*liruwr £Viterljf üTuurnnt Dagelijks verschijnend Nieuwsblad voor Leiden en Omstreken DE LONDENSCHE LOCARNO- BESPREKINGEN GRATIS TOT 1 APRIL Sbonnenuntsprija: Per kwartaal in Leiden en in plaatsen waar een agentschap gevesligd is 235 Franco per post 2.35 portokosten Per week0.18 Voor hel Buitenland bij wekelijksche zending4.50 Bij dagelijksche zending530 Alles bij vooruitbetaling Losse nummers 5 ct. met Zondagsblad 7'/» cL Zondagsblad niel afzonderlijk verkrijgbaar Bureau: Breestraat 123 Telefoon 2710 {ia 6 uur 3166) Postbox 20 Postgiro 58936 ^Rjbertentieprijjtn Van t tot 5 regels1.17'/* Elke regel meer 0.22'/? Ingezonden Mededeetingen van 1—5 regels 230 Elke regel meer0.45 Voor Tiet bevragen aan 't bureau v wordt berekendf 0.10 No 5729 VRIJDAG 13 MAART 1936 15e Jaargana DE LANDDAG MET TWIJFELACHTIG KARAKTER Onder do leuze „Arbeid voor ons volk' heeft onlangs de Roomsch-Katholieke Staatspartij te Amsterdam een landdag gehouden van twijfelachtig karakter. Dit kwam duidelijk naar voren door redevoeringen, welke één der sprekers Mr. Steenberghe en de partijvoorzitter Mr. Goseling hielden. Devaluatie, muntcorrectie, kan in ver band met andere economische maatregelen en bezuinigingsmiddelen ons volk aan ar beid en brood helpen; zoo luidde huil devies. Toen rees de vraag ter vergadering: wanneer de partij er zoc ver denkt, moet de Kamerfractie zich dan ook niet uit spreken? De tijd ontbrak om deze en andere vra- gpn te beantwoorden en daarom deed Mr. Goseling het Dinsdagavond in de Roomsch- Kath. pers. Dit antwoord is o. i. onvoldoende en niet ïonder bedenking. Volkomen juist merkt de Partijvoorzitter op» dat de rede van Mr. Steenberghe niet verrassen kon. Men kende toch het Standpunt van dezen oud-minister. Ock bevreemdde het niet, dat de voor zitter zijn zijde koos. Bij de algemeene bp schouwingenin de Tweede Kamer het vorig jaar heeft Mr. Goseling immers dui delijk zijn liefde aan devaluatie toegezegd, al deed hij het in nog al vage termen. De redevoeringen dezer sprekers verraste dus niet Maar het feit, dat op de landdag zulke en alleen zulke redevoeringen gehouden werden, was toch wèl verrassend. Mr. Goseling zegt, „dat men ook zonder de beteekenis van de uitingen op de Land dag te verkleinen, welke als zoodanig voor een ieder duidelijk zijn daarin toch niet kan zien eenige verkla ring der Partij of van een harer organen.' Formeel is ook dit volkomen, juist; maar brengt men een partij niet in een moeilijl; situatie, wanneer èn voorzitter èn spreker met nadruk verklaren: aFbeid voor ons volk is slechts mogelijk, wanneer men óók tot' muntcorrectie overgaat? Wanneer de redevoeringen slechts a 1 s zoodanig en dus geen de partij bi ndendo beteekenis hebben, waarom laat men dan alleen het pro hooren en niet het contra. De rede van Mr. Steenberghe, aldus de Voorzitter, stond geheel in het teeken voorlichting en gedachtenvor- minp en de behandeling van dit onder werp kon dus nimmer leiden tot het doel, „dat de kiezers en speciaal onze leden weten, waar zij ten aanzien van dit vraag stuk aan toe zijn." Na deze verklaring blijkt toch wel vol doende, dat de agenda voor deze landdag bedenkelijk was. Als het gaat om objec' tieve voorlichting en gedachtenvorming dan mag naast het pro zeker het contra niet ontbreken. Anders spreekt men te recht van eenzijdige voorlichting. Bedenkelijk is ook, dat Mr. Goseling zich bereid verklaart „om aan de fractie der Twpede Kamer de vraag voor te leggen, of zij middelen ziet om in de verlangde voor lichting op passende wijze nog nader te voorzien." Dit moet beteekenen, dat de R.K. Tweede Kamerfractie in een concrete omschrijving van de middelen tot herstel van het bo drijfsleven ook opneemt een paragraaf over het monetaire vraagstuk en zelfs ter ken nis van Regeering en publiek brengt. Dit zegt dezelfde