NEVER ILL OPTIMUS GRAZIANI'S SUCCESSEN IN HET ZUIDEN (jè/teumatick en iïcto't NEVER1LL! ZATERDAG 18 JANUARI 1936 EERSTE BLAD PAG De oorlog in Oost-Afrika Italië protesteert te Genève tegen Abessynsche oorlogs methodes Italiaansch vliegtuig in Soedan geïnterneerd De Britsche regeering heelt bericht ontvangen, dat een Italiaansch mili tair vliegtuig, met een uit een kapitein en drie man bestaande bemanning, een noodlanding in den Soedan heelt ge maakt, op 50 K.M. alstand van de Abes- sijnsche grens. Spoedig nadat de vijandelijkheden in Oost-Afrika begonnen waren, heeft Londen de Italiaansche regeering ervan in kennis gesteld, dat op 't Britsche koloniale groud- gebied de regels der neutraliteit zouden worden toegepast. De Italiaansche bemanning van boven genoemd vliegtuig is derhalve geïnterneerd, terwijl het toestel in beslag is genomen Abessijnsche cavalerie in den aanval Van Italiaansche zijde wordt medege deeld, dat in de slag van Gaijale Doria de Abessijnen voor het eerst gebruik hebben gemaakt van cavalerie in den aanval. On middellijk kwamen Italiaansche tanks de aangevallen detachementen te hulp brachten den vijand met mitrailleurv zware verliezen toe. Toch vielen «Je ruiters opnieuw verwoed de tanks aan, die hen wederom met zware verliezen dwongen te .vluchten. Te zelfder tijd kwamen de Italiaansche vliegtuigen ten westen van het kwartier van Ras Desta, waardoor deze werd belet versterking te zenden De Abessijnsche troepen werden vanaf ge ringe hoogte met mitraiileurvuur bestookt: deze trokken zich in wanorde terug voor de oprukkende Italianen. Graziani's offensief De berichten over het zuidelijk offensief van generaal Graziani werden in geheel Italië met vreugde ontvangen. De bladen publiceeren uitgebreide artikelen oveivjezen veldslag, hoew wordt verklaard, dat men de werkelijke beteekenis van deze overwin ning eerst latpr zal kunnen beoordeelen. Zonder twijfel zal hierdoor echter de ver dere ontwikkeling sterk worden beïnvloed. De militaire medewerker van de „Picco lo", generaal Bolatti, wijst erop, dat men tharïs voor het eerst den vijand tot een slag heeft weten te dwingen. Het eerste ge volg van de nederlaag is, dat een deel van de gewichtige Kenya-grens voor de Abessij nen is afgesloten, zoodat de rijke toevoer yanuit Kenya bemoeilijkt is. Volgens het inzicht van den schrijver is het niet onmogelijk, dat Abessijnsche troe pen, die bestemd waren voor het Tigre- front. thans naar het Somalifront zullen Worden gezonden. In ieder geval ligt het initiatief op 't oor Jogstooneel in Italiaansche handen. De vliegers weren zich opnieuw Ttaliaansche bommenwerpers hebben vol gens Abessijnsche berichten wederom boven Kworam gecirkeld en de stad met bommen bestrooid- Er zijn nog geen gegevens om trent het aantal dooden en gewonden. De Italianen zouden ook weder pamfletten hebben uitgestrooid, waarin zij verklaren, dat in den oorlog ook kerken worden ver woest, doch dat de Italianen na den oorlog met Gods hulp de kerken weer zouden op houwen en dat ook andere verwoestingen welke zij hebben moeten aanrichten, zou den worden goedgemaakt De pamfletten zouden voorzien zijn van 'de handteekening van den opperbevelheb ber van het Italiaansche leger. Muitende inheemsche troepen In dp Abessijnsche hoofdstad gaan op nieuw geruchten, dat Italiaansche troepen naar de Abessijnen zouden zijn overgeloo- Een. De overloopers verklaren, dat het in et laatst van December tot een gevecht is gekomen tusschen inheemsche troepen en regimenten zwarthemden. Bij deze gevech ten is van de wapens