Nieuwe Leidsche Courant STADSNIEUWS ZATERDAG 21 MAART 1936 TWEEDE BLAD PAG 6 De wereldreis van Hr. Ms. K XVIII De film van de roemruchte tocht van de K XVIII, „20.000 mijlen over zee" is bij de gala-voorstelling, die gisteravond in Tria non. voor een uitverkocht theater, werd ge- gegeven, met groot enthousiasme ont vangen. Verschillende autoriteiten, w.o. de burge meester. Mr. A. van de Sonde Bakhuijzca. woonden de voorstelling bij. De burgemees ter hield, nadat namens de directie van het Trianon-theater voor de medewerking van alle zijden ondervonden, was dank ge zegd egn korte toespraak, waarin hij herin nerde aan de nauwe betrekking, die er al tijd heeft beslaan tusschen Holland en de zee. Wij hebben de zee geprezen en ver- wenscht, maar nooit hebben wij er onver schillig tegenover kunnen staan. Aan de zee heeft ons land, in vergelijking tot zijn op pen'lakte, zoo zeer groote bekendheid ;c danken. Vandaar ook de groote belangstel ling die ons volk bezit voor onae kranige marine. De prachtige prestatie van de be manning van de K XVIII heeft heel ons volk mot eerbied en enthousiasme vervuld. En het grijpt de vertooning van deze film aan als een gelegenheid om dat enthousiasme te uiten. Spr. besloot met een „Lang leve onze marine", dat door de zaal hartelijk onder streept werd. De muziek van het 6e R. V. A. speelde daarna het Wilhelmus, dat door de zaal staande werd gezongen, terwijl vervolgens het flinke corps, onder leiding van directeur Bolderdijk, die later met een krans gehul digd werd, een potpourri van vaderlandsche liederen zong, waardoor het publiek heele- maal in de juiste stemming kwam. Over de film zelf behoeven we niet veel meer te zeggen, na al hetgeen er reeds over geschreven is. Het is het verhaal van een moderne Odyssee, die de beschouwers van het begin tot het einde in spanning houdt. De film is prachtig van fotografie, bevat reeksen van zeldzaam schoone natuurbeel den, geeft het leven aan boord, waarbij men wekenlang geen stukje land zag en dat m de kleine en bekrompen ruimte aan het physiek en humeur der opvarenden zeer groote eischen stelden, onopgesmukt weer. waarbij uit den aard der zaak tal van aar dige momenten op het doek verschijnen. Wel heel duidelijk blijkt ook uit de film met hoeveel belangstelling de K XVIII met haar bemanning overal in de wereld ontvangen werd hoeveel bewondering men koesterde voor haar prestaties, terwijl tenslotte ook de .verrichtingen van Prof. Dr. Vening Meinesz een interessant onderdeel van de film uit maken. Ten behoeve van zijn zwaartek rachtmet i n- gen is de boot 238 maal onder water gegaan- De korte toelichtingen van den luitenant ter zee 2e klasse M. S. Wytema, die de op namen vervaardigd heeft, werken ten zeer ste mede om verschillende situaties te ver duidelijken. De muziek, waarin allerlei me lodieën von vaderlandsche liederen zijn ver werkt, helpt mede de sfeer te verhoogen en zoo is al met al deze film een product ge worden, waarmede Polygoon eer inlegt, een nationale film bij uitnemendheid en in de beste beteekenis van het woord. Wij kunnen onze lezers nogmaals hartelijk aanbevelen haar te gaan zien. En wij kunnen dat met te meer vrijmoedigheid doen, nu de directie van het Triancm-theater er in geslaagd is een voorprogramma samen te stellen, waar aan niemand aanstoot kan nemen, met een uitgebreid journaal, een goede sportfilm en twee zeer a,ardige teekenfilms. Maatschappelijk werk in de ziekenhuizen Een belangrijke stap voorwaarts Op 16 dezer is als zuster voor maatschaD- pelijk werk in de ziekenhuizen in dienst der .Vereeniging getreden mej. G. Corver, die op dit. gebied elders reeds een uitstekenden naam verworven heeft. Met haar i9 nu het onmisbare con tact gevormd tusschen de patiënten der verschillende ziekenhuizen en de maat schappij, waardoor het streven der Vereeni ging: „de maatschappelijke belemmeringen onder de oogen