STADSNIEUWS MAANDAG 17 FEBRUARI 1936 TWEEDE BLAD PAG 6 De gemeentelijke distributie van groenten Een adres dat steek hondt Door de Leidsche Vereeniging van hande laren in aardappelen, groenten en fruit, la een adres gezonden aan B. en W. dezer gc- gemecr.te, waarin het volgende wordt op gemerkt: De bij de behandeling van het voorstel tot gemeentelijke distributie van groenten, zoo nadrukkelijk gegeven toezegging van uw College, dat B. en W. alles in het werk zul len stellen om te zoeken naar wegen die er toe kunnen leiden, dat de particuliere han del op de een of andere wijze in de voorge nomen groei tedistiibutie wordt ingcscha keld, is voor het Bestuur van de Leidsche Vereeniging van Handelaren in Aardappe len, Groenten en Fruit, aanleiding geweest om te trachten met uw geacht College ten deze tot overeenstemming te komen. Blijkens het officieel verslag van de Raadsvergadering van 20 Januari j.l. wan volgens den wethouder van Sociale /.aken d i t het uitgangspunt, dat eenerzijds groote hoeveelheden groente die onverkoopbar znn, worden weggesmeten en vernietigd, terwijl aan den anderen kant duizenden arbeiders gezinnen door gebrek aan middelen dit ge zonde volksvoedsel niet kunnen bekomen. Met dit uitgangspunt als basis der bespre king, kan het bestuur zich volkomen veree- nicen. Tevens nam het gaarne nota van de woorden van den Wethouder van Onderwijs Mr Tepe, toen hij jl. Maandag in den Raad verklaarde, dat het voorstel van Mr. Bce- Kenkamp, Wilmer en Wilbrink, eerst dien morgen was ingediend en dat B. en W. geen gelegenheid hadden gehad om op zoo korten termijn hun standpunt daaromtrent te be palen. Ook diens toezegping naast die van den Voorzitter en den Wethouder van So<v Zaken om nauwkeurig alle middelen na te gaan om den detailhandel alsnog in te scha kelen, werden dezerzijds met groote voldoe ning vernomen. Volgens de persverslagen en u!t eigen waarneming, meent het Bestuur de bezwa ren van den Wethouder van Soc. Zaken te gen het plan Beekenkamp als volgt te mo gen fomiuleeren. Ie. het voorgestelde systeem is ondoorvoer haar omdat het systeem van consignatie een beletsel is, want elke controle ontbreekt 2e. de Groentecentrale kan de doorce- 'draaide groenten niet weer aan den hande laar afstaan. Wat het eerste bezwaar betreft met ten Stelligste ontkend worden, dat elke controle fpn ontbreken. Ook uw College zal bij nader ^verwegen ongetwijfeld inzien, dat juist bij rfit voorstel de controle het best tot haar fcecht (komt, daar aJsdan niet min of het wilde weg wordt gesteund, maar geval voor geval bekend is. Het Bestuur meent dan ook dat bij hoi systeem zooals door het College dit wordt gedacht, het gevaar voor knoeien veel groo- ter is. Dat het aan de gemeenten zenden der groenten in consignatie een beletsel zou zijn Ja evenmin bij nader inzien te aanvaarden, daar bij het voorstel-Beekenkamp van te voren komt vast te staan, hoeveel groente van elk soort gedistribueerd zal worden. Het hatelijk vernietigen van groente dat bij het voorstel van B. en W. door Leidsch" ambtenaren zou moeten geschieden, zal bij dit voorstel nagenoeg geheel achterwege kunnen blijven. Wat het tweede bezwaar betreft, dit argu ment van de Groentecentrale kan in het ge heel niet au serieux worden genomen. Do Groentecentrale levert de gevraagde hoeveel beden aan de Gemeente, welke de groente distribueert over de door de betrokkenen aangewezen groentehandelaren. In de groote meerderheid der gevallen zal overigens de Leidsche Groenteveiling in staat zijn tegen gelijken prijs als de Groentecentrale dc groenten te leveren. De groote voordeelen van het voorstel- Beekenkamp ziet het bestuur als volgt: Ie. Alleen diegenen worden gesteund die behoefte aan dien steun hebben, wat tevens een betere controle mogelijk maakte. 2e. Alleen die groenten worden gedistri bueerd die zijn doorgedraaid of daarmede volgens de Commissie van advies worden gelijkgesteld. 