gebruik gemaakt. Ook elders zouden zich moeilijkheden hebben voorgedaan, vooral in Somaliland, waar onlusten onder de bevolking zouden zijn uitgebroken. Italië protesteert te Genève Stefani deelt mede, dat de onderstaats secretaris voor buiteniandsche zaken, Suvich ln een memorandum aan den Volkenbond heeft gewezen op het misbruik van het Roode Kruisteeken door de Abessijnen. waar hij de gevallen van Dagaboer in Ogaden en van Alamata aan het Ascianghimeer worden gedocumenteerd, en op het gebruik van dum-dumkogels, gedocumenteerd o.a. door de ontdekking van 1100 dum-dum patronen. De documentatie wordt gesteund dooreen lange lijst met namen en foto's van solda ten, Aseari's en Doebats, die aan beide Ironten door dum-dum kogels zijn getroffen. Verder wordt gewezen op de wreedheden door de Abessijnen bedreven, die de lijkon .Van Italiaansche soldaten verminken. Een tragische lijst van slachtoffers wordt genoemd, gesloten door den onderluitenant vlieger Tito Minniti. die gevangen was ge nomen en door de Abessijnen werd gemar teld, ontmand en onthoofd. Zijn hoofd werd in triomph rondgedragen. De nota wordt gesloten met te wijzen op de klaarblijkelijke schending van de con ventie van Genève, die respect oplegt voor gewonden, dooden en gevangenen. De Volkenbondsraad Italië zal deelnemen aan de zitting van 'den Volkenbondsraad, die 20 Januari a.s bijeenkomt- De Italiaansche gedelegeerde, Baron Aloi- si, zal hedenavond naar Genève vertrekken. De Engelsche koning ziek De Koning van Engeland lijdt op nieuw ean een luchtpijpontsteking, wel ke echter niet van e~nstigen aard is. Er hebben zich evenwel teekenen van hartzwakte voorgedaan, welke met be zorgdheid moeten worden gadegeslagen. WAAR GRAZIANI'S TROEPEN OPEREEREN EEN „TROPISCHE HEL" GENOEMD Malaria heerscht er en voedselgebrek (Van onzen correspondent Stuart Emeny) D e s s i Vrijdagavond Hoewel de Italianen zeggen in het Zuiden een overwinning te hebben behaald, is het offensief, dat zij van plan waren in het district Sidamo to ondernemen, uitgesteld. De" reden oaarvoor ligt o.a. in de ondraag lijke hitte, de heerschende malaria en het gebrek aan voldoende voedselvoorraden. 3000 man Italiaansche blanke troepen, die in een reusachtig door versterkingen omge ven legerkamp ten Zuiden van Dolo zijn ondergebracht, worden, naar men mededeelt, hevig door malaria geteisterd; terwijl de Italiaansche Somali-troepen, zoowel aan malaria als aan voedselgebrek lijoen. De onderlinge verhouding tusschen de betrekke lijk goedgevoede Italianen en de halfuitge- hongerde inheemsche troepen, is naar men mededeelt, ondraaglijk gespannen. Een Europeaan, die juist dit district heeft bezocht, beschrijft het als een „tropische hel". De hitte is er volgens hem erger dan het gloeiend heete DzLboeti, de haven Fransch Somaliland. Naar men zegt, sterven bij ae Somalitroe- pen iedere week 5 op de 100 man. De dertienjarige prins Makormen, de jong ste zoon van den keizer, heeft thans zijn verblijf aan het front geëindigd. Negen maanden lang heeft hij zijn vader weten te vermurwen hem niet van het noordelijk front weg te sturen. Thans heeft de keizer he mechter resoluut een verder verblijf aan het front verboden met het oog op het ge- aar voor gasbommen. Bij zijn aankomst te Addis Abeba werd hij door de bevolking ontvangen, alsof hij een overwinnenae held was. (Copyright News ChronicleA.N.P.) De vliegramp in Columbia Reddingswerk ln volle gang Het blijkt dat bij de vliegramp in Colum bia de Duitsche kapitein-ter-zee Robert Staake, die in dienst is var het Columbi- aansche