jHeuwe £riilsdj* (ümtrant AvanG Dagelijks verschijnend Nieuwsblad voor Leiden en Omstreken Radiorede Dr H. Co'ijn SCHOENEN VERVEN TOILETTEN PALTHE GRATIS TOT 1 APRIL Sbonnemtntsprijs: Per kwartaal in Leiden en in plaatsen waar een agentschap gevestigd is 235 Franco per post 2.35 portokosten Per week 0.18 Voor het Buitenland bij wekelijksche zending 430 Bij dagelijksche zending530 Alles bij vooruitbetaling Losse nummers 5 ct. met Zondagsblad 7'/» ct Zondagsblad niet afzonderlijk verkrijgbaar Bureau: Breestraat 123 Telefoon 2710 (ia 6 uur 3166) Postbox 20 Postgiro 58936 DONDERDAG 12 MAART 1936 15e Jaargang abbertrntieprijjtn: Van I tot 5 regels l.!7'/i Elke regel meerf 0.22'h fcgezonden Mededeel ingen van 1—5 regels 2.30 EJke regel meer0.45 Voor het oevragen aan 1 bureau V wordt berekend 0.10 NO. 5728 NEDERLAND WAAKZAAM Een ernstige maatregel maar niet verontrustend Da korte, zakelijke inhoud van de rede- roering. welke de Minister-president gister avond voor de radio hield is deze, dat een vier duizend infanteristen en wielrijders voorloopig niet met groot verlof naar huis kunnen gaan. De Regeering heeft daartoe besloten met bet oog op de internationale spanning, welke thans in Europa heerscht. Op vaderlijk-gemoedelijke wijze en met oud-holIandsche woordkeus, welke gemeen lijk niet voor officieele mededeelingen ge bezigd wordt, heeft Dr. Colijn dat aan ons volk bekend gemaakt Meer nog dan anders kunnen we thans waardeeren. dat de spre ker namens de Regeering niet gewoon is zich van diplomatentaal in de ongunstige beteekenis van het woord, te bedienen. We weten dus wat wij aan zijn toespraak hebben. Wij bt hoeven en mogen er zelfs niet meer in lezen of zoeken, dan hij zelf in zorgvuldige redigeering er in wilde Jeggen. Dat is zoowel nationaal als Internatio naal van belang. Wat de laatste factor be treft: de man met groote internationale feeling verklaart een en andermaal dat een oplossing van de gerezen moeilijkheden in onderling overleg, zonder verstoring van de Europeesche vrede, verwacht mag worden. Dit wordt gezegd en herhaald. Echter volgt daarop: volkomen zekerheid hebben we daaromtrent niet en dus moeten we met vrceselijke gebeurlijkheden reke ning houden, voorzoover wij daartoe geroe pen en in staat zijn. Feitelijk staan we buiten hot geschil, maar ons land ligt in een gevaarlijke zone. En deze internationale situatie vraagt nationale waakzaamheid. Wetende, dat maatregelen ais thans ge nomen worden, altijd groote ongerustheid wekken, zoowel nationaal als intematio naai, kiest de Regeering de minst opval lende methode, om door opzienbarende maatregelen de nervositeit in Europa niet aan te wakkeren; maar maant zij ook het eigen volk tot kalmte aan. En daarom wordt herhaald: zoek in dit besluit, hoe ongewoon het ook is (het kwam wellicht nog nimmer voor) toch vooral niets meer, dan ik u thans omschrijf. Daaraan wordt dan echter weer toege voegd: het is beter heel voorzichtig te zijn en in dagen van spanning iets te doen, dat later overbodig blijkt te zijn, dan zich-later achteloosheid te moeten verwijten. Laat ons hopen, dat ons volk dit verstaat. Het weet, dat Dr. Colijn niet roept: „Vrede, vrede, en geen gevaar"; wanneer er wer kelijk oorlogsdreiging mocht hangen over Europa en ons land. Het weet ook, dat de Minister-president, zag hij de toestand ern stig in, dit niet zou verbergen, maar ons volk zou bezweren de gevaren moedig onder de oogen te zien, hopend op en bid dend om Gods genadige bijstand. Daarom: ga rustig slapen, doch weet, dat de Regeering waakt. En, trek daaruit ook de conclusies, welke voor het grijpen lig gen. Ze zijn deze,' dat alle pogingen tot legerafbraak uit den booze zijn; dat alle gekwinkeleer van schijnvrome weerloos heid en ontwapening misleidend is. En dat zij, die nóg deze gevaarlijke propaganda voeren, zich wel ernstig mogen bezinnen. Nederland, wees