3e. De bestaande groentehandelaren wor- 'den niet in hun reeds zoo sober bestaan be dreigd. 4e. De ondersteunde wericloozen en arm lastigen zullen bij het voorstel-Beekenkamp de groenten nog iets goedkooper kunnen Verkrijgen dan bij het officieele voorstel. 5e. De reëele behoefte zal duidelijk blij ken, wat met het oog op de definitieve plan nen van groot belang moet worden geacht 6e. Het gevaar wordt vermeden dat de Gemeente zou optreden als groente-distri- buant en met gemeentegeld de ingezetenen zou gaan beconcurreeren, iets wat naar de ineening van uw-College ook niet de bedoe ling van het voorstel is. 7e. De werkloozen en armlastigen behoe ven niet telkenmale in de rij te staan om hun „goedkoope" groenten in ontvangst te nemen, iets wat het moreele besef onder mijnt, maar worden door hun gewonen groenteboer bediend. Het Bestuur zou het daarom wel hoogelijk op prijs stellen indien uw geacht College zooveel waarde aan de hier gegeven be schouwingen zou willen hechten, dat het zou willen besluiten dat door de daartoe in aan merking kamende gemeentediensten op zeer korten termijn ove-r 't voorstel-Beekenkamp prae-advies zal worden uitgebracht en in middels een tweetal leden van het Bestuur met eventueel een of twee adviseurs tot een conferentie zullen worden uitgenoodigd, om zoo noodig nadere inlichtingen te geven. Het Bestuur, dankbaar nota genomen heb bend van de gebleken bereidwilligheid om het amendement-Beekenkamp in onderzoek te nemen, dankt uw geacht College bij voor baat voor zijn welwillendheid. OVERPLAATSING Naar wij vernemen Is met ingang van 1 Maart de chef van het station Heerensin gel, dat thans buiten gebruik Is gesteld, de beer II. J. Muller, overgeplaatst naar het station Hillegom der N.S., waar hij de plaats gaat innemen van den heer Hillenis. die js overgeplaatst naar Wormerveer. In de afgeloopen week is er opgericht, on der den naam Chr. Leidsche Groenten- en Fruitliandelaren-vereeniging. een afdeeling J.ciden en Omstreken van den Bond van Chr. Kleinhandelaren in aardappelen, groen ten en fruit. Secretaris is de hoer B. de Mc -v. Pajielaan 80, Voorschoten, Chr. Hist. Unie De Kamerkring-vereen. Leidon der Chr. Hist. Unie hield Zaterdagmiddag in het Gebouw der Muziekschool van de Mij. voor Toonkunst haar jaarverga dering. Een groot aantal kiesvereen. uit den omtrek woonde deze bijeenkomst bij. Ook was Dr. J. Schokking, lid van den Raad van State en eere-voorzitter der vereeniging aanwezig. De voorzitter der Kamerkringvereeniging de heer Jac. Wilbrink, las bij opening een gedeelte uit Jesaja 40, waarna hij allen wel kom heette, in het bijzonder Dr. Schokking cn den heer Van der Endt, uit Gouda. Spr. schetste hierna aan de hand van het voor gelezen Schriftgedeelte de moeilijke tijds- nstandigheden, waarin wij leven. Wij zullen het niet verwachten, van i schen, maar van God, die het leven der vol- ?ren leidt naar Zijn welbehagen. De heer Wilbrink deed vervolgens mede- deeling dat bericht van verhindering was ingekomen van de heeren H. van Boeyen, Van der Vijver en Jonk. Na lezing der notulen bracht de secreta ris. de heer C. E. Klink, het jaarverslag uit. In het begin van dit jaaroverzicht werd de' actie van de onderscheidene politieke par tijen gememoreerd, waarna achtereenvol- eens werd stil gestaan bij de vorming van kadercursussen in den Statenkringen Lei den en Gouda, de Staten- en Gemeenteraads verkiezingen, het eerste lustrum der Chr. Hist. Jongerengroep te Voorschoten en d< organisatie van den Kamerkring, welks le dental ongewijzigd bleef. De organisatie der Unit Over „De organisatie der Unie" sprak hierna de heer B. J. Thijssen, voorzitter van den Statenkring Leiden. Spr., die wenschte te spreken los van de organisatie der Unie, zeide, dat in het le ven der Unie bij vele leden een gebrek aan kennis