Jhruwr (ümtrant Dagelijks verschijnend Nieuwsblad voor Leiden en Omstreken GRATIS TOT 1 APRIL abonnementsprijs: Per kwartaal in Leiden en in plaatsen waar een agentschap gevesligd is 2.35 Franco per post 2.35 4- portokosten Per week0.18 Voor het Buitenland bij wekelijksche zending4.50 Bij dagelijksche zending550 Alles bij vooruitbetaling Losse nummers 5 d. met Zondagsblad 7'/» ct Zondagsblad niet afzonderlijk verkrijgbar Bureau: Breestraat 123 Telefoon 2710 (na 6 uur 3166) Postbox 20 Postgiro 58936 MAANDAG 16 MAART 1936 15e Jaargang gfobertcntitpriftm: Van I tot 5 regels 1.177» Elke reget meer 0.227» fcgttonden Mededeelingei» Van 1—5 regels f 2.30 Elke regel meer 0.45 Voor bet bevragen aan 't bureau wordt berekend0.10 No. 5731 VERLICHTING VAN VASTE LASTEN Over de zakelijke inhoud van het sterk gewijzigde wetsontwerp inzake de vaste lasten zijn reeds vele woorden, maar is het laatste woord nog niet_ gesproken. Met de politieke beteekenis is het iets anders gesteld. Naar onze meening staat het vrijwel vast, dat het wetsontwerp de politieke situatie ongewijzigd zal laten. Men meene echter niet, dat zulks van zelf spreekt Er is 't vorig jaar een conflict gerezen tusschen de Regeering en de R.K. Kamer fractie. Oorzaak was, dat Mr. Aalberse namens de laatste stelde: we hebben slechts de keuze tusschen consekwente de flatie of devaluatie: terwijl de Regeering dit dilemma ontkent: zij werpt de devalu atie zoo ver mogelijk weg en zegt in het gewijzigde wetsontwerp nog eens met klare duidelijkheid, dat zij evenmin de weg op wil, welke de Duitsche rijkskanselier Dr Brtlning indertijd zonder succes insloeg. Onder consekwente doorvoering der de flatie werd ook verstaan aantasting der hoofdsommen; de Regeering wees dat af en blijft dat nu ook onverbiddelijk af wijzen. Het wetsontwerp is grondig gewijzigd en herzien, b.v. ten aanzien van het rente type der tweede en volgende hypotheken, maar op het kardinale punt is er geen schijn van verandering. Wat zal Mr. Aalberse nu doen? Een sterke strooming in zijn partij men denke aan de landdag, welke in onvoor zichtigheid geboren is heeft van de ge legenheid gebruik gemaakt om heel de R.K. partij do weg der devaluatie op te dringen. Zal men de controverse (de te genstelling) tusschen wat het ontwerp geeft en wat Mr. Aalberse noodzakelijk achtte thans aangrijpen om andermaal een conllict met de Regeering te forceeren? Wij gelooven het niet. De redeneering zal zijn, dat dit wetsontwep te weinig biedt om te applaudisseeren, maar te veel om het te verwerpen. En deze redeneering lijkt ons. juist, ook gezien- van het stand punt der devaluïsten. We stemmen In met hen, die hopen, dat het wetsontwerp nu zeer spoedig ra be handeling zal komen. Het is reeds op 5 Juli 1&35 bij de Tweede Kamer ingediend en déze bracht op 11 September d.a.v. voorloopig verslag uit; terwijl pas nil de Memorie van Antwoord verscheen. Niemand zal durven beweren, dat een zoo ingewikkelde materie met de sneltrein vaart van een crislswet in 1914 de Staten Generaal kon passeeren; maar deze trage gang van zaken viel zeer te bejammeren. Vooral, omdat aanvankelijk de Regeering blijkbaar niet inzag, dat de indiening fa tale gevolgen had voor het hypotheek wezen en pas na geruimen tijd maatrege len nam. Een reden temeer, om er thans haast achter te zetten; anders zien wij nog ge beuren, dat ons volk de verjaardag van het wetsontwerp zal kunnen....