ministerie van marine, en de Engelsche kapitein-ter-zee Charles Adams ernstig gewond zijn. Volgens de officieele mededeelingen zijn tien menschen bij het ongeluk om het leven gekomen; vijf inzit tenden zijn ernstig, drie licht gewond, ter wijl een oer inzittenden ongedeerd is geble ven. Deze laatste, sergeant Pardo, volbracht na het ongeluk een zeer moeilijke tocht door het dichte woud. Na dertig uur bereikte hij den oever van de Micaya, waar hij er in slaag&e de aandacht der bemanning van eenige motorbarkassen te trekken. De reddingsexpeditie, die naar de plaats ïs onheils was vertrokken, wordt te Puerto Boy verwacht met de gewonden. De expedi tie voerde ook kisten voor het stoffelijke overschot der slachtoffers mede, doch per sonen, die het oerwoud kennen, zijn van meening, dat de lichamen, nadat zij sedert Dinsdag den ontbindenden invloed van het heete klimaat hebben ondergaan, niet meer vervoerd zullen kunnen worden, zoodat zij op de plaats zelve zullen moeten worden De „A tot Z" POLIS voor opstallen van woonhuizen Uitgebreide Voorwaarden Coulante Schadeafwikkeling PREMIE THANS ƒ1.- PER DUIZEND PER JAAR MINIMUM-PREMIE TOT Fis. 5. VERLAAGD Vraagt volledige prospectus bij Uwe assurantie-bezorgers o f direct bij: BLOM v. d. AA - Rotterdam Rotterdam Wijnhaven 63 Actieve AGENTEN GEVRAAGD EDEN EN DE COLLEC TIEVE VEILIGHEID DE INVLOED VAN DE KLEINE STATEN „Lauweren moeten nog veroverd worden" Dc Britsche minister van buiteniandsche zaken Eden heeft in zijn kieskring een rede gehouden over de politiek van Groot-Brit- tannië, waarin bij o.m. zeide er trotsch op te zijn. dat de Britsche regeering de leiding had genomen van den Volkenbond. In 1935 werd voor de eerste maal col lectief optreden van den Volkenbond op de proef gesteld en het was een zeer zware proef. Het succes dat bereikt is moet niet worden overdreven, doch even min onderschat Er is nog zeer veel te doen. „Collectieve veiligheid" kan niet gemakkelijk verkregen worden Het zal onafgebroken werk en opofferingen Eden eischen van allen. In 1935 is door de ge- heele ploeg over het algemeen goeu werk geleverd, maar dat moet uog beter worden in 1936 en wederom beter ln 1937. Er moet geen stemming van zelfgenoegzaamheid heerschen aan on zen kant of aan den kant van eenig an der lid van den Volkenbond men mag niet op zijn lauweren gaan rusten, want deze lauweren zijn nog niet veroverd. Wij moeten trachten, verder te kijken dan het conflict, waar de Volkenbond op het oogenblik tegenover staat, en een paar eenvoudige essentieele dingen moeten wij daarbij vast houden. Ik zou willen zeg gen, dat twee van dergelijke essentieele trekken zijn: ten eerste, het mag niet ver oorloofd worden dat een aanval succes heeft, en len tweede de gezamenlijk optre dende leden van den Volkenhond behooree zoo krachrig en zoo eensgezind te zijn dat iederen aanvaller, nu of in de toekomst 'aan het verstand wordt gebracht, dat vreedzame onderhandeling en niet-aan»al niet alleen de beste, maar de eenige succes- folie weg is om punten van ontevredenheid weg te nemen. Wij moeten op zoodanige wijze voort schrijden dat het vastgesteld wordt, dat andere volkeren te Genève met ons zijn in daden zoowel als in woorden en dat wij en zij tezamen, bij het voeren van een poli tiek van vrede alle maatregelen nemen, noodig ons sterk te maken zoodat de vrede verzekerd zal kunnen worden. Het heeft mij altijd toegeschenen dat een be'angrijk voordeel van den Volken bond is, dat andere mogendheden dan de groote mogendheden, w.o. zich enkele le den bevinden van de