van de beginselen is. Voorts een gemis aan tucht en een te gemakkelijke op neming van nieuwe leden. Ook aan de organisatie der Unie ontbreekt nog wel het een en ander. Zoo is er aller eerst een gebrek aan welbewust-systema- tisch streven, in de tweede plaats te weinig „voeding" van boven af en to veel „eigen" actie der kiesvereenigingon, vervolgens een zitting hebben van afgevaardigden als Ka mer-, Staten- en Raadsleden in de besturen der op hen betrekking hebbende verceni- gingen en tenslotte het niet opnemen in de pers van de op Kamer-, Kring- en andere vergaderingen gevoerde discussie, waardoor de Unie in het algemeen en het H.B. en Kamerfracties in het bijzonder niet in staat zijn om zich op de hoogte te stellen van het geen wordt gelanceerd, waarvan eveneens een zekere verstarring het gevolg is. Uitvoerig werden deze punten nog floor Spr. belhandeld, waarbij hij gelegenheid vond nog wat dieper op de zaak in te gaan en enkele, richtlijnen aan te geven, waar langs zich de organisatie der Unie kan ont wikkelen. De secretaris, de heer Klink, heeft hierna in een enthousiast betoog opgewekt de Chr. Hist, pers te steunen. Spr. toonde hierbij de groote waarde van het geschreven woord aan. De bestuursverkiezing had tot resultaat dat herkozen werden de heeren H. van Boeyen, G. Braat, en C. E. Ktfnk, resp. met 91. 97 en 95 van de uitgebracht 118 stem men. In de vacature-K. Tanis werd na her stemming de heer D. de Jong, van Rijn*- burg, met 53 stemmen gekozen. Op Mr. Schokking, uit Wassenaar, werden bij deze stemming 23 en op den heer Siessen, vao Hillegersberg, 18 stemmen uitgebracht. Al len lieten zich hun benoeming welgevallen. Nadat de beide inleiders bij monde van den heer Wilbrink waren bedankt voor het houden van hun referaat, ontspon zich een uitgebreide discussie, jvaaraan zeer velen deelnamen. DAMMEN Competitie H.D.D.B. derde klas L.D.V. III P.D.L. III .T. Hes Jr.Z. de Jong afgebr. J. Huisman Jr.— C. de Bogerd 20 B. de KierC. v. d. Leede 20 D. de RoodeB. Kuipers 11 J. LangezaalS. Roode afgebr. M. J. v. HoutenC. de Jong 20 A. v. Egmond JrH. Albers afgebr. A. de HaanC. v. d. Voet 02 J. de BreeC Block afgebr. J. P. DilleH. v. Drunen 0—2 Voorloop ig 7—5 Nieuwelingenwedstrijdein; D. Fuchs—G. J. Kühn 2—G F. SimonsV. v. d. Linden 20 J. Vermeer— J. v. d. Hoed 20 K. VermeerA. J. v. d. Lelie 0—2 S. KootenN. Liboohant 02 Chr. Wijkvereeniging „Levendaal" De Ziekenverpleging In 1935 Met dankbaarheid kan het dames-comité voor Ziekenverpleging terugzien op het af geloopen jaar, waarin het 1511 liter melk, 1180 eieren en 204 maaltijden mocht uit reiken, daartoe in staat gesteld door velen die wat voor de Ziekenverpleging gevoelen. In dezen tijd,, waarin menigeen zijn uit gaven moet verminderen en de penning meesteres af en toe moet klagen over het voor de kas zoo bedenkelijke verschijnsel, dat het aantal vaste contribuanten afleemt, merkt toch het Comité telkens weer dat in 't bijzonder voor zieken nog menig hart gevoelig klopt. Wat is zuster Weynands blij wanneer ze bemerkt, dat haar bus niet vergeten wordt, en het maande!ijksch sultaat een mooi bedrag vormt. En dan te weten, dat dit bedrag door kleine gaven werd bijeengebracht! De bus van de zuster bracht in 't afge loopen jaar op de som van 182,90,, en de kleine verzamelaarstcrs brachten het tot 99,99. Ook had het Dames-comité niet te klagen over een tekort aan kleeren. Menig pak met nog goed te gebruiken inhoud werd aan het Wijkgebouw afgegeven, en bovendien ontving het Comité nog zestien stuks nieuw, en een partij kousen en sok ken door de Gebr. v. W. Het Dames-comité is voor een en ander heel dankbaar, wil in dit korte verslag de verzekering geven dat het de hulp cn den steun, die de Ziekenverpleging steeds ontvangt, zéér op prijs stelt. Door patiënten werden 5092 bezoeken naar liet wijkgebouw afgelegd. De zuster bracht 2606 