- vieren? néén: betreuren! RECHTVAARDIGING De mislukking van de kabinetsvorming door Mr. Aalberse is het vorig jaar vooral door de roode pers met groote bitterheid verweten aan de Vrijzinnig-democraten. Im mers, zoo was de redeneering, de Roomsch- katholieken zouden geen bezwaar hebben tegen samenwerking met de S.D.A.P., wan neer de Vrijzinnig-democraten ook maar van de partij zouden willen zijn. Zij zouden dan niet beschouwd worden als .hinderlijke derde" (bij een verliefd paartje), maar als welkome Dritter im Bunde. Thans wijst de V r ij z i n n i g-D e m o- eraatop de rede van Mr. Aalberse, gehou den op de vergadering van de Partijraad. Deze heeft, sprekende over de vraag onder welke omstandigheden de R.K. Staatspartij met de S.D.A.P. ook zonder deelneming van een derde partij moet samengaan, volgens het verslag in de Maasbode gezegd, dat dit slechts onder bepaalde voorwaarden zou kunnen geschieden, o.a. met betrekking tot de defensie, en dat de beslissing over zoo danig samengaan in ieder concreet geval aan de totale politieke situatie van het oogenblik moet worden getoetst De spreker liet daarop volgen: „In Juli was de Katho lieke fractie van meening, dat een samen gaan zoowel op economische, politieke als financieele gronden te ontraden was". En terecht vraagt het blad of deze princi- pleele bezwaren tegen samenwerking door toetreden van de Vrijz.-Democraten wegge nomen zouden worden? Daar is natuurlijk geen sprake van. En de Vrijz.-Democraten zijn dus ten onrechte als hinderpalen op de weg der coalitie tusschen Roomsch-Rood beschouwd. Op precies dezelfde gronden, dat n.l. prin- eipieele bezwaren door. uitbreiding van het aantal meewerkende partijen niel weggeno men kunnen worden, hebben wij tijdens de kabinetscrisis de houding der Vrijz.-democra- tcn verdedigd. Daarom verstaan wij het des te beter, dat hun weekblad thans deze juiste conclusie trekt. Brutale inval in Predikantswoning TOEN DE HUISHOUDSTER ALLEEN THUIS WAS Westzaan in opschudding Kordaat optreden van den vader van het slachtoffer De daders gegrepen Westzaan Is Zondagochtend in op. Schudding gebracht door een brutale in val in de woning van den rustenden predikant Ds. van Dokkum gelegen aan de Dorpsstraat. Tijdens de afwezigheid van den 84-jarigen ouden predikant, die tegen tien uur ter kerke was gegaan, vervoegde zich te half elf een tweetal mannen aan de woning van den predikant, die beweerden van een bank te komen en den dominé te willen spreken. Dcor het luikje in de deur gaf de huishoud, ster, de 28-jarige mejuffrouw T. Staal, hen te verstaan, dat de dominé niet thuis was. De mannen zeiden echter op zijn terug komst te willen wachten en werden toen binnengelaten. Daar maakten zij het zich gemakkelijk. Zij namen plaats, staken een sigaar op en lieten zich de koffie, welke de huishoudster hun bracht, goed smaken. Nadat zij zich even uit de kamer hadden verwijderd, kwam een der mannen terug, zwaaiend met een breekijzer, de huishoud ster toeroepend: „Je geld of je levenl" Mej. Staal, die nu de bedoeling van het tweetal doorzag, begon luid te schreeuwen.teneinde de aandacht van voorbijgangers te trekken. Zij kreeg toen eenige opstoppers en viel op den grond, waarna haar een doek in d« mond werd gestopt. Inmiddels, was de andere onverlaat zijn strooptocht door het heerenhuis begonnen. Hat hulpgeroep van de huishoudster, die zich krachtig verweerd had, werd ech ter door twee passeerencle meisjes gehoord. Een