voorzitter van de grootste politieke partij, die even te voren opgemerkt heeft, dat „het tijdstip van be kendmaking van een definitief standpunt dusdanig samen valt met de concrete pi>- litieke mogelijkheid van doorvoering, dat iedere verklaring vooraf onverantwoord is." Ons dunkt, dat hieruit voldoende blijkt op iwelk een gevaarlijke weg hot partijbe stuur of althans de partijvoorzitter van de R.K. Staatspartij zich begeven heeft. MILITAIRE VOORZORGS MAATREGELEN Troepenverplaatsingen hebben niet plaats gehad Vraagstuk van de legering der troepen in studie De maatregelen, welke de Regeering heeft genomen in verband met den hui- digen politieken toestand hebben, naar ons ter oore komt, op het oogenblik nog geen troepenverplaatsing tengevol ge gehad. De opleiding van de dienstplichti gen, die de volgende week onder de wa penen moeien komen, zal nol-maal zijn. Wanneer mocht, blijken, dat door bij zondere omstandigheden er aan oplei- dingspersoneel te kort is, heeft de Re geering het in de hand om reserve-offi cieren onder de wapenen te roepen, waardoor dan opleidingspersoneel kan worden vrijgemaakt Nu de winterploeg nog onder de wa penen blijft en de zomerploeg dezer dageu opkomt, zou het mogelijk zijn, dat de legering der trrepen hier en daar moeilijkheden met zich bracht Deze kwstie is thans in studie. Indien en in hoeverre aanvulling noodig is, zal nog moeten blijken. Of ook andere korpsen dan de infan terie en de wielrijders onder de wape nen zullen moeten blijven, zal van de ontwikkeling van den algemeenen toe stand afhangen en daarover zal t.z.t. be slist worden. DE RIJKSVELDWACHT Nieuw organisatiebesluit afgekondigd Een inspecteur aan bet hoofd van het corps Bij K. B. van 2 Maart is een nieuw organi satiebesluit voor de Rijksveldwacht vastge steld. ter vervanging van het organisatie besluit van 1856, laatstelijk gewijzigd in 1935 Volzens dit nieuwe besluit, dat op een nader te bepalen tijdstip in wer king zal treden, staat aa!n het hoofd van het korps rijksveldwacht een inspecteur. Deze is belast met het commando over het geheele korps met uitzondering van de rijksveld wachters-rechercheurs, die bij uitslui ting ondergeschikt zijn aan den minis ter van justitie en, tenzij anders is- bepaald, aan den procureur-generaal, fungeerend directeur van politie, bin nen wiens ressort zij zijn geplaatst. Rechtstreeks ondergeschikt aan den in specteur zijn de districtscommandanten. Aan het hoofd van iedere brigade staat de brigadecommandant, rechtstreeks onderge schikt aan den districtscommandant De verdeeling van het rijk in districten voor de uitoefening van den dienst der rijks veldwacht. en de samenvoeging van bewa kingskringen van rijksveldwachters, waar door de brigaden gevormd worden, worden geregeld door den minister van justitie. Deze stelt tevens voorsohriften vast omtrent de sol licitatie naar het ambt van rijksveldwachter en omtrent de beoordeeling van de geschikt heid voor dat ambt Voor aanstelling tot districtscommandant komen bij voorkeur in aanmerking personen, die reeds een hoogere politiefunctie bekleeden. Het besluit bevat voorts een regeling van de aanstelling van onbezoldigde rijksveld wachters, die onder hert toezicht van de dis trictscommandanten zullen staan. Voorts draagt het den minister van justitie op, een instructie vast te stellen voor don inspecteur, voor het overige bezoldigde per soneel der rijksveldwacht, voor de onbezol digde rijksveldwachters en voor de rijks veldwachters-rechercheurs. ORDENING IN HET BAKKERSBEDRIJF Een eerste poging De Nederlandsche Bakkerijstichting heeft bij den Minister van Handel, Nijverheid en Scheepvaart een aanvrage ingediend tot verbindendverklaring van een ondernemers overeenkomst in het bakkersbedrijf voor het rayon Rotterdam. De aanvrage, die is ingediend, nadat