waakzaam! Bidt om de vrede, maar vergeet uw plicht van te wa ken aan de frontieren, niet! H.M. DE KONINGIN TE WAALSDORP De Brigade oefent en defileert Een bezoek aan de loopgraven H. M. de Koningin heeft gistermid- dag een bezoek gebracht aan het kamp te Waalsdorp, waar gelegerd is de brigade grenadiers en jagers, bestaan de uit de regimenten grenadiers en jagers en het -le regiment infanterie, dat in garnizoen is te Leiden, doch dat thans in Waalsdorp is voor het houden van vervolgoefeningen. Om 2 uur arriveerde H.M. met Haar ge volg per auto's. De wacht kwam in het ge weer, terwijl H.M. doorreed naar het terrein der voormalige stormschool. Met groote belangstelling heeft de Ko ningin het verloop der oefeningen, waaraan door de geheele brigade werd deelgenomen, gevolgd. De oefening stelde voor een aanval op een verdedigde stelling door een sterke troepenafdeeling, gesteund door het vuur van zware mitrailleurs. De commandant van de brigade grena diers en jagers, kolonel van den Bent, gaf H.M. een overzicht van de oefening. H.M. de Koningin, die op den top van een duin de oefening gadesloeg, heeft zich ook in eenige loopgraven begeven. Omstreeks ha'r werd een sein gege ven dc o-foning Cr ophouden. De de> icnicnde officieren verzamelden zich' Vervolgens op het terrein, waar zij aan de Vorstin werden voorgesteld. Daarna be- Over de beide Nederlandsche radio-zenders heeft gisteravond' dé Minister-President een rede gehouden, waarin hij mededeelde, dat in verband met den internationalen toestand de Regeering besloten heeft de dienstplichtigen van de regimenten Infanterie en van het regiment Wielrijders, die thans voor eerste oefening onder de wapenen zijn en eerstdaags huiswaarts zouden keerentot nader order in werkelijken dienst te houden. Nadrukkelijk verzekerde Minister Colijn, dat er voorshands geen reden tot ongerustheid is. Het is echter beter, zoo zeide hij, dat men later getuigen moet, dat de Regeering wel heel erg voorzichtig is geweest, dan dat haar met hoe geringe kans ook, later verweten zou kunnen worden, dat zij gedut 'had op een tijd, dat waakzaamheid plicht was. De rede van den Ministerpresident, waarin hij op de hem eigen karakteristieke lemoedelijke wijze aanmaande tot rust en kalmte luidde als volgt: Uit de uitvoerige berichten en beschou wingen de laatste dagen in onze dagbladen verschenen heeft ook het Nederlandsche volk kunnen vernemen, dat de politieke spanningen in Europa weer grooter gewor den zijn Het ligt niet in mijn voornemen tot U te spreken over het geschil zelf dat daartoe aanleiding gegeven heeft. Nederland is daarbij niet rechtstreeks betrokken, omdat wij geen partij zijn bij het verdrag van Locarno. Met de internationale rechtsvra gen die met het ontstane geschil verbon den zijn hebben wij dus geen directe be moeienis. Dientengevolge gaat dus ook de afwikkeling van de strijdvraag, zooals ik de zaak thans zie, buiten ons om. Daarentegen moet door ons wèl rekening worden gehouden met de mogelijke ge volgen die het voorgevallene zou kun- t hebben voor het behoud van den vrede in Europa. En dan prijs ik mij gelukkig er reeds dadelijk op te kunnen wijzen, dat blijkbaar allerwege de neiging aanwezig is om het geyaar voor oorlog te keeren, om langs den weg van onderlinge besprekingen den vrede in Europa te handhaven. Frankrijk heeft zich gewend tot den Raad an den Volkenbond, Engelands Minister m Buitenlahdsche Zaken heeft een beza digde houding aangenomen en tot overijldo daden is het nergens gekomen. F.r is dus, zooals de zaken nu staan, reden om to ver trouwen dat men er in zal slagen langs vredelievenden weg tot oplossing van het gerezen geschil te geraken. Dit neemt iii- tusschen niet weg dat het geraden moet worden geacht de ontwikkeling van den gang van zaken met nauwkeurige oplet tendheid te blijven volgen. Men kan niet zeggen, dat