hunner woonde toevallig dicht bij den vader van de huishoudster en deze wer l dan ook dadelijk gewaarschuwd. De zestig, jarige man spoedde zich onmiddellijk per fiets naar het huis van den dominé Op zijn vraag waar zijn dochter was kreeg hij ten antwoord: „Die komt direct!" Daar de indringers geen aanstalten maakten de deur te openen, smeet d9 heer Staal zijn fiets door het raam naar binnen. Begrijpende, dat hun plan mislukt was, poogden de twee mannen de vlucht te nemen, hetgeen de heer Staal trachtte te verhinderen. In de gang raakte hij met een hunner slaags, doah de man slaagde erin te ontsnappen evenals zijn metgezel. Zonder zich tijd te gunnen naar zijn dochter om te zien, ach tervolgde de heer Staal een der vluchten den. Op zijn geroep kwamen omwonenden toegesneld en het resultaat was, dat de man kon worden gevat. Ook de andere kerel, die den anderen kant was opgegaan, kon wor den gegrepen. Beiden werden aan de po litie overgeleverd- Op korten afstand van het huis trof de politie nog een derden man aan, die tof het complot behoorde en juist bezig was den motor van de auto, waarmede het drie tal gekomen was aan te slaan. Ook deze persoon werd gearresteerd. De mannen zijn ingesloten in het bureau van politie te Zaandam Het zijn de Am sterdammers P. H., J. G .P. en H. D. B. Bij fouilleering werd op een hunner een gou den horloge en een beursje bevonden. In de woning van den predikant, die kort na het gebeurde, thuis kwam, was alles over hoop gehaald. Er werd behalve het horloge en het beursje, waarin zeven a acht gulden, nie's vermist. De daders waren ongeveer 25 jaar oud. Zij zullen voor den Officier van Justitie te Haarlem worcen geleid. De huis houdster was niet gewond, doch zij was begrijpelijk zeer overstuur. Twee heer en „van de bank" Omtrent deze laffe, brutale overval weet het „N. v. d. D.", dat een ouderhoud met de huishoudster had, nog het volgende te vertellen: Ds. van Dokkum ging om 10 uur naar de kerk. Even voor half elf werd er aange beld. Juffrouw Staal deed open en zag twee mannen staan. De eene was bloots hoofds. De andere droeg een hoed. Zij vroegen haar of dominee thuis was. Toen zij ontkennend antwoordde, zeiden zij „van de hank uit Amsterdam te 'komen". Juffrouw Staal liet de twee mannen daarop m de huiskamer en gaf hun een stoel. Zij zelf ging snel koffie zetten en presenteerde een sigaar. „Ik ging toen tegenover de twee zitten", vertelde zij. „Zij zagen er behoorlijk uit, al vond ik het vreemd, dat de eene voort durend zijn hoed ophield. Toen wij wat ge praat hadden, zei de een, op de klok kijken de: Wij moeten voortmaken, schiet wat op, zeg. De andere vroeg daarop: Wat zijn dat voor ramen achter ons, juffrouw? Dat zijp tuinrarnen, antwoordde ik. Zoo, zeide hij toen, die zullen dan wel dicht zijn. Een van de mannen stond op en ging ,voor de deur staan. De andere stond achter mij. Ik wist niet wat dat beteekenen moest. Eensklaps zei de man, die achter mij stond: Doe uw handen omhoog, je geld of je leven!" Ik begon te huilen en te roepen. Zij gre pen mij beet en sloegen mij met iets zwaars op mijn hoofd en borst. Ik riep: Ik ben aan mijn arm en been al ongelukkig, denk daar toch om. Zij sloegen mij voortdurend. Ik schreeuwde: Ik heb geen geld, ik heb geen geld! „Jouw geld moeten wij ook niet, maar dat van den dominee." Met touwen vastgebonden Ik heb geworsteld en geschreeuwd. Om lijd te winnen zei ik, dat dominees geld boven was. Zij