bezoeken. Speeltuinvereeniging „Zuiderkwartier" Propaganda-feestavond In de groote zaal van „Zomerlust" gaf de speeltuinvereeniging „Zuiderkwartier" Zaterdagavond een propaganda-feestavond ten bate van den speeltuin. Als de voorzitter, de heer P. C. Mertz, het welkomstwoord spreekt, is de zaal bij kans geheel gewild met belangstellenden. Spr. heet bijzonder welkom de afgevaar digden van de zustervereenigingen, verder de vertegenwoordigers van de Bouw „Ons Doel", „Tuinstadwijk", „Onze Tuin" «va. Deze avond, aldus de voorzitter, staat in het teeken van propaganda. En deze propaganda is zeer noodig, want hoewel Tuinstadwijk steeds uitbreidt en er dus meer menschen komen wonen, gaat het aantal leden achteruit Dit heeft zijn terugslag op de vereeni ging. Daarom is aller medewerking nood zakelijk, zoowel moreel als financieel. Het is in het belang van de jeugd, dat zij van de straat blijft en waar kan zij dan beter vertoeven dan in een speeltuin? Daarom roept spr. de medewerking in van allen om ..Zuiderkwartier" te steunen, b.v. door dezen avond alle prijzen van de tombola weg te halen, mits men naturlijk eerst een lot koopt Na dit opwekkende woord was het ver dere programma aan de beurt Allereerst trad op de heer Meijer Nabar- i, beter bekend als .Bolletje". Deze had met een praatje en een liedje alras de Juiste stemming in. Vervolgens goven de gebrs. 'Can Tongeren een aantal nummers op do harmonica ten beste, die, gezien het applaus, in den smaak vielen. Na dit muzikaal intermezzo was de beurt aan „The Young Fellow", die de aanwezi gen vergastten op een serie acrobatische toeren, die er wezen mochten. Het tweede gedeelte van dezen avorrd bracht, allo artisten nogmaals voor het voetlicht KLEEREN-DIEFSTALLEN ENZ. Uit het anorganisch chemisch laboram- rium werden ten nadeele van studenten een tweetal overjassen ontvreemd. Uit de koekfabrick ,Be Bij" zijn een schrijfmachine en een blauwe broek gesto len. Zaterdagmiddag is een onbekende bin- nengeloopen in de keuken van het perceel Zoetenvoudsche Singel 60. bewoond door de familie v. A. Toen de dienstbode in de keuken kwam sloeg de man od de vlucht met medeneming van een mantel en twee schortjes. De dienstbode gin£ hem achter na en de dief liet toen de mantel en een schortje vallen. Het gelukte de dienstbode niet hem te achterhalen. BEGIN VAN BRAND Zaterdagavond te twaalf uur ongeveer is een begin van brand ontstaan i-n het perceel St. Jorissteeg 40, bewoond door J. P. v. d. P. Er was kortsluiting ontstaan en noodleiding, die bij de reparatie van het dak was gelegd. Het vuur was echter spoedig door de bewoners gedoofd De brandspuit, die uitgerukt was. behoef de geen dienst te doen. BURGERLIJKE STAND ONDERTROUWD: P v Leeuwen en C Jonge- ja:i H Slhggers 27 J cn A v d Hoogt 2» j A Duijm 23 J. en M LEcluse 23 J. BEVALLEN: J v d BrinkSonneveld z OVERLEDEN: J de LaterDane vr., 55 Jr A V L Broedelet m, 63 jr LM Mieog— de Laaf, wede 90 Jr A Joustrav d V©?, vr 77 Jr E v Kralingen, dr 6 wkn Koninklijk Genootschap „Mathesis Scientiarum Genetrix" De vijfjaarlljksche prijsvraag Overeenkomstig het door oud-leerlingen ran M.S.G. in Sept 1SS5 gestichte fonds, schrijft het bestuur van het Kon. Genoot schap „Mathesis Scientiarum Genetrix", een prijsvraag voor Bouwkunde uit, namelijk: „Het ontwerpen van een bankgebouw met directeurswoning in een welvarende provin cieplaats." Aan deze prijsvraag mogen alleen deelne men oud-leerlingen van de school van M.S. G. die na 1 Juni 1926 nog als leerlingen n ingeschrexen. nr toezerding dc prijsvraag wende men zich tot den waarnemenden directeur der school, den heer A. van der Iloogt, Jan van Houikude alhier. APOTHEKEN De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 17 tot en met Zondag 23 Februari a.s. waargenomen door de apotheken: G. H. Blanken, Hooge- woerd 171. telef. 502; D. J. van Driesum, Mare 110, telef. 