te zien, die een opneming, fcerstel of ontslag van zieken in den weg staan en deze zooveel zulks mogelijk is uit. den weg te ruimen", met kracht kan wor den bevorderd. Reeds maakte Zuster Corver haar op tvachting bij verschillende autoriteiten en besturen van vereenigingen op sociaal ge bied. alsmede bij de directies der zieken- inrichtingen, en het was merkwaardig te vernemen met hoeveel blijdschap, ja met hoeveel enthousiasme hier en daar haar Ikocnst werd begroet Zuster Corver zal dagelijks spreekuur houden in het Academisch Ziekenhuis des namiddags van 1.303 uur en is daar ook telefonisch bereikbaar. Geveilde perceelen Ten overstaan van notaris G. Bon te Leiden: Het fabrieksgebouw met kantoor „Nutrix" Hoogevoerd 2/4, na afmijning en le comb, tezamen in bod f 13.793,50, kooper de heer J. J. de Cler q.q. te Leiden voor f 14.14350. Ten overstaan van notaris A. J. C. van der Heijden te Leiden: Huizen en erven te Leiden, Hugo de Vries- etraat 62—90 (Veil. perc. 115) tezamen in bod f 58.100, kooper de heer B. J. Huurman q.q. te Leiden voor f 58.131. Huizen Kaptejnstraat en perc. grond met opstallen aldaar (Veil. perc. 1639) na af mijning tezamen in bod f 45.224, kooper de heer J. G van der Steen q.q. te Leiden voor 1 46.224. TERAARDEBESTELLING Mr. H. G. GORDON In allen eenvoud heeft hedenmorgen op 'de begraafplaats Rhijnhof de teraardebestel ling plaats gehad van het stoffelijk over schot van wijlen Mr. H. G. Gordon, die meer dan 50 jaar in onze stad advocaat en procu reur is geweest. Onder de aanwezigen be vonden zich o.a Mr. P. E. Briët, namens de Orde van advocaten bij den Hoogen Raad der Nederlanden en verschillende collega's van den overledene. Bij het graf werd niet gesproken Een zwager, de heer v. Dobben, uit Haar lem, dankte voor de belangstelling. BURGERLIJKE STAND BEVALLEN: P G Ouwerkerk-^v Kind d J C Will einsR Untjes d E E Boe/—Groo3 z AC Zuiderduinv d Burg z OVERLEDEN. W Bakker, onpeh vr. 83 jr P L Schalk xn. 2 wkn W Overduya zn. 22 J C Zevenhoven m, 27 HG Godrdun .wedr 82 Jr B Haarlaad v edr Verhuurdersbond voor Leiden en omstreken De jaarvergadering In heft cl Den Burght heeft de Verhuurders bond voor Leiden en Omstreken onder lei ding van den voorzitter den heer J. Zitman de voorjaars-ledenvergadering gehouden. Nadat de notulen van de ledenvergadering den IS November 1935 gehouden, waren goed gekeurd, kwam het jaarverslag door den secretaris den heer P. T. de Jong samenge steld aan de orde. Uit dit jaarverslag vermelden wij, dat den 12en Juli het 40-jarig bestaan van den Bond werd herdacht en dat gelijktijdig het nieuwe bondsgebouw aan de Oudovest in gebruik werd genomen. De groote belangstelling van autoriteiten, bevriende bonden en zusterver- eenigingen hebben doen zien, dat de Ver huurdersbond een organisatie in Leiden en omstreken is, welke noode voor do Volkshuis vesting gemist kan worden. Den lOen Juli werd door den Ned. Bond van Huis- en Grondeigenaren en Bouwonder nemers het jaarlijksche congres te Leiden gehouden, waarvoor groote belangstelling in den lande bestond. In het bestuur kwam geen wijziging. Al leen werd in een vacature voorzien door de benoeming van den heer B. Huurman Jr. tot lid van het bestuur. Inzake de straalbe- lasting werden aan den raad van Leiden twee request en gezonden, welke gedeeltelijk succes hebben gehad. Naar aanleiding van ingekomen bezwaren omtrent do tarieven van waterlevering, enz. door de Leidsche Duinwater Mij. werd een Commissie benoemd, die in een rapport de grieven heeft vastgelegd. Dit rapport was aan het einde van het vereenigingsjaar nog bij het bestuur in studie. De commissie van advies, die wekelijks bijeenkomt om advie zen te geven in huur- en huisaangelegen heden gaf 174 adviezen. In enkele gevallen van hypotheek-moei lijkheden heeft de Commissie door verleen de adviezen het executeeren van eigendom men wot en te voorkomen. Het