groep, die in den grooten oorlog neutraal is gebleven, col lectief huD invloed te Genève naar vo ren Kunnen doen komen. Het systeem van collectieven vrede is ook nu de eenige weg die kan leiden tot een ontwapeningsaccoord. Zijn rede beëindigende herhaalde Eden dat het Britsche volk zijn buiteniandsche politiek op het lidmaatschap van den Vol kenbond wenschte te baseeren. Het is n>t juist, dat Engeland tegenwoordig de groote meeningsverschillen tusschen de volkeren gering wenscht te achten. Maar Engeland gelooft. dat deze meeningsverschillen op geheven kunnen worden, zonder dat het tot oorlog komt. Wanneer weer een oorlog uitbreekt, moet deze leiden tot ineenstorting van de bescha ving. Wanneer de critici van den Volken bond Engeland een beteren weg kunnen toonen om een zoodanige catastrophe te vermijden, is het aan hun, dat te doen. Duitschland wil koloniën hebben De Duitsche Rijksminister voor propagan da Goebbels heeft te Berlijn een rede ge- den, waarin hij o.a. gezegd heeft: Wij zijn een arm volk, wij hebben geen koloniën, geen grondstoffen. Maar tot de andere volken moeten wij zeggen, dat bet nnr zal slaan waarop wij onze kolo niën terug zullen vragen. Het is niet rechtvaardig, dat wij in een arm land leven, terwijl de rest van de wereld in overvloed baadt Andaren hebben gren behoefte aan de koloniën, die zij ons hebben afgenomen. Wij wenschen neutraal te blijven, docb wij begrijpen dat een land aLs Italië moet leven. Het *s gevaarlijk voor de wereld aan dergelijke vragen niet te voldoen, want eens zal de bom barsten. Herriot treedt uit het Fransche kabinet Als Laval nlt Genève terug is Herriot heeft besloten, zich uit het Fran sche kabinet terug te trekken, welk besluit hij ook nan Laval heeft modegedeeld. Tus schen do heide staatslieden is overeengeko men dat deze demissie, teneinde een mmis- tercrisis te vermijden en de actie van den minister-president in den Vol ken bondsraad niet te sturen, zou worden uitgesteld tot na den terugkeer van Laval uit Genève. Samenzwering tegen Stalin? Op 29 November van het vorig jaar is op het vliegveld te Moskou een pas in dienst gesteld vliegtuig omlaaggestort, waarbij de ambtelijke commissie van overname en de g&heele bemanning den dood vond. Het te Charbin verschijnende blad „Charbinskoje Wremja" verklaart thans uit Sovjet-R.ussi- sche bron te hebben vernomen, dat hier sprake was van een aanslag tegen Stalin, welke door een technische fout 48 uur te vroeg werd uitgevoerd. Het vliegtuig had moeten dienen voor Stalin en de andere leiders van de Sovjet Unie persoonlijk. Nadere blzonderheden over het ongeluk zijn niet bekend, doch er moet sprake zijn geweest van een bizonder ge vaarlijke springstof. I het verloop van het onderzoek door de Gepeoe hebben massa-arrestaties plaats ge had en zijn ook velen gefusilleerd. Nieuwe Chineesche dijkdoorbraken 50 dorpen overstroomd Volgens berichten in Chineesche blaoen hebben de geweldige hoeveelheden water van den Hoangho, aan de grens van Honan en Hofei op verschillende plaatsen de dijken doen bezwijken. Reeds 500 dorpen staan on der water. Talrijke personen zijn het slacht offer geworden van het vernielende water, duizenden moesten huls en hof verlaten. De nood der vluchtelingen worot nog vergroot door een hevige koudegolf, die de tempera tuur heeft doen dalen tot 27 graden onder nul. Kort Nieuws De stad Quetta in het noorden van Britseh Indië, die verleden jaar Mei door een aardbeving werd verwoest, is opnieuw door een aardbeving getroffen. Zooals men yveet is kort geleden besloten de stad weor