door de bakkerijstichting eerst vooroverleg was gevoerd met de voornaamste groepen van bedrijfsgenooten. beoogt voor Rotter dam en omgeving een officieel vastgestelde broodprijs te verkrijgen terwijl dan even zeer ten aanzien van de loonen en arbeids voorwaarden der gezellen en verdere be- driifsfactoren eenheid zal worden ver kregen. Voor de verbindend-verklaring van een ondernemersovereenkorast geldt als regei als voorwaarde, dat 85 pet. van het totaal aantal ondernemers zich er mee moet vereenigen, die hetzelfde percen tage van de productie in handen heb ben. Tot de hierbedoelde overeenkomst in het rayon Rotterdam zijn toegetre den 83% pCt. van het aantal bakkers die ongeveer hetzelfde percentage van de totale productie van brood in handen hebhen. Van de 465 hakkers', die' tot de overeen komst' zijn toegetreden zijn. 21-7 in Rotter dam gevestigd en 248 in de omliggende plaatsen': Schiedam. Vla'ardingen, Maas sluis. Barendrecht. Bergschenhoek, Berkel, Bleiswijk. Bolnes. IJsselnïonde, Capelle a. d. IJssel, Heerjansdam, Hillegershrrg. Schie broek. Krimpen a. d. IJssel, Krimpen a. d. Lek, Lekkerkerk. Overschie. KetheL Pernis. Poortugaal. Rhoon. Hoogvliet en Rijsoord. Met spanning wordt in het bakkersbedrijf afgewacht of de aangevraagde verbindeni" verklaring ook zal worden verkregen. I Rotterdamsche aanvrage is de eerste, maar ze zal zeker door meerdere gevolgd wor den, indien het mogelijk zou zijn in dit rayon tot saneering in het bakkersbedrijf, die men er mee beoogt, te geraken Indien ,<"Ie goedkeuring van den Minister mocht worden verkregen dan zal nog over leg moeten worden geveerd met de missie uit de Vakcentralen. doch de mede werk ine .laarvan staat vrijwel vast In.de overeenkomst zijn de volgende mi TVimuniprijzen als basis opgenomen: melk- hrood 16 ct. per 800 gr., watërhrood 14 ct. Voor thuisbezorging zal 1 ct extra worden berekend. De hier genoemde prijzen zijn netto en het z.g. dividend zal worden afge schaft Een glijdende prjjzenschaal zal de brood prijs automatisch doen dalen of stijgen wanneer de loonen en grondstoffenprijzen dalen of stijgen. De aanvrage van de Bakkerijstichting zal zeer waarschijnlijk door den Minister wor den verwezen naar de permanente commis sie uit den economischen raad, die er ad vies over zal geven. De inbeslagneming van autobussen Vordering van reisvereeniging toegewezen De president van de rechtbank te Leeu warden, mr. C. W. Stheeman, deed uit spraak in kort geding in de zaak tusschcn de Noordnederiandsche Reisvereeniging te Leeuwarden en den Staat der Nederlanden. De vordering van genoemde reisvereeni ging werd toegewezen en den Staat verbo den voort te gaan met het in beslagnemen van autobussen dier vereeniging met een dwangsom van duizend gulden voor iedere overtreding, voor zoover het betreft het arrondissement Leeuwarden. De President achtte zich bevoegd kennis te nemen van deze actie en veroordeelde den Staat in de kosten van het geding. Voor den Staat trad als advocaat op jhr. mr. G W. van der Does en voor de reis- ereeniging mr. J. Th. H. Buiël te Leeu warden. DUITSCHLAND WEIGERT EEN „SYMBOLISCHE ONTRUIMING" Volkenbondsraad komt morgen bijeen Na de bveor.komst van het Britsche kabinet op Woensdag j.l., waarin van gedachten gewisseld is over den huidigen toestand, heeft minister Eden den Duitschen gezant Von Hoesch bij zich ontboden. Eden deelde den gezant mede, dat de Britsche regeering Hitier wensebte te verzoeken, zijn troepen uit het Rijnland terug te trekken, behalve een symbolisch aantal manschappen. Een dergelijke daad zou, tijdens de onderhandelingen voor een nieuw pact, een kostbare bijdrage vormen ter kalmeering van den inter nationalen toestand. Gisteren heeft de Duitsche gezant daarop geantwoord, dat zijn regee ring geen besprekingen kan beginnen over een blijvende