kantoor van den Bond behandelde 677 klachten. Aan huurders of onderhuuders, die een woning wenschten te huren, werden 1532 toestem mingsbriefjes uitgereikt en aan oude huur schuld werd voor de leden f 1415.11 geind, waaronder schulden van 10 en 20 jaar oud. In het huizepregister waren 6366 woningen ingeschreven. De lieer J. H. Buijs nam nadat hij 6 jaar als Inspecteur bij den Bond op de meest eervolle wijze werkzaam was geweest, afscheid van zijn werkkring en werd als Inspecteur-Administrateur opgevolgd door den heer J. W. SmidL Het jaarverslag werd met algemeene stem men goedgekeurd. De balans en de Verlies- en Winstreke ning over 1935 werden, nadat de penning meester, de heer J. van der Steen, de cijfers had toegelicht en het décharge-rapport van de kas-commissie was voorgelezen, vast gesteld. De periodiek aftredende leden van het Be stuur, de heeren J. Zitman, H. D. v. Weizen, J. de Lange, B. J. Huurman Jr. en N A. van Zijp werden bij enkele candidaatstelling herkozen. In de vacature ontstaan door het bedanken door den heer H. van Leeuwen, werd voorzien door den heer C. G. J. van Alkemade Jr tot bestuurslid te benoemen. De voorzitter zegde den heer H. van Leeuwen dank voor het werkzaam deel, het welk hij gedurende de zes jaren van zijn bestuurslidmaatschap, in het bestuurswerk heeft gehad. Den heer G G. J. van Alke made Jr. wens elite hij geluk met zijn be noeming tot lid van het Bestuur ,te meer, omdat deze heer te Noord wijk woonachtig, mag beschouwd worden als de vertegen woordiger van het groot en groeiend aantal leden, die de Bond in deze gemeente heeft. Op nieuw kwamen klachten naar voreu over de hooge tarieven van den watervoor ziening en bovendien over de hooge kosten voor het maken van waterputten, welke worden voorgeschreven in woningen, die tij delijk door verzegeling werden afgesloten van de waterlevering. Het maken van deze putten zou niet direct noodig zijn, maar door een beambte wórden voorgeschreven voor liet geval, dat in later tijden een watermeter noodig zal worden geacht. Het bestuur zegde toe, spoedig in een gedocu menteerd request de verschillende grieven aan de Directie van de Leidsche Duinwater Mij kenbaar te zullen maken. De vergade ring sprak er groote teleurstelling over uit, dat de reductie-bepaling van de Straatbelas ting voor het 12 maanden leeg staan van woningen, volgens de aanslagbiljetten eerst zal gaan tellen vanaf 1 Januari j.L Uit de persverslagen over de gehouden Raadszit tingen, waarin 't verzoek van den Verhuur dersbond werd behandeld, alsmede in het prae-odvies van B. en W« had men zulks niet gelezen. De voordeelen van het inschrijven van woningen in het Weerstandsfonds van den Nederlandschen Bond van Huis- en Grond eigenaren en Bouwondernemers, in deze on zekere tijden, werden besproken, vooral nu het verlaagd tarief geen bezwaar meer kan zijn. Daarna werden verschillende verplich tingen en rechten van huurders en verhuur ders uitvoerig uiteen gezet, waarbij de Chef de bureau gelegenheid kreeg, de leden te herinneren aan hun verplichting om alvo rens tot het verhuren van eigendommen over te gaan, de huurder eerst een toestem- mingsbricfje aan het Bondskantoor te laten halen. Zonder geldig toestemmingsbriofje mogen de leden niet verhuren! In zake het nieuwe Wetsontwerp op do vaste lasten, werd de leden aanbevolen de artikelen hier over in het Bondsorgaan goed te lezen. Niets meer aan de orde zijnde, werd de vergadering door den voorzitter gesloten. De werkloosheid De dagstaat van 19 Maart 1936 van de Gemeentelijke Dienst voor Sociale Zaken luidt als volgt: Bouwvakarbeiders: Baggerlieden 4, behan gors 18. betonvlechters 35, betonwerkers 71. fundeeringwerkers 1, glazenmakers 3. gla- zenwasschers 9, granietwerkers 14, grond werkers 98. heiers 2, metselaars 141, opper lieden 107, schilders 176, sloopers 2, steen bikkers 2, steenhouwers 6, straatmakers 2, hulp straatmakers 11, stukadoors, witters 85. timmerlieden 259. uitvoerders 5, voegers 29 oogesch. bouwvarkarb. 