op te bouwen en de werkzaamheden hier aan zijn net begonnen, zoodat de aardho- ving. hoewel tamelijk hevig, weinig schade aanrichtte. In den Eiffel hebben mannen van den arbeidsüenst een slagtand, een schedelfrau ment ?n een dijbeen van een mammoeth gevonden. De meerderheid der Parijsche studen ten is in s'aking gegaan, als protest te gen de sluiting der juridische faculteit. Pelroleumgasslraalkachels H. J. REESINK 8t Co ZUTPHEN UIT OOST-IN DIE BUÏTENLANDSCH VLOOTBEZOEK BATAVIA, 16 Jan. (Aneta) Op 8 en 9 Februari zullen te Sabang verblijven voor het bijladen van brandstof het Siameesehe opleidingsschip „Chaopr.va" en twee nieu torpedobooten, de nummers 11 en 12, die in Italië zijn gebouwd, en thans op weg zijn naar Si am. KINDERVERLAMMING MALANG, 16 Jan. (Aneta). Zaterdag kwain hier ter stede een ziektegeval voor bij eon Europeesch meisje van 12 jaar. waarvan het vermoeden bestond dat het hier een geval van kinderverlamming betrof. Het resultaat van het bacteriologisch onderzoek wees uit dat dit vermoeden gegrond was. Dit is reeds het tweede geval in korten tijd OM HET WERELDKAMPIOENSCHAP DAMMEN DERTIENDE PARTIJ TE 's GRAVENHAGE Vos verliest en heeft thans practisch geen kans meer De stand i88 In De Galerij aan de Laan van Meerder- voort te Den Haag werd gisteravond de match om het wereldkampioenschap dam men tusschen Vos en Raichonbach voort gezet met de 13e partij, bij den stand 168 ren gunste van Raichenbach. Namens de directie van de Nieuwe Haag- sche Courant sprak de heer Groenewegen een kort woord van welkom. Wit: M. RAICHENBACH Zwart: J. H. VOS 1. 34—29 20—25, 2. 40—34 17—21, 3. 31—26 21-27, 4. 32X21 16 X27. 5. 37-31 18-22. Ook 12—17, 17X28 en 18X27 ware hier goed speelbaar. Het plaatsen van het zwarte stuk op het strategisch veld 27 moet echter eerder bezien worden als een manoeuvre om tempi te winnen en dus verdwijnt het stuu spoedig. 6. 41-37 22—28. 7. 31X22 28X17. Wit houdt nu een randstuk op 26 en rechts is het zwart gelukt de positie te hand haven. 8. 46-41 12—18, 9. 45—40 7—12, 10. 50—55 1-7, 11. 38—32 Velen zouden hier wellicht 3732 hebben gespeeld, doch Raichenbach wil een sterkt positie op het centrum veroveren, en 3»--3? getuigt dan ook van de consequentie hier van. 1114—20, 12. 42—38 10—11 Met 20—24 en 25X14 had Vos hier kunnen vereenvoudingen, doch hij geeft de voorkPttr aan het tot meer verwikkelingen voerende 10—14. 13. 32—23 510, 14. 38—32 Deze zet Is een bevestiging van onze con clusle, dat net wit in deze partij, die nu oens niet klassiek is, te doen is om krachtig schjjvencouiplex op het nullen- bord. Er volgt: 1419—23. 15. 28X19 14X23. Indien wit het centrum nu zal willen hernemen, moet 32—28 volgen. Zwart heeft nicrop een interessant antwoord. 16. 32—28 23X32, 17. 37 X29 18—23! Wit heeft nu keuze: of wel hij slaat met 29 naar 18, waardoor zwart na 12X32 schijf wint, en om deze aan te vallen, ver zwakt wit zijn centrum danig, of hij slaat met 28 naar 19, hetgeen tot gevolg heeft, dat zwart na 13x24 een zgn. heksteilinp inneemt. In de neö6te gevallen is het dat in dit genre partijen den toon aan geeft, doordat wit meer risio'e loopt; het ko.ut er nu op aan, of Vos genoeg tempo': beeft om wit in deu „knolstand" te houdon. 18. 28X19 13X2'. 19 41—37 9—13, 20. 42 13-18 Zwart kan 10—14 hier niet uitspelen gens 34—30, 33-29 en 39X10. 21. 42—38 11-16, '22. 37—32 7—11, 23. 36- •Jl Verhindert nu zoowel 2—7 als 4—9 gens 26—21. 23. 17-21, 24 26X17 12X2L De bedoeling is wit aan diens langer, vleugel uit te putten. 25. 31-26 11-17 26. 