grepen mij vast en bonden mij met touwen. Toen gingen zij naar do- minee's slaapkamer en pakten lakens. De eene stopte zijn hand in mijn mond. De andere bond mij de lakens om. Ik trapte en sloeg en schreeuwde... Wat is zij sterk, hoorde ik zeggen. Even later zag ik een van hen met mijn poriemonnaie. Dat is mijn geld, riep iklaat mij toch los, ik heb zoo'n pijn. Het gaat ons nog veel slechter, zei een der mannen. Wij moeten geld hebben. Zij sloegen mij weer en droegen mij naar de slaapkamer van den dominéé. Ik hoorde ze in huis alles overhoop halen. Alle kaa ien plunderden zij. Ik bleef hard schreeu wen. O, het was zoo vreeselijk. Zij zijn naar boven gegaan om liet geld te zoe ken." Terwijl de laffe kerels het meisje over meesterden, passeerde een ander meisje, op de fiets het huis van den dominéé. Zi.i hoorde gillen. Toen zij thuis kwam, zei zij tegen 'haar vader: Trientje Staal gilde zoo, die. heeft zeker een toeval gehad. De vader ging daarop naar het huis van Staal en vertelde, wat zijn dochter gehoord had. Staal sprong op de fiets en reed naar het huis van den dominéé. Benauwde oogenblikken Hij hoorde zijn kind schreeuwen en ruk te aan de bel. Zonder orn zichzelf te denken schreeuw de hij: doe de deur open, anders smijt ik mijn fiets door het raam. Meteen ging de deur open. Een man stoof naar buiten en verdween. Staal greep den tweeden beet en worstelde met hem. „Waar heb je mijn kind gelaten, boef?" „Och, de juffrouw komt wel", zei deze. „Dat lieg je, ik hoor haar, je hebt haar gekneveld. Als ik een revolver had, dan zou ik je wel leeren." „Haal er dan maar even een", zei de Staal hoorde daarop zijn dochter: „Va der, vader", roepen. Eerst moet ik naar mijn kind, dacht hij. Hij hoorde roepen: „Help mij toch, va der." ,Toen", aldus vertelde de heer Staal Pensïoeneerïng van het spoorwegpersoneel Overeenstemming bereikt Tusschen de directie van de Ned. Spoor wegen en den Personeelraad is naar het „Vad." meldt overeenstemming bereikt inzake de pensionneering van personeel met het oog op de afvloeiing en wel op de vol gende grondslagen: 1. De directie krijgt de bevoegdheid ieder lid van het personeel op 60-jarigen leeftijd ontslag t8 verleenen met dadelijk in gaand pensioen; Aan wachtgelders van 60-jarige>n leeftijd of ouder zal op den datum van de in wer king treding der gewijzigde pensioenwet dadelijk ingaand pefisioen worde.n verleend; 3. Personeel van 55 jaar of ouder kan o p eigen verzoek door de directie gepeu- sionneerd worden. 4. Aan wachtgelders van 55 tot 60 jaar zal indien zij binnen zes maanden na de inwer kingtreding van de gewijzigde pensioenwet daartoe aan de directie het verzoek richten, dadelijk ingaand pensioen worden verleend; 5. Ofschoon van de onder 1 bepaalde be voegdheid in het algemeen slechts gebruik zaj worden gemaakt met betrekking tot overcompleet personeel, behoudt de directie zich evenwel de bevoegdheid voor, om per soneel, dat onder de thans van kracht zijn de pensioenwet met vervroegd ouderdoms pensioen ontslagen kan worden, te allen tijde op 60-jarigen leeftijd ontslag met da delijk ingaand pensioen te verleenen. De verschilende personeelsorganisaties zul Ien zich over deze voorstellen moeten be raden. De personeelraad beveelt aanvaar ding aan. Ridderorde gestolen De burgemeester van Albury mist zijn onderscheidingsteeken van de Oran]e-Nassau-orde Het onderscheidingsieeken van de Oranje- Nassau-orde, waarmede Koningin Wilhel- mina