9. Totaal 1089 Fabrieksarbeiders: bleekers 15, lompensor teerdere 18, vellenblooters 2, zeepfabr. arb 5, steen fabrieksarbeiders 113, ogescliooldo fabrieksarbeiders 68. Totaal 251. Kantoorpersoneel: Kantoorpersoneel 96 reizigers, colporteurs 46. winkelbedienden 36. incasseerders 13. musici 8. onderwijzers 10, overheidspersoneel 13, verplegers 2. To taal 224 Hotel-Gvfé-personeel: huispersoneel IR kcllners 49, koks 11. Totaal 76. Houtbewerkers; Beddenmakers 2, houtbe- ALGEMEENE FRIESCHE LEVENS VERZEKERING MAAI SCHAPPIJ BormaniabQis. LEEUWARDEN Reeds ruim 9,3 MILLIOEN gulden is als winst vooi de verzekerden beschikbaar gesteld werkers 91, kistenmakers 6, kuipers 8, lijs tenmakers 2, mandenmakers 2, meubelma kers 24. meubelstoffeerders 15, politoerders 2, ongesch. arbeiders 34. Totaal 186. Kleermakers: Kleermakers 73, kappers 10, schoenmakers 11. Totaal 94. Land- en Tuinarbciders: Bloemisten 85, landarbeiders 27, tuinlieden 35, warmoezier» 13, ongesch. landarbeiders 8. Totaal 118 Metaalbewerkers: Bankwerkers 118, blik- bewerkers 31, hurgersmeden 36, electriciens 67, gasfitters 11, gereedschapmakers 2, in strumentmakers 4, isoleerders 9, kernmakers 2, kettingsmeden e.a. 31, klinkers 16, koper slagers 4, lab. bedienden 3, lasschers 8, lood gieters 57, machinisten 22, me taal hoorders 6, metaaldraaiers 17, metaalschavere 2, me taalslijpers 4, monteurs 26, pianostemmers 3, polijsters 1, ponsers 4, rijtuigschilders 2, rijwielherstellers 12, scheepstimmerlieden 7, stokers 27, tegenhouders 18, verw. mon teurs 20, voorslaanders 11, voorwarmers 6, vulctfniseure 1, vuurwerkers 10, wagenma kers 6, ijzerwerkers 49, zandvormers 3, zilver smeden 3, ongesch. arbeiders 43. Totaal 70? Sigarenmakers: Sigarenmakers 8, sigaren sorteerders 3, strippers 2. Totaal 13. Technici, Opzichters: Bedrijfsleiders 5, in genieurs 3, technikers 8. teekenaars, opzich ters 17. werkmeesters 17. Totaal 50 Textielarbeiders: Hekelaars 5, kaloendruk kers 28, kluwers c.a. 9, luikere 12, plaatsnij ders e.a. 21. schrobbelaars 3, spinners 42, spoelers 3. sterkers 2, strijkers 13, wever» 103, wolbewerkers 39, ongeschoolde textiel arbeiders 59. Totaal 339. Transportarbeiders: Chauffeurs 131, em- balleura 5, expeditieknechten 22, koetstere 18, loopknechten 56, magazijnknechten 63, schippers 110, spoor- en trampersoneel 17, wakers 7, transportarbeiders 59, losse arbe» dors 472. Totaal 960. Typografen: Boekbinders 34, boekdrukkere 18, fotografen 1. hulpvakarbeidere 3. letter zetters 31, steendrukkers 1. Totaal S9 Voedingsm. arbeiders: Bakkers 97. mole naars 1, ovenisten 4. slagers 63, suikerwei» kers 23, wijnkoopersknechten 10, zoulziedere 3, zuivelbereiders 4. ongesch. voedingsmid delenarbeiders 46. Totaal 251. Vrouwen: Analysten 1, maastere 1, brei sters 2, baaers 1, naaisters 18, winkeljuffrou wen 18, kantoorpersoneel 38, kapsters (leerl.) 3, apothekersassistent 1, onderwijzeressen 7, boekbindsters 1, kinderverzorgsters 1, ser veersters 1, strijksters 2, verpleegsters 11, teekenaressen 1, huiselijke diensten 184, la- brieksarheidsters 59, behangersministers t Totaal 351. Alg. totaal 4793. 21 Maart 1935 4409. 22 Maart 1934 3355. Ben'. 64 ged. werkloozen en 82 werkver schaffing. Geschenk aan „De Lakenhal" Van Prof. Dr. Th. L. Kan Door Prof. Dr. Th. L. Kan te Wassenaar Is aan het Stedelijk Museum ..De Lakenhal"" ten geschenke gegeven de betimmering van één der kamérs van het vroeger door henV bewoonde huis op de Breekt raat. alsmede de' gebeeldhouwde schouw Louis XV en drie bij 't geheel behoorénde grisaille-schilderijen,, toegeschreven aan Jacob de Wit. Waterpolo Pcelmeer I—De Zijl I Voor de wintercompetitie van den Kring Den Haag had bovengenoemde wedstrijd plaats te Den Haag. Rust 30 voor De Zijl. Na de hervatting wist Poelmeer de eer