47-42 8—12. Een mooie partij. Vos heeft zeer lang nagedacht, de titel houder daarentegen slechts kort. De .Vjder- landsche kLmpioen moet hier ic elk geval wit verhinderen sterk op het centrum komen, daar dit nu doodend kaa zijn. 27. 32—28 2—8, 28. 42—37 Raichenbach wil blijkbaar bijtijds zijn langen vleugel in staat van verdedigii' brengen. N 18—22, 29. 37—32 21—27, 30. 32X21 16X27. De aanvai is doorgezet, maai zwart's op stelling rechts kan ons niet bi'fter bedoren, kracht gaat er niet veel van uit. 31. 3S—32 27X38 32. 43X32 Wit kon hier reeds uit de hekstelling niet 33 naar 42 te slaan. Hij beschouwt dit ech ter als niet noodzakelijk en toont geen ver eenvoudiging te willen. 32 4—9. 33. 4943 17—21. Zwart zoekt een oplossing voor zijn pré caire positie rechts. 34. 26X17 22X11. 35. 28—22! Wit kan alweer 3430 spelen en de hek- stelling veraten, doch zijn taxatie-geve* heeft de ovorhand en wit heeft hier h? initiatief geheel overgenomen. 35. 11-17, 36. 22X11 6x17, 37. 32—2' 12—18. Vos had hier met grooten tijdnood ti kampen, hij had nog slechts 7 minuten voor de resteerende 13 zetten. Er dreigd- 27—22 enz., met groot voordeel voor wil 38. 43—38 Dreigt nu weer 3530 en 2924, 34X21 wit heeft trouwens niet anders. Op 17f" volgt 2721. 38. 8—12, 39. 38—32 Ook voor wit weer gedwongen, doch te vens zeer sterk Op 17—22 somt nu 29—2f 18X38 en 27X7. 3.9. 10—14, 40. 32—28 Elke zet voor wit is gedwongen en loopt vanzelf, doch het sluit alles als een bus! Nu dreigt weer 2822. 40. 25-30. Vos wil hier het zekere voor het onzekere nomen, daar hij geen denktijd meer ter be- 't Gebruik van dit zuivere gezondheidszout kan U reeds na enkele dagen een heerlijke verlichting van Uw pijnen geven! „NEVERILL"zuivertmaag, bloed en urinewegen. Vraagt het dus aan Uw apotheker of drogist en overtuigt U nog heden! Bij inlevering van deze advertentie ontvangt U ter kennismaking, bij Uw apotheker of drogist een GRATIS Proefpakje Deze bijzondere reclame is geldig tot 27 Januari aanstaande schikking heefL Aangewezen is 813, waa^ na de ruil met 28—22 enz. zwart nog heel wat mogelijkheden laat. 41. 34X 25 14-19, 42. 25X23 S-8, 43. 29vj 20 18X38, 44. 39-33 38X 29, 45. 27—22 15>,2b 46. 22X11. Zwart geeft op. Nabeschouwing De tweede Haagsche partij, die voor d*n Nederlandschen kampioen verloren ging in; een pogen om de eer coOte que coüte t»| redden. Want zoo moot deze nederlaag, wel] ko vrijwel beslissend is, bezier worden als een wanhopig trachten nog iets in te loojhta! En Vos is er niet ingeslaagd. Hij stootte op een harde verdediging, die op alle even tualiteiten voorbereid, tater aanval werd' De hekstelling, onder zulke gunstige om standigheden genomen, faalde, en daarna werd het gebrek aan tijd Vos noodlottig. De combinatie, die verlies opleverde, werd ge daan onder den druk van het niet op dj klok willen verliezen Intusschen is d-e stand 18—8 voor RaioherJ bach (5 gewonnen, 8 remise). De 14de pariji; wordt heden in Dodrecht gespoeld. Wanneet de titelhouder weer wint, is de strijd reed* gestreden en heeft hij 20 punten. TWEEDE KLASSE COMPETITIE N-D.B. De uitslag van de ontmoeting D.O.S- 3- Monster 2 voor de tweede klasse competitlei van den Ned. Dambond, aid. Den Haag, luidt voorloopig 99. De verdere uitslagen van ue door da Haagsche damvereeniging „Dam en Vriend, schap" uitgeschreven bekerwedstrijden lui. den als volgt. Groep 1: J. v. DokkumG. Wanninkhof Jr 20; P. J. Verruyt—J Woerken^ 1—1; R. Herngrun—F Borsboom 02 Groep 2: A. J. v. d- LindeA. Bennekeri 2—0; G. Wanninkhof Sr.