag van ongeveer f 40. De man nam onmiddellijk de vlucht en is tot nu toe niet aangehouden. De vrouw, die van de doorstane emotie zeer onder den indruk was, heeft echter van den dader een vrij nauwkeurig signalement kunnen opgeven. VOORNAAMSTE NIEUWS Dit nummer bestaat uit DRIE bladen Hitier heeEt een vijftal voorstellen gedaan, tot stuiting van den bewape ningswedloop. Het Italiaansche oorlogscommuniquë geeft nadere bizonderheden over de ne derlaag van den Negus. In Fransch-Marokko treft men voorzorgs maatregelendaar het in Spaansch-Marokko. zeer onrustig wordt. Voor de tuinbouw dreigen moeilijkheden uit Engeland, dat de invoerrechten verhoogt of plannen voor verhooging maakt. Be regeering wil een enquête instellen naar ondervoeding van schoolkinderen. Be Tweede Kamer heeft de uitbreiding van dc zedelijkheidswetgeving voor minder- jarigen en de herziening van de salarisrege ling voor de leden van den Baad van State, de Rekenkamer en de leden van de rechter■- ike macht goedgekeurd. Be Kamer is tot. Mei op recès gegaan. WEER EEN NIEUWE AANBIEDING! TIJDELIJK 20 pCt. KORTING 0P ALLE VERFPRIJZEN ZOOWEL VAN KLEEDING ALS SCHOONMAAK GOEDEREN Doodelijk auto-ongeluk Te Hengelo is op de Bomsclie straat nabij de Heemaf-fabriek de 23-jarige mej. Hoekstra door een uit de richting Borne komende auto, bestuurd door L. uit En schede, op het langs den weg loopende ver hoogde rijwielpal gegrepen en ter aarde geworpen. Het meisje bekwam een schedel basisfractuur en was bijna op slag dood. De politie maakte tegen den bestuurder van de auto proces verbaal op. BRANDEN Te Be Hing wol de (Gr.) woedde voor de vierde keer binnen enkele weker, brand, thans bij Kuil. De bewoners moesten in allerijl de vrucht nemen. De brandweer kon weinig uitrichten. Alleen kon zij wat van den inboedel redden. De belendende pluimveehouderij kon worden behouden. Alles was verzekerd. De oorzaak is on be- JEUGDIG AVONTURIER De aandacht van een politie-agent in Amsterdam-Noord werd getroffen door een jongen, die poogde een stilstaande vrachtauto binnen te klimmen. De agent ondervroeg hem, waarbij bleek, dat de knaap afkomstig was uit Wijk aan Zee en Duin. Vroeg in den avond had de zestien jarige na een twist met zijn ouderen broef kwaad het ouderlijk huis verlaten cn was met de fiets naar Amsterdam gekomen. Hij was juist van plan in.de vrachtwagen een onderkomen voor den nacht te vinden, toen de passeerende agent hem opmerkte. De jongen werd voorloopig ondergebracht in het politiebureau Adelaarsweg. Hij is op transport gesteld naar zijn woonplaats. Gistermiddag is dc achtste overspanning van de nieuwe verkeersbrug over de Moerdijk geplaatst geworden. Het gevaarte lussc/i'en, de pijlers met op den voorgrond de noordelijke oevers, J

Nieuwe Leidsche Courant | 1936 | | pagina 1