te redden. Scheidsrechter de Kok leidde cor rect. UIT DEN OMTREK AARLANDERVEEN MOBILISATTEKRUIS Onder leiding van Ds. G. Th. v. Beusekom vergaderde de afd. Aarlanderveen van den Ned. Bond ,.Het Mobilisatie Kruis". De heer R. Bordewijk van Den Haag hield een gloed volle rede over Mobilisatieherinneringen. Aan de hand van lantaarnplaatjes sprak Ds. v. Beusekom over Koningin en Prinses. MELKPRIJS De melkprijs is ook in onze gemeente met 2 cent verlaagd. JAARVERG. JONGELINGSVEREEN. De Jongel.vereen. „Immanuë'l" hield in het vereenigingsgebouw een zeer goed bezochte jaarvergadering. Een mooi programma van inleidingen en samenspraken, afgewisseld door zang en muziek, werd afgewerkt onder leiding van Ds. v. Beusekom. ATPHEN AAN DEN RIJN GEREF. M. V. „PRISCILLA" In de Geref. Kerk aan de Hooftstraat-hield de Geref. Meisjcsvereen. „Priscilla" haar 16e jaarvergadering. Deze jaarvergadering, die bijzonder prettig verliep, stond onder leiding van mej. M. Ketel. De heer J. P. Bos ging voor in gebed, na dat gezongen was Ps. 103 1 en 2. Heel goe de inleidingen werden gehouden door mej. C. Koppo over GeL Bei. art. 20 en mej. S. Bos over „Het Chr. Gezinsleven". Aardig was de prijsvraag voor 5 namen uit do historie en 5 namen uit de Bondshistorie. Ook willen we noemen de bezoeken bij de Bondsdokteres. Hier kwamen de ..moeders" met hun jongedochfers die nogal „bezwo ren" tegen Bond en Vereenigingen hebben. Met genoegen hoorden de aanwezigen naar de raadgevingen, vermaningen enz. Verschil jende afgev. voerden het woord, enkele Jo den zongen zeer goed eenige liederen, waar na De. J. Hartkamp het slotwoord sprak naar aanleiding van de tweede inleiding over „Het Chr. Gezinsleven" NED. HERV. KERK Ds. Johs. Stehouwer ontving voor do diaconie der Ned. Herv. Kerk eon gift van f 100. „MASKERADE" Maandagavond zal in gebouw „Jonathan" een belangrijke vergadering worden gehou den van de Chr. Jeugdfederatie. Voor de le- den van de aangesloten vereenigingen hoopt te spreken do heer Fallentin, alg. secr. van het Ned. Jong. Verbond, over het on derwern laskerade". Ongetwijfeld zullen de jongeren aanwe zig zijn om den beer Fallentin over dit on derwerp te hooren. FOK- EN CONTROLEVEREENIGING Onder leiding van den heer Van Galen vergaderde de Fok- en Controlevereeniging Alphen en Omstreken. Uit het verslag van den secr. bleek dat de vereen, in ledental was voorn it gegaan. Voor 1936 zullen plm. 700 koeien gecontroleerd kunnen worden. De omslag werd bepaald op f 2.40 per koe. Het verslag van den penningmeester sloot met f 1705, waaronder batig saldo van f 42. De heer H. Voorbij, altr. bestuurslil, werd herkozen. Nog werd besloten het ge meentebestuur van Alphen a. d. Rijn te ver zoeken medewerking te verleenen voor den te houden Fokveedag. EXTRA COLLECTE DIACONIE Do extra collecte voor de diaconie der Ned. Herv. Kerk Juliaavistraat heeft opge bracht f 341,32% en in het. wiikgebouw Gouwsluis f 13,02, totaal dus f 354,34%. DE JONGE GARDE In gebouw Jonathan, dat tot de laatste plaats bezet was, hield de Chr. Jongensclub „De Jonge Garde" zijn jaarvergadering. De leden L. Kersten en A. Kerseboom le verden een opstel, verschillende leden werk ten mede tot het slagen van samenspraken terwijl de leden Boet en Van der Vliet op hun mondharmonica heel goed enkele vers jes speelden. Een zeer prettige vergadering, die stond onder leiding van den heer L. G v. d. Vliet, en der leiders. CHR. VROUWENBOND Maandagavond acht uur hoopt in Con cordia voor de afd. Alphen a. d. Rijn van den Ned. Chr. Vrouwenbond te sDreken mevr. Westerbrink-Wirtz over „In het mid den mijns volks". AANRIJDING Vrijdagmiddag werd het dochterjo van K. in de Julianastmat aangereden door een wielrijder. Het kind liep onverwacht over den weg en tegen het rijwiel. Zo werd hoi politiebureau binnengebracht, waar Dr. H eerste hulp verleende. LOOPEN OP DE SPOORBAAN Vrijdag hadden zioh