of voorloopige beperking der Duitsche souvereiniteit in het Rijnland. EEN HONDERD-JARIGE De heer Th. Engelen te Ou d-B e j land hoopt Maandag 16 Maart zijn honderd ste verjaardag te herdenken Steunvergoeding groene erwten en schokkererwten De Nederlandsche Akkerbouwcentrale maakt bekend, dat de steunvergoeding voor groene erwten en schokkererwten, gedena tureerd in het tijdvak van 16 Februari 1936 tot en met 22 Februari 1936 vopr de kwa liteitsklassen C en D respectievelijk 3,50 en 3,— per 100 Kg. zal bedragen; de steunvergoeding voor in datzelfde tijdvak gedorschte gele erwten, voldoende aan de star.daardmonsters C en D, zal respectie velijk 3,— en 2,50 per 100 Kg. bedragen. KONINGIN EMMA KINDERHUIS Prirees Juliana heelt het bestuur van het Koningin Emma Kinderhuis te Treebeek (L.) berichi doer< toekomen dat zy gaarne bereid is het Beschermvrouwschap der Stichting te aanvaarden. Op een te St. Jansteen gehouden bijeenkomst van vlaswerkers werd besloten te trachten te In Friesland werden gisteren luchtbeschermingsoefeningen gehouden, dié o.m. door geraken tot een collectieve arbeidsovereen- minister de Wilde werden bijgewoond. Kapitein J. H. van Riesen hoofd van de komst. Zouden de werkgevers van St. Jan- luchtbeschermingsdienst) geeft de autordeiten uitleg van de route der vliegtuigen. steen en Koewacht niet bereid zyn een over- V.ln.r. hoofdcommissaris van politie C. Kool; Minister de Wilde; de heer Fockerna eenkomst aan te gaan, dan zal de staking I Andreae (comm. der Koningin in Groningen); Jhr Beyma (burgem. van Leeuwarden); in de vlasindustrie van Oost Zeeuwsch-Vlaan-1 kapitein van Riesen en de heer Harinxvia thoe Slooten (commissaris der Koningin in fleren worden geproclameerd» [Friesland). Toen hij deze mededteling omtrent de door rijkskanselier Hitier gegeven instruc ties deed, voegde de Duitsche gezant niet temin eraan toe. dat Hitier, teneinde de 'Fransche regeering de aanvaarding var de Duitsche voorstellen te vergemakkelij ken, de bedoeling, welke hij van het be gin af aan gehad heeft, om voor het oogen blik aan het herstel van de Duitsche sou vereiniteit in het Rijnland slechts een symbolisch karakter te geven als volg' wenschte toe te lichten De effectieven van de in Depaalde garni zoenen van het Rijnland op de basis van vredestijd ges'atinnneerde troepen, zijn reeds medegedeeld aan de militaire attachés van Engeland en Frankrijk te Berlijn Deze effectieven zullen niet worden uitgebreid; evenmin is men od het oogenblik van plan. deze troepen dichter bij de Fransche en Bel. gische grenzen te brengen. Frankrijk blijft in'usschen op het stand, punt staan, dat geen onderhandelingen met Duitschland mogelijk zijn, zoolang de wettelijke toestand niet is hersteld. Men schijnt 'hans na te gaan, tot welke maat regelen men in gemeenschappelijk overleg zijn toevlucht kan nemen, indien Duitsch land geen bevredigende houding aanneemt In Fransche kringen wordt bovendien ver klaard. dat iedere overeenkomst, die in he; verloop van de huidige conferentie tot stand Kom', geenszins beschouwd kan worden als een slotaccoord en dat de geheele beslissing en de eventueele verantwoordelijkheid in handen van den Volkenhnndsraad liggen. Aldus blijft de geheele kwestie van de we- derhezetting van de Rijnlandzone. zooals Frankrijk dit steeds gewenscht heeft, strikt in het kader van den Volkenbond. Een unanieme veroordeeling De conferentie der Locarno-m ogend heden heeft met algemeene stemmen uitgesproken, dat de herbezetting van de gedemilitariseer de zone door Duitschland een evidente schending vormt van art. 42 en 43 van het verdrag van Versailles en van dat van Locarno. De Volkenbondsraad, tot wien Frankrijk i België zich gewend hebben, zal zich op dit punt moeten uitspreken. Teneinde een vollediger bestudeering den toestand mogelijk