verleden jaar den burgemeester van Albury, Waugh, heeft gedecoreerd, in ver band met de noodlanding die de „Uiver" destijds te Albury heeft gemaakt, is gestolen. De burgemeester liet tijdens een bezoek aan Melbourne een koffer, waarin zich het onderscheidingsteeken -bevond, in een hotel achter. Bij zijn terugkomst was de koffer verdwenen- Detectives stellen een onder zoek in- INSPECTIE B.V.L. Generaal De Iongh gaat niet weg Naar wij vernemen is het gerucht, dat generaal-majoor H. de Iongh, inspecteur van den Landstorm, per 1 Mei ontslag zou vragen uit zijn functie, niet als juist te beschouwen. MONUMENTENZORG Door „Monumentenzorg" is té Waal- w ij k het groote winkelpand van den heer J. Mortier aangekocht. Dit huis zal worden afgebroken, waardoor het Ned. Herv. kerk gebouw aan den Oostkant geheel wordt ont manteld. Zaterdagmiddag werd in het Rosarium te Oegslgeest een gcdenkleeken onthuld trr nagedachtenis aan wijlen H. M. Koningin Emma. De heer A. J. van Gerrevink, burgemeester van Oegstgeestaanvaardde het monument namens de gemeente „liet ik den boef los en vloog het huis oinnen. Jk zag Trientje liggen en maakte haar los. Toen ben ik naar buiten gerend. De ke rel was mij een eind voor. Ik riep: Houdt hem, een dief, een inbreker. Ik schreeuw de wat ik kon. Uit de huizen kwamen menschen. Twee heeren, die op een hout- werf waren, grepen, met nog een paar an deren, den overvaller." Deze zei, vrij bedaard: „Jullie moeten mij niet hebben, daarginds gaat de man". Men hield hem echter vast en heeft hem zoo aan de politie overgeleverd. Het eerste wat hij zei was: „Ik heb het meisje niet geslagen". De tweede was inmiddels den anderen kant opgeloopen. Vlak bij hem reed een melkboer; deze dacht: Ik houd hem in de gaten. Toen de twee heeren op de houtwerf den eenen man gepakt had den, reden zij met hun auto de andere zijde van het lange Zuideinde op. De melk boer gaf hun een t'eekén. Zij maakten zich ook van dezen man meester. De „snorder" in de val De rijksveldwachter verscheen inmiddels ook ten tooneele. Men vertelde hem, dat op den dijk een auto op de overvallers stond te wachten. Een chauffeur zat er, half slapende, in. De veldwachter vroeg: „Wacht u op twee heeren?" „Jawel", zei de man. „Dan bent u mijn arrestant." De chauffeur gaf voor, niets van het geval te weten en als Amsterdam sche snorder opdracht gekregen te hebben, hierheen te rijden. Zijn auto kwam echter uit..Westzaan- Ook deze man, die evenals de twee anderen, een goede bekende van de Amsterdanische politie is, is vastgehouden. Aan de kordaatheid van den heer Staal is het te danken, dat het drietal 7.00 snel is gegrepen. Nog twee arrestaties Met betrekking tot de roofoverval te West zaan welke gistermorgen is gepleegd, wordt medegedeeld, dat vermoedelijk nog twee ingezetenen van Westzaan tot het complot behooren. Het is nL komen vast te staan, dat de auto, waarmee de daders zijn ge komen toebehoort aan twee broeders uit Westzaan. Deze beide mannen zijn op grond hiervan hedennacht gearesteerd en eveneens in het politiebureau te Zaandam ingesloten. Zij worden ervan verdacht aan de drie Am sterdammers de noodige inlichtingen, te Leb ben verstrekt. Zoowel de Amsterdamsche als de West- zaansche verdachten staan bij de politie niet gunstig aangeschreven. VOORNAAMSTE NIEUWS Dit nummer bestaat uit DD1E bladen, DUITSCHI.AND HEEFT TOEGESTEMD IN HET DEELNEMEN AAN DE LONDENSCHE ZITTING VAN DE VOLKENBONDSRAAD, MITS