alle gevaren reeds verdwenen zijn, omdat in de eerste phase van het conflict koele beradenheid den toon aangaf. De mogelijkheid van toenemende spanning mag niet geheel uitgesloten worden geacht en met die mo gelijkheid moet dus rekening worden go houden. Dit geldt met name voor een land met zoo blootgestelde ligging als Nederland; een land, welks legerstelsel bovendien zoo is ingericht, dat niet het geheele jaar door beschikt kan worden over een voldoend aantal geoefende militairen om de noodigc voorzorgsmaatregelen te treffen tot ver zekering eener mobilisatie wanneer die noodig mocht blijken. In zulk een periode bevinden wij ons thans, nu a.s. Zaterdag voor de dienstplich tigen van de z.g. winterploeg het tijdstip zou zijn aangebroken om met groot verlof huiswaarts te keeren. Ging dit door, dan zou een zoodanige vermindering van de sterkte aan geoefende militairen intreden, dat daardoor gemist ~ou worden wat juist in dagen van internationale spanning niet kan worden ontbeerd. Het is in verband hiermede, dat de Regeering besloten heeft de dienst plichtigen van de Regimenten Infante rie en van het Regiment Wielrijders, die thans voor eerste oefening onder de wapenen rifln en eerstdaags huis waarts zouden keeren. tot nader order in werkelijken dienst te houden. Ik spreek het vertrouwen nit, dat men in dezen maatregel niet meer zal zien en er vooral niet meer in zoeken zal dan er werkelijk in gelegen is. De Regeering vertrouwt, dat het ge schil op vredelievende wijze zal wor den opgelost, maar zij acht het niette min noodzakelijk aan de nu eenmaal in ons legerstelsel bestaande lacune tegemoet te komen op een wUze, die de geringste bezwaren voor dc betrokke nen meebrengt en Internationaal het minste stof opjaagt. Indien toch de winterploeg aan het einde der week met groot verlof ging, en de om standigheden zouden er onverhoopt eens toe leiden, dat oproeping van groot-verloL gangers noodig werd, dan zou dit èn in het eigen land èn naar buiten een veel ern stiger indruk maken dan de maatregel die thans genomen zal worden. Ik hoop en ik vertrouw zelfs, dat de aanhouding van de dienstplichtigen die anders binnen enkele dagen naar hun haardsteden zouden terug- keeren, van zeer korten duur zal zijn. Bin nenkort zal de toestand zich wel duide lijker gaan afteekeneu. En verloopt de strijdvraag zooals de Regeering denkt dat zij vermoedelijk verloopen zal, dan zal de bijzondere maatregel die nu genomen wordt weer spoedig tot het verleden be- hooren. Daarom maan ik nog eens aan om zich niet te laten verontrusten. Het is beter dat men later getuigen moet dat de Regeering wel heel erg voorzichtig is geweest dan dat haar, met hoe geringe kans ook, later ver weten zou kunnen worden dat zij gedut had op een tijd dat waakzaamheid plicht lk verzoek den luisteraars dan ook om, wanneer zij straks hun legersteden opzoe ken, 'even rustig te gaan slapen als zij dat ook andere nachten doen. Er is voorshands geeh enkele reden om ongerust te zijn. gaf de Koningin met gevolg zich per auto naar het museum van de grenadiers en ja gers. Hier heeft luitenant De Zwart H.M., die ook voor het museum groote belangstelling toonde, een overzicht gegeven. Intusschen hadden de troepen zich ver zameld voor het défilé. Dit had om kwart over drie plaats op het exercitieveld van het kampement. Daar stonden opgesteld de niet deelnemende offi cieren van de drie regimenten en de onder officieren in de volgorde van grenadiers, ja gers en vierde regiment infanterie. H. M. de Koningin met gevolg nam plaats naast de officieren. Aan het hoofd van den troep was opgesteld de Koninklijke Militaire Kapel, onder leiding van kapitein C. L. Walther Boer. Terwijl de troepen defileerden stelde de kapel zich op tegenover Hare Majesteit en bracht pittige marschmuziek ten gehoore. Na afloop van het défilé begaf de Vorstin zich naar de