te maken, hebben de eerste gedelegeerden van Groot-Brittanniö. Frankrijk. Italië en België zich vervolgens in klein comité vereenlgd. Volkenbondsraad vergadert morgen! De Volkenbondsraad zal m ■-> genoch'end om elf uur te Lonrtt bijeenkomen De opinie in Italië Terwijl de Italiaansche dagbladen een strikte reserve in acht nemen «en opzichte van de kwestie der bezetting door Duitsch land van de gedemilitariseerde Rijnland zone en van de schending daardoor van het verdrag van Locarno, geven zij eenige over wegingen over den toes'and van Italië als garant van het pact van Locarno. Daarbij doen zij uitkomen, dat een zekere politieke en juridische taal. die in deze da gen gebruikt wordt :n verband met het ver drag van Locarno, volkomen on> klaar baar is. Men kan niet vergeten, dat half September de Britsche vloot in de Middellandsche Z3a geconcentreerd werd, dat tegelijkertijd op initiatief van Engeland onderhandelingen werden aangevangen over samenwerking van Frankrijk in de Middellandsche Zee en Frankrijk hierin toestemde, op voorwaarde, dat Engeland hulp zou verleenen tegen Duitschland, dat deze militaire maatregelen klaarblijkelijk tegen Italië gericht waren voorafgingen aan de sancties en bui'en d".i Volkenbond bleven, zelfs tegen den Volken- bond in gingen; dat na de toepassing van de sancties samenwerking in de Middellandsche Zee werd gevraagd aan Frankrijk en andere staten, terwijl toen wederom door Frankrijk als tegenprestatie samenwerking op het vasteland aan Engeland werd gevraag! welke vraag enkele dagen geleden herhaai i werd. m Dat alles kan niet In overeenstem ming gebracht worden met het verdrag van Locarno en met de positie van Italië in dat verdrag. JAARBEURS TE UTRECHT Een Canadeesche dag Gister is de Kamer van Koop handel van Utrecht in buitengewone zitting bijeen gekomen ter gelegen heid van de Canadeesche dag ter Jaarbeurs. Deze bijzondere zitting ving aan des middags om vier uur en stofld onder leiding van den heer F. H. Fentener van Vlissingen. De zitting werd o.m. bijgewoond dooi den Commissaris der Koningin in de Pro- incie Utrecht, jhr. mr. dr. L. H. N. Bosch Ridder van Rosenthal, den burgemeester der gemeente Utrecht, mr. dr. G. A. W. ter Polkwijk, den voorzitter van den Raad van Beheer van de Nederl. Jaarbeurs, dr. VV. Graadt van Roggen, den heer Gottfried Crone, voorzitter K. v. K. te Amsterdam, den heer mr. D. J. Gerchy, Director of Pu blicity (Londen), mr. R. W. Boeke, ex pres. K. v. K. te Birmingham, den heer J. Springott. vert Canadian Pacific Rotter dam en andere autoriteiten uit de handels wereld. De voorzitter opende de zitting met een woord van welkom en wees erop. dat ii de laatste jaren de betrekkingen met Ca nada intensiever geworden zijn. Spr. hoop te, dat de export naar Canada en de im port van Canada zal toenemen. Hierna gaf hij het woord aan den heer G M ac g i 11 i v r a y, Canadian Govern ment Trade Commisioner, te Rotterdam, die een voordracht hield over het onder werp „A trip across Canada from coast to coast" (Een tocht door Canada van kust tot kust). Aan de hand van een kaart Canada zette spr. uiteen de geografi sche ligging van dit land en wees voor." op de uitgestrektheid en vruchtbaarheid Voorts vertelde spr. een en ander over rl<^ industrie in dit land en de geschiedenis (vanaf omstreeks 1492). Canada levert zeer eel aan de Ver. Staten, maar spr. deed ook uitkomen, dat het zeer veel biedt voo andere landen ook in Europa. Vervolgons werden twee films vertoond over Canada, en was getiteld „Maritime Provinces" en handelde dus voornamelijk over de streek langs de kusten, de andere was „Canada's Metropolis" en verplaatste de toeschouwers in het centrum van dit land. De heer Fentener yan Vlissingen dankte den spreker voor zijn betoog, dat vooral een leerzame strekking