voor het kantoooge- recht te Alphen a. d. Riin te verantwoorden, wegens het loopen op ae spoorbaan station Alphen, D. Z., G A. v. d. H. en A. v. K. al hier. Verdachten waren de spoorrails over gestoken om eerder te kunnen schaatsen rijden. De ambtenaar van het O. M. wilde rekening houden met het feit dat er weinig ijs was en vorderde tegen ieder een geld boete van f 1.50 subs. 1 dag en tegen da- jongste van het 3-tal f 1.50 subs, een week tuchtschool. Laf vond de ambtenaar het dat verdachte K. voor den verbalisant was weg- ge loopen. Veroordeeling «onform. CHR. HISTORISCHE JONGEREN De Chr.-Hlst. Jongerengroep hield haar 6de jaarfeest onder leiding van den hoer X Kroon. Mej. Boot deed verslag als secreta resse en vermeldde onder meer dat het le- lental van 57 is gekonj$n op 65. De aftre dende bestuursleden mei. Bóót en do heer D. Rijswijk werden herkozen. Het geheel werd op prettige wijze afgewisseld door zan*c en muziek. BOSKOOP COöP. VEREEN. „DE BOSKOOPSCHE VEILING" Gedurende de maanden Januari en Febru ari van dit jaar zijn op de Boskoopsclie vel ling aangevoerd: Januari Februari 2902 117 bossen Rozen, 2029 2252 bossen Prunus, 970 4595 takken Azalea's, 1290 1120 bossen Seringen 1732 5176 takken Kersen. 70 570 kop-Rhododendrons 908 496 bossen bladeren EEN WOESTELING De bestuurder van een vrachtauto, gela den met aarde en bestemd voor Gouda, reed op de Zuidkade alhier met razende snelheid en zóó onoordeelkundig, dat hij een jongen op de fiets aanreed, zoodat deze viel en kneuzingen opliep. Tegen den chauffeur is proces-verbaal opgemaakt. POLITIE Bij het keuren van een auto door de po litie bleken de remmen niet in orde te zijn. Bekeuring volgde. Ook liepen weer enkele personen een pro ces-verbaal op wegens rijden zonder licht. Een winkelier die opheffings-uitverkoop hield doch niet in het bezit van een vergun ning daartoe kreeg een bon. Zekere F. die steun trok en tevens werkte was daarover onderhouden door den controleur. F maakte zich zóó woedend, dat hij den ambtenaar mishandelde. Een proces verbaal bleef natuurlijk niet uit VEREEN. „HET HOOGE LAND" Vanwege de vereen. „Het Hoogeland" zal Dinsdag 24 Maart in „Salvatori" de nieuwe film „Door de Branding" worden vertoond, opgeluisterd door gramofoonmuziek en zang. 's Middags zal deze film voor de kinderen worden vertoond. JONG HOLLAND SNAKT NAAR WERK Vrijdag 27 Maart zal In de Ned. Herv. Kerk alhier de heer A. Ingwersen uit Am sterdam een lezing houden voor liet. plaat selijk comité van „Jong Holland snakt naar werk" HAZERSWOUDE LEZING Ds. DE GEUS Op uitnoodiging van de Chr. Jongel. Ver- ooniging: „Eere zij God", hield Doudcrdag- avoud Ds. de Geus, van de Bilt, in het lokaal „Salvatori" een lezing met als onder werp: „Paulus". In schoone en indrukwekkende woorden, werd het leven van deze Apostel geteekend. en met groote belangstelling gevolgd door talrijke aanwezigen. Bij het correspondentschap voor Ar beidsbemiddeling staan alhier 225 personen als werkloos ingeschoven, waarvan 76 steun trekkend, terwijl 30 personen bij werkver schaffing zijn te werk gesteld. HILLEGOM „JONG HOLLAND SNAKT NAAR WERK". Voor dit doel was Donderdagavond op nieuw een vergadering belegd in gebouw Pa trimonium. Er bestond groot enthousiasme. Geen plaats was onbezet. De voorzitter de heer J. O. Vei-meer opende op gebruikelijke wijze en zette daarna het doel der vergade ring uiteen. De toestand der jeugdige werk loozen is droevig, aldus spr. Hier is een kans voor hen. Geeft hun een kans. Vorige jaar moest f 50.000 bijeen gebracht worden, er kwam f 60.000 bijeen. Thans moet er f 100.000 komen. Het Protestantsch volksdeel van Hillegom zal hierin ook zijn aandeel moeten nemen. Dit is een eere-schuld. Staande do vergadering werd het comité van actie saamgesteld. Uit elke organisatie één vertegenwoordiger, n.l. de heeren: Th. Hoeyenbos, Chr. Besturenbond; L. van