406; en C. van Zijp, Wilhel- minapark 8, Oegstgeest, telef. 274, UIT DEN OMTREK ALPHEN AAN DEN RIJN KANTONGERECHT. Wegens overtreding van de motor- en rij- wielwet zijn door het kantongerecht te Alphen veroordeeld: J. V. te Bodegraven tot ISO, suha 20 dagen met intrekking van rij bewijs voor 4 maanden; B. R. te Alphen tot f8 suba 8 dg.; G. M. te Bodegraven f3, subs. 3 dg., L. S. te Hazerswoude 2 x f3 subs. 3 dg, G H. M. W. te Alphen; A. Z. te Bodegraven; B. B. te Rijnzaterwoude; W. F. de G. te Bodegraven; Cv R. te Alphen en J C V. te Bodegraven allen tot f2.50 subs. 2 dg. CHR. ORANJEVEREENIGING Naar we vernemen ligt het in de bedoe ling van het bestuur der Oir. Oranjevereen. de verjaardag van H. K H. Prinses Juliana te herdenken in één of twee samenkomsten n.l. op 29 en 30 April. Dit zal dan tevens de jaarvergadering zijn van de CO.V. Mu ziek en zang, sprekers en films zullen voor komen op het programma. ONDERZOEKT DE SCHRIFTEN Dinsdagavond a.s. hoopt de Chr. Jongel. Vereen. „Onderzoekt de Schriften" haar jaarvergadering te houden. Een mooi pro gramma werd samengesteld voor deze jaar vergadering die gehouden wordt in het Ijfutsgebouw, FORD V-8 SNEL - BETROUWBAAR-ZUINIG 4 Cil. van f 1025.- af V- 8 van f 1440.- af n )ledci/ancls(A fhcduct Official Ford-Dealer: N.V. „HET MOTORHUIS" Stationsweg 1Leiden De heer H. Gordeau, secr. van het Ned. Jongel. Verbond hoopt o.m. ,to spreken over „Denken en Gedenken". VERBETERING RIJKSSTRAATWEG In de raadsvergadering van hedenavond komt een belangrijk voorstel van B. en W. in behandeling, n.l. verbetering van de Rijksstraatweg van de brug bij Oosthoek er „De Laaste Stuijver". Daardoor zal werkverruiming van betee- kenis worden verkregen. B. en W. stellen zich voor dit werk door eigen werkloozen te doen uitvoeren. Aan de westzijde zal een tegeltrottoir worden aangelegd hetwelk het geheel een ander en mooier aanzien zal geven. Voorgesteld wordt het beschikbaar stel len van een crediet van f64.000, waarvan dan door het rijk zal worden terug betaald f12000, kosten van trottoir en rioolaanleg tot een maximum van f 12700 en bijdrage in de kosten verbetering gedeelte „De Laet- ste Stuijver" en de Postbrug. SUBSIDIE LAND. EN TUINBOUWCURSUS Het bestuur van de afd. Alphen a d. Rijn Holl. Maatschappij van Landbouw heeft Jen raad gevraagd een subsidie van f 100 voor land- en tuinbouwcursus te Aarlanderveen. Daar 1/3 van het aantal leerlingen in Alphen woohachtig is Stellen B. ei? W.' voor 1/3 van het- gevraagde bedrag toe te staau n.l. f 33.5a ONDERLINGE HULPVERLEENING BIJ BRAND Aan den raad wordt voorgesteld in de regeling van onderlinge hulpverleening bij brand in te voegen een gedeelte waarbij de gemeente Woubrugge met eigen mate riaal kan inrijpen als het gebouwen betreft die grenzen aan de gebouwen van de ge meente Woubrugge. DE PLATTE KNOOP De Alphensche EHBO heeft haar maand blaadje ..De platto Knoop" dat haar twee de jaargang inging, in nieuw gewaad ge stoken. 't Is een eenvoudig, practisch en degelijk pakje. Van de cyclostyle is mon overgegaan naar de drukpers, en het moet gezegd, dit eerste nummer ziet er goed uit. De heeren Dr Hildernisse. medisch leider en J. Allart en E. de Goede, redacteuren, geven in dit nummer onderscheidene raad gevingen en wenken van veel belang voor F..II B.O.'ers, Als de vereen, voor E.H.B.O. te Alphen voor u een onbekende is moet u zich eem in vrbinding stellen met haar secretaris: Stevinstraat 3. HAZERSWOUDE CRISIS-COMITS De maandelijksche collecte gehouden door de leden van het Crisis-Comité heeft opge bracht de som van f 93.64, benevens een bon voor kruidenierswaren en een voor nu facturen, terwijl een extra gift van f20 is ingekomen. OPBRENGST COLLECTE De collecte gzehouden in de Geref. Ke.rk bij de herdenking van de Doleantie, waarbij voorging Ds. Heuzeveldt, heeft opgebracht f 81.17. OUDERAVOND CHR. SCHOOL