had. Economische vraagstukken werden door den spreker vrijwel ter. zijde gelaten. Na afloop werden in de zalen van de Kamer van Koophandel ververschingen aangeboden. De „onnoozele" Pinda-Chinees Bijna 80300 mark binnengesmokkeld Onder Tegelen aan de Duitsche grens is door de kommiezen een pinda-chinees aangehouden, die in den dubbelen bodem van zijn handkoffsrtie, waarin tricot-goede ren waren geborgen, 80.000 mark verborgen had, welk geld hij uit Duitschland had mee e©bracht Aanvankelijk hebben de Duitsche ambte naren niets bemerkt. Ongemerkt trachtte de Chinees, nadat hem den weg was gewezen, zonder aan het Nederlandsche grenskantoor te worden op gemerkt met zijn goederen, welke aaji in voerrecht onderhevig waren, ons land bin nen te sluipen. Hij werd echter door de dienstdoende beambten opgemerkt, die hem verzochten mede te gaan naar het grens kantoor. Bij onderzoek naar den inhoud van zijn koffer kwam toen het geld aan eten dag. VOORNAAMSTE NIEUWS Dit nummer bestaat uit VIER bladen. De maatregelen die de Regeering in verhand.met de internationale toestand genomen heeft DUITSCHLAND HEEFT GEWEIGERD HET RIJNLAND OP SYMBOLISCHE WIJZE TE ONTRUIMEN. DE LOCARNO-CONFE- RENTIE HEEFT OVER DE BEZETTING DAARVAN HAAR VEROORDEELING UIT GESPROKEN. De Franscbe Senaat heelt met groote meerderheid van stemmen het verdrag mot Rusland goedgekeurd. Verschenen is de Memorie van Antwoord op het Voorlonpig Verslag der Eerste Ka mer inzake de instelling van het Defensie* fonds. De Eerste Kamer heeft de begrooting van Ji vtitie aangenomen en heeft daarna een aanvang gemaakt met de begrooting van Onderwijs. De Tweede Kamer heeft de begrooting van het Landbouwcrisisfonds afgehandeld on heeft daarna het wetsontwerp tol financie ring van de versnelde bruggenbouw in t'C- handeling genomen. 1 de Nederlandscho Thans is definitief besloten dat de WereLU iamboree in 1937 in Bloemendaal zal wor den gehouden. De ordening in het bakkersbedrijf. Amerika maakt een betere band /en wilt D bet beste uit dat lann elscbt dan de primus In kwaliteit en feillooze betrouwbaarheid. Het ls zoo helder toch als glas FISK-rbanden zUn van extra taa GEMEENTE-ONTVANGER GESCHORST Kastekort van 2000 ontdekt In de gisteravond gehouden buitenge wone vergadering van den Gemeenteraad van Middelstum werd wegens een ge constateerd kastekort de gemeente-ontvan ger H. P. M. geschorst Het tekort zou on geveer f2000 bedragen. De officier van Justitie van Groningen is in deze zaak ge moeid. Tijdens de vergadering werd een nieuwe ontvanger benoemd. De sleepreis van de I' Atlantique Behouden to Greenock aangekomen Het uitgebrande Fransche s.s. l'Atlan- tique. gesleept door de Nederlandsche sleep- booten Witte Zee, Ganges, Indus en Noord zee, welk transport vorige week Vrijdag, 's middags 3 uur van Cherbourg was ver trokken. is vanmorgen (Vrijdag) te 9 uur behouden te Greenock op de Clvde aange komen. Gistermiddag om vier uur maakte een mi litair vliegtuig F. C- 5—832 bestuurd door den sergeant-vlieger Slag en als passagier aan boord hebbende den sergeant-vliegtuigmaker Timmer, wegens motorpech een noodlanding op een stuk bouwland van den heer J. Hekma Wierda te Winsum. Het vliegtuig maakte deel uit van de vyftien vliegtuigen, welke gistermorgen uit Soesterber? waren vertrok ken voor een luchtoefening boven Friesland. Het toestel was onbeschadigd en zal vandaag door personeel van het vliegkamp Soesterberg worden gedemonteerd en per auto naar Soes terberg worden overgebracht. Wie zich heden op ons blad abonneert, ontvangt de tot 1 APRIL a.s. ver schijnende nummers gratis. Aanbrengers van nieuwe lezers voor minstens één jaar, kunnen recht doen gelden op de traale zilveren theelepel Voor eiken abonné een exemplaar. Abonné s op te geven aan DE ADMINISTRATIE

Nieuwe Leidsche Courant | 1936 | | pagina 1