Dijk, Patrimonium; J. de Wacht, Nat Chr. Werk mansbond; J. Roth, Chr. Kantoor- en Han delsbedienden; G. de Bruin, Chr. Overh. Personeel; H. Rikkers, Chr. Land- en Tuin- bouw Arbeiders; J. van Dongen, Voedings- en Genotmiddelen; L. Verbeek, Chr. Fabr. en Transport Arbeiders; H. Vledder, Bond van Chr. Bouwvak Arbeiders:; S. Hofman, Chr. Metaalbewerkers; A. Stoker, Herv. Jongelingsvereen.; H. van Tilborg, Chr. Geref. Jongelingsvereeniging; J. Schotman, Geref. Jongelingsvereeniging. Verschillende vragen over de werkkampen werden door den voorzitter beantwoord. Na nog opgewekt te hebben om a^. Maandag avond te luisteren naar de radiorede der beide Ministers, werd de vergadering met dankgebed door den voorzitter gesloten. CHR. MIDDENSTANDSVEREENIGING De plaatselijke afdeeling van bovenge noemde vereeniging kwam deze week in Jaarvergadering bijeen. Na do gebruikelijke opening door den voorz.. den heer H. v.d. Hoogt, heette hij in het bijzonder de eere voorzitter. de heer J. O. Vermeer, hartelijk welkom, die zich tevens bereid verklaarde de leiding der vergadering op zich te ne men. Op de hem eigen wijze sprak hij daar na een rede uit over de plaats en taak van den Middenstand in ons volksleven. Hierna zong mej. v. d. Meer ,,'t Onze Vader" van A. v. d. Sloot. Uit het verslag van den se cretaris bleek dat het ledental op peil ge bleven was. De Penningmeester bracht een financieel verslag uit dat sloot met een batig saJdo. Een voor dezen avond ge vormd dameskoortje, onder leiding van mej. G Noort, zong eenige liederen. De h«*»r Boot van Nieuw Vennep, declameerde in ernst en luim en had een aandachtig ge hoor gehad. Vooral „De nieuwe kaart", een stuk levenstragiek. getuigde van zijn goede eigenschappen als declamator. Een inter view door de Pers met den heer Schoonder- beek volgde, hetgeen leerzaam en onderhou dend was. Na een toespraak van een Hoofd bestuurslid. die de afdeeling hartelijk toe sprak, hield het eere-lid, Ds. A. K. Krabbe, een rede. ove»; ..Dienen en verdienen". Met beelden uit de praktijk was deze rede ge ïllustreerd. Als nieuw bestuurslid werd ge kozen de heer H. Bouwman. Na de rond vraag sloot de eere-voorzitter deze goed ge slaagde avond en ging Ds. Krabbe voor in dankgebed. A. R. KIESVEREENIGING Op Dinsdag 24 Maart a.s. des avonds 8 uur vergadert de i R Kiesvereeniging „Nederland en Oranje", in gebouw Patrimo nium. De heer H. Stoute zal het onderwerp „Jeugd en Staat" behandelen, terwijl er tevens bestuursverkiezing zal zijn. ZONDAGSDIENST DOKTOREN Deze dienst wordt Zondag 22 Maart a.s. waargenomen door Dr. L. H. H. Hanrath. Telefoon 5613. GEM. ARBEIDSBEURS Bij de Gem. Arbeidsbeurs stonden per Maart 602 werkloozen ingeschreven, tegen 607 op dezelfde datum van het vorige jaar. OUDERAVOND CHR. BURGERSCHOOL Onder leiding van den voorz. den heer Jan Hijlkema, hield de Chr. Burgersgchocü een uitmuntend geslaagde ouderavond. De opkomst was zeer groot. Door de leerlingen der 3 hoogste klassen werden eenige Hol- landsche en Duitsche liederen ten gehoore gebracht Het hoofd der school, de heer H. G v. d. Schuur, gaf daarna een prachtige schets van een Bijbelles naar aanleiding van de steeds zoo schoone geschiedenis vai ontmoeting van Filippus en den kamerling van Candacé. Mej. Buisman droeg eenige schoone gedichtjes voor. De heer H Stouten hield een causerie over electriciteit, toege licht door eenige demonstraties. Hierna be stond er gelegenheid voor de ouders om kennis te maken met het onderwijzend per soneel en om de school te bezichtigen. Mej. Eisraa droeg eon schoon stukje proza ontleend aan het schoolleven. Deze recht fenotvolle avond werd door den heer v. d. chuur met dankgebed gesloten. RADIO DISTRIBUTIE ZATERDAG 21 MAART Programma 3: 8 Brus3ol VI: 9.20 Keulen; pLra 13.16 Brussel VI; 14.30 Partis R; 15.20 Keulen; 18.2-0 Deutschl-scnder; 19-10 Beromun eter. 21.50 Berlün Programma 4: 8.05 Parijs R; 