De Ouderavond van de Chr. School op het dorp zal worden gehouden op Donderdag 20 Februari a.s. Des n.m. van half twee tot 4 uur zal er gelegenheid zijn tot het be zichtigen van het werk der leerlingen in de school, waartoe ook des avonds van half ze- tot half acht gelegenheid zal zijn. Des avonds half acht zal de vergadering in het gymnastieklokaal aanvangen, waarbij om door den heer H. van den Berg onderwij/er der school zal Worden behandeld „De Jeugd en de Bijbel", en onder leiding van den heer A. A. Boohmor „een lesuur in de oude school" met een twaalftal jongens zal wor den gehouden. HILLEGOM GEMEENTERAAD Een openbare vergadering van den Raad der gemeente Hillegom znl plaats hebben op Woensdag 19 Februari des namiddags kwart voor twee- Agenda: 1. Notulen: 2. Wijziging van de begrooting voor het dienstjaar 1935; 3. Be handeling van de brief van den Commis saris der Koningin in de provincie Zuid- Holland inzake de verordening gemeente politie; 4. Vaststelling van de begrootin gen voor het dienstjaar 1936: a. Burgerlijk Armbestuur, h. Gasbedrijf, c. Waterbedrijf, d Slaehtbedrijf, e. Bad- en Zweminrich ting, f. Openbare Werken, g. der Gemeente. Hie.rbij zullen tevens enn de orde wor den gesteld eenige voorstellen van B. en W. welke op de begrooting betrekking hebben, met name: a. voorstel tot he* alsnog slui tend rnaken van de gemeentebegrooting 1936; b. voorstel tot verlenging van de ge- meenschape'ijke regeling voor den school artsendienst. Indien het mocht gelukken de begrooting sluitend te maken, rankt do gemeente het praedicaat „noodlijdend" kwijt. OVERPLAATSING De stationschef van het voormalige sta tion aan de Heerensingel te Leiden, den heer H. J. Muller, is tegpn 1 Maait als op volger aangewezen van den heer Hillenius, als chef van het station der N. S. alhier. De heer Hillenius wordt overgeplaatst naar Wormerveer. KATWIJK AAN DEN RIJN JAARVERGADERING Woensdag a.s. des avonds om half 8 zul len de J.V. op G.G. „Pred. 12 la" en de M.V. op G.G. „Psalm 90 17b", haar gecom bineerde jaarvergadering houden in de Geref. Kerk. KATWIJK AAN ZEE KATWIJKSCHE ZIEKENVEERPLEGING De groote jaarvergadering van de Kat- wijksche Ziekenverpleging wordt a.s. Vrij dagavond om half acht gehouden in „Cnsa Cara". Leden en begunstigers zijn hartelijk welkom. GEREEF. BOND Dinsdag 18 Febr. hoopt in de Gemeen tezaal voor de Geref. Bond op te treden ds. Bartlema van Zeist. Aanvang half acht. AFGETREDEN Als consul van de Kon. Ned. Toeristen bond A.N.W.B. van Katwijk en omstreken is afgetreden de heer H. Kooiker, die deze functie vele jaren vervuld heeft. Het dagelijksch bestuur heeft hem het gevraagde ontslag op de meest eervolle wijze verleend. ZATERDAGMIDDAG-VOETBAL Door de ongunstige weersomstandigheden konden de wedstrijden van j.l. Zaterdag geen doorgang vinden. NED. CHR. VROUWENBOND Mevr. Kooijker—Mohr hoopt Donderdag 20 Febr. a.s. om acht uur in „Irene" te spreken over het boek „Bikkel" van Diot Kramer. BAZAR CHR. JEUGDORGANISATIE De bazar, georganiseerd door do Meis- jesvereenigingen „De Vierboet", „Wees een Zegen" en „Bid en Werkt", is een groot succes geworden. Veel goederen welke de meisjes zelf hadden gemaakt zijn verkocht geworden, terwijl voor de grabbelton en sjoelbak groote belangstelling bestond. Ook ontbrak het rad van avontuur niet. Enke le verlotingen hadden plaats, waarbij mooie voorwerpen werden gewonnen. Doordat de entree-prijs zeer laag was ge steld heeft het de beide dagen aan publiek niet ontbroken. Een woord van dank komt toe aan de actieve leidsters van de meis- jesvereenigingen, die door het organisee- ren van deze bazar een bedrag van 387 wisten te verkrijgen. Hiervan moet natuur lijk nog een belangrijk bedrag worden af getrokken voor aankoop van artikelen en andere gemaakte onkosten. De leiding van de bazar berustte in de vertrouwde handen van mevrouw Tom