officierscantine waar de officie ren, .die niet aan de oefening hadden deelge nomen, aan H.M. werden voorgesteld. Zoowel de oefeningen als het défilé had den plaats onder commando van majoor Scherpenhuijzen, hoofdinspecteur van het regiment grenadiers. Bij het verlaten van het kamp stond aan den uitgang een ecre-compagnie opgesteld onder leiding van kapitein Antheunissen. Onder het spelen van het Wilhelmus nam de Koningin met de leden van Haar gevolg weer in de auto's plaats. Voor het kamp werd de Koningin door de talrijke belangstellenden hartelijk toege juicht. H M. de Koningin woonde gistermiddag o-p liet terrein van de Stormschool nabij Waalsdorp een oefening bij van dc regimenten Grenadiers en Jagers en het ie regiment Infanterie uit Leiden. H. M. begeeft zich naar de plaats der oefeningen. De Stadt-Schanke Leidscheplein 5-9 Tel. 33072 Amsterdam DINER I DINER DINER 4 gujea I 6 gaogeo j avïJevLi» 75 c I 1— I 1.25 ELK DINER EEN TOPPRESTATIE! Hotel Pension «JAN TABAK» Telefoon 3800 BUSSUM Pensionprijzan, die zich bij de tegenwoordige tijdsomstandigheden hebben aangepast. Zelf margarine bereiden Zooals men zal weten heeft eon officieele commissie van voorlichting, ingesteld door den Minister van Sociale Zaken, en zetelende in het gebouw van dit ministerie, eenigen tijd geleden in het orgaan van deze commissie: „De huishouding van nu" de lezeressen voorlichting gege ven op het punt van het zelf gemak kelijk en goedkoop bereiden van mar garine. Door meerderen !s dit gelaakt en ook door ons is er reeds op gewezen, dat dit in feite overtreding zou zijn van de Land- bouwcrisiswettcn, die het fabriceeren van margarine nadrukkelijk verbieden. Om een principieele beslissing uit te lok ken is tegen een huisvrouw te Heemstede, die daartoe, alle medewerking verleende, proces-verbaal opgemaakt door twee contro leurs, die de zelf gefabriceerde margarine, benevens de grondstoffer: plantenvet, sla- ï'ooni, karnemelk, boterkleursei en zout in beslag namen. De ambtenaar van het O.M., rar. Don ker, die deze zaak behandelde, stelde zich formeel op het standpunt, dat in het crisis- zuivel-besluit geen enkele uitzonderings-be- paling voor het zelf vervaardigen van mar garine is opgenomen, zoodat z.i. het feit strafbaar is. Hij eischte 6,— boete of zes dagen hechtenis. De verdediger mr. Dijkstra uit Amster dam, hield een uitvoerig pleidooi, waarin hij o.a. betoogde, dat weliswaar geen uitzon deringsbepalingen in de wet zijn opgeno men, maar dat de wetgever niet bedoeld kan hebben, de fabricage van kleine hoe veelheden margarine, uitsluitend voor eigen gebruik, te verbieden. Hij concludeer de tot vrijspraak, subsidiair ontslag van rechtsvervolging. De kantonrechter zal over veertien dagen schriftelijk vonnis wijzen. Toezicht op pleegouders Naar een wettelijke regeling In antwoord op de vragen van het Tweede Kamerlid den heer Van der Heide in verband met de mishande ling van een kind te Heerlen in ge zinsverpleging, heeft de Minister van Sociale Zaken medegedeeld, dat hij bereid is, do mogelijkheid van het treffen van een wettelijke regeling van toezicht op pleegouders in den geest van het rapport, uitgebracht door de commissie in zake de onge controleerde kindertehuizen, onder het oog te zien. HET PROCES TEGEN DE „VOVA"-RED ACTIE Behandeling in hooger beroep Zwaarder straf geëischt tegen Dr. Venders Het gerechtshof te Amsterdam behandelde onder presidium van Mr. J. Jolles heden de zaak tegen de redacteuren van Volk en Va derland. Het eerst werd behandeld de zaak tegen Dr. E. G. H. Verviers. Het O.M. had geen getuigen gedagvaard en verdachte was niet ter zitting verschenen zoodat de behandeling bij verstek ge schiedde. Het O.M. waargenomen door adv.