8.50 Diversen: 10.35 Londen R; 13.20 Dcoltwlch; 15.10 Londen Reg; 16.36 Bruejel Fr; 18.20 Dlvereen; 18.50 Londen Keg; 20.5'J Droltwlch; 21.50 Booda^est of div.22.35 Londen Rog. ZONDAG 22 MAART Programma 3: 8.30 ParlJa R; 9.20 Brussel Fr; 11.20 Keulen; pl.m 13.15 Rrusael VI; pl.ra 13.35 Programma 4: 8.30 Brussel VI; 12.50 Droit- wloh; 16.50 Londen R; 18.05 Brussel VI; 18.20 Brussel Fr: 19.20 Droltwlch; 21.05 Dlversc-n; 21.20 Motala of div; 23.20 Drol'.wlch; pl.m 33.15 i of div. MAANDAG 23 MAART Programma 3: 8 Brussel VI; 9.20 Keulen; 9.35 Deutscal-s; 10.0510.15 Keulen; pl.m 12.15 Brussel VI; 14.20 Partja R; 17.20 Keulen: 19.20 BerltJa; 21.30 Boedapest of div; 32 Berlijn; 23.20 Weenen of div. Programma 4: 8.05 Partja R; 8.30 Diversen; 10.35 Londen Reg; 15.30 Droltwlch; 16.55 Lod- den Rog; 17.96 Droltwlch; 18.30 Diversen; 18 50 Londen Reg; 30.20 Droltwlch; 21.59 Londen E; 22.30 Brussel VI; 22.30 Londen Reg. Agenda Maandag 23 Maart. Den Burch. 8 uur, V.V.V. Bespreking 50-jarig bestaan 3 Octo bervereeniging. Woensdag 25 Maart Openbare Leeszaal en Bibliotheek Reuvens. 430 uur Ledenverga dering. De Zondagsdienst der huisartsen wordt morgen wordt morgen waargenomen door de doktoren v. Bockel. Nieuwzwaag, Rassers, Simons en Veldhuyzen. De geneeskundige Zondagsdienst te Oogst- geest wordt waargenomen door dr. Varo- kamp, telef. 1916. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 16 tot en met Zondag 22 Maart a.s. waargenomen door dj apotheken: G F. Reyst, Steenstraat 35. teint. 136, A. J. Donk. Donzastraat 31. telef. 1313. en G van Zijp, Wilhelminapark 8 Oegst. geest, telef 274 KAS-VEREENIGING N.V; ANNO 1865 AMSTERDAM C.. SPUISTRAAT 172 BEWAREN VAN EFFECTEN MET ADMINISTRATIE Onz« nieuwe Brochure „Bewintï en Executeele" wordt gaarne cq} aanvraag toegezonden. KATWIJK DAMMEN Gisteren werd d<tDr K. D. G de eerste ronde van de beker- en borden wedstrijd ge speeld. De uitslag was als volgt: le Groep. G. J. de Vink--C van Veen 1—1 J. Frek—G van Rossum afgebr. J. LavenJ. C van Rijn 02 G van Delft—T. van Beelen 1—1 L. de Haan—J. van Beolen uitgesteld A. WassenaarA. Rijsdam 2l 2e Groep. P. v. d. GugtenA. Oereman 3—0 A. SchoutenW. Bótte li er 02 J. Schoneveld—R. Haasnoot 1—1 J. van ElkC. Korpelshoek 02 A VooysH. Slingerland 02 3e Groep. B. v. <L Kamp—D. Hartkamp 20 G. Varkevi8ser—J. Houw uitgesteld H. Houwer—J, v. d. Mey 6—2 A. NoortG Durieux uitgesteld D. NasveldJ. Stabij 11 A. HortensiusA. Barnhoorn uitgesteld A. Barnhoorn—D. Hartkamp 2—0 Donderdag a.s. wordt de vierde ronde voor het kampioenschap van Katwijk en Omstreken gespeeld to Katwijk a. d. Rijn. KATWIJK AAN DEN RIJN GEREF. MANNENVEREENIGING Dinsdag 34 Maart a.s., des avonds om 6 uur, vergadert de Geref. Mannenvereenlglng „Schrift en Belijdenis" in de zaal dor Ge ref Kerk. De heer G. de Bruijne zal een inleiding houden over Art. 15 van de Ned. Geloofs belijdenis. TUINBOUW De aanvoer van de jonge groente uit de Intensieve tuinbouwcentra heeft nog geen verandering gebracht in het bevredigende verloop der handel in winterproducten. Al de winterartikelen als roode, gele en groene kool, waschpeen, grove peen, boerenkool, gaan nog graag weg. Ook de uien brengen beter prijzen op dan in de laatste maanden van 1935. Nu beeft het bezwaren van deze artikelen ook nog wel wat gekost van be- waarloon. Niettemin mag men over de prij zen tevreden zijn. Betaald werd voor roode kool f 7.80 tot f 29.naar gelang van kwaliteit. Idem voor gele kco! f 7.10 tot f 25.30. Groene kool f 0.90 tot f 280 per 100 stuks. Ook knolselderie Aan het Bureau van de Nieuwe Leidsche Courant, Breestraat 123, Leiden Hiermede verzoek ik U in te schreven als abonné op ons blad voor minstens één jaar met gratis toezending van de bladen tot 1 April a.s. Zend deze coupon NAAM: De aanbrenger (ster) Doorhalen wat olet verlangd wordt kwartaal week*) ADRES:

Nieuwe Leidsche Courant | 1936 | | pagina 6