—J v. Velsen 2—0; G. de Jong—H Berkholl 2—0: H. J. de Klerk J. W Tobeas 2—0; A. Krieg—A. Tempel man 20 De eerste ronde van den" nieuwelingen- wedstrijd had het volgende resultaat: Groep A: D. Koning—A. J Jansen 2—0; L v. Dijk—D. v. d Plas 9-2; F. J. C v. d Lingen—A. Doedart 0--2. Groep B: J Oiterloo-G v. Eek 0—2; T. TuunlerG- Stoops 0- 2; J. J. Ooijkaas— F. Jenten 1—1; J. G. Schophuis— A. M. Louter Voor niet-clubleden bestaat nog gelegen, heid tot inschrijving aan het sécretariaat Tienliovcnschelaan 33 of a.s Maandagavond 8 uur aan het clublokaal Passé-Partout", Herman Costerstraat 250. alhier. GEMENGD NIEUWS GEVAARLIJKE RELATIE In het Alg. Politieblad ontraadt de Com missaris van Politie te Haarlem iedereen om op zakengebied in relatie te treden met George Monsliouwer geboren te Amsterdam 20 December 1874. zich noemende makelaar, door wien aan het adres Kenau park 15 te Haarlem met zijn compagnon Adriaan An- dries Johan Mulder gel»oren te Nooidhoek 16 Februari 1908 een kantoor wordt gehou den. dat bemiddeling verleent bij hei zoeken en plaatsen van hypotheken en credieten. EEN ZILVERSCHAT IN DE GRACHT Uit het water van de Hobbemakade te Amsterdam heeft de politie een aantal lepels en vorken, groote en kleine, opge haald. Het zijn met elkaar 25 stuks. Bij nader onderzoek bleken er bij te zijn van zilver en alpacca De recherche van het bureau Leidscheplein onderzoekt thans of deze voorwerpen wellicht van diefstal af komstig zijn. SMOKKELAAR AANGESCHOTEN Zekere W. uit Maastricht Is tusschen Biesland en Wolder angeschoten,. toen hij bezig was met smokkelen. Hij werd in het onderbeen geraakt en moest in het zieken huis worden opgenomen. Zijn toestand is niet ernstig. ROUGE ET NOIR Een door de N.S.B. te Tilburg gehou den propagandavergadertng was mode be zocht door een aantal communisten en lo den van „Zwart Front". De rooden en de zwarten vonden op deze vergadering klaar* blijkelijk elkaar in hun verzet tegen den ge- meenschappelijken tegenstander. Zij tracht ten althans den spreker der vergadering het spreken zoo moeilijk mogelijk te maken Toen waarschuwingen niet hielpen, werd hun verzocht de vergadering te verlaten, waaraan zij. schoorvoetend, voldeden Buiten gekomen verzetten zij zich tegen de daar ge posteerde politiemannen Deze mankten kor te metten en joegen de herrieschoppers met de wapens uileen Ze waren in een omme- zien in alle richtingen verspreid AUTO RAMT EEN HUIS Men meldt ons uit Sprang: Donderdagmiddag passeerde in de bocht tegenover de Oudestraat de vrachtwagen van de Kofa uit Waalwijk, met steenen he laden, bestuurd door zekeren Dekkers van de Zandsrhil. Daar hij zijn draai niet vol doende kon nemen reed hij tegen het huis van den heer A. Brouwer op. waardoor de cabine en motor geheel in elkaar werden gedrukt Met moeite kon de chauffeur ach ter het stuur worden weggehaald H\j kwam met den schrik en een lichte kneuzing aan zijn been vrij. Het huis was aan den nek zwaar beschadigd. ERNSTIG BEDRIJFSONGEVAL Op de werf der N.V. L. Smit en '.oons Scheeps- en Werktuigbouw te K i n d e I .i k i is de 17-jarige arbeider T. S. van een stel ling gevallen, waardoor hij twee hoofd won- den en een hersenschudding op liep. Nadat Dr Terpstra de eerste hulp had verleend is hij naar de ouderlijke woning verv..*t EEN GEBROKEN SCHIP Het sleepschip „Césarrna" uit T. .i dat gedurende .ben storm te Baarland ver ging en Woonsdae werd gelicht en op de Slikken in de Bi.-zelingsche Ham is ge^st, kan thans als verloren worden beschouwd. Het schip is op twee plaatsen gebroken en zal worden gesloopt.

Nieuwe Leidsche Courant | 1936 | | pagina 2