-generaal Mr. Versteeg kon zich met het vonnis van de rechtbank te Utrecht vereenigen behalve wat btereft do opgelegde straf die het te laag achtte. Spr. requireerde tegen Dr. Verviers een gevangenisstraf voor den tijd van drie maanden wegens beleediging. (De rechtbank te Utrecht veroordeelde Dr. Verviers tot f 10(1 boete subs. 50 dagen ge vangenisstraf. Red.) De procureur-generaal eischte tegen mr. Reydon vier maanden gevangenisstraf, tegen J. Hollander 100 boete subs. 25 da gen hechtenis en tegen mr. S. van Lunte- ren één maand gevangenisstraf wegens be leediging. De Utrochtsche rechtbank veroordeelde mr. H. Reydon tot 200 - boete subs, vijf tig dagen hechtenis, mr. S. A. van Lunte- ren en J. Hollander werden vrijgsproken. LOODSWEZEN Benoemd is tot bureelsmbtenaar Te M. chef de bureau, van hot loodswezen, de betonnlns:. beba-kening en verlichting te Scheveningen. de bureelambtenaar A. Elaauw. Sterkte van de Winterploeg Er blijven <000 man onder de wapenen. Tengevolge van het besluit van den Minis terraad om de z.g.n. winterploeg van de regimenten infanterie en het regiment wiel rijders niet met groot verlof te zenden op a.s. Zaterdag, blijven voorloopig ongeveer 4000 man in totaal onder de wapenen. Deze dienstplichtigen zijn in September/ October van het vorige jaar voor de perste i oefening opgekomen. Pas tegen bet eind van Maart zou de nieuwe lichtine onder de va-1 penen komen, waardoor in de komende f maanden een gebrek zou ontstaan aan ge oefende infanteristen en wielrijders. Hierin is thans voorzien door het groot verlof uit te stellen. Voor de overige wapens: de genie, artillerie en cavallerie is een dgl. maatregel niet noodig, omdat de eerste oefentijd van deze lichtingen langer duurt Het tijdstip van groot verlof is voor deze lichtingen neg niet aangebroken. Chr. Nat. Actie Zaterdag 21 Maart om half drie houdt de Chr. Nat. Actie iri het Gebouw voor Kunsten en Wetenschappen te Utrecht een algemeene vergadering, waarin het concept program der C. N. A. onder leiding van Prof. Dr. H. Visscher besproken zal worden. Tevens zal verslag uitgebracht worden over de samenspreking mei andere politieke par tijen. Onderlinge varkensverzekering gedupeerd Een rare geschiedenis In een vergadering van de onderlinge var kensverzekering omvattende Klundert, Fij naart Willemstad, Heiningen, en Dinteloord, deelde de voorzitter medé, dat de vereeni- ging door de surseance der Eilandenbank voor f2092.15 gedupeerd is. Op het hoofd kantoor der bank zou bovendien f2000 te weinig op rekening der vereeniging geboekt staan Jaren lang was geredeneerd waar de gelden die boven f2.500 van de rijkspost spaarbank aanwezig waren moesten w orden belegd. Getracht werd om stukken aan de ge meente over te dragen, doch deze ging daar niet op in, en daarom is het op de Eilanden hank blijven staan, en zoodoende zijn er f2092.15 verloren gegaan. Maar nog erger is het andero geval. Sinds enkele weken is komen vast te staan, dat het boekje van de varkensverzekering met f2092 15 en dat van de landnrbeiderswet met pl.m. f 300 samen f 2400 bij het hoofdkantoor maar voor f 400 geboekt staan De vraag is nu: waar zit de groote fout die gemaakt is? Er moet schuld zijn dat is zeker, maar waar? Ds bewindvoerder moet nu de zaak maar uitzoeken, maar wij. zoo zeide de voorzitter, worden voor het volle bedrag ge waarborgd. In het dorp doen begrijpelijker wijze tal van geruchten de ronde. Grafmonument D. v. d. Meulen Eenvoudige plechtigheid te Sua wou de Gistermiddag vond op 't graf van wijlen den heer D. v. d. Meulen te Suawoude leven hoofdredacteur van het „Friesch Dag blad" een eenvoudige doch treffende plechtig heid plaats. Namens het comité, dat zich daartoe had gevormd, werd in tegenwoordigheid van vele genoodigden en belangstellenden een grafmo nument aan de familie overgedragen. De voorzitter van het comité Ds. H. D e t h- e r s droeg liet monument aan de familie 'er met een toespraak, waarin hij er op wees welk een vooraanetaande plaats de heer v. d. Meulen in het