Spaanderman. NED. BIJBELGENOOTSCHAP Het Ned. Bijbelgenootschap houdt een samenkomst in de Oude Kerk D.V. Woensdag 19 Febr. om zeven uur. Spreker is ds. B. J. C. Rijnders (zendingsdirector), van Hilversum, ingeleid door ds. E. H. Broekstra, Geref. predikant van Rijnsburg. Gecollecteerd wordt voor Kerk en Bijbel genootschap. COLLECTE De collecte j.l. Woensdagavond gehou den in de Oude Kerk voor den Geref. Zend. Bond heeft opgebracht de som van 100,—. KOUDEKERK CHR. BESTURENBOND Vrijdagavond kwam de Chr. Besturen bond „KoudekerkHazerswoude" in hotel De Bruin, in vergadering bijeen. Wegens verhindering van den voorzitler den heer G. P. de Jong, stond de vergadering onder lei ding van den secretaris den heer P. de Jong. Nadat deze op de gebruikelijke wijze de vergadering had geopend, volgde eerst inzage en bespreking van de verschillende stukken van het C.N.V. Daar het werk van de sociale studieclub op de vergaderingen van de besturenbond plaats vindt, hield ver volgens de heer J. Bakhuizen, van Hazers woude, aan de hand van de studieschets, een inleiding over: „Samenstelling, taak inrichting der besturenbonden, in verband met de plaats die zij in de Chr. sociale be weging innemen'' Op de uiteenzetting van dit onderwerp volgde een leerzame gedachtenwisseling. Na nog verschillende zaken en toestanden be sproken te hebben, die plaatselijk in de beide gemeenten aan de orde van den dag zijn in verband en naar aanleiding van den tegen woord igen toestand, sloot de secretaris deze geanimeerde bijeenkomst en ging de heer Bakhuizen voor in dankgebed. De volgende vergadering van den bestu renbond die tegelijk de jaarvergadering zal den. zal worden gehouden op Donderdag 20 Febr. a.s. LEIDERDORP A.-R. PROPAGANDACLUB Woensdagavond te 7.S0 uur zal deze club haar eerste jaarvergadering houden, waar in door een der leden zal worden behan deld: ..De Chr. grondslagen voor het Staats leven". LISSE BURGEMEESTER AFWEZIG De Burgemeester dezer gemeente. Baron AFSCHEID De heer A. Verhagen nam Zaterdagmor gen afscheid als concierge van de Ne-d. Herv. School, na elf jaar als zoodanig werk zaam te zijn geweest. De heer Verhagen nam ontslag wegens gezondheidsredenen. GOUDEN BRUILOFT Het echtpaar W. Hoogendoorn en C van Diest hoopt 2 Maart het gouden huwelijks feest te vieren. JAARFEEST De Chr. Jon gel ingsvereeni ging „Obadja" viert hedenavond het jaarfeest in gebouw „Rchoboth", RADIO DISTRIBUTIE MAANDAG 17 FEBRUARI Programma 3: 8 Brussel VI: pl.m 9.20 Keu- Ion: 9.35—19.05 Deutsc.il-s-nder: 11.20 Kalund borg; pl.m 12.15 Briusel VI: 14.20 Parüs Rario 17.20 Keulen; pl.m 19.05 Parüs Radio Programma 4: 8.05 Parüs 'Radio; 10.35 Lon don Keg; 17.05 Droltwlch: 18.20 Dlve-aen; 18 50 Londen Reg; 20.29 Droltwlch: 20.35 Londen R; 22.20 Brussel VI; 22.30 Londen Reg DINSDAG IS FEBRUARI Programma 3: 8 Brussel VI; 9 20 Keulen. 9 35 Deutschl-sender; 11.20 Kalundborg: pl.m 12.15 Brusael VI; 14.20 Kalundborg; 15.20 Keu- Weenen of diversen Programma 4: 8 05 Parüs R of dlv; 19 35 Droltwich; 11.50 Londen Reg; 12.50 Droltwlch; 14.20 Londen Reg; 17.35 Droltwlch; 18.20 Di versen; 18.50 Londen Reg; in Tulnpraatje door GEVONDEN VOORWERPEN CHR. GEREF. MANNENVEREEN. Hedenavond hoopt de heer G. Batenburg in een vergadering der Chr. Geref. Mannen, vereeniging te handelen over het onderwerp „Piëtisme". LEZING NIET DOORGEGAAN De lezing van mej. M. Lahberton voor do Ned. Vereen, van fluisvrouwen kon wegens ziekte van de spreekster, niet doorgaan en is tot nader datum uitgesteld, GEREF. MANNENVEREEN. De Geref. Mannenvereeniging vergadert hedenavond in de zaal der Geref. Kerk, in welke vergadering de heer C. de Jager een inleiding hoopt te houden over het onder werp: „De schoonheid van den Bijbel". WERKLOOSHEID Bij de Gein. Arbeidsbeurs stonden In de afgeloopen week 665 werkloozen ingeschre ven (v.j. 6051. NOORDWIJK AAN ZEE UITVOERING MOND-ACCORDEONCLUB „CONCORDIA" Bovengenoemde vereeniging gaf in Sein post haar jaarlijksohe uitvoering. Bij afwe zigheid van Ds. Bouma opende de heer G. Dekker de bijeenkomst op dc gebruikelijke wijze. De uitvoering werd begonnen met de pittige Concordia Clubmarsc.h, gecomponeerd door den directeur, den heer v. d. Beijden uit Leiden. Hierna volgde eenige marschen, o.a de KX.M.