HET VOLLEDIGE RECHTSGELIJK HEID ERLANGT EN HITLERS VOORSTEL LEN INTEGRAAL IN BEHANDELING WORDEN GENOMEN Te München heeft Hitier voor 30DQO be langstcllcnden een nieuwe verkiezingsrtdp gehouden. Het gerucht gaat, dat de negus een pro» tectoraat over Abessinië zou willen aan» aarden. Een Abessijnsche diplomaat is up weg naar Genève. DE NEDERLANDSCHE AMBULANCE DOOR PLUNDERAARS AANGEVALLEN? Dr. Van Schelven zou gewond zijn Volgens een bericht van Ste- fani. uit Djiboeti, dat tot dusver evenwel nog niet van andere zijde is bevestigd, zou van do Neder- landsche Roode Kruismissie, die dezer dagen twee ambulance-af- deelingen naar Quoram heeft ge zonden. een bende Abessijnsche plunderaars op den weg tusschen Waldia en Collo de Nederlandsche karavaan onder leiding van Dr. van Schelven, hebben aangevallen. Dr. van Schelven zou hierbij zjj n gewond. Te Djiboeti gaan geruchten, al dus voegt Stefani aan dit bericht toe. dat in verband met dit feit en nog vele andere, alle Roode Kruis- missies Abessinië zullen verlaten. Naar ons op onze informaties in verband met het bovenstaande werd medegedeeld, heeft het hoofdbestuur van het Roode Kruis te Den Haag tot hedenmorgen tien uur geen enkele bevestiging van dit bericht ontvangen. Begrafenis A. Nieuwland Zaterdagmiddag had onder zeer groote belangstelling te Bi iel le de begrafenis plaats van het stoffelijk overschot van A. Nieuwland, die Dinsdagnacht zoo plot seling overleden was. De rouwdienst aan huis werd geleid door Ds W. A. Zwaan, Geref. Pred. te Brielle. Aan het graf werd eerst gesproken door den heer J. Reuvers, van de firma Reu vers te Rotterdam, wiens vertegenwoordi ger voor de Zuid-Hollandsche eilanden de overledene was. Hij roemde de ijver, toewij ding en trouw van den overledene, die ais een medevennoot werd geacht, en ook aldus behandeld. Daarna sprak Ds Zwaan de grooti schare toe. getuigenis afleggende van her geloof van den ontslapene en wijzende op dc ernstige roepstem, die uit dit plotselinge verscheiden tot ons kwam. Ten slotte voerd" Ds M. H. A. van der Valk van Hillegersbcrg het woord, dl vooral de beginselvastheid van den gestor vene naar voren bracht. De wegen in de Alblasserwaard Het contract geteekend Voor ruim 15 jaar werd een Commissie in het leven geroepen, die zich ton doel stelde om te komen tot verbetering van de Wegen in De Alblasserwaard. De Com missie, bekend als Commissie-Fortuijn, heeft zeer vele vergaderingen gehouden. werk verricht, veel conferenties en besprekingen gehad en nu is tenslotte de zaak voor elkaar gekomen. Zaterdag hebben n.l. alle Gemeentebestu ren van de Alblasserwaard een contract geteekend en is met Dijkgraaf en Hoog heemraden overeenstemming bereikt, in verband met de aan te leggen wegen, zoo dat nu binnen afzienbaren tijd de werk zaamheden een aanvang zullen nemen. De voornaamste weg, die zal komen, is die wel van het Bergstoepsche Veer naar Schoonhoven en van Oud-Alblas naar Pa- pendrecht (Dordrecht). Dit groote werk zal aan vele handen zeer geruimen tijd werk geven. Auto te water gereden Chauffeur door fJetslamp verblind Zondagavond laat reed de luxe-auto van hotel De Gouden Karper te Hummelo op de z.g. Lange Brug in de richting van Does burg. De chauffeur, de heer Vreemans, werd ver moedelijk door 't licht van een van den tegen overgestelden kant komende fiets verblind. Zijn auto begon te slingeren en reed tegen een brugleuning. De wagen viel ongeveer vier