leven van ons volk innam. Hij herinnerde aan de groote werkkracht van gestorvene, zijn veelzijdige kennis en zjjn hel der inzicht in de dingen. Wil dit gedenkteeken, aldus besloot spr. be schouwen als een blijk van de groote plaats, die uw overleden echtgenoot en vader in het hart van het Friesche volk had en wil het aanvaarden. Hierop werd het laken, dat tot nu toe het monument aan het oog onttrok, en het een voudig gedenkteeken door de famiae aan vaard. Het grafmonument is opgetrokken in hard steen, met een zwart Zweedeche letterplaat, omgeven door een hekwerk van hardsteenen palen en brons koper stangen. Het geheel ii uitgevoerd in modernen stijl en rust op een betonfundeering De levering geschiedde door de fa. H. Met* i Zn. te Sneek Aan de oprichting hebben o.m. de volgende organisaties, bonden en vereenigingen mede werking verleend A. R, kiesvereenigingen, Prov. Comité waar van de overledene jaren secretaris is geweest, Anti Rev. Statenclub, waarvan hij lid was, Geref. Selskip for Fr. Tael- en Skriftekennis, waarvan hij oprichter was, Afd. Fr. van J. V. op G. G., die in hem haar 2e voorzitter ver loor, Ned. Prot Schippersbond, waarvan hij korten tijd voorzitter is geweest. Geref. Ko- lonisatievereen., wier voorzitter hij was, Chr. Schoolvereen. te Wynjeterp, aan wier School hy jaren als hoofd heeft gestaan. VOORJAAR 1936 Nieuwe modellen UITSTEKENDE KWALITEIT, PASVORM en AFWEP^nc- VOORNAAMSTE NIEUWS Dit Nummer bestaat uit DRIE bladen De rede die Dr II. Colijn gisteravond over de beide Nederlandsche radio-zenders heeft uitgesproken. Brief uit Abessynië, door P. v. d. Honing. Vandaag komt de zgn. Locarno-conferenli'i te Londen bijeenVoor de zitting van den Volkenbondsraad op Maandag a.s. zal ver moedelijk ook Duitschland uitgenoodigl worden. In de Belgische Kamer heeft minister- president Van Zeeland een verklaring over de Fransch-Belgische militaire overeenkomst en over het Locarno-verdrag afgelegd. De Eerste Kamer heeft de begrooting van HandelNijverheid en Scheepvaart aange nomen ciiis daarna begonnen aan de be- grooling van Justitie. De Ticeede Kamer heeft de behandeling van de begrooting van hei Landbouw er Iri fonds voortgezet. Voor het ambtenarengerecht te Den Haag is het ontslag van Prof. van Calcar en van het tevens ontslagen laboratorium-per soneel behandeld. VERSCHAFT U EEN NIEUWE JAPON 'T VEREISCHT GROOTE VAKKENNIS Reorganisatie van de Rijkspolitie De laak der ingestelde commissie. In het Voorloopig Verslag van de Eerste Kanier inzake de begrooting van Justitie voor 1936 werd den Minister gevraagd naar de mogelijke reorganisatie van de Rijks politie en de in verband daarmede ingestel. de commissie. In de Memorie van Antwoord zegi de Minister van Justitie naar aanlei ding van deze aangelegenheid het volgende: De taak der Commissie ligt niet op het tprrein der Rijkspolitie-z o r g: Ze heeft op dracht voor het nemen van concrete maat regelen van dislocatie en formatie van Rijks politie praetische voorstellen te doen en" houdt zich dus bepaaldelijk bezig met een wijziging in de plaatsing over Nederland van onderdeelen der Rijkspolitie-k o r p s e n en met liet brengen van eenheid in de Rijks politie. Van een opzijschuiven van do pro cureurs generaal en van het invoegen van een nieuw orgaan in het staatsbestuur, kan dus wel moeilijk worden gesproken. Huishoudschool te Sneek Geopend door den Min. van Onderwijs Gistermiddag heeft de Minister van On- derwijs Prof. Dr. J. R. S'.otemaker de Bruine de nieuwe Huishoudschool te Sneek officieel geopend. Wie zich heden op ons blad abonneert, ontvangt de tot 1 APRIL a.s. ver schijnende nummers gratis. Aanbrengers van nieuwe lezers voor minstens één jaar, kunnen recht doen gelden op de fraaie zilveren theelepel Voor eiken abonné een exemplaar. Abonné's op te geven aan DE ADMINISTRATIE

Nieuwe Leidsche Courant | 1936 | | pagina 1