-marsch van Schootenxneijer. die heel goed werd uitgevoerd en wel veel uithoudingsvermogen eischt van de leden. Een deir jonge leden hield een voordracht, n.l. „De operatie". Hierna werd gespeeld hot mooiste stuk van den avond, t. w. de ouver ture ..La Reconnaissance", welke 11a de pauze nog eens op verzoek werd herhaald. Weer volgde een voordracht „Gevaarlijk spel". Na de pauze werd opgevoerd de som en- spraak „De Vermageringskuur", in 6 bedrij ven. Nadat directeur en leden dank werd ge bracht voor het genotene, eindigde de lieer Warnecke dezen avond met gebed. PERDIKBEURT Dinsdag a_s., nam. 7.30 uur, treedt voor den Geref. Bond (Julionaweg 27) op Ds. S. van Dorp, van Den Haag. RIJNSBURG „JONG HOLLAND SNAKT NAAR WERK*1 Zaterdagavond 1.1. werd in de consistorie der Geref. Kerk Voorhoutenveg, een comité geïnstalleerd, uitgaande van de Centrale voor werkloozenzorg onder het motto3 „Jong Holland snakt naar werk". Dit geschiedde in een officieele vergade ring welke door den heer W. Star werd ge opend met gebed. Nadat het doel en delp^ werkzaamheden van dit comité waren besproken werd het comité door den heer W. Star geïnstalleerd. Het comité bestaat uit de volgende hee ren: W. Star. voorzitter; P. van Zuilen, se cretaris; H. den Hoed, penningmeester; J. Kromhout, algemeen adjunct; J. Corpers-^ hoek, J. de Bruine, G. Timmers, F. Kralt, B. de Leeuw. Naast dit comité van actie zal worden gevormd een comité van aanbeveling, waarvoor verschillende vooraanstaande personen uit onze gemeonte zullen worden uitgenoodigd. Nadat nog eenige actie was besproken, sloot de heer J. Kromhout de vergadering met dankgebed. WERKLOOZEN Bij den correspondent der arbeidsbemid deling staan ingeschreven op 't oogenblik 197 werkloozen. !Va PROPAGANDA-AVOND Dinsdag a.s., 's avonds acht uur, zal er 't Veilinggebouw „Flora" een groote, propaganda-avond gehouden worden vanpc het Vrijwillige Landstormkorps, „Motor- dienst", Sectie Leiden. De avond belooft mooi te worden, o.a. zal de Oude Jager band spelen. En het doel, n.l. propaganda voor de B.V.L., zal zeer zeker velen doen opgaan naar „Flora". SASSENHEIM CHR. GYMNASTIEKVEREEN. D.O.S. Bovengenoemde vereeniging gaf in liet K.S.A. gebouw haar 15de Openbare Turn- avond, onder leiding van den heer P. Nie- vaart, te Leiden. De vergadering werd door dcu heer A. van Breda geopend, waarna het programma vlot werd afgewerkt Deze avonden zijn een evenement gewor den voor het sportlievend publiek en de be langstelling was ook dezen avond buiten gewoon groot zoodat de geheele zaal waa gevuld. De aanwezigen bleken door het ge- bodene te worden geboeid, zoo zelfs, dat de belangstelling ondanks het late uur niet erminderde. Dr. Ie Grand sloot den avond na in zijn slotwoord te hebben opgewekt te steunen de Chr. Gymnastiek vereeniging. A.-R. PROPAGANDACLUB De A.-R. Propagandaclub houdt morgen epn openbare vergadering in „Coucordia", r als spreker hoopt op te treden dc heer A. Warnaar Jzn., Burgemeester van Hazers woude, met het onderwerp: „Het plan vai] den arbeid". Een belangrijke vergadering. BLOEMLUST De actieve tentoonstelUngscommiss'"e Bloemlust is thans bezig de jaarlijksHie Narcissen-tentoonstelling te oreaniseoren, welke gehouden wordt van 18 tot 26 Febr. Er blijkt voor deze tentoonstelling wc derm veel belangstelling te bestaan. Morgen zal door Z.Exc. Minister Deckers, te half drie de tentoonstelling worden ge- opend. In verband daarmede wordt dc ton- NI an Bo: 51 1 ut

Nieuwe Leidsche Courant | 1936 | | pagina 6