meter, doch kwam gelukkig nog juist aan den kant terecht. Er bevonden zich geen passagiers in den wagen. De chauffeur die een schouderblad heeft gebroken, is door voorbijgangers uit zijn benarde posilie be vrijd. Nadat den man de eerste hulp was verleend, kon hij huiswaarts keeren. De auto is geheel vernield. ONDER ZIJN EIGEN WAGEN GEDOOD Vreeselijk einde van autobestuurder In de afgeloopen nacht te half een reed ta Dubbeldam een personenauto bestuurd door den heer R. II. M. A. uit Eindhoven in de richting Moerdijk. In een bocht van dc weg geraakte d« wagen aan het slingeren en kwam daardoor in aanraking met een langs de weg staan de boom. De wagen kantelde waarbij het por tier werd afgerukt De heer A. werd in de sloot geslingerd waarna de wa gen op hem terecht kwam.. Hij was op slag dood. De politie was spoedig ter plaatse en heefl het lijk naar het kerkhof te Dubbeldam vervoerd. De auto is later gelicht Oude moordzaak opgehelderd Twee woonwagenbewoners gearresteerd Op Donderdag 9 November 1933 keerda een groepje kooplieden na afloop van d«j paardenmarkt te Heesch huiswaarts en de den onderweg het café De Zwaan teHees..*j aan. Daar ontstond óneenigheid over da gevoerde handel, welke twist zoo hoog liep, dat de waardin het beter achtte het gezel schap buiten de deur te zetten. Toen zij heS gezelschap inderdaad builen het café had gedreven, bleef een der mannen zitten. Het bleek, dat hij hevig uit zijn zijde bloedde, Ket was de koopman uit Uden L. van Boxtot, die den bijnaam had van Mie van Os. Ge neeskundige hulp werd spoedig ingeroepen en Dr. Binsbergen uit Nistelrode moest' een ernstige messiteek in de hartstreek const.i- teeren. De man - rd naar een ziekenhuis in 's-Hertogenfco overgebraoht, waar hii denzelfden avond erleed. De gemeentepolitie van Heesch en ds marechaussee van Geffen stelden een on. derzoek in. Een speurhond bracht hen naaf het woonwagenkamp te Heesch, waar ver schillende personen werden verhoord en u. kere S. en M. als vermoedelijke daders wer den gearresteerd. Wegens gebrek aan bewus moesten zij echter weer worden vrijgelate n. Dezer dagen heeft een hernieuwd od- derzoek van de gemeentepolitie van Heesch, onder de leiding van den burge meester, geleid tot de arrestatie van Joh. S. uit Uden, die in een woonwagen kamp onder Grave vertoefde. De man heeft volledig bekend. Hij noemde als zijn medeplichtige M. R., uit Oss, die eveneens in een woonwagenkamp ver bleef. Beiden zijn te Heesch opgesloten. Door schot getroffen Zaterdagavond kreeg de militaire polli.e nabij de Duitsche grens contact met de ge broeders R., die verdacht werden van het stelen van bieten in mijt, die in het veitl stao.n. Op hot „half"-geroep van de militaire no- lilie sloeg een hunner op de vlucht. De', mi litaire politie losie verschillende schot-n op den vluchtende. Een der schoten beeft den man, A. R., getroffen. Het schot ging door het lichaam heen. Hij werd naar het ziekenhuis overgebracht, waar een operaue noodzakelijk bleek. De toestand van drri getroffene was aanvankelijk zorgwekken L doch gister was er een lichte verbetering ingetreden. Wie zich heden op ons blad abonneert, ontvangt de tot 1 APRIL a.s. ver schijnende nummers gratis. Aanbrengers van nieuwe lezers voor minstens één jaar, kunnen recht doen gelden op de fraaie zilveren theelepel Voor eiken abonné een exemplaar. Abonné's op te geven aan W DE ADMINISTRATIE

Nieuwe Leidsche Courant | 1936 | | pagina 1